Tema: 4ladx/esco scammer

Evo nažalost nedugo nakon prošlog incidenta ovdje na forumu, moram javiti da se dogodio još jedan. Naš dobro poznati član 4ladx (pokerpro), esco (pokerica), snake problem/ja3wjagpw (skype) i vlasnik www.bonusrb.com je zascamo mene i cromana za iznos od cca 2000€.

Sve je počelo krajem 12. i početkom 1. mjeseca kad sam počeo igrati preko njega na redbet.com gdje je ponudio izvanredan rb deal od 30% fixni rb od sitea, 20% 1st deposit bonus 1k € i 10% od njega + 2 racea od sitea. U prvom mjesecu sam izrejkao 3k € i imao stvarno velik ukupan rb, ali ovih 10% od njega (300€) koje je on obećao poslati do 3. u sljedećem mjesecu nisam dobio. Imao je ispriku kako još nije dobio lovu od njih, a kako smo se gotovo svakodnevno čuli nisam imao razloga sumnjati u bilo što.

U 2. mjesecu croman dolazi u Zagreb najvećim dijelom zbog dogovora da skupa igramo na tom siteu i ganjamo raceove koji su bili jako isplativi ako se puno rejka.  7. veljače mi je napisao na skype da je jučer stigao rb za 1. mjesec i da čeka da dođe na mb. Znam da me i taj dan ili dan poslije zvao na mobitel da će mi poslat navečer. Tad je nestao...

Kako smo vidjeli da nešto ne štima, croman i ja smo prestali igrat negdje 13-14og i čekali što će se dogoditi. On, naravno, nije odgovarao na brojne SMS-ove i pozive.

2. ožujka je došao online sa pričom da je imao tešku prometnu nesreću i bio u komi 20ak dana, tj. od tog dana kad mi je trebao isplatiti rb. Tih dana je croman već bio nazad doma, a njegovo scammanje je imali najveći utjecaj na njegov brzi povratak (a avionske karte nisu baš jeftine kao i iznajmljivanje stana). Tad mi je poslao 104€ od onih 300€ što je trebao poslat za 1. mjesec uz ispriku da se raceovi odbijaju od affiliate earningsa i da se od tih 300€ odbilo od rake raceova i da je to novo pravilo od 2012. godine . U rake raceovima sam dobio 130+100€ = 230€. Za 2. mjesec mu "još nisu poslali novce".

Mislim da je došao još jednom – dva puta online kroz 5-6 dana i odtad se više nije pojavljivao.
U 2. mjesecu smo izrejkali 6k u tih 15ak dana, ne znam točno dan kad smo počistili 1st deposit bonus do kraja, ali to je bilo negdje 4-5og te odtad smo trebali dobivati 30% od njega i po nekom približnom izračunu to je minimalno 1200€, a treba nadodati i 10% od prvih 4-5 što je 400-500€ + da smo izrejkali 20k u 2 mjeseca (što je i bio plan) trebali smo dobit live paket vrijednosti 2k €, a s obzirom da smo bili na paceu možemo reć da i to ima realnu vrijednost od 600ak € i dolazimo do cifre od preko 2000€.

Jedan član foruma je znao njegov nick na goalwinu i vidio je da je igrao plo200 i 500 1. ožujka, znači dan prije nego se zadnji put pojavio.

Ono što su navodno točne informacije o njemu su da se zove Matija Marinov, ima 27-28 godina, visok 2m, bivši košarkaš, živi u Zadru sa curom, ima svoj stan u Rijeci, više manje je geek, po mojem mišljenju zna dosta o pokeru – sigurno bi trebao beatati bar microse, ali nije nikada otkrivao svoje nickove i slao grafove tj. poslao je par kao starijih, ali se ne može potvrdit da su njegovi i ima tu novonastalu stranicu koja je još online, a vidim sad da je i updateana sa 7.4.

Eto,  ne odgovara na poruke i pozive, s vremenom se pročulo da je prevario više ljudi iz hrvatske poker zajednice (vjerojatno i šire) pa sam zato odlučio objaviti ovo. Njegovi izgovori nemaju smisla, vijest o tako velikoj nesreći bi sigurna bila na vijestima/netu, nelogičnosti oko 1. isplate rba - iznos i isprike, kasnije laži, a ovaj update na stranici je pljuvanje u facu svima nama kojima je dužan. Nadam se da ćemo uspjet saznat neke dodatne informacije o njemu te ga posjetit jednog dana...

