51

Re: Što napraviti?

@cggreen
Da li ti vidiš koliki je moj stack?
20% je puno, ali meni poslije tog handa još uvijek ostaje 33bb. U tom handu sam pao s 85k na 65k, a prosjek na turniru je bio oko 55k.
Točno je da nekad moraš i flipati, ali ne u bubble playu s iznadprosječnim stackom za većinu svog stacka.
Ja nisam prisiljen nešto odigrati u sljedećih 15 handova, ja mogu čekati sljedećih sat vremena premium hand i ako ne dođe, onda flipati cca. 10-12bb stack. U međuvremenu poslije tih sat vremena u turniru ostaje 60-ak igrača.

Druga stvar je da svojom igrom isto tako "programiraš" ostale igrače na stolu.
Najbolje je kad par handova igraš smeće i agresivnom igrom kupiš potove bez showdowna i taman kad se tabla počne buniti protiv tebe pokupiš premium hand ili 2. To ti se još nije dogodilo?

To je ono što mene trenutno zeza - igram agresivno, imam dobar image za naplatiti premium handove, ali zadnja 2 tjedna kad s premium handovima ili skupljam samo blindove ili gubim na bad beatove - izgubiti 72:28 preflop za mene je bad beat, a imam hrpu takvih izljetanja s turnira u zadnje vrijeme.
Na ovom turniru to mi je bio 3. all-in - prva 2 na turnu s protivnicima drawing dead i ovo je bio prvi preflop.

Zadnji popravljao Max_VZ (04-09-2010 15:25:46)

00

52

Re: Što napraviti?

ma kužim, glavno da se igra, kad tad svakog zareda par dobrih ruku, sam se nadam da će me to strefit na nekom večem limitu a ne da iskoristim taj god run kad dojde na nekom 2$ BI lol

00

53

Re: Što napraviti?

cgreen napisao:

također ti je onaj drugi lik čini mi se JSchnett koji je još bolji reko da je ono kaj svi mtt igrači govore da je nabitnije opstat največi mit poker turnira...., hebeš ti kaj dojdeš 20 put do 15 mj ak su prva tri prava lova

nije taj već "getitquietly" sa starsa, nevjerojatno kakav lik ima graf, ili onaj Zedveron, taj kad mu staviš graf na all data je kao kod robe, to mora da je hebeni skil, nisam znao da je to kod turnira moguće, baš gledam njihove videe....

baš me zanima ti max gledaš kaj tih videa ili kak bi reko više igraš svoju igru, ak gledaš imaš neke za preporučit?
Adži mi je dal par preporuka i nabavil sam od bond18, to ću sljedeće kad ove pregledam...

00

54

Re: Što napraviti?

cgreen napisao:
cgreen napisao:

također ti je onaj drugi lik čini mi se JSchnett koji je još bolji reko da je ono kaj svi mtt igrači govore da je nabitnije opstat največi mit poker turnira...., hebeš ti kaj dojdeš 20 put do 15 mj ak su prva tri prava lova

nije taj već "getitquietly" sa starsa, nevjerojatno kakav lik ima graf, ili onaj Zedveron, taj kad mu staviš graf na all data je kao kod robe, to mora da je hebeni skil, nisam znao da je to kod turnira moguće, baš gledam njihove videe....

baš me zanima ti max gledaš kaj tih videa ili kak bi reko više igraš svoju igru, ak gledaš imaš neke za preporučit?
Adži mi je dal par preporuka i nabavil sam od bond18, to ću sljedeće kad ove pregledam...

Ja sam za početak pogledal sve sezone HSP, PAD, EPT, WSOP i još par drugih tv serija o pokeru, ne zato jer mi je samo bilo interesantno i da prikratim vrijeme (kojeg povremeno na poslu imam previše slobodnog kad sam na standby) nego i da vidim kako najbolji igrači igraju.
Usput sam skinul cijelu kolekciju knjiga (Brunson, McEvoy&Clutier, Hansen...) koju sam isto proučil. Također sam skinul i nešto instrukcijskih videa preko BPT, tamo sam član preko 2 i pol godine.
Isprobal sam igrati sve i svašta i odlučil se za MTT-ove. Prve 2 godine online igre sam zbog gluposti i zabave zdonkal dosta love i onda odlučil, ako već igram, da idem igrati najbolje što mogu. Ove godine sam kompletno promjenio stil igre i od ribe se pretvorio, u najmanju ruku, u break-even igrača. S rezultatima ove godine sam pokrio sve zdonkano prije uz neki profit.
Stvar je u tome da se ne bavim pokerom profesionalno i nisam "grinder" tip igrača. Imam svoj posao koji mi donosi pristojnu zaradu i dosta slobodnog vremena, tako da mi je trenutni cilj u pokeru usavršiti MTT igru, još popraviti par leakova i, naravno, osvojiti nešto.
Računam da bi do kraja godine trebal biti na 1-3 finalna stola na velikim MTT. Naravno, pitanje je da li će to biti 3,30 rebuy ili SM.

