Tema: NL25 općenito

Hello!

Evo danas sam se bacio na keš. Nikad dosad nisam razmatro to kao opciju al jbg. Neda mi se više SNG, turnir ću zguštat tu i tamo neki kad mi se bude dalo al volio bih se na keš prebacit da mi to bude glavno. Toliko sam toga promijenio u zadnja 2 tjedna da ako otvorim više ijednu temu poslije ove a da bude o nečemu što ponovo počinjem igrat... ne čitajte uopće, odmah brišite smile) JER SAM SAM SEBI VEĆ POLAKO SMJEŠAN. Dobra stvar u svemu je ta da sam prošli mjesec nekako natuko bankroll od 0-1000$+ pa šta god mi padne za oko ne moram kretat od nule.

Ovako... igro sam SH stolove i jebada je po pitanju branjenja blindova, akcija česta, imam osjećaj ko da moram igrat inače će me blindovi jesti.... I nakon +20$ pa pad na -11$ neobjašnjivi tilt i pad od 20$ još i tu sam stao.Onda sam se prebacio na full ring a tamo je situacija drukcija... SH sam igro 6 stolova a full sam 8 bez problema čak na 10-12 ubuduće mogu ciljat ako krene i profit.

Odnedavna imam ninju i hem oba trial pa ću krekirat zahvaljujući vašoj pomoći s foruma.

Znači:

1. Jel NL25 prevelik zalogaj za počet? (meni izgleda ok)

2. Koliko BB/100 je OK tu? 8 stolova po mislim da mogu 2 sesije po 2 i po sata ( tako da sljedeće godine platinom dođem do supernove)

3. Kakvi downswingovi znaju tu biti i varijanca? Jeli jaka ili?

4. Vidim da svi samo neke bijesne monitore kupujete da možete čim više stolova rasporedit... ja igram 4 koji se dobrim djelom preklapaju pa opet 4 na njih...16 inčni laptop.... jel sam oštećen time? meni ne smeta što ne vidim sve stolove kad ionako obično imam akciju na 1-2 stola max u isto vrijeme ostalo je rutina.

5.Stretegija...ima li na ovom forumu koja tema o taktici na full ringu NL25 il ako netko ima link za neki strani... Može i knjiga ako netko zna onako za preporučit, znam da ima tu na forumu tema o literaturi.

6. Jel ok igrat 20-50 BB stolove, znači da buyinam na svaki 7.50$ ( neznam dal je to bitno) il je bolje na one ako se ne varam da ima 100 BB stolovi. koja je razlika i sta je bolje za mene pocetnika

7. Jel bolje imat autorebuy da uvijek drži na 7.50$ stack ili više ili je svejedno?

8..... biće još pitanja al da ne davim previše ionako sam pretjero


Hvala!!! I hvala na svakoj pomoći do sada pogotovo oko pokeralata.

00

Re: NL25 općenito

1. Preporučam ti da odigraš 5-10k handova na NL10 pa vidiš da li ti je lako tamo ili ne. Nikako manje, zbog kratkoročne sreće koja te može opalit. Zatim objektivno sagledaj situaciju, odnosno da li si igrao ok ili ne. Budući da si tiltao tako rano, ja ti preporučam NL10.

lako se prebaciš...

2. Nemam pojima

3. Varijanca ti uvjek može biti od -20 BI, što su niži limiti to su i downswingovi manji. Varijancu računaj oko 10 BI.

4.  Kako ti odgovara, tako igraj. Ionako nećeš moći pratiti sve stolove kad nisi u handu.

5. To pogledaj po forumu, meni je za full ring nepoznata literatura

6. Mislim da ti je najbolje krenuti od 100bb stolova da se privikneš na to, ovo 20-50bb nema baš nekog smisla, jedina im je prednost što ima više lošijih igrača. Ali mislim da ti je bolje igrati NL10 100bb nego NL25 20-50bb
Bilo bi dobro da pitaš nekoga tko igra 20-50bb stolove, znam da ima netko na forumu.

