Tema: Krpa 5k BM; 24 BMI

Pozdrav svima!
U nadi da ovaj poker ponovno oživi malo, odlučio sam dati svoj skromni doprinos ovim blogom/projektom.
Iako sam već ušao u 40-te i dalje uživam u igri. Poker oduvijek igram rekreativno iako sam imao svojih trenutaka kad sam bio više aktivan ali i dužih razdoblja gdje nisam igrao uopće.
Pokušat ću dosta pisat i o samim svojim počecima u pokeru, nekim situacijama koje su meni interesantne i ciljevima kojima se vodim. Inspiriran prije svega fantastičnim blogom od Uskebashia.

1.    1.5k - 5k poker bankroll

Naslov sve govori cilj je doći do 5k bankrolla. Trenutni roll je 1.5k, igram NL25 regular stolove na starsima i MTT na PS/GG u manjoj mjeri većinom nedjelja osim kad je neka dobra serija turnira preko tjedna. Home game i live turnire ne brojim u ovaj bankroll.

Bat at home.  Jel itko osim meni sa ovoga foruma igrao jebeni poker na bat at home  big_smile
Naravno kladio sam se kao i svi ostali na sportske događaje pa tako je bio otvoren i račun na bet at home, a koji je bio jako popularan tada u svijetu klađenja.
Iako sam već imao neke informacije o pokeru i sve većoj popularnosti istog, nisam previše istraživao očito, poker forumi nisu još bili otkriveni s moje strane, a obzirom koliko davno je to bilo neki još vjerojatno nisu ni postojali. Jednostavno nisam znao da postoji bolje. Imao sam već novac od klađenja pa zašto ne idemo to prebaciti na poker račun.
Bio sam ipak dovoljno pametan pa sam krenuo sa limit holdem cash igrom. Ubrzo su mi svi bježali sa stola ali ne zato što sam crashao nego je moja Internet veza bila toliko loša da su svaku moju odluku morali čekati barem 20 sec, a vrlo često bi bio i disconect pa bi se to odužilo koju minutu. Optima nije bila dobar izbor, a ja sam taman koji mjesec prije s njima napravio ugovor na dvije godine. Veza je pucala svako malo, a vjerojatno i loš software s njihove strane je bio uzrok mojim problemima . Sva sreća nije bilo tada ovih throwables kao danas na starsima ili GG, vjerujem da bi me toliko gađali da ne bi karte vidio.
Bio je taj jedan turnir koji sam obožavao igrat 5$ rebuy ali je start bio radnim danima u 15:30. Uvije sam radio ujutro do 15 i onda bi bila borba da stignem na vrijeme i uspijem se regat. Naravno da se nisi mogao unaprijed i da nije bilo late registrationa. Problem je bio i taj rebuy, mogao si ga napraviti samo kad izgubiš sve chipove unutar nekih 20 sec. Tu i tamo bi uspio u tome ali najčešće bi za mene to bio kraj. Ipak jednom sam uspio i ulovio FT na turniru te osvojio 3 mjesto i nekih 500$.
Bio je to moj početak, a nisam uspjeh imao s kime podijeliti, nikoga s kime bio razgovarao o pokeru. Moje društvo iz djetinjstva je tada samo planirala izlaske vikendom i to na rave partye po ZG-u, tada vrlo popularne. Izrokali bi se petak ili subotu i onda se oporavljali danima. Prvi puta smo išli na party još davne 96 ili 97 godine, bilo smo klinci 16-18 godina. Vozio nas je brat od jednog frenda da nam pokaže što je izlazak. Klub je bio meni totalno nepoznat zvao se Mungos i bio je u Kašini. Ko tulci smo došli do šanka i tržili pive, konobari su nas čudno gledali jel tamo se baš piva i nije prodavala. Nismo bili pripremljeni na taj đir. Ja sam odbio prvi puta ali drugi su prihvatili podijelili po pola bonkase. Super da nas je bilo petero pa sam imao izgovor da ipak preskočim ovaj puta.
I danas pamtim neke scene iz tog kluba i kako je ekipa bila izrokana tamo. Nije mi odgovaralo, suludo da živim toliko blizu Kulušića a da subotu provedem u tom klubu sa hrpom izubijanih ljudi. Nitko ne priča sa nikim svi piju vodu i plešu sami sa sobom na za mene tada užasno iritantnu i dosadnu glazbu. Bio je to moj zadnji posjet Kašini ali ne i partyima. Ipak sam popustio i odlazio na partye po zg klubovima, sve do jednog puta kada je bio party na velesajmu, veleki party od nekoliko tisuća ljudi. „ Naš“ diler je pao na ulazu, meni nije teško palo ali ostali su imali slom. Ubrzo je došao neki drugi diler i ponudio svoju robu. Niti dan danas mi nije jasno kako sam se nagovorio na nešto što mi ne odgovara, ne pruža zadovoljstvo i znam da je štetno i opasno.
Bonkas je bio dosta veći nego inače, ipak sam popio i prepustio se muzici i plesao u ritmu. Ubrzo više nisam bio svjestan ničega oko sebe, lagao bi ako kažem da na trenutak nisam uživao u svemu. Totalno sam se razbacao i posljedice sam osjećao danima, pogotovo vilica koja bila totalno upaljena od stiskanja zubiju valjda. Bio je to posljednji puta da sam uzeo išta osim trave, znao sam da se svog društva moram odmaknuti. Tu i tamo bi se našli i igrali plejku te se napušili i odvalili od smjeha. Često je to bila igrica sa nekim svinjama koje ubijaju raznim oružjem . Odlazak na redovno služenje vojnog roka negdje 98 mi je zapravo pomogao da pobjegnem od svega i dovedem se u red.

