Tema: Micro MTT općenito

Koliko su tight micro MTT-ovi? Trenutno čitam knjige i gledam live commentary MTT-ove koji su naravno paid, ali igram zasada samo freeroll. U tri dana na Unibetu za dva mjesta izgubio ticket (11. od 600ak), jučer na PokerStarsu negdje oko 180. mjesta od 3500 na onim PokerSchool Skill League (90. mjesto nosi neku siću), danas na BetKingsu 26. od 573 (isplaćuju se do 10. mjesta). Nisu to nikakvi rezultati, pogotovo ne sa novčane strane, ali su donekle konstantni, bar s aspekta relativnog početnika. Ne planiram se još prebaciti na micro turnire, cash stolove i grindanje sam izbacio odmah u startu čisto jer su na papiru zahtjevniji. HUD i HM su must, a i solidna banka u startu je potrebna čak i na najnižim levelima. Zato sam se odlučio fokusirati na turnire, ne znam, možda to nije najbolji odabir...

Uglavnom, interesira me pitanje s početka. Freeroll je freeroll, jasno mi je da se igra opuštenije, pogotovo u početnim fazama kada skoro svaki hand ima all-in od barem jednog igrača, nerijetko i više njih, pa se pokaže da jedan ima AA-KK, a ovi drugi random nikakve karte. Pratio sam malo i analizirao posljednjh par, pozicije se uopće ne prate, primjetio sam dosta nelogičnosti, to ću prepostaviti da se događa radi amaterskih igrača, ili igre APP. Očekujem da takvih zaletavanja nema previše kad entry nije free, ali zanima me u kakvoj količini ih ima. Da li svi instant postanu ultra-tight pa push rangeovi idu dosta prema jačima, ili ipak nisu tolike drastične razlike? Preletio sam posljednjih 15 stranica teme na forum.hr, pročitao dosta postova što ovdje, što na nekoliko drugih foruma o općenitim strategijama, pojmovima, bet sizeanju, odgledao zasad par sati live turnira i hand analiza, kažem još mi nije u planu okušati se u MTT-u koji nije free bez obzira što ih ima i po 10, 20 centa tj. ne bi bio značajan gubitak, ali nema žurbe, bolje pitati ovako.

00

Re: Micro MTT općenito

Moze se skupit neka određena suma na freeroll. al to je luda kuča , posebno u početku kad rokaju svi s preumium kartama all in pa sad ti biraj budes pratio ili ne, nekad ti ni najjace ruke ne donesu pot u vise all in ruka, potrebno dosta sreče. Ja ih isto igram bio na nekoliko njih u top100 , ali sica se ispalucuje makar i to me veseli za pocetak. Trebas brdo zivaca i strpljiv biti.,i srecu pored toga smile

10

Re: Micro MTT općenito

Ma ok, lako za freerollove, to je ionako kratkoročni fokus. Zanima me konkretno za micro buy-in turnire, kakva su iskustva ljudi na micro-low limitima? Koliko su igrači tight na njima u early fazi? Za ITM, što opet nije neki poseban cilj jer jedva biti ITM nosi tek nešto više od buy-ina, na nekim GTDovima treba završiti u top 800-1000 ako računam na 3,5-4k ljudi. Ne nalazim puno toga na ovom forumu o turnirima, bar ne općenitih info, a vidim da ih ljudi igraju. smile

00

Re: Micro MTT općenito

Na micro i low stakes mttova ima brdo fisheva i field je dosta lagan, samo sto su problem veliki fieldovi. Najbolje ti je igrati neki standardni abc poker za pocetak, dosta tight biti u pocetnim fazama i to je i vise nego dovoljno za beatati, samo sto bi ti preporucio da imas dovoljno veliki roll za igrati. Recimo ako mislis igrati mttove od 1-5$ da imas izmedju 500-1000$ roll. Sto blize 1k$ to bolje, jer ce ti ugodnije biti za igrati. Uci u itm i nije toliko nebitno, ali naravno sav je novac na ftu. Najbolji info o tim turnirima dobit ces kad ih sam krenes igrati wink

00

5

Re: Micro MTT općenito

Ja mislim da su MTTovi loš odabir za početnika. Trebaš ogroman roll, variance je toliko velik da je tebi trenutno vjerojatno nezamisliv. Nećeš naučit igrat dobar poker igrajući MTTe i steći ćeš loše navike. Ako ti se ne posreći, odustat ćeš od pokera vrlo brzo.

