Tema: ***uNL Quick Checkup Thread***

Mislim da je ovom forumu potrebna ovakava Tema

Cilj je da svi micro igrači (naravno mogu i ostali) postaju svoje ruke u ovu Temu i da onda nastane kvalitetna rasprava...

Mislim da bi bilo najbolje da se posta 1 ili max. 2 ruke

82

2

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

1. hand
Villan je  riba  po onom što sam vidio kako je odigrao : 33/11 na 18 ruku

Dali je dobro tu betati Turn ili ne?
Što napraviti u ovom slučaju?

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.10
Big Blind: $0.25

CO (dogx) ($38.42)
BTN ($24.65)
SB ($17.11)
BB ($21.62)
UTG ($49.33)
MP ($49.25)

Dealt to CO (dogx)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AC.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7C.png

Preflop: (Pot is: $0.35)

UTG & MP fold, CO (dogx) raises to $0.75, BTN folds, SB calls $0.65, BB folds

Flop: (Pot is $1.75, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QC.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5H.png
SB checks, CO (dogx) bets $1.25, SB calls $1.25

Turn: (Pot is $4.25, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QC.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5H.png    http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8C.png
SB checks, CO (dogx) bets $3, SB raises to $15.11 (All-In),CO (dogx) ???

22

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

ja bi flop check pa vidio kolko ce betati, mozda bi dobio i bespla kartu...
na turnu bi svakako bet otprilike ko tvoj, a nn ajegov all in svakako pratio s tolko outa, posebno na ovim limitima...

03

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

preflop i flop po propisima, al uzmi tu besplatnu kartu, zvat ce te (u tom momentu samo jaci), usa si 5 dat jos 10 sa 17 outa procjeni sam, mislim da je ev+, al nisi sesmija dovest do ove sitvacije, on je vjerovatno jaka dama i placa ti river sta izaslo da izaslo..
btw ima ovakvih tema milijon, tako da procackaj malo, dnevno se posta dosta ruku.. idu u mali limiti  wink

luđa
01

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

robir10 napisao:

ja bi flop check pa vidio kolko ce betati, mozda bi dobio i bespla kartu...
na turnu bi svakako bet otprilike ko tvoj, a nn ajegov all in svakako pratio s tolko outa, posebno na ovim limitima...

da jhe cekira flop dobija bi sigurno besplatnu kartu... ima poziciju i mora ovdje odigrat c.bet.. 33/11 pokazuje (iako je malo ruku ) da je CS.. i IMO nisu ovo bas bezazleni limiti

luđa
11

6

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

pf i flop mi je ok... turn bi chekiro i pokuso completat jedan od drawova, ip si na riveru pa ak te nesto hita pokusas to naplatit ako ne jos uvijek si mozda najjaci sa A high... anyway ja bi check behind turn...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

7

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

Moraš malo obratit pažnju na stackove, betao si taman tolko da imas slightly losing call, bar na prvi pogled mi se čini da imaš malo manje od 2:1, a ne znaš ni dal su ti A i strejt karte zivi outsi. Kolko god mi se gadi checkirat turn s ovakvim handom, mozda i je najbolja opcija. Ova osmica ti je mozda dala hrpu outera ali je i dobrano pogodila njegov range ako nema Q koji ionak ne folda.

S tim da teoriju na stranu smile, ja bi vjerojatno betao skoro pot na turnu (onda je easy call ako te rejza) i shoveao any A/K/J/T/9/4/club river i nadao se da folda sve slabije od Qx (87, 76, A6, 77, 99 type handove) ako ne pogodim.

*kriss - ne vidim baš koji hand beatamo s ace high kad calla flop, na koji hand ciljaš?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

8

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

P.S. Ne kuzim ove dislajkove gore u origigi postu, tema je super ideja, iako je pokupljena s 2+2. tongue

I da nadodam, dogx, nemoj betat u ovakvim spotovima općenito ako ne znaš što ćeš napravit na rejz.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

e jebiga sad, mora betat

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
10

10

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

gmiko napisao:

*kriss - ne vidim baš koji hand beatamo s ace high kad calla flop, na koji hand ciljaš?

pa vjerojatno nista... ali ako villian ima read da dogx flop cbeta puno, a turn malo mozda ga je i callao sa necim tipa TJs pa ce pokusati hitati neki backdoor... iako ni sam ne vjerujem u tu teoriju, al boze moj znalo se i to dogadjat...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

