51

Re: planet x

dfable napisao:

The Big Bang model is the prevailing cosmological theory of the early development of the universe.

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Bang

Boby napisao:

Ajde malo googlaj pa nađi razliku između "hipoteze" i "znanstvene teorije".

Uglavnom (pojednostavljeno) imaš hipotezu o tome da se svemir širi te/ili da je svemir imao početak, na temenju promatrane činjenice da se dalje galaksije šire većom brzinom. Predvidiš rasprostranjenost elemenata u svemiru i mikrovalno pozadinsko zračenje. Promatranjem potvrdiš oboje i dobiješ znanstvenu teoriju velikog praska.

Pošto se još zove znanstvena teorija znači da nitko nije ponudio bolji model na temelju promatranih činjenica ili našao dokaz protiv velikog praska.

00

52

Re: planet x

Ok, da li postoji mogućnost da teorija Velikog praska bude pobijena u budučnosti?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

53

Re: planet x

01

54

Re: planet x

dfable napisao:

Kao ni sve druge naučne teorije, ni Teorija velikog praska nije nepogrešiva ni sveobuhvatna. Iako spomenuti dokazi podržavaju teoriju, neke nepoznanice još uvijek postoje. Četiri su osnovna problema vezana uz ovu teoriju: nedostatak antimaterije, formiranje galaksija, budućnost svemira, te uslovi "prije" Velikog praska.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak

Otiđi na dio Problemi.


Teorija gravitacije kaže da se tijela koja imaju masu privlače. Odakle elementarnim česticama masa i čime se privlače gravitacijski je nerazjašnjeno i među najvećim problemima fizike danas. To i dalje ne znači da tijela s masom ne privlaču jedna druge i da ćeš se pri skoku u more eventualno lansirati u svemir.

Ovo na wiki pola nisu problemi, barem koristi englesku jer u hrvatskoj bosanskoj podataka ima malo i često su lošije kvalitete.

00

55

Re: planet x

dfable napisao:

Ok, da li postoji mogućnost da teorija Velikog praska bude pobijena u budučnosti?

Naravno, postoji mogućnost i da otkrijemo da živimo u matrici pokrenutoj na kompjuteru velike zelene koale.

10

Re: planet x

science experts itt

00

Re: planet x

Ovakve teme i rasprave su prakticno besmislene i ne vode nikud. Pogotovo o svemiru. To su sve samo puke teorije, nista od toga nije dokazano. A o velicini svemira, nastanku i ostalim stvarima ne treba raspravljati jer je nas mozak ogranicen. To ne mogu da shvate i dokazu ni najveci umovi danasnjice.

01

58

Re: planet x

RatBorn napisao:

Ovakve teme i rasprave su prakticno besmislene i ne vode nikud. Pogotovo o svemiru. To su sve samo puke teorije, nista od toga nije dokazano. A o velicini svemira, nastanku i ostalim stvarima ne treba raspravljati jer je nas mozak ogranicen. To ne mogu da shvate i dokazu ni najveci umovi danasnjice.

Tako je!

Povijest ljudske civilizacije je tomu dokaz. Zašto se itko uopće trudija skužiti struju na primjer.

10

59

Re: planet x

kako kaze Marty (zebra) iz madagaskara...

I'm ten years old. My life is half over and I don't even know if I'm black with white stripes or white with black stripes!

31

60

Re: planet x

EOD for me.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
11

Re: planet x

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
11

62

Re: planet x

dfable napisao:

EOD for me.

S tim da se nadam da razumiješ razliku mogućnosti i vjerojatnosti...

01

63

Re: planet x

Boby napisao:
dfable napisao:

EOD for me.

S tim da se nadam da razumiješ razliku mogućnosti i vjerojatnosti...

Ja neznam, ubiti u primjeru znam (bar mislim) al sad sam probao definirat samome sebi i nikako ne mogu tocno definirat  neutral 
Daj kratke i jednostavne definicije  ako ti se da  smile

Imo "mogucnost" je ponuđen broj nekakvih kombinacija, recimo villan ima mogucnost dobivanja AA u jednom dijeljenju,
A "vjerojatnost" je šansa da se to dogodi, vjerojatnost da ce dobit AA je 220 naprema 1
Tocno?  hmm

when you feel like quitting think about why you started..
01

Re: planet x

barba terry je to savršeno objasnio: “In the beginning there was nothing, which exploded.” end of story.

