Re: Nivea blog

Subota je bila ispunjena utakmicama, ujutro sa djecom, popodne moja i navečer rukomet. Mogao bih sad napisati 10ak razloga (isprika) zašto nisam meditirao. S vremenom sam razvio iznimnu dobru sposobnost uvjevanja samog sebe. Istina je da sam izgubio unutarnju borbu. Produžio sam neke druge aktivnosti i kasnio sam se opravdao da neću stić na jutarnju utakmicu. Imao sam vremena tad. Imao sam vremena poslije. Nisam bio dovoljno odlučan odvojit tih 20minuta. Razvio sam percepciju da to vrijeme ustvari traje puno duže, valjda zato što nije to nekakav "rad".

Krećemo isponova. Život je usponi i padovi ili padovi i usponi.

Često imam osjećaj krivnje. Ne grindam na dan utakmice, previše sam umoran. Danas sam imao trening ujutro, šišanje i išao na ručak za rođendak. Došao sam doma prije nekih 1.5h i družio se sa nećacima koji su bili doma. Kasnije bih trebao na večeru (druženje). Također sam si zadao cilj da odradim 4h grinda ovaj vikend. Trening se ne propušta, šišanje mi je stvarno bilo potrebno, ručak je kod djevojkinog šogora s kojim sam jako dobar, bratovu obitelj nisam vidio par dana, a i često skratim druženje sa njima, večera je kod prijateljice iz srednje s kojom se volim družit i nisam je vidio dugo. Htio bih i uspjeti/zaraditi u pokeru, a ako ne grindam vikendom to je sigurno duplo teži put.

Čitao sam autobiografije uspješnih ljudi, nitko od njih nema balansiran život. Svjestan sam toga. Ipak, u tim trenucima kad me se pita za druženje, ja ću reć da jer ne želim reć ne. Kad kažem ne, imam osjećaj krivnje.

Što je dobra isprika? Kolika je žrtva dovoljna? Što ako se ona ne isplati?

Meditacija 1/21

21

Re: Nivea blog

@aceshigh

Jutro često odredi cijeli dan, bar meni. Roba osjeća stvarni problem. Napraviš dnevni plan, tih par "sitnica" zeznu ostatak. Imam ostavljene rupe u planu i za sitnice, ali uvijek ih biram radit kad je vrijeme za nešto drugo.

00

Re: Nivea blog

Dig you, razumijem... Ja samo govorim da ne vrijedi otići u drugu stranu i oprostit se od svih sitnica, jer ne moraju sve sitnice biti "beskorisne".

S druge strane, planiranje i pridržavanje plana je esencija produktivnog dana. Gore opisano mi je jaaaako poznato (posao i triatlon = premalo slobodnog vremena) jer se i sam konstantno borim s "popratnim smetalima" u kojima uživam, tako da dijelim tvoju bol! Drž se i siguran sam da ćeš s vremenom biti sve uspješniji!

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Nivea blog

Smiješno je koliko je teško kontrolirat svoj um. Kad ti misli odlutaju, samo označi misao ili osjećaj i vrati se na disanje. Zvuči lagano, ali toliko se uživiš u svoju misao da jednostavno zaboraviš ono što si 10 sekundi prije čuo.

Jučer dok sam palio stolove sam imao zanimljivu misao. Dok sam palio stolove došlo mi je, pa budući da neću odigrat ciljana 4h, već pola manje, mogao bih upalit veće stakese i onda će to bit kao 4h na mojim limitima.  smile  smile  smile

Prvi put sam čuo na predavanju o analizi kondicijske pripreme koliko je naše tijelo lijeno. Spomenuo je to gore i aceshigh. Kad to napišem, shvatim da je to jedna od mnogobrojnih isprika na koje sam naviknuo. Ipak, u mojoj glavi, već puno puta, ovo je bilo logično razmišljanje. A mislim za sebe da sam donekle pametan. U tom trenutku, kad mi "padne na pamet" tako nešto, zaboraviš sve pročitano o BRM, o tiltu, o mental gameu. I iako ću postat tokom sessiona svjestan da je to što radim loše, opet ću štitit sebe i svoje lakše rješenje.

Nekih 12-13h poslije se smijem tome. A taj session je počeo sa -4-5BI. Imao sam 15ak BI za veći limit, u prošlosti i više nego dovoljno.

Meditacija 2/21

10

Re: Nivea blog

Nitko ne voli kritiku.

Neki dan sam imao roditeljski sastanak u klubu. Jedan roditelj je izjavio da se ne radi dobro s djecom. U meni je to stvorilo osjećaj nelagode, obuzela me toplina, postao sam živčan, imao sam potrebu napast tu osobu.

Zašto moje tijelo reagira na taj način? Kad je taj roditelj govorio, bio sam svjestan da je njegovo dijete promijenilo 3. klub u godinu dana jer "se ne radi dobro" (to su i meni rekli za prošli klub odkud su stigli), da temelji svoje mišljenje o "dobrom radu" na temelju rezultata na tablici iako sam već prije naglasio da me ne zanima rezultat već dobra igra i napredak, da taj čovjek misli da ima veliko nogometno znanje jer je igrao nogomet prije 30 godina...

