Re: postati pro

boboman napisao:

Nema vaznije stvari u zivotu od zdravlja. Mozemo pricati da se novcem kupuje zdravlje i operacije i zahvati i opcenito vrhunska medicinska usluga, ali savjetovati nekome da spava manje kako bi zaradio vise novaca je totalno nebulozno. Takvo nesto bih ocekivao od neke kapitalisticke bankarske svinje, profesora prava i slicnih elitistickih persona a ne od poker playera. Rufmichan nemoj me krivo shvatiti, ne kritiziram te direktno, ali zapitaj se ponovno koliko koristan savjet si pruzio.

Jebg smile onda sam ja nebulozan kad ponekad igram do 4 ujutro i dizem se u pola 9 na faks. Ne radim to svaki dan,ali ako se to ponovi 5-10 puta u mjesecu,neces umrijet od toga.

Zadnji popravljao RufMichAn666 (14-02-2011 17:00:15)

00

52

Re: postati pro

Jako dobra tema.   smile
Da ne quoatam sve djelove tvojih postova, definitivno mislim da bi trebao završiti faks.

Po svemu šta si napisao, više si TAG tip nego LAG  smile  (da se slikovito izrazim)  big_smile 

Pod time mislim: LAG tip će sve odjebati i posvetiti se nečemu i SAMO tome, što je po mojem viđenju loše. Taj zaključak donosim iz činjenice da ako u nečemu želiš biti vrhunski, moraš se tome posvetiti MAX. To ti uključuje vrhunske pokeraše, sportaše, BIZNIMENE  big_smile  itd. E sada, posvećivanje nečemu i samo nečemu donosi ogroman rizik od neuspjeha, jer puno je više onih koji su kiksali, nego onih koji su uspjeli u tome naumu.
Od primjera, spomenuo bi Cromana koji je izabrao taj put + da ne quotam njegovu rečenicu sa milijunašem i propalicom. (bez ikakve uvrede, cijenim takve ljude koji imaju muda za takve korake).

Da li se želiš miriti sa činjenicom da ćeš biti milijunaš ili potencijalna "propalica" (teška riječ). Mislim da se orijentiranjem na više strana nikada nećeš biti VRHUNSKI, ali možeš biti solidan/prosječan. Ja to biram...

Po meni je u životu kao i u biznisu. Glupo je ulagati sve na jednu kartu jer uvijek postoje situacije koje ne možeš predvidjeti. REGULAR BIZNISMEN  big_smile  nikada neće uložiti sve u jedan posao...

Tako je i u tvojoj situaciji. "Uloži" u faks jer će ti možda sutra trebati (a i bit će ti drago), uloži u poker jer ćeš od njega možda jednoga dana živjeti ili uloži u poker da bi zaradio kapital za posao od kojeg ćeš sutra živjeti, itd...

Ma ne znam, ovako ja gledam na stvari. A mislim da si i ti u sličnome filmu (ispravi me ako sam u krivu)  wink

00

53

Re: postati pro

puki86 napisao:

3.poker  mi je  davno prestao bit  zabava, tu i tamo se  bas  poveselim kak idem malo igrat al vecinu vremena bi rade  radio nesto drugo kad  igram poker

Mislim da ti je ovdje odgovor za sve.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

54

Re: postati pro

gmiko napisao:
puki86 napisao:

3.poker  mi je  davno prestao bit  zabava, tu i tamo se  bas  poveselim kak idem malo igrat al vecinu vremena bi rade  radio nesto drugo kad  igram poker

Mislim da ti je ovdje odgovor za sve.

?
ako mi je  tu odg  ja  ga neznam protumacit
tebi je  poker uvijek zabava?

