Tema: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Česta pitanja i odgovori

http://www.pokerpro.si/uploads/Novice/middle_thumb_moneybookers.png

P: Što je Moneybookers?
O: Moneybookers je online e-Novčanik i najbrži je i najsigurniji način prijenosa i primanja novca putem e-maila. U trenutku možete poslati novac drugim Moneybookers korisnicima. Moneybookers je najpopularnija metoda plaćanja kod većine online poker soba i sjedište imaju u Velikoj Britaniji. Nudi puno mogućnosti plaćanja, kao i lokalne transakcije po cijelom svijetu. Moneybookers je najbolji način uplaćivanja i isplate za online poker i druge igre na sreću, kao i za online kupovanje. Nudi mogućnosti instantnih transakcija i malene provizije.

P: Zašto koristiti Moneybookers?
O: Jednostavan je. Osim toga, to je najsigurniji i najpouzdaniji sustav koji postoji, a nudi također:
podržavaju ga sve online poker sobe
instant uplate i isplate, potpuno besplatno
sigurnost osobnih i financijskih podataka
konkurentni valutni tečajevi
manje provizije kod isplata
puno online poker soba i kasina nudi dodatne bonuse za korisnike Moneybookersa
sigurne transakcije
jednostavno povećanje limita za vaše transakcije
Moneybookers ne poznaje granice. Šaljite i primajte novac učinkovito – vaša lokacija nije važna

P: Da li je Moneybookers siguran?
O: Apsolutno. Moneybookers nadzire British Financial Services Administration FSA. To znači da mora poštivati najstrože uvjete i zahtjeve koji se tiču sigurnosti korisnika. Za sigurnost vaših transakcija Moneybookers koristi najnapredniju 128-bitnu SSL tehnologiju koju koriste i banke. Moneybookers je vjerojatno najsigurnija opcija, budući da nikome ne daje važne informacije poput vašeg bankovnog računa ili broja kreditne kartice, kao niti informacije osobe s kojom obavljate transakciju.

P: Kako do Moneybookers računa?
O: Otvorite Moneybookers stranicu i otvorite vlastiti račun. Za to će vam trebati 3-5 minuta, jer je registracija stvarno jednostavna. Samo treba slijediti upute.

P: Da li mogu imati više Moneybookers računa?
O: Nikako. Kako bi se izbjegle prevare i pranje novca, Moneybookers ne dopušta da jedna osoba ima više od jednog računa.

P: Koje valute podržava Moneybookers?
O: Moneybookers prima puno valuta. Da li prima vašu, možete provjeriti kod registracije.

P: Da li bilo tko može slati novac u inozemstvo putem Moneybookersa?
O: Da. Moneybookers je najjednostavniji način za slanje novca u inozemstvo.

P: Koliko točno koštaju usluge Moneybookersa?
O: Transakcija uplate sa vašeg bankovnog računa ne košta ništa. Ako koristite kreditnu karticu, to će vas koštati 1.9% provizije. Slanje novca drugim korisnicima košta 1% ili najviše EUR 0,50. Primanje i zahtjevi za primanjem novaca su besplatni. Isplate na vaš bankovni račun će vas koštati EUR 1,80, a isplate putem čekova EUR 3,50. Kao što vidite, cijene su vrlo povoljne.


P: Zašto sigurnosna brojka (turing number)?
O: To je jedna od sigurnosnih metoda koje koristi Moneybookers. Time se onemogućuje automatizirani napad na vaš račun.

P: Ne mogu dovršiti registraciju. U čemu je problem?
O: Moneybookers ima nekoliko ograničenja glede toga koje registracije prihvaća. Ako ste mlađi od 18 godina, nećete moći otvoriti račun. Osim toga, Moneybookers nije moguće koristiti u nekim državama. Ako živite u jednoj od tih država, na žalost nećete moći otvoriti račun. Ako ste stariji od 18 i živite u državi koja je na popisu dozvoljenih, ali se i dalje ne možete registrirati, predlažemo da još jednom počnete registraciju iz početka, korak po korak.

P: Da li mogu koristiti više e-mail adresa sa svojim Moneybookers računom?
O: Da. U Moneybookers profilu idite na "profile". Tamo možete dodati do 5 različitih e-mail adresa. Svih 5 ćete morati potvrditi.

P: Da li ću dobivati kamate ako novac držim na računu?
O: Ne.

P: Upravo sam se preselio. Da li mogu promijeniti svoju adresu na Moneybookers računu?
O: Da, možete. Idite na "profile" i kliknite na "Contact details", odaberite "edit" i učinite potrebne izmjene. Vaše kontakt informacije možete mijenjati jednom svaka tri mjeseca.

P: Da li postoje limiti transakcija na Moneybookersu?
O: Da, postoje, no možete ih povećavati do jedne točke, nakon koje ih više ne možete povećavati. Idite na vaš račun i provjerite trenutni limit pod "View limits". Ta ista stranica će vam ponuditi mogućnosti za povećanje vašeg limita.

P: Da li mogu novac poslati nekome tko nema Moneybookers račun?
O: Da, ta osoba ne treba Moneybookers račun da mu pošaljete novac. No, ako će ga htjeti podići, morat će otvoriti Moneybookers račun.

