26

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

pa kod mene je sve to relativno. ne gledam novce jedinicom "prosjecna hrvatska placa" nego gledam to kroz buyinove. recimo dok sam igrao 0.5/1 kad bi dropao 1500 bio bi na suludom mankiću. sad kad dropam 4-5k nisam na tolikom mankiću kao onda sto sam bio. Gledam to kroz buyinove i mislim da tako moras gledat. Jedina razlika je recimo sto mi je onda 15 BI znacilo puno vise nego sad 15 BI jer sto imas manji roll to te swingovi vise pogadaju zbog toga sto ti tada actually to utjece na kvalitetu zivota (morao bi se odreci nekih stvari etc.). Sad ako dropam 15BI da, ok - bit cu na mankiću, ali moj zivot se nece apsolutno promijenit ni za milimetar.

Sto se druge stvari tice, ne "bumhuntam" cijene, ali to nikad nisam ni radio koliko god da sam malo ili puno imao novaca. jednostavno nisam takva osoba. No opet imas svoju granicu koliko imas novaca i koliko mozes za nesto potrositi, ali ako nesto ne mogu kupiti i nemam love za to jednostavno necu. primjer: danas letim za pariz i zakasnim na let i moram kupit karte za drugi, kaze mi treba da za slijedeci let koji je za 1.5h 2 karte kostaju 800 eura. i kaj sad da radim, ne idem u pariz zbog toga? fuck that!

al sto se mateja tice, ja sam potpuna suprotnost njemu i nikad ne zadrzavam tilt u sebi smile mislim da mi je to i dobro jer bolje igram i nikad kad tiltam ne radim bas ogromne gluposti na kolikom god tiltu bio. sigurno ne igram A game ali ne radim bas sranja.

I zadnje, ono sto je matej rekao lijepo: uvijek ostavljam tips. Mislim da je to cisto stvar lijepog odgoja i stila kojeg nikad nebi smjelo manjkati unatoc tome koliko ti god novca manjka.

00

27

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

moremore napisao:

ali da se vratimo na temu, mislim da ljudi koji neigraju poker, nemaju pojma pod kolikim smo stresom, totalno nebitno koji limiti, stres je isti.

Jel ti dosta tog stresa? Pitam jer svi zaboravljaju da je zdravlje ipak najvažnije od svega, samo je iznimno podcijenjeno dok se ne desi neki problem.
Ne znam sa koliko novaca raspolažeš niti ne želim gurati nos, ali upravo radi svog tog stresa, jesi li razmišljao o životu na kamatu? Tipa oročavanje, sigurna lova svaki mjesec i playing poker just 4 fun?

Ispričavam se ako je ovo off i ako nisam postavio pitanje u drugom podforumu...

00

28

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

knez napisao:

uvijek ostavljam tips.

Ako je dobra usluga bila...

00

29

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

roba59 napisao:
knez napisao:

uvijek ostavljam tips.

Ako je dobra usluga bila...

apsolutno, to se podrazumjeva!

00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

More je mogo bit kralj lubenica  big_smile

Pošto sam ja prolazio nešto slično ko ti prije 10ak mj osjećam se pozvan komentirat.

Slažem sa sa robinim komentarom da je u početku stvarno stresno nosit sa velikim losing sessionima, pogotovo ako si neki student koji nema za kiflu. Teško je tad bit ravnodušan jer recimo već na nl50 koji su microstakesi možeš dnevno dić/zgubit prosječnu hrvatsku plaću. Ono recimo moj stariji brat je radio u to vrijeme za 3k kn što je ono, 10ak BI na 50 i ne cijeniš njega tj. njegov rad ili općenito od bilo koga ako si ti taj dan recimo digo 1k $, a neko tolko dobije za mjesec dana umiranja, i zabriješ si da si neznam kaj. Al opet kad zdonkaš tolko, a znaš da je on taj dan dobio svojih 200kn sve bi dao da si i ti tak.

Ono kaj sam ja naučio kroz neko vrijeme, što sam puno puta čuo od starijih ljudi i u pjesmi od nine badrić i dine merlina (hit obv), da nije sreća para puna vreća. Jer kaj će ti milijoni ak nemaš zdravlje, frendove i obitelj uz sebe s kojima možeš uživat u tom novcu i koji će se veselit tvom uspjehu. Jadno je u današnjem društvu što se ljudi cijene po novcima, tj. ako imaš love onda si uspješan i svi ti ližu pak i što dok nisi imo uspjeha bio si "propala kockarčina", a kad platiš cugu/posudiš lovu onda si kralj i dive ti se.

