Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

stu napisao:

i da, naravno, postoje i situacije kad treba tight-at do ulaska u lovu, kao npr da izboriš nastup na main eventu WSOP-a, gdje najlošiji igrač koji je ITM dobiva oko 18 000$ big_smile znači kad je u pitanju life-changing money (mnogima bi to ovo bilo).

ali ovi turnri koje ti igraš imaju buyin od oko 11$, što znači da ti ulazak ulovu osigurava.. kolko? oko 25$? to i nije nešto da se trebaš grčevito hvatati za to i dopustit da te jedu blindovi samo da uletiš u lovu. je li bolje da u 100% slučajeva min-cashiraš, ili je bolje da u 50% slučajeva ispadneš prije love, a u 50% slučajeva uletiš u lovu ko gospodin, sa >60 BB-a?  cool

potpis!!

00

27

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:

E sad opet dolazimo do situacije da ako zelim ici na sam vrh moram malo odtegnuti remen i krenuti igrat sa sirim rangeom karata? ubiti krenut limpat?? jer i da krenem igrat sa slabijim kartama i recimo 3 betam 67s sa cutoff i neznam blind me reraisa sta sad??? onda sam ljut uopce sto sam iso 3 betat sa takvim kartama??!?!

1.nemoj open-limpat (uglavnom nikad big_smile )
2.nemoj 3-betat sa 67s (osim ako nemaš neki genijalan read na protivniku ili ako nije neki squeeze u nekoj posebnoj situaciji dobroj za squeeze i slično... možda je u početku jednostavno najbolje - uopće to ne radit smile )
3.ovo što sam rekao se uglavnom odnosi na bubble fazu... dakle ti i dalje općenito igraj tight jer općenito vrijedi ona stara narodna kineska "tight is right". ali kad dođe bubble faza, ti se sjeti da će ljudi općenito tight-at do besvijesti i tu je vrijeme da to iskoristiš i da sada ti budeš taj koji će drugima krasti čipove, umjesto da drugi kradu tebi. dakle ako si u situaciji za koju vjeruješ da je mali +EV za tebe, nemoj ne ući u tu situaciju, samo zato da uletiš u lovu, nego shipaj to. ponavljam, posebno ako si ti taj koji shipa, jer onda postoji dodatni način da osvojiš pot - ako svi drugi foldaju.

ali imam osjećaj da si do sada u bubble fazi izbjegavao sukobe bilo kakve vrste. promijeni to i prijeđi na agresivnu stranu u bubble fazi. ostalo igraj kao prije. nemoj raditi gluposti sa 76 niti izvoditi ostale fancy playeve. na donkamentima ima toliko boljih +++EV situacija koje samo treba strpljivo dočekati...

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

marac9 napisao:

Gosu jesu li ovo tvoji statsi?http://www.officialpokerrankings.com/po … mp;scp=561Ako jesu mislim da si nestrpljiv jer si odigrao samo 185 turnira.Neki MTT igrači toliko odigraju u tjedan dana pa ipak ne dođu svaki tjedan do FT-a.Strpljenja,nemoj da te zaretovi rezultati zavaraju jer su nenormalni.A što se tiče  ovoga 5.50 iz iskustva znam da su 1R1A I 2R1A teški turniri,na njima nema puno jazavaca kao na freezout MTT-ima,igra se dosta tight i rijetko dobiješ čipove na poklon.

Da to su moji statsi samo lazu ko konj 16% ITM... ma daj pa bilo je valjda malo vise toga smile
Da turnir 5.5$ buy 2r1a je dobar smile trenutno 22k chipva blindovi 400/800 ante 100 pozicija 139 od 198... prvih 108 je ITM smile
A sto se tice "jazavaca" kako uopce dignut chipove kada 6 jazavaca ide all in a ti imas neznam QQ,KK ili AJ+? od 10 takvih situacija ja izadjem kao pobjednik "MOZDA" jednom....

