101

Re: Procrastination in poker

Bora tajter napisao:
gmiko napisao:

10. hand fold preflop, fold river.

9. hand river je blank. Ako x/foldamo river na blanku zašto value betamo turn ako prepostavljamo da je njegov calling range jači od JJ?

jer on može callat T betove s TT i 88, nekad će imat 9x ali to nebi trebao betat R kad mi checkiramo

Ti handovi bi mogli callat i river pa onda možemo i shipat.

Ne vidim smisao na dry boardu bez drawova betat turn za value i x/foldat river na blanku.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

102

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:
Bora tajter napisao:
gmiko napisao:

10. hand fold preflop, fold river.

9. hand river je blank. Ako x/foldamo river na blanku zašto value betamo turn ako prepostavljamo da je njegov calling range jači od JJ?

jer on može callat T betove s TT i 88, nekad će imat 9x ali to nebi trebao betat R kad mi checkiramo

Slazem se, zato sam i betao

Ako checkiraš turn sa JJ također ćeš dobiti value od tih handova ili na turnu ili na riveru, a betat će i floatove na turnu.

Razumijem ovu strategiju cbet cbet x/fold s ovim handom samo ako je villain jako pasivan, ne folda na cbete na flopu i turnu (ali i ne beta floatove nego ih checkira behind) i nikad ne calla river light.

Zadnji popravljao gmiko (08-07-2015 15:21:02)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Procrastination in poker

kada checkiramo T i on checkbehinda te handove, nebi nikad trebao callat R bet s tim handovima, jer kad imamo line B x B hand je najčešće TT+. tako da češće gubimo value u toj situaciji

istina on može betat floatove, ali i ne mora, može checkbehindat i probat realizirat svoj equity na R,  može shipat preko tvog beta na R jer je tebi jako teško callat samo sa jednim parom, a on  može i setove XB na T, jer ti često checkiras s namjerom da XF pa može pustit d vidiš R.

00

104

Re: Procrastination in poker

Bora tajter napisao:

kada checkiramo T i on checkbehinda te handove, nebi nikad trebao callat R bet s tim handovima, jer kad imamo line B x B hand je najčešće TT+. tako da češće gubimo value u toj situaciji

istina on može betat floatove, ali i ne mora, može checkbehindat i probat realizirat svoj equity na R,  može shipat preko tvog beta na R jer je tebi jako teško callat samo sa jednim parom, a on  može i setove XB na T, jer ti često checkiras s namjerom da XF pa može pustit d vidiš R.

Ako "nebi trebao nikad callat R bet s tim handovima" znači da možemo profitabilno blefat 100% svojeg air turn give up rangea na riveru jer on folda 100% svojeg.

Ako često checkiramo da xfoldamo zašto ne beta floatove?

Pričaš o specifičnom nerealnom protivniku (koji nije tema ovdje) i govoriš što može (a vjerojatno neće) napraviti. Tak mogu reći da on može turnat parove u blefove na riveru i isfoldat nam 100% rangea as played. A pošto mu je top rangea (koji nije trips+ ovdje TT/JJ znači da xfoldamo i AA as played jer nikad ne calla sa slabijim i nikad ne beta sa slabijim?

Ja sam dao pretpostavke o realnom protivniku koji nam ne vidi karte, koji će betati floatove na turnu (i vjerojatno puno parova za protection/value/jednostavno zato jer beta jer si checkirao/koji mu je već razlog) i koji će definitivno često callat river s 88, 9x, TT.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Procrastination in poker

gmiko napisao:
Bora tajter napisao:

kada checkiramo T i on checkbehinda te handove, nebi nikad trebao callat R bet s tim handovima, jer kad imamo line B x B hand je najčešće TT+. tako da češće gubimo value u toj situaciji

istina on može betat floatove, ali i ne mora, može checkbehindat i probat realizirat svoj equity na R,  može shipat preko tvog beta na R jer je tebi jako teško callat samo sa jednim parom, a on  može i setove XB na T, jer ti često checkiras s namjerom da XF pa može pustit d vidiš R.

