Re: Europska unija, da ili ne

big papa napisao:

NE u svakom slucaju. pitajte svicarca zasto oni nece u EU. sto se tice posla i skolovanja to se moze i bez zajednice, to samo da se nasi politicari mogu slikat u "visokom" drustvu i da nam prodaju demagogiju kako ce nama tamo biti super. navode se samo pozitivni razlozi a nema ni jednog negativnog u promotivnim kampanjama , cudno zar ne

ko što sam i reko uopće neću dalje komentirat neke od izjava (neke uopće nemaju smisla + svako ima pravo na svoje mišljenje pa makar se kosilo s mojim wink ) samo jedno pitanje --> nisi ti iz SL? (pitam jer vidim da tamo grindaš smile )

Zadnji popravljao iAcesHigh (04-01-2012 13:03:51)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Europska unija, da ili ne

uspoređivat švicarsku i hrvatsku je retardirano,  od vremena napoleona švicarska je stash država koja je služila za pohranu opljackanog bogastva sa svih velikih vojnih pohoda od napoleona do hitlera. da imalo znate povijesti skuzili bi da je vrhunac dozivila zapljenom židovskog zlata bivših logoraša, pa i onog nacističkog... Tako da svaka usporedba sa švciarskom je plod čovjeka koji koda je pao sa marsa, jednostavno švicarska je bila neutralna na sve, pa i na nacizam i tu je profitirala. norveška opet, ima velika rudna bogastva pa joj zato i eu ne treba...
eu je daleko, jako daleko od dobre stvari, ali mi kao prezadužena zemlja nemao alternative nažalost. a na ove price o uređenom i demokratskog društvu se valjam po podu jos jednom, al dobro s obzirom da ljudima mišljenje kreiraju cnn, fox, nova tv ("klimnem glavom na tuznu vijest, kesim se na dobru, šaljiv sam ko škoro -tv") uopce me ne cudi da ljudi misle u neoliberalnoj eu da je neko demokratsko društvo

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
10

Re: Europska unija, da ili ne

ja još neznam,a i svejedno mi je jer ionako mogu u EU ubrzo..
ali jednu stvar zaboravljate vi koji govorite za posao i to..nisam siguran,ali 5 ili 7 godina necete moci raditi u drzavama EU,to je prijelazno razdoblje i to su imale sve nove clanice..

00

Re: Europska unija, da ili ne

Chidambar napisao:

dali smo guzice za tu eu, pozatvarali generale, popustili talijanima zerp, popustili slovencima u granicnim sporovima, napravili milion raznih ustupaka, izmijenjali brdo zakona, propisa... i sto bi sada trebali reci ne hvala?

Da, i te koji su to uradili objesiti za jaja na Trgu bana Jelačića.

A ovi koji tu viči NE, vidjeti ćemo njih i veliki dio cijenjenog pučanstva, kada krene agresivna promiđba. Pa kada se suza zasja u oku.Ruka sama ide na DA big_smile .
Mi smo jednostavno retardirana nacija koja niti ne zaslužuje državu i tako će u konačnici i biti.

10

Re: Europska unija, da ili ne

BoyFromBalkans napisao:

uspoređivat švicarsku i hrvatsku je retardirano,  od vremena napoleona švicarska je stash država koja je služila za pohranu opljackanog bogastva sa svih velikih vojnih pohoda od napoleona do hitlera. da imalo znate povijesti skuzili bi da je vrhunac dozivila zapljenom židovskog zlata bivših logoraša, pa i onog nacističkog... Tako da svaka usporedba sa švciarskom je plod čovjeka koji koda je pao sa marsa, jednostavno švicarska je bila neutralna na sve, pa i na nacizam i tu je profitirala. norveška opet, ima velika rudna bogastva pa joj zato i eu ne treba...
eu je daleko, jako daleko od dobre stvari, ali mi kao prezadužena zemlja nemao alternative nažalost. a na ove price o uređenom i demokratskog društvu se valjam po podu jos jednom, al dobro s obzirom da ljudima mišljenje kreiraju cnn, fox, nova tv ("klimnem glavom na tuznu vijest, kesim se na dobru, šaljiv sam ko škoro -tv") uopce me ne cudi da ljudi misle u neoliberalnoj eu da je neko demokratsko društvo

potpisujem i mislim da je ovo boldano najvažnije. ne mislim da je EU savršena, čak niti blizu, no u ovom trenutku mislim da ne postoji bolja alternativ - ko kaže da kroz 10 godina ne odemo vanka tongue

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Europska unija, da ili ne

promaja napisao:

Mi smo jednostavno retardirana nacija koja niti ne zaslužuje državu i tako će u konačnici i biti.