Pročitaj neke osnovne ebookove o cashu, regaj se na pokerstrategy bar za početak, potraži na netu video materijale (ima na torrentima svašta) i gledaj videe.

Počni s NL2 6max cashom. To može beatat bilo tko tko zna osnove pokera i ne radi ogromne gluposti. Kad skupiš nekih 300njak dolara predjes na NL5, kad skupiš 600njak pređeš na NL10 (i uvijek se spustiš na niži limit ako izgubiš 5-10 buyina da rebuildaš) i onda kad prođeš 1000$ (znači da beataš NL10) već znaš nešto o pokeru, i ako i dalje želiš igrati turnire, onda bar imaš roll i neko predznanje.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

Re: Micro MTT općenito

Da, dobro si to napisao. Ja sam osobno sam tako krenuo od nl2 do nl10 pa sam se prebacio na turnire. Ali ako ti bas nepase cash mozes poceti i s micro sngoovima, iako ce ti bas nl2 dati do znanja dali imas neko osnovno znanje i disciplinu za bilo sto dalje..

00

Re: Micro MTT općenito

Jasno mi je dosta da je MTT za početnika slabiji izbor, isto kao i SNG, čisto radi varijance koja utječe više nego na cashu kad vidiš da do ITM na MTT treba ohoho handova proći. Sinoć na jednom freerollu 167. od 9500 ljudi, išlo bi i dalje da nije bio bad beata nakon 3 sata igre (AA/KK vs 66 i na riveru još jedna 6). Ali to je problem u turnirima, ogroman broj ljudi i treba dosta vremena i sreće za dobitak. Zato sam i htio dobiti neku usporedbu tih freerollova, barem onih kasnijih faza, sa micro MTT-ovima. Tight igranje na ovima, u 4 dana 3 skroz pristojna finiša, koji bi 100% bili ITM da su cash turniri.

O nl2 i dalje razmišljam, ovako iz moje perspektive ne mogu pojmiti da roll za MTTove treba biti veći nego za nl2 + HEM koji je ajde 30day free. Prihvaćam savjete i ne odbacujem ništa, uostalom zato sam se i regao ovdje gdje ima iskusnijih. Ali nekako sam mišljenja da dok se uhodam sa hudom na nl2, bez obzira što se i tamo igra tight i što ima više rekreativaca nego na micro MTT, da ću otići u minus već.

00

Re: Micro MTT općenito

Pa na nl2 nije ti uopce toliko potreban HEM jer su svi losi, igras abc poker i to ti je dovoljno. Neces sad ti njih exploitati na temelju nekih statsa. Iako je naravno lakse sa hudom jer ti je lakse predociti si tip protivnika (jel agro ili passive fish, ali to mozes skuziti i bez huda). Sto se tice rolla ja sam krenuo igrati nl2 sa 26$ i nisam uopce imao nikakav down jer su igraci toliko losi, a na mttovima mozes ti biti Daniel Negreanu ali ako te ne uhvati neki hot run moze ti se dogoditi da ne osvojis nesto jaaaako dugo, zato je potreban puno puno veci roll, barem 100-200BI za limite koje igras (iako i vise nije na odmet). Sjecam se kada sam ja igrao freerollove i dao bi sve da mogu vratiti to izgubljeno vrijeme u mom zivotu big_smile To je cisto gubljenje hrpe vremena, lakse ti je puno uplatiti 50-ak dolara i igrati poker, a ne tamo se muciti da bi dobio par dolara nakon neznam koliko sati igre, a plus neces puno nauciti o igri i protivnicima jer je to cisto donkanje. Tako da osim ako stvarno nemas nista za drugo raditi u zivotu i nemas para, a igra ti se poker igraj te freerollove, u suprotnom okani se toga  wink

Zadnji popravljao Chainvkci (21-06-2015 16:08:41)

00

9

Re: Micro MTT općenito

corvus napisao:

Jasno mi je dosta da je MTT za početnika slabiji izbor, isto kao i SNG, čisto radi varijance koja utječe više nego na cashu kad vidiš da do ITM na MTT treba ohoho handova proći. Sinoć na jednom freerollu 167. od 9500 ljudi, išlo bi i dalje da nije bio bad beata nakon 3 sata igre (AA/KK vs 66 i na riveru još jedna 6). Ali to je problem u turnirima, ogroman broj ljudi i treba dosta vremena i sreće za dobitak. Zato sam i htio dobiti neku usporedbu tih freerollova, barem onih kasnijih faza, sa micro MTT-ovima. Tight igranje na ovima, u 4 dana 3 skroz pristojna finiša, koji bi 100% bili ITM da su cash turniri.

