Tema: Can u beat NL25? -who is that?

http://img252.imageshack.us/img252/7540/micros22.jpg

Pozdrav  smile
u skolpu coachinga od strane Robe http://hr.pokerpro.cc/vijesti/927-posta … rpro-.html otvaram ovaj projekt..
u planu mi je ugl pisat o coahingu odnosno javno iznosit svoja razmisljanja tako da bi i ostali clanovi foruma koji ne sudjeluju u projektu mogli to pratit a mozda i nesto naucit zajedno samnom.

Kao sto se iz naslova da zakljucit igrat cu NL25 odnosno NL20 sa "shotovima" na NL30 ali i kombinacijom NL10 jer mi je BR nedavno posluzio za dobru zabavu pa mi sad ne dopusta pre lagodnu igru  tongue

Updateat cu minimalno 1 tjedno

when you feel like quitting think about why you started..
01

Re: Can u beat NL25? -who is that?

http://www.goodlightscraps.com/content/good_luck/good-luck-5.gif

10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

Break a leg Tonc !!

Ne doslovno..  smile

I'm so broke, I can't even pay attention.
10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

sretno!

ti iz zagreba tonac?

10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

GL

ili jesi ili nisi
10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

gl tonac!

10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

GL!

10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

GL

Jaka stvar u pokeru je da nikada ne izgubite temperament, bilo s kim da igrate,a posebice, s kartama. U pokeru nema milosti. Uvijek budite cool. Ako izgubite glavu izgubit ćete sve svoje žetone.
10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

Dr.Greenthumb napisao:

Break a leg Tonc !!

Ne doslovno..  smile

+1

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

tnx ekipa  smile

@tonkobonko nisam iz ZGa, iz Rijeke sam

Sto se coachinga tice, sutra imamo prvi Skype session, bit ce u obliku komentiranja handova (sto je IMO i najbolje) gdje ce svatko od nas izabrat 2-3 handa.. vec imam na umu jedan hand/spot gdje me zanima sa kojim rangeom i kako odigrat OOP vs 3beta 200bb deep gdje imam par nejasnoca, a drugi hand/spot cu izabrat dns/sutra  wink

p.s. necu postat handove u projekt, osim neceg u ovom stilu  big_smile http://wt.ag/xbVUtf
http://img502.imageshack.us/img502/5067/yeab.jpg

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Can u beat NL25? -who is that?

Sretno  smile

Fire walk with me
10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

Sretno i zelim ti da sto prije  predes na "low limits",a onda je samo nebo kraj  big_smile

10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

GL, dobrog si se naslova sjetio  wink

10

Re: Can u beat NL25? -who is that?

sretno kolega

10

15

Re: Can u beat NL25? -who is that?

mali bump, pocetak je pa imam volje pisat jel  big_smile

ugl dns smo imali prvi session sa Robom pa cu iskoristit ovaj projekt i za malo "ponavljanje gradiva", sto ce meni posluzit da vidim jel sam shvatio a vama da vidite sta smo radili i naucite neku sitnicu mozda wink

svatko je izabrao par handova za komentirat, ovo su moji:
-99 deep vs 3bet
Villan na 500 handova 22/18/8 af3.3 3bet na BTN-u 13%, (cbet 60%, cbet u 3bet potu 71%), moj opci dojam je da je jedan od boljih regova na ovom limitu.
Villan me vjerojatno vidi kao 23/18 i foldom na 3bet cca 70% (mozda vise).. u ovom sessionu nismo imali 3bet/4bet dinamike i sl.

Zakljucak: u ovom spotu fold. Calling range pre flop JJ-QQ, KQ+ gdje ugl ako hitamo ulazimo u c/c mode koliko strta ovisno o agresivnosti villana. 4 bet value range KK+. 4bet blef handovi sa blokerima Ax, Kx, i 4bet size ovako deep OOP je veci nego inace, cca 3.5X. Uz neku 3b/4b dinamiku ofc prosirujemo value 4bet range i sl. smile

-88 OOP donk bet
villan 25/12 cbet 56%, fcbet 33%
Zakljucak: donk bet nije best play jer bildamo pot OOP gdje nas villan cesto flouta. Tu c/c flop i reevaluate turn. Donk bet je ok na suhim flopovima sa handovima tipa rupa, overi, bot.par+over i sl. znaci sa kojima nemozemo c/c a ni c/r uspjesno.

-A7s BB vs BT
villan na 50ak h 45/37 btn steal 100%, cbet 100%, af4.5
Zakljucak: 3bet pf ok. U ovom slucaju 3betamo polarizirano (ako kasnije vidimo da dosta calla onda depolariziramo range). Flop cbetamo, turn c/c i neovisno o riveru isto c/c.

Zadnji popravljao Tonac (12-01-2012 12:24:12)

when you feel like quitting think about why you started..
10

16

Re: Can u beat NL25? -who is that?

