Tema: Organiziranje poker lige s frendovima

Trebam malu pomoc...

Za pocetak cu vam objasniti o cemu se radi: znaci ja i moje drustvo igramo poker nekoliko puta tjedno. Igramo NL turnircice po 50kn,unlimited rebuy+addon,pare podijelimo na prvu trojicu ili cetvoricu... Pa sam razmisljao da medju nama organiziramo kao neku ligu u kojoj bi iz svakog fonda uzeli neki iznos i to stavljali sastrane i nakon npr. 30ak ili 50ak turnitra podijelimo prvom i drugom po broju bodova ili sve prvom...

E sad,kako napraviti sistem bodovanja? Stvar je u tome da nas ima sve skupa 15ak,tu i tamo dopali netko sastrane,a rijetko kad (citaj:nikad!) nismo svi na broju. Tako da nas je nekad 8,a nekad 13-14...

Prvo sam mislio da se bodovi dijele 3-2-1,odnosno 4-3-2-1.

Pa sam mislio da bodove uskladimo sa fondom nagrada ili sa brojem ljudi...npr. na turniru od 11 ljudi prvi bi dobio 11/1 bodova,drugi 11/2 bodova,treci 11/3 bodova...zadnji 1 bod (11/11)...i na kraju sam mislio da te bodove podijelimo sa brojem odigranih turnira pa da dobijemo neki prosjek bodova/turniru,s time da se mora imati neki minimalni broj odigranih turnira,a ne da nekoga posere na 2 malo veca turnira i onda vise ne dodje do kraja lige...tako da pobjednik bude onaj ko je recimo konstantno dobar i ko je "redovit" na turnirima...

Ovo sve sam napisao ovako nabrzinu iz glave i ne znam da li je ovaj sistem uopce pravedan. Pa bi molio za vase savjete ili ako netko ima vec neki razradjeni sistem neka mi javi.

Svaki savjet/kritika dobrodosao/la...

Thanx!

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Možda da uzmete sistem od unibeta koji je malo prije objavljen u cro ligi?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

3

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Sad sam vidio tu objavu...pa bodovanje 12-9-6-3 je isto ko i 4-3-2-1 zar ne?

Jedino me brine sto ce onaj ko dodje svih npr. 50 turnira skupiti vise bodova od nekoga ko cu doci na nekih 30-35,iako je ovaj drugi bolji i "uspjesniji" igrac...na kraju krajeva to valjda i treba biti tako...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

A čuj, zato se i igra "liga", treba prisustvovati šta većem broju turnira.
A 12-9-6-3 nije nikako isto kao 4-3-2-1.
Gledaj ovako:
Igrač1
sistem A: 3x prvi=36bodova
sistem B: 3x prvi=12 bodova
Igrač2
sistem A: 3x drugi=27 bodova
sistem B: 3x drugi=9 bodova

Razlika;
sistem A: 9 bodova
sistem B: 3 boda

Ja bi preporučio prvi.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Hahaha, dfable...

Pa očito će biti razlika 3 put veća....

00

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

big_smile  sad sam ispao kretenče  big_smile
Nije mi bila jasna njegova izjava da je bodovanje isto, pa sam mu slikovito prikazao moje napredno znanje matematike  lol

Da preduhitrim 4ladax-a

http://www.zoneshot.com/server/dg/facepalm.jpg

Zadnji popravljao dfable (29-09-2010 14:47:31)

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

7

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

dfable napisao:

A čuj, zato se i igra "liga", treba prisustvovati šta većem broju turnira.
A 12-9-6-3 nije nikako isto kao 4-3-2-1.
Gledaj ovako:
Igrač1
sistem A: 3x prvi=36bodova
sistem B: 3x prvi=12 bodova
Igrač2
sistem A: 3x drugi=27 bodova
sistem B: 3x drugi=9 bodova

Razlika;
sistem A: 9 bodova
sistem B: 3 boda

Ja bi preporučio prvi.

Ma dodje ti na isto...u oba sistema igracu2 je potrebno 1 drugo mjesto da se izjednaci sa igracem1,odnosno prvo mjesto da ga prestigne (pod uvjetom da igrac1 ne osvoji nista)...slicno ko razlomci - 2/5 je isto ko 14/35...

EDIT:ocito sam i ja sada ispao blesav...nisam ni citao postove ispod ovog... roll

Zadnji popravljao Bile (29-09-2010 14:48:55)

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Ne možete isto bodovat turnire s manjim/većim brojem igrača, buyinom i ukupnim fondom. Mislim možete, lol, al to onda ne bi bilo to... pogledaj si ovaj link, siguran sam da ćeš nać nešto korisno... http://forums.homepokertourney.com/index.php?board=37.0

Zadnji popravljao -b3k's- (29-09-2010 15:15:18)

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Bile napisao:

Jedino me brine sto ce onaj ko dodje svih npr. 50 turnira skupiti vise bodova od nekoga ko cu doci na nekih 30-35,iako je ovaj drugi bolji i "uspjesniji" igrac..