O nl2 i dalje razmišljam, ovako iz moje perspektive ne mogu pojmiti da roll za MTTove treba biti veći nego za nl2 + HEM koji je ajde 30day free. Prihvaćam savjete i ne odbacujem ništa, uostalom zato sam se i regao ovdje gdje ima iskusnijih. Ali nekako sam mišljenja da dok se uhodam sa hudom na nl2, bez obzira što se i tamo igra tight i što ima više rekreativaca nego na micro MTT, da ću otići u minus već.

Za MTT ti treba HEM isto koliko i za cash. Jasno mi je da ne možeš pojmiti, zato sam i napisao da ne možeš zamisliti varijancu u turnirima. Ako kreneš igrat cash a nemaš nikakvo znanje o pokeru, naravno da ćeš gubiti, zato sam ti napisao da prije pročitaš neke osnovne knjige i da počneš gledati videe. Ali i s 0 znanja o pokeru, na NL2 ne možeš izgubiti 100BI u mjesec dana. Na 2$ turnirima ne da možeš nego je poprilično velika šansa da budeš. I ne možeš uspoređivati freerollove sa cash turnirima. Naravno da čim je lova u pitanju, pa makar mala, da se igra ozbiljnije. Nećeš ni približno često imati tako deep runove na pravim turnirima.To što vidiš na freerollovima nema puno veze s pokerom, osim eventualnog faktora zabave to je zaista gubljenje vremena. Radije utroši to vrijeme na učenje igre pa kad si spreman kreni s pravom lovom. Većini ljudi je i malih 20$ dovoljno na nl2 da počne buildat roll bez da bustaju. Čak i da izgubiš toliko i više na NL2, bar ćeš nešto naučiti.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

10

Re: Micro MTT općenito

Slažem se s napisanim.

Nitko tko ima komp i internet ne može reći da igra freerollove da si napravi roll. Jer tih 20$ zdonkaš u RL na gluposti.

10

11

Re: Micro MTT općenito

Ajde dobro razuvjerili ste me.

Nisam nikad ni napisao da ću roll raditi igranjem freeroll MTT-ova, nego da bi ih igrao par dana/tjedana ako razlike nisu baš toliko drastične između njih i micro. Sad na drugu kad se malo izračuna, ispalo bi da kad bi u startu bio ITM u 2/10 microa buy-ina 1-2$, opet bi bio u minusu tako da, to može ostati za sa strane eventualno. Isto tako, u zadnjih recimo tjedan dana sam odgledao solidan broj videa, što općenito, što live commentary (većina MTT i SNG), pročitao jako puno članaka po netu, pohvatao većinu pojmova, mini strategija i savjeta za koje unazad mjesec dana nisam ni znao da postoje, tako da ne stoji da sam samo po freerollovima lupao.

Ali ovo vaše stoji, kažem opet, tu sam da bi učio. Vidio sam teme od Muhe91 i Chainvkci, oni su počeli isto na nl2 i uglavnom je to linearan, ako ne i eksponencijalan rast zarade. Naravno da ima i onih koji su tako krenuli pa bustali, zato i nemaju svoju temu u podforumu big_smile Ali malo ste me ohrabrili sa ovim upisima o relativno velikom broju fisheva, ili bolje reći razumnom broju. A onda kad usporedim to sa MTT-om, ishod naleta na fish u cashu je uvijek povoljniji jer je to direktna zarada, ovdje je izbacivanje jednog od x stotina/tisuća igrača koji te dijele od nekog novca, kojim bi tek vratio buy-in.

Tako da eto, fokusirat ću se na nl2, literature zahvaljujući Muhi91 imam, videa po netu ima poprilično pa ćemo krenuti s tim.

00

Re: Micro MTT općenito

MTT poker ima svoje prednosti nad RING game-om jer ti daje mogucnost da osvojis dosta novca u odnosu na buy in koji si morao dati da u njemu sudjelujes.Naravno da radi velikog broja igraca koji kao i ti imaju isti cilj varijacija moze  biti prilicno velika i moze proci dosta vremema prije nego sto se uspijes plasirati na FT ili doci deep ITM uopce.