Zato na novce treba gledat samo sredstvo za život i da ti ne ovisi cijeli život o njima . Ja iskreno ne znam da sad imam milijun $ na cashieru ili par k ko sad, kaj bi se promijenilo, možda bih imo više gluposti u kući  ili bolji auto, al opet bih se družio s istim ljudima i ne vjerujem da bih drugačije gledo na svijet nego što sad gledam. Uz poker se stvarno puno tog nauči jer je sve povezano sa stvarnim životom (BRM, psihologija ljudi, logika, realnost...)

Loša stvar kod pokera je što izgubiš osjećaj za novac u RL, al opet nećeš sad neke sulude stvari radit ako si donekle normalan. Al opet, 400$ nekak izgleda puno manje neg 2k kn što je ustvari isti krc, al kad ti ta lova nije bila u džepu, već ono na nekoj online "igrici" ne padne baš toliko teško.

Knez super gleda na to, i tak se ja trudim, i svi bi tak trebali gledat na down/upswingove jer to je jedini ispravan način za uspjet u pokeru.

30

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

moremore napisao:

jel ima tko za preporuciti neku dobru tabletu za smirenje? smile

www.xnxx.com/

Ak ti ova nije dovoljna dobra, zna frend neke jače pa ću ga pitat i javit ti  big_smile

00

32

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

niveaformen napisao:

što sam puno puta čuo od starijih ljudi i u pjesmi od ivane banfić i dine merlina (hit obv), da nije sreća para puna vreća.

FYP smile

inače hebeno je to sve skupa ali ja to prevladavam uz vrlo dobar, za neke preekonzervativan (u biti i je) bankroll  management

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

kerpoker napisao:

Jos uvijek trazim gdje je najjeftinije za kupit itd.. ali npr. neda mi se radit honorarni, skroz fleksibilan posao za koji sam placen 50kn/sat - za koji bi se 90% studenata ubilo da ga ima.

za 10k kuna mjesecno mislim da bi vecina ljudi radili i ovih sta poker igraju. Zamjenia bi stresan poker za to. Mislim oni koji zarade manje od 10k bi prihvatili odma, odnosno oni mali ljeniji nebi.
Naravno ako zaradis duplo vise od 10k kuna neces prihvatit nikakvog šefa i random posa u zamjenu za slobodu i duplo vecu zaradu.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

@ nivea

Nisan nikad mislia da si glupo (daleko od toga frende) wink , ali nisan ni ovo ocekiva smile .
Sve tako i ja mislim i dozivljavam, al nije mi se dalo pisat toliko nit sam ima inspiracije.
To gore je prob prica vecine na forumu.

Zadnji popravljao chillin (11-03-2011 22:57:33)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

niveaformen napisao:

More je mogo bit kralj lubenica  big_smile

Pošto sam ja prolazio nešto slično ko ti prije 10ak mj osjećam se pozvan komentirat.

Slažem sa sa robinim komentarom da je u početku stvarno stresno nosit sa velikim losing sessionima, pogotovo ako si neki student koji nema za kiflu. Teško je tad bit ravnodušan jer recimo već na nl50 koji su microstakesi možeš dnevno dić/zgubit prosječnu hrvatsku plaću. Ono recimo moj stariji brat je radio u to vrijeme za 3k kn što je ono, 10ak BI na 50 i ne cijeniš njega tj. njegov rad ili općenito od bilo koga ako si ti taj dan recimo digo 1k $, a neko tolko dobije za mjesec dana umiranja, i zabriješ si da si neznam kaj. Al opet kad zdonkaš tolko, a znaš da je on taj dan dobio svojih 200kn sve bi dao da si i ti tak.

Ono kaj sam ja naučio kroz neko vrijeme, što sam puno puta čuo od starijih ljudi i u pjesmi od nine badrić i dine merlina (hit obv), da nije sreća para puna vreća. Jer kaj će ti milijoni ak nemaš zdravlje, frendove i obitelj uz sebe s kojima možeš uživat u tom novcu i koji će se veselit tvom uspjehu. Jadno je u današnjem društvu što se ljudi cijene po novcima, tj. ako imaš love onda si uspješan i svi ti ližu pak i što dok nisi imo uspjeha bio si "propala kockarčina", a kad platiš cugu/posudiš lovu onda si kralj i dive ti se.

Zato na novce treba gledat samo sredstvo za život i da ti ne ovisi cijeli život o njima . Ja iskreno ne znam da sad imam milijun $ na cashieru ili par k ko sad, kaj bi se promijenilo, možda bih imo više gluposti u kući  ili bolji auto, al opet bih se družio s istim ljudima i ne vjerujem da bih drugačije gledo na svijet nego što sad gledam. Uz poker se stvarno puno tog nauči jer je sve povezano sa stvarnim životom (BRM, psihologija ljudi, logika, realnost...)

