Tema: No more donkaments

Nikad vise lipe iz svog bankrolla necu stavit u usrane turnire. Nikad. Run kakav sam imao na RCOOP i miniFTOPS turnirima zadnjih desetak dana (ukljucujuci i jedan bodog u tom razdoblju) mi je dovoljan pokazatelj da nikad necu biti turnirski igrac, koliko god to smijesno zvucalo.

Ako me itko od vas vidi na nekom govnu od donkamenta u skorije vrijeme, molim da mi opali samarcinu kad se sretnemo uzivo.

Puna mi je kapa njihovih runner runner flusheva na moje setove, set over setova 400bb deep, KK vs AA preflop i mojih TPTK protiv njihovih 2 para. Sve to s VPIP-om 10. DESET.

Osjecam se ko jebeni vlakovodja u vlaku koji juri ravno prema provaliji svaki put kad se registriram na donkament.

http://tenso.blog.br/wp-content/2009/07/tchuctchuc.jpg

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: No more donkaments

Šta če ti donkamenti uz onakve cash grafove.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: No more donkaments

boboman napisao:

Nikad vise lipe iz svog bankrolla necu stavit u usrane turnire. Nikad. Run kakav sam imao na RCOOP i miniFTOPS turnirima zadnjih desetak dana (ukljucujuci i jedan bodog u tom razdoblju) mi je dovoljan pokazatelj da nikad necu biti turnirski igrac, koliko god to smijesno zvucalo.

Ako me itko od vas vidi na nekom govnu od donkamenta u skorije vrijeme, molim da mi opali samarcinu kad se sretnemo uzivo.

Puna mi je kapa njihovih runner runner flusheva na moje setove, set over setova 400bb deep, KK vs AA preflop i mojih TPTK protiv njihovih 2 para. Sve to s VPIP-om 10. DESET.

Osjecam se ko jebeni vlakovodja u vlaku koji juri ravno prema provaliji svaki put kad se registriram na donkament.

http://tenso.blog.br/wp-content/2009/07/tchuctchuc.jpg

Ključna prekretnica u mojoj glavi kad su u pitanju ovakve stvari je bila kad sam bad beatove prihvatio kao sastavni dio pokera i kad sam postigao 0 tilt factor kad su u pitanju ovakve stvari.

Jednostavno se pomiriš statistički  da će ti 1-nom  od 10 puta puknuti asevi,da će neko imati set over set,running straight,running flush,da će neko imati AA kad odlučiš ići all-inn sa svojim KK.
Ovaikve stvari su normalne i treba ih prihvatit kao sastavni dio pokera,a puno lakše se pomiriti s ovakvim stvarima  kad znaš da statistički dobijaš 9 od 10 puta.

Oni koji tvrde da imaju više bad beatova nego normalnih ishoda ruku lažu i to je lako statistički dokazivo samo što je problem u tome što ljudi se uvijek sjećaju bad beatova i gorkog okusa u ustima kad izgube ključnu ruku u turniru od donkeya.

Glavu gore frende i naprijed.Pokeraška znanost je na tvojoj strani.

Zadnji popravljao Grbina (20-12-2010 15:34:16)

00

Re: No more donkaments

Asevi će biti crackani 1 u 5 puta, a ne 1 u 10.

Baš me zanima kak ćeš postići tilt=0 kad će ti biti crackani 3 od 5 puta i to u dužem periodu i činit će ti se da to nikako nemožeš zaustaviti, da je sve namješteno itd. itd.

Ne govorim o onome kad ti se čini da te netko pun kurac natkupljuje. Nego kad pogledaš u HEM i vidiš da si u zadnjih recimo mjesec dana u minusu s AA.

00

Re: No more donkaments

roba59 napisao:

Asevi će biti crackani 1 u 5 puta, a ne 1 u 10.

Baš me zanima kak ćeš postići tilt=0 kad će ti biti crackani 3 od 5 puta i to u dužem periodu i činit će ti se da to nikako nemožeš zaustaviti, da je sve namješteno itd. itd.

Ne govorim o onome kad ti se čini da te netko pun kurac natkupljuje. Nego kad pogledaš u HEM i vidiš da si u zadnjih recimo mjesec dana u minusu s AA.

