Tema: Povratak za stolove

Pozdrav ljudi,

Evo nisam bio na ovom forumu niti ništa postao već jako dugo vremena. Vrlo rano sam se registirao ovdje, negdje 2009. godine. Tada sam i otprilike počeo i igrati onlajn poker. Nikad nisam bio nešto naročito uspješan, osim u jednom kratkom periodu kada sam počeo malo više učiti i čitati - primarno Verneera i njegov Climbing Mt. Micro. Tada sam čak dogurao do NL 50 i igrao tamo neko kratko vrijeme, no tada spletom nesretnih okolnosti sam ušao u malo duži tilt i skoro sve popušio - naime, komp mi je spržio grom big_smile, pa sam se na neko vrijeme prebacio na laptop, promjena okoline mi očito nije godila i od onda sam konstantno bio u downswingu. Uglavnom od toga se kasnije oporavio nisam, te sam s vremenom sve manje i manje igrao poker, a zadnje tri godine gotovo ništa.

Potaknut praznom formom svojih džepova odlučio sam ponovno okušati sreću u pokeru. Prije par dana mi je na stolnom kompu riknuo hard disk, pa trenutno čekam da mi dostave novi da ga instaliram i osposobim za za nove pohode na poker stolove. Ovu situaciju sam odlučio iskoristiti kao priliku za novi početak. Od najnižih limita prema gore. Plan mi je uplatiti $50 na FT ili Pokerstars te početi igrati, najvjerojatnije rush stolove na NL2. No, svoj neki povratak ne mislim toliko bazirati na igri koliko na ponovnom učenju. Evo, opet sam počeo čitati Verneera, probati ću si nabaviti i njegove video (koje sam imao na kompu, ali s hardom su otišli i oni), te uz tu podlogu nadam se da ću biti uspješniji nego ranije.

E sad, budući da sam bio potpuno aut zadnjih par godina nemam pojma što se događa u poker svijetu. Pa ako biste mi mogli odgovoriti na par pitanja bio bi jako zahvalan. Znači, jel se još većinom igra na FT i Pokerstarsu, ili su neke druge platforme preuzele primat? Jesu li amerikanci vraćeni onlajn? Može li mi netko poslati link za skidanje crackiranog Holdem Menagera (ako se on uopće više koristi big_smile) i onog programa koji automatski stavlja uloge, zaboravio sam kako se zove tongue Je li Verneer uopće više relevantan ili bi preporučili čitanje nečeg drugoga? Koliko se igra promijenila? Što je s hrv zakonima, ima li kakvih problema pri povlačenju novca?

Uglavnom slijedećih par dana neću definitivno igrati dok mi se dođe novi hard. To vrijeme ću iskoristiti za ponovno upoznavanje s literaturom i ponovnim upoznavanjem igre smile

Eto, nadam se da ću redovito postati objave ovdje i da ćemo imati kvalitetne rasprave smile

00

Re: Povratak za stolove

Fulltilt i Pokerstars su sada ista stranica(isti player pool),Ameri se nisu vratili..googlaj trial loader za hem2
Verneer je mozda dobar za pocetak sami ali mislim da ima boljih stvari-valjda ce netko podijeliti jer dosta ljudi iha koliko vidim..

Sretno s povratkom!

Zadnji popravljao noirlegion (30-11-2016 08:10:32)

10

3

Re: Povratak za stolove

Hvala smile

Ček, jel to znači da nije bitno jel igram na FT ili PS, igrači su isti?

Mislim, da će mi Verneer biti dobar za početak, ionako krećem od najnižih limita smile

Guglao sam ovo za HEM2, ali nisam baš skužio. možeš mi molim te objasniti gdje mogu nabaviti crackiranu verziju, može i PM

00

Re: Povratak za stolove

Starsi su zabranili HEM 1. A koliko ja znam, HEM 2 nije krekan..

00

5

Re: Povratak za stolove

O fino, bolje da onda brzo gradim bankroll da si mogu priuštiti HEM2 big_smile

a što je s table ninjom?

00

Re: Povratak za stolove

Imas i hem2 loader -tako da proguglaj malo i naci ces sigurno.
Svejedno je gdje igras PS ili fulltilt isti su igraci.
Table ninja ima ali je isto novija/ drukcija malo i tesko je naci crack ja mislim (da sve radi),ali imas hotkey u starsima pa si naredi nesto.
Ovdje imas neki free program pa vidi ako treba nesto sto on ima http://forumserver.twoplustwo.com/168/f … r-1433578/

00

Re: Povratak za stolove

Manchinator napisao:

Starsi su zabranili HEM 1. A koliko ja znam, HEM 2 nije krekan..