150

Re: 4ladx/esco scammer

Niste jedini.
Jos nije isplatio RB ni za goalwin... A to da igra to ne znam jer mu ne znam nick  hmm

00

Re: 4ladx/esco scammer

jao ljudi pa u kaj se pretvorio poker
još jedan način muljanja i prijevara
tužno je kud to sve ide

00

Re: 4ladx/esco scammer

nema on veze s isplatom na GW. To ide automatski

prije smo redovito razgovarali i činil mi se zbilja ok tip i nadam se da nije scammer
znalo se dogoditi da nestane na mjesec dana i nigde ga nema pa opet ima period da visi na skypu svaki dan, pa je moguće da bu i sad tak

20

Re: 4ladx/esco scammer

I opet jadni croman u prici...  sad

20

Re: 4ladx/esco scammer

rounder1984 napisao:

I opet jadni croman u prici...  sad

  sad  croman je crna mačka, ak je u dealu znaš da nebude pozitivni rezultat  neutral
žalosno, ali kad ste bili pohlepni, lik je daval nerealno velike postotke  neutral

12

Re: 4ladx/esco scammer

maxmax0 napisao:

jao ljudi pa u kaj se pretvorio poker
još jedan način muljanja i prijevara
tužno je kud to sve ide

Rodman napisao:

žalosno, ali kad ste bili pohlepni, lik je daval nerealno velike postotke  neutral

Općenito mislim da će u pokeru uvijek biti problem sklonost kockanju i ljudska pohlepa...

13

Re: 4ladx/esco scammer

cass1ni napisao:

nema on veze s isplatom na GW. To ide automatski

ima zato sto je davao postotak ispod stola koji njemu sjeda na racun

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: 4ladx/esco scammer

puki86 napisao:
cass1ni napisao:

nema on veze s isplatom na GW. To ide automatski

ima zato sto je davao postotak ispod stola koji njemu sjeda na racun

nema, zato jer taj dio više nije sjedal njemu nego direktno tebi

10

10

Re: 4ladx/esco scammer

cass1ni napisao:
puki86 napisao:
cass1ni napisao:

nema on veze s isplatom na GW. To ide automatski

ima zato sto je davao postotak ispod stola koji njemu sjeda na racun

nema, zato jer taj dio više nije sjedal njemu nego direktno tebi

Nije točno. Ako imaš deal ispod stola, taj dio prvo sjeda njemu na gw račun pa onda on to mora prebaciti na MB.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: 4ladx/esco scammer

rounder1984 napisao:

I opet jadni croman u prici...  sad

stvarno mi bidni brat uvik najebe sad

Zadnji popravljao zarinjo (02-05-2012 10:33:34)

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: 4ladx/esco scammer

hmmm, nekuzim zasto bi tip scamma, pa zar nije reka da igra nl1k.?     roll

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
10

Re: 4ladx/esco scammer

KresimirS napisao:
maxmax0 napisao:

jao ljudi pa u kaj se pretvorio poker
još jedan način muljanja i prijevara
tužno je kud to sve ide

Rodman napisao:

žalosno, ali kad ste bili pohlepni, lik je daval nerealno velike postotke  neutral

Općenito mislim da će u pokeru uvijek biti problem sklonost kockanju i ljudska pohlepa...

Objasni

00

14

Re: 4ladx/esco scammer

Deja vu... I headache je imao tesku prometnu.

00

Re: 4ladx/esco scammer

KresimirS napisao:
Rodman napisao:

žalosno, ali kad ste bili pohlepni, lik je daval nerealno velike postotke  neutral

Općenito mislim da će u pokeru uvijek biti problem sklonost kockanju i ljudska pohlepa...

Odlično zaključivanje. Lijepo što mene, a vjerujem da mislite i na cromana, smatrate toliko retardiranim da nakon 3 godine u pokeru ne mogu razumjeti jel rb deal nerealno velik.

