276

Re: Europska unija, da ili ne

paštašuta na pomidore napisao:

Ja ne znam kako se netko usudio uvrijediti cijenjeno biračko tijelo u hrvata. neminovno je da smo genijalci. prvim referendumom smo izglasali samostalnost koja nas je dovelo daleko.
20 godina biramo krasno društvo na vlasti, da bi sad kada su nas ta gospoda izmasakrirala, potpisujemo jamstvo na njihov zadnji kredit smile

ja sam ponosan što sam hrvat smile
opet ću pušku na rame, ako zatreba cool

zaboravio sam ti odgovoriti...

nema veze to sa hrvatstvom nego za zdravim razumom...nismo genijalni ali smo tek 20 godina samostalni i kroz 10 godina se %  visoko obrazovanih digao sa 7 na 20 ,što bi reklo da nismo baš ni glupi.znam da si ti skeptik i sve,i ja sam u određenim pogledima i onaj tko gleda sa jedne točke stajališta nikako nemože biti u pravu.Dobili smo pravo izbora, izglasalo se,narod je odlučio te ulazimo i umjesto da se sada kuka bilo  bi bolje da se počne razmišljati o projektima i inovacijama za pokretanje vlastitog posla i izvlačenje što više sredstava iz fondova jel ionako ova zemlja nemože sa mrtve točke bez daljnjeg razvoja malog i srednjeg poduzetništva, visokog obrazovanja te specijalizacije sa ili bez EU.

za razgovor, diskusiju sam uvijek pogotovo oko ekonomskih tema ili onih koji dotaknu ekonomiju ali za generaliziranje stvari i na vrijeđanje ljudi u mojoj bližoj i daljnoj okolini odgovoriti ću sa vrijeđanjem jer mi se neda slušati da netko pljuje po  čovjeku, narodu bez konkretnih dokaza i činjenica.

@Zamorano
prema vikipediji baciti/staviti mami/ženi u grah se koristi kada nešto smatraš bezvrijednim ili se neslažeš sa time kao npr. baciti u bunar ili baciti svinjama.izraz staviti/baciti mami u grah bi bilo poželjno da se koristi kod najbližih prijatelja kao vrsta pošalice pri izražvanju neslaganja  smile

Zadnji popravljao dRxx23 (24-01-2012 03:05:03)

00

Re: Europska unija, da ili ne

zaboravio sam ti odgovoriti...

nema veze to sa hrvatstvom nego za zdravim razumom...nismo genijalni ali smo tek 20 godina samostalni i kroz 10 godina se %  visoko obrazovanih digao sa 7 na 20

umjetno i isforsirano dostignuće. pa pobogu svako selo danas ima fakultet. o čemu mi pričamo? smile

znam da si ti skeptik i sve,i ja sam u određenim pogledima i onaj tko gleda sa jedne točke stajališta nikako nemože biti u pravu.Dobili smo pravo izbora, izglasalo se,narod je odlučio te ulazimo i umjesto da se sada kuka bilo  bi bolje da se počne razmišljati o projektima i inovacijama za pokretanje vlastitog posla i izvlačenje što više sredstava iz fondova jel ionako ova zemlja nemože sa mrtve točke bez razvoja malog i srednjeg poduzetništva  bez ili sa EU.

tko je branio projekte do sada? ma nema narod pojma. kada vidiš razloge koje ljudi spominju ne znaš da li bi se smijao ili plakao.

za razgovor, diskusiju sam uvijek pogotovo oko ekonomskih tema ili onih koji dotaknu ekonomiju ali za generaliziranje stvari i na vrijeđanje ljudi u mojoj bližoj i daljnoj okolini odgovoriti ću sa vrijeđanjem jer mi se neda slušati da netko pljuje po određenom čovjeku, narodu bez konkretnih dokaza i činjenica.

nema potrebe za generaliziranjem. ja vjerujem da će neki ljudi koji su dali glas za imati nekakvu korist od ulaska, ali općenito gledajući to je totalni promašaj. jedino tko je sigurno profitirao je politika i političari jer oni bez ovoga ne bi mogli održati državu  niti na aparatima.
da su neke druge okolnosti, nitko ne bi imao ništa protiv ulaska, ali način na koji smo pregovarali, ustupke koje smo sve dali...ući sad kada je eu u totalnoj banani, je potez teškog očajnika.