Ako "nebi trebao nikad callat R bet s tim handovima" znači da možemo profitabilno blefat 100% svojeg air turn give up rangea na riveru jer on folda 100% svojeg.

Ako često checkiramo da xfoldamo zašto ne beta floatove?

Pričaš o specifičnom nerealnom protivniku (koji nije tema ovdje) i govoriš što može (a vjerojatno neće) napraviti. Tak mogu reći da on može turnat parove u blefove na riveru i isfoldat nam 100% rangea as played. A pošto mu je top rangea (koji nije trips+ ovdje TT/JJ znači da xfoldamo i AA as played jer nikad ne calla sa slabijim i nikad ne beta sa slabijim?

Ja sam dao pretpostavke o realnom protivniku koji nam ne vidi karte, koji će betati floatove na turnu (i vjerojatno puno parova za protection/value/jednostavno zato jer beta jer si checkirao/koji mu je već razlog) i koji će definitivno često callat river s 88, 9x, TT.

pa nebi baš rekao da je skroz nerealan protivnik.

igrači callaju river kad checkiramo T ali to ne znači da je dobro, iz tog razloga mislim da nije dobar spot za blefat naše give up handove.

istina većina igrača beta floatove kada checkiramo T, što ja opet smatram da ne mora bit dobro, jer ako smo checkirali da XF, checkirat cemo i R s istom namjerom a uz to on može realizirat svoj equity, a i kad checkbehinda T ima širi value bet range na R.

istina on može turnat parove u blef, no da li mu se to isplati, jer naravno da on ne zna da mi XF JJ u tom spotu a ima solidan showdown value.

Zadnji popravljao Bora tajter (08-07-2015 16:31:15)

00

106

Re: Procrastination in poker

Ne igraš protiv sebe. Igramo protiv drugih igrača i exploitamo njihove tendencije. Da svi igraju najbolje nebi bilo love u pokeru.

00

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:

Ne igraš protiv sebe. Igramo protiv drugih igrača i exploitamo njihove tendencije. Da svi igraju najbolje nebi bilo love u pokeru.

šta sam ja napisao da ti meni ideš objasnit da ne igram protiv sebe?

00

108

Re: Procrastination in poker

Bora tajter napisao:

igrači callaju river kad checkiramo T ali to ne znači da je dobro

Bora tajter napisao:

istina većina igrača beta floatove kada checkiramo T, što ja opet smatram da ne mora bit dobro

Znači potvrdio si što je gmiko napisao, ali si napisao da to nije dobro (pa očito ti tako ne igraš).

Znači, ako veliš da igrači callaju river kad checkiramo T ili ako većina igrača beta floatove kada checkiramo T onda igramo tako da exploitamo te tendencije, a ne pretpostavljamo kako bi bilo dobro odigrati pa onda igrati vs toga.

00

Re: Procrastination in poker

to što sam potvrdio jedan dio njegovog posta ne znači da se slažem s cijelim postom u cijelosti.

pa exploitamo te tendencije, al trebamo pazit i da oni nas ne exploitaju, misliš da možeš igrat kvalitetno ako ćeš checkirat overparove tako da bi oni stabali svoje floatove( za koje sam napisao da većinom betaju) i šta misliš koliko će im trebat da to skuže?

a kada mi value betamo F i T s JJ u ovom spotu i R XF on ne zna da samo XF JJ, kada on check behinda svoje 88,TT, 9x, ne može znat da bi mi XF JJ u tom spotu.

kada checkiramo i on beta floatove(kojih nebi trebao imat puno) + fulove+ nekad value owna sam sebe s TT, šta radimo na R shove? (TT/88/9x uvijek check behinda)

koliko je to exploitable?

da ne pričam da koliko nam je onda ne balansiran double barrel u 3betanom ako krenemo checkirat overparove da bi on stabao svoje floatove ili da bi dobili na R value od nekih slabijih handova.

to su sve odgovori na gmikovo pitanje zašto XF R, ako smo T betali za value i ako već planiramo XF R zašto onda ne XC T.

