26

Re: video: 45man turbo PS

davno je ovaj video postan i ja sam od tada vec ponesto napredovao pa je moguce da ima nekih stvari koje bih danas mozda drugacije napravio, ali ako ih i ima to su neke sitnice, a ponajvise bi se to odnosilo na poneke spotove koje bih mozda jos agresivnije odigrao, restealao, 3betao ili squeezao etc...pogledat cu ovih dana video pa komentirati sve te situacije, jos sam na moru i neda mi se bas odmah!! Ako te nesto zanima javi mi se na privat i ostavi skype pa cu te dodati!! P.s. Ty Mich na odgovoru umjesto mene.. wink

00

Re: video: 45man turbo PS

dosadno mi je na poslu sta ces big_smile

00

28

Re: video: 45man turbo PS

4:11    U ovom konkretnom spotu bitno mi je samo da jos imam FE kod oba igraca i cinjenica da sam ja vec podosta short i po meni je to ATC spot tu...da imam ja kojim slucajem vise cipova ili da SB ima mrvicu manje uz uvjet da je loose caller onda bih bacio nekad tu ( samo ponekad )...
7:39    meni je ovo idealan spot protiv svih igraca, imam poziciju, FE kod obojice ogroman, J8 je povezana ruka i jako dobro igra vs njihovog calling rangea..iako njima pise da callaju dosta loose to je uvjetno sve receno...bacio bih Q3o mozda takvima u ovoj situaciji ili J4o, ali ne J8...54s, bilo koji PP, Ax, K6s+, K7o, 65o..to ovako sada okvirno bez prevelikog razmisljanja pisem, ali range mi je tu vs vecine jako sirok...sb i bb moraju imati hand za call tu i ako te on calla sa Ax ti imas equitya sa J8...
21:25    mozemo reci da je malo loose, ali kad sad to gledam vjerovatno sam mislio zbog stackova drugih igraca..i opet 74s kako god izgledalo je na neki nacin povezana ruka i imam neki equity ako dobijemm call..u potu je vec 725 cipova sto je nehih 15tak% mog stacka i svi iza mene ne moraju me callat light ( u teoriji barem ) ..imam poziciju, imam nepunih 11BBs i blindsi ce uskoro ns veci level...moram koristiti poziciju, FE i povezanost ruke kad god mogu...ruka iza 87s je vec fold ali ni shove ne bi bio toliko bas los no ove dvije prilike ispred su puno bolje bile
23:25    nisam gledao video cijeli vec samo trazio ove komentirane spotove pa nezz jel ovo FT ili ne pa ako jest onda je to po meni ATC spot jer smo tek dosli za stol, imam poziciju i FE kod obojice , u potuje vec 20% mog stacka i to je nice pick up za mene..tesko im je callati me bez prave ruke i uz sve to ni sam nisam nesto deep, imam samo 11BBs!! Ok, da imam igraca u blindsima koji su ekstremno loose calleri i da imam note na njima onda bih bacio..tek sam sad vidio da sam bacio to i u igri!! Kako god odigras ovaj spot nije neka greska po meni ali danas bih to vrlo vjerovatno svim unknown igracima zashavao, a regovima i igracima na kojima imam note bi bacio
24:22    kako sam rekao bas zato sta sam ocekivao call od njega ja sam tu bacio..ali izoshipanje limpera je jako jakop profitabilan play..sta mislis da on tu limpa? jako rijetko monstere, gotovo uvijek neke nebuloze koje on u teoriji nemoze callati poslije na tvoj shove...a tebi vs taskvih igraca je bitna pozicija s koje ces raditi iso i da u ruci imas povezan hand..ajmo reci da on ima i AA tu i da imas note na njemu da limp/folda cesto..to bi po meni bio insta ship sa mojim stackom i kad te on calla s tim AA koji je upravo bas tada nasao ti i dalje imas sansu osvojit pot, ne bas sad neku veliku ali i dalje imas i vs AA ( samo karikiram ) ...zato je iznimno vazno pisati notove na igrace ( u ovoj sitaciji bi bilo pozeljno znati jel je on tip igraca koji limp/folda na shove ili limp/calla siroko ili limp/calla za trap i na osnovu toga odluciti jel tu 87s ship ili ne..a sa tim stackom ja nema drugog izbora nego shipat ili foldat...tu je u potu opet oko 20% mog stacka sto bi bio odlican stack za odnijet
36:15    u to vrijeme sam jos precesto bio na autopilotu i nisam dovoljno sobro odredjivao njihove shove rangeove etc...danas bi ovo iso shipao svaki put skoro, bacio bi samo unknown tight igracu na kojem imam jak read da igra samo jace