Rekao sam 1 od 10 puta zbog ironije da prenaglasim ono što je očito.Kad govorimo o teoretskom all-inn equitiu protiv 1-nog villaina u najgorom scenariju će stvari izgledati ovako :  AA(82,637%) vs KK( 17,363%) >> što bi značilo da će asevi puknuti 1-nom u 5.75 puta.

Naravno da se all-inn equiti sa AA protiv više villaina u multiway potu  drastično smanjuje pa će u toj situaciji asevi puknuti u prosjeku 1-nom u 3 puta ovisno o broju villaina,ali to je sve sastavni dio pokera i to je normalno.

Naravno da će biti downswingova i upswingova i da varijanca zna biti zajebana stvar,ali dugoročno poker je egzaktna  matematička i statistička znanost  i  +EV potezi  se uvijek na kraju isplate.

Kratkoročno  če se uvijek događati stvari koje na prvi pogled ne izgledaju nelogično i kao namještaljka,ali dugoročno nam je svima isto ovdje naravno govorim  o pretpostavci kad bi 100 različitih ljudi odigrali isti hand na identičan način(all-inn situacija) bezbroj puta statistički podatci bi na kraju bili svima identični.

U pokeru se sve na kraju svodi na + EV.Ko napravi najmanje grešaka,a najviše + EV poteza dugoročno profitira i tu je kraj priče.
Samo što je problem u tome što su ljudi emotivna bića i ne mogu uvijek igrati savršeni botovski + EV poker zato sam i naglasio da je tilt najgori čovjekov neprijatelj u pokeru.Bilo kakav utjecaj emocije u donošenju odluka je  -EV.

Zadnji popravljao Grbina (20-12-2010 16:19:02)

00

Re: No more donkaments

tako je,reci ti robi i bobomanu kako stvari stoje wink

00

Re: No more donkaments

antoniob napisao:

tako je,reci ti robi i bobomanu kako stvari stoje wink

Ništa loše nisam mislio niti mi je cilj ikome solit pamet nego samo odgovaram na post,a to je i smisao ovog foruma.
Ja znam da su oni odlični igrači tako da nemam nikakvu lošu namjeru.

Zadnji popravljao Grbina (20-12-2010 16:17:31)

00

Re: No more donkaments

naravno,samo mi je izgledalo kao da si na trenutak zaboravio s kim razgovaras o tiltu i oddsima smile

00

Re: No more donkaments

Hand 0:     76.967%      76.81%     00.16%            1315168          2749.50   { AcAh }
Hand 1:     23.033%      22.87%     00.16%             391637          2749.50   { 7s6s }

S onim postom sam samo htio reći da nisi osjetio veliki downswing i da tek dok ga osjetiš, da nam se javiš dal si uspio održati tilt = 0.

00

10

Re: No more donkaments

roba59 napisao:

S onim postom sam samo htio reći da nisi osjetio veliki downswing i da tek dok ga osjetiš, da nam se javiš dal si uspio održati tilt = 0.

+1

00

11

Re: No more donkaments

roba59 napisao:

S onim postom sam samo htio reći da nisi osjetio veliki downswing i da tek dok ga osjetiš, da nam se javiš dal si uspio održati tilt =0



Da,a ti imaš telepatske sposobnosti pa znaš da nisam imao downswingove.U tom slučaju se slažem sa tobom.

Zadnji popravljao Grbina (20-12-2010 17:46:10)

00

12

Re: No more donkaments

Grbina napisao:

Player 1:Equity(21,917% )    Win(21,715%)   Tie(0,403%)       Loss(77,882%)   -    (Hand) 7h,6h   -games(1.712.304)

Player 2:Equity(78,083%)     Win(77,882%)    Tie(0,403%)      Loss(21,715%)   -    (Hand) Ah,Ad   -games(1.712.304)

http://img714.imageshack.us/img714/2707/questionmark2p.jpg


Grbina napisao:

Da,a ti imaš telepatske sposobnosti pa znaš da nisam imao downswingove.U tom slučaju se slažem sa tobom.

Ne, nego imam iskustva.