00

55

Re: Što napraviti?

cgreen napisao:

također ti je onaj drugi lik čini mi se JSchnett koji je još bolji reko da je ono kaj svi mtt igrači govore da je nabitnije opstat največi mit poker turnira...., hebeš ti kaj dojdeš 20 put do 15 mj ak su prva tri prava lova

Sve to lijepo i krasno zvuči, ali to nije STT pa da kad uđeš u prva 3 kreneš igrati za prvo mjesto.

Naprimjer, na MTT od 1000 igrača prvo moraš preživjeti i ući ITM (zadnjih 150), što nije baš jednostavno.
Ako uđeš u lovu igra ovisi o stacku - za short i big stack pravila se znaju, najosjetljiviji za igru je srednji stack.
Da bi ušao ITM sa avg. stackom, moraš početni stack povećati 6,5 puta na polju u kojem ima dosta riba.
Da bi došao do FT s avg. stackom, moraš stack od ulaska ITM povećati 16,5 puta s tim da je polje u prosjeku bolje jer je većina riba otpala. I kako igra odmiče, kvaliteta polja ide gore.
Tek kad sve te stepenice prijeđeš, možeš razmišljati o pobjedi na turniru. Kod ulaska ITM nema razmišljanja o pobjedi na turniru jer te do pobjede čeka još barem duplo više igre nego je bilo prije ITM.

Naravno, od početka turnira igraš igru koja ti daje najveće šanse za deep run, ali ti prije FT ne možeš pobjediti turnir, možeš ga samo izgubiti.

00

56

Re: Što napraviti?

Za sng se gleda prvo upad ITM onda na prvo mjesto, za MTT uopce ne treba gledat na ITM, vec samo na ft odnosno 1. mjesto

00

57

Re: Što napraviti?

Tilt napisao:

Za sng se gleda prvo upad ITM onda na prvo mjesto, za MTT uopce ne treba gledat na ITM, vec samo na ft odnosno 1. mjesto

Ja nisam ni rekao da treba igrati za ulaz ITM, nego samo koje su prolazne stanice koje bez obzira na to kako ti igrao i kako gledao na to moraš proći da bi došao do FT.

A nećeš me uvjeriti da npr. kad počneš igrati MTT s 5000 igrača razmišljaš o tome kako ćeš odigrati FT. Ako tako radiš, onda kuhaš juhu s kokoši koja ti još trči po susjedstvu.... wink, a to ti baš i nije neka jaka juha.

00

58

Re: Što napraviti?

Max_VZ napisao:

A nećeš me uvjeriti da npr. kad počneš igrati MTT s 5000 igrača razmišljaš o tome kako ćeš odigrati FT.

Ja uvijek razmišljam kaj ću s lovom ako osvojim 1. mjesto. smile

00

59

Re: Što napraviti?

roba59 napisao:
Max_VZ napisao:

A nećeš me uvjeriti da npr. kad počneš igrati MTT s 5000 igrača razmišljaš o tome kako ćeš odigrati FT.

FYP
Ja uvijek razmišljam kaj ću s lovom kad osvojim 1. mjesto. smile

+1

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

60

Re: Što napraviti?

roba59 napisao:
Max_VZ napisao:

A nećeš me uvjeriti da npr. kad počneš igrati MTT s 5000 igrača razmišljaš o tome kako ćeš odigrati FT.

Ja uvijek razmišljam kaj ću s lovom ako osvojim 1. mjesto. smile

O tome ni nemaš kaj razmišljati, svi mi već imamo "crne liste" u glavi  big_smile, jedino treba listu prilagoditi nagradnom fondu turnira.
Recimo, većinu prve isplate oko/iznad iznosa godišnje plaće (a za to mi treba npr. top 5 na SM) planiram utrošiti na nov auto. Samo još treba do toga i doći.

00

61

Re: Što napraviti?

ja bi sve zdonkao na nl1k

I na kraju bude " HARAŠO"
00

62

Re: Što napraviti?

honda civic  big_smile

00

Re: Što napraviti?

puki86 napisao:
roba59 napisao:
Max_VZ napisao:

A nećeš me uvjeriti da npr. kad počneš igrati MTT s 5000 igrača razmišljaš o tome kako ćeš odigrati FT.

FYP
Ja uvijek razmišljam kaj ću s lovom kad osvojim 1. mjesto. smile

+1

+2  ....   To mozda i nije lose imam onda dodantu motivaciju da ne cinim pizdarije     . .

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00