37:02    ovdje su svi igraci osim BBa na oko 5-7BBs i ako ovdje openam svu trojicu moram callat...vjerovatno sam dozivio BBa kao jako loose igraca ili igraca koji voli biti cstation i fletati etc pa sam shavom mislio dobiti sto je moguce veci FE kod svih igraca iza sebe, a ne samo njega posto moj stack zapravo i nije nesto deep...Shove u jednog igraca koji ima vise od 10BBs po meni i nije los u ovoj situaciji..ako ce me on iz BBa callat s KT ili 22 svaka mu cast ( monkey ) no to nije slucaj zapravo u igri...druga opcija po meni je tu bila MR/call sve /fold  BBu...ovisi o tome kakav read imas na igracima iza sebe
39:08    mi smo ovdje probili bubble, ostalo nas je 7 i vjerovatno zato nisam shipao jer ovako gledano oba su jako jako short i light ce me callat..danas se time ne bih previse zamarao i napao bi ih jer i dalje ovaj SB bi mogao baciti a BB iz iskustva znam, ondea baca skoro sve takodjer...
39:11    prvo on shipa 2BBs i u teoriji bih ja morao biti ispred njegovo rangea jako cesto, drugo, jednom kad ja tu iso shovam igraci iza mene zbog ICMa ce foldat i AT, neki i AJ, 77-88, mozda cak i 99 i kad to sve oduzmes dobijes da ocekujem call od TT+, AQ+ a u 6handed stolu tesko je te ruke pokupiti i bas u toj ruci kad ja radim ovaj iso..ako pogode svaka cast i gg i idemo dalje...igraci iza mene ce uvijek kad ja ovo napravim jako utajtat svoj range..da je taj igrac foldao ja shipam Ax sa manje od 10BBs na shorthanded stolu..fold meni nije opcija tu..ako iso shipam fold kad otvaram prvi mi je nelogican
40:00    gle, ako je on 9/7 ja nevidim da ima toliki stack skoro nikad osim ako ga nije posralo zesce tako da vs takvog igraca bi sigurno dvaput razmislio sto uciniti i da trazim vise loose igraca za ovaj play...ovaj je morao biti loose dovoljno da ovo napravim....realno ja kad ovo napravim on mora imati jako jako uzak range za call tu, a to ne ocekujem precesto
42:30    bas zato sta mislim da ne bih callao ni jednog igraca u blindsima da zashavaju mislim da je unexploitably ship preflop puno bolji tu..oni oba imaju slican stack i nijedan nezeli ispasti sljedeci a ja ih pokrivam obojicu i to je cisti ICM ...a imam hand solidan u 3handed koji ne zelim openat i dobit shove pa da moram baciti...ship je ovdje trebao biti
43:05    izgleda kao da SB ima puno vise BBs od BBa ali to nije slucaj..sad je jos lakse da ih napadam i zlostavljam ...SB nezeli ispast prije BBa jer ima veci stack od njega a BB  me nesmije takodjer light callat jer ima jos uvijek ok stack...ja pokrivam obojicu i nezelim dozvoliti da openam i dobijem ponovo shove na open jer opet moram baciti ( to baciti je uvjetno receno i ovisi o akciji za stolom...nekim igracima bi i A6o i A5s bio snap call na njihov shove, ali ne sjecam se ovog tura vise pa govorim onako u teorije po defaultu )
43:27    ne kazem ja da oni mene nece callati, ali tu je bitan ICM i zbog toga je ovaj potez dobar a ako zamislimo da smo negjde na sredini turnira i da smo BvB situacija te da ti igrac u BB ima manje od 10BBs ti bi trebao uvijek shipati K4s..ovdje skoro pa nema razlike, sve je u ICMu i koliko je njemu isplativo callat s odredjenim rangeom....nema puno regova na 3.5 koji nesto znaju tako da mozesocekivat svasta ali to samo tebi moze ici u prilog, a ne njima...igraci na tim levelima ne razmisljajju i to je sve profitabilno ( agresija nosi sve )..kazes da bi me tu igraci mogli scallat s bilo kojim PPom...ok, uzmnimo da calla sa 33...bez obzira sta ja shovao on ne moze ocekivati sa 33 nista osim flipa u najboljem slucaju..da zna ista o ICMu to mu ne bi palo na pamet nikada
44:17    ono sto sam ja ovdje mislio je bilo to da je po meni on mozda smatrao da ja tesko da mogu pogoditi ovaj flop i da je odlucio igrati c/s za bluff sa nekim KQ ili QJ etc i odlucio se malo kockati...nemislim da je to bilo lose izvedeno ni danas...imam jos outera ponesto i vjerovatno sam mislio dam sam i dalje ispred! ( svi grijesimo )...

Pisao sam brzo i dosta laicki ...ako ima nejasnoca ili neslaganja pisi, sta drugo...hehe!! gl za stolovima...