Loša stvar kod pokera je što izgubiš osjećaj za novac u RL, al opet nećeš sad neke sulude stvari radit ako si donekle normalan. Al opet, 400$ nekak izgleda puno manje neg 2k kn što je ustvari isti krc, al kad ti ta lova nije bila u džepu, već ono na nekoj online "igrici" ne padne baš toliko teško.

Knez super gleda na to, i tak se ja trudim, i svi bi tak trebali gledat na down/upswingove jer to je jedini ispravan način za uspjet u pokeru.

lijepo napisano :palac gore:

na novce na cashieru treba gledat kao na bodove koje treba skupit sto vise i kroz buyinove za odredjeni limit jer ne zelimo da tiltamo ili mijenjamo igru jer smo izgubili pot od $200, fak it i sibaj dalje

00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

Nisam htio spominjati dok se knez ne javi, ali eto sad se javio pa ću i to reći. znam da mi nece zamjeriti,  meni je Knez najsmjesniji covjek kad je na tiltu. to je urnebes. HAHAHAHAHA. Ne znam dali da budem tuzan sto gubi, ili da se smijem dok mahnito lete zvucnici, monitor, slusalice, čaše, cvijeće. Valjda je pravi odgovor negdje između mene i kneza. Neko idealno ponašanje za smanjivanje stresa. Možda kupiti plastične čaše pa znaš da ništa nećeš razbiti?  smile

ili naći tugu u ARGENTINSKOM vinu?

niveaformen- nisam mogao biti kralj lubenica, ja sam Vitez propuštene prilike ( lijepe žene dođu vide i odlaze i bez obzira na moje šokove furka mi je bila za bogove. ) - Azra

20

37

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

moremore napisao:

Možda kupiti plastične čaše pa znaš da ništa nećeš razbiti?  smile

pa vidis, nisam bio lud kad sam kupovao prije par godina wink

00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

Ljava napisao:
moremore napisao:

ali da se vratimo na temu, mislim da ljudi koji neigraju poker, nemaju pojma pod kolikim smo stresom, totalno nebitno koji limiti, stres je isti.

Jel ti dosta tog stresa? Pitam jer svi zaboravljaju da je zdravlje ipak najvažnije od svega, samo je iznimno podcijenjeno dok se ne desi neki problem.
Ne znam sa koliko novaca raspolažeš niti ne želim gurati nos, ali upravo radi svog tog stresa, jesi li razmišljao o životu na kamatu? Tipa oročavanje, sigurna lova svaki mjesec i playing poker just 4 fun?

Ispričavam se ako je ovo off i ako nisam postavio pitanje u drugom podforumu...


Fora je u godinama. Kad sam bio 20ak, sve mi je bilo fun. Uzmem 50k, cool. Izgubim isto toliko, whatever. Živci su bili netaknuti.  Kad si stariji, a sad sam ušao u 30te, postaneš ozbiljniji. Bole te leđa, dobijaš bore, i kao kurva koja trči zadnju trku, počneš misliti na sebe. Stres je gadna stvar, pa ga se klonim koliko god mogu. Razmišljao sam o stvarima kojima pričaš, nisu loše. Mislim da je to pametno i razborito. Samo što nisam to u horoskopu. smile ALi ne brini, moji su živci još ok, više me živcira par sijedih.

10

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

moremore napisao:

jel ima tko za preporuciti neku dobru tabletu za smirenje? smile

Pusti ta sranja...kad misliš da ti treba, sjedi u auto i za baranju, odemo kanđijat štuke,
to opušta bolje od bilo koje tablete ili droge, a slično pokeru - treba tehnika, izbor oružja (varalice), strpljenje
i postoji ROI (wobbler 80kn, kila štuke 50kn, pa znaš da li si u pozitivi ili ti zapne i moraš kidat i eto minusa  big_smile )

00

40

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

moremore napisao:

Fora je u godinama. Kad sam bio 20ak, sve mi je bilo fun. Uzmem 50k, cool. Izgubim isto toliko, whatever. Živci su bili netaknuti.  Kad si stariji, a sad sam ušao u 30te, postaneš ozbiljniji. Bole te leđa, dobijaš bore, i kao kurva koja trči zadnju trku, počneš misliti na sebe. Stres je gadna stvar, pa ga se klonim koliko god mogu. Razmišljao sam o stvarima kojima pričaš, nisu loše. Mislim da je to pametno i razborito. Samo što nisam to u horoskopu. smile ALi ne brini, moji su živci još ok, više me živcira par sijedih.

