Tema: Moja greska ili??

Igram jucer turnir u Cezaru.
Prize pool 1200 eura.Pocelo s 60 igraca.
Zavrsim 15.

Blindovi 500/1000, prosjecni stack 20k. Ja imam 21k.
Imam poziciju small blinda.
Svi se foldaju do mene, pogledam, 44.
Big blind ima nekih 30k chipova.
Razmisljam, ako raisam 3-4 blinda, callat ce me sigurno ako ima ista igrivo.
Odlucim se za limp.
On pogleda i raisea do 3.5k.
Drzim da ima dva overa i zguram all-in.
On tu automatski calla s J,10 i naravno flopa skalu.

00

Re: Moja greska ili??

rounder1984 napisao:

Igram jucer turnir u Cezaru.
Prize pool 1200 eura.Pocelo s 60 igraca.
Zavrsim 15.

Blindovi 500/1000, prosjecni stack 20k. Ja imam 21k.
Imam poziciju small blinda.
Svi se foldaju do mene, pogledam, 44.
Big blind ima nekih 30k chipova.
Razmisljam, ako raisam 3-4 blinda, callat ce me sigurno ako ima ista igrivo.
Odlucim se za limp.
On pogleda i raisea do 3.5k.
Drzim da ima dva overa i zguram all-in.
On tu automatski calla s J,10 i naravno flopa skalu.

Greška.

Trebao si samo callat njegov raise i na flopu check fold.

Sa 17 .5 BB i dalje si u igri...

All the decisions of my life are based on satisfying three primary functions: fun, freedom and fulfillment.
Poker is a blend of them all.
-Phil Laak-
00

Re: Moja greska ili??

Tvoja greska..
Mislim da nema smilsa sa 44 gurati cjeli stack jer u najboljem slucaju imas 50 50 sanse,
Imao si 20 bb i jos nisi bio u sitaciji da moras gurati, trebo si reisat i na flopu bet /fold

club  heart  diamond  spade
00

Re: Moja greska ili??

rounder1984 napisao:

Igram jucer turnir u Cezaru.
Prize pool 1200 eura.Pocelo s 60 igraca.
Zavrsim 15.

Blindovi 500/1000, prosjecni stack 20k. Ja imam 21k.
Imam poziciju small blinda.
Svi se foldaju do mene, pogledam, 44.
Big blind ima nekih 30k chipova.
Razmisljam, ako raisam 3-4 blinda, callat ce me sigurno ako ima ista igrivo.
Odlucim se za limp.
On pogleda i raisea do 3.5k.
Drzim da ima dva overa i zguram all-in.
On tu automatski calla s J,10 i naravno flopa skalu.

S cime te on callao je apsolutno nebitno. Imas 2 ispravna playa ovdje:

1. fold pod uvjetom da nisu antesi u igri, odnosno da je ukupni pot preflop samo tvoj sb i njegov bb
2. raise 3BB

Allin play je u ovoj situaciji najgore sto si mogao napraviti, posto ces sa 44 flipati sa vecinom njegovom calling rangea (pretpostavimo da su to svi suitani broadwayi, svi asevi iznad A9 recimo, KT+ itd).

Dakle, uzasno odigrano zbog cinjenice da si imao above average stack. Da si imao manje (recimo 10-ak) BB, onda prakticki mozes shoveat ATC, ali sa avg stackom se uopce ne isplati zajebavat sa bjednim cetvorkama. Raise preflop, fold na shove i check/fold flopa ako missas set. Nema tu neke prevelike mudrosti.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Moja greska ili??

rounder1984 napisao:

Drzim da ima dva overa i zguram all-in.

Jako zanimljiva pretpostavka...

00

Re: Moja greska ili??

roba59 napisao:
rounder1984 napisao:

Drzim da ima dva overa i zguram all-in.

Jako zanimljiva pretpostavka...

A, nije da se sad pravdam, al posto sam sjedio pored covjeka nekih sat vremena, i vidio mu stil igre tako sam zakljucio.
Svaki put kad je bio blind, ako je bio jedan ili dva limpera je raiseao, a ni callanje mu nije strano ako nije prevelik raise.

Ako ces iskreno, gurnio sam all-in najvise iz razloga sta sam jucer prije turnira procitao u tvom postu da ako si siguran da protivnik ima dva overa (konkretno A,K), da bi ga gurnio all-in s parom dvojki.

U svakom slucaju, iako po vasim rijecima nisam trebao gurnuti, smatrao sam da me nece callat bez stvarno dobrog handa.

BTW, ante je bio 100, 8 igraca za stolom.

