Tema: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Jutro svima, eo nemogu da ne napisem nesto po toj temi, neki dan sam citao tu na stranici "kocarsku zabludu" vjerovatnost da ce mi nakon dugo dugo vremena doc taj flush itd itd... E pa meni se cini da nema tu nikakvog vremena niti neznam sample od 10k turnira ili cega god da se vidi stvarno stanje i rezultat.. Nego mi se sve vise cini da je potrebna jebena sreca!!!! Koje ja ofc nemam nego ide ona uzdaj se u se i u svojih 10 prstiju...

Kad govorim o sreci evo primjera na jednom handu http://www.pokerhand.org/?6391952
Nadam se da sam taj hand dobro odigrao, medjutim nije problem u tom jednom hendu nego takvih hendova imam na turniru barem 5 puta prije nego dodjem ITM.... I ako zelim nesto napravit moram dobit recimo 4 od 5 tih hendova. Moje prijasnje razmisljanje mozda samo call sa tim hendom jer zasto gurat sve chipove unutra sa AKs kad je rana faza ili ako je 4 bet na boardu preflop a ja imam pocket A ma ne gurat all in samo callat pokusat sto vise chipova izvuc itd.... ono kad imas osjecaj da si jaci i da imas bolji hand i onda se dese ovakve stvari pa za jebeno poludit..:!!!

Onda vasa cjenjena misljenja gospodo dali je potrebna velika doza srece?????

00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Na mtt-ima je potrebna doza sreće da doguraš malo dalje, pogotovo na ovima sa velikim fieldom.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Naravno. Vještinom i znanjem izbjegavaš utjecaje sreće u  velikoj mjeri, ali bez nje nikako ne ide. U najmanju ruku moraš imati sreće da ne izgubiš hand u situacijama gdje si u matematičkoj prednosti od underdogova, a za veči rezultat još i moraš dobiti pokoji hand gdje si ti underdogg.

30

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Ajde da pokusam i drugacije...

Trazim coaching za neznam recimo 10 turnira, igrao bi sve do 20$ buy in NLHE, nagrade bi djelili ovako , Ako smo ITM pokrijemo ulaz na turnir i ostatk djelimo 70 - 30 u moju korist... Znaci "trener" bi trebao biti na skypu ili nekoj drugoj platformi cijelo vrijeme trajanja turnira , pomagat i sugerirat smile
Dali je ovo ok? I mozda ako netko zna di da ovo postam jer nigdje nisam nasao bas coaching ima samo staking podforum...

00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Hannibal napisao:

a za veči rezultat još i moraš dobiti pokoji hand gdje si ti underdogg.

Zadnji popravljao marac9 (20-05-2012 23:27:55)

00

6

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

g0suboy napisao:

Ajde da pokusam i drugacije...

Trazim coaching za neznam recimo 10 turnira, igrao bi sve do 20$ buy in NLHE, nagrade bi djelili ovako , Ako smo ITM pokrijemo ulaz na turnir i ostatk djelimo 70 - 30 u moju korist... Znaci "trener" bi trebao biti na skypu ili nekoj drugoj platformi cijelo vrijeme trajanja turnira , pomagat i sugerirat smile
Dali je ovo ok? I mozda ako netko zna di da ovo postam jer nigdje nisam nasao bas coaching ima samo staking podforum...

Obicno kad se coacha za profit, imas besplatni coaching npr 4h tjedno, i sve sto igras dok si pod coachingom se dijeli 70-30 (75-25) u tvoju korist.
Tesko ces naci nekog tko ce pristat na ovo sto ti mislis.
Ako hoces obicni coaching za mtt ili sng javi mi se na skype (Turcin89).

00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Tilt napisao:
g0suboy napisao:

Ajde da pokusam i drugacije...

Trazim coaching za neznam recimo 10 turnira, igrao bi sve do 20$ buy in NLHE, nagrade bi djelili ovako , Ako smo ITM pokrijemo ulaz na turnir i ostatk djelimo 70 - 30 u moju korist... Znaci "trener" bi trebao biti na skypu ili nekoj drugoj platformi cijelo vrijeme trajanja turnira , pomagat i sugerirat smile
Dali je ovo ok? I mozda ako netko zna di da ovo postam jer nigdje nisam nasao bas coaching ima samo staking podforum...

Obicno kad se coacha za profit, imas besplatni coaching npr 4h tjedno, i sve sto igras dok si pod coachingom se dijeli 70-30 (75-25) u tvoju korist.
Tesko ces naci nekog tko ce pristat na ovo sto ti mislis.
Ako hoces obicni coaching za mtt ili sng javi mi se na skype (Turcin89).

