Tema: sng koncept

Gledajući po forumu nisam naišao na nekakav osnovni i temeljni koncept sng igre. Mile88 je to lijepo napravio za HU i na tome mu hvala.

Jel ima neka dobra duša, a u isto vrijeme i znalac koji nije škrt da prenese nešto znanja na nas njubare i sastavi u kratkim crtama ( bilo putem videa, power pointa, u wordu...) osnovni koncept sng igre.

Znači abecedu+smjernice kako ići prema naprednome ( koje sng igrati,gdje,osnovne strategija,potrebmni matematički pojmovi i osnovna definicija istih,softveri,napredne strategije,najuži popis literature i videa,koji je sng oblik najbolji za početnike,koji je naprofitabilniji...)

Jer ono tipa : u početku tight,kasnije krasti blindove, 10-13bb fold/all in ima svugdje za pročitat i sa tim se u pozitivu teško može ići.
Pa eto bez obaveze big_smile
Mislim da bi mnogima koristilo.

hvala

00

Re: sng koncept

slazem se sa tobom jer i ja igram samo sng..

imas od adzija dobar video,gdje igra 9 stolova, mislim  da za 3.25 od 45 ljudi..
dobar video..
a ima ih jos..

Zadnji popravljao tonkobonko (05-05-2010 14:40:27)

00

3

Re: sng koncept

Previše je literature,videa, čuda razno raznih. Čovjeku ogromni dio energije i vremena odlazi na vrludanju i gubljenju u svemu tome. Zato bi molio win igrače da složu nekakav kostur/okvir/koncept koji dugoročno čini od tebe wining igrača.

00

4

Re: sng koncept

pročitaj na pokerstrategyju prvih par lekcija za sng. to je sasvim dovoljno za sng-ove do 10$... tko to pročita i ne uspije ostvariti profit nek se ostavi pokera...

00

Re: sng koncept

@ karik i ostalim zainteresiranima:
upravo to sto si trazio radim. SnG koncepti od pocetka do matematickih podloga po kojemu se igra svaka faza najdinamicnijeg oblika pokera - Sit n Go 9 ili 10 igraca.

Buduci da se je pokerpro zahvalio na suradnji, videa nece biti ovdje objavljena, vec na mojem privatnom websiteu, besplatno za svih. Nemam namjeru koristiti bilo koji forum za promociju ovog rada, zato neka se eventualno zainteresirani jave na moj skype kontakt "deanbanko" (bez navodnika).

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

6

Re: sng koncept

Hvala ti sensei. Čujemo se preko skypa. Za suradnju sa poker pro me čudi. neutral

Zadnji popravljao karik (05-05-2010 15:05:32)

00

Re: sng koncept

karik napisao:

Jer ono tipa : u početku tight,kasnije krasti blindove, 10-13bb fold/all in ima svugdje za pročitat i sa tim se u pozitivu teško može ići.
Pa eto bez obaveze big_smile
Mislim da bi mnogima koristilo.

hvala

Moze se bez problema tak u pozitivu, sam moras donosit dobre odluke i najvaznije imati pravilan bankroll. Prije sam i sam igrao sa losim bankrollom pa nije ispalo dobro a nisam nis losije igro neg danas, jer u SnG ces kad-tad imati seriju od nekoliko pa i vise turnira bez da udes u bilo kakvu lovu.

00

Re: sng koncept

Što se tiče suradnje s Sensei-om, besplatno smo uvijek spremni objaviti video.

Ali onaj demo video nije dovoljno dobar da bi pokerpro plačao za Sensei-ove videe.

00

Re: sng koncept

Zasto za sve morate citati knjige i pitati druge?
Ako nista bar Sng mozete igrati jeftino,krenite igrati,eksperimentirajte,radi ovo,radi ono i gledaj sta najbolje pase,sta da je profit i sve ostalo.Igraj,igraj i igraj.Najbolji nacin za ucenje.
Uzmi 100 dollara i odkrkaj onih 100 komada 1 dollar sng.

