Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

to i ja gledam.bacanje kladiva? hm..mislim da ja nebi izdrzao prvih 30 minuta njihovog treninga snage.a bavim se sportom 15-ak godina

Zadnji popravljao superhik13 (27-02-2010 17:40:08)

00

52

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

Bebach napisao:
Pleuro napisao:
Rexonja napisao:

Btw računalo može pobjediti 99.5% šahista na svijetu

100%
A to je zbog udjela sreće od 0 %


Opa momak, krivo.. di si samo to izvukao!!! Pobrkao si neke stvari... Racunalo pobjeđuje jer obradjuje milijune i miljune poteza u sek. ali nema IQ i kreativnost kao ljudi... bilo je vec puno dvoboja racunala i covjeka. (deep blue i kasparov a mislim- nisam siguran).. racunalo je vodilo ali nije sve pobijedilo  wink

Niti sam za tebe "momak" niti sam to igdje morao izvlačiti. Šah sam igrao profesionalno... Gore je bilo navedeno da računalo može pobijediti 99.5 % šahista. Ja samo kažem da ne postoji niti jedan šahist na svijetu kojeg računalo ne može pobijediti. Ovi mečevi  su igrani prije 5-10 godina. za to vrijeme su računala još drastično ojačala. Danas niti jedan ozbiljan šahist neće igrati meč protiv računala jer će se gadno obrukati. Najbolji šahisti današnjice imaju nešto preko 2800 rejtinga (da ne provjeravam sada). Najbolji hrvatski velemajstori su blizu 2600. Računala danas igraju otprilike na snazi rejtinga 3000-3200 ovisno o tempu igre. U igri na manje vremena ljudi nemaju nikakve šanse, dok na više vremena još mogu izvuči pokoji remi ili možda čudesno pobijediti.
Problem je što računalo "vidi" 20-25 poteza unaprijed i to cijeli niz varijanti i povuče uvijek najjače.

Zadnji popravljao Pleuro (27-02-2010 18:39:46)

00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

...napisao sam u zagradi u nogometnom smislu posto se CroManiac bavio nogometom( razumije sto hocu reci premda odabir sporta nije najbolji hehe)...bilo bi zanimljivo gledat ivanu brkljacic kako probija bok u maniri legendarnog Miladina iz Hajduka ako ga se uopce tko sjeca smile))...

00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

mislim da tvoj post nema veze sa ničim..  pokerbrat

:lolLestor77:lol
00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

a jbg da je miladin "bio" neki nogometaš već bi bio u nekom velikom klubu..a daj mi reci di je on? ne sjećam ga se...

:lolLestor77:lol
00

56

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

valjda igra i rijeke ali je ozljeđen...i nije bio toliko loš igrač...ali sjebala ga je ozljeda na humanitarnoj utakmici kada je slomio nogu nakon toga se nikad nije uspija vratit

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

@brky poker je sport bio i bit ce...kad ga igras u nizu....nekoliko dana za redom kako se wsop igra vjeruj da zahjtva fizicku pripremu kao i ostali sportovi a o mentalnoj pripremi da ne govorim, koliko psihicko moras biti stabila da sjedis po16 sati iz dana u dan...i moras biti toliko koncentriran jer svaka greska se placa...pa ja sam uzeo jedan live turnir kao short stack sam sjeo za FT, i znas kad sam ih dobio kad su poceli zjevat nisu vise mogli...ja jesam jer sam bio naucen na to, dj i bivsi partijaner koji evo ni nocas nisam spavao nego jos igram...a oni vise nisu mogli to je za mene fizicka sprema i oni nisu bili pripremljeni...

taj ko smatra sport samo aktivnost u kojoj se znoji onda nemam sta reci...

Za mene je Poker igra (sport) u kojoj su glavni faktori za uspjeh vjestina pojedinca i minimalan faktor srece (kojeg ima u svim sportovima), pod vjestine spada milion i jedan faktor, i mislim da koristis vise vjestina nego u nekim drugim sportovima, pogotovo ako igras live, za kompom ne vidis protivnika ne vidi ni on tebbe, ali live game je sport...definitvno...moj omiljeni sport.