2.    BMI (Body Mass Index ) 29.4 - 24
3.    Maksimalni VO2 – 32 – 43

26.07. krenuo sam sa režimom, BMI je bio 29.4, nekih 13 kg viška ukupno od čega oko desetak kilograma masnog tkiva. Nije strašno treba planirati deficit od otprilike 85000 kcal. Kad se podjeli sa nekim prosječnim dnevnim deficitom od 500 kcal = 170 dana. Naravno postoji i nešto kraći put koji ću u detalje i pojasniti u slijedećim objavama.
Maks. VO2 je maksimalni obujam kisika u milimetrima koji možete potrošiti u minuti po kilogramu tjelesne težine pri maksimalnom opterećenju. Sa trenutnim VO2 mogu u mirovinu jel prema njemu moja kondicijska dob je 68 godina , i to je najniža točka otkada mjerim, odnosno koristim garmin.

Bio je to još jedan dosta naporan tjedan na poslu, planirao sam vikend koji nije trebao biti aktivan jel nisam se osjećao baš dobro. Negdje oko podne taj petak krajem svibnja ove godine stigla je poruka iz Petrove 3, poziv na darivanje krvi zbog izuzetno malih zaliha. Inače redovno dajem krv ali ipak kad nisam na 100% izbjegavam jel znam osjetiti posljedice pada imuniteta. Bilo je baš loše razdoblje sa dva primljena cjepiva i jednom sam prebolio covid. Sve to kao i manjak aktivnosti kroz jedno duže razdoblje dovelo me, odnosno sam se doveo u vrlo loše stanje, bezvoljno, jedino u čemu sam uživao bila je hrana.
Nije prvi puta da zovu na darivanje ali nije baš ni uobičajena praksa. U pravilu zovu samo kad je situacija jako ozbiljna i moja krvna grupa je dosta rijetka, nisam mogao odbiti. Prošlo je svega nekoliko dana i moja bojazan se ostvarila, ovog puta je uobičajena malaksalost mišića, glavobolja bila popraćena i drugim težim simptomima poput vrtoglavice i visokog tlaka. Nisam paničario ali pošto nisam do sada nikad imao problem sa tlakom ipak sam otišao liječnici na pregled. Inzistirala je da odem na hitnu i napravim pregled krvi i rengen pluća, pokušao sam i sebe i nju odgovoriti od toga ali na kraju sam ipak otišao. Hitne su bile pune u to vrijeme i znao sam da ću izgubiti puno vremena, a meni treba samo jedan dan odmora.
Stigao sam nešto poslije podne u Vinogradsku bolnicu u Zagrebu, vrlo brzo sam primljeni kroz sat vremena već sam ležao na krevetu i davao uzorak krvi i mjerio tlak. Vau bit ću gotov brzo, šokiran kako puno mladih radi u hitnoj koliko su ljubazni bili prema svima. Ubrzo sam dobio hladan tuš kad mi je rečeno da ću čekati barem 4 sata nalaze, ok popio sam tablete za tlak i nešto protiv bolova, iako na tašte nije mi bilo do hrane. 
Nalaze sam dobio nešto prije ponoći, nakon gotovo 12 sati, nalazi su bili uredni. U čekaonici imao sam dosta vremena i puno previše za razmišljanje i promatranje što se događa u okolini oko mene. Razgovarao sam skoro sat vremena sa likom koji je na hitnu došao s ogromnim grčevima u želucu, pio je colu i to veliko pakovanje iz boce mislim si wtf. Kasnije kad smo ušli razgovor sam shvatio da je to reakcija na kemoterapije. Nekoliko puta je bila strka jel su morali raditi reanimaciju pacijenata koji su dolazili u jako teškom stanju. Bio sam ljut na samog sebe što sam se dao nagovoriti i proveo cijeli dan na hitnoj, uzimao vrijeme onima kojima je to bilo puno potrebnije. Niti u jednom trenutku nisam to htio pokazati prema djelatnicima tamo, divim se tim mladim ljudima koji to rade svaki dan za vrlo male ili prosječne plaće.
Drugi dan se stanje ipak popravilo ali i dalje sam se osjećao slabo te sam dobio sumamed i još nekoliko dana odmora. I dalje sam razmišljao o danu provedenom tamo, možda mi je to trebalo da me osvijesti, možda bi iz ove situacije trebao crpiti motivaciju da težim zdravijem životu i vratim se gdje sam bio prije ovog jebenog covida.
U slijedećem postu malo opširnije ću pisati o konkretnim ciljevima, kako ih namjeravam postići i koje alate ću koristiti na tom putu.

00

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Odlicno, volim detaljne pocetke.
Pratim i sretno s ciljevima.  wink

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Pratim i sretno!