00

110

Re: Procrastination in poker

Bora tajter napisao:

to što sam potvrdio jedan dio njegovog posta ne znači da se slažem s cijelim postom u cijelosti.

pa exploitamo te tendencije, al trebamo pazit i da oni nas ne exploitaju, misliš da možeš igrat kvalitetno ako ćeš checkirat overparove tako da bi oni stabali svoje floatove( za koje sam napisao da većinom betaju) i šta misliš koliko će im trebat da to skuže?

a kada mi value betamo F i T s JJ u ovom spotu i R XF on ne zna da samo XF JJ, kada on check behinda svoje 88,TT, 9x, ne može znat da bi mi XF JJ u tom spotu.

kada checkiramo i on beta floatove(kojih nebi trebao imat puno) + fulove+ nekad value owna sam sebe s TT, šta radimo na R shove? (TT/88/9x uvijek check behinda)

koliko je to exploitable?

da ne pričam da koliko nam je onda ne balansiran double barrel u 3betanom ako krenemo checkirat overparove da bi on stabao svoje floatove ili da bi dobili na R value od nekih slabijih handova.

to su sve odgovori na gmikovo pitanje zašto XF R, ako smo T betali za value i ako već planiramo XF R zašto onda ne XC T.

Jedina stvar je što je exploitative play sam po sebi exploitabilan. Ako želiš nekoga exploitati onda moraš i sam biti exploitabilan. Nema smisla igrat GTO ako možemo exploitat protivnika. S tim da cbet cbet x/f s JJ nije ni GTO. Već sam rekao, ok je kao exploitative play ako villain calla flop i turn, nema puno floatova (i ne beta ih) i overfolda river. GTO je pretpostavljam bet/bet/bet. River play nam je isti s AA i JJ jer su efektivno isti hand (ni mi ni villain nikad nemamo Qx), tak da ne kužim xfoldanje sa overparima. Nisam rekao da je 100% loše, nego ne kužim a nitko se ne trudi objasniti.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

111

Re: Procrastination in poker

Bora tajter napisao:

pa exploitamo te tendencije, al trebamo pazit i da oni nas ne exploitaju

Ovo što je gmiko napisao. Nebreš i jedno i drugo.

U jednom djelu posta pišeš da nesmiješ biti exploitable, onda u drugom da te budu teško exploitali.

00

112

Re: Procrastination in poker

Hvala svima na odgovorima. Definitivno me nije sram reci da nisam jos spreman za NL400, igram limite NL200+ samo kad ima fisheva i to za sad ide dobro. Regovi su sigurno bolji od mene, ali ja nastojim napredovati svakim danom, uostalom zato i ovdje postam handove kako bi ih raspravio s igracima koji su bolji od mene (i koji kvalitetnije razmisljaju o pokeru).

Vezano za ove handove, uvazavajuci misljenje svih koji su komentirali, i dalje ostajem pri misljenju da je bet, bet, x/F line s ovim handom najbolji koliko god znam da ta Q koja dode na R ne mijenja nista drasticno. Jednostavno mislim da je ovo najbolji nacin za izvuc value od losijh handova od kojih mogu dobit 2 streeta valuea, a river s obzirom na sve vec napisano, on ne bi smio betati s losijim pa sam stoga i foldao. Za sad mislim da je to line koji mogu koristiti protiv vecine protivnika na svojim limitima i necu biti exploitan, a ako me neki reg crusha na NL400 neka mu, tak i tak ne igram to zbog njega neg fisha za stolom...