00

13

Re: No more donkaments

roba59 napisao:
Grbina napisao:

Player 1:Equity(21,917% )    Win(21,715%)   Tie(0,403%)       Loss(77,882%)   -    (Hand) 7h,6h   -games(1.712.304)

Player 2:Equity(78,083%)     Win(77,882%)    Tie(0,403%)      Loss(21,715%)   -    (Hand) Ah,Ad   -games(1.712.304)

http://img714.imageshack.us/img714/2707/questionmark2p.jpg

Haha. Očito si skužio da se praviš pametan, a ustvari gluposti postaš. Ali sam uspio na vrijeme citirati tvoj prvi dio posta.

00

14

Re: No more donkaments

roba59 napisao:
roba59 napisao:
Grbina napisao:

Player 1:Equity(21,917% )    Win(21,715%)   Tie(0,403%)       Loss(77,882%)   -    (Hand) 7h,6h   -games(1.712.304)

Player 2:Equity(78,083%)     Win(77,882%)    Tie(0,403%)      Loss(21,715%)   -    (Hand) Ah,Ad   -games(1.712.304)

http://img714.imageshack.us/img714/2707/questionmark2p.jpg

Haha. Očito si skužio da se praviš pametan, a ustvari gluposti postaš. Ali sam uspio na vrijeme citirati tvoj prvi dio posta.

Ne nego ti nisu skroz točni podatci bili,a nisam  htjeo postati da ne bi ispalo da se pravim pametan i da ti ne bi povrijedio očito osjetljiv ego,ali kako ti kažeš postam gluposti tako da se ne moraš obazirati na moje gluparije.  wink

Zadnji popravljao Grbina (20-12-2010 18:01:24)

00

15

Re: No more donkaments

Grbina napisao:

Ne nego ti nisu skroz točni podatci bili.

Zašto si onda brisao?

00

Re: No more donkaments

Ključna prekretnica u mojoj glavi kad su u pitanju ovakve stvari je bila kad sam bad beatove prihvatio kao sastavni dio pokera i kad sam postigao 0 tilt factor kad su u pitanju ovakve stvari.

Jednostavno se pomiriš statistički  da će ti 1-nom  od 10 puta puknuti asevi,da će neko imati set over set,running straight,running flush,da će neko imati AA kad odlučiš ići all-inn sa svojim KK.
Ovaikve stvari su normalne i treba ih prihvatit kao sastavni dio pokera,a puno lakše se pomiriti s ovakvim stvarima  kad znaš da statistički dobijaš 9 od 10 puta.

Oni koji tvrde da imaju više bad beatova nego normalnih ishoda ruku lažu i to je lako statistički dokazivo samo što je problem u tome što ljudi se uvijek sjećaju bad beatova i gorkog okusa u ustima kad izgube ključnu ruku u turniru od donkeya.

Glavu gore frende i naprijed.Pokeraška znanost je na tvojoj strani.

Mislim da ce ti svi koji me poznaju reci da mi je najveca poker kvaliteta sto nisam sklon tiltanju vec jako dugo. I slazem se sa svim sto si napisao, ne trebas mi to uopce dodatno pojasnjavati. Ja sam cash game player, znam sta su swingovi jer igram poprilicno loose stil i znam sto je standard deviation. Ali u cashu me to ne brine jer imam reload tipku s kojom sve moje nocne more postanu instant proslost.

U turnirima nazalost to nije tako, cak i u onima koji imaju rebuy. I to me posalje na life tilt jer budem neizmjerno tuzan kad se nagradi neciji retardirani play a znam da imam edge nad bar 80% ukupnog fielda, pogotovo postflop.

U 3 godine igranja pokera nemam nijedan znacajniji uspjeh na turnirima osim osvajanja 0.15$ na starsu za ukupnu nagradu od 8$. To je bilo prije vise od dvije godine i na tom turniru sam valjda sam izbacio 20ak igraca od 400 ukupno, eto na tolikom heateru sam bio. A tada prakticki nisam znao ni sto je cbet.

Jasnije?

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

17

Re: No more donkaments

boboman napisao:

Ključna prekretnica u mojoj glavi kad su u pitanju ovakve stvari je bila kad sam bad beatove prihvatio kao sastavni dio pokera i kad sam postigao 0 tilt factor kad su u pitanju ovakve stvari.

