Re: 54o shove - correct play ili ne?

Rodman napisao:
KresimirS napisao:

Iskreno, kada u SnG-u u ITM imaš 20BB, čak ako si i CL...?

to je greška koju mnogi često rade, negledaš svoj stack od 20bb nego njegov od 8.5bb, ti u praksi shove 8.5bb a ne 20 bb  wink

Nije se to odnosili na ovaj FT, moj "point" je bio da je loša usporedba  SnG-a,pogotovo turbo, i ove situacije, jer kad dođeš u SnG ITM rijetko kada 2. i 3. imaju 20BB i 10BB, a ovdje su relativno veliki stackovi uz relativnu sporu strukturu u usporedbi sa SnG-om...
btw. u zadnje vrijeme malo pratim SnG-ove od 200$+, i nisam baš promjetio da s 10BB guraju u blindovima any two, tako da mi se to ne čini kao standardni potez, osim u SnG do 5$ili 10$...

Zadnji popravljao KresimirS (10-03-2011 15:26:05)

00

27

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Tilt, evo runda i za tebe kad se nađemo. Izgleda da je forum pun nitova.  big_smile

Inače, kako ide na EPT satelitima?

Zadnji popravljao Max_VZ (10-03-2011 15:27:59)

00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

ne!

10

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Tilt napisao:
Rodman napisao:

sigurno je +EV, ali i nisi baš moral gurat, ponekad mali +EV i nije dobro uzet, ja bi vjerovatno u više od 50% slučaja tu gurno all in, ali opet trebaš imat na umu da on tu više nema šta izgubit, ima sigurno 3 mjesto, short je i više mu nije sigurno fold to steal 70%, svakom slučaju correct play i vrlo lijep rezultat  wink

Slazem se, ali daj mi reci koliko cesto si vidio random donka na ft da calla s K2,Q4s i takvim handovima? Nije bitno sto nema sta izgubit random donk nitovi jednostavno ne callaju sa smecem..

Lik nije bio nikakav donk, ranking i profit su mu bolji od Maxa, pa je pitanje tko je tu bio veći "donk"... wink Najvjerojatnije bi ga callao i  s lošijim kartama nego s AJ
btw. molim one koji kažu da je to bio +EV move da obraslože to brojkama jer EV je na kraju čisti matematički pojam jer ja tu ne vidim +EV jer 45o je jednostavno previše loši hand u slučaju da dobiješ call. A to šta se Max isgovara da je lik foldao 70% na stealove, pa naravno, s previše callanja na FT smanjio bi si samo equity, jer na FT u velikom MTT izgubljeni čip vrijedi više nego dobiveni, tj. bolje je betati nego zvati (opet ICM !!)

00

30

Re: 54o shove - correct play ili ne?

KresimirS napisao:

A to šta se Max isgovara da je lik foldao 70% na stealove, pa naravno, s previše callanja na FT smanjio bi si samo equity, jer na FT u velikom MTT izgubljeni čip vrijedi više nego dobiveni, tj. bolje je betati nego zvati (opet ICM !!)

kakve ovo veze ima? steal se ne mora callat moze se i restealat..

00

31

Re: 54o shove - correct play ili ne?

treba malo gledat i u buducnost, ako mu foldas on je na 100k, dajes mu walk bez veze, a on u vecini slucajeva nema hand. Kad ima 100k onda je vec malo jebenije shoveat iducu orbitu, a ne boj se da ce nama big stack davati walk. Ne kuzim ja previse te racunice, al ja ovo shoveam, i nisam znao kakvi su mu statsi, pretpostavio sam da je donk jer je ovo 8$ turnir i vecina su donkovi

00

32

Re: 54o shove - correct play ili ne?

da je imao 29 o jel to isto onda shove
ode se neradi o tome tko je nit na forumu ko nije nego o ispravnosti situacije, još nisam pročitao suvisli zašto je shove plus ev, jest ako će te li callat samo s 77+ i A10+ a teško s takvom igrom se dolazi do 3 u turniru...
protiv mene ti nebi bilo +ev