Jebote, koliko ljudi na ovom forumu skida kile! lol

00

4

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Kao što sam i najavio, ide kratki update i konkretnije o ciljevima i planu kako ih ostvariti.
Ovim postom pisat ću samo o cilju koji uključuje skidanje masnog tkiva i povratka u formu.
BMI (Body Mass Index ) 29.4 – 24
Maksimalni VO2 – 32 – 43

Krenuo sam sa režimom 26.07., dakle 20 dana i situacija je slijedeća;
BMI 27,3; Ukupno masa – 7 kg
Dosta više od planiranog ali treba uzeti u obzir da kod keto prehrane odlazi suvišna tekućina, zato je u startu ta brojka dosta velika.
Centimetara u struku – 6
Ovo je već jako zadovoljavajuće i ugodno iznenađenje za tako kratak rok.
VO2 – 33
Mali napredak iako sam trenirao redovno, ipak je to bilo nešto slabijim intenzitetom. Iskreno u nekim trenucima se osjećao pad energije ali to smatram normalnim u ovoj fazi kad se radi o promjeni prehrane i prelasku na trošenje masti.
....
Kao što sam već gore spomenuo odlučio sam se za mitohondrijsku metaboličku terapiju ili popularno nazvanu keto prehrana. Također uz samu prehranu prakticiram redovni post 16:8, te sve popularniji post 5:2. Treniram 5 puta tjedno ( 2-3 puta trening snage; 2-3 puta trčanje ), te također odlazim redovno na tretman u saunu i prakticiram tuširanje u hladnoj vodi…

KETO – nije moje prvo iskustvo i znao sam točno u što se upuštam. Kao što sam napisao u prvom postu jedan kilogram masnog tkiva ima 8500-9000 kcal i potrebno je izuzetno puno truda, vremena i odricanja da skinete samo nekoliko kilograma masnog tkiva. Još teže je planirati samo izgubiti masti a pritom očuvati ili dodatno povećati mišićnu masu. Keto je apsolutno najbolji alat za to, kad organizam prijeđe na trošenje masti i kontrolirano postite, prisiljavate organizam da razgrađuje masti i zapravo ubrzavate metabolizam. Nema nikakvog osjećaja gladi jel tu ovisnost o hranu zapravo dobivamo od nekvalitetne kupovne hrane pune šećera i pojačivača okusa… Sam prijelaz ponekad zna biti neugodan sa nekim lakšim simptomima tipa; mučnina, glavobolja te slabosti, ali to je prolazno i ne traje dugo. Prema riječima autora knjige koju sam pročitao i na kojima temeljim svoj plan prehrane; Višestruke su dobrobiti takve prehrane, ne samo u liječenju ili sprečavanju ozbiljnih i kroničnih bolesti nego i u jačanju moždanih funkcija, povećanju energije, mršavljenju i održavanju zdrave tjelesne težine.
Postoji dosta sadržaja na internetu i grupa na raznim društvenim mrežama koje sam koristio prije i moram upozoriti da je to izuzetno loš i površan izvor informacija. Dosta ljudi pristupa površno te svoju prehranu temelje na dosta nezdravih masti, suhomesnatim proizvodnima, hrenovkama, čvarcima, slanini…Čak i pretjerano konzumiranje badema nije dobro jel imaju relativno visok sadržaj omega 6 masnih kiselina, a često se na tržište stavljaju prethodno tretirani prženjem. Iako može imati pozitivan učinak na smanjenje tjelesne mase, korištenje tih namirnica u većoj mjeri može napraviti više štete nego koristi. Neke grupe na facebooku koje su navodno specijalizirane za prehranu bogatu mastima su zapravo antipropaganda iste. Užasno izgledaju slike obroka, nimalo maštovito i teško mi je zamisliti sebe da bi mogao duže izdržati sa takvim pristupom.
Kuhanje mi je inače drugi najdraži hobi ( nakon pokera naravno  big_smile ), prelazak na keto je predstavljao izazov. Većinu recepata i ideja sam nekako složim u glavi i tako funkcioniram. Izvori masti koji su dobri i na kojima baziram svoju prehranu su; maslinovo; kokosovo i bučino ulje, avokado, orašasti plodovi, sjemenke suncokreta; lana, chia…
Dosta ljudi ima problem jel im nedostaje kruh i peciva. Stavit ću par slika za kraj kako sam ja riješio taj problem i radim delicije u kojim uživam.
https://i.imgur.com/HtrUFAR.jpg
https://i.imgur.com/AAejZ40.jpg
https://i.imgur.com/FCMRDUy.jpg
https://i.imgur.com/svIKS2z.jpg

POST – dok kad je keto u pitanju  i dalje ima dosta skeptika koje traže štetne posljedice i uzroke ovakvog tipa prehrane bogate mastima, oko prakticiranja posta bilo kojeg oblika sve je manje skeptika. Brojna istraživanja koja se provode već desetljećima prvo na glodavcima a sad već duži niz godina i na ljudima, pokazuju izuzetno pozitivne rezultate na zdravlje općenito. 
16:8 post koji prakticiram svakodnevno je proces u kojeg je vrijeme za hranjenje 8 sati, a narednih 16 sati ne jedem ništa.
5:2 je post koji dozvoljava potpunu slobodu 5 dana u tjednu, dva dana u tjednu se uzima samo 600kcal odnosno 500 za žene. Nikakav problem dok ste na keto jel nema osjećaja gladi, kod normalne prehrane bi ovo već bio izazov