00

Re: Europska unija, da ili ne

dva puta je uhvatilo,a nemam pojma kako se briše smile

Zadnji popravljao paštašuta na pomidore (24-01-2012 04:13:13)

00

279

Re: Europska unija, da ili ne

250$ kazna provjerito od decka iz australije tongue

Michael - Manhat10ite: he was a donk, you always have FE against donks
00

280

Re: Europska unija, da ili ne

super ste mi vi koji ste tek sad otkrili da je narod glup ko kurac

drzava nam postoji 21 godinu, a od toga je HDZ na vlasti 18 godina
od prvog jebenog dana kad ih je narod izabrao da vode drzavu, naocigled svima pljackaju di god stignu i to svejedno ne sprecava ovaj narod da ih na svakim izborima iznova izabere na vlast
ajmo malo kronoloski pregledati stvari:
1. izbori, 1992. - u ove izbore ne ulazim jer se jos nije znalo koga biramo, vjerujem da je narod htio najbolje.
2. izbori, 1995. - gospoda su na vlasti tek 3 godine, a vec su uspjela zapoceti i dovrsiti ono sto se sad vec i diljem europe naziva pljackom stoljeca, privatizaciju. no nema veze, narod na krilima oluje bira HDZ u sabor sa skoro 60% zastupnickih mjesta u parlamentu. neka udje u zapisnik da narod jos uvijek nije glup.
3. izbori, 2000. - na izbore se izlazi u drzavi koja zbog gore navedene pljacke grca u dugovima i koja je unistena stopom nezaposlenosti (nesto kao danas). HDZ ovaj put gubi izbore jer nema ni rata ni Franje pa je narodu bez te dvije stvari, ali i kruha tesko biti pametan, ali bez obzira na sve kao stranka pojedinacno ipak dobivaju najvise mjesta u saboru. neka udje u zapisnik da narod jos uvijek nije glup.
4. izbori, 2003. - HDZ dobiva izbore na krilima borbe za generale i ZERP, do sad su bili posteni i odrzavali obecanja pa nema razloga da im narod ne povjeruje. sanaderov govor na splitskoj rivi ulazi u anale. neka udje u zapisnik da narod jos uvijek nije glup.
5. izbori, 2007. - HDZ dobiva izbore iako je netom nakon proslih izbora izrucen general Gotovina i iako se o ZERPU prestalo pricati iste sekunde cim su gospoda dosla na vlast cetiri godine ranije. nije naodmet spomenuti cinjenicu da nam je drzava inficirana korupcijom na svim mogucim razinama. neka udje u zapisnik da narod jos uvijek nije glup.
6. izbori, 2011. - HDZ-u je konacno dokazano kako je kao stranka sudjelovao u pljacki drzave, bivsi premijer Hrvatske i predsjednik HDZ-a izbore gleda iz zatvora, stranki je blokiran racun. rezultat? HDZ dobiva 30% zastupnickih mjesta u saboru. neka udje u zapisnik da narod jos uvijek nije glup.
referendum za ulazak u EU, 2012. - narod se nesto vise nego natpolovicnom vecinom izjasnjava za jednu opciju u pitanju koje je toliko kompleksno da se ni vodeci ekonomski strucnjaci ne mogu sloziti oko ispravnog rjesenja. neka udje u zapisnik da narod tek sada postaje glup.

samo u Hrvatskoj.
zapamtite jedno - koliko god EU bila losa za nas, ne postoji ni jedan promil sanse da ce nas unistiti vise nego krkani koji su u zadnjih 20 godina vodili samostalnu i neovisnu lijepu nasu. ili vasu, buduci da sam najvjerojatnije toliko glup da ju ne zavredjujem zvati svojom. to pravo ostaje iskljucivo akademicima koji su glasali protiv EU opcije.

