Tema: Tilt

Ne znam postam li na pravom mjestu ali bi me zanimalo kako izbjeći tilt. Ono što se meni dosta često dešava je da skupim neku lovicu i onda je nakon prvog ozbiljnijeg gubitka spiskam do kraja i to igrajući na većim limitima nego bih trebao.
Evo primjera: igrajući isključivo freerolle osvojim par dolara na tim turnirima, zatim s tom lovom igram NL mikro limite 0.01-0.02c, idući dan osvojim 12 dolara završavajući prvi na 100$ freerollu te sve skupa imam 35 dolara. Isti dan osvajam 7,5 Eura na drugoj sobi također igrajući freeroll i daljnjom igrom dolazim na 16 Eur-a, na trećoj sobi osvajam 60centi na turniru i igrajući dižem se na 4 dolara. E sad dolazi do tilta: padam taj dan na kladionici i bijesan odlučujem zaigrati malo Holdem, onih 35 dolara sam htio povući na Moneybookers međutim dobijam odgovor da moram imati najprije jednu uplatu da bih mogao isplatiti i 450 VIP bodova kojih imam samo 120 te me to dodatno raspižđuje:D. Spiskavam tih 35 dolara na BJ, a nakon toga i 16 eura i 4 dolara na ostale dvije sobe!
Što da radim? Kako da to ispravim?

Dodao bih još jedan slučaj sa Partypokera: freerollima i igrom dolazim na 150 dolara i sve spiskavam ra ruletu u sekundi!:rolleyes:

Inače igram već skoro dvije godine ali isključivo freerolle i ne ulažući svoju lovu.

Pozdrav!

00

Re: Tilt

Uplati svoju lovu pa ces onda malo razmisljat dok igras i vodit racuna o tiltu.

Zadnji popravljao crna ovca (26-08-2009 18:47:39)

00

Re: Tilt

Zbilja nemam komentara na ovako dubokouman odgovor! Ne želim s tobom ulaziti u daljnje rasprave jer se nisi udostojio niti prestaviti a tu soliš drugima pamet. Molio bih ako netko drugi ima nešto korisno za savjetovati neka napiše!

00

Re: Tilt

Jedini pametan savjet: Prestani kockat i igraj okvirima svojih mogućnosti. Ako voliš kockat (što se može zaključiti iz pročitanog), to će te i koštat.

00

5

Re: Tilt

crna ovca i salemetal su ti dobro rekli, a evo ti i moj prijedlog: uplati svoju lovu, daj otkaz na poslu i financiraj se 4 mjeseca od pokera. kad racuni pocnu dolazit ili ces ostavit poker ili prestat tiltat i kockat te se uozbiljit.
ipak, sve je to samo psiha i nitko ti ne moze pomoc osim ako sam sebi ne priznas neke stvari.

00

Re: Tilt

Zašto bih uplaćivao svoju lovu kad mogu od nule stvorit bankroll? Nije mi jasno zašto smatrate da ne cijenim bilo koji novac? Zar bih 35 dolara koje sam osvojio igrajući trebao manje cijeniti od onih koje sam uložio? Mislim da se varate, slučajno sam naveo dva primjera u kojima sam novac spiskao na rulet i BJ. Ista mi se stvar dešava i samo na Holdemu, dakle nakon par padova na malim ulozima idem se vadit na više i tu gubim. Smatram da nisam jedini kome se to dešava a mislim da je cilj ovog foruma pomaganje ostalim igračima da unaprijede svoju igru (a ne nabijanje postova kratkim odgovorima) tako da pitanje i dalje stoji.

00

7

Re: Tilt

ne cijenis novac, ocito ne. nitko te ne tjera na vise limite. nitko te ne tjera da igras bez BRMa.
isto tako ti nitko nije naredio da zaigras crnog dzeka. sve je to tvoj izbor. tvoje odluke i tvoje posljedice. ako smatras da mozes X puta od $0 napravit nesto samo daj. zelim ti uspjeh. ali cemu to kad ne mozes novce zadrzat?
gambooool?

Zadnji popravljao 4ladX (26-08-2009 20:50:20)

00

Re: Tilt

Ajde mi molim te navedi primjer svojeg BRM-a? Baš me zanima ako ti nije problem malo opisati?

00

9

Re: Tilt

40 bis za najvisi level koji igram sto znaci bitno vise bis za nize levele na kojima sam i vise vremena.

00

Re: Tilt

A šta je b/s, bets per stake? Čuo sam za BB ali za ovo ne?

00

11

Re: Tilt

40 BI = 40x 100 big blindova

00

Re: Tilt

OK, hvala.
Ja bi da se vratimo možda na pitanje BRM-a ostalihforumaša da dobijem malo sliku o tome, a i komentar drugih na temu posta!

Zadnji popravljao legenda128 (26-08-2009 21:35:12)

00

13

Re: Tilt

buy in.

00

Re: Tilt

Ja obično imam 20 buy in-ova, ali preporučujem bar 30-40. Znao sam imat downswing i po pola bankrolla što nije ni malo ugodno.

00

Re: Tilt

legenda128 napisao:

Spiskavam tih 35 dolara na BJ, a nakon toga i 16 eura i 4 dolara na ostale dvije sobe!