Svako može reći svoje mišljenje ali ruku na srce, po čemu je šah sport a poker nije...
Drago mi je da je došlo do ovoga i da će ga uvrstit među sportove, jer ipak je ovo priznanje nama koji igramo, a mislim da će i budućim naraštajima biti lakše objasnit mami i tati da se bavi SPORTOM a ne kockom...

im all in
00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

Brky napisao:

u pokeru (holdem jel) dealer okrece 5 karata na koje igraci NE MOGU NIKAKO UTJECATI i tih 5 karata odlucuje pobjednika.

ako t stvarno mislis onda se okani pokera igraj briškulu ili belu...nije poker za tebe...

Ne znam za tebe ja kad igram poker osljanjam se 50% na svoje karte ali nikad sa svojim kartama nisam pokušavao pobjedit protivnikove karte....ja igram protiv OSOBE ne protiv karata...

Pa dokaz ti je HEM, jel on radi statistiku na principu okrenutih karata ili po igracevim navikama, kad beta, koliko beta, dali konstantni bet radi, kad folda....

igras protiv covjeka ne protiv karti, i btw mislim a to mozes i na poker videima pogledat da pravi igrac pokera nece svom protivniuku u 100 handova 15ak puta dopustit da vidi karte i da karte odlucuju pobjednika, to se gotovo uvjek rijesi prije showdowna...znaci karte koje je dealer podjelio nisu odlucile pobjednika wink

im all in
00

59

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

marac drobis gluposti. u bilo kojem sportu postoji igrac i njegov protivnik i jedino oni odlucuju pobjednika. svi krecu s iste pozicije i odlucuje se tko je bolji samo na temelju njihovog skilla. kako bi ti organizirao recimo svjetsko prvenstvo u pokeru? kako bi odredio ko je najbolji igrac? nemogu ja skupit svoju kvartovsku ekipu i osvojit svjetsko prvenstvo u nogometu. kako je moguce da darvin moon, koji kuzi poker na 200 puta manjoj razini od phil iveya zavrsi ispred njega na WSOPu? kako je moguce da na velikom broju final tablea dospiju amateri?

00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

Pokerbrat napisao:

...napisao sam u zagradi u nogometnom smislu posto se CroManiac bavio nogometom( razumije sto hocu reci premda odabir sporta nije najbolji hehe)...bilo bi zanimljivo gledat ivanu brkljacic kako probija bok u maniri legendarnog Miladina iz Hajduka ako ga se uopce tko sjeca smile))...

heh mislim da ovo nema puno smisla tongue , i miladin i nije neka legenda

drmarac napisao:
Brky napisao:

u pokeru (holdem jel) dealer okrece 5 karata na koje igraci NE MOGU NIKAKO UTJECATI i tih 5 karata odlucuje pobjednika.

ako t stvarno mislis onda se okani pokera igraj briškulu ili belu...nije poker za tebe...
Ne znam za tebe ja kad igram poker osljanjam se 50% na svoje karte ali nikad sa svojim kartama nisam pokušavao pobjedit protivnikove karte....ja igram protiv OSOBE ne protiv karata...
igras protiv covjeka ne protiv karti, i btw mislim a to mozes i na poker videima pogledat da pravi igrac pokera nece svom protivniuku u 100 handova 15ak puta dopustit da vidi karte i da karte odlucuju pobjednika, to se gotovo uvjek rijesi prije showdowna...znaci karte koje je dealer podjelio nisu odlucile pobjednika wink

brky te je dobro demantirao, mislin da si preoptimistican, po tvome onda nebi postojali ni swingovi etc. poker je za mene ipak kocka, ali naravno ne ko rulet nego nesto u cemu je znanje i vjestina jako bitna, al kad nebi bilo udjela srece nebi ni poker bio kocka, odnosno govorim o nekom 10% sreće, to je dovoljno da jedan od deset mjeseci imas - u prosjeku .
Dinamo nece izgubit prvenstvo na sriću, odnosno ne sriću, (dobro mozda je hajduk prosle godine al sad to nije bitno  roll  ) moze izgubit jednu utakmicu tako al nece mu se dogodit da 5 od 30ak utakmica izgubi na sreću .

