Re: Europska unija, da ili ne

nemoj me mooooooooooojinte napast, najagrro si ode, vidis da se krijem iza drugih pa im djelim plusice, izbjegavam te..

Zadnji popravljao chillin (04-01-2012 20:45:12)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
10

77

Re: Europska unija, da ili ne

Netko je napisa da imamo alternativu, ja je nevidin pa eto neka mi pojasni al bez spominjanja nekakvih švicarskih i norveških primjera jer je to rofl
Činjenica  jest da trenutno u EU blago rečeno nije dobra situacija zbog krize koja je upravo u EU i nekim njenim članicama posebno došla do izražaja zbog niza razloga. Isto tako je simptomatično da su te zemlje (koje su u krizi jeli) uglavnom s ovog ''našeg'' južnog područja (Španjolska, Portugal, Grčka, Italija) što otvara za raspravu nešto drugo što možda i neme direktne veze s EU.
EU je u globalnim razmjerima najjača ekonomska sila svjetskog gospodarstva, oko 30% cijelog svj.gosp. otpada na EU,,do prije koju godinu je sigurno bila i najveći svjetski izvoznik, sad neznam kakvo je stanje. Doduše i najveći je uvoznik ali to tako ide.
EU i jest osnovana u cilju europske konkurentnosti (tada) američkom gospodarstvu a (sada) i kineskom.
Jedna Irska i Portugal (do krize) su svoj razvoj  zasigurno mogli uvelike zahvaliti europskoj uniji.
uglavnom mislin da eu baš i nezaslužuje takvo podcjenjivanje

When you got nothing, you got nothing to lose
10

Re: Europska unija, da ili ne

chillin napisao:

nemoj me mooooooooooojinte napast

ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeću...    LOL, agro,ja? Ja sam poznata stara nitara   big_smile
Ak ništ drugo, moram priznat da me svaki put dobro nasmijavaš, ili ovako ili onako... big_smile
Svaka čast, najbolji na ovom forumu svoje vrste  wink

GG

00

Re: Europska unija, da ili ne

kiklop napisao:

Netko je napisa da imamo alternativu, ja je nevidin pa eto neka mi pojasni al bez spominjanja nekakvih švicarskih i norveških primjera jer je to rofl
Činjenica  jest da trenutno u EU blago rečeno nije dobra situacija zbog krize koja je upravo u EU i nekim njenim članicama posebno došla do izražaja zbog niza razloga. Isto tako je simptomatično da su te zemlje (koje su u krizi jeli) uglavnom s ovog ''našeg'' južnog područja (Španjolska, Portugal, Grčka, Italija) što otvara za raspravu nešto drugo što možda i neme direktne veze s EU.
EU je u globalnim razmjerima najjača ekonomska sila svjetskog gospodarstva, oko 30% cijelog svj.gosp. otpada na EU,,do prije koju godinu je sigurno bila i najveći svjetski izvoznik, sad neznam kakvo je stanje. Doduše i najveći je uvoznik ali to tako ide.
EU i jest osnovana u cilju europske konkurentnosti (tada) američkom gospodarstvu a (sada) i kineskom.
Jedna Irska i Portugal (do krize) su svoj razvoj  zasigurno mogli uvelike zahvaliti europskoj uniji.
uglavnom mislin da eu baš i nezaslužuje takvo podcjenjivanje

na fakultetu mi je rečeno da irska može zahvaliti na ulaganjima iz SAD-a za razvoj gospodarstva, samo ne mogu se sjetit točno kako i zašto. big_smile a čini mi se da je upala u probleme nakon ulaska u EU. ne mora bit točno, nagađam. big_smile

00

Re: Europska unija, da ili ne

Ja sam napisao da imamo alternativu. Mislio sam dosta općenito, a kad se eu uzme u obzir alternativa može biti ta da se uđe u eu kad se mi "skockamo". Kad je to i šta znači "skockati se" neću ulaziti u to jer nisam kompetentan. Ali smatram da ako sad ne uđemo da nije kraj svijeta.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

81

Re: Europska unija, da ili ne

ja si samo razmišljam kako bi nam moglo bit gore od ove trenutačne situacije...

Zadnji popravljao sejmen (05-01-2012 21:30:58)

00

82

Re: Europska unija, da ili ne

Može itekako gore. Svi kukamo, a imamo svaki dan kruh, vozimo auto, izlazimo, imamo plačeno zdravstveno i mirovinsko itd. Doduše ne svi, ali nigdje nemaju svi. Da može bolje, može sigurno, ali nemojmo preuveličavat.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
10

Re: Europska unija, da ili ne

dfable napisao:

Može itekako gore. Svi kukamo, a imamo svaki dan kruh, vozimo auto, izlazimo, imamo plačeno zdravstveno i mirovinsko itd. Doduše ne svi, ali nigdje nemaju svi. Da može bolje, može sigurno, ali nemojmo preuveličavat.