Loader i nije crack nego ti vraca stalno na trial verziju koja je 100% ista ka i kupljena.Ima za hem2 taj trial reset

10

8

Re: Povratak za stolove

Ooo odlično, puno hvala

00

Re: Povratak za stolove

Imam ti ja jedan code viška za HM2 ako želiš

00

10

Re: Povratak za stolove

delta26 napisao:

Imam ti ja jedan code viška za HM2 ako želiš

Hvala na ponudi, no, kako krećem baš od microsa nemam preveliku banku. No kad i ako big_smile ju povećam javim ti se wink

00

11

Re: Povratak za stolove

Imam jedan problem. Naime, skinuo sam si Pokerstars i krenuo sam se ulogirati na svoj stari račun i izbaci mi: "Your account can only be used on Pokerstars.com gaming client. This is the Pokerstars.eu client.  To use this account, please upgrade your software to Pokerstars.com version and log in from there".

I onda utipkam Pokerstars.com u tražilicu no uvijek me prebaci na eu varijantu, te samim time ne mogu nikako skinuti tu verziju na koje me šalje. Znate li zašto je to tako i kako to riješiti?

00

Re: Povratak za stolove

Pitaj njih najbolje,mi i igramo na pokerstars.eu.

00

13

Re: Povratak za stolove

Jel može neko poslat porukom link za Loader- trial reset HM2? Fala, pozdrav

00

14

Re: Povratak za stolove

Evo nakon kratkog razdoblja od tri mjeseca mislim da je sazrio pravi čas da dodam još jedan unos u moj blog na ovoj stranici smile

S obzirom na protok vremena mislim da je vrlo lako zaključiti da nisam bio nešto previše uspješan u svome projektu, iako se možda pojavljuje sunce iznad oblaka.

Kao što sam u prvom postu i naveo počeo sam s $50. Dosta dugo sam se mučio s tim prvim kapitalom dok ga nisam sbustao. Igrao sam NL2 s shotovima na NL5 koji su me svaki puta dokrajčili. Nekoliko puta sam pao na svega 5-10 dolara da bi se opet digao, pa opet pao i tako u krug. Jesam li loše igrao? Apsolutno! Ali zašto sam loše igrao? E to je pravo pitanje.

Kad sam krenuo krenuo sam sa NL2 8-10 stolova, što je trajalo jedno 2 dana i išlo mi je super - bio sam u plusu oko 12 BI. E onda sam odlučio igrati zoom. Nažalost ne iz nekih racionalnih razloga, nego jednostavno zato što je bilo brže i lakše otvoriti tamo tri stolova, nego čekati čitavih 5 minuta da se otvori 8-10 normalnih stolova. ZOOM mi nikako nije odgovarao. Jednostavno se nisam dobro i ugodno osjećao, a što je možda i bitnije užasno sam result oriented, a velika mana kod ZOOMa je ta što ti vidiš apsolutno svaki dolar koji ode i dođe - jer sam igrao tri stolova tilled. Nadalje, definitivo sam igrao preduge sesije. Već sam i prije shvatio da mi je najoptimalnija dužina oko jednog sata, ali jedno je znati nešto, a drugo je to nešto primjeniti. Tako da mi se često događalo da sam u prvih pola sata-sat vremena bio 4-5 BI u plusu, ali nastavio sam igrati još dva sata da bi završio BE ili čak u minusu, umjesto da sam stao kad mi je tijelo govorilo da stanem.

Uglavnom, nakon mnogo handova zdonkao sam cijeli roll. Uplatio sam ponovno $20 i sve krenuo ispočetka, ali bez ikakvih promjena, te sam i to vrlo brzo zdonkao. Uplatio sam onda i treći put $20, ali odlučio sam promjeniti neke stvari.

Ono što znam o sebi, svojim preferencijama i svome tijelu napokon sam počeo primjenjivati u praksi. Prestao sam igrati ZOOM i prebacio sam se na regular stolove. Sa 10 BI otvorio sam 8 regular stolova i osjećao sam se puno ugodnije nego ikad na zoom stolovima kad sam imao i mnogo više BI. Puno je pomogla i činjenica da su mi stolovi jedan iza drugoga te mi je apsolutno ne moguće pratiti svaki dolar koji dobim ili izgubim - što mi psihološki mnogo znači. Odlučio sam i uložiti u sebe te sam opet počeo gledati Verneerove video: Climbing Mt. Micros. Znam da su dosta stvari, ali vjerujem da se microsi nisu toliko promijenili u zadnjih 6 godina. Uz Verneera počeo sam ponovno slušati jedan serijal koji mislim da je imao najkrucalniji utjecaj na mene - zadnjih par tjedana, ali i prije nekih 5 godina kada sam uspio dogurati do NL50. Naime, to je Eightfold Path to Poker Enlightenment od Tommy Angela. Mislim da je dosta vas ovdje upoznato s tim serijalom, a oni koji nisu ne mogu ga više preporučiti. Tamo nećete čuti ništa o tome kako igrati - u smislu najboljih playeva, rangeova, kada 3betati, kolko često krasti blindove i slično, već kako pristupiti pokeru kao igri i kako se odnositi prema njemu, kako smanjiti tilt i sl. Sve ovo vrijeme zbilja na mislim da loše igram (za microse), kada dobro igram, ali kada padnem u glavi padnem u potpunosti. Ovaj serijal mi je u tom kontekstu najviše pomogao. Uz njega sve manje igram svoju C game - gdje sam prije provodio najviše vremena, a sve više B i A game.