A ovo o tome kako je fizicka sprema vazna i bitna za poker, to nema smisla, nemozes trubit da brunson, ferguson, benyamine, raymer, jimmy frickie  etc.etc.etc. su u nekoj fizickoj formi, to je jednotsavno suludo rec, stoga mislin da fizicka sprema nije bitna, al je bitna psihicka sprema 100% . 
(ovo fizicka sprema nije bitna, nemojte mi samo govorit o tome sta jest prije turnira, kolko spavat etc. jer ne pricam o tome)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

CroManiac
Jučer 14:29:45

Vidim da je ova rasprava otišla malo u krivom smjeru..naime tema je: dal je po0ker sport? p.s.barem mislim..nemojte mi zamjerit..
trenirao sam nogomet 12 godina koja je završilo neslavno(puknuće liamenata)i točno znam što znači fizička sprema(nakon tisuće i tisuće kilometara pretrčanih)..zato mislim da poker nije sport jer nema fvizičku aktivnost..

..htio sam samo napomenit da postoje igre koje se sluzbeno smatraju sportom, a nemaju fizicku aktivnost kao što je to u nogometu, kosarci rukometu i sl. sportovima...a tu spadaju sportovi kao sto su pikado, snooker, bridge itd. itd....
...tako da izjave tipa poker nije sport jer nema fizicku aktivnost nisu tocne...a bacanje kladiva hmmm ovdje cu se poklopit usima hehe..
...qoute  mi nesto ne šljaka kako bi trebao pa sam koristio copy/ paste...moje isprike...

00

62

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

Najradije se ne bih uplitao u ovaj thread jer već vidim kako trošim sate na argumentiranje ali vrag mi ne da mira.

Kako pobogu sport može biti samo nešto gdje je najbitnija fizička aktivnost? Pa kakav je to bullshit. Šah, biljar, pikado, utrke automobilima/motorima, kriket, golf, bridž, streljaštvo, kuglanje, curling, pa čak i video igre itd. itd. itd. Sve su to sportovi.
Sport je natjecanje. Nije bitno je li za pobjedu važniji broj mišićnih vlakana u nogama ili broj funkcionalnih neurona u mozgu. Bitno je da se natječeš u nekoj vještini. Onaj ko se ičime ozbiljno bavio i imao nekog profesionalnog uspjeha, ili bar poslušao nekoga tko je, razumio bi da je i u najzahtjevnijem fizičkom sportu još deset puta važnija psihička sprema. Najbolji primjer koji mi pada na pamet je tenis.

A vi koji spominjete sreću ste presmješni i pojma nemate o pokeru. U svakom sportu postoji "faktor sreće" (sreća u biti ne postoji, to je samo seljački izraz za varijancu i vjerojatnosti i slične stvari koje je teško u prirodi precizno kvantificirati) pa tako i u pokeru. Ona se naravno anulira s vremenom, odnosno s određenim primjerkom odigranih utakmica, odnosno utrka, odnosno mečeva, odnosno ruku itd. i vidi se ko je uspješniji i "sreća" više nije nikakav faking faktor.

I moram se jednostavno osvrnuti na usporedbu pokera s nogometom i Dinamom.  Ako Dinamo izgubi utakmicu od recimo Hajduka onda je to što? Nesreća? Ali čekaj malo, bolji su? Ili nisu? Hm? Zbunjola? Na primjerku od 100 utakmica, koliko će ih dobiti a koliko izgubiti? A protiv drugoligaša u kupu? Isto tako u pokeru, igraš li protiv nekoga tko je samo malo lošiji od tebe i imaš 1bb/100 trebat će ti veliki sample od par sto tisuća ruku da se varijanca izjednači. Igraš li protiv "drugoligaša" već na sampleu od 1000 ruku vidi se tvoja ogromna prednost i zarada. Kad već dajete argumente za nešto, nemojte ih koristiti protiv svojih vlastitih tvrdnji.

A to što svaki turnir ne osvoji neki iskusni profesionalac, nego se na prvom mjestu nađe i pokoji amater isto nije bitno. Jedan turnir je jedan turnir. Usporedivo s jednom utakmicom. Ponekad i underdog pobjedi. (s tim da ne pričamo da su na turniru tisuće igrača) A pogledajte onda rezultate na kraju sezone. Amater kao WSOP player of the year? Teško. Amater kao WPT player of the year? Teško. Grčka prvak u nogometu? Teško. A ne, čekaj malo, to se dogodilo. Prokleta igra na sreću. Ali bar je fizička aktivnost. Eh..