Staviti ću par knjiga na ovu temu koje su meni zanimljive i koje preporučim…

dr. Joseph Mercola; Masti koje život znače.
Jako dobra knjiga i svakako preporučam svima koje žele pokušati drukčiji pristup i potpuno promijeniti svoje prehrambene navike. Mercola je znanstvenik i liječnik izuzetno cijenjen u svijetu a ova knjiga je bestseler. Obzirom da je dostupna sa hrvatskim prijevodom u knjižarama po meni i najbolji izbor za sve zainteresirane. Cijena knjige je oko 140kn, a dobijete 350 stranica vrlo bogatog i stručnog sadržaja o prehrani općenito. Moja preporuka svakako

Dr. Michael Mosley; Fast diet
Progutao sam ovu knjigu u jednom danu, obzirom da se ipak radi o samo 200 stranica na manjem formatu sa dosta slika obroka. Michael Mosley britanski je televizijski novinar, producent, voditelj i bivši liječnik koji radi za BBC. Vrlo cijenjen i dosta često citiran i spomenut u knjigama slične tematike. Sama knjiga se može kupiti kod nas za svega 30 kuna i sigurno vrijedi tih novaca. U knjizi su definirana brojna istraživanja i dokazi o učinkovitosti samog posta. Prijedlozi jelovnika za postne dane ( po meni jako dobro i korisno ). Također preporuka.

Wim Hof; Metoda Wim Hof ( aktiviraj svoj puni potencijal )

Obzirom da sam trenutno u tom modu, došlo je vrijeme da pročitam i ovu knjigu koja mi već duže vrijeme stoji na polici i to do listi. Bila je poklon ne moj odabir. Trenutno ju čitam i nije dovršena pa bi preporuke ostavio za neki drugu objavu. Za mene nije novost da pothlađivanje odnosno izlaganje hladnoj vodi prilikom tuširanja imaju jako dobar učinak na cirkulaciju, često sam to prakticirao i prije, a siguran sam da i svi koji su se bavili aktivno nekim sportom hladne kupke nisu nikakva novost. Neke metode disanja koja predlaže u knjizi su zapravo jako zanimljive. Tako imate i upute kako izliječiti mamurluk u 20 minuta  cool . Autor je dosta popularan, vlasnik je brojnih rekorda i ima dosta videa na YT pa ko voli može više informacija dobiti tamo

Iako sam gore napisao da za recepte i ideje ne koristim puno internet, jedan portal ipak zaslužuje moju preporuku...
https://www.ruled.me/

Obzirom da sam se raspisao dosta o ovoj temi, stao bi ovdje. Ako ima nekih pitanja, komentara ili kritika vrlo rado uđem u raspravu oko ove teme.
O pokeru nešto kasnije, trenutno je GO pa nisam ni igrao puno, iako imam namjeru do kraja mjeseca odigrati oko 17-18k handova da očistim 130$ monthly challenge.
lp svima

00

5

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Go go go go go!!!! samo deri...

00

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Bio sam 2 i po puta na ketu.

Prvi put kad sam cuo za to prije 5 godina imao sam nekih tad 136kg i bio van forme totalno.
Uzeo sam 1500 kalorija dnevno i jelovnik je bio prilicno nemastovit, iako sam koristio vise namirnica, bademe, avokado, povrce s najmanje ugljenih hidrata, jaja, slaninu, maslinovo ulje i himalajsku so umjesto obicnih, slaninu, kobasice, cevape, junetinu i teletinu, whei protein itd.
Uglavnom sam isao na to da zadovoljim omjer 75/20/5 i mislim da sam 30 dana zaredom za dorucak jeo jaja pecena na maslinovom ulju s komadicem slanine ili kobasice itd.

Zacudo, ne samo da mi se nije ogadilo vec sam uzivao u hrani i po prvi put u zivotu nisam bio gladan.
Cak sam nekoliko puta ostao kratak za kalorije a nekoliko puta sam na silu pojeo maslaca bez icega da zadovoljim unos.

U teretanu sam otisao 20ak puta i radio iskljucivo vjezbe snage.
Pao sam za mjesec dana sa 136 na 124kg i tad sam najbolje u zivotu izgledalo i svi su se pitali sta sam uradio sa sobom.

Izgledalo je kao da sam skinuo 20kg masti a dobio 8kg misica.
Jos sam jednom to probao kad sam imao 150kg i pao za 30 dana na 137kg i manje vise je sve bilo isto.

Treci put ove godine ali mi se iz nekog razloga brzo ogadilo, tipa nakon 10ak dana.

Sad kad sam na 180kg i rekordu zivota, a trener nije strucnjak za hranu, volio bi cuti preporuke nekog strucnog, ne u smislu sta bi otprilike trebao vec sta bi tacno trebao.

Najvise bi me motivisalo ( sve mi je funkcionalno i nemam povreda, cak i noge ) da mi neko ko zna nesto sastavi za pocetak mjesecni jelovnik po danima, tj sedmicni i koliko se drzim toga i koliko je kalorija u pitanju.

Npr mjesec dana jedi, ponedjeljak dorucak to i to, rucak to i to i tako tacno svih 7 dana i radi to tipa 2 mjeseca i to je toliko i toliko kalorija itd.
Kombinuj sa 30 posto kardio i 70 posto snagu u teretani bar 5 puta sedmicno itd.

Jer me nikako ne motivira da nesto radim otprilike, kao smanji to i to itd vec sve u bobu tacno.