7.Bolji ti je auto rebuy. Najbolje je igrati s full stackom. Ovako možeš imati različite stackove na stolovima pa još trebaš o tome voditi računa kad odigravaš hand, a i nije poželjno s manje igrati.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: NL25 općenito

6.Igraj stolove sa 100bb(ja sam probao te 20-50bb)i mislim da je bolja varijanta 100bb.

00

Re: NL25 općenito

http://img689.imageshack.us/img689/7937/nl25graf.gif


Dva dana iza mene, do 1600 i neke ruke je SH 6 stolova NL25, nakon toga je FR 8 stolova. Profit je malen al veseli. Bio bi veći za točno onoliko koliko sam bacio na 2-3 ruke koje su bile totalno loše odigrane. Možda 20$ na ovaj +.

Al iskreno sam zadovoljan zasad bitno da nije minus, još sam apsolutno nov u tome igram čisto na kartu, ne pokušavam nikakve poteze sad još. i VPPi su odlicni... naviko sam na sng i turnirima oko 50 vppa po danu, ovaj mjesec odlucio gold status na starsu lovit a ako ostanem na ovoj igri  ni platina mi neće pobjeć idući mjesec.... ova dva dana 500 VPP-a.

BTW. kakva zarada je moguća s ovom mojom igrom mislim na broj hendova po danu (3000) i nekakvom laganom winning igrom? Znači ne max. jer znanje mi je za keš apsolutno nikakvo ali ono.... ostvarivo?

00

Re: NL25 općenito

3000 handova po danu je jako dobro, gold ces imat bez problema.
Preporucam ti za pogledat dva video od Ronfar3 sa cardrunnersa, lik je prema pokertableratingsu drugi najveci winner na NL100 na starsima i prosle godine je bio SNE. prvi video mu se bazira vise na preflop igri a drugi postflop, full ring, tight igra koja ce ti odgovarati za pocetak

nolan sa deucescracked isto, to sve mozes naci na bestpokertorrent a ako si na deucescracked svakako skini sve od newmanmia, specijalist za full ring

igras 100bb ili 50bb stolove i kakvi su igraci generalno u ovom periodu sto si vidio?

00

Re: NL25 općenito

Tnx, obavezno ću pogledat. Da, gold je tu, platina čak sljedeći mjesec a time i negdje 300$ mjesečno od bonusa, al to ionako dolazi samo po sebi sad mi je najvaznije naucit igrat najprofitabilnije.

Zasad igram 50bb i to ne ulazim sa full nego sa 70% znači sa 7.50$ jer (sad neznam dal ima logike) prilicno sam lak na all inu pa time pokusavam da mi stack sad u pocetku bude manji jer nerijetko i sa AQ gurnem il jos gore kolam... pa da veliki stack ne trpi. Al polako počinjem kužit neke stvari. Tak sam na HEMu par dana pa zasad koristim samo statse kolko tko % ruku igra, cbeta i tako, pokusavat cu ucit postepeno citat na brzinu vise statsa. Kolko vidim puno ima ljudi koji zalutaju na stol sa 5$ recimo i vrlo vjerojatno je to njihov cijeli BR pa valjda će se nešto dat izmust smile Želja mi je pravit pare na ovom pa čak i da nikad na NL50 ne pređem bez obzira ako budem imo BR za to.

600$-800$ + bonusi na ovom ja bi bio presretan

00

Re: NL25 općenito

Mislim da ces vise naucit na 100bb stolovima, ako ti je neugodno sjedat sa 25$ odigraj par sessiona na NL10 jer mislim da ces vise naucit nego igrajuci 50bb stolove. posto igras 8 stolova mozes naci dobre stolove uzeti im vise nego na 50bb, ali ces naucit vise i poslije ces moci kombinirati obe limite.

00

Re: NL25 općenito

600-800 ti je po meni preoptimistično. Da se ne demoraliziraš.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

9

Re: NL25 općenito

Treba stalno gledat da ides veci limit igrat ako imas BR probas pa vidis lagano se vratis dole  smile
Nemoj sada napravit 500$ pa odmah na banku i potrosit za gluposti ( to su bile moje fore  big_smile )
Prvo si napravis normalan BR i onda ce sve bit lagano  cool

00

Re: NL25 općenito

600-800$ je ako nisam nesto krivo oko 3BB/100. Preoptimisticno je to? Stvarno neznam, SNG sam igrac.