00

10

Re: sng koncept

ne shvacam bas zasto sensei djelis na svojoj stranice videe besplatnoa  od pokerpro trazis  nagradu?
Kaj zbog google ads ? xD

00

Re: sng koncept

karik napisao:

Gledajući po forumu nisam naišao na nekakav osnovni i temeljni koncept sng igre. Mile88 je to lijepo napravio za HU i na tome mu hvala.

Jel ima neka dobra duša, a u isto vrijeme i znalac koji nije škrt da prenese nešto znanja na nas njubare i sastavi u kratkim crtama ( bilo putem videa, power pointa, u wordu...) osnovni koncept sng igre.

Znači abecedu+smjernice kako ići prema naprednome ( koje sng igrati,gdje,osnovne strategija,potrebmni matematički pojmovi i osnovna definicija istih,softveri,napredne strategije,najuži popis literature i videa,koji je sng oblik najbolji za početnike,koji je naprofitabilniji...)

Jer ono tipa : u početku tight,kasnije krasti blindove, 10-13bb fold/all in ima svugdje za pročitat i sa tim se u pozitivu teško može ići.
Pa eto bez obaveze big_smile
Mislim da bi mnogima koristilo.

hvala


evo.. vidim da je post malo starijeg datuma, ali mislim da jos uvek moze nekome da koristi..

za mene pojam SNG znaci stt 9max, mtt uopste ne igram, pa se za to obratite Adziju ili nekome ko ima iskustva sa tom igrom.

Dakle:

Svi nivoi su kao na Full Tiltu

MEGA EARLY FAZA: (od 15-30 do 20-40)

--- ono sto kazes 'u pocetku tight' ,znaci da prvih par nivoa igras mnooogo tight.. Sa svih pozicija raise AA,KK,QQ,AK i to jaci raise, dakle 4--5 BB, ako ima limpera dodaj po 1 bb za svakog. Zato sto ljudi mnooogo vole da callaju svasta u ranoj fazi ("vidi ovaj raisa 90 utg, ja imam 1500, pa sta ako to callam sa Q5 suited"), a na pocetku je najvaznije ne uplitati se u velike potove
--- slobodno limpaj bilo koji pocket par sa early, middle i sa late pozicije ako vec ima limpera, ako ne zabodes set, lagani check/fold
--- Moshman i vandweller kazu da ukoliko ima dosta dead moneya u potu budi voljan da ides all in sa AK u ranim fazama turnira..
--- zaboravi na steal sa connectorima, Ax, i slicno...
--- lagano foldaj AQ, AJ i slicno cak i sa middle/late pozicije ako ima limpera ili raisera
--- ne callaj raisove sa pocket parovima!!!!!!! ovo je inace jako bitno u cash gameu, ali u ranoj fazi turnira to ti ne treba, lagano foldaj cak i TT i 99, ako imas raisera.
--- nemoj da vijas boju ili str8, jedino ako su nuts i ako imas velike pod odds. .

EARLY FAZA: (25-50 do 30-60)

do sada je vec ispao 1 ili dva igraca

--- i dalje limpaj pocket parove
--- mozes da pocnes da raisas JJ i TT, AQ.. sa early/middle pozicije, da izolujes limpere ako ih ima...
--- najvaznija promena u igri na ovim nivoima je sto mozes da pocnes da stealas
                                      - solidniji igraci su uglavnom jos uvek tight
                                      - stealaj protiv igraca koji ne brane blindove (sto ces videti u HEMu, o cemu ce biti reci na kraju)
                                      - raisaj 3x BB
                                      - ne stealaj ako imas limpere
                                      - ne stealaj protiv donkova (cak ni Ax,Kx) koji ce te lagano callati

LITERATURA za early fazu:
                                                Harrington on Holdem, prvi deo (ima i na Hrvatskom) (da naucis sta su pot odds, sta je bet sizeing, c-bet, i slicno)
                                                 Collin Moshman SNG strategy, poglavlja o early i middle fazi (odlicna knjiga, ali ima dosta uvrnutih i par losih ideja.. na primes kako igrati protiv high blind limpera i slicno.. lepo objasnjava i teoriju koja stoji iza sng turnira, sta je ICM, sta je tournament equiti.. )
                                                Vandweller - Micro SNG grinder VIDEO (jako, jako, dobar video, pogotovo kad pocinjes da ulazis u celu pricu oko sng turnira, mindset, br management, kako raditi review sessiona, variance... po meni ovaj lik je prvi mozak sng turnina na planeti. Bolje od bilo koje knjige!)