Ako se neko ko se stvarno kuzi u to, zeli da mi sastavi tako detaljno za pocetak za neka dva mjeseca ili mjesec ( znaci moja kilaza, ocekivani cilj dotad itd, s tacnim kalorijama i obrocima ) uzvraticu mu s jednim casom ( to je vrijednost nekih 150e recimo  smile

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Krpa, znam da zvuči arogantno, al zaboravi na BMI. Informiraj se više o body fatu (postotak masnog tkiva), a kao relevantna mjerila uzimaj krojački metar i ogledalo.
BMI pojednica sa 10% body fata i velikom mišićnom masom, može biti isti kao pojedinca sa 25-30% body fata i nikakvom mišićnom masom, koji se uopće ne kreće.
Također, tvoja očekivanja da će ti se metabolizam ubrzati na keto su jako optimistična.
Moj savjet ti je da pročitaš malo o tome kako trening utječe na mišićnu masu i metabolizam.. jer u konačnici, ono što troši najviše kalorija nakon mozga su mišići. Velika mišićna masa = veća potreba za energijom.

00

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Ljudi ovih dana od najjednostavnih stvari rade znanstvenu fantastiku.

Svima nam je dostupan internet i bezbroj informacija pa onda kada netko zeli skidati kg ili dobiti misicnu masu pocne citati sve i svasta,vaditi neke pojmove koji uopce nisu potrebni i slicno.

Naravno svatko za sebe zeli sto bolji plan za postizanje cilja i sto laksi nacin da dodje do zacrtane forme.

Postoji i bezbroj fitness gurua i astronauta koji prave halabuku od necega sto su i ljudi u divljini prije 10 tisuca godina znali jer su bili fizicki spremni i pokretni za lov.

Formula je vrlo jednostavna i doslovno glupa,ako zelis skinuti masti,jedi zdravo i treniraj,za pocetak je i hodanje dobro.

Uzimam si za pravo izjaviti nesto tako banalno jer imam dugogodisnje iskustvo iz natjecateljskog amaterskog boksa i usporedno s tim iskustvo iz teretane,hrvanja i jos tako nekih sportova koje ne cijenim vise(npr crni pojas u taekwondo).

Keto prehrana i sve ostale dijete za skidanje masti se svode u konacnici na dnevni kalorijski deficit. Cemu onda tako fancy pojmovi i izmisljanje tople vode i kaznjavanje samog sebe da si nesto zabranjujes jesti jer se netko sjetio da to nije bas dobro. Ljudi plasiraju svoje proizvode na trziste,zele ponuditi nesto drugacije od drugih i zele prodati materijale i obogatiti se na razne nacine.

Ja vam kao iskusni sportas garantiram bez znoja i muke i momenata gdje pomislis "zasto meni ovo treba u zivotu" neces imat tijelo bez viska masti. Ostavite se citanja i mjerenja...Citanje i mjerenje ne skidaju masti. Dobre tenisice i put pod noge je vec bolje.

Posto nam je Uske legenda pokera na Balkanu,ja evo nudim jednostavni primjer prehrane i treninga i garantiram uspjeh ako slijedis moje upute. Posto si rekao da volis u detalje opis plana,evo za tebe u detalje koliko je moguce iz onoga sto znam o tvojoj fizionomiji.

2m,180kg,40ak god.

Tvoj dnevni broj kalorija za odrzavanje tvoje tezine od 180kg je izmedju 3400 i 3500. To nam automatski daje ogroman prostor za napredak jer s tim brojem kalorija mozemo napravit deficit gdje stvarno mozes jest normalne stvari bez da se patis.

1.obrok - 3 przena ili kuhana jaja s 3 snite kruha (550-600kcal)
2.obrok - 4 rizna vafla(ono iz trgovine ko stiropor) namazana sa sirnim light namazom (250-300 kcal)
3.obrok - 300g pilecih prsa s povrcem pecenim na tavi(650-700kcal)
4.obrok - tanjur pun narezanog voca kakvog god hoces (200kcal)
5.obrok - 2 filea ribe s krumpirom,oboje iz pecnice (600 kcal)
-------------------
2400 kcal, instantno deficit od 1000kcal!!!! (800g masti tjedno,minimalno 3kg ciste masti manje mjesecno). Bez teske muke. Jedes 5puta dnevno,izpremjestaj obroke slobodno kako ti pasu. Vrlo vazno,dozvoljeno je piti samo vodu,moze !ponekad! i gazirana. Ni slucajno bilo sta drugo jesti ili me pitaj,da budes u okviru od prehrane na max 2500kcal dnevno.

To je samo prehrana,ajmo dodat za pocetak hodanje. Bilo kad u danu izmedju budjenja i pocetka sessiona odhodaj pola h,kasnije produzavaj na 1h hodanja dnevno. Cisto informativno 1h hodanja potrosi na tvoju tezinu oko 350kcal.

Mislim da je jednostavno i ja ti garantiram uspjeh. Kasnije kad vidimo da tezina pada cemo napraviti izmjene,najvise sto se tice treninga.

Odluka je na tebi,slobodno se javi ako si zainteresiran za pomoc. Ako nisi,evo to je jedan od primjera i za dr ljude kako uz kombinaciju prehrane,treninga i nekoga tko ce ti dati plan prehrane i treninga mozes doci do individualnog kalorijskog deficita uz garantirane rezultate.

Pozdrav.

