Tema: 3.30+r (600$)

Znaci do nove godine planiram na starsu igrati ove regular 3.30+r (180) sngove, banka mi je 600$, ako padnem na 300$, spustam se manje limite i manje sngove. znam da je varijanca ogromna ali pokusat cu prilagoditi range shove ruku u kasnoj fazi, gdje mi je vecinom bio problem, taj isti 3.30+r sam shipnuo prije nekih pola godine i nedavno bio 5., ako se ne varam, samo sto nisam toliko ozbiljno igrao. sad sa kvalitetnim br-om cu vidjeti kako ce ici dalje.

sve savjete molim ispod. smile gl

fu luck.
00

2

Re: 3.30+r (600$)

Odredi si koliko ces max potrositi na 1 SNG (5-7 unita je standard, rebuy na pocetku, i dupli rebuy ako bustas + addon)
Drzi se toga, i ovoga

"the analogy i like to use is 45s you have to get like Miley Cyrus's Vag wide but 180s you have to go into full Paris Hilton mode"

ship it

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: 3.30+r (600$)

Adži napisao:

Odredi si koliko ces max potrositi na 1 SNG (5-7 unita je standard, rebuy na pocetku, i dupli rebuy ako bustas + addon)
Drzi se toga, i ovoga

"the analogy i like to use is 45s you have to get like Miley Cyrus's Vag wide but 180s you have to go into full Paris Hilton mode"

ship it

big_smile

banka na 670, bio sam pao na 530, cijelu vecer mi nista nije islo i jedna od najgorih sesija ikad, onda sam srecom uzeo 3. mjesto (187$)
i sad lagano dalje.

fu luck.
00

Re: 3.30+r (600$)

sretno, samo oprezno i trebaš puno strpljenja jer varijanca zna biti na njima bolesno ,evo mog grafa nakon 410 odigranih od 3$ rebuy 180 man, sick  roll

http://img693.imageshack.us/img693/6250/3rebuy.jpg

00

Re: 3.30+r (600$)

Rodman napisao:

sretno, samo oprezno i trebaš puno strpljenja jer varijanca zna biti na njima bolesno ,evo mog grafa nakon 410 odigranih od 3$ rebuy 180 man, sick  roll

prebolesno, da. javiti cu ti se na pm ili skype, zanima me nesto. gg uglavnom

fu luck.
00

6

Re: 3.30+r (600$)

Za ovo treba imat zivce....

00

Re: 3.30+r (600$)

rodman koliko si ti igrao komada istovremeno??

00

Re: 3.30+r (600$)

rijetko kad sam ih igral istovremeno samo njih,obično sam igral u kombinaciji s normalnim 180 man ili u kombinaciji s mtt, ali kad bi igro samo njih onda bi ih igro 6-8 jer se relativno sporo pune ali to je svega par puta bilo

00

Re: 3.30+r (600$)

banka na 500$, dan-dva pauza..

fu luck.
00

Re: 3.30+r (600$)

banka na 730$, smijesno je to sto sam zavrsio 56 u 3.30+r mttu, od 7k igraca, za 120 $ hmm

igrao sam ga cisto da popunim prazninu na monitoru :S

fu luck.
00

Re: 3.30+r (600$)

probio 1k, pauza dan-dva, pa nastavljam duplim tempom.. gl

fu luck.
00

12

Re: 3.30+r (600$)

Pazi, ako vidiš mene za stolom, foldaj i AA preflop. Od početka mjeseca 11 odigranih 3,30+ 180 igrača - 2 pobjede i 2 5. mjesta.

Zezam se, samo polako i strpljivo, ti turniri su odlični za dizanje bankrolla. Evo ti moje statistike za zadnjih godinu dana na tim turnirima.
http://img818.imageshack.us/img818/2813/capturebq.jpg
Uploaded with ImageShack.us

00

Re: 3.30+r (600$)

koja je na kraju politika ovdje s rebuyjevima i addonima - pretpostavljam da se addon uzima manje-više uvijek, a rebuy do?

+ koliko loose se shovea PF na početku turnira tj. za vrijeme rebuy faze kad smo na starting stacku?