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

stu napisao:
g0suboy napisao:

E sad opet dolazimo do situacije da ako zelim ici na sam vrh moram malo odtegnuti remen i krenuti igrat sa sirim rangeom karata? ubiti krenut limpat?? jer i da krenem igrat sa slabijim kartama i recimo 3 betam 67s sa cutoff i neznam blind me reraisa sta sad??? onda sam ljut uopce sto sam iso 3 betat sa takvim kartama??!?!

1.nemoj open-limpat (uglavnom nikad big_smile )
2.nemoj 3-betat sa 67s (osim ako nemaš neki genijalan read na protivniku ili ako nije neki squeeze u nekoj posebnoj situaciji dobroj za squeeze i slično... možda je u početku jednostavno najbolje - uopće to ne radit smile )
3.ovo što sam rekao se uglavnom odnosi na bubble fazu... dakle ti i dalje općenito igraj tight jer općenito vrijedi ona stara narodna kineska "tight is right". ali kad dođe bubble faza, ti se sjeti da će ljudi općenito tight-at do besvijesti i tu je vrijeme da to iskoristiš i da sada ti budeš taj koji će drugima krasti čipove, umjesto da drugi kradu tebi. dakle ako si u situaciji za koju vjeruješ da je mali +EV za tebe, nemoj ne ući u tu situaciju, samo zato da uletiš u lovu, nego shipaj to. ponavljam, posebno ako si ti taj koji shipa, jer onda postoji dodatni način da osvojiš pot - ako svi drugi foldaju.

ali imam osjećaj da si do sada u bubble fazi izbjegavao sukobe bilo kakve vrste. promijeni to i prijeđi na agresivnu stranu u bubble fazi. ostalo igraj kao prije. nemoj raditi gluposti sa 76 niti izvoditi ostale fancy playeve. na donkamentima ima toliko boljih +++EV situacija koje samo treba strpljivo dočekati...

Je imas pravo, na bubblu kad dodjem short stack samo cekam ITM jer mi je logicki ako sam short stack i nemam sanse da se probijem dalje cekam da udjem ITM i barem povratim ulog. Znaci od sada kad je bubble shipat prvi!!!  cool  cool

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

eto go na picka materina 179 mjesto!!! jeebiga 17k chips blidnovi 500/1000.. AQ na BB , cutoff 3 bet , button min raise i ja ship on call ima pocket 55... Flop Q75 tako nesto uglavnom ja par on set i gg.....

00

31

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:

Je imas pravo, na bubblu kad dodjem short stack samo cekam ITM jer mi je logicki ako sam short stack i nemam sanse da se probijem dalje cekam da udjem ITM i barem povratim ulog. Znaci od sada kad je bubble shipat prvi!!!  cool  cool

tako je wink i obrati pozornost na još par tehničkih stvari: push range i calling range u bubble fazi ti ne smiju biti isti, odnosno što se tiče calling range-a trebaš biti prilično izbirljiv, a push range može biti i dosta wide (ovo i inače vrijedi, ne samo u bubble fazi smile ).

druga stvar - obrati pozornost na to koliko imaš fold equityja!  jer ako si jaaaako short, toliko da nemaš fold equityja, recimo 5-6 BB-a, onda je možda stvarno najbolje čekati ulazak u lovu, a shipat samo s najjačim kartama, dakle tu opet trebaš biti izbirljiv. dok ako imaš >10, recimo 15 BB-a, onda imaš solidan fold equity i onda možeš proširiti push range, i tu ćeš ukrasti dosta čipova.

treća stvar - pogledaj tko je još u igri nakon tebe, i nemoj baš previše wide shipati protiv big stackova, jer oni lako callaju da te izbace s turnira. manji stackovi će češće foldati. dakle, gledaj i protiv koga guraš all-in.