Hehe, horoskop je gadna stvar.  smile Radi mog ja sigurno i stojim u mjestu. Onog dana kada sam shvatio da mi je osjećaj gubljenja 1000EUR 10 puta intenzivniji od dobivanja iste svote, shvatio sam da je moja strana, nitty strana  lol  Ali respect totalni, očito je da ljudi koji sa tvojim razmišljanjem puno brže uspjevaju u nekom poslu.

btw. ne brini se za sjede, ja sam u 26-oj i naziru se na mojoj glavi već 2 godine haha

00

41

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

moremore napisao:

jel ima tko za preporuciti neku dobru tabletu za smirenje? smile

Muči me da li odgovor uklopiti u jednu rečenicu ili napisati seminar.  smile

Postoji dosta dobrih medikamenata za smirenje, bar se danas pišu recepti za njih kao za bombone, nažalost.
Olakšati si, da, svakako. Samo treba znati razlučiti granicu kada je potrebno takvo nešto. Svaki Xanax nosi i svoje nuspojave, ali nosi i stres svakodnevni. Zna se da alkohol ima isti učinak kao i anksiolitici, a i nikotin donosi smirenje. Bitna je mjera i kod kemije i kod drugog, naravno. ( I nemojte da dođu u interakciju. )
Vitamini B skupine, magnezij, folna kiselina kao dodaci prehrani su jako dobri. ( Neće utjecati na sijede, ali bar će spriječiti da vam ispadne kosa od stresa.  wink ) Uostalom, prosijedost je šarmantna kod muškaraca.
Fizička aktivnost je broj jedan.
Mišljenja sam da si svatko sam treba naći svoju metodu nošenja sa stresom, jer nešto što meni pomaže drugom je možda p..... dim.
Očito da imam iskustva sa stresnim situacijama. Trebala bih otvoriti neku "kauč" temu , "Dala-službeni psihić PokerPro foruma"  big_smile .

10

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

Ljava napisao:

Onog dana kada sam shvatio da mi je osjećaj gubljenja 1000EUR 10 puta intenzivniji od dobivanja iste svote, shvatio sam da je moja strana, nitty strana

To nema veze s tvojom osobnosti i nitty stranom.
Ljude jednostavno gubitak puno vise boli od dobitka jer jednostavno u glavi smatras da se dobitak podrazumijeva, a gubitak je splet okolnosti (nije bitno jel rijec o cooleru, bad beatu ili cak jednostavno lose odigranom potezu, jer ti u onom trenutku kad si stavio lovu u pot, smatrao si/nadao si se da ces odnjeti pot, tako da kad odneses, to je ocekivano, a kad spusis nije).

00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

ma puknes si normabel i bit ces opusten big_smile ali postoje brojne nuspojave takodjer pazi se sa kemijom wink

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

Dala tabletomanka big_smile

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

45

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

zamorano11 napisao:

Dala tabletomanka big_smile

Nije Dala tabletomanka, ali hipohondar je.

00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

Dala- ma šalio sam se za painkillere, ali alkohol stvarno liječi. Pa znali su indijanci što rade. smile

00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

moremore napisao:

Pa znali su indijanci što rade. smile

Apsolutno se slazem..


http://img340.imageshack.us/img340/2151/lulamira.jpg

Zadnji popravljao Dr.Greenthumb (14-03-2011 17:27:28)

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

48

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

moremore napisao:

Dala- ma šalio sam se za painkillere, ali alkohol stvarno liječi. Pa znali su indijanci što rade. smile

smile  Dok nema potrebe, što dalje od lijekova !
( A ja na bezalkoholnoj pivi danas, kak' moj stari kaže - to ti je malo bolje od vode- . )

00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

momci,dođite na boks ili (za veće mazohoiste) na kickbox nakon tilta  big_smile  ako razbijete koga,osjećat ćete se definitivno bolje.
Ako ko razbije vas,bit će vam i tako svejedno,u knock-downu i tako ne mislite na pare  big_smile

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: stres, vrijednost novca i ostalo

Pepy apsolutno potpisujem.

Da se mene pita, svaki covjek bi trenirao i znao neku borilacku vjestinu. A tada nebi imalo smisla ratovati, kad znas da je svaki Average Joe potencijalni kung fu majstor.

Ljudi, jebale vas pare. Ne sastoji se zivot od suhoparnog namakanja novca, niti vam novac moze kupiti srecu. Tibetanska mudrost kaze da je apsolutno sve u zivotu prolazno, a svi vi kao pokerasi bi toga trebali biti svjesniji u odnosu na generalnu populaciju.

Kad prihvatis takav pogled na materijalne stvari, a on je zbilja cinjenican - downswingovi i upswingovi postaju smijesna stvar. Pogotovo kad si pogledas graf par minuta nakon sto si zbog mega tilta razbio najdrazu salicu. Ili laptop.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
20