Zadnji popravljao iAcesHigh (12-10-2010 01:54:41)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

14

Re: 3.30+r (600$)

uvjek odma uzmeš rebuy na početku, i naravno na kraju add on , pošto je rebuy samo 30 min i turbo više manje čekaš monster neki da se zguraš ali ako vidiš da neko luduje onda naravno bolje loose ga callas, isto tako ako idu 3.4-5 igrača all in u jednom hand na početku isplati se probat s nekim dobro povezanih handom uci all in
po meni je najbitnije biti jako loose zadnjih 30-40 jer nije ti cilj uci u lovu u top 18 nego uci u top 5 gdje je prava lova, bolje je imat manje ulaza  u lovu ali zato vise top 5 mjesta a  neki igrači previše toga foldaju u toj fazi

Zadnji popravljao Rodman (12-10-2010 02:20:52)

00

Re: 3.30+r (600$)

iAcesHigh napisao:

koja je na kraju politika ovdje s rebuyjevima i addonima - pretpostavljam da se addon uzima manje-više uvijek, a rebuy do?

+ koliko loose se shovea PF na početku turnira tj. za vrijeme rebuy faze kad smo na starting stacku?

napisati cu ti kako ja radim , nije puno drukcije od rodmanovog sistema smile
addon uzimam uvijek osim ako mi addon nije manji od 20% stacka, rebuy uzmem odmah na pocetku jer bude regulara ali i dosta ostalih naprave rebuy, cisto da ako uhvatim dobar hand budem isti chip count sa drugima a na pocetku PF shove mi je range AA/AK/KK/QQ i eventualno JJ zavisi od igraca

dalje, rodman je u pravu jer u zadnjoj fazi turnira vecina pocne igrati dosta tvrdo i tu se u vecini slucajeva moze ukrasti cipova i po meni treba tempirati poziciju kad ces napraviti shove a da ne izgleda kao steal, jer vecina zna callat sa prosjecnim rukama i cesto me BB platio sa tipa J7o

Max_VZ napisao:

Pazi, ako vidiš mene za stolom, foldaj i AA preflop. Od početka mjeseca 11 odigranih 3,30+ 180 igrača - 2 pobjede i 2 5. mjesta.

Zezam se, samo polako i strpljivo, ti turniri su odlični za dizanje bankrolla. Evo ti moje statistike za zadnjih godinu dana na tim turnirima.

super rezultati big_smile molim te napisi kako si igrao pocetnu/srednju i kasnu fazu, cisto da vidim sta bi mogao promjeniti u igri wink


uglavnom, dosta veliki problem mi je range karata koji moram otvoriti u kasnoj fazi i jos da to ispoliram mislim da bi bilo gg.

fu luck.
00

Re: 3.30+r (600$)

btw, primjer danas - ostane nas 19 i bubble za 2 ft-a, imam 100k cipova sto je dovoljno za 2 mjesto, mislim nemoram loose igrati, cekat cu koliko toliko premium handove i pf shipat sa sstackovima, blindovi su 1k/2k, lik sa cutoffa shipa svojih 40k, ja sjedim na buttonu sa AJ, callam , lik okrece 710off, flopa sedmicu i uzme mi 40k, odmah druga ruka , A6 shipnem na bb koji calla sa A5 i flopa peticu ..

eto. fml. big_smile

fu luck.
00

17

Re: 3.30+r (600$)

Nije bio tvoj dan, uostalom i to moraš izgubiti povremeno (AJo vs T7o je 65:35, znači gubiš u prosjeku svaki 3. put).

To je osjetljiva situacija jer ulažeš 40% stacka, ako si u prednosti nisi baš preveliki favorit, a možeš biti dominiran ili daleko iza. Čisto druga situacija je da si sam zgurao ili otvorio pot pa onda morao callati, ali ovako... u tom momentu ti ne treba čak ni flip za 40% stacka.
S 100k callaš loose stackove do 20k i stealaš neotvorene potove. Nije baš jednostavno uloviti toliki stack (to je prosječan stack za FT), a lako ga je izgubiti. Pravilo je isto za sve turnire - zbog čega bi riskirao 40% velikog stacka za jedan loose call? Druga je stvar ako si ti agresor pa radiš squeze ili 3/4-betaš, ali call... kod NL Holdema agresivnost u biti daje +ev.

Prije ili kasnije i to ti se dogodi. Imao sam ja već na velikom MTT seriju od 5 premium handova (svi u JJ+/AQ+ range) u bubble playu koji su me s Top10 stacka izbacili iz turnira prije ITM, i to sve bad beatom.