Ipak, mene je to zasmetalo. Jednostavno smo naučeni da nas smeta kritika. Ne sjetim se u tim trenucima, ej... to je samo osjećaj. Istina je da sam najviše napredovao u životu zbog kritika. Istina je i da sebe uvjeravam da volim kritiku. Ali nije tako.

Volio bih da mogu to promijenit...

Meditacija 3/21

Zadnji popravljao niveaformen (01-03-2016 10:26:07)

10

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Nitko ne voli kritiku.

Neki dan sam imao roditeljski sastanak u klubu. Jedan roditelj je izjavio da se ne radi dobro s djecom. U meni je to stvorilo osjećaj nelagode, obuzela me toplina, postao sam živčan, imao sam potrebu napast tu osobu.

Zašto moje tijelo reagira na taj način? Kad je taj roditelj govorio, bio sam svjestan da je njegovo dijete promijenilo 3. klub u godinu dana jer "se ne radi dobro" (to su i meni rekli za prošli klub odkud su stigli), da temelji svoje mišljenje o "dobrom radu" na temelju rezultata na tablici iako sam već prije naglasio da me ne zanima rezultat već dobra igra i napredak, da taj čovjek misli da ima veliko nogometno znanje jer je igrao nogomet prije 30 godina...

Ipak, mene je to zasmetalo. Jednostavno smo naučeni da nas smeta kritika. Ne sjetim se u tim trenucima, ej... to je samo osjećaj. Istina je da sam najviše napredovao u životu zbog kritika. Istina je i da sebe uvjeravam da volim kritiku. Ali nije tako.

Volio bih da mogu to promijenit...

Meditacija 3/21

Nije toliko problem u kritici koliko u osjećaju neprihvaćenosti. Ljudi imaju potrebu bit prihvaćeni, a kad ih se kritizira, podsvjesno se stvara dojam neprihvaćenosti. Najbolje bi bilo bit u bmk modu, al jbga ne ide to tako lako smile
Koliko ti traje session meditacije?

00

Re: Nivea blog

@alpha  Ima smisla to što kažeš. Kad shvatim razloge zašto je nešto takvo, onda je lakše reagirat. Ne znam jel bmk mode najbolje rješenje, meni djeluje bolje nešto tipa: Ej... to je samo osjećaj. Ta osoba ima razloge zašto to govori i iz njegovih riječi mogu probat razumjet zašto on to govori. A mogu i sam procijenit je li kritika opravdana i napredovat zbog toga. I onda bih bio sretan u sebi i nasmiješio se. Jer ili ću napredovat ili ću shvatit da sam već napredovao u tom dijelu.  (ovo je moje razmišljanje o idealnoj reakciji, ne znam je li moguće u praksi)


Danas sam sretan. Idem se nać sa starim prijateljem. Prošlo je dugo vremena. Zatvorio sam mnoga vrata dosad, ova nikad nisam htio.
Ima puno vjetrova, iz svih smjerova i različite jačine. Nekad puhne lagani vjetar i zatvori vrata. Nekad puhne najjači vjetar i ne uspije. Nekad otvorimo jedna vrata pa propuh zatvori druga. Ipak, uvijek možemo podbočit ona koja ne želimo zatvorit.

Sjećam se što mi je sve prolazilo kroz glavu kad sam htio uletit curi po prvi put. Sve najgore što možeš zamislit i još gore od toga. I onda najjednostavnije, Ej bok, ja sam Marko, kaj ima... i unutra si. Zašto kompliciramo? Ej bok, idemo na pivu? I nađeš se sa starim prijateljem nakon 2 godine. Život je lijep.

Meditacija 4/21

Zadnji popravljao niveaformen (02-03-2016 13:00:44)

10

Re: Nivea blog

Sreća je u malim stvarima. Ljepota meditacije je primjećivanje tih malih stvari.

Prije 2 dana sam šetao ulicom, išao sam do brata koji živi ulicu dalje. Sjetio sam se meditacije i svijesnosti (awareness).

Tad sam prestao razmišljati o raznim glupostima koje su me živcirale i brinule, a ima ih puno. Duboko sam udahnuo i osjetio hladni povjetarac, čuo sam 10ak ptičica, osjetio sam pritisak stopala u tenesice prilikom koraka, pluća kako se pune zrakom, hladno strujanje zraka po ruci... I taj dolazak u sadašnjost me jednostavno razveseli. Osjećaš se dobro. Ne mogu objasnit zašto.

Meditacija 5/21

10

Re: Nivea blog

Puno se toga događalo zadnjih par dana, bitno je da sam uspio meditirat svaki dan!

Meditacija 8/21

00

Re: Nivea blog

Previše se zamaram drugim ljudima. Imam osjećaj da moram svima pomoć. Imam i osjećaj da ako ne dam 100% u tome, da sam govno. Često se moji pokušaji pomaganjima drugima pokazuju u dijeljenju savjeta. Na kraju sve ispadne kritika. A njih nitko ne voli, jel... Onda postanem tužan i razmišljam o negativnim stvarima i to ode u daaaaleku širinu. Ne bih rekao da stalno kritiziram, radim to ljudima koje volim i kojima želim pomoć, a gledam na to kao, da su bar meni rekli u to vrijeme što ja njima kažem.