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: postati pro

puki86 napisao:

trebamo ko oni slovenci,skupit  nas  se 4,5 iznajmit  neki prostor i imat  radno vrijeme grindanja big_smile

+1

super ideja... wink

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

56

Re: postati pro

Citirat cu Tommyja Angela

Kvaka 22 u pokeru - Da biste dali otkaz na poslu i postali poker pro, morate biti sigurni da mozete uspjeti kao poker pro. Da biste bili sigurni da cete uspjeti kao poker pro, morate velik dio vremena posvetiti ucenju igre, proucavanju i analizi, te samoj igri. Medjutim, da biste pronasli toliko vremena za poker - morate dati otkaz!

Ovo sam namjerno citirao jer taj citat smatram zanimljivom temom za raspravu. Barem u smislu da nisu svi u toj situaciji. Ti si u situaciji da okoncas faks i dodjes do te je*ene diplome, koja ti ne mora, ali i moze puno znaciti, a nisi daleko od nje. Steta je to ne iskoristiti. Jednom kad do nje dodjes, onda ces se naci pred izborom i donosenjem odluke, a bit ce ti bar mrvicu lakse jer neces imati onaj osjecaj "sto ako jednom budem zalio da se nisam jos potrudio i naucio te dosadne predmete, polozio ispite i dosao do diplome".
A tad, ako imas veliku zelju za tim i smatras da to mozes, daj sve od sebe da postanes poker pro, zasto ne. Do tad, paralelno sa faksom, moze se i igrati i graditi roll. To je moj savjet.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: postati pro

ja sam isto pauzirao ovu godinu da se posvetim pokeru, jer me faks ne zanima i neda mi se učit, i nemogu se prisilit na nešto što kad završim ću imat plaću 3000 kn (ako)

meni treba lova da si "kupim" diplomu samo zbog sebe, ne zbog posla, a i za svaki slučaj da se nešto desi(život je nepredvidiv) , a što se tiče toga da što ako poker propadne - uvijek su tu fondovi, dionice, štednje, životna osiguranja, oročenja, itd. itd. načini koji omogućuju da se zarađuje investiranjem ... samo je pitanje koliko ste poduzetan tip.

cilj je zaradit dovoljno love da od te love možeš pravit još love ako me shvaćate  big_smile

a u međuvremenu sam probao i raditi, imati stalni posao,, i ljudi moji dragi, nek ide u kurac  big_smile  ... mučiš se, trudiš za neku siću i nezadovoljan 0-24 i rezultata nema nigdje.
Na pokeru bar znaš da tvoj uspjeh ovisi o tvom trudu ... i eto tako sam si ja dao truda i ownam ove klince na full tiltu trenutno big_smile

p.s. - nemoj nikad odbacit faks samo zato jer ti se trenutno neda .... think in the long run, al da se moraš odlučit, moraš  wink

00

58

Re: postati pro

gmiko napisao:
puki86 napisao:

3.poker  mi je  davno prestao bit  zabava, tu i tamo se  bas  poveselim kak idem malo igrat al vecinu vremena bi rade  radio nesto drugo kad  igram poker

Mislim da ti je ovdje odgovor za sve.

+1

ako ti poker sad nije zabavan, vjeruj mi kad budes pro gadit ce ti se sve to skupa. A ne mozes uspjeti u necemu ako ne volis ono sto radis i ne uzivas u tome ni malo. Postajanje pro nakon sto si imao 12k$ godinu nije pametno u najmanju ruku. Poker nije kao drugi poslovi i vjeruj mi moras na pokeru zaradivati 5-6 puta vise nego sto bi zaradio na normalnom poslu da se isplati igrati jer nitko ne zna gdje ce poker biti za 5 godina a kamoli za 15-20 i moras se nekako osigurati. Nadalje, ti na poslu imas nekakve beneficije koje su zapravo dosta vrijedne (zdravstveno, mirovinsko, kreditna sposobnost, sigurnost da znas da ce placa doci na kraju mjeseca). Poker je uz fax stvarno super stvar i imat ces ako si imalo dobar sasvim solidnu lovu uz relativno malo provedenog vremena (ne moze se mjerit s bilo kakvim studentskim poslom) i ne vidim razlog zasto ne bi zavrsio faks, izgurao tih par godina jos i igrao poker paralelno i vidio gdje ces biti za par godina i onda odlucio. Koliko sam skuzio faks ti ne oduzima puno previse vremena i mislim da bi quitanjem faksa mogao malo dobiti a puno izgubiti.