Jednostavno se pomiriš statistički  da će ti 1-nom  od 10 puta puknuti asevi,da će neko imati set over set,running straight,running flush,da će neko imati AA kad odlučiš ići all-inn sa svojim KK.
Ovaikve stvari su normalne i treba ih prihvatit kao sastavni dio pokera,a puno lakše se pomiriti s ovakvim stvarima  kad znaš da statistički dobijaš 9 od 10 puta.

Oni koji tvrde da imaju više bad beatova nego normalnih ishoda ruku lažu i to je lako statistički dokazivo samo što je problem u tome što ljudi se uvijek sjećaju bad beatova i gorkog okusa u ustima kad izgube ključnu ruku u turniru od donkeya.

Glavu gore frende i naprijed.Pokeraška znanost je na tvojoj strani.

Mislim da ce ti svi koji me poznaju reci da mi je najveca poker kvaliteta sto nisam sklon tiltanju vec jako dugo. I slazem se sa svim sto si napisao, ne trebas mi to uopce dodatno pojasnjavati. Ja sam cash game player, znam sta su swingovi jer igram poprilicno loose stil i znam sto je standard deviation. Ali u cashu me to ne brine jer imam reload tipku s kojom sve moje nocne more postanu instant proslost.

U turnirima nazalost to nije tako, cak i u onima koji imaju rebuy. I to me posalje na life tilt jer budem neizmjerno tuzan kad se nagradi neciji retardirani play a znam da imam edge nad bar 80% ukupnog fielda, pogotovo postflop.

U 3 godine igranja pokera nemam nijedan znacajniji uspjeh na turnirima osim osvajanja 0.15$ na starsu za ukupnu nagradu od 8$. To je bilo prije vise od dvije godine i na tom turniru sam valjda sam izbacio 20ak igraca od 400 ukupno, eto na tolikom heateru sam bio. A tada prakticki nisam znao ni sto je cbet.

Jasnije?

Prijatelju moj razumijem ja tebe u potpunosti.Znam kako je to kad igraš skoro savršeni poker na tuniru i onda nakon 2-3 sata igre ispadneš zbog donkamenta,a odigrao si najbolji mogući + EV potez ,ali i to je sastavni dio pokera i jedini način da probiješ led je da masaš turnire i sit and goe  koliko god je moguće,a onda kad ti se potrefi turnir da dobiješ par ključnih coin flipova ili čak nekog zdonkaš onda češ i osvojiti turnir,a taj koji je tebe zdonkao će   u većini slučajeva brzo ispasti.
Turnire sa velikim brojem igrača je gotovo nemoguće osvojiti bez coin flipova  i malo sreće.Najveće ruke na turnirima se većinom dobijaju u principu u preflop all-in situacijama gdje su nekad šanse 50% : 50% .

Kad se dobrom  igraču "potrefi" dan onda se čuda mogu dogoditi zato ponavljam najbolji način da probiješ "turnirski" led  je da masaš turnire koliko možeš i kad tad će tvoja kvaliteta doći do izražaja.
Pogledaj malo WSOP u zadnjim godinama većinom uz kvalitetu presuđuju donkamenti i sreća od Joea Cade,Duhamela itd.Jednostavno ljudi u ključnim situacijama pogode 1-outer,2-outer i preuzmu poziciju chip leadera ili se poduplaju,triplaju.Da je kvaliteta presudna stvar onda bi profesionalci uvijek osvajali  WSOP što nije slučaj jer već duže vrijeme taj turnir osvajaju amateri,a to dovoljno govori samo za sebe.

Zadnji popravljao Grbina (20-12-2010 22:50:15)

00

18

Re: No more donkaments

Cash ili mtt...nije li cilj isti,a to je dugoročno i u nekom normalnom kontinuitetu biti u +

@grbina ljudi su odlični cash igrači i njihova frustracija je x 100 nego od nekoga tko to nije. njegovih 5-10-15 sati imaju svoju cijenu. On za to vrijeme na rb zaradi polovnog golfa big_smile  i normalno je da će jbt sve po spisku kada ga neki lapan izbaci u 6 ujutro,nakon 12 sati igre.

00