+1000

00

Re: Europska unija, da ili ne

sejmen napisao:

ja si samo razmišljam kako bi nam moglo bit gore od ove trenutačne situacije...

Dovoljno je samo da odeš u Afriku i pogledaš tamo situaciju.
Stvarno mnogi ljudi često govore kako im je teško, odnosno baš upotrebljavaju taj izraz "kako bi uopće moglo biti gore?". Možda se zato još više razočaramo kad stvari krenu nizbrdo i imamo manje energije za podignuti se nakon pada.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

85

Re: Europska unija, da ili ne

možda jesam preuveliča malo...malo sam isfrustriran stanjem u društvu,al dobro nije ovo tema za o tome razglabat...

00

Re: Europska unija, da ili ne

nisam citao od prve strane na dalje pa nisam vidio,ali mozda bi kolega "pajk" mogao reci nesto o ovome,ipak je slovenija vec jedno vrijeme u EU

10

Re: Europska unija, da ili ne

KresimirS napisao:
chillin napisao:

nemoj me mooooooooooojinte napast

ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeću...    LOL, agro,ja? Ja sam poznata stara nitara   big_smile
Ak ništ drugo, moram priznat da me svaki put dobro nasmijavaš, ili ovako ili onako... big_smile
Svaka čast, najbolji na ovom forumu svoje vrste  wink

GG


<3

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

88

Re: Europska unija, da ili ne

N( .)(. )B napisao:

na fakultetu mi je rečeno da irska može zahvaliti na ulaganjima iz SAD-a za razvoj gospodarstva, samo ne mogu se sjetit točno kako i zašto. big_smile a čini mi se da je upala u probleme nakon ulaska u EU. ne mora bit točno, nagađam. big_smile

U principu da ali i ti ameri su počeli ulagat nakon ulaska irske u eu, što je sigurno dalo pozitivan podstrek stranim investitorima...ali u biti nije to sad ništa posebno bitno...mislim da ćemo se svi složit u jednom a to je da nas same neće spasit nikakva eu ili slično već prije svega mi sami i protpuna promjena mentalnog sklopa kod ljudi (bilo običnih bilo političke elite jer se svi u svojoj domeni isto ponašaju), ali ja ovdje ''branim'' eu zbog toga što je neki totalno pogrešno doživljavaju,,eu će nam pružit jedan dobar okvir i regulaciju za napredak na nama je da to iskoristimo

e i složio bi se jednim dijelom s dfableom,,nije u nas tako strašno kako se nekad čini čitajući medije,iako moje razmišljanje može biti subjektivno( i vjerujem da zbilja postoje ljudi kojima nije lako i koji nisu svojom krivicom u teškom položaju),mislim da ipak jedna solidna većina živi normalnim životom, tj. živi od svoje (kakve takve) plaće,,

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Europska unija, da ili ne

Jadna euoropska unija s nama kad mi udjemo...  big_smile  big_smile  big_smile

Jaka stvar u pokeru je da nikada ne izgubite temperament, bilo s kim da igrate,a posebice, s kartama. U pokeru nema milosti. Uvijek budite cool. Ako izgubite glavu izgubit ćete sve svoje žetone.
00

Re: Europska unija, da ili ne

kiklop napisao:
N( .)(. )B napisao:

na fakultetu mi je rečeno da irska može zahvaliti na ulaganjima iz SAD-a za razvoj gospodarstva, samo ne mogu se sjetit točno kako i zašto. big_smile a čini mi se da je upala u probleme nakon ulaska u EU. ne mora bit točno, nagađam. big_smile

mislim da ćemo se svi složit u jednom a to je da nas same neće spasit nikakva eu ili slično već prije svega mi sami i protpuna promjena mentalnog sklopa kod ljudi

apsolutno se slažem sa ovim djelom, sustav vrijednosti je jako poremećen...

Zadnji popravljao N( .)(. )B (05-01-2012 02:54:32)

00

Re: Europska unija, da ili ne

mi smo neradnici, cila drzava je takva, to je tako još od titovog doba . gg. Eto mozemo od nas prvih krenit, samo bit tili kruva bez motike, pa onda KOCKAJUU

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

92

Re: Europska unija, da ili ne

ne slažem se da smo neradnici. iz svakog našeg čovjeka dobar gospodar izvuče maksimum. naravno, svatko od naas traži što više novca sa što manje rada, ali to nije samo naše svojstvo.

ono u čemu smo mi loši je gospodarenje. to što smo loši gospodari očituje se u tome koliko smo bili spremni sagnuti se (pokloniti) samo da bi nas EU primila kroz sve one uvijete koje moramo ispuniti da bi nas prihvatili u svoje društvo. ja ne želim ući u društvo u koje me ne primaju rado zbog svojih karakteristika, nego moram ispuniti uvjete jer ako je takvo "upoznavanje" onda će "druženje" imati još gori oblik.