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Tilt napisao:

treba malo gledat i u buducnost, ako mu foldas on je na 100k, dajes mu walk bez veze, a on u vecini slucajeva nema hand. Kad ima 100k onda je vec malo jebenije shoveat iducu orbitu, a ne boj se da ce nama big stack davati walk. Ne kuzim ja previse te racunice, al ja ovo shoveam, i nisam znao kakvi su mu statsi, pretpostavio sam da je donk jer je ovo 8$ turnir i vecina su donkovi

Ova cijela priča je nastala od toga da sam tvrdio da potez matematički nije bio ispravan, ništa više ni ništa manje.
Jasno da matematika nije sve u pokeru, tu se svi slažemo. ALI matematika ili u ovom slučaju ICM ne razmatra koliko je tko dobar ili loši igrać ili koliko je to tada foldao,callao ili restealao,niti što će biti za pet handova nego je jednostavna računica za tu jednu određenu situaciju i taj jedan određeni potez . Zato je Max i tražio u prvom postu da netko daje brojke za ICM i +EV. Ako sam korektno izračunao znači da svaki push osim 70% range-a je loš move, kao što je loš move svaki evtl. call s više od 47% range-a ili fold ako si u 47% range-a.
Gledajući sada matematički ovu određenu situaciju 45o-AJo kroz ICM, ispada da je shove bio loš potez a call dobar potez, ni više ni manje. Sada argumentirati da bi lik foldao u 70% slučajeva, što znači da bi određeni hand loše odigrao, po meni i nije neki argument, jer ispadne da se vlastiti loš potez opravdava lošom igrom protivnika ( i to je po meni malo donkovski).
Ispalo je kak je ispalo i meni osobno je drago da je Max dobio, a sada mi možemo do sutra diskutirati da li je bilo pametno ili nije, da li je lik bio tight ili da li je bio donk ili da je loše igrao pa se to trebalo iskoristiti ovo ili ono, svako će zadržati svoje mišljenje i interpretaciju.
Mislim da je bit ove teme trebalo biti da li je matematički bio korektan move,što po meni i mojoj računici nije ( ako sam krivo izračunao stvarno bih bio zahvalan da netko korektno izračuna),ali svi znamo da je matematika jedno,a u pokeru je na kraju onaj u pravu koji je dobio hand kako god dobro ili loše odigrao... wink

Zadnji popravljao KresimirS (10-03-2011 16:50:07)

10

Re: 54o shove - correct play ili ne?

kiklop napisao:

da je imao 29 o jel to isto onda shove
ode se neradi o tome tko je nit na forumu ko nije nego o ispravnosti situacije, još nisam pročitao suvisli zašto je shove plus ev, jest ako će te li callat samo s 77+ i A10+ a teško s takvom igrom se dolazi do 3 u turniru...
protiv mene ti nebi bilo +ev

+100

00

35

Re: 54o shove - correct play ili ne?

premo napisao:

izracunal sam to po ICMu i ispalo je da bi te BB moral zvati s oko 40%+  handova da bi bilo minus EV
sad kak si napisal izgleda dosta tajt lik tak da je push jako +EV

ovaj citat sve govori
/thread

00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Ajde priznaj, što ti je Max obečao... big_smile

00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Tilt napisao:
premo napisao:

izracunal sam to po ICMu i ispalo je da bi te BB moral zvati s oko 40%+  handova da bi bilo minus EV
sad kak si napisal izgleda dosta tajt lik tak da je push jako +EV

ovaj citat sve govori
/thread

Tilt napisao:

Ne kuzim ja previse te racunice,

očito... ako želiš, rado ću ti još jednom objasniti...(bez uvrede ili zamjerke)  wink

00

38

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Ja sam samo malo zezal s izjavom o nitovima, da podignem tenzije... ima tu i pokoja ribica (sebe ubrajam u tu grupu). Uostalom, navratite na neki ft protiv mene i probajte callati moje shovanje, onda ćete vidjeti da li vam ICM dobro radi.

Definitivno, u pokeru nije sve u matematici, nekad važi i ona "Qui audet adipiscitur" iliti Who dares, wins.