00

9

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

AlphaScorpii napisao:

Krpa, znam da zvuči arogantno, al zaboravi na BMI. Informiraj se više o body fatu (postotak masnog tkiva), a kao relevantna mjerila uzimaj krojački metar i ogledalo.
BMI pojednica sa 10% body fata i velikom mišićnom masom, može biti isti kao pojedinca sa 25-30% body fata i nikakvom mišićnom masom, koji se uopće ne kreće.
Također, tvoja očekivanja da će ti se metabolizam ubrzati na keto su jako optimistična.
Moj savjet ti je da pročitaš malo o tome kako trening utječe na mišićnu masu i metabolizam.. jer u konačnici, ono što troši najviše kalorija nakon mozga su mišići. Velika mišićna masa = veća potreba za energijom.

Nije arogantno u pravu si za BMI ali stavio sam ga jel znam točno što tražim i BMI koji sam sebi zadao je zapravo je u gornjoj granici preporučenog od 18,5-24,9 kg/m2...
Body fat je teško točno izračunat, vage koje se prodaju su smeće kao i štipaljke i uspoređivanje slike sa profilima sve je to nekakva procjena.
Krojački metar koristim i to mi je najmjerodavniji pokazatelj pogotovo u struku nekakva preporuka je da širina struka beza uvlačenja trbuha u visini pupka bude pola tvoje visine, također kao što si rekao ogledalo je najbitnije i kako se osjećaš.
Keto i ubrzavanje metabolizma... vjeruj mi ni meni nije u potpuno jasno ali oni što keto u kombinaciji sa postom i treningom radi je raketni pogon za sve ostale pristupe smanjenju tjelesne mase i masti općenito. Mislim da nisam pogriješio ako kažem da keto prehrana ubrzava metabolizam jel moje iskustvo i mišljenja dosta ljudi koju prakticiraju kao i stručnjaka koji zagovaraju to mogu potvrditi.
Također brojni stručnjaci čak ne predlažu deficit niti brojenje kalorija čime se ne slažem, već tvrde da organizam može potrošiti dosta više kalorija kod većeg unosa istih.
Trening je meni bitan i ulazim u formu kad je trčanje u pitanju, trening snage kod ovakvih planiranih deficita mora malo stagnirat ali to i dosta ovisi o motivaciji i u kojem stanju si krenuo sa režimom. Problem kod treninga je barem u mojem slučaju su ozljede i manjak motivacije s vremenom. Sve je lako u dvadesetima, pa i tridesetima ali tada ipak treba smanjiti intenzitet kad tijelo to traži.
Naučio sam to na teži način i lomom prednjih križnih ligamenata, operacija, dug oporavak... više o tome možda napišem u nekim drugim objavama.
Svakako zahvaljujem na komentaru.

00

10

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

@brokestakesplayer
netko tko je čitav život u natjecateljskom pogonu i mišići su naviknuti na trening vrlo lako skidaju kile i vračaju se u formu. Svojim primjerom možeš ipak davati savjete nekom tko ima iste predispozicije kao ti. Za nešto više trebao bi proširiti horizonte kao i mnogi treneri u fitnes centrima. U  načelo ja se slažem s ovime što si napisao i mogao bi i mnogo puta sam išao tim putem ali uvijek postoji drugi pristup i ne vidim razlog zašto ga ne bi koristio i pisao o tome. Kao što sam napisao raketni pogon za ovaj tvoj pristup.

00

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Iako se ja drzim old school provjerenih sistema,slazem se s tobom da ima vise pristupa za skidanje kg i to je tocno bas sto kazes da netko tko vec ima misicnu memoriju,vrlo lako dolazi nazad u formu. Moj post je vise bio usmjeren za Usketa jer ima enorman prostor za napredak,siguran sam da se ti razumijes u svoj proces.

Edit: imao sam iskustvo i sa zenama koje su trebale pomoc za kg i uspjesno smo ih skinuli. Npr sestricna je uz moju pomoc s 85 dosla na 80 ili moja sestra je nakon poroda dosla do platoa gdje nije mogla spast ispod 80kg nakon vise od 1god i onda me pitala za plan i sad ima 63. Kod zena je to drugacije jer njima su maintain kcal puno manje,ali moj sistem ipak djeluje na svima koji nemaju zdravstvene probleme. I nisam to nikad radio za profit,niti planiram,jednostavno ako mogu pomoc nekome ko me pita pomognem.

Zadnji popravljao brokestakesplayer (15-08-2022 14:18:05)

