Tema: Par savjeta za mtt

Prije svega pozdravljam forumaše. Dolazim iz Dalmacije i pokušao bi malo igrati poker.

Recimo da neke osnove znam i da nisam totalna truba tako da mi ne treba baš sve crtati.
Moj interes, pa samim tim i pitanja, su usmjerena ka mtt,dakle turnirskoj igri,pa tko ima volje i zna odgovoriti, biti ću mu zahvalan.

1. Gdje je najbolje igrati mtt u ovom trenutku, s obzirom na zadnje okolnosti, a i inače?
2. Kako pohvatati/odigrati dnevno barem 5-6 turnira na micro ulozima, za početak 1-2 eura ( interesira me igra od 10 naveče, pa do jutra)
3. Koliki je optimalan broj BI sa kojim moram raspolagati?
4. Da li je potrebno izučavati neke posebne literature i videa (imam onu od Harringtona prevedenu na hr), ili je potrebno pohvatati osnovne koncepte i natući iskustva? (ako ima nešto posebno za proučiti molim za preporuku)
5. Treba li imati kakve softvere?
6. Bilo kakav pametan savjet?

00

Re: Par savjeta za mtt

Dobrodošao

1. definitivno Pokerstars, nakon njega FullTilt
2. ne kužim, sjedneš i igraš big_smile
3. barem 100BI, ovo barem podcrtaj
4. jedno ne ide bez drugoga. Harrington ti je odličan za početak, malo gledaj videa, postaj handove.
5. Holdem manager ili PT3, za ob imaš trial verzije
6. zaradi nešto i plati pivo

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Par savjeta za mtt

pozdrav rodjo.
temu si moga stavit i u "predstavite se"

1. stars/tilt (rush turniri na tiltu su super) tesko ces napravit brdo para igrajuci micro mttove od 1$ na fieldu od par tisuca ljudi najmanje, stoga bi ti preporucio grindanje sng-a, uz navecer upaljena 2-3 mtt-a i za procitat moshmana.
2. probaj uvatit sta uvatis i gg smile
3. pun kurac, a spori donkamenti od pet i vise tisuca igraca su jako teski za napravit dobar roll, odnosno za stagnirat dok ne shipas      nesto big time, zato bi treba i grindat microse
4. znaj osnove i dobro flipaj, neka hand izdrzi kad treba i deep si
5. holdem manager, sve o tome mozes nac na forumu
6. pametno

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Par savjeta za mtt

Da ne otvaram novu temu s istim naslovom poslužit ću se ovom.
- Trenutno igram micro MTT (3.3 , 2.2 , 2.75 itd.) .U  6-max MTT i turbo Mtt se slabije snalazim tako da sam se odlučio na Regular speed , full table , freezout turnire.
- Trebam savjet nekoga od MTT grindera sa foruma. Imam problem u srednjoj fazi turnira.

Tipični problem :   Mtt -> 1500 field-> 600 nas je ostalo ,350 ITM -> ja imam avg. stack  U toj srednjoj fazi turnira gubim na kvaliteti igre , igrači postaju sve agresivniji a ja sve pasivniji i čekam hand za dubble-up koji prečesto bude nekakav flip (npr. AKvs55) i tada uspjeh cijelog turnira svedem na taj jedan 50/50 hand . Previše blindova gubim i premalo c-betam itd.itd.

-U početnoj fazi se dosta dobro snalazim i rijetko kad ispadam u toj fazi . Uvijek je problem srednja faza turnira.
- Trebam savjet za neki video ili pdf. knjigu ili tutorila ili link na nekakav forum (bilo šta) vezan za Mtt strategiju u middle i late fazi turnira i na bubblu . To mogu biti i nekakve smjernice ili nešto u kratkim crtama . Ako imate volje možete i vi napisati poneki savjet .  smile

00

Re: Par savjeta za mtt

pa kao što kažeš ti postaješ pasivniji, a oni agresivniji... znači igraj agresivnije, s kasnih pozicija diži, kad dobiješ kol c-betaj jer su svi tad više tight, agression is the key, eto ukratko

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00