Zadnji popravljao Max_VZ (10-03-2011 17:11:32)

00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Protiv tebe obaveznu ću downloadati i koristiti ICM-calculator na FT, čekati tvoj shove i držati se njega ko mutav.Ne moram ni puno razmišljati, strogo prema brojkama, ne mogu pogriješiti.  wink
btw. ne može te srati ciljelo vrijeme kao ove dane... big_smile

00

40

Re: 54o shove - correct play ili ne?

jbg  kresimire, ako ti bolji igraci (rodman, tilt i max  ) tvrde  da  je  ok zgurat onda  valjda  je... najbolje  da  stavite  na  2+2 i gg

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

41

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Puki, runda i za tebe...

Kao tvoj potpis... bio je flip, il cu dobit il cu izgubit -vis da je 50-50

Zadnji popravljao Max_VZ (10-03-2011 17:22:37)

00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

puki86 napisao:

jbg  kresimire, ako ti bolji igraci (rodman, tilt i max  ) tvrde  da  je  ok zgurat onda  valjda  je... najbolje  da  stavite  na  2+2 i gg

Nije diskusija o tome tko je bolji igrač, a statistike govore jasno da su oni puno bolji od mene, i meni bih bilo smješno uopće o tome voditi raspravu. Uvijek ću priznati ako je netko bolji od mene, mogu samo težiti da jednog dana budem bolji  wink
Ali puno ti hvala na postu, jer kao što si i sam sada rekao, i bolji igrači mogu ponekada loše odigrati i napraviti glupi potez. Znači da i oni još mogu puno toga naučiti, samo očito neki ne žele  wink
btw. da je izgubio protiv AJ i završio na kraju samo 3., ne bih me čudilo da bi ga baš Rodman i Tilt prvi popljuvali što je gurao 45o

edit:
p.s. od kada sam vidio kako gura 45o i dobije flip protiv AJ mislim da je Max sretniji a ne bolji igrač od mene  wink

Zadnji popravljao KresimirS (10-03-2011 17:36:42)

00

43

Re: 54o shove - correct play ili ne?

puki86 napisao:

jbg  kresimire, ako ti bolji igraci (rodman, tilt i max  ) tvrde  da  je  ok zgurat onda  valjda  je... najbolje  da  stavite  na  2+2 i gg

lol

When you got nothing, you got nothing to lose
00

44

Re: 54o shove - correct play ili ne?

ja sam stvarno mislio da je izgubio vs AJ sad tek vidim da je dobio, to nema veze, stavi na 2p2 jer ces tamo dobit bolje misljenje u svakom slucaju.

@kiklop: Premo ti je lijepo napisao zasto je shove EV+

00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Max_VZ napisao:

Bilo bi zgodno ako netko može brojke provrtjeti kroz ICM, ali hand i omjer stackova u kombinaciji s payout strukturom.

Vidim da se Max počeo razbacivati rundama i neznam još kakvim obečanjima pa su očito neki malo zabrijali....
Kao što se vidi po prvom postu u ovoj temi se radi o tome da li je po ICM bio ispravan potez,znaći čista matematika, a ne da li je lik bio tight,donk, da li mu ke trebalo dopustiti još jedan walk ili kaj ja znam. Niti nije tema o tome da li sam ja (ili netko drugi ovdje) donk,ali  i o tome možemo rado otvoriti novu temu.
Ponavljam se, po ICM-u u ovom hendu : SB shove 70%---  45o<13%  ---   shove=loš potez po ICM-u
Ništa više, ništa manje.

Zadnji popravljao KresimirS (10-03-2011 18:53:33)

00

46

Re: 54o shove - correct play ili ne?

KresimirS napisao:
puki86 napisao:

jbg  kresimire, ako ti bolji igraci (rodman, tilt i max  ) tvrde  da  je  ok zgurat onda  valjda  je... najbolje  da  stavite  na  2+2 i gg