00

113

Re: Procrastination in poker

Znači x/foldamo AA i blefamo river 100% vremena s airom?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

114

Re: Procrastination in poker

Ne znam tocan odgovor i ne mislim se zamarat s time. Mislim da mene tu nitko ne exploita ako imam bet, bet, x/F line i to mi je najbitnije.

AA betam 3 streeta za value, a JJ x/F river. Handovi koji mene beataju u ovom spotu su AA,99,44-33 to je 13 komboa s tim da na AA otpada 6 komboa. Da bi mogao vbetati river treba me callati 50% losijih handova tako da AA betam jer ce nekad callati s tih TT,88 ili 9x a beatan sam samo od 6 komboa, sto znaci da mogu vbetati. JJ ne, jer ne znam kolko ce light callati a tu su i ti slowplayani AA koji me beataju sto bi znacilo da on mora callati puno sire kad ja imam JJ da bi mi vbet bio isplativ.

xc po meni ne dolazi u obzir jer bi morao value hand pretvorit u blef sto mislim da ne radi, tako da je line ili bet/bet/bet ili bet/bet/xf.

Zadnji popravljao Sheed (09-07-2015 14:11:11)

00

115

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:

Ne znam tocan odgovor i ne mislim se zamarat s time. Mislim da mene tu nitko ne exploita ako imam bet, bet, x/F line i to mi je najbitnije.

AA betam 3 streeta za value, a JJ x/F river. Handovi koji mene beataju u ovom spotu su AA,99,44-33 to je 13 komboa s tim da na AA otpada 6 komboa. Da bi mogao vbetati river treba me callati 50% losijih handova tako da AA betam jer ce nekad callati s tih TT,88 ili 9x a beatan sam samo od 6 komboa, sto znaci da mogu vbetati. JJ ne, jer ne znam kolko ce light callati a tu su i ti slowplayani AA koji me beataju sto bi znacilo da on mora callati puno sire kad ja imam JJ da bi mi vbet bio isplativ.

xc po meni ne dolazi u obzir jer bi morao value hand pretvorit u blef sto mislim da ne radi, tako da je line ili bet/bet/bet ili bet/bet/xf.

Mislio sam da si postavio pitanje na forum jer svi želimo nešto naučiti i rješiti situaciju, a ne da se ne želiš zamarati s time. smile

Šejm, tek sam sad skužio da nije squeezani pot nego da je 3b i cold caller u igri. S obzirom da je BB cold callao 3bet čini mi se suludo loše flatat AA (s tim da ga nisam uzimao u obzir ni u squeezanom potu, ne znam baš koliko ljudi flataju AA v squeeze, ako uopće da, sigurno ne svih 6 comboa).

Zapravo, zbog dinamike sa BB cold callerom i da smo cbetali OOP unatoč njemu (koji uglavnom ima TT-AA) i unatoč tome što su dvojica u potu, te s obzirom da na turnu repamo 0 blefova (odnosno samo 4 kombinacije blefova s 65s ako to uopće 3betaš iz SB) on bi već na turnu trebao foldat sve 9x, TT type handove (pogotovo ako flata AA kako kažeš) i čini mi se da imamo samo 1 street hand ako villain nije jako stationy (ili ti nemaš sulude barrel statse koje on vidi) i da je zapravo turn bet super thin i river x/f mandatory.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

116

Re: Procrastination in poker

Update: napravio sam sim u CREV, nije drastična razlika ali malo je veći EV kod checka. Check je +25, bet je +23 ako calla TT i 9x type handove na turnu, +20 je ako ih folda. Ako maknem ili ostavim AA u rangeu, ne mijenja ništa.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

117

Re: Procrastination in poker

Malo sam se nespretno izrazio, mislio sam na to da ima puno bitnijih stvari u kojima trenutno radim greske koje zelim ispraviti nego da razmisljam o tome dali je JJ ovdje bet,bet,xF ili bet,x turn.. I sam si napisao da nije drasticna razlika, i da je malo veci EV kod checka, ali ono sto zelim rec je da ima spotova u kojima gubim puno vise nego ovdje pa se zelim na to prvo usredotociti.

