Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Problem je s AK što igraš protiv shortyja i nije isto imati QQ i AK protiv takvog igrača, iako bi ljudi rekli da je to flip situacija tj. da obje kombinacije imaju podjednaku vrijednost. Iz tog razloga trebaš prilagoditi bet sizing preflop. AK želiš odigrati brzo i zgurat se preflop jer ti to nije EV- a imaš i fold equity, pogotovo iz razloga što će te A ili K pogoditi na flopu oko 30% slučajeva(ako se ne varam) i onda nećeš znati šta napraviti kada dođe flop 69T, a ti imaš AK, pa češ napraviti glupost koju si gore naveo, da češ baciti na njegov raise, a njemu ostalo iza 2$. A i da si imao QQ, 4bet sizing mi se ne sviđa jer će se često dogoditi da je jedini value koji ćeš iz njega izvući preflop obzirom da ga neće ništa pogoditi i on će foldati na flopu. Dakle:
  AK: hero raises to 0,6$, villain 3bet to 2,25$, hero 4bet to 3,75$ =LOŠE(flop će te pogoditi u 30% slučajeva, a on ti na tvoj 4bet do 3,75$ foldati neće ništa i ti nećeš znati odigrati flop kada te ne pogodi)
  AK: hero raises to 0,6$, villain 3bet to 2,25$, hero goes all in = DOBRO(nečeš imati problema kako odigrati postflop, imaš fold equity i uzimaš money koji je već u potu, a skoro nikad nisi -EV, a često si ajmo reći 50:50, što je dakle +EV)
  QQ: hero raises to 0,6$, villain 3bet to 2,25$, hero 4bet to 3,75$ = LOŠE(izvukao si iz njega 3,75$ a mogao si bar 1$ više kojeg bi ti on platio, a ne možeš računati da ćeš često izvući još value postflop jer će njega rijetko flop pogoditi)
  QQ: hero raises to 0,6$, villain 3bet to 2,25$, hero 4bet to min. 4.75$ = DOBRO(QQ možeš lagano odigrati postflop, često se bez brige zgurati na flopu, izvukao si više valuea preflop kojeg na flopu više ne bi izvukao jer ga često ne pogodi ništa)

  Poanta je da s AK radije guraš all in iz gore navedenih razloga, a sa QQ rađe radiš ovakav play tipa 4bet do..., iako ni tu ne preferiram tvoj bet sizing od 3,75$ jer će često $$$ koje zaradiš doći iz onog što si izvukao preflop, a rjeđe postflop i na taj način si smanjuješ zaradu.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

I brijem da je "rijeđe", a možda i nije, al brijem da je, a bode me u oči...

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

28

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

dfable napisao:
chillin napisao:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa   ne tiltajte me

?

http://medias2.lesdessousdusport.fr/image/poker/1_1bc16deb0112c0199bb8db695734d576_475.jpg

nesto mi je poznata.... ta naljepnica big_smile

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

29

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

dfable, sinisat5 svaka cast na komentarima steta sto ih nema vise....nadam se da ce te i moj podfourm za FR pratiti jer u zadnje vrijeme imam velikih problema....

00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Neil's intro to NL25, meni sasvim solidan video, dosta pomaze i daje uvide u osnovne" koncepte " protivnika na ovom limitu.

00

31

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Hvala svima na komentarima. Inače ovakav 4 bet nije moj standardan play. Uglavnom bi to bilo malo više od tih 3.75$.

00

32

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

MasaKrisT napisao:

Neil's intro to NL25, meni sasvim solidan video, dosta pomaze i daje uvide u osnovne" koncepte " protivnika na ovom limitu.

Možem mi molim te reći gdje pogledati ili downloadati spomenuti video.
Hvala

00

33

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Lavlas napisao:

Hvala svima na komentarima. Inače ovakav 4 bet nije moj standardan play. Uglavnom bi to bilo malo više od tih 3.75$.

Ali imaš i sa 3betom ogromnih problema, lako za 4bet:

https://www.pokertableratings.com/repla … 6183686183

https://www.pokertableratings.com/repla … 6183610010

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

34

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

dfable napisao:
Lavlas napisao:

Hvala svima na komentarima. Inače ovakav 4 bet nije moj standardan play. Uglavnom bi to bilo malo više od tih 3.75$.

Ali imaš i sa 3betom ogromnih problema, lako za 4bet:

https://www.pokertableratings.com/repla … 6183686183

https://www.pokertableratings.com/repla … 6183610010


Misliš da mi 3bet nije dovoljno velik? Slažem se , ali neki put jednostavne ne želim natjerati druge da foldaju. Predpostavljam da to krivo radim!?

Zadnji popravljao Lavlas (22-07-2011 17:43:03)

00

35

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

dfable napisao:

Smjernice:
-kada 3betaš, 3betaj barem 3x kada si IP, 4x kada si OOP
-kada 4betaš, 4betaj cca 2,5x

Nečeš ga nigdje otjerati. Kada minrejzaš daješ mu oddse da te calla sa bilo koje dvije karte. I onda češ plakati zašto je natkupio tvoje AA sa J5.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

36

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

dfable napisao:
dfable napisao:

Smjernice:
-kada 3betaš, 3betaj barem 3x kada si IP, 4x kada si OOP
-kada 4betaš, 4betaj cca 2,5x

Nečeš ga nigdje otjerati. Kada minrejzaš daješ mu oddse da te calla sa bilo koje dvije karte. I onda češ plakati zašto je natkupio tvoje AA sa J5.

Što jest, jest. I to je istina.

00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

moli boga da svaki dan igras sa takvima big_smile...a kad te vec dobiazamisli da je ima 45 i da si bia skoro drawing dead lol lol  lol  lol  lol  lol

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

ne nego big fishevi sa 1/4 stacka dobivaju te potove samo da ostanu

00