Inače, način igre je standardan - rebuy odmah na početku, jer ako nema regulara onda ima dosta ribica koje će se odmah u prvih par handova poduplati, a kad ti dođe premium hand rano bolje je imati veću hrpu. Rebuy period igram po feelingu, ovisno od stola i karti koje dobivam - imao sam već i statse 80/40 u tih 30-ak handova, ali i 8/5. Bez obzira na stack na kraju rebuya, uvijek uzimam add-on jer ponekad tih par čipova više znači preživljavanje u turniru. Inače, normalna granica za ulaganje u rebuy turnire je veličina isplate za zadnje mjesto ITM, u ovom slučaju 1BI + 3-4 rebuya + 1 add-on. Prosječan ulog ti ne bi smio biti veći od 15,3$. Ja sam jučer osvojio turnir s uloženih 9,3$.

Naravno, igra poslije rebuya ovisi i o veličini stacka, ali generalno nije potrebno forsirati. Igraš situacije koje znaš da su +ev (npr. steal protiv tight blindova) i čekaš dobre handove. Uglavnom, u bilo kojem momentu stack iznad 10bb je komforna situacija, 5-10bb je shove s proširenim rangeom (svi parovi, Ax ovisno o poziciji...), ispod 5bb imaš dobre oddse za skoro "any2" - ante+blindovi + fold equity pogotovo blizu bubble playa ti daju +ev i sa smećem (za shove, ne za call).

Jednom kad prosječan stack padne ispod 15bb, zaboravi na postflop igru. Ako imaš iza sebe velike stackove, čekaš dobar hand (77+, AT+ ugrubo) ili novi stol, ako imaš veći stack i male stackove iza sebe onda je idealno vrijeme za malo terora. Igra se samo shove zato jer s njim dobijaš dodatni fold equity. Naravno, igraš koliko trebaš, bez pretjerivanja (1 steal po krugu te drži na istom stacku, sve više od toga ti povećava stack, ali i rizik da naletiš na monstera).

Kad uđeš ITM, igraš za FT. Ne znači ti ništa čekati da ispadneš 10. ili 11 (na mom primjeru, od 57 ITM 36 plasmana na FT). Ugrubo, avg. stack s 9 igrača u turniru je oko 100k znači s 70-80k imaš prostora za čekanje krug-2 za dobar hand. Tu dosta dođe do izražaja koliko je brzo turnir igran - imao sam već FT s 3/6k početnim blindovima, ali i s 6/12k za početak. To je razlika u tempu turnira od 20-ak minuta, a bitna je - s 3/6k avg. stack je 15 bb, s 6/12k samo 8 bb.

00

Re: 3.30+r (600$)

mali update, upalio devet komada,  osvojio drugo mjesto, 3 puta itm od 9 turnira.. max, kasnije odgovorim detaljno , btw jako kvalitetan post smile gl

fu luck.
00

19

Re: 3.30+r (600$)

Pod kojim nickom igraš? Tek toliko da te pozdravim ako naiđem na tebe... a i da ti dam koji bad beat story... big_smile  wink

00

Re: 3.30+r (600$)

banka na 1200$

@max, ostavi mi kontakt- skype,msn, bilo sta pa cemo se cuti preko toga wink gl

fu luck.
00

Re: 3.30+r (600$)

u 15 dana udupla br. lijepo bogami .   Samo nastavi

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

22

Re: 3.30+r (600$)

good work! ide to tebi, bravo...

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: 3.30+r (600$)

koliko u prosjeku traju ovi turniri?

00

Re: 3.30+r (600$)

Andre_787 napisao:

koliko u prosjeku traju ovi turniri?

2 do 2 i pol sata...

Svaka cast ralph...

00

Re: 3.30+r (600$)

chillin, dfablem, cropoker500 - hvala smile

banka je bila na 1400$ ali sam probao sa stacked/popup stolovima i 16 komada odjednom, sto nije proslo dobro, jer nemam uopce preglednost igre i uhvatio me period sa dosta regulara. smijeh je isto bio kad sam od CL ispao u 2 ruke sa AA < KQss preflop, KK < QQ < AQ, na 257 boardu.

gl svima

Zadnji popravljao ralph fatnose (14-10-2010 10:19:33)

fu luck.
00