Tonac napisao:

p.s. necu postat handove u projekt, osim neceg u ovom stilu  big_smile http://wt.ag/xbVUtf

yikes
ovo je tolko sick da ne može biti više!

00

17

Re: Can u beat NL25? -who is that?

svaka cast na ovoj temi, nadam se da ces nastaviti sa dobrim radom koji ce pomoci
i nama s kojima nitko ne radi....
jedno pitanje...ovaj 99 hand, zasto kazes da je calling range na turnu od TT
jel nije TT i JJ ista stvar kao i 99 kad izade ovaj K?

00

Re: Can u beat NL25? -who is that?

idrga napisao:

svaka cast na ovoj temi, nadam se da ces nastaviti sa dobrim radom koji ce pomoci
i nama s kojima nitko ne radi....
jedno pitanje...ovaj 99 hand, zasto kazes da je calling range na turnu od TT
jel nije TT i JJ ista stvar kao i 99 kad izade ovaj K?

Ma ovaj K ne igra toliko veliku ulogu ovdje. Od valueu handova to je jedino AK, dakle taj K je samo jedan manji dio njegovog range-a u ovom spotu. Da i nije K izašao i dalje je upitno jel callati turn bet, vjerojatno ne.
A što se tiče calla TT-QQ ni meni nije prvo bilo jasno tj. ja bi izbacio TT, možda JJ iz calling range-a, ali pretpostavljam da je zbog 3beta.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

Re: Can u beat NL25? -who is that?

TVex napisao:
Tonac napisao:

p.s. necu postat handove u projekt, osim neceg u ovom stilu  big_smile http://wt.ag/xbVUtf

yikes
ovo je tolko sick da ne može biti više!

uu nice nice

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

20

Re: Can u beat NL25? -who is that?

Za ovaj 3bet OOP hand "zakljucak" je samo za pf igru a i to sam zahebao jer TT isto foldamo,  brzopleto sam pisao al sad sam ispravio.. sto se tice post flopa, kad pf callamo handove JJ, QQ, KQ+ ugl c/c flop, recimo da imamo JJ umjesto 99, c/c bi flop i c/f ovaj turn (jer A i K pogađaju villanov range), da je turn blank c/c bi opet, i ovisno o villanu c/c river ili c/f river.. kad callamo recimo KQ, c/c flop, c/f turn blank i donkamo river... ubiti sve se svodi na to da villan 3beta relativno polarizirano pf i da nas nece 3barrellat sa zrakom tako cesto

btw @TVex, BFBalkans, lose flopam jbga, a i kad flopam ne dobijem akcije  lol

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Can u beat NL25? -who is that?

Zbog cega c/c taj turn u A7s handu?
Meni se puno vise svida bet.

00

22

Re: Can u beat NL25? -who is that?

croman19 napisao:

Zbog cega c/c taj turn u A7s handu?
Meni se puno vise svida bet.

+1

Osim toga, ne sviđa mi se sizing na flopu. Ili manji bet da idemo na 3 str ili nešto veći da shipamo turn.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Can u beat NL25? -who is that?

Tonac napisao:

mali bump, pocetak je pa imam volje pisat jel  big_smile

ugl dns smo imali prvi session sa Robom pa cu iskoristit ovaj projekt i za malo "ponavljanje gradiva", sto ce meni posluzit da vidim jel sam shvatio a vama da vidite sta smo radili i naucite neku sitnicu mozda wink

svatko je izabrao par handova za komentirat, ovo su moji:
-99 deep vs 3bet
Villan na 500 handova 22/18/8 af3.3 3bet na BTN-u 13%, (cbet 60%, cbet u 3bet potu 71%), moj opci dojam je da je jedan od boljih regova na ovom limitu.
Villan me vjerojatno vidi kao 23/18 i foldom na 3bet cca 70% (mozda vise).. u ovom sessionu nismo imali 3bet/4bet dinamike i sl.

Zakljucak: u ovom spotu fold. Calling range pre flop JJ-QQ, KQ+ gdje ugl ako hitamo ulazimo u c/c mode koliko strta ovisno o agresivnosti villana. 4 bet value range KK+. 4bet blef handovi sa blokerima Ax, Kx, i 4bet size ovako deep OOP je veci nego inace, cca 3.5X. Uz neku 3b/4b dinamiku ofc prosirujemo value 4bet range i sl. smile

Kolko vidim, ovdje villain nije 4beto. Nema mi smisla da cbeta pola pota za value 200+ deep, pogotovo ako misliš da je jedan od boljih igrača te ga zato stavljam na TT-JJ i AQs+, AKo te bih rejzao i nastavio vjerojatno svaki turn.

-88 OOP donk bet
villan 25/12 cbet 56%, fcbet 33%
Zakljucak: donk bet nije best play jer bildamo pot OOP gdje nas villan cesto flouta. Tu c/c flop i reevaluate turn. Donk bet je ok na suhim flopovima sa handovima tipa rupa, overi, bot.par+over i sl. znaci sa kojima nemozemo c/c a ni c/r uspjesno.