Zato sam odlučio svaki put kad mislim nekome dat dobronamjeran savjet kako popraviti nešto tj. uputiti nekakvu kritiku, radije naći nešto pozitivno u toj osobi i to istaknuti. Izgled, odjeću/obuću, nešto dobro što je prije napravio... Ili ništa ne reći. Baš me zanima kako će to izgledat.

Meditacija 9/21

00

Re: Nivea blog

Meditacija 5110/29200.

Zadnjih 14 godina svaki dan... Ova brojka poslije označava moj 100 rođendan ako ga bude. Od 20. meditiram... Poker igram kratko i nemam baš iskustva ali za meditaciju bi možda i mogo nešto suvislo reči... riječi....  Javi se na mail: samodobrifilmovi1@gmail.com...

10

87

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Previše se zamaram drugim ljudima. Imam osjećaj da moram svima pomoć. Imam i osjećaj da ako ne dam 100% u tome, da sam govno. Često se moji pokušaji pomaganjima drugima pokazuju u dijeljenju savjeta. Na kraju sve ispadne kritika. A njih nitko ne voli, jel... Onda postanem tužan i razmišljam o negativnim stvarima i to ode u daaaaleku širinu. Ne bih rekao da stalno kritiziram, radim to ljudima koje volim i kojima želim pomoć, a gledam na to kao, da su bar meni rekli u to vrijeme što ja njima kažem.

Jako mi se cesto događa ovo što i tebi, pogotovo kad se radi o ljudima do kojih mi je stalo. Nisam još pronašao rješenje ali sam shvatio da ni sam nekad ne slušam vlastite savjete, pa zašto bi drugi. Shvatio sam da ne razmišljamo svi isto, pa moji savjeti nekome ne mogu odgovoarat, koliko god ja mislio da je moj način najbolji. Treća stvar je da ljudi ne traže savjete nego žele samo podijelit neku situaciju ili razmišljanje (često sam i sam takav), pa se pokušavam suzdržat savjeta jer inace samo ispadam dosadan i da pametujem nesto.
A kao zadnje, mislim da je ta "potreba" djeljenja savjeta isto povezana sa egom, jer smo tada na neki način u ulozi učitelja tj. na neki način  superiornoj ulozi koja prija egu i osjećamo se važno i pametno.

p.s. pratim tu i tamo dnevnik, sretno sa svime

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Nivea blog

Nemas se razloga tako osjecati (iako znam da ces se i dalje osjecati jer smo takvi kao ljudi). Ne postoji covjek na svijetu koji pomaze drugima cisto iz nevinog razloga da ama bas nista ne dobiva natrag (ako i postoji jaaako rijetko). Zasto? Zato sto iz toga sto mi drugima pomognemo, to uradimo jer u protivnom se osjecamo uzasno sto znaci da zapravo jednim dijelom to radimo da sebe zadovoljimo, svoj ego da smo korisni. Zvuci okrutno i sebicno mozda ali ako nekome pomognes, dali je bitan razlog ili cin?

A drugo, ako imas neko misljenje o necem i udijelis to drugome, ne ocekuj 100% pozitivan odgovor pogotovo ako si svjestan da nesto sto ti vidis kao savjet oni video kao kritiku. Nesto sto ti vidis da je dobro za njega s tvoje strane, nije nuzno najbolje za njega sa njegovog stajalista u zivotu i mogucnosti i sl. Tak smo kao ljudska bica programirani da cim cujemo kritiku, zavucemo se u dvorac i pucamo svim snagama protiv toga da to prihvatimo. Istinu je potrebno govorit ljudima kao sto i ti svojim bliznjima govoris, ali na njima je dali ce oni to prihvatiti ili ne, tu ti ne mozes nista, sto im vise objasnjavas to ce zapravo vise bjezat od toga, zato se kaze da ljudi najbolje uce na svojim greskama. Kad se opeces na vatru kao klinac, sumnjam da drugi put ides opet probat smile

S druge strane, ako im zelis pomoci, njihova pitanja zapravo ne traze temeljit i iskren odgovor  nego neki odgovor od tebe pozitivan, da ih pohvalis i da zapravo onda oni tebi pocnu pricat probleme i to sto ih muci i sami dodu do odgovora koji su nesvjesno znali vec. Kada te netko pita "Sto da radim sada?" Vjeruj mi da sto god da mu kazes, neces njegovo nesvjesno misljenje promijenit. Npr. cura hoce prekinut s deckom, ali joj je zao njega i pita de dali bi to trebala uciniti, ako ces reci da treba slozit ce se i to napravit, ako ces reci ne samo ce kimat glavom itd i pitat slijedeceg covjeka i tako dok sama ne dobije potvrdu za nesto sto je vec odlucila.