ovakav oblik "udruživanja" je čist tihi "imperijalizam" u kojem se preuzimaju ključne točke upravljanja (banke, osiguravateljske kuće, infrastruktura), a vlast koju je narod izabrao postaje "virtualna". sve me to podsjeća na jednu tvorevinu iz koje smo mučno izašli, a u kojoj je zapadni dio te tvorevine financirao istočni. u ovu tvorevinu koja sebe naziva EU jurimo nadajući se u spasenje, ali u toj tvorevini mi smo istok, a dugo će vremena proći dok postanemo zapad. nadam se samo da posljedice svega neće biti jednake onima koje smo proživljelji izlazeći iz tih unija.

zbog toga, moj odgovor od prvog trenutka kad se takva ideja pojavila je jasan, NE za EU. okrenimo se vlastitom radu i učinimo svoje društvo poželjnim, nek nas uvažavaju po trudu i rezultatima, a ne da naše mogućnosti gledaju kroz svoju valutu.

svima preporučam da pogledaju dio filma "život je lijep" od benigni-ja u kojem stric (ugostitelj) uči svog nećaka (glavni lik) koliko se nakloniti gostu. odmah ćete shvatiti poantu.

još jednom, želim vam svu sreću u ovoj i narednim godinama. budućnost svakoga od nas ovisi isključivo od nas samih. svatko od nas donosi odluku za sebe. međutim, svaka osobna odluka utječe i na druge.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
20

93

Re: Europska unija, da ili ne

mi smo kao "guske u magli" a povijest se opet ponavlja   smile

00

Re: Europska unija, da ili ne

Sensei napisao:

iz svakog našeg čovjeka dobar gospodar izvuče maksimum.

sick

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
01

95

Re: Europska unija, da ili ne

chillin napisao:
Sensei napisao:

iz svakog našeg čovjeka dobar gospodar izvuče maksimum.

sick

sick ili ne, tako je. razmisli o našim ljudima koji rade u firmama koje imaju poduzetnog našeg državljanina ili stranca za vlasnika, ili o našim ljudima koji rade van hrvatske. ti naši ljudi su u situaciji "ili radi kako treba ili nećeš raditi". kad kažem "dobar gospodar" mislim na vlasnika firme koji "iz svega izvuče maksimum".

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
10

Re: Europska unija, da ili ne

Zelim buducnost bez sitnih i nepotrebnih granica. Bez ratova. Europska unija- da. kasnije svjetska unija. A onda idemo u svemir, kad nam dosadi seks sa skandinavkama, filozofiranje sa francuzima itd.... za 100 godina smo u nekom star treku. smile

evo recenice iz filma network (1976) , starog 26 godina. cijeli film je fantastican i sve je rekao jos prije 3 desetljeca, kakva na s buducnost ceka.

"You are an old man who thinks in terms of nations and peoples. There are no nations. There are no peoples. There are no Russians. There are no Arabs. There are no third worlds. There is no West. There is only one holistic system of systems, one vast and immane, interwoven, interacting, multivariate, multinational dominion of dollars. Petro-dollars, electro-dollars, multi-dollars, reichmarks, rins, rubles, pounds, and shekels. It is the international system of currency which determines the totality of life on this planet. That is the natural order of things today. "

20

Re: Europska unija, da ili ne

http://www.youtube.com/watch?v=jxiT30N6ti4&feature=related

cijela scena

10

Re: Europska unija, da ili ne

moremore napisao:

http://www.youtube.com/watch?v=jxiT30N6ti4&feature=related

cijela scena


skida se! izgleda zanimljivo. smile

00

Re: Europska unija, da ili ne

moremore napisao:

Zelim buducnost bez sitnih i nepotrebnih granica. Bez ratova. Europska unija- da. kasnije svjetska unija. A onda idemo u svemir, kad nam dosadi seks sa skandinavkama, filozofiranje sa francuzima itd.... za 100 godina smo u nekom star treku. smile

evo recenice iz filma network (1976) , starog 26 godina. cijeli film je fantastican i sve je rekao jos prije 3 desetljeca, kakva na s buducnost ceka.

"You are an old man who thinks in terms of nations and peoples. There are no nations. There are no peoples. There are no Russians. There are no Arabs. There are no third worlds. There is no West. There is only one holistic system of systems, one vast and immane, interwoven, interacting, multivariate, multinational dominion of dollars. Petro-dollars, electro-dollars, multi-dollars, reichmarks, rins, rubles, pounds, and shekels. It is the international system of currency which determines the totality of life on this planet. That is the natural order of things today. "

si filmofil? jer sam već negdi vidia da citiraš pakleni šund -  najbolji film ikad!

00

Re: Europska unija, da ili ne

moremore napisao:

kasnije svjetska unija. A onda

yikes
hell no

+1 za network

00