Još bih nadodao da mi se ne sviđa sizing jer mu daješ predobre oddse za call sa gotovo bilo čim (npr. u ovom slučaju treba 28% koje ima sa bilo koja 2 overa sa backdoor drawowima + ima poziciju) te je bolje betat blizu pota.

-A7s BB vs BT
villan na 50ak h 45/37 btn steal 100%, cbet 100%, af4.5
Zakljucak: 3bet pf ok. U ovom slucaju 3betamo polarizirano (ako kasnije vidimo da dosta calla onda depolariziramo range). Flop cbetamo, turn c/c i neovisno o riveru isto c/c.

U 3betanim potovima cbet sizing po standardu bi trebo bit 1/2 pota ili ~pot size. 1/2 pota ako planiramo 3barela, a potamo ako planiramo shipat turn. Odluku kako ćemo cbet donosimo ovisno o protivniku i njegovim postflop tendencijama.

Napisat ću par savjeta koja idu sve koji su počeli sa coachingom kod robe jer sam i ja bio i istoj situaciji prije 2 godine.

Pisanje bloga je odlično, ali mislim da je bolje da stavljate handove u za to predviđeni podforum, a ovdje neka razmišljanja, planove, događanja iz života, bragove ili kaj god vam već padne napamet. U trenucima downswinga i par loših dana dobro je imat podsjetnik za dugoročne planove ili pogledat par bragova kad ste imali najbolji session/dan/mjesec te se vratit razumnom razmišljanju i podsjetit se da postoji varijanca u pokeru.

Nema puno igrača priliku dobivat coaching od dokazanog winnera na većim limitima pa iskoristite to maksimalno, budite dosadni i pitajte tonu pitanja, postajte i najgluplji hand u kojem vam nešto nije bilo jasno, uostalom vi plaćate taj coaching! Sjećam se da je meni bilo neugodno kolko sam dosađivao sa pitanjima koja su, iz današnje perspektive, presmiješna i mislim da bi fish sa facebooka znao odgovor, ali bolje pitat iskusnije nego učit na svojoj koži.

Svi igrači imaju najveći wr kad igraju malo stolova, a vama je u cilju naučit crushat. Iako ćete radit manje handova, samim time i manje profita/rb-a, na 4, nego na 8+ stolova, EV svladavanja igre je dugoročno puno veći i kompenzirat će se long term jer što se više penjete po limitima, igre su teže te je edge manji, a samim time i wr. Zato treba maksimalno iskoristit i najmanji edge tj. leak u protivnikovoj igri, a taj najmanji leak ćemo jako teško uočit uz masstablanje. Iako se možda u početku čini da gubimo $$$ zbog toga, kasnije ćemo imat veći hourly na limitu kojeg beatamo, nego na limitu niže uz masstabling sa kojim ne možemo beatat isti taj limit, te shvatite tu "žrtvu" kao dobru investiciju, uostalom u pokeru, kao i u ostalim financijskim ulaganjima, rezultat se gleda dugoročno.

Rad je sve, nema ništa preko noći, ništa ne pada s neba kako u svakom poslu na svijetu, tako i u pokeru. Trudite se više od drugih i uspjet ćete. Ronaldo trenira najviše od svih, Kostelići su trenirali po ljeti kad nitko nije, Ivey je igrao 16h na dan, vi ne morate isto, ali znajte da što više uložite, garantiram vam da će vam se više vratit.

Nemojte nikad bit zadovoljni, uvijek možete bolje. Ne postoji samo taj coaching 1x tjedno, postoje coaching stranice, forumi sa puno dobrih igrača,  skype grupe sa sličnim igračima, programi, knjige... Uvijek možete više, samo se treba trudit. Ako imate 5bb wr, zašto bit zadovoljni ako najbolji regovi na vašem limitu imaju 10bb? Ako ste u plusu sa svim regovima osim protiv jednog, zašto bit zadovoljni ako možete bit i protiv njega? Ako radite 50k hands tjedno, a imate mogućnosti za 55k zašto bit zadovoljni? I na kraju što svi gledamo koji igramo poker, ako zarađujemo 2k mjesečno i zadovoljni smo, zašto ne bi zarađivali 3k? Naravno, ima neka granica koja je realan long term cilj kojem težimo i smatrat ćemo da smo uspjeli u životu kad to napravimo.

30

Re: Can u beat NL25? -who is that?

in b4 LJEPLJIVO

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

25

Re: Can u beat NL25? -who is that?

ovo gore je super napisano, mene zanima jedna stvar....
sta ako netko radi kao ja do 5 popodne i dnevno ima na raspolaganju 3 sata, mozda 4
to je glavni razlog zasto se nisam prijavio kod robe ali voljan sam uciti
jel imate kakav pametan savjet kako to vrijeme najbolje utrositi jer moram dati sve od sebe
kako ne bi cijeli zivot prebacivao vrece cementa sa diplomom faksa na leđima  smile

00