00

Re: postati pro

@mmmmmister kralju ti igraš nl 4 wtf

Zadnji popravljao ShaneMacGowan (14-02-2011 17:39:33)

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: postati pro

ShaneMacGowan napisao:

@mmmmmister kralju ti igraš nl 4 wtf

kralju, nl20 sam počeo nazad  tongue
a i btw. zašt je bitno šta se igra ako je još uvijek dobitak

ti si sad kao nešt vrijedniji jer igraš veće blindove ili ???  tj. ša ti uopće igraš ?? na fejsu samo ili ?  : big_smile

no hard feelings  wink  ... ja sam dao sam svoj primjer da pomognem čovjeku , a post zvuči tako jer se ja stalno zezam, pa ono  smile

Zadnji popravljao MMmystery (14-02-2011 17:46:42)

00

61

Re: postati pro

Mislim da je suludo baviti se nečim kaj ti se neda radit i u čemu ne uživaš. Ne kažem da mora biti "zabavno" ali kažeš da bi većinu vremena najradije radio nešto drugo. Što god to drugo bilo, tim se bavi.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: postati pro

Ja sam facebook grinder oprostite gospodine. Hocu reci, čudne su mi tvoje odluke napuštanja faksa i sl, a vidim da si down 1200 na 250k handova. Eto još jednom se ponozino ispričavam, nisam te mislio ni sprdati sa onim gore postom, nego sam se samo iznendio ono confused ak me bereš

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

63

Re: postati pro

hm, mislim da ste ga i vi sad pretjerali. čovjek nije rekao da ne uživa u pokeru ni malo, nego da mu se zna dogoditi session koji nije zabavan... razlog tome može biti umor od ostalih obveza, tako da je možda baš mir od svega ostalog i isključivo bavljenje pokerom ono što mu je potrebno da bi nonstop uživao u pokeru.

edit: oops, sad vidim da je rekao da mu je odavno prestao bit zabava big_smile moram bolje citat. onda sam i ja confused

Zadnji popravljao stu (14-02-2011 17:48:53)

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: postati pro

ShaneMacGowan napisao:

Ja sam facebook grinder oprostite gospodine. Hocu reci, čudne su mi tvoje odluke napuštanja faksa i sl, a vidim da si down 1200 na 250k handova. Eto još jednom se ponozino ispričavam, nisam te mislio ni sprdati sa onim gore postom, nego sam se samo iznendio ono confused ak me bereš

znam, sorry, krivo je zvučalo ovo što sam napisao, zato sam ispravio sad post prijašnji

nisam napustio faks, nego pauzirao da se posvetim pokeru, o tome se radilo, ako nebude išlo, nebude išlo i to je to  wink

a down sam zato jer sam bio jako jako loš igrač, i to priznam, i ni sad još nisam nešt dobar, al trudim se i ide lagano.

Zadnji popravljao MMmystery (14-02-2011 17:50:37)

00

Re: postati pro

gmiko napisao:

Mislim da je suludo baviti se nečim kaj ti se neda radit i u čemu ne uživaš. Ne kažem da mora biti "zabavno" ali kažeš da bi većinu vremena najradije radio nešto drugo. Što god to drugo bilo, tim se bavi.