P: Da li mogu prekinuti transakciju?
O: Ako ste se predomislili, možete prekinuti transakciju, sve dok je ona "u tijeku" ("Pending"). Ako je transakcija završena, novac više ne možete dobiti natrag. Sve završene transakcije su tada zaključene.

P: Moram li uplatiti novac na Moneybookers prije nego ga mogu slati?
O: Naravno. Zamislite Moneybookers račun kao virtualan džep na hlačama. Možete uzeti samo onoliko novaca koliko ste ga već prije stavili u njega.

P: Da li mogu naplaćivati ljudima preko Moneybookersa?
O: Da, Moneybookers nudi mogućnost gdje virtualno naplaćujete ljudima na Internetu. Moneybookersov sustav tako šalje e-mail osobi da ju upozori da vam duguje novac. To je samo neformalna molba te osobu na drugoj strani ne obvezuje da mora platiti. Taj sustav je također besplatan.

P: Da li postoji limit koliko novaca mogu isplatiti?
O: Isplata novca ograničena je limitom transakcija kao i slanje i primanje novca. To se zbraja u vaš ukupni limit transakcija.

P: Da li postoji minimalni iznos isplate?
O: Ne. Isplaćujete si koliko želite. Trebate samo imati dovoljno novaca za proviziju kod isplate.

P: Da li trebam Internet preglednik koji podržava 128-bitnu enkripciju?
O: Da. Moneybookers koristi samo 128-bitnu enkripciju, što osigurava sve vaše transakcije. Zato ćete trebati preglednik koji to podržava. No, svi trenutni preglednici podržavaju 128-bitnu enkripciju, pa s tim vjerojatno nećete imati problema.

Ako imate još kakvih pitanja, napišite ih ispod. Na njih ćemo odgovoriti i dodati ih u najčešća pitanja. Molimo vas da temu ne zloupotrebljavate za neprimjerene komentare i slično.

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Kad sam išao povećati limit na moneybookersu oni su mi trebali poslat poštom neki broj da potvrdim, ali mi to nije došlo, a po njima je. I što sad, dali mogu ikako povećati limit drugčije?

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Jel moguće poslati novac sa "PayPala" na "moneybookers" i obrnuto?

00

4

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

@ kiklop, imas druge nacine povecanja limita (verifikacija kartice, bankovnog racuna i neznam sta jos)

@ bishie,  ne

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

pa karticu sam verificira odma na početku

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Adresu možeš verificirati tako da im pošalješ račun od struje, vode... Probaj njih pitati.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

7

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

potrosio sam sav limit i sad mi je dio para stuck na bookersu. tam pise da taj limit ''traje'' 90 dana. pokuso sam onda ic na transaction history vidit kad ce mi se oslobodit dio limita no brijem da to nije za to napravljeno posto moram mail ili transaction id upisat. kak da sad saznam kad ce mi se oslobodit dio limita? (i nemojte mi govorit da si mogu povecat limit, znam to)

nvm rofl, umjesto searc je trebalo go stisnut. kako retardirano

Zadnji popravljao Brky (09-11-2010 22:02:34)

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

iako san prvi puta sa verificiranim VIS-a karticama pbez problema prebacio (upoload) sada mi pak baca neku grešku ...nemam blage veze što traže sada...

dal je netko u zadnjih par dana probao uplodati  nešto na MB ?...pa da mi objasni u čemu je fora

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Jel moguće radit isplatu sa MB na devizni račun ako prije nije bilo ništa uplaćeno sa deviznog na MB?

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

10

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

-b3k's- napisao:

Jel moguće radit isplatu sa MB na devizni račun ako prije nije bilo ništa uplaćeno sa deviznog na MB?

da

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Zatrazio sam da mi posalju pismo s kodom da mogu potvrditi adresu i oni su to kao poslali 06.11. a meni jos nist nije stiglo.
Nije meni problem cekati, al sta ako to ne dodje?

00

12

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

rounder1984 napisao:

Zatrazio sam da mi posalju pismo s kodom da mogu potvrditi adresu i oni su to kao poslali 06.11. a meni jos nist nije stiglo.
Nije meni problem cekati, al sta ako to ne dodje?

Niti meni nije došlo i rekli su da ne dođe uvijek. Druga opcija ti je da pošalješ neki računa (ali najbolje pitaj njih).

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Isto se i meni dogodilo. Nekako počinjem sumnjati u to da oni u zadnje vrijeme i šalju ta pisma. Ima mi logike, smanje si troškove, pa se ti snalazi. Šalji im neki svoj račun. Mora se dobro vidjeti tvoje ime, prezime i adresa

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

jedno vrijeme nisam povlacio novce s moneybookersa..u petak povukao 73.59€ i vidim da mi danas stiglo 100.37$..otkad to automatski pretvaraju € s MBa u $ na devizni?devizni mi je po defaultu u € tako da nije zbog toga..povukao sam na visa electron karticu,ne na bank account,makar na kraju ispadne isto..
9.4.2010. sam zadnji put isplatio s moneybookersa na devizni,povukao 200€ i dobio na devizni u €..mislim,bezveze netko uzima proviziju na pretvorbi..