Od kada sam se prebacio na regural stolove i počeo slušati Tommy Angela stvari su krenule uzlaznom putanjom. Poker igram sat-dva dnevno (možda nekad se desi da igram malo više), igram 8 stolova stacked i za sad se lagano penjem. Od zadnjih 11 dana, 10 sam završio u plusu, a ovaj u minusu je bio od - 1,5 BI. Počeo sam igrati NL 10. BRM mi je dosta agressive, ali mislim dok god se ugodno osjećam sa 15 BI, da mogu igrati taj level.

Sve u svemu, počelo je užasno za mene, ili uobičajeno neki bi rekli, ali mislim da sam napokon neke stvari posložio u svojoj glavi i ad se lagano krećem naprijed. Naravno ovo je sve još užasno mali uzorak, ali daje mi lijepu nadu za pogled u naprijed, a i tješi me činjenica da još overall runnam ispod EV-a.

Drugi puta ću postati neke handove, pa da možemo prodiskutirati wink

40

15

Re: Povratak za stolove

Hehe koja sam ja jebena budala. Lijepo tu danas napišem kako trebam igrati i što mi najbolje odgovara, a rezultat toga je bio zbilja impresivan niz da bi nakon što sam ovo gore sve napisao danas napravio sve suprotno. I BAM završim dan s 6 BI u minusu, ništa prestrašno, ali s obzirom na agresivan BRM ipak dosta ozbiljan udarac. Ništa, sutra se pregrupirati i krenuti opet.

Inače, danas sveukupno runnam 5 BI ispod EVa. To su zbilja neke stvari na koje ne mogu utjecati, ali moram se nekako srediti da beat betovi mi ne utječu na ostale stolove. Jer kolko vidim u upravo gubim najviše love - u minutama neposredno nakon bad beata.

00

Re: Povratak za stolove

Opet se ponavljam kao i kroz prosle postove, cemu tako agresivan BRM POGOTOVO ako kazes da si result oriented, pa izgubis stack-2 samo tako igrao ti zynga poker ili NL200, a ako si result oriented nema druge linije nego prema dole jer kad tad ces izgubit kao sad taj stack-2 i onda ne stanes na tome nego jos par BI dole big_smile

Ja sam za to da se kod manjih limita igra s manjim BRM, ali kao netko tko jos nije bio na vecim limitima i JOS K TOME je result oriented, mislim da je to jako losa opcija i samo ce te vodit u "mizarne" dane i neces znat di si pogrijesio, razmisli malo o svem tome smile dal je bitan limit koji igras ili kvaliteta pokera koju igras

10

17

Re: Povratak za stolove

Svjestan sam ja svega toga. Ali trenutno mi zbilja je bitno koji level igram. U toj sam nekoj situaciji di mi treba love (mislim kome ne treba big_smile) i zbilja nemam vremena ići do 30 BI za viši level. Svjestan sam rizika, a ovo jučer je zbilja bila moja krivica. Prehlađen sam pa sam cijeli dan doma, i umjesto da minimalno igram odigram užasno puno sati, i to sati gdje mi je mozak radio valjda na 20%.

Ali opet i s tih minimalnim brojem BI se osjećam dosta ugodno za stolovima i što je dosta važno, kada sam na nekom rubu puno sam više skoncentriran i bolje pratim igru. Skužio sam da kada imam neki zadovoljavajuć broj BI da je to -EV za mene. Znam smiješno zvuči big_smile, ali onda se jednostavno previše opustim i igram preloose - što je za mene loše. Tako da, definitivno hodam po rubu, but well big_smile

00

Re: Povratak za stolove

Sretno ti bilo al mislim da cemo uskoro opet citat o tom kak si bustao roll...

Ak ti treba lova budi pametniji i strpljiviji i igraj mjesec dana s optimalnim rollom pa si isplati 30% rolla/zarade il kak oces...pa onda iduci mjesec opet..bolje vrabac u ruci nego golub na grani wink

00