Tema: ovce ili novce?

neću postat hand nego me zanima jedna stvar generalno (češće mi se događa tj prije toga nisam bio toliko svjestan)

Uzmimo flop 2 :card_club 5 :card_spade J :card_spade , mi betamo s QQ lik cala, turn je 2 :card_heart 

100% znamo da ima Jx ili FD, pot je 2000, i efektivni stack koji nam je ostao je 2000. blindovi 25/50.
Pitanje koju opciju izabrati i zakaj?
1. ako betamo pola pota, 80% smo sigurni da će protivnik zgurati, znači veći pot imamo ali i rizik ako ima npr FD i over kartu
2. ako odma zguramo mislimo da će 80% foldat, nema rizika ali od mogučih osvojenih 6K dobili smo samo 4k.

zakaj pitam - pa zbog situacije kad namjerno betamo manje kako bi protivnik imao priliku za overshove semibluf, ovdije gore on nema fold E. ali je uzmimo bio toliko loš igrač da nije shvatio da sam ja komitan, ali to nije sad bitno već uz dane uvijete koji je izbor i zakaj.
(možemo to radit i s nutsom ali onda nema rizika, mene baš zanima ovaj slučaj di ima)

Eto ak se kome da razmisliti i dati neki odgovor unaprijed zahvaljujem (znam da dosta toga ovisi, ali ......zadovaljan sam s bilo čim)

00

Re: ovce ili novce?

cgreen napisao:

1. ako betamo pola pota, 80% smo sigurni da će protivnik zgurati, znači veći pot imamo ali i rizik ako ima npr FD i over kartu

Ako on tu na turnu ima overkartu i FD, ima samo 20-tak posto equitya (nije li to ono što želimo? Sa AA vs xx preflop imam sličan equity).

Guranje bez rizika i bet pola pota sa rizikom? 80% smo sigurni da će protivnik zgurati? ...

Pročitaj si temu par puta shvatit ćeš da si napisao pravu glupost.

Zadnji popravljao Rexonja (16-09-2010 23:13:22)

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: ovce ili novce?

gle nemogu ja napisat knjigu da bi zadovoljil tvoje uvijete posta, dani su uvijeti u teoriji a ne iz prakse i nitko ne pita dal je moja priča moguča u stvarnosti.

ali ako ti treba objasnit nema problema. znači kad zguram on 80 % folda tj 20 % cala pošto ima 20%  equitya 20x20=4%
4% nije 0 ali ajde nečemo biti cicije, sad jasno?

Uglavnom zahvaljujem na odgovoru., za sad i ja tak nekak mislim ali eto istražujem di su granice, ako netko bude htio ići dublje, stackovi, sb/bb, level turnira, dal je pred buble itd...

Zadnji popravljao cgreen (16-09-2010 23:30:50)

00

Re: ovce ili novce?

@ crgreen
Pa dobro ti je rexonja napisao...  U nekim djelovima rečenica nisi baš jasan...

A sad odgovor na tvoje pitanje.
Uvijek radiš play koji ti je isplativiji dugoročno. Ako znaš sve brojke (ko u tvom slučaju) onda je lako izračunati koji play je bolji.
U ovom tvom slučaju se izdaleka vidi da je opcija pod broj 1 bolja.

00

Re: ovce ili novce?

cgreen napisao:

Uzmimo flop 2 :card_club 5 :card_spade J :card_spade , mi betamo s QQ lik cala, turn je 2 :card_heart 

100% zamo da ima Jx ili FD, pot je 2000, i efektivni stack koji nam je ostao je 2000. blindovi 25/50.
Pitanje koju opciju izabrati i zakaj?
1. ako betamo pola pota, 80% smo sigurni da će protivnik zgurati, znači veći pot imamo ali i rizik ako ima npr FD i over kartu

uff no offens rili, ali poslije ovog nisam ni citao.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: ovce ili novce?

očekivao sam malo dublju raspravu tipa, ako si na bubleu a misliš da će lik zvat 90% a ima 40% EQ bolje je da uzmeš pot odma,
sigurno na final tableu neželiš reshove ako imš AQ od KJ ako te lik pokriva a veliki je step u parama itd......

Ja se nemoram nikome objašnjavat, ako netko ko voli turnire te malo žešće radi na strategiji nađe temu zanimljivu ok ako ne opet ok, ali ako neko misli da je ovo glupost nek jednostavno preskoći temu....

u zadnje vrijem dosta radim na igri, jako malo postam i onda stavim pitanje nakon x godina koje svaki trener spomene u videu 10 puta, i nađeš se ti govorit kak je glupo  a glavu režem niti ne igraš turnire

00

Re: ovce ili novce?

rekoh no offens, al ok, ako te uvrjedilo ispricavam se. rec cu samo da poker igram tako da stavljam pare/chipove unutra sa boljom rukom. Tako da se ne brinem ima li ko FD ako zguram i mislim da nije diskutabilno. God pls god call ! CALL !  tongue 

A sto se tice turnira roi mi je 224%  .  Sample nije bitan smile (ako si se meni obraca, jer moj je post zadnji)

Zadnji popravljao chillin (17-09-2010 01:02:15)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: ovce ili novce?

pa onda reci nku pametnu i pomozi kolegi hebo ga ti,, pa nisam ja glup ne guram ja čipove dok lik ima poker a ja par, ali nemožeš mi reči da imaš 65% EQ protiv mene ja imam 400k ti 200k  AV je 150 i još je buble i da te boli rac ideš na sve ili ništa,

znam da to nema veze s brojkama u prvom postu ali od tamo do ovdije negdje postoji granica, neki se rode i znaju di je a neki moraju naučiti, al nema veze.... hvala na komentarima

00