51

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uskebasi napisao:

Ako je nekad i bio onda ja tvrdim da je na vecini soba odavno ovo nesto drugo.

Sad ce se ovdje vecina citatelja koji igraju barem nl50 zaustaviti i reci cuveni argument koji je totalno besmislen, dok ce oni nl10 igraci koji nikad nisu uspjeli beatati poker
likovati s rijecima da ako ja to kazem da je garant tacno i da je njih namjesten softwer udaljio od uspjeha kao iskljucivi krivac.

Neobično je vidjeti iskusnog vrhunskog igrača koji ovako razmišlja o poker sobama, obično regovi ismijavaju rekreativce koji viču da su "sobe namještene jer su jednom izgubili s AA"..Ja sam loš povremen igrač, ali sam kroz godine odigrao nekoliko stotina tisuća ruku i dijelim mišljenje da je software ipak na neki način prilagođen..ne da bi nekog favorizirao ili gazio, već da bi potaknuo bettanje i veće potove, pa samim time i veći rejk..Drugim riječima, dojma sam da često potiče akciju  "pravim kartama" na turnu i riveru da bi se u konačnici došlo do što većeg pota..

10

52

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ja se ne slažem s tim. Barem ne što se tiče najvećih poker soba. Uz to danas imate variance kalkulatore, kupi handove i stavi ih u variance kalkulator, i možeš vidjeti sve, koliko je flopanih setova, setvsset, boja na fulll, dvopar na tripse,overpar na set u 3betanom itd, dakle možete apsolutno provjerit sve.

Da li je bilo varanja na kinezima je, nekoliko naših vrhunskih igrača je to osjetilo na svojoj koži, ali koliko znam nikada nije bilo varanja sa softwerom na način koji Uske sugerira. Većina varanja se je dogodila zbog propusta "sigurnosne naravi", te je bilo "superusera" koji su vidjeli karte.

Ja osobno igram samo na najvećim stranicama, Pokerstars, Party i IPK sigurno nisu namješteni na nijedan od ovih načina, i to garantiram svime, ako pak mislite drukčije, HH dealer ima većinu ruku sa starsa sa svih limita, kupite ruke i stavite ih u variance kalkulator, jer upravo tu možete provjeriti sve, pa i ovo o čemu Uske priča.

Morate znati isto da softwari koje male stranice koriste ne mogu biti pouzdani, niti jedna od manjih stranica(evo npr. wwin, supersport, kineske klubovi, pa čak ni unibet) nije prošao niti RNG test, niti je odobren od neovisne udruge za reguliranje poštenih igara u pokeru. Da li je moguće manipulirati time, pa naravno da je moguće, ti softweri nisu zaštićeni, vrti se daleko manje novaca, te zasigurno ima varanja na ovaj ili onaj način, pa danas 14 godišnjak provali u sustav velike IT firme i ukrade im podatke, što tek može iskusni haker u sustavu male ili nikakve sigurnosti.

Ali veće stranice znaju da se danas apsolutno sve može provjeriti i to vrlo lako, i da se to dogodi samo jednom, to bi bio kraj zauvijek(sjetite se full tilta), i uz to bi završili u zatvoru.

Nema teorije da bi Starsi ili Party koji su u zadnje 2 godine ostvarili rekordnu zaradu(što zbog korone, što zbog priljeva novih igrača i popularizacije pokera u Aziji, te otvaranju Amerike nazad ka online pokeru), da bi kemijali s tako nečim.

Zadnji popravljao MelloB (09-03-2022 19:50:32)

20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Da, realno oni nemaju bas nikakvog interesa da to namestaju.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Sjetio sam se i ludog Australca, umalo ga nisam zaboravio.
Australac je imao 20ak godina, njegovi su cijelu generaciju bili tamo a on je dolazio u rodni kraj preko ljeta.
Bio je strasno smijesan jer je na neki cudan nacin pricao ekavicom, koju tu niko nije govorio, ali je pravi show pocinjao kad bi sjeo na poker.
Uvijek je uplata bila 100 poena i ulog 2, dakle cista zajebancija ali je on toliko psovao, lupao, pljuvao, padao u nesvijest i ostajao lezati na prasnjavom podu, da je bilo bolje od najbolje komedije.
Kad smo se zblizili s njim i pitali ga zasto to radi kad ima hrpu para on bi mrtav ozbiljan odg.
*Brate, da mi neko sad kucu zapali ja se ne sekiram ali kad izgubim marku na pokeru to prosto ne mogu da podnesem i odmah poludim*.

Uz Ljilju jos jedna vazna licnost za mene ubuducem periodu je bila konobarica Bilja, imala je 29 godina.
Bilja bi jedva cekala da se zavrsi smjena pa da sjedne na aparate za koje je bila totalni fish.
Uglavnom je igrala visoke uloge, najcesce izmedju 25-30, i duplala jednu dvije karte pa onda prepolovila par puta, sto je daleko najgora strategija po svemu za te aparate.
Bilja je bila za okruzenje prilicno amoralna djevojka.
Udala se veoma mlada za covjeka koji je bio mnogo stariji od nje ( nije imao para i bio je ruzni celavi brkica ), dobila sina i onda se u sve to razocarala, i to ne svojom krivicom.
Vjerovatno, tipicno zenski, da je u njoj nesto puklo i da je rekla sad cu da radim sve.
Uglavnom sa svojih 24-25godina, kolale su price, da su postojali redovi ljudi koji su sjekli vene za njom i sve joj davali da bude s njima.
I s 29 je i dalje bila fatalna ali ne kao ranije, a cinilo se da je takve stvari vise i ne zanimaju previse i ne mogu se sjetiti da sam je ikad vidio kako odlazi s nekim isl.
Zivjela je neki miran zivot sa sinom koji je imao 5-6 godina i najveca strast su joj bili aparati.

Ja sam se tu stalno vrzmao, u skolu sam opet poceo posve slabo da idem a i kad bi otisao ne bi dugo izdrzao.
Vjerovatno bi me odavno izbacili da nisu bile ratne okolnosti.
U zestokoj konkurenciji najgorih ( po ponasanju ) dosao sam na, po rijecima moje razrednice na roditeljskom sastanku gdje je isla majka, drugo mjesto na cijeloj skoli.
Sa mnom u razred je isao neki Mirjanic koji je bio tolika budala da to majka samo jednom radja, bio je za najmanje popravni dom.
Najvise zahvaljujuci njemu sam dosao na tako los glas ( nisam bio bas cvjecka ali daleko od toga ).

Bio je nastavnik koji je predavao njemacki, i koji je vec bio star i volio da popije.
Posto nam je ucionica bila za likovnu sekciju i tu se se nalazili razni kipici, statue od gline isl, Mirjanic je dok je ovaj pripit nesto pisao na casu na tabli, bacio prema njemu osrednji kipic od gline.
Prosla mu je centimetar od glave i razbila se od tablu, bilo je brutalno.
Kad je ovaj povikao ko je to uradio, ovaj je skocio i rekao da je vidio mene, ostali su sutjeli i ja sam bio pred izbacivanjem iz skole za tako nesto.
I posle tog je nastavio sa forama, tipa da usred casa zaurla i uhvati se za oko i pocne galamiti na mene kako sam ga ja pogodio necim, pa sam onda isao na razgovore kod direktora.
Uzgred receno, svi su vjerovali njemu.
Nisam to vise mogao da izdrzim i jednog dana kad je izasao iz skolskog dvorista nalupao sam ga pred desetinama razdraganih navijaca i od tog dana ne samo on, vec generalno ta zlostavljanja su prestala
i sve do mog konacnog boravka u toj skoli zivio sam dosta mirno.

U Župi se igralo stalno te 94e, proljece, ljeto...

Vrlo brzo sam poceo da primjecujem mnoge stvari o kojima ostali nisu imali pojma.
Svi opisani likovi su bili nalozeni na to kako aparati sigurno ponavljaju neke ustaljene obrasce veca manja kod duplanja, pa bi cak i zapisivali to.
Kao pisu 4 vece pa dvije manje, pa onda cik cak, i kad naleti nekad da idu 4 vece oni onda traze taj niz.

Naravno da je to bila cista zabluda, aparat ti moze dati samo ono sto je odredjeno marginama njegovog davanja.
Tada to nisam jasno i definisano znao ali sam znao neke stvari koje su mi bile dovoljne da brzo postanem prava zvijezda Župe.

Prvo sto je bilo jasno i ocito, na velikim ulozima se izuzetnoooo rijetkooo dobijalo 5 istih ili flush royal.
Na 50 ulogu je za vise od godinu i po bio samo jedan dobitak 5 istih a bilo je dosta igre na tom ulogu.
Moglo se desiti da dobijes 5 istih na ulogu recimo 29 ali na vecim gotovo nikad.

Aparati su prosto visak novca iz sebe koji su morali dati davali na drugacije nacine.

I nije postojalo nijedno drugo pravilo kad bi se moglo ocekivati to davanje viska, osim jednog.
Kad ti pocne davati boje i fulove ucestalo, vrlo brzo mozes ocekivati neki krupan zgoditak.

Kad pricam o visku koji mora dati mozda bi bilo dobro da budem malo odredjeniji.
Ali o tome mozemo iduci put, pozdrav i sretno.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
40

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Obecao sam sebi, a i vama, da cu updejtati po planu.
Koliko god bilo lose i koliko god me bila sramota i mene samog.

Svrha ovog bloga je da poradim na sebi i sto se kaze *propricam* o nekim stvarima koje sam odbijao priznati i sam sebi.
I nikako mi ne moze biti gore nego sto je bilo.
I svo vrijeme se nadam da ce puknuti neki okidac.

Dakle, eto update za kilazu, vrijeme je za njega.
Sta da kazem?

Prije 20ak dana sam pokvario vagu, ispala mi je iz ruku i tresnula se o pod.
Drugu nisam kupio u medjuvremenu.
Uradicu to do kraja mjeseca.

Bio sam u treningu, pa na 170kg, dakle minus 12kg od pocetka challengea, onda dobio koronu i posto nisam jeo skoro nista vjerovatno je otislo i tu par kg ali sam onda nadoknadjivao kad sam ozdravio.
Sve po starom, ajd jos danas jedem nesto sto je lijepo, pa odsutra idem na trening.