Sve to dolazi iz ega i ocekivanja, i tvoja i njihova reakcija. imas velika ocekivanja u mjenjanju necijeg zivota jer si se sam potrudio uz knjige i ostale stvari da se promijenis pa mozda ne ispunis ta ocekivanja sto je zapravo kontradiktorno meditaciji. Live in a moment i chill wink Mogao bih jos pisati hrpu, ali vec je i previse hehe a i iskreno evo priznajem lijen sam, idem neke sitnice zavrsit i spavat, sretno i dalje, nabaci koji graf ako igras , pozz!

00

Re: Nivea blog

@samodobri  Pa bilo bi jako lijepo čut pokoji savjet od čovjeka koji ima 15ak godina iskustva sa meditacijom. Može ovdje na forum da svi nešto naučimo?

@tonac i @storm Slažem se sa svima kaj ste rekli, ima smisla, iako u tom trenutku kad želim dat savjetni ne pomišljam o sebi, ali da, ima smisla.
Ovaj dio "ljudi ne traže savjete nego žele samo podijelit neku situaciju ili razmišljanje" i primjer cure je ustvari ono što sam primijetio da je stvarni razlog. Jer npr. ako čuješ neku curu da kaže da će ić na dijetu ili vježbanje, ona ustvari želi čut, pa zašto ideš na to, ne treba ti, dobro izgledaš, dečki vole punije curu, imaš dobru guzu... Ili ako ti brat govori da traži novi posao koji traži već mjesecima, ustvari ti želi ispričat da ga šef jebe na poslu ili nema love ili ko zna kaj... Imam i ja puno takvih situacija sa sobom, gdje npr. ističem da sam dugo sjedio za kompom danas što bi trebalo značit da sam dosta grindo, a ustvari sam pola vremena se zajebavo po faceu, skypu, ali tražim da me neko opravda i kaže da radim puno, pa mi je lakše. To je sve poprilično glupo kad postaneš svjestan toga, ali valjda tako mora bit. Valjda su zato neki gore, neki dole. I na kraju to sve izgleda pravedno.


Jučer sam imao loš session. Od početka sam runnao užasno loše. Nisam ni razmišljao o rezultatima jer su većinom bili cooleri, ali u jednom trenutku, pomalo isfrustriran scrackanim AA protiv fisha, pogledao sam hem. I kad sam vidio minus, počeo sam igrat više loose. Postao sam svjestan toga i prekinuo sam session. Uspio sam kroz priču sa sobom to nekako riješit i na kraju odigrao još jedan kraći breakeven session. Uz solidnu igru.

Ovakve situacije u prošlosti su ispadale katastrofalno. Ne postane to neki bolestan tilt di openshipam handove, već jednostavno počinjem igrat loose, jako brzo klikat, tražit bilo koji razlog za call. I obično to ne bi stalo dok ne izgubim popriličan dio rolla, a naravno BRM je uvijek agro pa to nije problem. Uspio sam jučer dobro izreagirat i sretan sam zbog toga. Postao sam svjestan što mi se događa i shvatio da je break najbolji. Frustracija lošim runnom je eksplodirala kad sam pogledao rezultate. I iako sam po EV bio blizu 0, nije pomoglo.

Prije toga sam imao 12/13 winning dana, i dalje sam iznad ev, a mjesec je ušao u mali minus. Ipak, nakon sessiona sam imao strašne borbe u glavi. Pa možda da promijenim site, runnam odvratno, možda da uzmem par dana off i radim na igri, možda da se spustim na najmanje stakese i grindam tamo. Sad u normalnom mental stanju se smijem. Tad su mi to bila realna, praktički jedina rješenja.

Smiješno je što sam uspio napravit od sebe, zbog neprihvaćanja poraza, uspona i padova, neshvaćanja varijance tj. neprihvaćanja. Postao sam dobar u odustajanju, u izradi novih planova, u izmišljanju novih isprika. Igrao sam na većini mogućih siteova, tražeći onaj gdje nema pada. A ne sjećam koji sam zadnji plan ispunio, čak i onaj najjednostavniji. A toliko je lako uspjet, treba samo radit više od drugih.

Nadam se da ću uspjeti u ovoj borbi protiv samog sebe jer, iako mi je sve ovo sad poprilično smiješno kad napišem, shvaćam da sam napravio poprilično jakog neprijatelja kroz zadnjih par godina, koji je dobro nahranjen mojim isprikama, neprihvaćanjem varijance i svim vrstama tiltova. Novi dan, nova borba, krećemo kao da ničeg nije bilo. Kad stavim u HEM minutes played, za today piše 0. A trebalo bi pisat 300. Idemo delat!

10

Re: Nivea blog

Znate li da je velika većina najgledanijih filmova ikad o superherojima? Star Wars, Batman, Avengers, Hunger games, Harry potter, Iron man, Avatar, Iron Man, Spiderman...

Svi žele bit drugačiji, posebniji. Kad sam bio mali trenirao sam šah. Negdje 2001. godine sam bio 3. u Hrvatskoj do 11 godina. Godinu-dvije poslije sam sa svojim nogometnim klubom (Ponikve) bio 2. na tablici iza Dinama kojeg smo pobijedili usred Maksimira. Nešto kao da danas Inter Zaprešić bude 2. na tablici. Prvih 6 razreda osnovne škole sam prošao sa 5.0.