Sve promocije su išle fiksno od sitea:
- 30% rb (2-3. sljedeći mjesec)
- 20% bonus (5€ za svakih 25€ rakea)
- 2 rake racea (raceovi su bili tjedni ili 2-tjedni, a sjedali su na račun dan nakon završetka)

Ove sve promocije se mogu vidjeti na njihovoj službenoj stranici (www.redbet.com), a s obzirom da sam nakon tog incidenta kontaktirao nekoliko ljudi koji rade za njih, objasnili su mi kako kod njih funkcionira affiliate program.
Ono što su mi odmah rekli je da kod njih ne postoje dealovi "ispod stola" te da je očito moj affiliate lagao oko tih 10%, a kasnije 30% (jer je rekao da nakon što počistim bonus dobivamo od njega i tih 20%).

Danas sam ja affiliate sam sebi na tom siteu i rb mi je otprilike jednak onome što je i esco nudio, ako ne i nešto veći.

00

Re: 4ladx/esco scammer

Dobio sam par PM-ova od dobrih ljudi sa foruma pa ću updeatat još neke dokaze da se riješi sumnja (ako je postojala).

"[2.3.2012. 19:05:28] ja3wjagpw: da, sad je sve ok da kucnem u drvo. vozio frendicu kuci kad je onaj jak snijeg bio. iz zadra gdje studira u gospic. na povratku sletio s ceste i probudio se nakon 16 dana u bolnickom krevetu s najjacom glavoboljom u zivotu.
[2.3.2012. 19:09:30] ja3wjagpw: ma samo kazem jer cim sam dosao na skype vidim da neki ljudi pizde jer me nema, a ti ljudi ionako su dobili sve sto su trebali dobit na svakom siteu
[2.3.2012. 19:09:50] ja3wjagpw: zemo je jedini kom nisam isplatio nis jer nisam imao njegov mb. upravo mu sad idem shipat.
[7.2.2012. 18:40:14] ja3wjagpw: sad zemo i croman igraju preko mene na redbetu s ciljem da izrejkaju 25k u 60 dana."

http://www.croportal.net/forum/korisnik/rtttzzz/ - njegov profil (vidi se i po profile slici), piše da je zadnja aktivnost jučer znači sigurno čita i pokerpro
Edit: vidim da u potpisu reklamira svoj site pa je confirmed ovo njegov profil

http://www.pokertableratings.com/ongame … uauauauau - njegov nick na goalwinu (po njegovoj izjavi), igrao zadnjih par dana (vjerojatno sa našom lovom), a vidi se aktivnost 17.2. kad je trebao po njegovim riječima ležat u bolnici.

Također i priča od 16 dana ležanja u bolnici nema smisla jer je meni rekao da se to dogodilo 7. ili 8. veljače, tako da ima manjak 10ak dana u njegovo priči. Prije se bar trudio bit uvjerljiviji...

Zadnji popravljao niveaformen (02-05-2012 13:01:55)

20

Re: 4ladx/esco scammer

niveaformen napisao:
KresimirS napisao:
Rodman napisao:

žalosno, ali kad ste bili pohlepni, lik je daval nerealno velike postotke  neutral

Općenito mislim da će u pokeru uvijek biti problem sklonost kockanju i ljudska pohlepa...

Odlično zaključivanje. Lijepo što mene, a vjerujem da mislite i na cromana, smatrate toliko retardiranim da nakon 3 godine u pokeru ne mogu razumjeti jel rb deal nerealno velik.

Sve promocije su išle fiksno od sitea:
- 30% rb (2-3. sljedeći mjesec)
- 20% bonus (5€ za svakih 25€ rakea)
- 2 rake racea (raceovi su bili tjedni ili 2-tjedni, a sjedali su na račun dan nakon završetka)

Ove sve promocije se mogu vidjeti na njihovoj službenoj stranici (www.redbet.com), a s obzirom da sam nakon tog incidenta kontaktirao nekoliko ljudi koji rade za njih, objasnili su mi kako kod njih funkcionira affiliate program.
Ono što su mi odmah rekli je da kod njih ne postoje dealovi "ispod stola" te da je očito moj affiliate lagao oko tih 10%, a kasnije 30% (jer je rekao da nakon što počistim bonus dobivamo od njega i tih 20%).

Danas sam ja affiliate sam sebi na tom siteu i rb mi je otprilike jednak onome što je i esco nudio, ako ne i nešto veći.

Ako se ne javi na forum u dogledno vrijeme da se opravda, znamo da je kriv.