I na kraju bude " HARAŠO"
34

281

Re: Europska unija, da ili ne

paštašuta na pomidore napisao:

umjetno i isforsirano dostignuće. pa pobogu svako selo danas ima fakultet. o čemu mi pričamo? smile

tko je branio projekte do sada? ma nema narod pojma. kada vidiš razloge koje ljudi spominju ne znaš da li bi se smijao ili plakao.

nema potrebe za generaliziranjem. ja vjerujem da će neki ljudi koji su dali glas za imati nekakvu korist od ulaska, ali općenito gledajući to je totalni promašaj. jedino tko je sigurno profitirao je politika i političari jer oni bez ovoga ne bi mogli održati državu  niti na aparatima.
da su neke druge okolnosti, nitko ne bi imao ništa protiv ulaska, ali način na koji smo pregovarali, ustupke koje smo sve dali...ući sad kada je eu u totalnoj banani, je potez teškog očajnika.

možda ima određen dio visokih učilišta ali baš fakulteta neznam baš.nevidim ništa loše u tome i bio bi sretan da i moje  selo ima fakultet ili neko učilište.
Projekte je do sada sprijecavala birokracija. Nakon hitra to se nešto pokušalo ubrzati ali i dalje je to veoma spor i kompliciran proces za pokretanje vlastitog posla.
Opcenito gledajui ništa neznaci.Daj nam neke konkretne podatke koji su izpregovarali i koje smo ustupke dali.

00

Re: Europska unija, da ili ne

dRxx23 napisao:
paštašuta na pomidore napisao:

umjetno i isforsirano dostignuće. pa pobogu svako selo danas ima fakultet. o čemu mi pričamo? smile

tko je branio projekte do sada? ma nema narod pojma. kada vidiš razloge koje ljudi spominju ne znaš da li bi se smijao ili plakao.

nema potrebe za generaliziranjem. ja vjerujem da će neki ljudi koji su dali glas za imati nekakvu korist od ulaska, ali općenito gledajući to je totalni promašaj. jedino tko je sigurno profitirao je politika i političari jer oni bez ovoga ne bi mogli održati državu  niti na aparatima.
da su neke druge okolnosti, nitko ne bi imao ništa protiv ulaska, ali način na koji smo pregovarali, ustupke koje smo sve dali...ući sad kada je eu u totalnoj banani, je potez teškog očajnika.

možda ima određen dio visokih učilišta ali baš fakulteta neznam baš.nevidim ništa loše u tome i bio bi sretan da i moje  selo ima fakultet ili neko učilište.
Projekte je do sada sprijecavala birokracija. Nakon hitra to se nešto pokušalo ubrzati ali i dalje je to veoma spor i kompliciran proces za pokretanje vlastitog posla.
Opcenito gledajui ništa neznaci.Daj nam neke konkretne podatke koji su izpregovarali i koje smo ustupke dali.

ma krasno je imati u manjem mjestu nešto tipa "upravno pravo" . Jedno pola mjesta da završi, a za završiti je dovoljno platiti godine.
Kasnije lijepo ulete na poziciju čovjeka koji se jbe na nekom zg sveučilištu i rugaju mu se.

Forisirale su se te brojke visokoobrazovanih i sad imamo nekoliko desetaka tisuća ekonomista turizma, upravnih pravnika, navrnutih informatičara, inženjera i ostalih prevara, kojih su se dosjetile lokalni likovi da dignu lovu.
Rezultat je da nam ljudi koji su završli prave fakultete čame na biroima ili bježe vani. uveli su i državnu maturu jer se mora pratiti eu standade. Taj cirkus je posebna priča, a dovoljan je pokazatelj da je ne prizna niti jedan normalan fakultet.

I uopće nije pitanje šta to mi gubimo ulaskom u eu ( kratkoročno gledajući sigurno nećemo biti na velikom gubitku kada smo u ovakvom rasulu). Radi se o tome da ne vidim nikakvog smisla ulaska, na način i u vrijeme koje ulazimo.
Ma koliko neobično zvučalo, hrvati su još uvijek bogat narod. većina nas ima krov nad glavom, nekakav teren, didovinu i sl. Pitat ću vas kako će provesti generacija iza nas. Kada ostanu bez posla , direktno u svratište za beskućnike. To vam je gospodo zapad.

Zadnji popravljao paštašuta na pomidore (24-01-2012 17:56:55)

10

Re: Europska unija, da ili ne

00

284

Re: Europska unija, da ili ne

http://i.imgur.com/KQg1A.png

74

285

Re: Europska unija, da ili ne

/out

10