Na treninge sam poceo ici tek prekjucer i otisao 2x u neku agresivniju setnju jer sam bio neaktivan vise od mjesec dana.
Vjerovatno sam vratio pola tih kg, pa sam opet na 175-176.
Imam takav osjecaj i ne bi bilo nista cudno.


Btw, kad mi je bilo dosadno ( a update za poker ste vidjeli ) mnogo sam coachao ali i pisao blog unaprijed.
Napisao sam jos nekih 28 odlomaka, dakle ako budem po planu postao 3x mjesecno vec sam napisao do sredine prvog mjeseca iduce godine.
A tek sam dosao do 2003e godine i mog pocetka na aparatima.
Ako budem tu dodao i 15ak odlomaka o mom komsiji pokerasu, sto sam nekad davno pisao na drugom forumu, onda se mozda budemo druzili i 3 godine.
Ali 2 godine su sigurne, tj. zavrsicu do kraja iduce godine.

Opet sam ostao duzan par ruku ali nemojte se iznenaditi ako odjednom nadoknadim sve i okacim 10ak ruku u postu ili vam se oduzim s nekim  dugim textom o strategiji.

Pisemo se opet za par dana.
Sretno.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ajde ok, disciplinovan sam barem u ovome pa cu okaciti update za poker koji je uzasan.

Zadnjih par dana se vracam u formu nakon duze pauze, ali sam i dalje na famoznih 30 sati ovaj mjesec jer prvih 15 dana nisam odigrao skoro nista.
Rezultat je uzasan, imam utisak da ovo traje mjesecima.

Bukvalno sam se lomio da li da uopste updejtam ali sam obecao, pa cu na brzinu progutati knedlu i updejtati za oba kompa i to ce biti to.

Potrudicu se da ovaj post sakrijem time sto cu odmah nakon njega objaviti nastavak price koju sam trebao okaciti oko 25og.  tongue

Pa se javljam na kraju mjeseca s updejtom za kilazu i poker, dok iduci odlomak price ide oko 5.4.

Hvala na podrsci i sretno.


komp 1


https://gyazo.com/045adc2c8dd110f119c09bbdd25a90b1


komp 2


https://gyazo.com/4bd16dd21245a2c3eca9c1ab55d9b289

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Stali smo kod viskova u aparatu.

Naime, svaki aparat je namjesten da radi na tzv ulaz i izlaz, tj gazda odredi procenat koji ce aparat da vrati igracima od ukupnog ulaza.
Ako u aparat udje npr 100k eura i ako je podesen da vraca 80 posto on ce da vrati 80k eura a 20k je zarada kuce.
Naravno da to ne znaci da ako ubacis 10eura da ces igrati 6 sati i da ces na kraju izvaditi 8eura.
U zavisnosti od vrste aparata ( o cemu cu kasnije mnogo vise da pricam ) neki nizovi se mogu produziti i na desetine hiljada eura ulaza.
Tj da aparat pojede 40k a da vrati u isplatama samo 5k.

Tu se desava ona cuvena situacija kad gazde aparata kazu kako su bili u minusu dva mjeseca.
Jer aparat ne pamti vrijeme u kojem se nesto desilo, vec samo koliko je uslo i koliko treba da da nazad.
Npr desi se situacija da je usao duzi gubitni niz, tj niz veceg uzimanja gdje je on uzeo 40k a dao 5k samo.
I gazda trlja ruke, zaradio je 35k eura, evo para za novog bmwa.
I onda aparat u iducem mjesecu uzme 30k ulaza a da 35k.
Pa u iducem mjesecu udju ljudi opet 30k a isplata bude 40k.
Dakle za 3 mjeseca je total uletilo 100k a isplata je bila total 80k, dakle ako je aparat namjesten na omjer 80/20 on je uradio sve ono za sta je i programiran.

Jednostavno se tako potrefilo da su ulazi bili toliki po mjesecima ( moglo se desiti da se sve ovo opisano odigra u jednom mjesecu pa bi uslo 100 a izaslo 80 )
i onda ce oni koji drze aparate pricati kako su vec dva mjeseca u minusu.

Generalno, u zivotu nisam sreo gore ljude od gazda aparata i kladionica, vjerovatno su od njih gora samo osiguravajuca drustva i banke.

Dakle postoji ( u 98 posto situacija ) samo aparati koji rade na ulaz i izlaz, gledao sam aparate koji su namjesteni da vrate samo 50 posto ulaza.
Kad kazem 98 posto ima i 2 posto onih koje sam sretao, koji su vrhunac ljudske pohlepe a koji su namjesteni da ne rade na ulaz i izlaz vec da te uzimaju kroz igru.
Npr ti udjes 50 eura i on ti zacas pojede 10eura i onda ti da 8 eura ...
IMas sad 48 pa ti onda pojede 28 i spusti te na 20eura pa ti da par dobitaka i vrati te na 46eura...
I tako redom, prije ce se svemir urusiti nego ces ikad vise preci tih 46 eura, i tako te svaki put skine nesto i vrati te na cifru koja je uvijek za nesto mala manja
od one najvece koju si zadnji put imao.
Dakle da taj aparat pojede milion eura on ne moze da vrati prakticno nista.

Otisao sam nekako u ovom pravcu da bi pokusali shvatiti o cemu se barem donekle radi ali cu o tome vise pisati svakako kasnije.
Tj pominjati ovo jos dosta puta i u svim kombinacijama.

Da se vratimo na ove poker aparate iz Župe.

Drugo pravilo koje su svi mislili da funkcionise je kako ako neko izgubi veliku kolicinu novca treba odmah sjedati na taj aparat jer on mora nesto da vrati.
To pravilo nije vrijedilo, bilo je bas suprotno.
Aparat jeste morao da vrati nesto, u granicama onoga na koliko je programiran, ali ne kad ti hoces vec kad on smatra tj. kad je programiran da se gubitni niz zavrsio i da je vrijeme
da vrati onoliko koliko mora.

Brzo sam shvatio da je to iskljucivo kad pocne da daje boje i fulove, vrlo blizu je trenutak kad ce da izbaci fles ili 5 istih.
U prevodu mogao je neko da izgubi ogromonu kolicinu novca ali ako aparat posle tog ne daje boje i fulove onda njegov trenutak jos nije dosao.
Doci ce nekad prije nekad kasnije ali vrlo cesto onda kad svi i zaborave na taj aparat.

Vezano za ovim poslednjim ljudi su imali trece pravilo koje je bilo jos pogubnije od prva dva.
Kad bi neki aparat dao veliki dobitak, tj fles ili 5 istih, svi su bjezali od njega.
U stilu on je dao svoje.
Ali se vrlo cesto desavalo da je on tek pocinjao dobitni niz.
Tj da tih 5 istih koje je dao nisu sve.
Znalo se desiti masu puta da dobijem na ulogu 7 ili 9 pet istih 3x za dan na jednom aparatu.
Sve dok daje fulove i boje on nesto sprema, kad prestane to je to.
Recimo, u skladu s prethodnim primjerom, ako sam dobio na ulogu 9 3x za dan na istom aparatu 5 istih on je mogao da da 27k poena total, tj to mu je bio visak.
Bilo bi logicno pomisliti da bi on veoma lako dao jednom 5 istih na uogu 27.
Ali nije bilo tako, mnogo teze je davao 5 istih na vecim ulozima.
Radije bi ti dao na druge nacine na ulogu 27 ( najcesce duplanjem ) ali dobitak kao dobitak 5 istih ne.

Dakle svi oni, ali bukvalno svi, imali su tri rezona ili pravila.
Ne samo da su sva tri pravila bila totalno pogresna vec su bila dijametralno suprotna istini i onome kako treba.

Nije to u meni bilo ovako jasno definisano ali sam shvatio sustinu koju niko od njih nije shvatio do kraja.

Pozdrav do iduceg puta.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
70

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Banio sam na forum nakon xy godina samo da malo citam o tvojim life hackovima.

00

59

Re: Uske 2000 sati za 2022.

nisam ni ja dosta dugo bio aktivan ovdje, al kad sam vidio da je Uske krenuo pisat svoje dogodovstine, morao sam sve pročitati.
Svaka cast Uske na trudu, veselim se anegdotama s komsijom big_smile

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ajde da se i ja ponovno aktiviram ovdje, ipak su ovo legendarne priče koje se ne smiju propusititi  smile

10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Dobro, prvo pitanje ce biti da li me je sramota.

Odgovor je svakako da.
Ovo je onaj trenutka kad ljudi odjednom prestanu postovati i nestanu s foruma ( najcesce zauvijek ).

Tj. kad vide da su failali i da ih vise nikakva sila ne moze spasiti.

Necu reci kako sam ja bolji od njih zato jer cu biti faca i postati updejte na koje umirem od sramote.
Znam dobro koliko mi je ovo tesko.
Ali se jos uvijek nadam nekom kliku u glavi i pravim planove za zestoku ofanzivu.

Sad ce 90 posto citalaca, cak i onih koji su prijateljski nastrojeni prema meni, reci da sam vise dosadni idiot koji cijeli zivot pravi neke planove.
Bio bi neiskren kad bi rekao da nisu u pravu, cak naprotiv, i ja bi to pomislio isto za bilo kog drugog ko bi ovako napisao.

Opravdanja necu ni da trazim, ok, bio sam bolestan, depresivan i tjeskoban ali nemam ni snage da kukam i pisem o tome.

Isto tako, ako u narednih nekoliko mjeseci ne pocnem smanjivati ovaj brutalni zaostatak, vjerovatno cu opet javno napisati da sam odustao i postati za jednu noc sve odlomke iz price koju sam vec napisao do pola i zahvaliti se i nestati.
To mi je jedini plan koji zasad imam.

Dobro, dosli smo i do updejta kojeg nema za poker.
Kako nema, pa prosto tako jer nisam odigrao ni handa od zadnjeg updejta ( koliko je ovo tesko napisati ).

Znaci odigrao sam nevjerovatnih 32 sata ovaj mjesec i zavrsio u minusu oko 2500 ili tako nesto, mozda nesto manje.