Svi oko mene su bili ponosni, govorili da sam čudo od djeteta, iznimno pametan, napredan. Negdje u 6. razredu i ulaskom u pubertet sam i ja povjerovao u to. 8. razred sam prošao sa 4.5, a cijelu srednju školu sa 4, sa tim da je padao prosjek svake godine i 4. godinu sam imao 3.6. Odustao sam od nogometa po mjesec dana 2x u razdoblju od 2 godine, treneri su me stavljali na klupu. Odustao sam i od šaha jer sam imao sve lošije rezultate i onda sam se kao odlučio za nogomet.

Što se dogodilo sa čudom od djeteta? Jučer sam vidio reklamu sa Michael Phelpsom koja kaže:
"It's what you do in the dark that puts you in the light"

Ljudi oko mene nisu bili svjesni da sam bacio partiju šaha sa starijim bratom i bratićem kad god smo se vidjeli (što je bilo često), da sam čitao nove Šahovske glasnike i redovito prošao kroz partije najboljih igrača na svijetu koje su objavljivane tamo. Nisu bili svjesni da su u 4-5. razredu kod mene se doselila 3 klinca moje godište, sa kojima sam igrao nogomet po cijele dane. Iako smo bili različiti turnusi, ja dolazim iz škole oko 5-6 popodne, oni me čekaju na igralištu. Oni dolaze, ja njih čekam. Baciš torbu, strpaš nabrzaka nešto u usta i igraš do mraka. Ne do mraka kad se počne slabije vidjet, već dok više ne vidiš ni loptu ni sebe ni njih. A prije toga smo bili na treningu u klubu ujutro ili popodne. Ljudi nisu znali da dok se nisu ti klinci doselili da nije bilo dečki mojih godina u okolici te da sam većinu vremena trčao oko starijeg brata, riješavao zadatke iz njegovih starih zbirki jer je on pisao zadaću, pa sam i ja radio što i on.

Dogodilo mi se i prije 2-3 godine da sam odustao od pokera na 6 mjeseci. Odlučio sam, inspiriran Zeitgestom i sličnim materijalama, da me to više ne ispunjava. Da ne doprinosim zajednici, da stalno trčanje za lovom tj. općenito novci nemaju smisla, da ne napredujem kao čovjek uz poker. Iako mislim i dalje da je tako, surova realnost je da se bez novca ne može ništa promijenit. Sve ispadne odvratni začarani krug političko-interesnih spletki kojeg se može promijenit, ali uz ogromne žrtve.

Dijelom sam odustao od pokera jer sam mislio da ću moć vječno beatat nl50. Igrao sam 100 i 200 sa nekakvim uspjehom, pa ne bi trebalo bit problem dić 2-3k mjesečno. Možda i ne bi bio problem da ne počneš igrat 1h dnevno bez rada van stolova jer eto, ti si poseban. Ali s vremenom dođe vrijeme naplate. I oni koji ne rade u mraku, nemaju što pokazati na svjetlu. Nisam shvaćao da prije 4-5 godina nije bilo videa na deucescracked, cardrunners, leggo poker koji nisam pogledao, nije bilo dana da nisam napisao nešto na forum, da nisam pričao sa nekim na skypu o handovima. Najgore je što, iako sam odlučio opet se primit pokera, nije to više onaj entuzijazam od prije.

Pišem ovo jer sam shvatio da gledajući Supermena pomislimo "ah, on se rodio sa tim", gledamo Spidermana "ah, on je imao sreće", gledamo Batmana, Ironmana "ah, oni imaju milijarde"... To su sve samo dobre isprike da se nagovorimo na nerad. Realna je situacija da ako MS (midstakes) reg reviewa 20 handova, ti reviewaj 40. Ako MS reg posta 2 handa na forum, ti postaj 4. Ako grinda 4h, ti grindaj 8h, ako uzme 2h coachinga, ti uzmi 4h. Ili 8h, ili 15h, dok ne riješiš svoje leakove. Ako taj reg ne tilta, pročitaj MGOP dok ti ne prestaneš tiltat. Ako ne pomogne, uzmi coacha. Ako ne pomogne, meditiraj. Postoji rješenje za sve. Pa pogledajte hansa, sa 50$ do 100k u 9 mjeseci. Sigurno svatko od vas ima veći bankroll od 50$. A znate i šta je on radio da dođe do toga. Je, postalo je teže, ali to je samo isprika.

Prestanimo živjet u isprikama i primimo se posla!

Meditacija 12/21

Zadnji popravljao niveaformen (10-03-2016 10:06:20)

60

Re: Nivea blog

Trenutno sam Part 3 Discovery serije u Headspace aplikaciji. Prvo te uče da prepoznaš svoja razmišljanja i osjećaje. A onda tuđa.
Počinjem to primjećivati i zanimljivo je. Zanimljivi su mi uzroci ponašanja svih ljudi. I koliko je to posljedica nekih njihovih događaja u prošlosti.

