Tema: the big 22$ Take my game to next level

http://www.pokerhand.org/?6373892

Cisto bih volio prokomentirati ovaj hand.
Dali se ovdje uopce calla sa ovim kartama? dali mozda raise? nakon sto je dosao flop dali je bio dobar play nakon toga znaci dali sam trebao pot odmha uzet ili maybe chekirat , nadat se flushu i nekoga da pogodi nesto pa da se pobijemo?

Zadnji popravljao g0suboy (23-04-2012 18:11:11)

00

Re: the big 22$ Take my game to next level

ja ne vidimo ovdje s koje si pozicije fletao . probaj staviti PS na engleski i postat handove preko forumskog konvertera .

- Ako si fletao u poziciji to je ok , samo se ne treba zanositi previše s tim handom pogotovo tako deep

-Pogodio si nut FD , nitko nije pokazao nikakav interes ti naravnobetaš i easy money wp , ne mogu ni vidit koliki je pot preflop vjerojatno oko 400 , možda ti je malo prevelik sizing (320), dovoljno ti je malo više od pola pota (npr 220-230) imo.

00

Re: the big 22$ Take my game to next level

lion406 napisao:

Pošto vidim da je mtt počeo tek i ti sa BTN call-aš bet sa recimo OK rukom (zašto OK, tek je počeo turnir i malo mi je po mom slaba za moj pojam...OK to sam ja), ali pošto su ti svi checkirali i ti kao zadnji imaš opciju ili check ili bet.

Check je dobar da dobiješ besplatnu kartu (pik po mogućnosti) gdje si ti opet zadnji i sve akcije koje budu možeš lagano samo call.at ili light 3bet.at čime si dižeš vrijednost pota a da ne pričamo da je svašta moguće.... smile

Bet koji si napravio je isto tako ispravan jer si bez prevelike borbe (PF to nije bio slučaj) uzeo fini pot pri tako malim blinde-ima.
E sad šta si ti htio postići s tim bet to je bitno..ako si htio uzet pot i da te nitko ne call-ao , OK (prepostavljam da si to i htio), ali šta ako dobiješ call od svih njih...ili jednog i turn blank....šta onda ?
U potu ti je već dosta...nemaš viziju tko bi šta mogao imat (jer je tek počeo tur), i kako dalje...dalo bi se tu raspravljat.

P.S. nisam niti vidio da si @ivice postao jer sam pisao  big_smile

Svidja mi se kako si zakomplicirao hand nakon "callanja mog buton raisa" Da kako onda odigrat? nemam readove nikakve kako igraju ejr smo tek svega par ruku odigrali isvatko moze imati svasta.. Dali je mozda tu dobro Cbet posto sam pot komitan jer sam vec dosta love stavio? naravno c bet uslucaju da on chekira..

Inace bio sam button i da pot je bio oko 430 ako se ne varam..


@ivica Slazem se sa tvojim misljenjem da je mozda malo preveliki bet ali dali mozda mislis da bi ako betam 1/2 pota izgledao slab? i mozda netko potegne reraise?

Iz ove rasprave zelim samo sto vise izvuc tako da znam kako odigrati u sljedecim hendovima stoga se nemojte ljutit ili misliti da se samo zelim prepirati i svadjati...

00

Re: the big 22$ Take my game to next level

mmm sad imam probleme , nisam vec dosta dugo hand dobio mozda netko neki savjet?

Ma govno , UTG raiso blind ja sam buttona A7 htjeo ukrast i gurno bijednih 2700 chipova (blidnovi 75/150) all in... dobio call gg NO ace

Zadnji popravljao g0suboy (23-04-2012 19:33:14)

00

5

Re: the big 22$ Take my game to next level

g0suboy napisao:

mmm sad imam probleme , nisam vec dosta dugo hand dobio mozda netko neki savjet?

Ma govno , UTG raiso blind ja sam buttona A7 htjeo ukrast i gurno bijednih 2700 chipova (blidnovi 75/150) all in... dobio call gg NO ace

to je zadnje što si trebao napraviti... imaš malo manje od 20 bb-a, ne gori ti još pod nogama, i to je faza kad trebaš biti veoma izbirljiv i čekati uglavnom samo premiume, odnosno jednostavnije rečeno - handove s kojima se želiš naći u all-inu. čim nemaš takav hand s 18 bb-a -> fold. nemaš šta krasti u toj fazi, a pogotovo protiv utg raisea koji će prečesto callati tvoj 18bb shove.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
20

Re: the big 22$ Take my game to next level

g0suboy napisao:

mmm sad imam probleme , nisam vec dosta dugo hand dobio mozda netko neki savjet?