Opravdanja osim navedne depresije nemam, dao sam gomilu casova, primio sam jos jednog ucenika, tj dvojicu.
Glas o meni je dopro cak i do dalekog Kazahstana gdje lik koji beata nl200-1k i ima skolu zeli uzeti deal sa mnom koji je kratkorocan, na 20k eura.
Znam da ce te videe pregledati i njegova skola ali pricali smo o tome i u sustini nemam nista protiv tog.
Ako se neko pita kako sam toliko napredova os engleskim, odg je da nisam vec da ce prevodilac biti moj odlicni ucenik za novac koji ovaj placa i koji je veci od trenutne satnice ucenika tako da je to ok i za njega.

Namjestio sam i neku aplikaciju da probam za sebe igrati, koju mi je preporucio novi ucenik itd.

Dakle, s ova 32 sata famozna , ja sam trenutno na 182 sata igre za tri mjeseca dok sam po average trebao da odigram okruglo 500, zaostatak od preko 300 sati i ponavljam, ako to ne krenem smanjivati u narednim mjesecima, onda cu da priznam poraz.

Vjerovatno bi ove godine bilo ok stici do nekih 1700-1800 sati, pa onda u narednoj malo pojacati i stici do tih 4k sati.

Ok, necu se baviti ovim projekcijama trenutno, cak mislim da nisam ni zasluzio da se bavim o njima.

Odmah cu zaljepiti nastavak price predvidjen za 5.4 da se barem ovako prekroji ovaj updejt.


........................


Nisam ni trenirao, tj otisao sam jos na 2-3 treninga, bez plana i volje, tako da cu jos sutra da se prezderavam i kuliram i pokupujem sta mi fali za keto, pa cu i tu da krenem ozbiljnije.

Vagao se i uspio sam da se za mjesec dana vratim sa 170kg na 176.
Skoro na pocetak.

Jel ima onda ista pozitivno da mi se desilo?

Nema, osim da me ucenici vade finansijski iz ovih provalija.  big_smile

Nema opravdanja, nema lazi samog sebe i drugih, i to je jedino ispravno.
Idemo da nesto napravimo.

.......................................

Slijedi odlomak price, tj nastavak.
Mislio sam da u pricu ubacim i anegdote s komsijom pokerasom sto je svojevremeno bio pravi hit topic na pokerasi forumu.

Pa sam mozda mislio da, ako bi to citali, da mjesecno ubacim 2 odlomka iz biografije i jedan dozivljaj s komsijom ( mozda ih ima 10-15 max ), ili da se odmah nakon ovog odlomka uhvatim pisanja o komsiji 3x mjesecno i ispauziram biografiju, pa onda nastavim za koji mjesec samo s biografijom.
Nije fora da sve strpamo u par mjeseci, jer mi je masa ljudi sa skajpa rekla da ovo za poker i ne cita vec samo ceka nastavak biografije.  big_smile
Eto pa se mozete ispod izjasniti kako bi voljeli.

Hvala vam i pozdrav do iduceg updejta.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Dok pisem ovo sjecanja naviru, pa mi napamet padaju i likovi koje nisam zaboravio ali sam ih potisnuo u podsvjest.
Braca Bobici, Sasa i drugi kojem se ne mogu sjetiti imena iako se upinjem cijeli dan, koji su zivjeli odmah preko puta Zupe.
Otac im je bio multimilioner koji je drzao vulkanizersku radnju u garazi ispod vile i koja je bila samo paravan za velike mutne radnje koje je radio.
Pricalo se i da je vlasnik tih aparata u Zupi, kao i vlasnik cijelog restorana.

Sasa je bio 25godisnjak za kojeg mi se tad cinilo da je u nekoj fazi trazenja sopstvenog sexualnog identiteta, u smislu da se nabacivao svakoj zeni koja je radila u tom restoranu.
Ali u sustini, veoma ok lik.
Ponekad bi igrao poker danima, ulog uvijek na max 50 i duplanje do blokade, ali je generalno tu mnogo vise visio nego sto je igrao.
Kad bi neko dobio 5 istih ili fles na manjim ulozima a nije zelio duplati, on bi to odmah otkupljivao da on podupla do blokade.
Bio je ljubimac prebogatog oca i nije nista radio, islo mi je pomalo na zivce kad bi ja igrao poker na malim ulozima sa svojom strategijom a on dolazio svako malo da dupla moje dobitke,
dok ja nisam smio da kasiram.
Jednom sam mu to rekao, a on, pomalo pripit, da cak i da izgubi veceras milion maraka na pokeru da bi imao sutra opet sta jesti.

Njegov brat, kojem se ne mogu sjetiti imena, bio je stariji od mene koju godinu, i lik koji je uvijek radio u toj vulkanizerskoj radnji i ponekad bi dosao na poker, na pauzi za rucak,
uvijek prljav i mastan.
Ali bas je bio kul lik, kojem se divila cijela skola i kopirala ga, a prema meni je bas bio dobar.
Uvijek bi me pitao da li sam nasao neki novi strip da ga procita, koji bi mi uredno vracao, i za to bi mi davao neke pare koje su uvijek bile po par puta vece od same vrijednosti tog stripa.
Ili bi mu dosadilo da igra aparat pa bi otisao i ostavljao mi tipa po 2000 poena sto je bilo oko 20 dem da nastavim i uzmem sve sebi, ostavljajuci me u nevjerici.

Imao je neke fore gdje kao da je uzivao da bude sto ludji, samo da se o njemu prica i da bi bio u centru paznje.
Jednom je tako kupio vrecu zvaki, ali bukvalno vrecu za 100 dem, i onda dijelio svima uz rijeci da je stigao Deda Mraz.
Ili je jednom na aparatima, nakon razgovora sa starim i krezubim Romom od nekih 65godina, uhvatio ga za glavu i gurnuo mu jezik do grla.

Iz skole sam ponekad svracao u kafanu koja se zvala Kuglana ( mada nije imala nikakve veze s kuglanjem ) i gdje je bilo par poker aparata gdje su dolazili gotovo iskljucivo klinci iz skole.
Nije bilo onih koji su me zlostavljali pa sam relativno cesto tu svracao kad bi se vracao kuci.
Tu je dolazio lik kojeg su zvali Šorak, koji je tad isao zavrsni razred i bio najjaci u skoli i svi su ga se bojali.
Imao je neke cudne tripove, mozda se radjao gej u njemu ili ko zna sta, ali covjek je svaki put prosto dolazio do mene, dok bi ja igrao aparat, sjeo mi iza ledja i po sat vremena s palcem i kaziprstom
dirao moju usnu resicu bez prestanka, i ponovio svima zivima po 50x kako nikad u zivotu nije vidio bolje uvo za mindjusu.
Tu je bio jedan aparat koji me uzasno lozio, neki s bonusom, gdje je max ulog bio cak 500, pa sam dolazio nadajuci se da on nece biti bas tu cesto.
Medjutim nakon 3-4 puta manevra s mojim uvetom, od kojeg nije odustajao, a nisam smio nista da mu kazem da jos ne navucem i njega na vrat, prestao sam tu u potpunosti dolaziti.
Kad bi ga ponekad vidio da ide u skolu ili iz nje, uvijek bi gledao ispred sebe, u plocnik, s obe strane, gledajuci da li je neko nesto izgubio.
To mi je bilo nekako kul pa sam i ja to poceo da radim, sto se zadrzalo u nekoj mjeri i do danas da na nekim prometnim mjestima gledam u plocnik, x puta sam tako nalazio neki novac ili zlatne predmete. big_smile

Tu je bila i zena u poznim godinama, mozda nekih 55 tad, koja se bavila najstarijim zanatom na svijetu.
Zvala se Borka i radila je kroz cijelu karijeru odlicno ali od tog novca joj nije ostalo nista.
Sve sto je ikad zaradila izgubila je na poker aparatima.
Imala je najpogubniju strategiju ikad, a to je max ulog ( dok bi imala novca ) i sve sto dobije bi kasirala.
Ponekad bi duplala najmanji dobitak od jednog para i to dvije karte.
Kad bi promasila upecatljivo bi zakolutala ocima kao da je upravo izgubila milione.
Kako bi je aparat sve vise pojeo tako je ona smanjivala ulog.
Mnogo puta se desilo da je dosla recimo s 10 dem u dzepu, tj nekih 1k poena, krenula s ulogom 15, popne je na 3k poena, pa onda na 5k, i ona tako podize ulog i zavrsi na ulogu 50 i recimo 9k poena
i malo fali da ga blokira i onda on krene da jede, ona padne na 200 poena i smanji ulog na 1 i onda igra tako satima.
Samo da igra.
Slicno kao sto dodje mega fish i izbaca 10 stekova i onda mu sotane 30bb i onda se utajta i igra jos dva sata, samo da igra sto duze kad je ostao bez para.
Za nju nije nikad bilo krize, i kad bi ostala bez novca obisla bi restoran i uvijek nasla nekog poznanika koji bi joj nesto dao pa je dobijala cak i od onih koje je znala povrsno.
Bila je vrlo slatkorjeciva, tipa vidjela bi nekog vojnika kojeg bi obrlatila zacas uz par lijepih rijeci.

Npr scena gdje je u restoranu neki vojnik koji najmanje mjesec dana nije vidio kupatilo niti zilet, toliko sumoran da se cini kao da je vremeplovom dosao direktno s Ruskog fronta, a ona bi mu zapjevala
neku narodnjacku pjesmu, kojoj je refren kako zene vole oficire. big_smile

Nadam se da ne smeta sto sam jos jedan post posvetio za par likova koji su dugo vremena bili dio moje svakodnevnice i kojih sam se sjetio u ovom neplaniranom postu.
Nastavljamo iduci put s avanturama u Župi.


( spojio sam dva unaprijed napisana posta da ne bude samo o sporednim likovima )


Tako su prolazili dani, koje sam sve cesce provodio u Župi, gotovo uvijek je neko igrao pa sam mogao da pratim i neke zakonitosti aparata.
Jedna od fora koja je prolazila na svim poker aparatima i mnogo kasnije je bila davanje boje na zamjenu od dvije ili cak i tri karte.
Jednostavno sam toliko puta gledao nekog kako igra da sam primjetio da masu puta kad da dva herca ili trefa a igrac ostavi nesto drugo da se pokazalo da bi prve dvije tj tri karte koje su okrenu
u zamjeni bile bas te koje bi formirale boju.
Kad sam to pokusavao gotovo uvijek bi uspjelo.
S druga dva znaka prosto nije funkcionisalo.
Ok, kad aparat mora da te uzme on ce to da i uradi ali ovako si se mogao odrzavati a usput i impresionirati ostale.