I ja bi volio imat Coach barem za vrijeme jednog sessiona Sng koje sad igram smile

00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Tilt napisao:
g0suboy napisao:

Ajde da pokusam i drugacije...

Trazim coaching za neznam recimo 10 turnira, igrao bi sve do 20$ buy in NLHE, nagrade bi djelili ovako , Ako smo ITM pokrijemo ulaz na turnir i ostatk djelimo 70 - 30 u moju korist... Znaci "trener" bi trebao biti na skypu ili nekoj drugoj platformi cijelo vrijeme trajanja turnira , pomagat i sugerirat smile
Dali je ovo ok? I mozda ako netko zna di da ovo postam jer nigdje nisam nasao bas coaching ima samo staking podforum...

Obicno kad se coacha za profit, imas besplatni coaching npr 4h tjedno, i sve sto igras dok si pod coachingom se dijeli 70-30 (75-25) u tvoju korist.
Tesko ces naci nekog tko ce pristat na ovo sto ti mislis.
Ako hoces obicni coaching za mtt ili sng javi mi se na skype (Turcin89).

Posalo sam ti na skype..

00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Igram 180 man trenutno.
Ako nemas srece opcenito da dobijes coin flipove brzo ces da ispadnes. A primjetio sam da za osvajanje turnira moras dobivat 60/40 utrke gdje si ti dog. Ako to uspijes onda uz malo srece da tvoje dobre ruke izdrze mozes osvajat turnire.

Ako pak igras tight i uvijek si favorit ili coin flipas neces vidjeti previse novca... Narano osvojit ces turnire ali ne u tolikom broju. Poker je igra na srecu htjeli mi to priznati ili ne.

20

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Evo ti samo 3 situacije iz turnira gdje sam osvojio 18k. 44>55, J9>K9s (na flopu sa 9 top parom i 2 spadea), AQ>QQ. Ova 3 su mi pala napamet ali bilo ih je puno više u tom turniru, pa ti procijeni treba li imati sreće-

00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

naravno da ti treba sreće da dobiješ određeni turnir, ali long-term ta sreća se "izravna" odnosno dobra igra donijet će ti i više nego ugodnu zaradu, a loša, iako ponekad i digneš neke pare, će te stajat više nego one jeftine kod zapadnog kolodvora wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

evo ti jedan zanimljivi postotak koji je dobro znati pa na temelju toga mozes zakljuciti sta se sve treba poklopiti za jedan najss run...

Additionally, please consider that in order to win a tournament, players generally need to survive many all-in hands, and for every all-in, the chance of being eliminated with the best starting cards increases. For example, five all-ins in the same tournament holding AA pre-flop vs. any two other cards, gives a survival chance of only 44%. With a pre-flop coin-flip situation, say you are holding QQ vs AK, the chance of surviving five all-ins is 6%.

00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Ovaj thread ima smisla koliko i onaj drugi o crnoj magiji...   lol

00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

KresimirS napisao:

Ovaj thread ima smisla koliko i onaj drugi o crnoj magiji...   lol

+1 big_smile

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

mr. Air Jordan napisao:

For example, five all-ins in the same tournament holding AA pre-flop vs. any two other cards, gives a survival chance of only 44%. With a pre-flop coin-flip situation, say you are holding QQ vs AK, the chance of surviving five all-ins is 6%.

steal ftw  jebes flipove smile

00

16

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

Najbolje je ići all in protiv likova koji loše runnaju big_smile

20

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

roba59 napisao:

Najbolje je ići all in protiv likova koji loše runnaju big_smile

To,to....ha,ha....

00

Re: Opcenitno dali je potrebna velika doza srece za bolji rezultat?

naravno da je potrebna ali ne i presudna za ostvariti dobar score...
evo jedan primjer, nedavno dok se odigravala bitka za pp, kako sam odmah klasika ispao, upalio sam par flh micro stolova i ostao railat ss.
i lik po imenu ironic13, mislim iz brazila, je odigravao tako stupidne playeve, da bih vjerojatno i ja odigrao bolje u toj fazi turnira, je dobivao skoro svaki showdown sa trash kartama. bio je chiplead na svom stolu a kasnije i ukupno, nije mogao izgubiti flip. a kada bi zbog chipleada i napadao blindove, gotovo je uvijek dobivao... neam pojma jel to neki zakon velikih brojeva ili sreca ili vec kaj ali ako je taj dan bozica fortuna na vasoj strani pa nemres izgubiti ni sa 10Jo vs AA,kk... na kraju je i dobio ( ne znam jel se mogu di vidjeti ruke koje je odigrao?)
negdi sam naletio na video di je frajer isao all in svaku ruku, na stg 9man cini mi se i dobio, pa ak to nije sreca kaj je?
znaci treba biti sretan smile

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00