11

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

ja bih check behind flop. zasto igrati veliki pot protiv pasivnog calling stationa samo sa ace high? mislim da ne treba uvijek "po knjizi" cbetati flop, samo zato sto je dry, i da je ovo dobar kontraprimjer. protiv ovakvih igraca treba s pravom rukom igrat i punit pot i tu dobit na vrijednosti. cak i showdown value sa ace high imamo, tako da cemo nekad i na ovaj nacin osvojit ovaj pot (protiv king high ili cak slabijeg handa kojeg ce pasivna riba iscekirat do showdowna). dodatno, ne samo da turn mozemo vidit besplatno, nego ima puno dobrih turn karata (ova koja je izasla je valjda najbolja moguca, 8s) koje ce nam pomoci u nastavku handa. a u oba slucaja, i ako nas fali turn i ako nas pogodi, bolje da igramo manji pot, imat cemo laksu odluku.

ako nas turn promasi i ne da nam niti par niti ikakav draw, a riba beta, lako foldamo i izgubimo minimum (ovakav igrac kad beta, najcesce znaci da nesto ima). a inace bi izgubili vise jer riba cesto nece baciti los par.

nije bet na flopu jako los, ali mislim da ovdje check ima vise smisla.

ovako kako je odigrano, turn bih takodjer najcesce check behind, jer semi bluff protiv 33/11 igraca (unatoc malom uzorku) nema previse smisla. no s obzirom da imamo cak 18 outsa (ako brojimo i aseve), nije ni bet los, trebalo bi se detaljnije pozabaviti s time koja odluka je bolja.

sad kad si suocen s check-raiseom, moras dati 12$ da bi dobio 22$, imas 18 outsa (u najgorem slucaju, ako villain ima set, imas cak 13 outsa), sto znaci da bi svakako trebao callati.

edit: postoji i mogucnost da je turnao skalu, u tom slucaju igra samo boja i eventualno 9 za split ili jacu skalu, no opet imas dovoljno outsa, a i to ce se rijetko dogadjati, tako da bih ja svakako callao taj check-raise.

Zadnji popravljao stu (04-08-2011 10:10:54)

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

@stu - uspio si zakljuciti da je pasivni calling station iz 18 handova?

00

13

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

Istina je da board dosta pogađa calling ranđe igrača koji ima vpip 33 (78, 89, 76, 56, 97, 86, 75, QJ, QT, Q9 itd.), ali ja bi cbetao ovaj flop pošto imamo dosta bd equitija i pokušao uzeti pot odmah. Turn bi sigurno cback jer on ovdje ili ima Qx ili je improveao hand.

@kriss: ne vjerujem da je ovaj skupio ikakav read na dogx-u.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

14

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

Mislim da su svi počeli pisati da bi čekirali turn (ili flop) jer je dogx postao kraj ruke (a to je shove protivnika) i sad svi traže gdje bi drugačuje odigrali...
Mislim da je svima tu standard cbet flop i cbet turn...

Možete reći da bi možda nekad čekirali flop, ali da bi baš ovaj put čekirali, ne vjerujem.
Turn isto tako, svi svršavaju kad vide OESD i FD i automatski guraju lovu u pot.

Ja bi manje cbetao flop. Ne treba ti na dry flopu cbet od 3/4 pota. Pola pota je i više nego dovoljno. Betao bi $1.
Turn bi betao isto pola pota da isfoldaš handove poput srednjeg para, a opet da te nemože zgurati jer bi to bio huge overbet. A nemože ni rejzati tolko da nemožeš callati jer mu onda ostaje par dolara iza. Ak te onda zgura, imaš easy fold.

Probajte uvijek razmišljati prije beta, što ću kad rejza. Onda nećete često dolaziti u grozne situacije poput ove jer ćete se unaprijed pripremiti. Ili odgovorom na pitanje, ili manjim betsizeingom ili checkom.

I nemojte se bojati isprobavati betsizeinge. Nije sramota niti glupost nekad betati 1/3 pota.

10

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

zasto check na turnu..nikad lakoje sad filozofirat ali recite mi ko to nebi beta onaj turn di je skupia 15 outera..ja bi na turnu beta skoro pot...ali to san samo ja....
nego reci sta si ti napravia?

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

16

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

dogx napisao:

Villan je  riba  po onom što sam vidio kako je odigrao : 33/11 na 18 ruku
Dali je dobro tu betati Turn ili ne?
Što napraviti u ovom slučaju?

Najcesci line villana na turnu ce bit c/f ili c/c tako da betas turn za semi blef (skidas ga sa A6, A5, par+rupa, radnom zraka tipa AJ, Qx mozda ali tesko) i foldas kad te c/shovea jbg. River ako pogodis betas (ili raisas), ako missas checkiras (ili foldas) cak i ako dođe dobar river za blef, suzdrzao bi se za sada.
Checkirao bi behind turn samo ako je u tih 18 handova bio agro i c/r ranije.

btw sto se tice ove teme nemam nista protiv ali  ne vidim neki smisao. Obicno postanje ruku (1 tema 1 ruka) mi je puno urednije i moze dovest do bolje rasprave.