00

Re: 4ladx/esco scammer

croman19 napisao:
KresimirS napisao:

Općenito mislim da će u pokeru uvijek biti problem sklonost kockanju i ljudska pohlepa...

Objasni

Nije se to odnosilo direktno na tebe ili niveuformen nego je bila kao što i piše opća konstatacija.
Primjetio sam da u pokeru rulja uglavnom scamma zato što su sdonkali novce igrajući van dogovorenih limita i iznad svojih mogučnosti ili očito su izgubili novce u nekim drugim igrama na sreću,što je pokazatelj da su patološki kockari. Tanka je crta između ozbiljnog igranja pokera (poštivanje BRM,spremnost na move down kod velikog downswinga ili kad uvidiš da ne možeš beatat neki level) i kockanja (igranje van BR, pokušaj ispravljanja minusa kroz igranje većih levela nego uobičajno, i nakon velikog minusa vlastito neprihvačanje da nisi spreman za taj level nego nemilosrdno i dalje gubiš novce). Nisam još skužio da  je itko sebi nešto kupio za zascammeni novac, sve je otišlo na kocku.
A kao što je i Rodman napisao, a prije njega i drugi kad je neki lijevi  site ili agent "propao" i više nije isplačivao winningse ili rollove, i meni je neshvatljivo zašto je toliko ljudi spremno prihvačati rizik nepoštivanja dogovara oko RB ili čak gubljenja rollova radi nekoliko postotaka većeg RB ili kao puno riba na nekakvom lijevom i nesigurnom site-u. Sada kolilko je za takvu odluku prevagnula svjesna kalkulacija rizika mogućih posljedica takvih dogovara ili pak samo pohlepa radi par dollara veće zarade, to neka svatko za sebe sam procjeni, u to ne želim dalje ulaziti.
Meni je iskreno žao što ste prevareni i naravno da osuđujem i ovaj scam kao što sam i do sada osuđivao svaki oblik scammanja.

02

Re: 4ladx/esco scammer

evo kakvu sam ja poruku dobio od subjekta ove teme par dana nakon sto sam se logiro na ovaj sajt.

Od 4ladX
Poslano 13-01-2012 12:19:06
Naslov rakeback

pozz. ako zelis mogu ti sredit 60% rakeback za boss media i entraction, 57% za ongame, 55% ipoker i 45% enet (enet je pun talijana).

zvucalo mi je odlicno, ali sam ipak bio sumnjicav  big_smile

Zadnji popravljao whitewalk3r (02-05-2012 13:09:45)

00

Re: 4ladx/esco scammer

KresimirS napisao:
croman19 napisao:
KresimirS napisao:

Općenito mislim da će u pokeru uvijek biti problem sklonost kockanju i ljudska pohlepa...

Objasni

Nije se to odnosilo direktno na tebe ili niveuformen nego je bila kao što i piše opća konstatacija.
Primjetio sam da u pokeru rulja uglavnom scamma zato što su sdonkali novce igrajući van dogovorenih limita i iznad svojih mogučnosti ili očito su izgubili novce u nekim drugim igrama na sreću,što je pokazatelj da su patološki kockari. Tanka je crta između ozbiljnog igranja pokera (poštivanje BRM,spremnost na move down kod velikog downswinga ili kad uvidiš da ne možeš beatat neki level) i kockanja (igranje van BR, pokušaj ispravljanja minusa kroz igranje većih levela nego uobičajno, i nakon velikog minusa vlastito neprihvačanje da nisi spreman za taj level nego nemilosrdno i dalje gubiš novce). Nisam još skužio da  je itko sebi nešto kupio za zascammeni novac, sve je otišlo na kocku.
A kao što je i Rodman napisao, a prije njega i drugi kad je neki lijevi  site ili agent "propao" i više nije isplačivao winningse ili rollove, i meni je neshvatljivo zašto je toliko ljudi spremno prihvačati rizik nepoštivanja dogovara oko RB ili čak gubljenja rollova radi nekoliko postotaka većeg RB ili kao puno riba na nekakvom lijevom i nesigurnom site-u. Sada kolilko je za takvu odluku prevagnula svjesna kalkulacija rizika mogućih posljedica takvih dogovara ili pak samo pohlepa radi par dollara veće zarade, to neka svatko za sebe sam procjeni, u to ne želim dalje ulaziti.
Meni je iskreno žao što ste prevareni i naravno da osuđujem i ovaj scam kao što sam i do sada osuđivao svaki oblik scammanja.