Banka mi je preko 1000$, a od eventualnog dobitka bi moro nesto vadit al recimo 50% bi uvijek mogo ostavljat tako da bankrol postepeno raste.

Da li je greška ići na 100 bb stolove a sa 50% stacka ulazit? znači to je 12.50$. Da li sam s time samog sebe ograničio u nekom smislu il drugima dao nekakvu prednost?

00

11

Re: NL25 općenito

Najbolje ti je da se naučiš igrat sa 100bb stackovima, kad tad češ tako početi igrati pa če ti smetati navike koje stekneš na 50bb stack. Osim toga, 50bb stack ti nema nikakvog smisla. Ili igraj SS ili 100bb.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: NL25 općenito

Ne kužim zašto forsiraš NL25, ajde reci?!

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: NL25 općenito

Igral NL10(100bb)-i gotovo!
Kada vidis da ga beatas super prelazi lagano na NL25(100bb).

00

Re: NL25 općenito

Pa ne forsiram nista, igra mi se najmanji limit koji donosi neku solidnu kintu. Jebavat se na nl10 5 sati na dan.... nema smisla. + sumnjam da je razlika između nl10 i nl25 baš neka drastična. Znam da oćete pomoć i hvala na tome. Razlog što mi se ne igra 100 bb-a je više psihološka, puno mi imat 25$ na stolu i tako 8 puta. Čini mi se da puno para stavljam na crtu a realno jedina prednost nad ostalim igracima za stolom mi je što ne bacam lovu na svašta, a to i nije neka prednost.

00

15

Re: NL25 općenito

ako ti je  bankroll  1 k $ nebi trebao imat  problema  igrajuci sa  100 bb,vjerojatno nije  velika  razlika  u igri  izmedu 10 i 25 al postaje  velika kad  si scared  money.. sa 50bb nema  smisla  igrat  i tak neces  nis  naucit,to mi nikad  nece  bit  jasno zasto to ljudi rade
ako ti je  puno igrat  8 stolova  po 25  onda  igraj 4 stola  10 i 4  stola 25 sa  100 bb  ili ak te  vec  takva  frka onda  igraj samo 10, neznam cemu takva  frka odes  igrat  na 25 ak zgubis  par  BI odes  10 i opet  ispocetka  dok god  ne  uspijes beatat 25 pa  opet  isto radis  sa  nl50 itd itd..

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

16

Re: NL25 općenito

wannabePRO napisao:

Razlog što mi se ne igra 100 bb-a je više psihološka, puno mi imat 25$ na stolu i tako 8 puta. Čini mi se da puno para stavljam na crtu a realno jedina prednost nad ostalim igracima za stolom mi je što ne bacam lovu na svašta, a to i nije neka prednost.

Bas zbog ovog bi trebo igrat manji limit, jer si money scared.

00

Re: NL25 općenito

50bb na NL25 je malo više nego 100bb na NL10 tako da razlika u zaradi i nije neka!!
100bb igra je ipak ono šta treba naučit ako misliš nastavit igrat i dalje neki ozbiljniji poker, i puno je lakše tu psihičku barijeru proč na manjem limitu
..been there done that..

00

18

Re: NL25 općenito

triggger napisao:

50bb na NL25 je malo više nego 100bb na NL10 tako da razlika u zaradi i nije neka!!
100bb igra je ipak ono šta treba naučit ako misliš nastavit igrat i dalje neki ozbiljniji poker, i puno je lakše tu psihičku barijeru proč na manjem limitu
..been there done that..

Istina, al isto tako na 50bb na starsima ima ocajnih igraca.

00

19

Re: NL25 općenito

Igraj NL10 sa 100bb.
Ne igraj za pocetak vise od 4 stola.
Razmisljaj...
I naravno procitaj http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=3912

00