+7000

luđa
01

Re: Europska unija, da ili ne

Čisto i jasno NE!

Kad neznas bit svoj gospodar onda moras biti tudji sluga!

01

Re: Europska unija, da ili ne

@lion406

Sve potpisujem uz dodatak: Stavimo jebeni DA i nadajmo se da će naš narod imati dovoljno mudrosti i pameti da ne rasprodaje didovinu i da prisili politiku da ih max zaštiti ( koliko je to uopće moguće). Izbora se nažalost nema. I neponovilo se ono zlo koje nas je vodilo ovih 20 tak godina.

Zadnji popravljao promaja (04-01-2012 13:54:47)

00

Re: Europska unija, da ili ne

promaja napisao:

Stavimo jebni DA i nadajmo se da će naš narod imati dovoljno mudrosti i pameti da ne rasprodaju didovinu i da prisili politiku da ih max zaštiti

notsureifserious.jpg


sprajc je ok rekao neke stvari

30

Re: Europska unija, da ili ne

lion406 napisao:

Svaka čast na ovome što si Šprajca izvukao  wink ......jbg. kad ovo vidim već vidim da ću biti PROTIV , stoga daj te mi još argumenata za ZA ali isto tako i PROTIV, jer brijem da ću ovdje više toga čuti nego na svim jebenim kampanjama (gdje fali ovog ala Šprajc)...gg

pa ja ne vidim zašto bi njegov govor uopće bio protiv EU. Sve što je rekao stoji, no mislim da se svi slažemo da ćemo unutar EU puno prije ostvariti takve ciljeve posebice nakon što se dogodilo ovo s Grčkom jer si druge zemlje više neće dopustiti da ih neka bezobzirna članica opet za sobom povlači u ponor. Jednostavno smo došli do toga da smo u dubokim gov... i EU će nam sigurno pomoći da ubrzamo izvlačenje  iz vlastitog ... ko što si i reko sudstvo je najbolji primjer jedne od stvari koja će se bez pogovora bar 5x prije unaprijediti ako uđemo nego ako ne uđemo u EU

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Europska unija, da ili ne

jebeno najgluplji razlog za uć u eu je taj što će nam kao lakše biti preći granicu, a svi ga spominju....ljudi su u ratu ginuli i jeli govna da imamo svoj maleni kutak na zemlji, a vi se toga lako odričete radi takvih nekakvih retardiranih razloga. Netko je spomenuo da smo mi prezaduženi i da bi radi toga trebali ući u eu, pa pola te e-unije je u puno većim financijskim govnima (dugovima) od nas, pogledajte grčku, španjolsku, portugal, italiju.....a kada uđemo u eu postali smo dio zajednice, što automatski znači da su njihovi dugovi i naši. Zapravo jedina ok gospodarstva tu su skandinavska i njemačko gospodarstvo, ostalo je sve za k... a meni se čini da skandinavske zemlje jako žele pobjeći iz toga. Ma zapravo je samo najbitnije da se ljudi informiraju i donesu ispravnu odluku, mirne savjesti,  da ljudi koriste mozak, da ne bude plakanja u budućnosti... po ovome ispada da sam veliki nacinalist i domoljub, al daleko sam od toga...:D

pozz

21

37

Re: Europska unija, da ili ne

Kad gledam ovo sve što se tiče EU ja sam PROTIV ulaska, međutim, vođen onime da možda može biti bolje jer sam također optimist onda sam ipak ZA, jer ne vjerujem da su ovi iz EU veći lopovi od ovih naših...


00

Re: Europska unija, da ili ne

shacal napisao:

jer ne vjerujem da su ovi iz EU veći lopovi od ovih naših...

http://dailymaverick.co.za/photo/resize/2011-11-10-berlusconi-01-full-page-opener-cropped/618/408

20

39

Re: Europska unija, da ili ne

Andre_787 napisao:
shacal napisao:

jer ne vjerujem da su ovi iz EU veći lopovi od ovih naših...

http://dailymaverick.co.za/photo/resize/2011-11-10-berlusconi-01-full-page-opener-cropped/618/408

00

Re: Europska unija, da ili ne

Mislim da je prekasno sad busati se u prsa domoljubljem i sličnim stvarima. Ljudi gdje ste bili kada se dešavalo ovo :


dali smo guzice za tu eu, pozatvarali generale, popustili talijanima zerp, popustili slovencima u granicnim sporovima, napravili milion raznih ustupaka, izmijenjali brdo zakona, propisa...