Dodao bih još jedan slučaj sa Partypokera: freerollima i igrom dolazim na 150 dolara i sve spiskavam ra ruletu u sekundi!roll

Inače igram već skoro dvije godine ali isključivo freerolle i ne ulažući svoju lovu.

legenda128 napisao:

Zašto bih uplaćivao svoju lovu kad mogu od nule stvorit bankroll?

Oh, izvini što sam te uvrijedio i što su moji savjeti maloumni. Ti očito znaš bolje! Još se jednom duboko ispričavam jer nisam dostojan da ulazim u rasprave s takvim pokeraškim veleumom.

Zadnji popravljao crna ovca (26-08-2009 23:29:31)

00

16

Re: Tilt

Mada sam novi ovdje mogu ti reći potpuno isto što i crna ovca samo na drugi način...

Svaki fold na Hold'emu u unaprijed izgubljenoj ruci je zarada i moraš znati da nemožeš u svakoj ruci dobiti, a osim toga... igraj limit hold'em na više uloge radije nego NL na male jer su takvi stolovi prepuni prosječnih igrača koji žele zgrabiti svaku tvoju slabost, a neki od njih su stvarno dobri...

Ja sam upoznao u nekom pokerroomu tipa koji je igrao turnir za veliku lovu, a tu je samo gubio vrijeme i gulio lovu od newbiesa

Online poker spašava živote.
00

17

Re: Tilt

bolje biti prosječan dobar igrač ali jaki u glavi psihički i strpljiv nego jako dobar igrač ali slabog strpljenja,ne toliko pshički jak, jer ovaj prvi, bude zarađivao manje ali konstantno i pogalano, i nebude u večini slučaja ugrozio svoj bankroll, a ovaj drugi bude brzo zaradio puno ali zato bude sve donkal, pa opet sve s početka i tak stalno, zato bi svi igrači trebali uz to šta proučavaju svoju igru trebali bi jako puno radit na bankrollu i pogotovo na mentalnoj snazi jer nije baš lagano jedan dan dobit puno pa drugi dan zgubit još više,pa treći dan dobit i tako u nedogled

00

18

Re: Tilt

Slažem se sa Rodmanom...

Kad izgubiš jak pot sjedni, foldaj par ruka i dođi sebi i isto tako ako ga dobiješ... tek kad se osjetiš da si opet koncentriran i da gledaš šta drugi imaju i kako igraju onda nastaviš

Online poker spašava živote.
00

19

Re: Tilt

Najbolje je da uvijek igraš svaku ruku posebno. Ko da se prijašnju ništa nije desilo.

00

20

Re: Tilt

Tko ima problema s tiltom ako ima mogucnost neka pogleda sa deuces crackeda seriju od Tommy Angela, stvarno je odlicna i meni je dosta pomogla. Postoji i njegova knjiga- Elements of Poker i cuo sam da je odlicna ali nisam ju citao.

00

21

Re: Tilt

imaš neki link za to ili da samo upišem u google?

00

22

Re: Tilt

Evo link za video http://www.deucescracked.com/videos?sor … search-box

A ovdje je nesto o njemu i knjizi: http://www.tommyangelo.com/index.html

00

23

Re: Tilt

Evo još nekoliko linkova za TILT:
The psycology of tilt 

Tilt and R.A.A.

00

24

Re: Tilt

ty

00

25

Re: Tilt

legenda128 napisao:

Ne znam postam li na pravom mjestu ali bi me zanimalo kako izbjeći tilt. Ono što se meni dosta često dešava je da skupim neku lovicu i onda je nakon prvog ozbiljnijeg gubitka spiskam do kraja i to igrajući na većim limitima nego bih trebao.
Evo primjera: igrajući isključivo freerolle osvojim par dolara na tim turnirima, zatim s tom lovom igram NL mikro limite 0.01-0.02c, idući dan osvojim 12 dolara završavajući prvi na 100$ freerollu te sve skupa imam 35 dolara. Isti dan osvajam 7,5 Eura na drugoj sobi također igrajući freeroll i daljnjom igrom dolazim na 16 Eur-a, na trećoj sobi osvajam 60centi na turniru i igrajući dižem se na 4 dolara. E sad dolazi do tilta: padam taj dan na kladionici i bijesan odlučujem zaigrati malo Holdem, onih 35 dolara sam htio povući na Moneybookers međutim dobijam odgovor da moram imati najprije jednu uplatu da bih mogao isplatiti i 450 VIP bodova kojih imam samo 120 te me to dodatno raspižđuje:D. Spiskavam tih 35 dolara na BJ, a nakon toga i 16 eura i 4 dolara na ostale dvije sobe!
Što da radim? Kako da to ispravim?

Dodao bih još jedan slučaj sa Partypokera: freerollima i igrom dolazim na 150 dolara i sve spiskavam ra ruletu u sekundi!:rolleyes:

Inače igram već skoro dvije godine ali isključivo freerolle i ne ulažući svoju lovu.

Pozdrav!

Zar nisi sam sebi dao odgovor?

Inače, Elements of Poker, odlična knjiga.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00