Cak sam sa gotovo 100 postotnom preciznoscu znao reci nekom da to uradi i da ako uradi da ce sigurno dobiti boju i desavalo se vjerovatno 19/20 puta.

Da neko ne shvati pogresno, opet kazem, ako igras aparat koji je prazan ti ces da izgubis i pored toga, uzece te na druge nacine.
To bi bilo kao da gubis u fudbalu 5:0 pa zabijes go za 5:1 skaricama, lijepo i efektivno, ali ti u konacnom rezultatu ne znaci nista osim sto ce publika da ti se divi.

Nekako se sve okrenulo onog dana kad je Bilja posle posla sjela na cetvorku.
Sa svojim stilom igrom ubrzano je gubila na ulogu 29, negdje oko 140dem, tj 14k poena.
6ogodisnji sin ju je ometao pa sam ja dobio zadatak da ga cuvam, sto sam i radio nekoliko sati.
Bili smo unutra kad joj je aparat dao pet istih, JJ ili 290 dem.

Iako u plusu 150dem meni je dala cijelih 30 DEM za cuvanje Borisa.
Mojoj sreci nije bilo kraja, vec sam to preracunavao u sendvice i hamburgere i naravno u poene na pokeru.

Ovdje je doslo vrijeme da u pricu ukljucim i lika koji mi je ostao u najljepsem sjecanju.
Svi smo ga zvali Zele, sto je dolazilo od prezimena Zelenika.
Mrzio je da ga zovemo po imenu jer je imao ime za koje je on sam mislio da je veoma glupo.

Zele je imao 25 godina a ja 13, i bio je faca gdje god bi se pojavio, svi su ga voljeli.
Nije bas oklijevao da zagazi u neki sitni kriminal, ako bi mu se ukazala prilika, u sta bi ga gurao njegov brat Brane koji je bio prevarant svjetskog kova
i imao najmastovitije ideje.
Nevjerovatno je koliku kolicinu samopouzdanja mi je pruzao i koliko se lijepo odnosio prema meni.
Sta momak od 25g ima da radi s klincem od 13, ali toliko puta bi s aparata otisli u grad gdje bi obilazili kafice gdje su zalazili i neki likovi iz skole.
Zele me ucio mnogim forama, pokusavao da mi kao nabaci neku zensku hvaleci me i mnoge stvari.
Posebno dragi su mi bili nedjeljni odlasci u sumu, tj daleko iza sume gdje je zivio lik kojeg smo zvali po prezimenu Roljic ( 30 ) skupa s roditeljima koji su uvijek bili sretni kad smo dolazili.
Igrali smo jamb, poslije tog brali pecurke gdje su nam pokazivali kako da razlikujemo otrovne gljive od neotrovnih...

Uglavnom Zele je nosio mnogo novca na aparatima na vrlo neobican nacin.
Igrao bi vrlo mali ulog, najcesce 4, i svaki dobitak bi stavljao u kasu, dakle nista ne duplajuci.
Veoma cesto, cak precesto, aparat bi odjednom poceo da sipa boje i fulove i da ga brutalno penje, tad bi dizao ulog na najcesce 8 ili max 9 i to sve bi se nastavilo.
Ali nikad preko 9.
Kao da je bilo samo pitanje vremena kad ce da dobije rojal ili 5 istih i to se bukvalno uvijek desavalo.

Probao sam i sam vrlo brzo tu strategiju i palila je.
Bilo je aparata koji bi ti na ulogu 4 uzeli 600-700 poena posve lako, da ne daju u kontinuitetu boje i fulove i tu bi odustajao.

Znalo se desavati da blokiram aparat na ulogu 4-9 ( od tih uloga je nekako najmanje davao na 5 i 6 i 9 a najbolje na 4 i 8 ) samo kasirajuci.
Tipa sa 50 poena me na 4 digne na 500 pa da rojal, dignem na 8 i on da posle tog pola sata i 5 istih.
Blokada je bila na 10,100 poena i onda vise nisi mogao da ga igras dok ne isplatis dobitak.
Duplati se moglo i preko tog, u zavisnosti od uloga, tj mogao si duplati do visine ulog x 500.
Dakle ako si igrao recimo ulog 50 i dobio boju koja je bila x7, tj 350 poena onda bi islo 700,1400,2800,5600,11200,22400 i zadnja karta bi isla na 44800 i to bi bila teoretski
najveca blokada, tj kad bi dobio boju, dok bi na recimo dva para tj 100 poena islo 200,400,800,1600,3200,6400,12800 i 25600 gdje bi aparat sam kasirao jer se preslo x500 ulog na duplanju.

Moji dzepovi su se punili strahovitom brzinom, to vise cak nisu bili ni mali novci.
Nije se desavalo bas svaki dan da postoji aparat koji sipa boje i fulove ali relativno cesto da.

Nastavljamo u iducem postu, pozdrav. smile

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uskebasi napisao:

Pa sam mozda mislio da, ako bi to citali, da mjesecno ubacim 2 odlomka iz biografije i jedan dozivljaj s komsijom ( mozda ih ima 10-15 max ), ili da se odmah nakon ovog odlomka uhvatim pisanja o komsiji 3x mjesecno i ispauziram biografiju, pa onda nastavim za koji mjesec samo s biografijom.
Nije fora da sve strpamo u par mjeseci, jer mi je masa ljudi sa skajpa rekla da ovo za poker i ne cita vec samo ceka nastavak biografije.  big_smile
Eto pa se mozete ispod izjasniti kako bi voljeli.

Hvala vam i pozdrav do iduceg updejta.

Sta se mene tice ja bi da tipkas biografiju bar 2x tjedno.

10

64

Re: Uske 2000 sati za 2022.

I ja bi biografiju. Bas gledam koliko su drukčija vremena o kojima pišeš, rekao bi iskrenija i bolja nego ova današnja.

20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Mello, Rounder, dosta ljudi mi pise na skajp da bi to najvise volilo ( Mello mi je cak rekao kako za poker uopste i ne cita  big_smile ).

Ali mislim da je ok 3x update mjesecno ( a ovo cu da ubacim izmedju ) najvise zbog moje motivacije da poker vezem uz to a i vise ljudi ce da svraca zbog toga, pa je to razlog sto bi volio da traje u totalu oko dvije godine ili nekih 70ak postova.

.................................................................................

Evo prvo poker update, pa mogu da stavim i nastavak biografije danas koja je trebala da ide oko 15og, tj da uranim koji dan pa iducu stavljam oko 25og.

Ajde napokon nesto pozitivno, poceo sam solidno igrati i uspjevam da se izborim sa svim obavezama.
U medjuvremenu sam primio jos jednog decka iz Hrvatske koji igra na aplikacijama i vec beata nl100.

Nevjerovatno koliko je dobar i iskren decko i bas smo se zblizili i poslao mi je frenda koji bas nije igrao cash vec mtt ali sam pogledao neki video sto su njih dvojica radili i mislim da po tome sto sam vidio ima materijala da mogu reci da uz ok table select moze da beata stotku lagano.
Osim sto je napravio vec 3 splita profita po 3k za malo vise od mjesec puno mi je pomogao i oko mnogih informacija sto mi je jos i vaznije od eventualnog profita.

Ajde da i ja jednom dobro zaranujem.  big_smile

Btw, s Kazahstancem sam odradio jedan cas, bio je bas prezadovoljan, ucenik je dobro prevodio jer radi sa mnom vec dvije godine skoro, pa onda zna na sta mislim i bas sam se opusteno i ugodno osjecao za vrijeme tog casa gdje smo prosli neku lekciju u Solveru oko 3betanih OOP.


https://gyazo.com/cf0b3dd9f0b8b05546b6fff2535a8b1e


Godilo mi je do te mjere da iako nikad nisam pomislio da uzmem nekoga stranca, prevod s ucenikom je isao tako glatko da sad i tu opciju uzimam u razmatranje, sto da ne.
Kao sto mi Ivan juce rece, uskoro ces samo coachati a ne igrati  big_smile , to bas i nece biti tako, vec zelim da igram i da sve ovo nadoknadim i da nakon dvije godine pise 4000 sati.

Ok, ovako izgledaju grafovi u ovom mjesecu nakon katastrofe u svakom smislu u proslom.


Komp 1


https://gyazo.com/2e9d7250b4486975ce5b6a6a9c474bcf


Komp 2


https://gyazo.com/29b5f4a0bdc55a7265bd8a25b5e939a0



Solidnih 54 sata za 8 i po dana, igrao sam svaki dan barem po 5 sati, nisam odustajao kad nije bilo nista, malo sam uspio da sredim bioritam, sto je najvaznije prestao sam spavati po danu, samo jednom sam odspavao p odanu sat i po i to sam navio alarm.

Zaspim obicno oko 5 i budim se oko podne i tako se najbolje osjecam, jako mi se prispava nakon setnje ili treninga ali bukvalno otresam glavom da odagnam san i dosad sam uspijevao.

Imao sam i dosta srece ova jedan session, bio je neki mega fish na nl500 a na 1k sam uzeo stek losem regu, pa evo i te dvije ruke.

https://h2n.blob.core.windows.net/hands … r8OQ==.png

SB je reg a BB fish, ok mi je pfr call da zadrzi fisha ali ne shvatam cemu rejy na flopu s ovim handom s fishem iza.


https://h2n.blob.core.windows.net/hands … x_Xw==.png


OPener je veliki fish a caller hiper agro reg s 3 betom 15.

Regov rejz na flopu kad fish donka je uvijek set, taman zove fisha s 22-55 pa doplati za skviz, ali bi moj shove svakako bio los potez na flopu jer zelimo da zadrzimo i fisha i da nam njegove pare daju bolje oddse a ne da uletimo 70/30 vs seta.

Pojma nemam sta je reg tu mogao imati da je foldao, ako je imao set nema sanse da ga folda i da ja okrenem boju jer ima taman direktne kvote da zove.

Nema cesto bas ovakvih fisheva, a pogotovo na 500 ili 1k.


Dakle, neki cilj za ovaj mjesec koji bi me u potpunosti zadovoljio bi bio 200 sati, i to bi bilo bas bas motivirajuce za naredni period.
Prosto moram da iskoristim ovaj zalet koji me uhvatio jer sa mnom se nikad ne zna kad ce biti, mozda vidimo 200+ sati naredna tri mjeseca svaki mjesec a mozda opet potonem.

