Tema: checkirati upareni flop sa over parom

U travnju prosle godine, nakon tek 2 mjeseca iskustva online pokera na cool hand pokeru, kvalificirao sam se za  100,000eura guaranted sunday rebye tournament, turnir kojeg sam cesto gledao do kasno u noc, sanjajuci da cu i ja mozda jednog dana biti prvi i osvojiti 25000 eura.  Mojoj sreci nije bilo kraja kad sam se dvaput dublirao, a potom zaigrao za istim stolom sa mr. dawweom, osvajacem proslonedjeljnog turnira, tj. svedskim proom Davidom Sonelinom. Blindsi su 300-600, imam stack od oko 15000 chipova... nalazim se na CO, mrdawwe koji ima 45000 chipova radi open raise sa HJ od oko 2,5x bb. Imam AJs i flat callujem dok se blindsi foldaju... flop je 663 rainbow, on checkira, ja check behind... turn je 3... on opet checkira... Tada je moje razmisljanje teklo u ovom pravcu--- da on ima bilo koji par naravno da bi c-betao, sigurno ima nesto tipa AQ ili AT, pa nije betao flop jer me stavlja na srednji par, a sada kada nakon mog checka behind on checkira i turn, onda je definitivno AQ ili nesto tako---........ u potu je oko 5000 chipova i ja odlucujem da gurnem all in od 13500 chipova, racunajuci da je fold equity ogroman a ako me i plati na AQ jednaki smo, jer su na boardu 2 para.  Dobijam instant call i ne mogu vjerovati kad je on okrenuo JJ...  Od tada ovo redovno koristim u cash igri, posebice sa AA. Npr. imas AA na btn, raiseas, bb te isprati, flop 992 rainbow, zasto ne checkirati behind ovdje... ako protivnik ima 9 ilii 22 sami sebi cemo iskopati grob, a moze imati 2 over karte gdje je prakticno dead a mi mu tim checkom dajemo sansu da kupi jednu ili cak i obje i naplatimo ga... ako ima  rucni par, callovat ce drugi street isto kao sto bi i prvi... ako ga cak pogodi set tj full na turnu imamo pot control, jer bi nas prvi street svakako callao sa tim parom i vec tada bi pot napunili toliko da nas stackuje do kraja. Zanima me Vase misljenje o ovakvim rukama...

00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

3 posta 3 super teme

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

Ne kažem da je uvijek loše, ovisno o protivniku, ali cbet mislim da je u većini slučajeva bolji jer:
1. želiš napuniti pot i
2. da daš mjesta cbetu kada imaš zrak

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

uglavnom tvoj allin je vrloo loš

When you got nothing, you got nothing to lose
00

5

Re: checkirati upareni flop sa over parom

S vremena na vrijeme je ok checkirat behind i radit slične fancy playeve protiv igrača s kojima igraš stalno i protiv igrača koji dobro hand readaju i maknut će ti hand koji imaš iz rangea kad to napraviš, ali kao standard play je jako loše jer gubiš tonu valuea.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

Znam da je los, ipak je on swed pro a ja fish smile  mislim da je cbet legitimno rjesenje u opisanoj situaciji, recimo, u slucaju naseg 3-beta kojeg je zvao neki weak tight regular koji ce u vecini tih situacija imati srednji rucni par, pa cak i veci tipa JJ, gdje ce definitivno callovati nas cbet,  ali u svim ostalim situacijama cbet je opasan... Npr... ista situacija, mi raise sa BTN sa AA, osrednji tight regular nas poziva sa bb... flop 992... on check mi cbet od 4,5bb, on call... turn je Q, on check mi bet 12bb, on check raise 32 bb, mi call... river 5... on all in... sta sada... milijun puta sam izgubio pola stacka na ovakav nacin a nerijetko i cijeli, jer kao pocetnik nisam bacao aseve u ovim situacijama. Regular ce ovdje uvijek imati 22 ili SC 9-10, 9-8... U 4-way potovima check sa over parom mi je tradicija, posebice kad izadje npr flop QQT sa flush drawom... jer nemas nikakvu predstavu na sta te protivnik check calla ili jos gore check raisa, da li mozda na---

00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

... na flush draw ili na q ili na t ili na kj... i tonu drugih ruku... zar na takve flopove nije bolje checkirati i odrzati pot malim... A bas bi volio da pogledate, ako vec niste, na youtube, monster laydown from johnny chan...

00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

nominirano za post godine!

00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

Molim te, koristi koji put i enter jer je ovakve postove vrlo teško čitati.

Kao večina stvari u pokeru sve je ovisno o igraču protiv kojeg igraš i situaciji za stolom.
Protiv igrača koji puno folda na cbet, dobro je chekirati. Protiv nekog koji voli rejzati takve flopove na blef, bolje je cbetati. Protiv igrača koji voli blefati ako mu se chekira, isto je bolje chekirati.

00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

ja uvjek kazem. Vazno je razmisljati u pokeru.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

Ne mislim da gubimo value u opisanoj situaciji, jer sve sto bi nas callovalo na flopu (Poput malih i srednjih rucnih parova) ce nas, bez problema, callovati i na turnu, uz velike sanse da zbog checka behind na turnu protivnik preuzme inicijativu i krene u bluff... Jer na taj check se zalijepe i najveci tajteri. Cak mislim da sam puno vise puta dobijao value, recimo da dosta regulara misli da su ruke poput KJo, QJo, QTs isl, premium ruke protiv nekoga tko ima sirok range raise-a sa CO i BTNa... te ih, stoga, nece 3-betati.  Npr, regular te flat calluje sa KJ, na flopu 992 checkira, ti c-betas i on se naravno baca... a ako se na turnu otvori  K ili J dobit cemo value da ga pristojno naplatimo na 2 preostala streeta. Zasto mu ne dati tu sansu kad je prakticno dead, bez outsa.

00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

Zato jer može imati i slabije parove koje folda kad se okrene K ili J. To ti je mač s dvije oštrice.
A nekad neće moći pustiti ni na turnu mali par ako betamo flop i tun, a onda propuštamo puno valua.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

Tesko ces od regulara koji ima rucni par dobiti call na dva streeta preko jedne over karte na flopu, i to jos na mikrolimitima. A postavlja se i pitanje sta kada betamo 2 streeta i dobijemo  C-R na turnu...

00

Re: checkirati upareni flop sa over parom

Puno pitanja možemo onda po tome postavljati... ima nekoliko tisuća kombinacija, sve zavisi od igrača s kojim igramo.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00