00

15

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Stavio si iban od deviznog u dolarima

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

do sada mi uvijek withdrawalo u € i sad odjednom,bez da sam ista mijenjao u banci ili na moneybookersu dobio lovu u $..jedino ako sam mozda do sada uvijek withdrawao na bank account a sada sam na visa electron?ali mislim da sam withdrawao vec i na karticu..uglavnom,nikad s MBa nisam dobio $ vec uvijek €jedino sam s bet365 dobio$ makar sam na bet365 imao €..

00

17

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Garant si nešto zeznuo...

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Skino pare sa poker stranice i sad hocu uplatu na drugu..stalno mi javlja ovo upozorenje ili kaj vec..kaj da sad radim?
Na account statusu mi pise da je adress (veify) i cradit debit card (Add)..Za cradit card znam da je moram dodati ali kad je dodam onda mi baci ovo dolje napisano upozorenje(1).. za adresu mi piše ovo: "For security reasons you cannot change your address."---Adress Veritication Step 1

molim pomoc..unaprijed hvala..

(1)Your account is locked for outgoing transfers and credit/debit card payments therefore we cannot complete this transaction.

To unlock your account, you must upload funds into your Moneybookers account via bank transfer.

Zadnji popravljao CroManiac (01-12-2010 04:22:48)

:lolLestor77:lol
00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

antoniob napisao:

do sada mi uvijek withdrawalo u € i sad odjednom,bez da sam ista mijenjao u banci ili na moneybookersu dobio lovu u $..jedino ako sam mozda do sada uvijek withdrawao na bank account a sada sam na visa electron?ali mislim da sam withdrawao vec i na karticu..uglavnom,nikad s MBa nisam dobio $ vec uvijek €jedino sam s bet365 dobio$ makar sam na bet365 imao €..

definitivno se nesto promijenilo..dakle,withdrawao i preko bank acoount i preko kartice € a stiglo mi u $..withdrawao sam puno puta tokom zadnje 2 godine i uvijek je stiglo u €,kao sto i imam na moneybookersu..nesto se moralo promijeniti moneybookers<->erste banka..nebi bio problem da se zbog toga uvijek ne gubi neki iznos..a sad nemogu moneybookers promijeniti u $..

Zadnji popravljao antoniob (06-12-2010 18:11:50)

00

20

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

koliko vidim moneybookers radi rebranding... SKRILL kao budućnost MB-a (skrill u slangu znaci novac)  roll   Pogledajte  malo po njihovoj stranici nije mi se dalo sve citati... samo neznam sto stoji iza toga... ne vjerujem da MB propada ali ovakvi zaokreti sigurno znace nesto  smile

EDIT: evo vise infoa http://www.pokernewsdaily.com/moneybook … ill-16933/ ... zanimljivo da je MB financirao i wikileaks  smile

Zadnji popravljao Bebach (06-12-2010 23:03:56)

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Dosla mi Visa Electron (devizni) u Ersteu, i kad dodjem do zadnjeg koraka da odaberem gaming neda mi dalje ili kaze da nemam dosta na racunu/banka ne podrzava/itd... Imam na racunu, a frend je prije par mj istu tu karticu otvorio i sve sljaka.

Procitao sam i da je nekog za Raifaisen zezalo nekidan ali da valjda sad radi
Zna netko rjesenje?thx
http://img140.imageshack.us/img140/2900/faillu.jpg

Zadnji popravljao MasaKrisT (07-12-2010 20:48:42)

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

MasaKrisT napisao:

Zna netko rjesenje?

jedino riješenje s kojim nećeš imat takvih problema u budućnosti ti je PBZ wink

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

23

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Molim nekog da mi pomogne....otvorio sam racun na moneybookersu i skinuli su mi svotu sa racuna za verifikaciju. Vec 2 puta sam unosio svotu koju su skinuli i oba puta mi pise da svota ne valja. Prvi puta sam gledao na bankomatu a drugi put pitao u banci. Racun mi je u dolarima pa sigurno u tome nije greska. Vise ne znam sta da napravim???

00

24

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

e da sad jos da stvar bude gora pojavila se i ova poruka.....
When attempted to verify this credit/debit card, you inserted the incorrect verification amount on 3 occasions. In order to make another attempt to verify this credit/debit card you must make an upload via bank transfer. This is your ONLY option to make another verification attempt.
kako da se izvucem iz ovog pakla???

00

25

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Imam pitanje/problem, pokusao sam poslat $ frendu i kod slanja treba upisat datum rođenja kao neka sigurnosna mjera, ali mi pri upisu kaze da je datum kriv, i ne mogu poslat... neznam u cemu je problem ali neznam ni provjerit koji sam datum upisao pri registraciji (i ako sumnjam da sam krivo upisao), jel imao netko slican problem? ili zna li netko kako provijerit upisani dat rođ pri registraciji?

btw poslao sam e-mail supportu prije par dana i objasnio problem ali jos nema odgovora, zna li netko koliko im vremenski treba za odgovorit?
tnx

when you feel like quitting think about why you started..
00