Ide odmah updejt biografije posle ovog posta za 15.4, pa se onda javim oko 15og s kratkim updejtom za trening.

Sretno svima.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Dakle, poceo sam da nosim ozbiljan novac kopirajuci Zeleta i posmatrajuci zakonitosti aparata.
Naravno, uvijek bi pocelo da se desava nesto sto bi kvarilo tu idilu.
Otac se navukao na poker aparate koji su u njemu budili ono najgore sto moze da bude u nekoj osobi.
Kad bi dobijao sve bi bilo divno ali kad god bi gubio navlacio bi bijes ljudi na sebe sa bezobzirnim ponasanjem.
Kad bi izasao, preda mnom bi cesto kolale price kako glupi izbjeglica igra aparate umjesto da je u ratu.

Sve do smrti imao je velikih zdravstvenih problema, jos kad sam imao 6 godina dozivio je tesku saobracajku.
Bio je klinicki mrtav, imao dvije operacije glave i komad plastike umjesto dijela lobanje.
Naravno da ce svaka promjena vremena, bilo kakva iritacija, utjecati na nekog slicnog.

Ali su poker aparati kod njega izazivali takve pometnje da su moje djetinjstvo cinili jako teskim.
Za svaki njegov gubitak krivac sam bio na prvom mjestu ja a poslije tog cijeli svijet.

Negdje u tom periodu mojoj baki je dijagnosticiran karcinom, bila je pred smrti i vise nista nije moglo da je spasi pa je moja majka cesto bila mnogo vise u nasem rodnom kraju nego ovdje.
Ne bi bilo nista drugacije ni da je ona bila tu.

Istovremeno, vise mu se nije radilo, tajkun je cuo da igra aparate, pokusao da mu zabrani, porjeckali su se i prestao je da radi.
Gdje god je sta nasao ubacio bi u aparate, novac posudio gdje god ga je mogao posuditi.

Ne jednom bi se desila scena, da igra aparat pored mene i izgubi 100 dem a ja ga blokiram i on uzme pare od mene i ubaci na isti aparat i naravno izgubi.

Proklinjao sam sebe mnogo puta sto sam mu pokazao kako se igra ali bi se vjerovatno desilo nesto slicno i da nije bilo tako.

Od nas troje samo je majka ostala da radi kod tajkuna, i svake noci bi prilikom povratka donosila hranu u ofucanoj kantici potrosene pavlake.
To je bila njena zarada koju bi nas dvojica pojeli.

S jedne strane mi je poker davao a s ove druge sve naplacivao s kamatama.

U cijeloj toj novonastaloj situaciji, koliko god ljudi bili kivni na njega mene su voljeli.
Mogao sam i da s 13 godina osjetim tu enormnu kolicinu sazaljenja i samilosti.

Novac koji sam nosio sam davao majci a ona je za njega kupovala hranu, prakticno 90 posto tog novca, dok bi sa mizernim ostatkom pokusavao da opet napravim nesto na aparatima.

Vrlo cesto to ne bi uspio i dok bi provjerio par aparata na ulogu 4 gubio bi to malo, pa mi je ostajalo gledanje i posmatranje i uocavanje nekih zakonitosti aparata.
Prosto je nevjerovatno koliko tog mozes da zakljucis dok gledas igru sa strane a da istovremeno to ne bi vidio dok igras, najcece iz tog razloga sto bi obracao paznju na neke druge stvari.

U tom periodu sam bio prvi put stejkan.
Od Bilje.

Igrala je na broju 9 svoj omiljeni ulog 29 i vec gubila oko 70 dem.
Posto je radila a bila je velika guzva rekla je da je zamjenim.
Bio me strah na tom ulogu da cu da izgubim pare i poceo sam da koristim strategiju kao na ulogu 4.
Tj da kasiram svaki dobitak.
Ali ona nije palila, nije bilo nekih boja i fulova, prosto si se topio, iako je taj aparat vec uzimao danima.

Kad sam pokusao duplati ona bi me presjecala uglavnom tako sto mi je polovila dobitak po par puta cim bi prosao dvije karte.
Dok nije bila tu uspio sam da naduplam par puta po 3-4k poena zaredom i blokirao aparat.
Na kraju je bilo nekih 40ak dem plusa od cega je meni dala 10.

Taj mali uspjeh sam mogao da zahvalim jednom specificnom liku kojeg cu detaljno opisati u nastavku price.

Pozdrav ...



( spajam opet dva odlomka u jednom kao prosli put jer mi se cini da je prva prica malo prekratka pa evo da imate sta citati pa iduci updejt ide 25.4 )





Taj specificni lik je bio covjek od mozda nekih 35-40 koji bi u Zupu dolazio mozda svaki treci dan.
Zvao se Boro i nekad je drzao poker aparate.
Vrlo visok i mrsav, crn, prorjedjene kose, s izrazenom Adamovom jabucicom.

Boro bi dosao, brzo je provalio da tu visim stalno i uvijek me pitao koji je aparat dobar, ja bi ga poslao bez razmisljanja na zaista najbolji, uvijek bi igrao ulog 49 i duplao do blokade.
6 mjeseci se nije desila situacija da bi on uletio vise para nego sto je bila blokada.
Udje 150 Dem blokira ga na 300, udje 80 blokira ga na 250...

Ali bas nikad nije dobio rojal niti 5 istih.

Nije mi dugo trebalo da do kraja povezem nacin na koji su aparati bili namjesteni.

Pun aparat, kad odluci da da visak iz sebe, ce to uraditi preko rojala i 5 istih na ulozima 4-9.
Pun aparat gotovo nikad nece dati rojale i 5 istih na velikim ulozima a bukvalno nikad na najvecim.
Ali ce visak da izbaci duplanjem, najcesce duplanjem do kraja.

To je prosto bio princip na kojem je bio programiran, kao sto ce kasnije vrlo slican princip da ima jedna druga vrsta aparata koju sam igrao.

Naravno da nisam mogao, pored postojece situacije, da skupim novac da se usudim igrati aparate na 49 do blokade.

Zacudo, Boro nije bio bas pravi shark, uvijek sam se pitao zasto to ne uradi i sa ostalim aparatima.
Ok, mozda ne bi dali svi ali vecina vjerovatno bi.
Sasvim je moguce da je imao onu cuvenu stranu fishy mentaliteta da je to dobra dnevnica za danas i da mu se vise ne igra.
Ili prosto nije zelio da privlaci previse paznje na sebe.

Osim tog, Boro je bio vjerovatno u proslom zivotu glavni akter Molijerove tvrdice.
Nikad mi nije dao ni centa sto sam ga upucivao na pune aparate niti je ijednoj radnici ikad ostavio cent.
Nije mi to bilo ni vazno tada niti sam previse razmisljao o tome, bilo mi je dovoljno da mogu stati pored njega i gledati kako igra.

Bilja je u meni prepoznala pravu investiciju, ona je imala novca a ja sam imao znanja.
Uvijek bi pocinjalo nekako s tim da se ona prvo uvalila a ja bi je vadio.
Nije mogla da izdrzi duze od 5 minuta da ne dodje vidjeti kako stojim, pa makar bilo i 200 ljudi u restoranu.
I svaki put je ona preuzimala par djeljenja sa svojim prepoznatljivim stilom, koliko god je ja pokusavao ubjediti da tako ne treba.
Kad bi se desila situacija da bi ja promasio na duplanju 4-5k poena dok bi ona ulazila, hvatala bi se za srce i glavu dok zamalo ne bi pala u nesvjest.
Kad bi je mogao poistovjetiti s danasnjim fishevima ona bi vjerovatno bila onaj 50/0 koji je vjeran toj igri i ne bi je promjenio nizasta na svijetu,
pa makar gubio cijeli zivot.

Dobici su se gomilali, ona je radila svaki drugi dan dok u slobodnom danu najcesce nije dolazila jer je neko izmislio kao pravilo da radnici restorana ne smiju igrati poker uopste.
Moj dio nije bio nicim odredjen, dobijao sam obicno od cijelog plusa mozda 15ak posto ili tako nesto.
Tipa ona izgubi 100, udje meni jos 30, blokiram ga na 190 i dobijem 10 dem.

S tim novcem sam i dalje kupovao mir u kuci, gotovo svaki put bi taj novac u cijelosti sad davao majci, racunajuci da ce me Bilja stejkati i dalje.

Bilja mi je strasno digla rejting i vrlo brzo su svi ostali ( citaj taksisti i Ljilja koja se navukla na aparate ) zakljucili da ja znam duplati, tj da znam koje karte ce izaci jer sam tu
toliko dugo da sam zapamtio sve kombinacije duplanja.

Tj da ja znam kad budu tipa tri vece i dvije manje da onda aparat ide cik cak itd, a posebna euforija bi nastala kad bi pogodio svih 11 karata duplanja koliko je bio maksimum
sto se tice pogodjenih karata.

Nisam imao srca da im odam tajnu da to zavisi od aparata a ne od mene i da kad zeli da ti da da mozes udariti i 11 velikih pa da ces pogoditi.
Nesto slicno kao bingo po kladama i kafanama danas, kad ce da da mozes igrati kombinaciju 1,2,3,4,5,6 dok ljudi vise po cijeli dan i smisljaju kao dobitne brojeve.

Tajnu sam vam vec otkrio, i za manji i za veci ulog.

Kad gledam iz danasnje perspektive prosto je nevjerovatno koliko sam o nekim stvarima zrelo razmisljao s 13 godina, stitio svoje interese itd.
dok sam s recimo 25 ili 30 pravio kardinalne zivotne greske ponesen nekim emocijama.

To se posebno ocitavalo u situacijama kad bi uvijek znao kako da natjeram vodu na svoj mlin, tipa kad bi me taksist stejkao ne odvajajuci se od mene i skakao sa stolice kad nesto naduplam da stavi u kasu.
Posle tog sam ga recimo ubjedio da me je aparat pojeo jer je on to uradio, sto je bila i djelimicna istina, ali ako je bio prazan, tj ako nije odlucio da da onda bi me svakako pojeo,
da li na ovaj ili onaj nacin, tj da li bi me oborio to duplanje ili ovako, svejedno.