MIDDLE FAZA (40-80, 50-100, 60-120)

do sada je ostalo u igri 5-7 igraca (cesto ce ti se desiti i da igras bubble na 60-120..) big_smile

--- STEAL, STEAL, STEAL!!!
--- mozes da pocnes da stealas sa 2.5xBB (200, 250, 300...)
--- push resteal protiv likova koji mnogo stealaju (sto ces videti u HEMu i mozes prepoznati po bet sizeingu)
--- steal sa bilo koje dve karte protiv igraca koji slabo brane blindove
--- ako si short: (push/fold), mada... ako imas dosta tight igrace sa leve strane, mozes da stealas normalno, cak i ako imas manje od 10 blindova, verovatno ce me sada napasti iskusniji igraci, ali vreme je pokazalo da ovo zaista odlicno funkcionise..  smile

KASNA FAZA (80-160, 100-200 i preko)

sada je vec sigurno bubble.. (bubble znaci da su ostala samo 4 igraca na turniru, i ako jedan ispadne ostali su usli u pare)

ovo je NAJBITNIJA FAZA TURNIRA

--- ako nisi short mozes da stealas sa min raisom
--- restealas all in
--- obavezno nauciti i shvatiti ICM, naravno, napisacu gde.. wink

HEADS UP

--- ukoliko ste priblizno jednaki po cipovima uvek uzmi deal! opet ce me mozda neko kritikovati, ali mislim da je deal odlicna stvar ukoliko nemas veliki edge, i mnoogo smanjuje variance
--- ako si veliki chip leader ne uzimaj deal, nego ga udri
--- ukratko i uopsteno: raisaj sve suited, Ax, Kx, Q5+, parove.... ja licno ne volim da limpam button osim ako pravim neku zamku, naravno ovo je bas uopsteno, sve zavisi od protivnika i njegovog stila...

LITERATURA za late game, bubble i hu:

                                               Harrington on Holdem, drugi deo
                                               Moshman, poglavlja o kasnim fazama

                                               Vandweller - Blackboard VIDEO!!!!!!!!!!!!!! (najbolji video do sada o ICMu, genijalne ideje i tablice za racunanje, sve objasnjeno i razumljivo cak i za one koji su imali 2 iz matematike)
                                                za heads up postoji par knjiga, ali one ti nisu toliko bitne..

POMOCNI PROGRAMI

--- Holdem Manager je obavezan!!! Iako cash igraci kazu kako hem nije neophodan sa sng - seru!  tongue  najvazniji statsi su ti Steal %, fold SB to steal i fold BB to steal, njih stavi u donju liniju, a na gornjoj drzi VPIP, PFR, AF i ako hoces 3b, upravo zahvaljujuci ovim 'steal' statsima mozes da se izivljavas po pasivnim igracima
--- SNG Wizard je isto obavezan za analizu push/fold faze
--- Poker Stove je super alatkica, za racunanje jacine ruke u odnosu na drugu ruku ili na citav range, neces ga koristiti tokom igre, ali posle dosta vremena provedenog igrajuci se sa njim, mozes doci do odlicnih informacija i vec napamet nauciti odnose nekih ruku ("ali kako je moj KQ izgubio od A2??!!! pa ja sam sigurno bio favorit bar 70%"... nisi..  cool )

00

Re: sng koncept

tak i igram,al posto nemam hema pa idem napamet krast,cesto se nabodem na lokove koji prate sa svime i svacim

00

Re: sng koncept

tonkobonko napisao:

tak i igram,al posto nemam hema pa idem napamet krast,cesto se nabodem na lokove koji prate sa svime i svacim

pa nadji crackovani hem  wink

00

Re: sng koncept

AK AI u prva dva levela? Pa zar nije neki konsenzus da se sa AK raisea ili calla raise PF u toj fazi turnira.