00

29

Re: video: 45man turbo PS

isuse i marijo...lol....nisam ocekivao ovako dugacak post da ce ispasti...omg... big_smile

20

Re: video: 45man turbo PS

Uglavnom, da ne komentiram svaki odgovor posebno, hvala vam obojici. E sad, ta agresija mi se svidja, ja cak na ovim limitima kojim igram shavam sa jos jacim rangom iz jos boljih pozicija i dobivam callove od regova koji su granicni, dok njihovi callovi iz blindova se mogu opisat q9+, k7+, kxs, ax+, any pp sto me cini jako frustriranim i gdje ispadam jako cesto. ATC pozicije sa btn/sb su mi se dogadjale jedino kad sam bio super short(3-5bb), mislim thinking process u glavi mi je tad bio ATC je ok, inace nikad. I sa tom tight igrom ubijam 0,50 45 sa ~20%+ ROI na sad vec ~2400 turnira. Dodjem na 1,50 45, igram jos agresivnije, al i dalje ne tako agresivno kao ti u videu, i na ~600tinjak turnira mi je roi -2 do 10%, ne znam tocno. Sve mi je jasno sto ste oboje odgovorili u vezi agresije i ATC u tim nekim spotovima, ali je jako frustrirajuce kad dobivam callove od regova koji su preloose, od igraca na kojim imam 1k+ handova sa solidnim statsima (recimo 12/10 do 16/14, gdje 16/14 smatram aggro regom ili lagom ovisno o ostalim statsima). Jedina razlika 0,50 i 1,50 45man je ta sto uz gro regova na 0,50 ostatak stola nema veze s pokerom. Na 1,50 je igra vise tight, s tim da regovi i dalje callaju light kradje, shoveove od ~10bb i manje. Mislim, mozda je moj problem sto ja vecinu turnira nakon rane faze igram kao shorty - dovedem se u tu situaciju jer odbijam ev+ shove pf u dobrim spotovima radi toga jer si mislim da sam dovoljno bolji od njih da mogu nac spot i sa 4-9bb-a se mogu komotno vratit u fazi, 100/200 i 100/200 25. Ne znam, po ovome videu mi se cini da ovakvom aggro igrom imas mali %itm, a kad si itm si uglavnom visoko. Kazem ti, sve super, al meni na nizim limitima gdje bi trebali igraci bit jos veci monkeyi, aggro(ono malo sto sam probao ~600tinjak turnira) igra me opizdila po prstima. E sad, mozda je to samo bila varijanca, ne znam... Uglavnom, mojih par misli smile. Jos jednom hvala obojici!

p.s. Sad sam se sjetio, da jos kazem nesto o tiltu, mozda ce vam biti smijesno big_smile. Najvece tilt faze su mi kad gurnem all in ep pf sa middle pp sa ~11bb lol. Po ovoj agresiji iz videa to bi trebalo bit std play, a ja to radim kad tiltam - i sto je najsmjesnije, kad tako nesto radim odjednom mi se zatvori 3-4 turnira big_smile hah. Eto, tolko od mene.

Zadnji popravljao 11331133 (21-08-2012 16:54:21)

00

Re: video: 45man turbo PS

11331133 napisao:

Najvece tilt faze su mi kad gurnem all in ep pf sa middle pp sa ~11bb lol. Po ovoj agresiji iz videa to bi trebalo bit std play, a ja to radim kad tiltam

hahaha big_smile nemoj tajtat kad gubis i mislit da si preloose,ja imam svingove svaki drugi tjedan po 200 turnira redovito...i nemoj se dovodit u situaciju da ostajes s 5-6BB tako rano,taj stack mozes samo imat na finalno ili na bubbleu...

00

Re: video: 45man turbo PS

Wow, 200turnira... Ja sam malo u kurcu nakon -50bi unutar 3 dana. Koliki je tebi ROI kad si na upswingu da mozes mjesec zavrsit u nekom finom plusu... Jer -200bi je cak i na 2000 turnira pun kurac, -10% roi...

00

Re: video: 45man turbo PS

http://img525.imageshack.us/img525/8792/capture111.jpg

ovo mi je zadnji veci upswing..a roi u prosjeku mi je ~15%

00

Re: video: 45man turbo PS

Wow, sick ROI, sick ITM, a o $/hr da ne pricam smile. Stvarno lijepo. Primjetio sam da je i avg duration dosta manji, ocito si owno te turnire koje si bio itm, a ostale dosta brzo ispo, uglavnom prebolestan graf. Nastavi tako, sretno! smile

p.s. koliko igras stolova max odjednom?

Zadnji popravljao 11331133 (22-08-2012 13:24:00)

00

Re: video: 45man turbo PS

trenutno 15 ali s StackandTile aplikacijom,bez toga sam ih 9 max igral,al nadam se da cu na 18 uskoro..problem mi je u volumeu jer imam fulltime job pa nestignem tolko kolko bi htio...

00