Pa politička bagra koja nas je vodila 20 godina imali su  samo jednu strategiju/plan, a to je kako da nas uvuku u EU. Za cijenu nikada nisu pitali, jer je osobno nisu niti plaćali. Ekipa iz te iste EU im je trpala đepove za jedan T-com, sve banke, inu i sl. NIšta ih nije omelo i da dirnu u jedinu svetinju hrvata (domovinski rat).

Svi smo to gledali i šutili i sad bi vi NE. A ne može to tako. Poslje jebanja nema kajanja, dragi moji. wink

10

Re: Europska unija, da ili ne

promaja napisao:

Mislim da je prekasno sad busati se u prsa domoljubljem i sličnim stvarima. Ljudi gdje ste bili kada se dešavalo ovo :


dali smo guzice za tu eu, pozatvarali generale, popustili talijanima zerp, popustili slovencima u granicnim sporovima, napravili milion raznih ustupaka, izmijenjali brdo zakona, propisa...

Pa politička bagra koja nas je vodila 20 godina imali su  samo jednu strategiju/plan, a to je kako da nas uvuku u EU. Za cijenu nikada nisu pitali, jer je osobno nisu niti plaćali. Ekipa iz te iste EU im je trpala đepove za jedan T-com, sve banke, inu i sl. NIšta ih nije omelo i da dirnu u jedinu svetinju hrvata (domovinski rat).

Svi smo to gledali i šutili i sad bi vi NE. A ne može to tako. Poslje jebanja nema kajanja, dragi moji. wink

tu si u pravu.

00

Re: Europska unija, da ili ne

lion406 napisao:

@N( .)(. )B ...zašto misliš da je bilo koji razlog glup, zar misliš da smo mi koji imamo neko mišljenje o nečemu i ako sam ja osobno naveo jedan od razloga glup zbog toga ???
Sorry ali ovdje se koliko vidim iznose mišljenja ZA i PROTIV, ja sam naveo svoja razmišljanja, netko tko je u svijetu prijevoznika zna što govorim, onaj tko putuje često također zna....ali da li smo time ako smo otvorili granice (u smilsu trgovine i prolaska ljudi) izgubili taj kutak na zemlji, da li misliš da je jedna Njemačaka izgubila svoj mali teritorij što je član EU....ne znam baš.

@iAcesHigh...ja sam u tome vidio PROTIV,a ne da on govori, jer se opet bojim toga što se u Grčkoj desilo da se ne desi i nama (mislim da smo nažalost i mi jedan dio od toga koji bi dobijali neku lovu, a ne radili ništa...npr. naša birokracija koja je PREVELIKA i koja ima podčinovnika za razne nepostojeće poslove...rak rana društva)


možda sam se malo u afektu krivo izrazio, nie glup, nego je meni osobno to skoro nebitna prednost eunije, ima puno važnijih stvari od toga...i neka si naveo svoja razmišljanja, to je i bit ove teme.

10

Re: Europska unija, da ili ne

N( .)(. )B napisao:
promaja napisao:

Mislim da je prekasno sad busati se u prsa domoljubljem i sličnim stvarima. Ljudi gdje ste bili kada se dešavalo ovo :


dali smo guzice za tu eu, pozatvarali generale, popustili talijanima zerp, popustili slovencima u granicnim sporovima, napravili milion raznih ustupaka, izmijenjali brdo zakona, propisa...

Pa politička bagra koja nas je vodila 20 godina imali su  samo jednu strategiju/plan, a to je kako da nas uvuku u EU. Za cijenu nikada nisu pitali, jer je osobno nisu niti plaćali. Ekipa iz te iste EU im je trpala đepove za jedan T-com, sve banke, inu i sl. NIšta ih nije omelo i da dirnu u jedinu svetinju hrvata (domovinski rat).

Svi smo to gledali i šutili i sad bi vi NE. A ne može to tako. Poslje jebanja nema kajanja, dragi moji. wink

tu si u pravu.

ne razumijem zašto toliko ljudi se stide rec da nacionalist/domoljub i sl? Pa ne znaci da odma ides na tomsnov koncert, jebeš mater srbima, i onda odeš na cecu malo  big_smile pravi domoljub voli svoje, a ne mrzi tuđe i tu je sva poanta.

ovaj filmic jako lijepo prica o tom sto znaci bit domoljub i to nema veze sa ljevim ,desnima i sl, katolicima, muslimanima, odlicno receno i to od jednog židova.
kod nas su zapravo najveci "domoljubi" ekipe koje bi parazitirale i krale lovu iz drzavnog proracuna i onda urlale na svakog ko pljuje po majci hrvatskoj. da nije eu i pritiska od gore likovi kao sanader i slicni bi ostali i dalje na vlasti, a da ne pricam da bi govnari kao mamic bili jos vece legende zbog ljudi koji ih puše, i režima u kojima su mogli biti takvi paraziti na drzavnom proracunu. shvatite da su ti ljudi gori od mafije jer za razliku od mafija ima neki kapital, dok su ovi paraziti najgore vrste koje je politika stavila na vlast i dopustila im takvo parazitiranje i oni su nas doveli tu gdje jesmo...