Nije diskusija o tome tko je bolji igrač, a statistike govore jasno da su oni puno bolji od mene, i meni bih bilo smješno uopće o tome voditi raspravu. Uvijek ću priznati ako je netko bolji od mene, mogu samo težiti da jednog dana budem bolji  wink
Ali puno ti hvala na postu, jer kao što si i sam sada rekao, i bolji igrači mogu ponekada loše odigrati i napraviti glupi potez. Znači da i oni još mogu puno toga naučiti, samo očito neki ne žele  wink
btw. da je izgubio protiv AJ i završio na kraju samo 3., ne bih me čudilo da bi ga baš Rodman i Tilt prvi popljuvali što je gurao 45o

edit:
p.s. od kada sam vidio kako gura 45o i dobije flip protiv AJ mislim da je Max sretniji a ne bolji igrač od mene  wink


neznam di sam ja  tocno ovo napisao ovo podebljano al nebitno, ja  ne  igram turnire i neznam dal je  ovo ok zgurat.. ali da mi dodete  s  jedne strane  ti i kiklop i s druge strane njh troje i tvrdite  suprotno ja  bi prije  njima  povjerovao zato jer  rezultati stoje  iza  njih a to je  ono najbitnije...
kao sto sam rekao ,na  svu srecu postoji 2+2 i nije  tesko copy  pastat ovaj spot  tamo i pitat, vjerujem da cete dobit  puno odgovora  i onda valjda  nac  neko rjesenje

Zadnji popravljao puki86 (10-03-2011 17:56:27)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Tilt napisao:

@kiklop: Premo ti je lijepo napisao zasto je shove EV+

Uz svo nužno poštovanje, Premo je krivo napisao... Nije bitan calling range BB nego shoving range od Maxa koji je presudan za računicu po ICM, jer u ICM vrijede samo brojke a ne pretpostavke da li je netko tight ili loose. Jer po ICM-u se očekuje da je calling range od BB-a 47% i da će korektno odigrati ( a ne da će biti tight i usrati se na svaki shove!), i baš zato shoving range može biti samo do 70% da SB dobije +EV jer se očekuje ako shova da će ga BB u 47% slučajeva zvati.
Stvarno ne kužim što je tu tako teško za shvatiti.
To što je Max pretpostavljao da će foldati ili da mu je calling range maksimalno 30% je totalno nebitno za ICM jer je ICM čista matematika, igra brojki, koji pretpostavlja da svi odigraju korektno, što u prijevodu znaći da u ovom slučaju SB pusha s 70% henda i SB calla s 47% handa da je equiti za jednog i drugog +/- 0.

00

48

Re: 54o shove - correct play ili ne?

The most important thing to take form this example is that since your risk will always be bigger than your gain.

Kaj je ICM uopće  big_smile
Krešo je bija na karibima(ili di već) oni nisu  big_smile

ma zajebajen se ja...u biti slažem se s maxom treba imat muda ovo okinit...na kraju se sve svodi na luckboxanje ovako il onako

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

puki86 napisao:

neznam di sam ja  tocno ovo napisao ovo podebljano al nebitno

Malo sam se zaigrao s interpretacijom tvog posta,nemoj ništ zamjeriti wink

00

Re: 54o shove - correct play ili ne?

Mislim da je šip tu dobar zato jer ako mu walkas tip vise nije na 8 bbova nego na 9 ili 10. I ti vise nisi na 18 nego na 17,  i svaki detalj sljedeceg spota odlucuje o tome ko je 2. Dok ako mu ukrades blind i uspijes prosvercat svoj steal on nije na 8 nego na 6-7 bbova, a ti si na 19-20. Mislim da to cini kljucnu razliku zasto bi tu zgura, cisto jer bi se on kasnije mora flipat sa any2 i cak ako bi se zdupla nebi bia smak svijeta.
No ako nas calla wow, big deal imamo 40-60. I ako izgubimo ostaje nam stack dovoljan za flipat se, i nemora znacit da smo out jer su blindovi ogromni i probably je flipament anyway.
Nekazem da je isti kurac dobili izgubili taj hand i da se freerolamo za 2. mjesto ako nas calla, ali u mojim ocima tako mi se cini taj spot. Izgubimo li nismo gotovi, dobijemo na konju smo, a ako ukrademo imamo puno veci edge za to 2. mjesto.
I                    -                  I                     +               I                                          +                                              I               

Dva od tri srlucaja je profitabilno. ETO IMAMO ODOVE 2:1   big_smile


Flipat cemo se kad tad, pa zasto ne sad zgurat i probat napravit veliki iskorak i bez flipa ako moze.

Zadnji popravljao chillin (10-03-2011 18:20:40)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
01