Nastavak za 20ak dana, pozzzz smile

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

samo ti nastavi pisati i update za poker i biografiju ...  update za poker ce biti tebi motivacija za rad i vjerujem da skoro svi provjere kako si prosao mjesec  big_smile  plus dobro je vidjeti postove kao pretprosli di se vidi manjak motivacije i slab volumen ... to govorim posto hrpa ljudi se bori sa istim problemima i dobro je znati da je to sasvim normano i da smo svi ljudi a jos bolje je vidjeti iduci post u kojem pise kako smo presli preko tih problema ... to je ono sto najvise motivira  cool 

https://i.ibb.co/9wbZ38D/winrate.jpg

ovo je moj graf od kada imam h2n ...prikazan je u bb posto igram vise stranica u razlicitim valutama pa ne mozemo drugacije ... vecina je odigrana nl100 nl200 nl400
profit u ravno dva mjeseca je 14600$ plus rb 3700$
kod Uskea sam krenio coaching na otprilike 30k ruku po grafu i mogu reci da mi je sigurno u ovih malo jace od mj dana cocahanja podigao wr za nekih 2bb a tek smo zagrebali porvšinu  big_smile

Zadnji popravljao dr.Jan Itor (09-04-2022 23:25:07)

20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ajmo update.

Poceo sam nesto da treniram, imam 10ak treninga ovaj mjesec ali ne ide najbolje na tom planu i nekako ne mogu naci motivaciju, vaga pokazuje tek 2kg manje jer jedem vrlo saroliko.

Ove sedmice sam trebao intenzivnije trenirati ali to ne radim jer sam trenutno sam i tako ce biti do subote jer je supruga otisla kod oca za Uskrsnje praznike.
Pa mi nekako godi da nigdje ne idem vec samo da spavam, coacham i igram.  big_smile

Ajde valjda ce se i tu desiti klik koji se trenutno desava s pokerom.


..............................................................

Klik za poker se trenutno desava, volume je vise nego odlican a svi znamo kad ima volumena da ima i rezultata.
Pauzirao sam samo jedan dan ( onaj kad sam s Melom imao live session na twitchu ) i nekako imam osjecaj da ce kompletna carolija nestati ako ispauziram makar samo dan jer ja drugacije ne mogu da funkcionisem.

Mogu ici naprijed samo dok imam cilj do kojeg grabim bez greske, ako se desi neki mali prekid ili me nesto poremeti sve ode u propast.

Najvaznije je nesto raditi onako kako se vi najbolje osjecate dok to radite a ne onako kako vam kaze neko drugi.

Volumen je jos i brutalniji ako se ima u vidu koliko obaveza imam oko coachinga.

Skoro 115 sati za nepunih 19 dana i necu se smiriti dok ne bude pisalo 200 sati na kraju mjeseca, a isto tak oi naredna dva mjeseca.
I da napokon krenemo u smanjivanje zaostatka.

Nekako sam cijeli zivot bio u fazonu da sam se lozio na broj odigranih sati kao ni na sta drugo.
Uvijek sam zavidio ljudima koji navuku 200 sati mjesecno jer meni to nikad nije uspjevalo.
Za tako nesto je ocito da pauza ne smije i ne moze biti.
Bitno je upaliti svaki dan neku sesiju pa makar bila i tri sata.


komp 1


https://gyazo.com/a30af0b5b36edeac0102de364214e981



komp 2



https://gyazo.com/1faec4f58e9b3405058f24d4ef445f32



Ok, bilo je tu malo srece na veci mlimitima, par uzetih stekova od losijih regova na nl1k, ali valjda sam malo srece i zasluzio.
Ko god igra puno zasluzio je svu srecu ovog svijeta.

Javljam se na kraju mjeseca s updejtom a mogu sad da okacim i nastavak biografije predvidjene za 25.4

Sretno svima.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Prosto postajem kralj aparata u Zupi.
Car, sah, suveren, kako god hocete.
Cak su i oni najsumnjicaviji sad uvjereni da nesto sigurno znam.
Luka, Milan, Brane ... svi se otimaju za koga cu da igram aparate.
Ne mogu svima da udovoljim i ne mogu svi da stignu na red.
Sve je cesca situacija da neko od njih sjedne pored mene i igra drugi aparat i svakih dva minuta me pita koja kombinacija sada ide.

Ali je i dalje prosto nevjerovatno koliko su oprezni, niko ne dupla vise od 1000 poena pa makar i na max ulogu.
To i dalje uzasno tjera vodu na moju vodenicu jer ih na kraju lako ubjedim da je za njih bilo kobno to kasiranje.

Cak me i Ljilja pocinje stejkati, iako me nikad nije voljela, prosto je izmedju nas uvijek vladala neka organska netrpeljivost iako joj nikad nisam nista lose uradio ili rekao,kao ni ona meni.
Njen ljubimac je bio mladi Rom mojih godina koji se zvao Zlatan.
Mnogo puta smo sjedili jedan do drugog, Zlatan i ja, a iza nas njih dvije svaka bodreci svoju investiciju.
Zlatan je bio fish koji je mozda shvatao da se mora duplati na vecem ulogu ali mu je uvijek nesto nedostajalo a daleko najcesce to sto bi sjedao na pogresan aparat.

I pored sve netrpeljivosti, Ljilja je nakon nekoliko praznjenja kase na svom radnom mjestu i pozivima ocu u Austriju da joj salje pare, shvatila da je Zlatan losa investicija.
I u potpunosti se okrenula meni.

Boro je i dalje dolazio da uzme svoju veliku dnevnicu na jednom aparatu.
Nisam bio bas toliko prefrigan da bi mi palo na pamet da ga posadim za neki najgori aparat, sto bi apsolutno bilo u svakom pogledu u mojem interesu.

Nekako u tom periodu, sto je vjerovatno i posve logicno, ja sam se zaljubio u Bilju.
Bila je dobra prema meni, predivno izgledala, stejkala me, zaradjivao sam od nje, kad bi me gledala uvijek bi se skoro svom tezinom naslanjala laktom na moje rame a ja bi se ukocio kao bakalar, dobro pazeci da se slucajno ne pomjerim
ni za milimetar.

Ljilji sam postajao sve drazi i drazi, dok sam joj punio dzepove.
Bila je mnogo manje darezljiva od svoje suparnice, znalo se desavati da bi blokirao aparat na 30k poena sto je 300 dem a da bi usao samo 20 i dobio bi od nje 10 dem.

Od taksista najvise novca bi nosio Luki.

Znao sam uzivati u toj slavi, nekako se provlacila misao kako sam super pametan lik kad sam ovo uspio postici s 13 godina, da se dvije 30 godisnjakinje i gomila taksista otimaju za moje usluge.
Cesto bi o tom razmisljao pred spavanje, tonuci u san s Biljinim likom pred ocima i radujuci se novom danu.

Skoro da sam zaboravio na skolu.

I situacija koja se desila u prvom polugodistu 7og razreda je samo potvrdila koliko sam imao srece sto sam prosao bez popravnog u sestom.
Naime, desilo se to da skola nije mogla naci novu nastavnicu matematike, pa je zamolila onu staru sto mi je poklonila dvojku da odradi jos jedno polugodiste.
Naravno, nije propustala zaista nijednu priliku da to spomene, pa sam imao sve gole keceve na polugodistu i naravno zakljucenog keca.
Isto bi se desilo i da je bio bilo ko drugi jer je moja jedina skola postala Zupa.

Situacija u kuci je bila mnogo mirnija i manje napeta jer sam poceo da donosim gomilu novca, nekad cak i po 100 dem za dan.
Nisam puno toga zelio za sebe, sjecam se zivo koliko sam mastao da sebi kupim cuvene ribok patike koje su kostale oko 100 dem ( bilo je naravno i jeftinijih varijanti ) ali nisam to nikad uradio.
Kad bi se jedne starke pocjepale kupovao bi druge, ne sjecam se tacne cijene ali su bile par dem, mozda 4 ili 5.
Cijela ta situacija je nekako povremeno pocela da me pritisce.

Majka me cak dosta puta znala pitati i sama, jel danas bilo ista i kako je bilo.
Poceo sam da osjecam pritisak na ledjima koji je postajao sve veci i veci, suocen s cinjenicom da sam ja taj koji postaje na neki nacin glava i oslonac porodice, jer se ocu nikako vise nije radilo iako je mogao.
Koliko god ta situacija bila teska za mene, jos je veca bila sreca kad bi imao neki posebno uspjesan dan.

I to se nekako provuklo do danas, nikad nisam mislio previse na sebe, da imam tipa najnoviji mob ili da lijecim komplekse iz djetinjstva kupujuci skupe stvari.
Ali neograniceno uzivam u tome da najblizoj porodici kupujem takve stvari, onima koji su uvijek bili uz mene a prvenstveno majci.
Ne bi vjerovali recimo koji mobitel ja imam, 2015e sam kupio samsung s 5 mini, novi za 300 eura.
Imam ga i danas, baterija nikad nije mjenjana, osjecam kao da je dio mene i mozda ce zvucati totalno ludo kad kazem da se ne bi odvojio od njega nizasta na svijetu.
Postao je dio mene, osjecao bi se kao da sam izdao nekog ko me vjerno sluzio zbog neceg boljeg i novijeg.
Vjerovatno sam dobrano poremecen kad ovako pricam o obicnoj stvari ali to sam ja, onakav kakav zaista jesam.
Frojd bi vjerovatno rekao da se u toj situaciji pritisak iz djetinjstva kanalisao u osjecaj uzitka kad se radi nesto takvo, pojma nemam.

U svakom slucaju, kad govorim o pokeraskom svijetu, a on je najveci dio mog zivota, uvijek sam s posebnim postovanjem posmatrao ljude koji igraju poker s iskljucivim ciljem da bude bolje njihovoj porodici.

Davao sam stejkove 90/10 ljudima koji zele nesto da priuste porodici, free ih coachao, bio uz njih i kad im nije nikako islo i oni jednostavno imaju sve moje simpatije.
I svakome bi rekao, ko god igra poker, potrosite mnogo tog novca na najdraze osobe, majku, suprugu, sestru ... a nista na neke tzv prijatelje i slicne stvari.

Ok, mnogo sam skrenuo s teme, pa se pisemo iduci put. smile

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo gotov je mjesec, konacno.
Napokon se, barem sto se tice pokera, desio taj klik u glavi.