Mislim da nema čovjeka koji uživa potpuno u pokeru kad ga pere negativna varijanca, i kad se postaje pro treba se uzeti u obzir i kako tiltaš i dal uocpe tiltaš. Sjecam se kad sam poceo igrat na partyu i bustao prvih 100 dolara sto svojom krivicom ,sto zbog titla da se tilt odnosio brutalno na donošenje odluka uz igru, i to onaj monkey tilt, kad se silom ocete izvuc. Sad kad pogode par outa mi tilt se svodi na psovanje kojeg boga, sveca, matere, al i to polako smanjujem. Vidit cemo dokle cu doci. hvala bogu nisam nikad nista razbijao dok sam igrao smile)

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: postati pro

Puki, ja mislim da više ne uživaš u igri zbog prevelikog broja stolova koje igraš, ne mora bit, ali vecini to dopizdi, iako svi se razlikuju tipa ginko ima taj đir igre, i roba npr što je jebeno ali su takvi ljudi jako rijetki. Ostalima smeta to brutalno, i zele move up sto prije i to ih nabrijava. Bas sam sad poslusao grindcoreov podcast na dc gdje vidis kako razmislja jedan od najboljih mid stakes igraca tamo sa sitea, i covjek igra 4 stolova, i bazira igru na ownanje regova i trazenje leakova kod ljudi sto igraju 12+ stolova.
http://podcasts.deucescracked.com/deuceplays/Deuce_Plays_-_Episode_108_-_2-1-2011_-_Bart_on_Bart_-_Grindcore.mp3

Mozda da probas se nabrijat cisto na ownanje protivnika a ne novac i vpp sto vec lovis  smile

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: postati pro

ShaneMacGowan napisao:

Mozda da probas se nabrijat cisto na ownanje protivnika a ne novac i vpp sto vec lovis

+1

00

68

Re: postati pro

gmiko napisao:

Mislim da je suludo baviti se nečim kaj ti se neda radit i u čemu ne uživaš. Ne kažem da mora biti "zabavno" ali kažeš da bi većinu vremena najradije radio nešto drugo. Što god to drugo bilo, tim se bavi.

sad smo malo presli u drugu krajnost, sad  ce  ispast  da  se  meni poker gadi ili tako nesto,vjeruj mi rade  bi igrao poker nego ijedan drugi posao koji nosi lovu ..
pod  time  da  bi radio nesto drugo sam mislio da bi rade  pogledao film,seriju,otisao na  kavu na  jarun s frendovima  i zajebavao se tamo cijeli dan dok sunce  sija,takav  job nemrem nac... nisam mislio da  bi rade  radio neki drugi posao .
uglavnom su mi zato i tako kratki sessioni jer  kad  me netko nazove  da  idemo na kavu  quitam poker  i idem, znalo mi se  par  puta  desavat  da sam namjerno gurao AI na  turniru zato kaj su se  svi skupili i bila je jebena  zajebancija  a  ja  bi doma trebao igrat  i slicno..

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

69

Re: postati pro

kad bi mogao zarađivati 20k kn mjesečno, i tako nekoliko mjeseci u nizu, ne bi otvarao ovu temu već vi znao da si pro i odjebao bi faks.

što se tiče pokera i faksa (pogotovo ekonomije), bez ikakvih problema možeš imati i jedno i drugo... istina, nećeš biti top student, ali to nisi bio ni prije.

a nakon one izjave da ti je poker prestao biti zabava i da bi rađe nešto drugo radio u vijeme dok igraš, mislim da ti je gmiko savršeno odgovorio, s time si sve rekao...

00

Re: postati pro

Imam posao od 4-5 sati dnevno, sa fleksibilnim radnim vremenom i jako malom placom (koja mi je dovoljna za pokrit stanarinu i rezije i jos nesto sitno). Naravno, imam pokriveno i zdrastveno osiguranje, sto je jako bitna stavka u svemu i moras racunat na to da ces morat sam sebi pokrivat.
Studirao sam 8 godina, nesto bez placanja, nesto s placanjem, i prosle godine u 10. mjesec sam odlucio ne upisati po 3. put apsolventsku godinu. Zasto? Pa zato sto sam znao da sam prelijen za to zavrsit i da mogu upisivat jos 100 godina ali da se nista nece promjeniti.
Nakon te odluke, odselio sam se od roditelja i sad zivim sam. (tocnije, ne sam, cimer mi je jedan od kolega s foruma koji se jos nije uselio smile )
Mogu ti reci da je osjecaj oslobadjajuci. Kao da si se oslobodio nekog ogromnog tereta.
Problem je u tome sto ta potez nije rjesio problem lijenosti, tesko se natjerati igrati svaki dan, i jako mnogo stvari se dogadja koje te lako odvuku od toga pa se dogodi da prodje cijeli tjedan a uspijem odigrati svega 2-3k handova. It's hard sometimes...