Tako i treba biti. Jer je taj koji je više dolazio dao i više para za fond.

00

10

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

jahahahaha dfable : ))))))))))))))))))))))

00

11

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Brky napisao:

jahahahaha dfable : ))))))))))))))))))))))

A čuj, nisam bezveze išao na fakultet  lol

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

12

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

s  vremena  na  vrijeme  i ja  ovakvu glupost  napisem na  forumu  lol  lol

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

13

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Drago mi je da nisam jedini kralj  big_smile   big_smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

14

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Mene zanima koliki bi trebao bii početni stack i kako da se najbolje razvijaju blinovi ako počinjemo sa 5/10 blindovima na stt od otpilike 10 igrača.

00

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Zašto početni blindovi 5/10?  Bolje bi vam bilo da igrate početni 25/25 i koristite chipove od 25/100/500/1000 sa početnim stackom 3000/5000 (ak počnete sa 25/50). A struktura 25/25, 25/50, 50/100, 100/200, 150/300, 200/400, 300/600... Možete ubacit i među levele tipa 75/150 i ante na 100/200 stavit 25.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

16

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

koste napisao:

Mene zanima koliki bi trebao bii početni stack i kako da se najbolje razvijaju blinovi ako počinjemo sa 5/10 blindovima na stt od otpilike 10 igrača.

http://www.homepokertourney.com/blinds.htm

00

17

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

-b3k's- napisao:

Zašto početni blindovi 5/10?  Bolje bi vam bilo da igrate početni 25/25 i koristite chipove od 25/100/500/1000 sa početnim stackom 3000/5000 (ak počnete sa 25/50). A struktura 25/25, 25/50, 50/100, 100/200, 150/300, 200/400, 300/600... Možete ubacit i među levele tipa 75/150 i ante na 100/200 stavit 25.

zato što su mi čipovi numerirani sa 5,10,20,50,100

Zadnji popravljao koste (30-09-2010 14:19:18)

00

18

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

roba59 napisao:
Bile napisao:

Jedino me brine sto ce onaj ko dodje svih npr. 50 turnira skupiti vise bodova od nekoga ko cu doci na nekih 30-35,iako je ovaj drugi bolji i "uspjesniji" igrac..

Tako i treba biti. Jer je taj koji je više dolazio dao i više para za fond.

Znam da tako treba biti,ali stvar je u tome da vecina nece moci bas cesto dolaziti, pa zato vjerujem da dosta njih nece htjeti da se iz fonda odvaja za nesto za sto se oni ne mogu natjecati...tako da vjerovatno to ni nebi zazivjelo u tom obliku...

Zato sam mislio da se uzme neki prosjek da se vidi koliko je netko standardno dobar,a opet bi postavio neki min od 50% ili 60% da se izbjegne,kao sto sam rekao,da netko ubode 2 puta i onda ima dobar prosjek...Jos cemo mi svi sjesti i dogovoriti se oko toga...

-b3k's- napisao:

Ne možete isto bodovat turnire s manjim/većim brojem igrača, buyinom i ukupnim fondom.

Sta mislis o onom sistemu kojeg sam gore naveo?  Osvojeni bodovi=Broj ljudi/Osvojeno mjesto

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

19

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Bile napisao:

Znam da tako treba biti,ali stvar je u tome da vecina nece moci bas cesto dolaziti, pa zato vjerujem da dosta njih nece htjeti da se iz fonda odvaja za nesto za sto se oni ne mogu natjecati...tako da vjerovatno to ni nebi zazivjelo u tom obliku...

Zato sam mislio da se uzme neki prosjek da se vidi koliko je netko standardno dobar,a opet bi postavio neki min od 50% ili 60% da se izbjegne,kao sto sam rekao,da netko ubode 2 puta i onda ima dobar prosjek...Jos cemo mi svi sjesti i dogovoriti se oko toga...

Možeš i recimo od najboljih 10 turnira dati bodove ljudima. Ali onda je bolje da se da neka kotizacija prije početka lige, a ne da se uzima od buyina.

00

20

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Mislis na najboljih 10 po broju ljudi? Ili po nagradnom fondu? To bi možda moglo upaliti...jer velik broj ljudi znaci da nas je vecina prisustvovala...

A sta mislis o tom sistemu bodovanja?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

21

Re: Organiziranje poker lige s frendovima

Mislim na to da ako recimo igrate 20 turnira. Svakom igraču se boduju samo najboljih 10 odigranih turnira (gdje je najviše završio).

00