Zadnji popravljao stu (19-04-2012 01:31:10)

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

stu napisao:
g0suboy napisao:

Je imas pravo, na bubblu kad dodjem short stack samo cekam ITM jer mi je logicki ako sam short stack i nemam sanse da se probijem dalje cekam da udjem ITM i barem povratim ulog. Znaci od sada kad je bubble shipat prvi!!!  cool  cool

tako je wink i obrati pozornost na još par tehničkih stvari: push range i calling range u bubble fazi ti ne smiju biti isti, odnosno što se tiče calling range-a trebaš biti prilično izbirljiv, a push range može biti i dosta wide.

druga stvar - obrati pozornost na to koliko imaš fold equityja!  jer ako si jaaaako short, toliko da nemaš fold equityja, recimo 5-6 BB-a, onda je možda stvarno najbolje čekati ulazak u lovu, a shipat samo s najjačim kartama, dakle tu opet trebaš biti izbirljiv. dok ako imaš >10, recimo 15 BB-a, onda imaš solidan fold equity i onda možeš proširiti push range, i tu ćeš ukrasti dosta čipova.

treća stvar - pogledaj tko je još u igri nakon tebe, i nemoj baš previše wide shipati protiv big stackova, jer oni lako callaju da te izbace s turnira. manji stackovi će češće foldati. dakle, gledaj i protiv koga guraš all-in.

Ma da ali jebemu sunce kad dobim 2 visoke ili neznam pocket JJ , i late position odjednom se nadje 3-4 igraca u potu!!!! Meni bi bilo najljepse kad bi oni svi foldali i ja pokupim novceke ali uvijek netko calla i opet se sve svodi na po meni coin flip... jer i ako imam JJ i protivnik ima A6, pogodi A i GG!!!!
to se odnosi na trecu stvar...

Naravno sve sto si rekao stoji i jedan ogromni POTPIS. Samo sto sve to lijepo zvuci na papiru i na forumu a na stolu je totalno drugacije, jako je tesko to primjenit...

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

pa sad si ti pogodio kralja smile

00

34

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

naravno, ovo na forumu, tj. "na papiru" su samo opće smjernice koje ti pomažu tek u početku razmišljanja. a tek onda se zapitaš, koliko još igrača je u igri, koliki imam stack, kolike stackove imaju oni, što znam o tim igračima, koja je faza turnira, koliko je igrača koji imaju poziciju u odnosu na mene, itd itd....

ako si jako short i imaš JJ, onda teško mogu zamisliti situaciju u kojoj ćeš foldati JJ... dapače, ako igraš protiv troje-četvero ljudi, to samo znači da možeš učetverostručiti svoj stack ako dobiješ. a što imaš više čipova, to znači da više orbita možeš preživjeti i da si manje prisiljen sudjelovati u igri. pa ako imaš JJ sa 15 do 20 BB-a, i ako imaš prije sebe neku opaku akciju sa 3-betom i 4-betom i slično, tu je fold i čekanje bolje situacije razumna odluka.

što se tiče ovog konkretnog slučaja kojeg si naveo, ti želiš imati JJ vs A6. nije bitno oće li on u tom datom momentu pogoditi A ili neće, bitno je da ti želiš taj all-in. što prije počneš tako razmišljati, to bolje. nemoj postati rob uspjeha u trenutnom turniru kojeg igraš i nemoj dopustiti da ti uspješan ili neuspješan dan igranja MTT-a ikako utječe na raspoloženje. to je smiješno wink

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
10

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

kupusar84 napisao:

pa sad si ti pogodio kralja smile

Da!!! hehe ma to je bilo totalno shit!!!! Zao mi tipa smile ali jbga ajde da se i meni dogodilo smile

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

stu napisao:

naravno, ovo na forumu, tj. "na papiru" su samo opće smjernice koje ti pomažu tek u početku razmišljanja. a tek onda se zapitaš, koliko još igrača je u igri, koliki imam stack, kolike stackove imaju oni, što znam o tim igračima, koja je faza turnira, koliko je igrača koji imaju poziciju u odnosu na mene, itd itd....