Ma govno , UTG raiso blind ja sam buttona A7 htjeo ukrast i gurno bijednih 2700 chipova (blidnovi 75/150) all in... dobio call gg NO ace

Zašto kradeš bijednih 525 UTG-u sa a7?Imaš skoro 20 BB-a.

00

Re: the big 22$ Take my game to next level

stu napisao:

to je zadnje što si trebao napraviti...

+1 malo si nestrpljiv frende. S tim stackom trebaš čekat neku premium ruku i probat double-up.

00

Re: the big 22$ Take my game to next level

Pa negdje sam procitao kao ako imas oko 17bb da je to all in.... ma po meni je to govno, cekat da double upama kad je turnir ajmo rec u middle fazi, ITM je daleko i imam tocno toliko chipova da prezivim 2 kurga dok ne sjedne neki bully sa 30k chipova i pojede mojih 2700 sa stvarno bilo kojim slabo plejivim handom...

Ili ja krivo razmisljam? ili stvarno treba cekat bolji hand i biti malo strpljiviji kad nisam handa dobio skoro 1h...?

00

Re: the big 22$ Take my game to next level

Ja sam jučer na SS-u sa 5k pao na 2k zbog gluposti da bi onda kasnije došao na 25k. Može se samo treba biti strpljiv

00

10

Re: the big 22$ Take my game to next level

g0suboy napisao:

Pa negdje sam procitao kao ako imas oko 17bb da je to all in.... ma po meni je to govno, cekat da double upama kad je turnir ajmo rec u middle fazi, ITM je daleko i imam tocno toliko chipova da prezivim 2 kurga dok ne sjedne neki bully sa 30k chipova i pojede mojih 2700 sa stvarno bilo kojim slabo plejivim handom...

Ili ja krivo razmisljam? ili stvarno treba cekat bolji hand i biti malo strpljiviji kad nisam handa dobio skoro 1h...?

Čekati bolji hand ili bolju poziciju.Ako ukradeš tih 525 baš se i nećeš usrećiti a teško da će te slabija ruka callati,najbolje čemu se možeš nadati je da te calla KQ,KJ,66,55...

Zadnji popravljao marac9 (23-04-2012 21:33:57)

00

11

Re: the big 22$ Take my game to next level

g0suboy napisao:

Pa negdje sam procitao kao ako imas oko 17bb da je to all in.... ma po meni je to govno, cekat da double upama kad je turnir ajmo rec u middle fazi, ITM je daleko i imam tocno toliko chipova da prezivim 2 kurga dok ne sjedne neki bully sa 30k chipova i pojede mojih 2700 sa stvarno bilo kojim slabo plejivim handom...

Ili ja krivo razmisljam? ili stvarno treba cekat bolji hand i biti malo strpljiviji kad nisam handa dobio skoro 1h...?

krivo razmišljaš, rekao bih smile

kažeš "negdje sam pročitao da je 17bb all in". prvo, to baš i nije nužno točno. stack do 10bb je uglavnom all-in (osim ako se ne ide na stop-and-go). stack preko 15bb definitivno nije nužno all in. a stack između 10 i 15 bb je vjerojatno najnezgodniji za igrati.

kao drugo, ne možeš reći ustvari "stack od xy bb je all in", što to znači? all in je ako se nađeš u pravoj situaciji za to, a prava situacija osim ispravne veličine stacka uključuje i druge informacije za stolom, stackove protivnika, tko je prije tebe rejzao i da li je netko prije tebe rejzao, s koje pozicije, na kojoj si ti poziciji itd.

u tvom slučaju, UTG je raisao što je prilično važna informacija. ne samo da nemaš potrebe gurati s A7 u toj situaciji (ponavljam, imaš 18bb, još ti ne "gori pod nogama"), nego taj tvoj A7 vrlo lako može biti dominiran s jačim asem, dok ti nikad nećeš UTG-a dominirati jer on nikad neće callati sa Ax, x<7.

međutim, da si ti recimo na SB i da je button rejzao, e sad tvoj SB shove protiv button rejza je potpuno drukčiji i vjerojatno ispravan jer ćeš u velikom broju situacija pokupiti pot, a pot čini 15-20% tvog trenutnog stacka što taj shove čini ispravnim. iako ni tad ne bi bilo kristalno jasno, ali ima dovoljno argumenata. ovako, tvoj shove protiv UTG rejza s 18bb-a bit će callan samo s jačim handovima, i bit će callan puno češće nego SB vs BTN.