00

7

Re: Moja greska ili??

sta nije da ovdje uz sve ima i dovoljno folding equitya?
istina je da jako rijetko igram turnire i vjerujem da ima puno boljih opcija, ali ovo mi se ne cini bas kao tako katastrofalan play

I na kraju bude " HARAŠO"
00

Re: Moja greska ili??

butko napisao:

sta nije da ovdje uz sve ima i dovoljno folding equitya?
istina je da jako rijetko igram turnire i vjerujem da ima puno boljih opcija, ali ovo mi se ne cini bas kao tako katastrofalan play

limp shove je uzasan line u tom spotu sa tim stackom. radije standardni raise i riskirat 2.5bb (sto bi ga zadrzalo na avg. stacku) nego riskirati tournament life. da je odmah shoveao imao bi folding equity, ovako kad fejsas raise od BB-a najcesce ima hend s kojim ce ti callat shove.

a svi znamo da domaci live pro-ovi  cool  se obozavaju stackoffat se sa JT i slicnim. Pa uostalom, pogledaj tko je bio runner up na WSOP 2009.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Moja greska ili??

Ovaj limp shove je super play ako je tip u BB agro. Ako je pasivni station onda bi limpao i vjerojatno foldao na rejz. Ako je neki tajter onda bi rejzao 2.5x i betao skoro svaki flop.

00

10

Re: Moja greska ili??

boboman napisao:

Pa uostalom, pogledaj tko je bio runner up na WSOP 2009.

da, super rečeno...još mi nikako nije jasno zašto je moon callo s qj...imao sam dosta rasprava na tu temu ali meni užasan call (osim ako mu nije bilo već svega pun k...) smile
a što se tiče handa...ja bi ipak standardno odigrao...znači školski rejz 3.5x, na eventualni shove fold

When you got nothing, you got nothing to lose
00

11

Re: Moja greska ili??

ukratko dobro si odigrao

00

Re: Moja greska ili??

Dace napisao:

ukratko dobro si odigrao

Mozes obrazlozit?

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

13

Re: Moja greska ili??

butko napisao:

sta nije da ovdje uz sve ima i dovoljno folding equitya?
istina je da jako rijetko igram turnire i vjerujem da ima puno boljih opcija, ali ovo mi se ne cini bas kao tako katastrofalan play

Imao bi folding equity da villain može foldat - protiv obzervantnog LAGa ovo bi, uz dotadašnji tight image - bio vrlo dobar play, jer bi limp-shove izgledao superjako, al budimo realni - takvih igrača na low-buyin live turnirima nećeš previše vidjet. Imo, protiv nekog tko je i prije imao sumnjive calleve (što je Hero trebao uočiti, obzirom da sjedi desno od njega), ovo je katastrofalan play, dakle ili raise/fold ili fold preflop - cilj je probati izbjeći posflop igru s malim pp izvan pozicije protiv aggro protivnika.

Zadnji popravljao dabac (09-01-2010 04:24:46)

00

14

Re: Moja greska ili??

sa 20bb effective stackom je raise/fold ok opcija ovdje ce te live igrac shoveat sa jako snaznim rangeom sto je dobra vijest ali sudeci po opisu cini se da ce ovaj igrac sve callat. naravno sa 44 i takvim stackom oop u raiseanom potu smo u groznoj situaciji

Ako limpamo bb ce vjerojatno ovdje raiseat s manjom frekvencijom nego na internetu sto je losa vijest ali taj broj ne bi trebao biti drasticno manji, ono sto je dobro je da ce generalno live igrac ovdje foldat jako puno toga nakon sta raisea.

sad pitanje je koliko je tip agresivan, ovako bez specificnih readova mislim da je limp shove najbolji play.

00

Re: Moja greska ili??

Dace napisao:

sa 20bb effective stackom je raise/fold ok opcija ovdje ce te live igrac shoveat sa jako snaznim rangeom sto je dobra vijest ali sudeci po opisu cini se da ce ovaj igrac sve callat. naravno sa 44 i takvim stackom oop u raiseanom potu smo u groznoj situaciji

Ako limpamo bb ce vjerojatno ovdje raiseat s manjom frekvencijom nego na internetu sto je losa vijest ali taj broj ne bi trebao biti drasticno manji, ono sto je dobro je da ce generalno live igrac ovdje foldat jako puno toga nakon sta raisea.

sad pitanje je koliko je tip agresivan, ovako bez specificnih readova mislim da je limp shove najbolji play.

tongue

00

16

Re: Moja greska ili??

mislim da je zbog stack sizeova limp/shove najbolji play ovdje ali daleko.
@dace problem kod openanja je taj da ce live ribetina zaflatat i apsolutno nema dobrog flopa za 44 i supermega tesko ih je odigrat OOP sa 20bb stackom cak i protiv ribetine.

00

17

Re: Moja greska ili??

Neznam za vas ostale, ali ja bi callao i pustio taj par na cbet ako ne pogodim set

Uostalom, ima nas pokrivene što se chipova tiće tako da nije ni njegov call jako čudan... Treba vidjeti kakav je on read imao o tebi i dali je mislio da ga samo želiš izgurat iz handa sa airom

Zadnji popravljao Ico424 (09-01-2010 13:55:08)

Online poker spašava živote.
00