ako si jako short i imaš JJ, onda teško mogu zamisliti situaciju u kojoj ćeš foldati JJ... dapače, ako igraš protiv troje-četvero ljudi, to samo znači da možeš učetverostručiti svoj stack ako dobiješ. a što imaš više čipova, to znači da više orbita možeš preživjeti i da si manje prisiljen sudjelovati u igri. pa ako imaš JJ sa 15 do 20 BB-a, i ako imaš prije sebe neku opaku akciju sa 3-betom i 4-betom i slično, tu je fold i čekanje bolje situacije razumna odluka.

što se tiče ovog konkretnog slučaja kojeg si naveo, ti želiš imati JJ vs A6. nije bitno oće li on u tom datom momentu pogoditi A ili neće, bitno je da ti želiš taj all-in. što prije počneš tako razmišljati, to bolje. nemoj postati rob uspjeha u trenutnom turniru kojeg igraš i nemoj dopustiti da ti uspješan ili neuspješan dan igranja MTT-a ikako utječe na raspoloženje. to je smiješno wink

Je istina i ja zelim taj all in da on ima A6 ja JJ samo jos vise zelim da folda umjesto da calla smile
A kako necu postat rob trenutnog turnira kad ga igram da zaradim smile mozda bi trebao igrat da se sto bolje plasiram ili uopce ne gledat stalno info tab i refreshat pozicije smile

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

ja daleko doguram kad uopce ne obazirem se na info tab i na stol... radim nešto sasvim drugo... i onda kad iskoci prozor samo fold fold fold fold... dok ne dobijem monstera...

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

kupusar84 napisao:

nije coin flip... probaj igrat sng turnire

+1

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

ocito je da jos neznas osnove turnira i kasne faze pa bi ti i ja preporucio da probas s sng-ima dok se malo ne ispraksiras...

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:

Je istina i ja zelim taj all in da on ima A6 ja JJ samo jos vise zelim da folda umjesto da calla smile

ovo trebas promjenit sto prije, to bolje...

Like taking candy from the baby...
00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:

Je istina i ja zelim taj all in da on ima A6 ja JJ samo jos vise zelim da folda umjesto da calla smile

onda zelis da folda kad imas i KK ? lol

00

42

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:

mozda bi trebao igrat da se sto bolje plasiram ili uopce ne gledat stalno info tab i refreshat pozicije smile

yup. ja recimo gledam info tab blizu ulaska u lovu, ali ne radi sebe, nego radi drugih igrača. znači kad vidim da smo blizu bubble-a, onda znam što očekivati od drugih igrača i kako prilagoditi svoju igru tome. kad vidim da je hand-by-hand u tijeku, također znam što mi je raditi. kad vidim da je bubble prošao, tu očekujem da će biti dosta all-inova jer ljude više općenito "nije briga kako će završiti jer su već ušli u lovu", tako da tad izbjegavam igru kad vidim da ću igrati protiv nekoliko shortova gdje moj AT uglavnom nije dobar. ali ako ja završavam akciju i ako je jedan short otišao all-in, onda rado callam sa istim tim AT jer znam da sam debelo ispred njegovog range-a.

osim toga, ne gledam previše info tab, a ako gledam, to je čisto informativno da dobijem osjećaj u kojoj fazi je turnir i da vidim recimo kako stojim u odnosu na average stack.

dakle, kad gledaš info tab, nemoj ga gledati radi sebe, nego radi drugih i razmišljaj o tome kako će trenutna faza turnira utjecati na druge igrače i kako se tome možeš najbolje prilagoditi.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

43

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

evo ovako se deepa mtt...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

kriss napisao:

evo ovako se deepa mtt...

wow, sick, cestitke. daj snimi u replay handove pa nam malo prokomentiraj ak nije problem, bar FT

06