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: sng koncept

iAcesHigh napisao:

AK AI u prva dva levela? Pa zar nije neki konsenzus da se sa AK raisea ili calla raise PF u toj fazi turnira.

i ja tako uglavnom igram, ali bas sam naglasio da i Moshman i Vandweller zagovaraju all in sa AK u ranim fazama..  evo sta kaze Vandweller:

Be willing to get it all in early with AK. In a higher-stakes SNG, if someone challenges me to get my full stack in the middle preflop in the early stages, I'm often going to concede the pot with AK, JJ and similar strength hands (depending on the action). Don't do this in a micro-SNG! You will be shocked how often you will be up against hands like 77 or AT. So, if you get in a spot where you are unsure if you should get it all in, err on the side of getting it all in.

a Moshman kaze:

if there has already been a raise and several callers, so that the pot is already large and worth winning, you can avoid the post flop dillema by simply raising all-in pre flop

licno, vise mi se svidja Moshmanova ideja i nju mnogo cesce primenjujem..

Zadnji popravljao rademar (24-08-2010 12:41:24)

00

Re: sng koncept

http://www.pokerprolabs.com/Personalization/AsyncGraphController.ashx?id=2558515&pnid=1&tt=2&dt=0&gt=1&w=240&h=180

Mogu vam ja probat snimit nesto... Average buyin mi je oko 8$, roi oko 12% .. Naravno ovo je graf svega sto sam ikada odigrao na starsu, racunajuci na pocetku i one 1$ SNG kad sam kretao..

00

Re: sng koncept

strasan graf!  :card_heart

sta igras? verovatno mtt?

00

Re: sng koncept

SNG 1 table je ovaj graf vecinom.. 1$, 3$,5$,10$ i nesto sitno turbo 16$ ako se ne varam..

00

19

Re: sng koncept

Troop3r, ti si onaj sa freerolla jucer?
Nice graf u svakom slucaju i slobodno samoinicijativno snimi video i posalji ga robi, pa ako valja (a vjerujem da hoce) ce ga objavit.

Sto se tice strategije za SNG, mogao bi i ja neke svoje koncepte i razmisljanja napisati, ali za turbo 45ice. i turbo DoNove.
Ostali ce malo pricekati.

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: sng koncept

Zamjenio si me s nekim.. Nisam igrao nikakav freeroll vec dugo vremena wink

00

21

Re: sng koncept

trooper je arch nemesis svih kvarnerskih donkova

I na kraju bude " HARAŠO"
00

22

Re: sng koncept

Troop3r napisao:

Zamjenio si me s nekim.. Nisam igrao nikakav freeroll vec dugo vremena wink

ma bio je neki Troop3r jucer na freerollu za IPT Nova gorica na Starsu.
No, nebitno. Odlican graf i cekamo video

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

23

Re: sng koncept

Naletio sam na ovaj thread preko linka u drugom threadu. Ima li netko ova 2 videa da ih uploada negdje, volio bih pogledati?

rademar napisao:

Vandweller - Micro SNG grinder VIDEO (jako, jako, dobar video, pogotovo kad pocinjes da ulazis u celu pricu oko sng turnira, mindset, br management, kako raditi review sessiona, variance... po meni ovaj lik je prvi mozak sng turnina na planeti. Bolje od bilo koje knjige!)
Vandweller - Blackboard VIDEO!!!!!!!!!!!!!! (najbolji video do sada o ICMu, genijalne ideje i tablice za racunanje, sve objasnjeno i razumljivo cak i za one koji su imali 2 iz matematike)

00

Re: sng koncept

Evo ima ovdje micro SNG grinder, to je netko na forumu bio vec postao ovaj link al nemam pojma vise tko, prije nekih mjesec dana
http://torrage.com/torrent/0B6C948E8067 … 2E.torrent

00