Det. Frank Drebin: We're sorry to bother you at a time like this, Mrs. Twice. We would have come earlier, but your husband wasn't dead then.
01

65

Re: planet x

nek nam vrate elvisa, haseta, brus lija,
a evo im silikoni, atomska i cia

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
01

66

Re: planet x

Tonac napisao:

Ja neznam, ubiti u primjeru znam (bar mislim) al sad sam probao definirat samome sebi i nikako ne mogu tocno definirat  neutral 
Daj kratke i jednostavne definicije  ako ti se da  smile

Imo "mogucnost" je ponuđen broj nekakvih kombinacija, recimo villan ima mogucnost dobivanja AA u jednom dijeljenju,
A "vjerojatnost" je šansa da se to dogodi, vjerojatnost da ce dobit AA je 220 naprema 1
Tocno?  hmm

Npr. moguće je dobiti na bacanju pet kocki sve 6-ice, al vjerojatnost je mala (0.013%), dok je nemoguće dobiti na bar jednoj kocki 7-icu jer je nema na kocki.

01

Re: planet x

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/225248_700b.jpg

01

Re: planet x

http://topdocumentaryfilms.com/through-the-wormhole/ ...pogledajte si ovaj serijal....koga zanima i voli ovakve stvari, nece pozalit cool !!!

21

69

Re: planet x

ja i moj brat robert.

01

Re: planet x

Josip Šimunić napisao:
andro napisao:

vjerujete li da postoje svemirci ili duhovi, ako da koji vam se cine bolje creepy

svemirci ne, ali duhovi da

Ovako kad kazete svemirci, odma se misli na zelena ljigava stvorenja koja skice i pljuju zelene sline po ostalima

01

Re: planet x

najviše mrzim kad me ta zelena sranja otmu, to je najgore mamu im...

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
01

72

Re: planet x

Josip Šimunić napisao:
andro napisao:

vjerujete li da postoje svemirci ili duhovi, ako da koji vam se cine bolje creepy

svemirci ne, ali duhovi da

Ja mislim da je lakše povjerovati da postoje svemirci nego duhovi

O tome se zapravo radi, zar ne?
Povući krivi potez u pravom trenutku.
00

Re: planet x

- Sašiju meni najbolji Beogradski majstori odelo, oni iz Makedonske...ona brača...Petrovi, brača Petrović, da....
Svetlooo, proletnje...'naš kako brate, ono, bela šulja, prsluk...sve...ja, spremio se...keva da me isprati, žena prolila vodu zamnom 'nači...i krenem ja...i ko za kurac naletim na Bubija...Bubi s...znaš Bubija?

- Kako nebi znao Bubija.

- Znači, desi, desi...on k'o uvek tako skockan, ja mu kažem idem na maturu...reko 'de ćeš ti...on ka'e pa idem kod Mire dvorupac, stigo Šiki sa Tajlanda, doneo...ne..neko belo, doneo, doneo neko duvanje...pa kao da probamo i tako...i krenem...kažem, 'de si poš'o bre...kuda...pa idem i ja s'tobom čoveče kakva matura šta, proslava maturske večeri brate...takvu žurku ni mrtav ne bi propustio...odemo tamo, Bubi i ja, ja se tako izdobijam brate da smo završili u zološkom vrtu...i valj'o sam se po blatu, ono, ulazio sam kod nekih životnja, uopšte ne znam kod kojih brate...ganjali nas čuvari ono...uj'tru kad sam doš'o kuči, brate keva kad me videla...žena u nesvest, odelo sjebano...i posle kad je došla sebi, kao pita me, kako je bilo na maturi, ja kažem, mama...nezaboravno...plesao sam sa razrednom...eto, ono, moja majka i dan danas misli da sam ja bio na maturi...

hvala sto se nitko nije javio,svi memberi otprije su dobili,ja nisam,al svejedno hvala
01

Re: planet x

OuterEgo napisao:

barba terry je to savršeno objasnio: “In the beginning there was nothing, which exploded.” end of story.

I ja se slazem s tim! Nista ne moze iz nicega, sto, kako, zasto je x faktor! Kad smo vec tu, mozemo samo uzivat u zivotu  big_smile  A vec kad smo tu na zemlji, sve je moguce!

Vamos Rafa! Tennis is my life big_smile
00

Re: planet x

Samo Hajduk!

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
12