Tema: QQ ...All in

desila mi se ovakva situacija ...igram turnir 18 igraca na starsu , pocetni stake 1500...U prvoj ruci dobijam QQ na srednjoj sam poziciji svi prije mene callaju ja isto tako......

FLOP.. J :card_diamond 3 :card_heart 9 :card_diamond

Igrač sa rane pozicije ulaze pola stakea 700, svi foldaju ja guram all in on me prati..

on ima A :card_club J :card_spade

Turn K :card_heart

River A  :card_spade

zanima me vase misljenje kako bi vi odigrali ovo....hvala

00

2

Re: QQ ...All in

Sigurno ne bih callao. Preflop raise obavezno.

00

3

Re: QQ ...All in

preflop raise i to uzasno velik. na flopu je ok

00

Re: QQ ...All in

Brky napisao:

preflop raise i to uzasno velik. na flopu je ok

podržavam

00

5

Re: QQ ...All in

Procitaj clanke o SNG turnirima, imas ih na forumu.

http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=420

00

Re: QQ ...All in

http://www.pokerpro.com.hr/strategija/literatura/?cid=3

00

7

Re: QQ ...All in

roba59 napisao:
Brky napisao:

preflop raise i to uzasno velik. na flopu je ok

podržavam

ovo je dosta jednostavo,nego meni je problem kad mi na flopu naprimjer izađe kralj a pratio me loose igrač,pa ja opet dižem na flopu da ga provjerim dali ima tog kralja a on samo mlitavo prati,pa na turnu mu dižem misleći da ču ga otjerati i opet prati, tad sam već u panici šta da radim na riveru dal da check-am da me skuži da sam slab il da nastavim raise-at i uhvatim se možda u njegovu klopku ? do rivera bi uložio već preko 50% svojih čipova...Ako mu na flopu check-am bojim se da bi on mogao preuzeti inicijativu ili dobiti besplatnu kartu...

imam i jedno pitanje dali vi dok su početni jako niski blindovi igrate sa svakakvim kartama nadajući se da če vam se posrećit i na koje karte obavezno raiseate ako nitko prije vas nije na preflopu ?

00

8

Re: QQ ...All in

imam i jedno pitanje dali vi dok su početni jako niski blindovi igrate sa svakakvim kartama nadajući se da če vam se posrećit i na koje karte obavezno raiseate ako nitko prije vas nije na preflopu ?

Sa 25 big blindova ili vise igram super tight izvan pozicije (QQ+, AK), dok iz pozicije  limpam sa suited connectorima ili pratim raise do 3,4 bb sa pocket pairovima za set value. Znaci, sa QQ+ obavezno raise, call je katastrofalan u toj situaciji.

pa ja opet dižem na flopu da ga provjerim dali ima tog kralja a on samo mlitavo prati,pa na turnu mu dižem misleći da ču ga otjerati i opet prati, tad sam već u panici šta da radim na riveru dal da check-am da me skuži da sam slab il da nastavim raise-at i uhvatim se možda u njegovu klopku ? do rivera bi uložio već preko 50% svojih čipova...Ako mu na flopu check-am bojim se da bi on mogao preuzeti inicijativu ili dobiti besplatnu kartu...

Ne razmisljas racionalno ili kako bi pro igraci rekli, u lineovima. Cilj turnira je prezivjeti sto duze, a ovakvim nacinom igre i razmisljanja ne mozes daleko dogurati. Continuation bet na flopu je standardni dio igre. Kada si dobio call na flopu, moras se zapitati s kojim bi kartama taj igrac callao. Je li kralj dio njegovog rangea, prati li sa "zrakom" s ciljem da na iducim streetovima ukrade pot, je li na drawu?  Statsi ti dosta pomazu kod odredivanja protivnikovog rangea pa bih ti preporucio da instaliras Holdem Manager ili PokerTracker. Mogu ja sad tu pisati Markove konake unedogled, ali zasto bih kad je puno boljih igraca puno bolje i puno detaljnije sve to objasnilo? Ako si dobar s engleskim, lijepo na pokerstrategy.com i pogledaj coaching filmove iz SNG sekcije. A za ponavljanje, na forum i literaturu. Nadam se da sam pomogao i nek' ti je s equitijem  smile