Npr. danas sam pričao sa susjedom od koje kupujem kukuruzno brašno. Tema je kako ljudi pokušavaju prodati svoju robu kao eko, jer to podiže cijenu. Tako je jedna bakica koja je prodavala kraj nje, nosila kokošji izmet u vrećici, kupila jaja bez oznake kod velikog proizvođača jaja, malo ih izvaljala u izmetu i jajetu poraste cijena sa 0.80kn na 1.50kn...

U prošlosti bih zaključio ovakav razgovor u svojoj glavi, ljudi su govna. Ipak, moguće da je uzrok ponašanja te bakice to što želi svom unuku kupit torbu za školu, majicu. Možda joj kćer nema posao. Možda joj je muž bolestan. A ona, vjerojatno nema druge ideje, pa joj se ovo vidi kao najbolja prilika za zaradom. Vjerojatno je i njoj to netko predložio ili je vidjela od nekog. Za sve postoji razlog. Isto kao što je i mene netko naučio da zaključim da čim me netko jednom s*ebe da je govno i da ne zaslužuje drugu priliku.

Treba gledat šire od onog što vidimo, jer oči ne vide sve...

Meditacija 16/21

Zadnji popravljao niveaformen (14-03-2016 12:15:29)

00

Re: Nivea blog

Zanimljivo je kod ljudi kako je moguće pokupit raspoloženje. To objašnjava i NLP. Kako neki ljudi toliko "zrače" pozitivnom ili negativnom energijom. To utječe na nas htjeli mi to ili ne, možda ne odmah, ali što smo više u društvu takve osobe dolazi do toga. Ljudi koji su u blizini utječu jedno na drugo. Dobar primjer toga je kad šećete s nekim. S vremenom koraci postanu isti, i tempo, i većinom koračate istim nogama (desna ili lijeva).

Dobra stvar je kod meditacija što prepoznajete takve osjećaje i onda možete utjecat na to. Npr. jučer sam se vozio s autom i misli su mi otišle prema nekim negativnim stvarima iz prošlosti. Ništa posebno, neka glupost di mislim da sam loše reagirao. Ipak, takve stvari bi mi inače skroz uništile raspoloženje, a i došao bih na trening u negativnom raspoloženju. To bi odmah utjecalo na moju izvedbu na treningu, a kasnije bih bio nesretan zbog loše izvedbe. I poslije bi to utjecalo i na djecu koju treniram, na moje bližnje.

Uspio sam postat svjestan da je to samo razmišljanje, sjetio sam se nečeg veselog (ovo inače nije što se preporuča tokom meditacija, već je to iz NLPa) i došao sam na trening sa osmijehom na licu i uživao. Postajem svjesniji i koliko moje raspoloženje utječe na ljude oko mene. Najbolji primjer je subota poslije utakmice kad sam većinom mrtav umoran i nemam volje za ništa. Primijetim da se cura brzo prebaci u to "lijeno" raspoloženje i na kraju provedemo večer gledajući film, a često i isprovociram neku svađu iz ničega. Kako sam postao svjesniji tog ponašanja, dogovorim unaprijed neku pozitivnu aktivnost (šetnja, društvene igre, druženje...) iz kojih sam otkrio da i kad sam umoran i bezvoljan, kad je ekipa oko mene vesela, i ja sam, htio to ili ne, i onda sam manje umoran. A primijetio sam isto i u obrnutim slučajevima.

Meditacija 18/21

00

Re: Nivea blog

Zanimljivi su pogledi ljudi na život. Vidio sam nedavno jedan crtani video gdje je crveno na semaforu. I sad, biciklist pogleda nadesno prema autu Fiat i misli si "uh, da mi je ovakav auto". Vozač iz Fiata pogleda nadesno i vidi Golf 5 i misli "uh da mi je ovakav auto". Vozač iz Golfa pogleda BMW x5 terenac i pomisli isto. Ovaj iz BMWa vidi Ferrari. Ovaj iz Ferrarija vidi helikopter.

Jučer sam bio kod prijatelja iz srednje kojeg nisam vidio 3 godine. Završava povijest, a u sklopu faksa je proputovao pola Europe i friško se vratio iz Amerike gdje je rento auto i proputovao u mjesec dana pola Amerike. Za tjedan dana odlazi u Poljsku na 2 mjeseca. Radio je kao spasilac, recepcionar, konobar, operater, u muzejima, ima 2 tetovaže, bio je sa hrpom žena... Kad ga pitaš za budućnost, kaže nemam pojma i nasmije se. Ali ne onak kiselo, nego sa uzbuđenjem.

Bio je s nama i drugi prijatelj iz srednje, završava fax i radi kao zaštitar. Nada se dobrom poslu nakon kaj napokon završi fax. Ne izgleda baš previše uzbuđeno kad ga pitaš o budućnosti.

Ono kaj je zanimljivo su njihovi pogledi. Realno drugi prijatelj je boljoj, nazovimo sigurnijoj situaciji. Ima nekakav mjesečni prihod, ima curu, završava ekonomiju i vjerojatno ima širi izbor mogućih zaposlenja od čovjeka koji studira povijest. Prvi prijatelj je uvjeren da neće nać posao u struci, ali da će mu se "već nešto otvorit", sretan je da je proputovao toliko toga i da ima bogat cv.