Neznam koliko ti je ispita ostalo, ali ako ti faks stvara pritisak, teret, ako si lijen za to zavrsit... mislin da nemas vise o cemu razmisljat.
Ni jedna ni drga odluka nije kriva, samo je pitanje koliko ces vremena utrosit u to da shvatis da ces na kraju ipak zavrsit igrajuci poker.

U svakom slucaju - sretno wink

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: postati pro

ja studiram vec 5 godina, moram dat 10 ispita do kraja 10 mj, imam jos 8 rokova do tad za svaki ispit. od tih su govna 4 roka. sad citam balugu, i moveupam na nl 50 polako, a ispit je u petak. kad dam tih 10 ispita imat cu onu hdz diplomu prvostupnik s cim mogu obrisat guzicu

[x] idiot confirmed

Zadnji popravljao ShaneMacGowan (14-02-2011 18:10:11)

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: postati pro

Sick post.Svaka čast na iskrenosti i detaljima.Tijekom čitanja posta u mnogim dijelovima sam mogao nać sebe,moram priznat.Evo dat ću ti par svojih odgovora na neke od tvojih pitanja:

puki86 napisao:

1.dali imate  kakav plan u slucaju da neuspijete?
2.dali mislite  da ste dovoljno dobri da  si u iducih 5 god rjesite egzistenciju i da  onda  igrate  kad ocete  a ne  da  bas  morate  svaki dan igrat odreden broj sati
3.dali se  mozete  zamislit  da sa  50g i dalje na kompu klikate gumbice i derete se na  monitor ili sta god  ce  vec tada bit ..
4.dali imate  kakav  plan da  kad zaradite  dovoljno novaca da pokrenete nekakav biznis ?
5.koliko vas misli da je  na  dobrom putu od  trenutka  od  kada  ste  se  odlucili da ce  vam poker biti jedini izvor  prihoda i dali ste  ikada  pozalili?
6.puno mi se  pitanja vrti po glavi i stvarno nemam pojma sta da  radim,kada  vidim mamu ili  prijatelje kako nekad  dodu isfrustrirani s posla i jos se mole da  im ne  smanje place ili da  je  dobiju na  vrijeme cak i da  zavrsim faks nisam siguran da pristao na  neki posao di ce me  netko jebat  svaki dan i ja cu mu jos  morat  bit  zahvalan sto mi je  dao posao a znam da sam mogao za  vrijeme  sto sam tamo puno vise  zaradit  samo sto se  s  poslom stjece  neka sigurnost i odobravanje  od okoline sto je  vjerojatno nebi imao kao poker pro, a uvijek sam  bio ziheras,nikad  nisam bas  riskirao.. i sad  me  lovi panika jer neznam sta da  radim