Zadnji popravljao haZ (11-12-2009 04:44:51)

00

9

Re: QQ ...All in

@koste cuj ako recimo dodje kralj i dobivas call, nema tu nekog pravili. ovisi o protivniku, chipovima, i jos nekim faktorima. sto se tice pocetne strategije, mislim da ti je najbolje na pocetku foldat i cekat jaku ruku. znaci bez nekih fancy playeva strpljivo cekas

00

10

Re: QQ ...All in

hvala kolega haZ i kolega Brky no ja sam to pitao jer ja igram u živo s dečkima iz susjedstva ne online i igrać je jedan kojeg poznajem jako dobro kako igra,mi smo amateri pa igramo loose igru,ja nemam pojma igrat al oni su stvarno loši i često me prate na veliki raise samo s ulazom u boju dok ja imam top par i jakog kickera ili 2 para,čak i raiseaju ako ih ne uplašiš tak da nikad ne znam dali imaju nešto jače ili ne...i onda mi se dogodi da odem all in sa 2 kralja u ruci na  preflopu( u četvrtak bilo) i prati me sa 98 u istoj boji samo zato što može ja na short stacku a njemu uzme nekih 40% stacka i on me prati jer kaže da ima dobar osječaj i dobije boju na riveru a ja ispadnem...igramo sit n go turnire dogovorimo se koliko će svaki dati,podijelimo čipove i igramo...razmišljao sam i jedino što mi je palo na pamet je da čekam prave karte i da ih zeznem ali opet teško je jer blindovi se dižu svakih 15 min

igrao sam turnir na pokergalaxy na kojem sam bio na vrhu pred kraj ali ga nisam stigao završiti jer sam se išao naći s prijateljem kojeg nisam dugo vidio pa sam morao sit out i sad kad sam se vratio vidim to što mi uzimalo blindove dovelo me do 8 mjesta i otišao s tim novcima i onima koje sam imao od prije igrat cash game,nakon nekog vremena dobio u ruci QQ, igrać prije mene napravio jako dobar raise na preflopu kojeg sam samo pratio(50% mojeg pota)nisam išao all in da mogu foldati ako mi raise-a ili all ina na flopu ak bi došao as ili kralj, i ne baš oćekivano igrač poslije mene odmah all-inao...igrač koji je raise-ao prati a ja si čupam kosu s već 50% u potu pratim svoj all in,showdown njih dvoje oboje AK ,na turnu im dolazi A i dijele moje novce a ja po neznam koji put ispadam sa 0 na računu...

00

11

Re: QQ ...All in

koste napisao:

imam i jedno pitanje dali vi dok su početni jako niski blindovi igrate sa svakakvim kartama nadajući se da če vam se posrećit i na koje karte obavezno raiseate ako nitko prije vas nije na preflopu ?

u principu da ako je tek početak turnira i BB je 20 ili 30 chipova onda platim BB sa svakakvim handovima npr. T9 unsuited. ne plaćam nikakav raise preflop sa takvim handovima ofc. u toj fazi mi tih 20-30 ne znači puno a dobitak može biti ogroman ako otvorim recimo flush ili straight

Zadnji popravljao Svizac (03-01-2010 03:53:18)

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

12

Re: QQ ...All in

Svizac napisao:

u principu da ako je tek početak turnira i BB je 20 ili 30 chipova onda platim BB sa svakakvim handovima npr. T9 unsuited. ne plaćam nikakav raise preflop sa takvim handovima ofc. u toj fazi mi tih 20-30 ne znači puno a dobitak može biti ogroman ako otvorim recimo flush ili straight

Nikako.
U pocetku tight, limpam samo s kasnih pozicija. Kako igra odmice i blindovi rastu povecavam range i nastojim sto vise iskoristiti nitove steal ili value betovima.
Vrijednost dobivenih chipova u ranoj fazi je mala a izgubljenih puno veca, i krivo je uvjerenje da uduplavanjem chipova uduplavas equity tj. udio u turniru- ICM!
Zato oprez i tight igra u pocetku a poslije ovisno o stacku prosiri range.

But they were suited...
00