Ubijao sam se od igre i nijedan dan nisam napravio pauzu, osim onog dana kad sam obecao Mellu da cemo raditi sesiju na twitchu pa smo ostali skoro 4 sata.

Predjena je i magicna granica od 200 sati, nikad nisam toliko odigrao, imao sam masu mjeseci od 140-180 sati ali 200 nikad.

Stvarno zvuci zastrasujuce kad shvatis da je to prakticno svaki dan po 7 sati igre, bez pauze.

Na sve to, sam masu vremena potrosio na coaching, odgovaranje na handove, savjetovanje, pisanje na skajpu o privatnim problemima s ucenicima jer mi je to vazno a ne da bude samo onaj strogi poslovni odnos.
Ako se to uzme u obzir onda je to mnogo vise od 200 sati.

Uglavnom, nagradjen sam za toliki trud i uspjesnim mjesecom, tesko da ce mi se u skorije vrijeme ponoviti da tako sve ide od ruke.

Komp 1


https://gyazo.com/56c88413dacb1e129846dbfd3c598d68


Komp 2



https://gyazo.com/f94e837b2d12d42d113cd329a6dfa4d7



.........................


Pored ovoga, odradio sam i nekih 10ak sati u Gto Wizardu s igracem koji bas mnogo zna o tome, a ja njima pomazem oko fisheva, tako da sam i tu napredovao.

Razmisljam kako sam se uvijek lozio na ljude koji  stalno igraju, palo mi na pamet kad sam prije par godina gledao grafove lika sa skajpa koji je svaki mjesec u godini odigrao 200 + sati i to debelo preko 200, najcesce po 240, a poslednji mjesec u godini je odigrao 310 sati.
Skoro da sam se srusio kad sam to vidio, pa to je 31 dan po 10 sati svaki dan.

Trening i ishrana nista, nisam stigao ni oci da otvorim, samo sam bio usmjeren ka ovom cilju i volio bi vise od svega da ga ponovim i iduci mjesec, pa da opet pise 200 sati.

Znam da ce se ubrzo i za trening desiti taj klik.

Uglavnom smanjili smo i zaostatak koji je i dalje ogroman.
Dakle, prosla su 4 mjeseca i trebali smo biti na 1/3 od 2000 sati, tj na nekih 666 i po sati a ovako je trenutno.

https://gyazo.com/fb31f27469cfedc14c3f5ac49aae9620

Dakle 384 sata total, sto znaci da je trenutni zaostatak oko 282 sata.

Idemo iduci mjesec opet probat skinut 30ak sati pa doci na oko 250 zaostatka.

Btw, okacim sad opet nastavak bio, predvidjene za 5.5.
Mogu opet da spojim dva posta u jednom da imate vise sta da citate.

Isto tako, ako neko zeli neki coaching ili deal, mozete me kontaktirati.
Iako sam primio 4-5 novih ljudi koji prave profit, sigurno ne bi odbio nekog ko je ok jer zelim da radim.

Pisemo se opet za 10ak dana, pozdrav i sretno.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

U nekom periodu te 94-e, kazem nekom jer se ne mogu bas detaljno sjetiti da li je to bas ljeto ili jesen, Župa je odlucila da uvede radno vrijeme non stop za aparate.
Masa likova je bila iznervirana sto im se pravi fajront u ponoc, htjeli bi da se vade, promet je toliko dobro isao da je donesena odluka da aparati rade od 00-24, s jos jednom radnicom u dvije smjene.
Svi smo se nekako radovali toj odluci, posebno sto je naravno i restoran radio, a bas u tri ujutro mogao sam da pikam aparate za njih dvije nesmetano dok nema zive duse.

S mnogo uzbudjenja sam ocekivao naredne dane ali je majka onda odlucila da sve ima svoju granicu i da dijete od 13 godina bas i ne moze da ostaje cijelu noc u kafani dok kocka.
Molio sam je na koljenima, preklinjao, ubjedjivao, kako cu donijeti puno novca, za koga igram, od cega su pare, ali je ostajala nepokolebljiva.
Oca niko nista nije ni pitao jer je sve cesce poceo da izbiva iz kuce, nekad nije znao dolaziti ni po 7 dana i onda bi se pojavljivao kao da se nista nije desilo.

Plakao sam kao kisna godina da bi isao na nocni rad ali bas nista nije pomagalo.
Mnogo puta mi je padalo na pamet da se izvucem iz sobe dok majka spava ali nisam zelio da joj slomim srce, ne jedinoj osobi koja je od rodjenja pa do danas uvijek bila uz mene.
Mnogo puta sam u gluva doba noci izlazio na balkon i ceznutljivo gledao prema zidovima Zupe koji su se sasvim dobro vidjeli s balkona stana.
Posebno je ceznja bila neizdrziva kad bi znao da se poklopilo da obje rade trecu smjenu.

Nekako u tom periodu desila se glupost koja me par mjeseci udaljila od igranja, tj mogucnosti da igram.

Dosao je Velo negdje navece, guzva je bila mala, mozda je jedan covjek igrao aparate, nesto je pricao s Ljiljom i izasli su vani i vratili se nakon 15ak minuta.
Ljudi su vec bili nervozni, dosli su i neki novi zeleci da igraju aparate.
Njih dvoje su se pojavili, neki taksist je pitao Velu gdje je isao, ja sam dobacio upadicu da mu je Ljilja na brzinu odradila blowjob i ovaj se potpuno isfurao kad sam to rekao ( najvjerovatnije da sam pogodio ).
Prijetio mi je kako je za mene igra u Zupi zauvijek gotova.

To se vec i desilo iduci dan kad sam dao novac da mi se ubaci nesto poena a Ljilja odg da ja vise ne mogu igrati jer sam maloljetan i da jasno pise na tabli da je maloljetnicima igra zabranjena.
Pomislio sam da cu barem moci igrati kad je druga radnica u igri, zvala se Nada, imala je 20ak godina i bila najzadrtija od svih.
Ona je slijepo postovala Ljiljina uputstva.

Bilja je puno forsirala Ljilju da mi omoguci igru, sto je apsolutno bilo u njenom interesu, ali je ova ostala nepokolebljiva.
Strah od svadje s Velom bio je jaci od svega.

Ostale su mi samo dvije opcije, prva da cekam punoljetstvo ( i zaista sam nekad racunao da mi je ostalo da izdrzim samo jos 4 godine i 152 dana ili tako nesto ) i druga da se pokusam pribliziti Veli da ponisti svoju odluku.
Mnogo sati sam proveo s Branom koji me savjetovao kako da mu pridjem i izvinim se ali to nije imalo previse uspjeha.

Nakon nekoliko mjeseci zestoke apstinencije stajao sam oslonjen o one mermerne barske stolove oko kojih se stajalo ( jer kad je Ljilja radila nisam smio ni da budem unutar prostora pokera ),
poput nekog jadnog siroceta dok su Velo i Ljilja igrali dobar aparat kojeg su ubijali sa udari jednu ili dvije karte pa onda prepolovi dvaput.
Onda se desio moment da je bila kao neka teska situacija i onda je neko od njih dvoje ( moguce potaknut mojim pretuznim i ceznutljivim pogledom ) me pitao sta sad ide, ja sam rekao, tako je bilo.
Nesto su zaradili i onda je Velo rekao da bi ipak ja mogao da igram aparate ako se iskreno izvinim, naravno da nisam mogao docekati da mi to kaze.

Sve se nastavljalo uobicajenom rutinom, oca bi masu puta vidio kako se pojavljuje na aparatima oko 22-23h, nekad bi sjeo i na aparat pored mene ali ne bi komunicirali uopste, kao da se radi o dva stranca.
Majka je i dalje isla kod tajkuna, donosila nesto hrane na kraju svakog dana, ja bi odmah iz skole u Zupu i bilo nam je samima posve ok.

Recimo da tu negdje nastupa i ta 95a godina, poslednja godina vrlo intenzivnih desavanja i godina koja ce me odvesti u nekom posve drugom smjeru u zivotu barem privremeno ).

Dakle u iducem posto pisemo detaljno o pocetku te godine.

Pozdrav i sretno.


( spajam dva unaprijed napisana posta )




95a me po mnogo cemu ocelicila i navela da sa 14 godina na sebe, po prvi put u zivotu, preuzmem punu odgovornost.
U toj godini, sve do naseg konacnog odlaska iz te sredine tj 16.10.1995e, desilo se previse losih stvari.

Pa ajde da krenemo redom, mozda od jedne jedine pozitivne stvari iz sredine te godine, tj skole.

U drugom polugodistu, nakon sto je stara nastavnica definitivno otisla, matematiku je pocela da predaje nova, po ocjeni svih najgora ostrokondza koja je ikad postojala.
Supruga od nastavnika njemackog ( ne onog starog ) koji je predavao u istoj skoli i bio bas veliki gad.

Ova je zadavala brutalne glavobolje cak i onima koji su imali 5 iz matematike, ali za neko divno cudo ( ajd da i ja jednom dobro zaranam ) prema meni je gajila ogromne simpatije.
IMao sam dva keca i jednu poklonjenu dvojku na koju je zvizdao cijeli razred kad je rekla da je dvojka, mozda cak i tri keca, ne sjecam se.
Kad je dosao zadnji voz i nas par izaslo pred tablu ( oni koji su jos imali sanse da se spasu ) svi su otisli na popravni iako su bili tada cak i sa svojim opskurnim znanjem doktori matematike za mene ( jer ja nisam znao nista i sablone za resavanje zadataka
sam trazio onako po intuiciji i logici sto je bila naravno prava katastrofa, poput toga da fishu 98/25 date kompleksni Hud i da bez icije pomoci sam provali sta je sta i kako da nekog exploita na osnovu toga ).

Uglavnom, izasao sam pred tablu s mislima kako da ustedim novac da bi uzeo neke casove za popravni preko ljeta.
Malo me zatekla kad je listala ocjene i rekla kako ja imam najvece sanse po ovome sto ona vidi.
Uglavnom, znao sam gotovo nista, bukvalno je ona vise pricala od mene, progurala me kao sto Tarik u Milijunasu nekog progura do 250k a nekog kao da jedva ceka da se rijesi.