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

63

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

da da gmiko, naravno. grcka prvak u nogometu? da. zasto? imaju igrace koji igraju u jakim europskim klubovima/ligama, imaju jebenog trenera koji je slozio kompaktnu momcad. igrali su bolje od svih i zasluzeno pobijedili (2 puta pobijedili portugal koji je bio domacin. pametnom dosta). darwin moon doprvak svijeta u pokeru? da. zasto? eto naucio je pravila igrajuci s ekipom iz pilane, prijavio see na nesluzbeno svj. prvenstvo i medju desetak tisuca igraca i TONOM profesionalaca izluckboxao svoj put do drugog mjesta. poker sport? nemojte me nasmijavat.

ovo s fizickim aktivnostima se slazem.

00

64

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

Dobro da si pročitao cijeli moj post pa onda odgovorio i to se još uhvatio na najnebitniji dio posta. Neću sad ulazit u rasprave o nogometu, vrlo je jasno što sam htio reći. Bar bi trebalo biti.

Što se Darwina Moona tiče. On nije doprvak svijeta u pokeru. On je netko tko je završio 2. na turniru WSOP Main Event u texas holdemu. Ništa više. Ništa manje.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

65

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

ne bih se upustao u raspravu nego bih samo dodao da za utrke u automobilima/motorima moras biti pripremljen kao atleticar koji trci  10 km utrke

00

66

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

Slažem se sa svim što je gmiko napisao. I ne zato jer ga znam i ne zato jer je u timu i ne zato da bi ga podupirao da bi svi drugi bili u krivu i bespomočni (jer smo mi moderatori). Nego zato jer tako mislim.

gmiko napisao:

Što se Darwina Moona tiče. On nije doprvak svijeta u pokeru. On je netko tko je završio 2. na turniru WSOP Main Event u texas holdemu. Ništa više. Ništa manje.

Ovo je u potpunosti točno i već me jako dugo smeta kad me ljudi pitaju "ideš na svjetsko prvenstvo" i kad komentiraju da je netko prvak svijeta. To je jedan običan turnir isti ko i bilo koji manji turnir u hrvatskoj i ne određuje tko je najbolji na svijetu.

00

67

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

lupac napisao:

ne bih se upustao u raspravu nego bih samo dodao da za utrke u automobilima/motorima moras biti pripremljen kao atleticar koji trci  10 km utrke

Da, to je istina, ali ako već raspravljamo o tome dali je poker sport onda su bezveze ovakvi komentari. Gdje tražite grešku u jednom dijelu posta i onda ispravljate postera ko da zbog toga cijeli post pada u vodu.

No offense, lupac, nisi ti jedini...

00

68

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

ne, nisam ja mislio nista lose s tim komentarom, takoder se i sam slazem da poker zasluzuje biti sport, samo sam htio ispraviti taj navod
jer znam neke ljude koji se profesionalno bave motociklizmom i on itekako iziskuje fizicku pripremljenost

00

69

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

ovo za doprvak svijeta sam naravno karikirao. al eto, posto je to najveci i najbogatiji turnir u pokeru, covjek bi ocekivao da se moze povuc takva paralela. cak da se prouci ime turnira (WORLD series of poker MAIN event) moze se zakljuciti da to ipak nije obican turnir poput freezouta cetvrtkom u westinu. i naravno da opce nisi ni pokusao odgovorit na moje pitanje kako je moguce da netko cije je poker znanje fakat minorno i kome je poker HOBI moze pobijediti onoliko profica koji su tamo igrali? poker nije sport, a bome nije ni kocka. negdje je u sredini.