Naša percepcija sreće je najbitnija od svega. Netko je sretan sa biciklom, drugi nije sretan ni sa Ferrarijem.

Meditacija 20/21

20

Re: Nivea blog

Challenge uspio. Habbit napravljen. Doveo sam se do toga da uopće ne razmišljam hoću li odraditi meditaciju ili ne, već ako je ne odradim odmah ujutro, kad ću poslije. A ništa se nije promijenilo sa mnom, samo su prioriteti drugačije posloženi u glavi. Jako jednostavno.

Uspio sam i značajno povećat grind sate. 1. tjedan ovaj mjesec sam 20h. 2. tjedan 30h. 3. tjedan 31h. Ovaj tjedan ću 32h. I tako do 35h nadam se.

Trenutno sam zadovoljan i ne osjećam da trebam dodavati nešto novo u svoju rutinu, pa tako nema novih challengea. Imao sam najbolji tjedan ove godine i počinjem dodavati nl100 stolove od danas. Nekakva nadanja su skupit roll za napast nl200, mislim da to mogu beatat uz dobar table select i A-game. Više od toga teško bez mnogo off-table rada. Ako bi došao do toga do 7.-8. mjeseca, vjerojatno bih žrtvovao nogomet i posvetio se skrozu pokeru. Eto, to je neki budući plan.

Plan je i dalje nastavit sa blogom, probat i ubacit nešto poker strategije...

Meditacija 23/21

40

Re: Nivea blog

Pozdrav niveaformen

Pročitao sam evo u nešto više od sat vremena tvoj cijeli blog i motivirao si me te se nadam da ćeš uspjeti u zacrtanom.

Također sam u srednjoj školi pročitao knjigu Moć vaše podsvijesti koja mi je puno pomogla kasnije u nekim situacijama, a lajkaj na fejsu Dragu Plečku koji pomaže ljudima da ovladaju svojom podsvijesti i tako se izvedu na bolji put.

Lijep pozdrav, bilo je poučno čitati tvoje uspone i padove te se nadam da ćeš sada samo rasti.

GL i lijep pozdrav smile

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Nivea blog

I evo ti po meni još jedan bolji motivacijski video koji me budi svako jutro, dinamičniji je od ovog što si dobio i više te nabrije big_smile

https://www.youtube.com/watch?v=mgmVOuLgFB0

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
10

Re: Nivea blog

Hvala na lijepim željama, inteligentni smile  Baš sam prije par dana slučajno naletio na Plečkove postove i pratim kaj piše.


Osjećam se sretno ovih dana. Često postanem svjestan i to me nekako uvijek uspije razveselit. Jedino imam problem kad sam sa ženama. Tad se često uspijem naživcirat.

Odrastao sam u muškom okruženju, imam 3 brata, a i puno vremena sam provodio sa tatom. Tek krajem srednje škole sam sklopio neko prvo žensko prijateljstvo, imao prijateljicu s kojom bih pričao o nečemu bitnom. Shvatio sam da zbog majke sam dobio skroz pogrešnu percepciju o ženama. Zbog njezinih stalnih prigovora sam imao percepciju da žene traže samo savršene muškarce. Svaka tvoja mana im je odmah vidljiva. Zato sam izbjegavao žene. Osim kad sam bio pod utjecajem alkohola.

Sad kad sam proveo dosta vremena u ženskom društvu donio sam neke zaključke.

Žene su prekrasne. One ustvari nađu i vide dobro u svakome. Čak i ako je to apsolutna budala koja postoji, one će vidjeti nešto lijepo u njemu. Vesele se malim stvarima, prirodno vole bit u društvu i žive za zabavu. Vrhunac im je ljubav tj. nekakvi osjećaji.

Žene su neproduktivne. Mislim da puno stvari pod ovo. Mogu cijeli dan provesti ne radeći ništa te i tebe uvjeriti da je to dobro. Žele nekakvu sigurnost, koja je u 99% slučaja lažna. Opsjednute su nebitnim stvarima na koje troše puno previše vremena i novaca (izgled, mišljenje drugih). Obožavaju laži, skroz su nerealne i neobjektivne.

To je ukratko, mogao bih kao i većina vas, vjerojatno satima pisati o ovome i nikad završiti. Ono sa čim imam problem je ovo zadnje. Užasno me živciraju ta neobjektivna razmišljanja i laži. Pa jebote, pogledaj se u ogledalo ili stani na vagu pa ćeš vidit jesi lijepa ili debela!!
Shvatio sam sa čitanjem knjiga da ustvari žele pažnju i oke, shvaćam to. Ali 100x ponoviti isti scenarij dosadi.

Skužio sam da to mogu exploitat ako sam u super stanju i jednostavno odlučim ne živcirat se ili reć ono što žele čut, ali onda se nekako osjećam loše zbog laži. I onda imam osjećaj da ne želim provesti puno vremena u životu sa takvim osobama. A onda pogledaš dobru stranu pa ti je žao. Pratio sam i ostale parove, ostale žene i shvatim da je isto, u mnogim slučajevima puno gore.