Stavim kasnije neke nove handove.

Hvala svima jos jednom

00

118

Re: Procrastination in poker

11. hand

Villain je solid reg, mislim da statsi nisu potrebni, ali  mogu ih napisati ako ce trebati...

https://www.weaktight.com/h/55a3a99bd3904370768b46ed

Vas play? Ako x/callamo, koji nam je plan za river?

00

119

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:

11. hand

Villain je solid reg, mislim da statsi nisu potrebni, ali  mogu ih napisati ako ce trebati...

https://www.weaktight.com/h/55a3a99bd3904370768b46ed

Vas play? Ako x/callamo, koji nam je plan za river?

Na turnu imamo dovoljno equitiya da callamo a river naravno x/fold.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

120

Re: Procrastination in poker

12. hand

https://www.weaktight.com/h/55a790a7d390430d378b46ba

CO je shortstacker. SB je fish 46/14/1 3bet na SB 7. Kako odigravate ovaj hand? Koji je najlosiji hand s kojim callate shortstackera? I dal se onda s cijelim tim rangeom stackate kad fish shovea? Ako ne, koji je najlosiji hand s kojim callate taj shove?

13. hand

https://www.weaktight.com/h/55a791dbd39043996f8b4677

Villain je reg 30/24/3 , total SQZ na SB 16, ali vs UTG open 8 (moze biti i sample problem, ali definitivno ne SQZa toliko siroko). CBet 55%, x/F turn 68% (ali u single raised potu).

Play na riveru? Callate li ovo?

Zadnji popravljao Sheed (16-07-2015 13:38:33)

00

121

Re: Procrastination in poker

12.
Call pa fold.
callam s otprilike ovim rangeom. AQ+, AJs (možda), 99+. Kad drugi igraš shipa preko nas callam AK i JJ+. Ovome možda čak i JJ foldam jer ne vjerujem da TT shipa.

13.
Nedavno sam čitao raspravu da nije dobro callati SQZ-ove jer su tak veliki sizeinzi. Najbolje je igrati 4bet/fold strategiju. Tako da bi ovo 4betao preflop.

As played betam turn. River callam. Može on tu betati KQ i AQ i neki random blef.

00

122

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:

13.
Nedavno sam čitao raspravu da nije dobro callati SQZ-ove jer su tak veliki sizeinzi. Najbolje je igrati 4bet/fold strategiju. Tako da bi ovo 4betao preflop.

As played betam turn. River callam. Može on tu betati KQ i AQ i neki random blef.

Pa nije tak velik sizeing, do 13bb, cesto su i 3betani potovi s takvim sizeingom. Ti si poceo igrat 4bet/fold strategiju?

Ak igram 4bet/fold jasno mi je za ovaj slucaj kad smo UTG, nije tesko iskonstruirat range, ali kak bi odigro npr. vs ovog villaina da si openao na BTN? Koji bi ti range bio?

I jos jedno pitanje. Zakaj as played betas turn?

00

123

Re: Procrastination in poker

Baš se pričalo o 3betanim potovima s ogromnim sajzinzima, pa je onda netko spomenuo da je onda to i slučaj s SQZ-anim potovima.

Fora je u tome što ako je 3bet prevelik, ti više ne moraš braniti onih standardnih oko 50% već manje. A kad možeš defendati manje možeš imati normalnu 4bet/fold strategiju.
Kod SQZ-a je fora što mi ne moramo defendati toliko jer je tu i caller koji će defendati.

Problem kod callanje SQZ-a je što ti je hand face-up.

Turn betam za value vs AJ, KQ, KJ... I da deny-am equity handovima poput AK, 89 i sl. (neznam što točno sve ima u range-u, ali ima sigurno takve handove.

00