00

70

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

lupac napisao:

ne bih se upustao u raspravu nego bih samo dodao da za utrke u automobilima/motorima moras biti pripremljen kao atleticar koji trci  10 km utrke

I tu onda opet dolazimo do rasprave da li govorimo o 402 utrkama ili 24h Le Mansu. Ne hvatajte se za nebitne stvari, onda odlazimo previše u offtopic i trošimo vrijeme bezveze. Što se motora tiče, spomenuo sam ga između ostalog iz razloga što imam sportski motor i znam iz prve ruke kolika fizička sprema treba za velike brzine na dulje staze isto kao što znam kolika treba u pokeru za sjedit 16 sati u komadu. Ali to nije uopće usporedivo sa "pravim" fizičkim sportovima. Držimo se teme.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

ma hebes ovu raspravu idemo dalje o onoj kokos ili jaje ta je zanimljivija
p.s. poker je sport po meni i to fizicki (kad razbijes nesto nakon bead beta ) i psihicki  cool

Zadnji popravljao perozelina (01-03-2010 22:30:07)

club  heart  diamond  spade
00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

quote=gmiko@

Ja sta sam napisa napisa sam,  povlacim skoro sve, covik me je sa svojim postom sasjeka u svemu, eto priznajen poker moze bit sport ..

EDIT: a sto se tice toga kako amateri osvajaju turnire, iskreno to me nervira, nerivra me kad neki amater sjedi za stolon sa profesionalcima i brutalno je luck, osvoji turnir i mike sexton i vince van paten se raznjeze ... awwww ispunio je svoj san etc.
To mi ide na zivce i nadam se da ce se to promjenit, da na najprestiznijim turnirima nece moc igrat svi koji imaju novac pa zasto nebi, nego da ce debele teske kvalifikacije bit za svaki i igrat top profesionalci, ako je sport onda je sport i bilo bi fair da "drugoligasi" nemaju satsifakciju doc na premium turnir i uz pomoc lucka ispast nekakva cuda svijeta ..
Ovo kazem radi onog tvog sa grčkom sto si napisa, grčka nije takav BOT u nogometu da nije imala mogucnost ono napravit, jer oni su prosli kvalifikacije i zasluzeno se nasli onde, i niko im nije moga osporit (doduse imali su sreće sto su svi odreda glavonje pa su trpali iz kornera etc.) ali su profesionalci i nije svjetsko cudo ako se to dogodi; a isto tako nije svjetsko cudo ako amater osvoji turnir u pokeru zbog cistog faktora sreće kakvog u nogometu nema (drugoligas se fizicki nebi moga nosit sa prvoligasem), a onda kad neka riba osvoji, poker ispada prelagan ili on pak ispada velika ćunka sto zapravo nema veze sa vezom.

Zadnji popravljao chillin (02-03-2010 00:04:18)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

73

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

Zarada u pokeru i dolazi od ovakvih amatera. Imaš turnira koji su samo za profesionalce i tamo se ne može doći samo tako.

To što je on bio drugi samo može dobro donijeti profesionalcima.

00

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

da postoji ppt , dalje neznam , al naravno nenervira me ako ce amater igrat cash sa proovima, jer tu ispadne budala, al kad ga procuri jedan turnir i ispadne bog i batina to je frustrirajuce, i dobija se dojam amaterizma pokera opcenito,  u usporedbi sa nogometom mzoes rec kako bi štićenici vrtića "Rusulica" mogli dobit dinama ili hajduka .

U svakom slucaju gmiko hvala na tvom postu, mene je stvarno tesko razuvjerit u bilo cemu, al uspija si u tome  roll

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

75

Re: Službeno: Poker nije kocka nego sport!

Brky napisao:

ovo za doprvak svijeta sam naravno karikirao. al eto, posto je to najveci i najbogatiji turnir u pokeru, covjek bi ocekivao da se moze povuc takva paralela. cak da se prouci ime turnira (WORLD series of poker MAIN event) moze se zakljuciti da to ipak nije obican turnir poput freezouta cetvrtkom u westinu. i naravno da opce nisi ni pokusao odgovorit na moje pitanje kako je moguce da netko cije je poker znanje fakat minorno i kome je poker HOBI moze pobijediti onoliko profica koji su tamo igrali? poker nije sport, a bome nije ni kocka. negdje je u sredini.

Sam sebi si odgovorio. Najveći turnir u pokeru. Jednostavno - najveći field, najveća varijanca. I unatoč njoj proovi redovno doguraju deep i final tejblaju i pobjeđuju u bolesno velikim fieldovima što govori sve samo po sebi. Elky je prošle godine čudo napravio na WCOOP-u, ali on je samo sretan u kocki. Ime turnira i to što ti očekuješ nije bitno.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00