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: Europska unija, da ili ne

Najbolje da mi sami napravimo uniju sa albanijom, crnom gorom, bih i kosovom i da oprostimo sve sanaderu i kradezeovcima  zabranimo sve ostale stranke i stavimo šeksa za predsjednika države. Mislim da je totalno tragično da hrpa mladih obrazovanih ljudi, online gamblera se protivi civilizaciji.

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
20

45

Re: Europska unija, da ili ne

Dirk_Diger napisao:

Mislim da je totalno tragično da hrpa mladih obrazovanih ljudi, online gamblera se protivi civilizaciji.

ovo

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Europska unija, da ili ne

N( .)(. )B napisao:

pa pola te e-unije je u puno većim financijskim govnima (dugovima) od nas, pogledajte grčku, španjolsku, portugal, italiju.....a kada uđemo u eu postali smo dio zajednice, što automatski znači da su njihovi dugovi i naši.

Iz laičkog pogleda, mislim da si malo pobrkao da su njihovi dugovi i naši. To bi bilo točnije (a naravno ne i u potpunosti) da imamo euro sa samim ulaskom. Ovako ne vidim poveznicu između naših i njihovih dugova, osim što je svijet ionako povezan i sranje u jednoj zemlji može dovest do istoga u drugoj. Naravno da se onda u nekim unijama stvari brže dese.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

47

Re: Europska unija, da ili ne

jebala vas eu.

40

Re: Europska unija, da ili ne

kiklop napisao:
Dirk_Diger napisao:

Mislim da je totalno tragično da hrpa mladih obrazovanih ljudi, online gamblera se protivi civilizaciji.

ovo je prebanalno rečeno

fyp
Ne možete tako pojednostavljivati stvari. Sigurno se nitko ne bi protivio civilizaciji kao takvoj, ali tu ima i mnogih negativnih stvari za nas koji dolaze uz to (tipa kupovanje naših tvornica, kompanija itd., naravno tu se opet može reći "pa da, kad smo mi nesposobni voditi ih". Svatko je bio nesposoban u početku, a ne može se reći da se stvari nisu počele razvijati na bolje)

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Europska unija, da ili ne

Sorry dečki, ali ova tema je počela biti presmiješna ( i tužna). Toliko gluposti, neimformiranost i demagogije već dugo nisam vidio. Ne želim se svađati i trošiti svoje i tuđe vrijeme na daljne rasprave pa samo bih želio postaviti nekoliko pitanja pa malo razmislite...
Da li ste ikad živjeli ili živite u EU?
Da li pratite inače događanja u EU osim u 24sata ili NovaTV, npr. u stranim,kritičnim medijama (ne stila CNN)?
a za demagoge i tzv. "domoljube"...
Da li ste bili '90 već rođeni ili čak punoljetni?
Da li ste se borili (sudjelovali u ratu)  za našu "neovisnost"?

Po postovima zaključujem da su odgovori uglavnom ne,ne,ne i ne.
Uopće se ne radi o tome da li želimo ili ne želimo u EU, sama globalizacija po sebi nameće odgovor, pa i mi svi želimo biti dio te globalizacije i dobrim dijelom već i jesmo. Ili da postavim za vas pokeraše možda shavatljive pitanje :
Da li želite igrati poker na npr. Pokerstars.com ili na Pokerstars.hr   wink

NHF

00

Re: Europska unija, da ili ne

@ BoyFromBalkans i Dirk_Diger
+1

Dirk_Diger napisao:

hrpa mladih obrazovanih ljudi

?? gdje ??

Rear_Admiral napisao:

  Ne možete tako pojednostavljivati stvari. ... ali tu ima i mnogih negativnih stvari za nas koji dolaze uz to (tipa kupovanje naših tvornica, kompanija itd...

A joj,koje zaostalo stajalište. A što misliš čije su američke, njemačke itd. tvornice i komapnije. To oni sami neznaju jer svaki već ima nešto od svakoga ( iako se priča da je sve to već ili bude kinesko vlasništvo  big_smile ). U današnje vrijeme financijski interesi predvladavaju nad nacionalnim interesima. na kraju, mislim da nije važno tko je gazda nego da je dobar i pošten gazda, tj. da se drži zakona.

Zadnji popravljao KresimirS (04-01-2012 15:56:13)

00