Zadnji popravljao Tonac (04-08-2011 12:53:05)

when you feel like quitting think about why you started..
00

17

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

rounder1984 napisao:

@stu - uspio si zakljuciti da je pasivni calling station iz 18 handova?

istina, nisam se dovoljno udubio u broj handova smile vidi se da ne koristim hem  big_smile no stoji da sto vise vjerujem da je protivnik station, to sam blizi checku na flopu.

ovako mi ima vise smisla i bet na flopu i na turnu. u danoj situaciji mislim da je ez turn call iz navedenih razloga, najcesce cemo imati cak 18 outsa.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

zarinjo napisao:

zasto check na turnu..nikad lakoje sad filozofirat ali recite mi ko to nebi beta onaj turn di je skupia 15 outera..ja bi na turnu beta skoro pot...ali to san samo ja....
nego reci sta si ti napravia?

Pa zašto bi betao pot size na turnu??? Istina je da na riveru imaš gro outova, ali trenutno je tvoj hand A high i sretan si ako on folda ovaj turn, a kad ti shipa ovdje ispred si skoro nikad. Lako na riveru napuniš pot ak pogodiš nešto. Btw, ja bi betao i manje, oko 2.7$, 2,8$.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

19

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

neda mi se sad citat kaj ste sve pisali pa cu se mozda za nekim i ponovit
flop betam 1$, turn oko 1,75-2 $  jer ce  bit 3,75 ( turn betam 90% slucajeva jer je  dosla idealna  karta za nastavit, ako se nece cbetat turn nevidim razlog za cbetanja flopa) nemre ti onda  shipat i gg a ako i shipa imas izi fold jer nemas oddove

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

sinisaT5 napisao:
zarinjo napisao:

zasto check na turnu..nikad lakoje sad filozofirat ali recite mi ko to nebi beta onaj turn di je skupia 15 outera..ja bi na turnu beta skoro pot...ali to san samo ja....
nego reci sta si ti napravia?

Pa zašto bi betao pot size na turnu??? Istina je da na riveru imaš gro outova, ali trenutno je tvoj hand A high i sretan si ako on folda ovaj turn, a kad ti shipa ovdje ispred si skoro nikad. Lako na riveru napuniš pot ak pogodiš nešto. Btw, ja bi betao i manje, oko 2.7$, 2,8$.

poanta je da bi sigurno beta,nema razloga za chek behind,zasto ne betat cili pot,samo je pitanje jeli on razmislja sta napravit ako gaon re raise-a,sta napravit samo call a doje blank na riveru..ocigledno je da je on folda na njegov check raise..ima jos jedna velika stvar,a ta je ako si vec otvoria sa A7s mislin da je ovo njabolje mogucci flop i turn bez da pogodis par ili dva itd...ako nezna sta napravit u ovoj situaciji onda nemoj otvarat sa A7..onda odustani..sta da recen...ima open ender i nutt f draw,ja bi beta najmanj3/4 pota.. roll

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

Ja bi tu betao flop malo više od 1/2 pota, turn bet/fold oko 3/4 pota

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
01

22

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

On je na stolu sa 70BB i igra 33/11, i call sa SB - iako je mali uzorak sve ukazuje da on fish
Ja bi cbet flop 1/2 pota i check turn.
Ako je callo flop callat će i turn, zašto bi betali ako je FE  malen protiv fisha.
Nebi ovdje punio pot jel i sa 17 outova šanse su nam 35% da ćemo pogodit draw.
Na silu nejde protiv fisheva. smile

00

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

pala ti je super idealna karta na turnu i ti bi chekirao turn??? Koja je to logika, zanci u principu ti tu check/foldas cjeli range osim ako ti padne A, zasto bi onda betao flop uopce? Mislim da je c/f na ovakvom idealnom turnu najgori moguci play i velik leak

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

24

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

Nije najgori play i ne vjerujem da je leak. I on ak čekira turn dobiva besplatni river i nemože foldati na turnu.

00

25

Re: ***uNL Quick Checkup Thread***

ShaneMacGowan napisao:

pala ti je super idealna karta na turnu i ti bi chekirao turn??? Koja je to logika, zanci u principu ti tu check/foldas cjeli range osim ako ti padne A, zasto bi onda betao flop uopce? Mislim da je c/f na ovakvom idealnom turnu najgori moguci play i velik leak

Moja logika je da protiv fisha je bolje uzet besplatnu kartu na turnu, ako pogodimo draw naplatit ćemo na riveru.
Jedino ako misliš da on može foldat turn ili river.
I da pitanje- kako bi odigrali ako on call turn i checkira river blank?

00