Nemam gto rješenje, volio bih čuti druga mišljenja. Meni na kraju izgleda da to tak mora bit i da je netko iznimno pametan to sve tak napravio sa razlogom...


Meditacija 26/21

Zadnji popravljao niveaformen (24-03-2016 09:50:44)

20

98

Re: Nivea blog

ŽENE SU NEPRODUKTIVNE i cijeli onaj nastavk, alo WTF, ne kužim šta želiš reći s tim. Nagovoriti ćete da ne radiš ništa cijeli dan, WTF, ako si u stanju ne radit ništa, ne treba ti žena da te na to nagovori.

10

99

Re: Nivea blog

Mislim da si stvari gledao s svojeg kuta, pa ti se zato čini da su žene takve.  Ljudi su općenito neproduktivni i lijeni.

Pogledaj uspješne žene, najčešće rade od jutra do mraka, kojim god poslom da se bave. Isto kao i uspješni muškarci.

30

100

Re: Nivea blog

Generalno si u pravu ali da me se nebi krivo shvatilo da objasnim, u pravu al gledas to s krivog kuta.

Kao sto kaze roba ljudi su po prirodi ajmo rec ljenivci. Da nismo onda nebi automatski za sve trazili razlog da izbjegnemo taj rad. Zene su zapravo nadarenije od nas tim dijelom da one kad nesto rade vrlo cesto se fokusiraju na tu jednu stvar puno detaljnije nego muskarci. Zato dobijas dojam da zasto tolko prate izgled i slicno. Kad se neceg uhvate vrlo cesto to i naprave za razliku od nas. Sjeti se skolskih dana, kada se rade salabahteri, plakati, referati, kod cura to sve nekako izgledalo uvijek 100x ljepse i preglednije i urednije, tako je i sa svim u zivotu, sve je kod njih nekako lijepse i urednije. Istina da zele paznju i da im kazes da nisu debele itd al to im je po prirodi, pa zene su pobogu hehe prirodno im je da zele bit zamijecene, a pogotovo u danasnjem drustvu gdje na sve strane imas slike zgodnih cura  za koje svi komentiraju kak super izgledaju. Tako da krivi drustvo i danasnju televiziju, a ne zene, nisu si same nabile te idealne slike u glavu sto god netko mislio smile

To sto su tebi neke stvari nebitne i ne vazne, njima ocito nisu. Mogu ti naci hrpu ljudi koji ce mislit za meditaciju istu stvar, ali ti se ne slazes jer si uvjeren u suprotno. Sad ti u glavi vjer pocnu sva objasnjenja navirat zasto je meditacija dobra, ali moras biti svjestan da drugima je to totalno suprotno. Ne smijemo sudit druge, to je njihovo vrijeme ne nase, cemu se brinut i zamarat s cim se oni bore, mozemo se samo pitati "zasto" i probat razumjet al ne bih nikada osudivao da to sto rade .

Tako da ponavljam, ne znam kollko je ne produktivno bavljenje izgledom ako ju to dovede nekud ili ako to njoj treba da bi svaki dan prosla da se ne grize da to nije napravila isto kao i ti sa meditacijom. Sve u svemu, ako nesto rade, rade u svoje vrijeme ne tvoje, ne smijemo ih suditi u osobnim odabirima, mozes se jedino pitati" zasto" pa da probas razumjeti ali nikada neces znati cijelu sliku toga kada nisi u tom odredenom tijelu. Naravno postoje iznimke, ako vidis da to nesto njoj steti zivotu mozes dati savjet samo savjet sa pozitivnim stavom i pristupom , ali ne bih nikada isao pisat generalno tako o zenama, bit ce da te neka raspi***dila danas il jucer hehe big_smile big_smile

Zene su puno emotivnija bica za razliku od nas trutova, a na to naravno onda ne mozes preracionalno ni gledat, treba uvijek siru sliku gledat a ne u jednu tocku.  Ako netko ima velik Agg na riveru ne znaci nuzno da puno blefira, mozda ima jako malen Agg na flopu i turnu pa na river dolazi sa jakim handovima. Tako i ovdje, ne gledas sve faktore, a i drugo, ne isplati se o tom razmisljat, trosis previse energije na nesto sto ne mozes mjenjat wink svatko ima svoja misljenja i uvijek ce imati i ne isplati se trosit energiju na to kad mozes to vrijeme i energiju potrosit na napredak.

Ja mislim da su cak produktivnije generalno jer kad nekaj krenu radit obave to bolje nego mi smile

Zakljucak: sto je za tebe produktivnost?
gledanje filmova moze bit produktivno ako nemas pametnijeg posla. Nekome je to cak i posao. Od cura se u danasnje vrijeme nekim dijelom ocekuje da budu zgodne pa dal je bavljenje izgledom za njih neproduktivno? a opet s druge strane se ocekuje od njih nekaj. Ima tu puno puno puno toga i najbolje je pustit si mira jer zapravo, velikim djelom i razmisljanej o tome se moze shvatit neproduktivno s obzirom da mozes razmisljat o nekom poker spotu. For every level there's another devil

Zadnji popravljao Stormpay (24-03-2016 15:54:26)

10