00

12

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

@Uskebasi
kao što je brokestakesplayer napisao "Tvoj dnevni broj kalorija za odrzavanje tvoje tezine od 180kg je izmedju 3400 i 3500", 1500kcal je puno premalo i ne možeš funkcionirati duže vrijeme na tako velikom deficitu. Moj plan je cca 500-600 dnevnog deficita i to smatram optimumom. Osobno sam nakon operacije koljena koristio usluge osobnog trenera u fitnes centru i radili smo funkcionalne treninge. Jako dobar pristup i trebaš time nastaviti. Što se tiče prehrane predlažem ipak nekog stručnog u tome i sam sam napisao da je na internetu dosta površnog pristupa i ne bi trebao to uzimati zdravo za gotovo. Nešto što meni odgovara ne mora nužno odgovarati tebi.
Osobno ako netko ima  50 kg previše nikada ne bi preporučio da uzme tenisice i ne komplicira.
Mogu ti poslati jedan plan prehrane koji nije keto nego više na tragu onog što brokestakesplayer preporuča. Radi se o prehrani koju je jedan moj poznanik kupio od nutricionista pa sam posudio i imam pozitivna iskustva u smislu da je meni izrazito zdrav, raznolik i nije preteško ga provoditi. Dosta voča je u njemu, često su zobene za doručak, smeđa riža, integralna tjestenina, posni sir... Radi se o 10dnevnom ciklusu. Ne mogu ga ovako sam staviti na forum jel ipak to ljudi prodaju.
Što se tiče keto prehrane kao što sam napisao sam osmišljavam jelovnik i putem aplikacije myfitnesspall pratim unos kalorija i planiram deficit. Mogao bi si dat truda i svaki dan staviti meni koji sam osmislio sa svim detaljima koji su po meni izuzetno bitni. Ako za to postoji interes ne bi mi bio problem izdvojiti desetak minuta svaki dan.

00

13

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Evo nadovežem se na post obzirom da dosta ljudi ima krivu percepciju na keto prehranu i post.
Danas je bio post od 600kcal. Ponedjeljak i četvrtak svaki tjedan to radim i vidim ovo kao dugoročno rješenje, dok na keto prehrani mislim biti još samo nekoliko tjedana.

Doručak;
smoothie na bazi špinata, jogurta, avokada, soka limuna, sjemenki i nekoliko badema
https://i.imgur.com/5PX1yi2.jpg

https://i.imgur.com/JGncJSt.png

Izuzetno zdrav i osvježavajuće za ove ljetne dane. Veliki plus jel nema termičke obrade špinata nego sve sirovo se mixa u blenderu. Na taj način izvlačimo maksimum iz namirnica. Sjemenke se fino uklope a izuzetno su bitne kod ove vrste prehrane zbog vlakana kojima obiluju. Može se kombinirati prema ukusima sa raznim namirnicama, grejp je bolji izbor  ali nisam ga imao trenutno.

Nakon doručka odrađeno trčanje na otvorenom, laganim tempom 35 min. Puls je i dalje dosta visok 176 što je pokazatelj loše forme iako sam se spustio sa kondicijsku dob sa 68 godina na 62 god. tako da napredak postoji  big_smile

Ručak:
meni jako draga cezar salata, dosta često ju radim. Može se kombinirati prema želji, a ovo je moj nekako omiljen izbor.
https://i.imgur.com/DYqiMAn.png

https://i.imgur.com/iatBwpY.jpg

Dakle ova hrpa zelenila je zapravo keto prehrana kakvu prakticiram, a dolje na linku i nutritivni odnos
72% masti iako tako ne izgleda na slikama. Također od 19 grama ugljikohidrata ima čak 9 grama vlakana odnosno samo 10 grama neto ugljikohidrata.

https://i.imgur.com/ZRE1v6e.jpg

Zadnji popravljao krpa (15-08-2022 17:35:06)

10

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Krpa, bilo bi super da nastavis s ovim jelovnicima i opisima.  wink

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

15

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Uskebasi napisao:

Krpa, bilo bi super da nastavis s ovim jelovnicima i opisima.  wink

Budem iako trenutno ne brojim kalorije ( osim dana kada postim ), potrudim se malo pa obuhvatim po meni sve bitne detalje oko keto prehrane ali i prehrane općenito kada se prebacim ponovno. Pisat ću dosta opširno i detaljno o receptima koji su često na meniju u nekom ciklusu od desetak dana. Moram prvo malo o pokeru reda radi  big_smile

00

16

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

Iako bi ovdje u planu trebao biti i neki update, jednostavno nisam igrao gotovo ništa ovaj mjesec i mislim da neću puno niti igrat. Okolnosti, obaveze, malo ležerno nakon godišnjeg odmora i problem sa računalom koji je već peti tjedan na popravku...
Kao što sam napisao cilj je 5k bankroll.
poker igram rekreativno, uvijek je bio u drugom ili trećem planu ali to ne znači da u njemu ne uživam i da ne želim još napredovati.
Igram isključivo NLH i neki plan je odigrat ukupno 150k ruku na NL25 do kraja godine.

https://i.imgur.com/iqGrXyI.png

Dosta loši rezultat za sada ali i jako loš run. Vjerujem da nakon još 100k ruku mogu ovo okrenuti i prebaciti se na NL50.
Koristim Breakthrough HUD i super sam zadovoljan njime ali trenutno dok računalo ne dobijem sam na svom basic hud-u. Iako sam dosta igrao cash online, uvijek su to bili brzi stolovi. Ove godine igram isključivo regular stolove i siguran sam da se to više neće promijeniti.
Igram na starsima i mislim da je trenutno barem na ovim manjim limitima dovoljno loših igrača i rekreativaca, loših regova...
U svako doba se može otvoriti 4 stola i gotovo uvijek se nađe neki fish. Iako rezultati to trenutno ne pokazuju vjerujem da sam dosta napredovao ove godine i vrijeme je za povratak na NL50 gdje smatram da trenutno i pripadam.
Za razliku od casha imam neke solidne rezultate na MTT turnirima ove godine, jedan osvojeni turnir ( naravno da je to micro 3$ buy-in ), nekoliko još FT, nešto starsi nešto GG. Iz nekog razloga sam ipak cashoutao određeni iznos tako da roll je oko 1.5k
https://i.imgur.com/Z00kXxP.png

Vezano uz plan moje neko razmišljanje je da imam dosta više šanse to ostvariti kroz MTT nego cash.
Zašto onda cash? zato što kroz cash igru imam osjećaj da napredujem, učim i imam sve bolje razumijevanje igre.
Osim online igrat ću dosta i live turnire iako to nije dio ovog projekta, napišem neki post i svoje iskustvo.
Prvi veći turnir je već slijedeći mjesec u Perli - 250 eur / 100.000GTD, vjerujem većinu ovih većih turnira po ZG-u ( 750kn do 1500 kn buy-in)...