1.Pa mislim da da,uvijek se ima plan B.Skrpao bi se već negdje za 4-5k kn jer ipak imaš neku srednju školu s kojom bi mogao nać neki takav posao i imat bar prihode za živit.Ali jebiga, ukoliko se ideš potpuno posvetit pokeru,računaj s tim da nećeš dat 'otkaz'.Znači tebi je u planu igrati koliko god u tvojoj mogućnosti to je,znači do starosti,bolesti i sl.(a tijekom toga vremena probat ostvariti nekakav biznis za mirovinu,to ću objasnit kasnije).
2.Ja vjerujem za sebe da da.
3.Neznam kaj će bit za 50g, ali ako budem živ i zdrav mislim da se mogu zamislit kako igram poker i razbijam pičkice,chillam uz kavicu i zajebavam zemu i čuljaka.  big_smile Znači bez zajebancije,mislim da da,shvateći to kao moj novac od kojeg živim zašto ne, 'radio' bi ga kao svaki normalan posao u 50-tima.
4.Naravno,raznorazna otvaranja kafića,restorana,kladionica,poker kluba itd.
5.Još se o tome nisam 100% odlučio,ali mislim da vjerojatno budem i mislim da sam na dobrom putu.
6.Znam kak je to,vidit ljude koji se muče za 3000kn,a sebe zamislit u svojem 'brlogu' igrajući poker i zarađivat 10 puta više prekrasna je zamisao.Inače sam drukčiji od tebe po ovom 'ziheraš',volim riskirat i ajmo reć da sam neka vrsta 'kockara' po tome(iako se ne kockam,bar ja poker ne smatram kockom).

A ukoliko te faks neide,nemaš volje za učit i zajebavat se sa tim svim jebiga... ja bi ti savjetovao da na tome ne gubiš vrijeme nego da se što prije posvetiš onome od čega misliš živjeti, ah sad, na tebi je da odlučiš od ćega če to biti.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao, ako imaš još nekih pitanja ili za razgovor javi se na msnu ili skypu...

"Valjda mogu i ja jednom u zivotu svaki dan biti pijan"
00

73

Re: postati pro

puki86 napisao:

sad smo malo presli u drugu krajnost, sad  ce  ispast  da  se  meni poker gadi ili tako nesto,vjeruj mi rade  bi igrao poker nego ijedan drugi posao koji nosi lovu ..
pod  time  da  bi radio nesto drugo sam mislio da bi rade  pogledao film,seriju,otisao na  kavu na  jarun s frendovima  i zajebavao se tamo cijeli dan dok sunce  sija,takav  job nemrem nac... nisam mislio da  bi rade  radio neki drugi posao .
uglavnom su mi zato i tako kratki sessioni jer  kad  me netko nazove  da  idemo na kavu  quitam poker  i idem, znalo mi se  par  puta  desavat  da sam namjerno gurao AI na  turniru zato kaj su se  svi skupili i bila je jebena  zajebancija  a  ja  bi doma trebao igrat  i slicno..

Gle, svi mi uživamo u chillanju i ispijanju kava s frendovima, ali ne znam, nisam to valjda samo ja, ali kad sam i na kavi s ekipom i zabavljam se, pomislim kak jedva čekam da dodjem doma i upalim drugi četverosatni session danas i poslije pogledam video ili dva. Nebi radio ništa da me i to što radim ne veseli. I ne samo da treba radit nego treba i konstantno učiti i razmišljati o tome da bi ostao na vrhu. Jel možeš sjesti i 4 sata čitati poker knjigu i pisat zabilješke bez da ti je dosadno? I nakon toga veselo odigrati još session od 4 sata jer jedva čekaš da primjeniš naučeno? Ako ne..

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

74

Re: postati pro

zamorano11 napisao:

Naravno, imam pokriveno i zdrastveno osiguranje, sto je jako bitna stavka u svemu i moras racunat na to da ces morat sam sebi pokrivat.

Pa nije zdravstveno free u HR? Ja ga ne plaćam pa ga imam.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: postati pro

gmiko napisao:
zamorano11 napisao:

Naravno, imam pokriveno i zdrastveno osiguranje, sto je jako bitna stavka u svemu i moras racunat na to da ces morat sam sebi pokrivat.

Pa nije zdravstveno free u HR? Ja ga ne plaćam pa ga imam.

ako si radil ili završil faks il kak već pa si sad prijavljen prek burze ko nezaposlena osoba onda ga imaš

00