Tesko je razumit o cemu pricas.Kockanje nema nikakve veze sa ovim.Jel on potrosio zascamani novac na rulet ili kilu krompira nikoga ne zanima.Ovdje nije ni vazno jesmol mi glupi i otisli na lijevi sajt sa nekim ko je sumnjicav(a nije) i jesmol to napravili zbog par dollara ili sta vec nego je jedino vazno da je on zascamo.Ti i ostali mozda ne znate al je esco neko ko je nesto znacio u "hrvatskoj poker zajednici" pa je bilo tesko vjerovat da ce zajebat nekoga.

11

Re: 4ladx/esco scammer

niveaformen napisao:
KresimirS napisao:
Rodman napisao:

žalosno, ali kad ste bili pohlepni, lik je daval nerealno velike postotke  neutral

Općenito mislim da će u pokeru uvijek biti problem sklonost kockanju i ljudska pohlepa...

Odlično zaključivanje. Lijepo što mene, a vjerujem da mislite i na cromana, smatrate toliko retardiranim da nakon 3 godine u pokeru ne mogu razumjeti jel rb deal nerealno velik.

Kao što sam Cromanu odgovrio, više se je odnosilo na scammere nego na žrtve scama. Tvoja priča je nažalost samo još jedan dokaz da uvijek treba biti kritičan i oprezan, svejedno da li se radilo o "posuđivanju",transakcijama,stejkanju, RB-dealu ili o nekakvim malim siteovima ili mrežama. Ne znam za uvjete po kojim ste dogovorili RB a i ne igram cash pa ni ne znam što je uobičajno ili što nije, pa zato mi sigurno nije bila namjerava prosuđivati tebe ili Cromana u ovom konkretnom slučaju ili ulaziti u raspravu koliko ste bili pametni ili niste. Vi najbolje znate zašto i kako ste se Esco-om dogovorili i ja stvarno u to ne bih želio dalje ulaziti, to je vaša stvar.
Ali svakako osuđujem scam i nadam se da na kraju ipak budete dobili novce kao što je bilo u početku dogovoreno.

00

Re: 4ladx/esco scammer

steta,  4ladX mi je bio jedan od drazih forumasa, duhovit i uvijek spreman za pomoc i zezanciju... a i forum nece biti isti bez polugolih barely legal prljavica koje je lijepio big_smile
ako je stvarno imao saobracajnu, zelim da sto brze oporavi...
a ako je stvarno zaskemao dajte mu sansu da to nekako rijesi u nekim ratama ili na neki drugi nacin, a ne odmah prozvati imenom i prezimenom i pozivkom na javni linc.

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
20

23

Re: 4ladx/esco scammer

odmah, cekaju ga valjda 2 mjeseca

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: 4ladx/esco scammer

Chidambar napisao:

steta,  4ladX mi je bio jedan od drazih forumasa, duhovit i uvijek spreman za pomoc i zezanciju... a i forum nece biti isti bez polugolih barely legal prljavica koje je lijepio big_smile
ako je stvarno imao saobracajnu, zelim da sto brze oporavi....

+1

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
00

Re: 4ladx/esco scammer

Chidambar napisao:

steta,  4ladX mi je bio jedan od drazih forumasa, duhovit i uvijek spreman za pomoc i zezanciju... a i forum nece biti isti bez polugolih barely legal prljavica koje je lijepio big_smile
ako je stvarno imao saobracajnu, zelim da sto brze oporavi...
a ako je stvarno zaskemao dajte mu sansu da to nekako rijesi u nekim ratama ili na neki drugi nacin, a ne odmah prozvati imenom i prezimenom i pozivkom na javni linc.

Pa nije da nam je trebo jucer platiti i zakasnio pa da ga odma prozivamo.
Vec 2 mjeseca nam ne placa i ne javlja se.
Isto tako i drugi ljudi su se javili da i njima ne vraca.
Ovo oko nesrece je dosta sumnjivo,tad kada tvrdi da je bio u komi ljudi su ga "vidali" po forumima i skypu.

00