Za sada toliko, slijedeći mjesec ću igrat više ali najviše ipak očekujem na zimu kad planiram i ovaj projekt privest kraju.

Zadnji popravljao krpa (23-08-2022 22:51:59)

00

17

Re: Krpa 5k BM; 24 BMI

29 dana režima update:
ukupno - 8 kg
ukupno centimetara u struku - 8
VO2 – 34

nekako sve ide prema planu i rezultati su dosta bolji od očekivanja.
jako sam zadovoljan sa disciplinom ali još više s time da ne razmišljam uopće o nekom junkdayu. Motivacija je jako dobra još uvijek iako sam ušao u peti tjedan. Neki plan je bio 6 tjedana keto i mislim da će tako i biti, guram do kraja mjeseca,
Nakon toga i dalje je režim i planirani deficit ali zdravom balansiranom prehranom.
Zanimljivo danas je opet stigla poruka iz Petrove3 i poziv na darivanje krvi. Hm stvarno nije se to prije događalo ovako često i nadam se da i na ovom forumu tko čita a ima mogućnosti i osjeća se dobro da krv. Postoje također brojna istraživanja da sama darivanja krvi imaju jako dobre i pozitivne učinke na prevencije od raznih upala, prije svega kod ljudi koji imaju previše željeza u krvi... Ja ću ovaj puta pričekat koji dan/tjedan i onda se odazvat.
Nažalost tetiva lista nije izdržala napore iako nisam forsirao trčanje, tako da i plan treninga moram promijeniti te više koristiti sprave za cardio u gymu. Nezgodna ozljeda koja traži mirovanje od nekoliko tjedana minimalno barem kad je trčanje u pitanju.
Vezano uz gym, zanimljivo iako sam izgubio više od 10% ukupne mase u mjesec dana, nisam izgubio na snazi. Doduše nisam ni napredovao ali to je nekako i bila moja želja + gosta centimetara u struku nekako potvrđuje da plan funkcionira jako dobra i gubi se osim suvišne tekućine isključivo masno tkivo.

Dosta sam se raspisao danas ali i klopalo se fino pa kako je kolega uske tražio ide i meni jako dragi dio.
Itekako se može uživat u keto prehrani. Kako su detalji ovdje bitni danas ću samo o jako bitnom kruščiću i keto fat bombama.  U planiranju keto prehrane je bitno imati pecivo na koja smo svi manje više navikli kako bi uživali u sendvičima, burgerima, brzim zalogajima...

KETO pecivo ili kruščić
za razliku od raznih peciva iz pekara koja su nutritivno gledano prazne kalorije bez puno hranjivih vrijednosti, ovo je upravo suprotno. Jedno pecivo ima 176kcal i od toga je 76%mast/19%proteina/5%carbs ali sa dosta vlakana.
recept:
*160gr. bademovo brašno
*25gr. psyllium ljuskica
*7-8gr praška za pecivo
*1 žličica soli
sve suhe sastojke je bitno dobro promiješati ( prašak za pecivo kroz sito prosijati )
*2 žlice jabučni ili vinski ocat
*110 gr bjelanjaka (3-4 jaja)
mikserom promiješati
*190gr vrele vode
ponovno promiješati mikserom i ostaviti 20min.
oblikovati 6 peciva, staviti na papir za pečenje, premazati žumanjkom i posipati sjemenkama ( chia, lana, sezama)
180 stupnjeva / 45 minuta

Pecivo koristim jako često u svojoj prehrani, a ova kombinacija sa krem sirom, paštetom od tune i poširanim jajetom je vrh.
Okusi su brutalni i stvarno kuštam u tome.
https://i.imgur.com/ii3PfHs.png

https://i.imgur.com/IQJ7fWj.jpg

Svi se možemo kontrolirati par dana ili tjedana, ali planirati duže razdoblje bez slastica za one koji su na to navikli bez alternative je jako optimističan plan. Iako osjećaj potrebe za kolačem ili sladoledom, čokoladom nestaje već nekoliko dana ketoze, zašto ne pronaći alternativu i uživati u tome. Meni je trenutno ovo najveći problem  jel okvirno znam da jedan ima 50-75 kcak ali nisam siguran jel nisam vagao već radio po volumenu, a teško je odoliti i pojesti samo jednu dnevnu.
Umjesto pisanja ovdje stavljam samo link jel recept je savršeni i ništa ne treba mijenjat.
Jedino što ih ja rađe držim u zamrzivaču i baš mi odgovaraju tako ko neki čokoladni bomboni. Kao punjene koristim maslac od badem.
 
https://greenhealthycooking.com/keto-fa … b-recipes/

https://i.imgur.com/bxSwnSp.jpg

00