Kad je rekla da prolazim podignuo sam ruke slavodobitno, ispracen salvom zvizduka cijelog razreda kojem sam dijelio poljupce rukama. big_smile


Izgledalo je da ce to biti jos jedna ok godina po svemu ali nije tako bilo.

Prvi problem koji se poceo desavati su bile sve cesce redukcije struje.
Inace tu prvu 92u i dobar dio 93e struju si mogao da vidis jedino u mislima, sjecam se da je nekad nije bilo ni po dva mjeseca uopste.
Ne znam jesam li pisao o tome vec ali sve je bilo pod svijecama koje bi kupovali u obliznjoj crkvi.
Te svijece su gorile poput papira jer je ocito da su bile pretapane, pa bi onda gorjele poput benzina kad bi mi pokusali da pretopimo pretopinu.

Ponekad bi dosao kuci popodne, naravno nije bilo struje, znao bi s ceznjom da gledam satima u luster, izvaljen na krevetu.
Pa bi onda ustajao da provjerim po 500 puta da se nisam prevario pa ostavio neupaljeno svjetlo.
Pratio sam psiholoske, bolje reci sizofrenicne pokusaje brojenja, poput da ako upalim svjetlo u kuhinji a ne u sobi i sacekam lupam tacno 68 sekundi da ce struja sigurno doci.
I slicne nebuloze.
Cim bi struja dosla mojim venama bi potekao novi zivot i trcao bi navrat nanos na aparate.
Zaista se ne sjecam zasto gazda nije uzeo neki agregat za taj broj aparata, to zaista nije imalo smisla iako se prisjecam kao kroz maglu da je bio neki problem s tim.

Ponekad bi se desavale dojave da struje nece biti sigurno po par dana, tako bi nekad po cijele dane, posebno vikendom znao sjediti u Župi s ostalima i da kratimo vrijeme pricama i zvrkom.
Zvrk je kao sto ime i kaze bio obicni zvrk s nekoliko opcija koji si mogao da zavrtis kao vreteno dok ne padne.
Bila je opcija daj 2, uzmi 1, daj 2, uzmi 2, i sve obrnuto i uzmi sve.

Mislim da se jednom dole nakupilo toliko novca da je bilo protivno svim zakonima vjerovatnoce, tj 70ak puta se desilo da nije niko dobio uzmi sve.
Imao sam barem 10 sansi i na kraju nisam ja dobio.

Kad ne bi imao novca za zvrk sve vise sam vremena poceo provoditi vani, u setnji pored rijeke.
Znao bi sam da idem i po 10 kilometara uz obalu, srecem ribare, da izmisljam neke svoje igre, pravim pusta ostrva, zamke za ribe, kuce na drvetu itd.

Istovremeno je vrlo rano bila otvarana sezona kupanja jer je u pitanju planinska rijeka koja je ledena i u po ljeta na 38 stepeni.
Nas iznajmljeni stan je gledao direktno na rijeku i most.
Bukvalno sam mogao s duzim stapom da zabacujem s balkona.

Cesto smo skakali s mosta koji je bio visok oko 6,5 metara sto je bilo izuzetno opasno jer si morao da se malo vise odbacis da ne bi zavrsio nabijen na kolceve starog mosta koji su virili nekih pola metra ispod povrsine vode.
Uglavnom, vec sam s 10ak godina znao ok da plivam a sa tih 13-14 sam plivao poput Jana Torpa hvatajuci se u kostac s brzacima.
Nikad mi nije padalo na pamet koliko to moze biti opasno.
Ta sposobnost odlicnog plivanja ce vec te godine da bude vrlo vazna u borbi za opstanak.
O tome vec u iducim postovima.

Toliko za ovaj put.

Sretno.

Zadnji popravljao Uskebasi (01-05-2022 01:43:35)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uvijek izuzetno zanimljivo za pročitati! Samo naprijed! Ili s obzirom da pišeš o vlastitoj prošlosti, samo natrag! smile

10

73

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Top! Jedva čekam nastavak.

10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo da updejtam dan i po ranije.

Imao sam par dana pauze ovaj mjesec, pocetak mjeseca sam spavao po 17 sati jer je ocito da sam morao kompenzirati ono iz proslog, posle tog sam izgubio dva dana jer sam morao da odem u Sarajevo da se vidim s ucenikom i pokupim neke pare.

Zasada 200 sati ovaj mjesec djeluje kao nemoguca misija ali sam odradio sve sto sam trebao pa mogu da se bacim na nadoknadjivanje zaostatka.

Komp 1


https://gyazo.com/34e5bc69e10bfe5e4f212be3c12fcf3a




Komp 2



https://gyazo.com/cba16546ea81fa98ae1021005b46ed8b


Ubacim sad i nastavak price u jednom odlomku, pa se javim 15og za kilazu updjet i ubacicu jos jedan nastavak price, tako da eto malo cesce updejtam bio, jer ste tako htjeli.
Valjda bude materijala da se popune dvije godine od pocetka pisanja.

Isto tako, svidja mi se sto Zemo kaci ruke u onom projektu koji je poceo pa cu se potruditi da i ja okacim par ruku svaki put kad radim poker updejt.

Pozdrav i sretno.


P.S. Gledam sad da su se u ovom affiliejt H2N pojavila dva maila koja su nesto kupila, a da nisu od ucenika ( btw, ucenicima vratim cijeli iznos da olaksam kupovinu pa cak za dosta njih kupim h2n u smislu da te troskove za h2n i programe odbijemo od profita tako da oni uzmu sebi to sto su platili, pa ostatak podjelimo ), tj niko mi nije javio, tako da cim dobijem pare saljem na ta dva maila od nekog Petra i Marije po nekih 24-25 dolara ( na skrill jer vidim da je kupljeno skrillom ) jer pise da sam dobio oko 50ak njihovom kupovinom.

Zadnji popravljao Uskebasi (09-05-2022 13:10:11)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Iduca stvar koja je mnogo uticala na aparate je bilo preseljenje Romskog naselja.
Neki retard zaduzen za etnicko ciscenje je zakljucio kako je lose da se tu setaju Romi muslimanske vjeroispovjesti dok se okolo vodi rat.
Tako da je jednog jutra nekoliko autobusa sa svim Romima otislo u pravcu Svedske.

To je drasticno smanjilo promet aparata.

Iduca losa stvar je bila ta sto se Luka, kao glavni stejker naljutio na mene iz nekog razloga kojeg se i ne sjecam ali se dobro sjecam da je bio banalan.

Nakon tog, Bilja se ozbiljno razbolila.
Pored nosa joj je pocelo izlaziti nesto kao masno tkivo, uklonili su joj to, reakcija je bila losa, niko nije znao jel se pretvorilo u kancer ili nije.
Mjesecima je isla po pretragama i bolnicama ali se na kraju ipak, mnogo kasnije, na srecu ispostavilo da je sve bilo ok.

Onda je i Ljilja prestala da radi.
Njeni gubici su bili toliko ozbiljni i mjerili su se u hiljadama maraka ( ispostavilo se da ja nisam vadio ni 20 posto para koje bi ona izgubila dok ja nisam tu ) i morao je otac iz Austrije da intervenise.
Onda joj je i Velo zaprijetio da mora dati otkaz jer ce je ostaviti, sto joj je bio najveci strah, te je na kraju to i ucinila.

Nekad je tu prolazila hrpa vojnika s torbama iduci ko zna otkud i sjedali bi na aparate.
Rat se nekako blizio kraju, i toga je bilo sve manje, vec se odavno dogovarala preraspodjela teritorija.

Dakle, da rezimiramo.
Redukcije struje, odlazak Roma i manji promet vojnika, Luka, Ljilja  i Bilja kao glavni stejkeri out.

Sve lose sto se moglo desiti se desilo.

Ali kad krene nizbrdo, a tu lekciju sam naucio i u zivotu i u pokeru, tj kad ti sreca jednom okrene ledja onda redovno sve podje naopako.

Vrlo brzo se desilo da majka vise nija mogla da trpi ponizenja gdje je radila samo za hranu i posvadjala se i na kraju i ona kao poslednja otisla od tajkuna i njegove zene.

Jedino sto je donekle bilo dobro u tom periodu je da je otac shvatio da nakon visemjesecnih lutanja da je pogrijesio i da zeli da se vrati.
Nasao je novo zaposlenje, kao radnik na pilani, tj dizace balvane, nositi ih itd, za neku ponizavajucu dnevnicu ali drugog izbora nije bilo.

To nije potrajalo dugo, najvjerovatnije od tolikog tereta sjebao je rame, bolilo ga je toliko da vise nije mogao, na pregledu se ispostavilo da se neka kost u ramenu odvojila i da je neophodna operacija.

Naravno da nismo imali novca za operaciju ali je ne znam na koju foru uspio da mu to odrade i znam da je bukvalno nakon 8-9 godina dobio na posve drugu adresu nalog da plati troskove ili ce mu konfiskovati sve sto ima.

Mnogo novca je trebalo i za same preglede, troskove puta i svega ostalog a mi nismo imali nista.

Tad sam u Župi dozivio par izuzetno sretnih trenutaka koji su mi ostali u najdrazem sjecanju jer sam uspio ostvariti nekoliko vecih dobitaka.
Ubacio sam 100 poena na ulogu 2, malo kasnije podigao na 4 kad je dao par fulova i boja, nastavio je u istom ritmu.
Oko 600-700 poena sam digao na ulog 8 i nedugo nakon tog je poslagao odjednom 4 Q i jokera.
Izvadio sam 8500 poena sto je bilo oko nekih 170DEM.

Cuvao sam ih par dana dok ne potrosimo sve da iznenadim majku ali je rekla da je potrebno ocu za preglede pa je sve otislo na to.

Drugi dobitak kojeg se izrazito rado sjecam, iz tog perioda, je bilo na 50 poena dobijanje 5 istih na ulogu 4, imao sam 5k poena i nisam vadio, okrenulo se posle tog i poceo je da me skida.
Dosao sam na 3k poena i na ulog 6 dobio sam 4 rucne devetke, okrenuo sam zamjenu i vrlo iznenadjujuce na takav nacin mi je dao jokera tako da sam izvadio 9000 poena.

Dobro se sjecam da mi je najveci dio dobitka isplacen u cekovima jer je situacija bila toliko losa generalno da vise nigdje nije bilo ni obezvrijedjene monete.

Nastavak uskoro, pozdrav.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10