i još jedna stvar, citiram te "dok ne sjedne neki bully sa 30k chipova i pojede mojih 2700 sa stvarno bilo kojim slabo plejivim handom", po meni tu definitivno krivo razmišljaš jer je tebi kao short stacku odlična prilika da se poduplaš protiv big stack bullyja, jednom kad dobiješ hand. da nema tog big stacka, onda je manja šansa da će te netko callati jednom kad dobiješ hand s kojim želiš ići all in. a kad postoji taj big stack za stolom, onda gledaš dobre situacije kad možeš zgurati protiv njega jer će rejzati dosta light i callati shove dosta light.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: the big 22$ Take my game to next level

odlicna analiza stu, iz ovakvih postova se da puno nauciti...
jedino se ne bih slozio sa prvim dijelom zadnjeg posta da se mora gurati manje od 10bb pod svaku cijenu, jer sam se znao vratiti u turnir i sa 4,5,6 efektivnih bb, na vecim blind lvl. recimo 2k/4k ili 5k/10k++, nakon par flipova.

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

13

Re: the big 22$ Take my game to next level

Chidambar napisao:

odlicna analiza stu, iz ovakvih postova se da puno nauciti...
jedino se ne bih slozio sa prvim dijelom zadnjeg posta da se mora gurati manje od 10bb pod svaku cijenu, jer sam se znao vratiti u turnir i sa 4,5,6 efektivnih bb, na vecim blind lvl. recimo 2k/4k ili 5k/10k++, nakon par flipova.

a što bi ti radio sa 10bb? preflop raise,i fold flop?

00

14

Re: the big 22$ Take my game to next level

Chidambar napisao:

jedino se ne bih slozio sa prvim dijelom zadnjeg posta da se mora gurati manje od 10bb pod svaku cijenu

mislim da se ustvari slažemo i u ovom samo da si me pogrešno shvatio smile ne mislim da treba gurati pod svaku cijenu svaki hand, nego ako sa 10bb-a želim sudjelovati u igri, onda će to biti uglavnom odmah all-in, a ne neki call ili min-raise i slično što se gotovo nikad ne isplati. kažem, iznimka je jedino stop-and-go play.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: the big 22$ Take my game to next level

10bb je Push ili fold , u ovom slučaju je već bio raise i gOsuboy gura A7 sa 17bb .

-IMO to je loše 17-18 bb je dovoljno za igru tako da vs utg ranga ne stojiš najbolje . Jedna stvar je gurati hand u unopened potu a druga stvar je 3bet jammat . Sa A7 vs utg raisera to je malo prespewy sa 17bb .

- Pročitaj također nešto o GAP concept

00

Re: the big 22$ Take my game to next level

stu napisao:

stack između 10 i 15 bb je vjerojatno najnezgodniji za igrati.

U kom je to svijetu stack od 10-15bba najnezgodniji za igrat?  taj stack je push-fold stack, nema tu nista nezgodno. Osim ako tipa imas KK i donkove iza sebe onda ces rejzat da dobis nekakvu akciju al inace push/fold.
Najnezgodniji stack je recimo nekih 18bba jer mozes bit u dosta situacija gdje bas imas tesku odluku

Chidambar napisao:

jer sam se znao vratiti u turnir i sa 4,5,6 efektivnih bb, na vecim blind lvl. recimo 2k/4k ili 5k/10k++, nakon par flipova.

ljudi se vrate u turnir sa jednim blindom al to ne znaci da se ispravno isfoldavat do par blindova.Mislim da ispod nekih 9-10 blindova nikad nebi uopce trebo bit, osim ako si izgubio neki hand prije i sl.

00

17

Re: the big 22$ Take my game to next level

pinpilinpi napisao:
stu napisao:

stack između 10 i 15 bb je vjerojatno najnezgodniji za igrati.

U kom je to svijetu stack od 10-15bba najnezgodniji za igrat?

mojne tako teatralno big_smile ok, malo sam se zahebo, htjedoh reć da je stack između 15 i 20 bb najnezgodniji, a stack ispod 15bb uglavnom push (ako odlučimo igrati hand). ustvari zato ovaj primjer kojeg je g0suboy dao toliko ovisi o njegovoj poziciji i poziciji protivnika i zato je 18bb u datoj situaciji fold, ali bi SB vs BTN vjerojatno bio push.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: the big 22$ Take my game to next level

+1

00