Skill set koji je potreban da bi bio dobar MTT igrac je u nekim stvarima isti kao i u RING games ali postoje stvari u kojima se totalno razlikuju i na kojima moras raditi ako mislis igrati MTT i na taj nacin zaraditi pare.Sobzirom da u MTT pokeru blind Level raste svakih "5 min u Turbo i 10 min u regular Speed varijanti"tvoj chip stack se konstantno smanjuje u odnosu na blindove i samim time se mora mijenjati tvoja strategija igre."Blind stealing" je apsolutno must have oruzje sa kojim moras doci na cisto+hand reading(tvoje a jos vaznije njegove ruke!)Moras biti fokusiran na igru i stalno traziti spotove di mozes povecati svoj stack i cuvati ga od losih spotova koji izgledaju kao da su dobri.

MTT poker moze biti profitabilan ali ako si pocetnik onda nemoj pokusavati nista prije nego sto savladas osnove igre.
HM2 ili PT4 su apsolutno must have i nemoj biti bez Toga.Ja kada sam otkrio online poker nisam imao blagog pojma o nicemu igrao sam napamet a to me je kostalo novca i to bezveze.(30 dana free licenca).

Moj osobni savjet bi ti bio ovakav:Iskoristi YouTube i odgledaj si sve moguce videe koji postoje o micro NL2 ring games(ima ih ko kenje i Hvala svim Autorima koji su ih napravili).Procitaj i proucavaj svu mogucu teoriju koju mozes Naci na netu(ima je posvuda i besplatna je)i pocni sa NL2 6 max ili Full ring.Kad sagradis jaki Fundament predes na veci Level i samo idi dalje.Uci igraj uci igraj(nema druge solucije bojim se)!

BR potreban za MTT turnire koji su od 1-5 $ je najmanje 500$.(sto vise to bolje vjeruj mi downswing na 180 sng mi je bio 30 buyna ko od sale...makar kad roknes par komada opet si na konju big_smile ).

BR potreban za NL2 CG je 80$(ili ti 40 buy ina)....za 6 max moze biti i vise cisto radi Toga sto je 6 max brzi od FR.

Sa ABC pokerom na NL2 mozes izgraditi BR i dobar temelj za daljnje napredovanje.

Postavljanje pitanja ti je isto tako jedan od najboljih nacina za ucenje.Na ovom forumu su zaista vrhunski igraci pa stoga uzmi njihove savjete i zapisi jer su vec prosli i sito i reseto te njihova rijec vrijedi dosta i moze te postedit raznih neugoda.

May the flop be with you big_smile

Just Fold It
00

Re: Micro MTT općenito

Oprosti zaboarvio sam dodati nesto jako vazno....

Osim ucenja i postavljanja pitanja i jos ucenja jako je vazno da kada igras razmisljas o svakome potezu kojega napravis.Razlog tome je sto ces na taj nacin nauciti razmisljati na vrijeme i tako steci jednu jako kvalitetnu naviku koja ce ti kasnije puno znaciti.Razvijanje# poker minda# je izrazito bitno.Odigras nekoliko stotina handova i radis rewiew-uvijek si postavljaj pitanje ZASTO.

Nemoj se ljutit samo ti dajem savjet za kojega znam da ce ti koristiti ubuduce.Nemoras raditi iste greske kao sto sam ja.Iskoristi HEM2 ili PT4 30 dana free ali prije svega dobro savladaj teoriju.

Napuni glavu sa kvalitetnim informacijama i prijmjeni ih na stolu.Neces odmah vidjeti rezultat jer zaista moras igrati jedno vrijeme dok ti sve ne legne ali sa vremenom vidjet ces i sam da igras sve bolje i bolje.Najbolji prikaz za to ti je velicina BR-a

Kad igras zaboravi na sve drugo...Fejs...Mobitel....YouTube...sve sto ti smeta moras odstraniti i fokusirati se na igru.Nemoj da ti misli lutaju posvuda dok igras za novce jer budes ostao bez njih.

Kad igras poker onda za tebe nepostoji nista drugo,Makar da imas i 1 sat vremena na dan ali tih sat vremena ti si cijeli u igri.

Emocije i karte neidu skupa...nekada ces izgubiti pot ili cak cijeli buy in jer je tvoga protivnika pogodio bas taj one outer ili je flopao full a ti imas FD pa ti ga metne na riveru kad ti padne karta koja ti kompletira flush.To se dogada i ne samo tebi nego svima zato bez zivciranja nego sljedeci put pazi kad ti zove bet na turnu i shipa river omg mogao bi ga zagutit ko pile....:D

Najbolje od svega ti je Skype i das nekome da ti napravi HH rewiew i da ti ukaze na tvoje leakove jer neke stvari zaista nemozes sam skuzit.

Aj sad idem malo izgubit sta sam jucer zaradio big_smile

Just Fold It
00