151

Re: Europska unija, da ili ne

Pročitao sam sve, malo je kontradiktoran gospodin iz intervjua, i naravno uvijek isto spominjanje švicarske i norveške kao primjere koje treba slijediti. A već smo zaključili da to nema smisla jer povijesne činjenice su bitno odredile položaj tih zemalja. Mislim ima tu i ok stvari. Ja se npr. slažem da mi nismo dobri gospodari jer smo u ovih 20-ak godina to pokazali, e sad dali su krivi ljudi bili na krivom mjestu ili je nešto drugo u pitanju (čitaj mentalitet) neznam.
Mislim zar stavrno u toj EU ama baš ništa ne valja, zašto ti kritičari ne spomenu primjer estonije kao zemlje koja je iskoristila mnoge prednosti eu, ili npr. bugarske koja se upravo zbog tog eu monitoringa prisilila i ''sredila'' kao država, gdje je znatno smanjen udio korupcije i mita u pravosuđu.

When you got nothing, you got nothing to lose
00

152

Re: Europska unija, da ili ne

Bit ce presmijesno ako se nakon svega ovog izglasa da ne zelimo u EU.Citav svijet ce nam se naravno smijat i hollywood ce napravit komediju o nama.

00

153

Re: Europska unija, da ili ne

kiklop napisao:

Pročitao sam sve, malo je kontradiktoran gospodin iz intervjua, i naravno uvijek isto spominjanje švicarske i norveške kao primjere koje treba slijediti. A već smo zaključili da to nema smisla jer povijesne činjenice su bitno odredile položaj tih zemalja.

ofknrly? zato treba slijedit/srljat u najpametniju eu jer hey, njen polozaj je odredio thin air.


kiklop napisao:

Mislim ima tu i ok stvari. Ja se npr. slažem da mi nismo dobri gospodari jer smo u ovih 20-ak godina to pokazali, e sad dali su krivi ljudi bili na krivom mjestu ili je nešto drugo u pitanju (čitaj mentalitet) neznam.

vlada je ogledalo naroda.


kiklop napisao:

Mislim zar stavrno u toj EU ama baš ništa ne valja, zašto ti kritičari ne spomenu primjer estonije kao zemlje koja je iskoristila mnoge prednosti eu, ili npr. bugarske koja se upravo zbog tog eu monitoringa prisilila i ''sredila'' kao država, gdje je znatno smanjen udio korupcije i mita u pravosuđu.

omg, opet ta korupcija i mito... ajme ne znam guzicu obrisat pa ce mi brisat ovi iz eu i bit ce mi lijepo, weeee... wtf?

00

154

Re: Europska unija, da ili ne

croman19 napisao:

Bit ce presmijesno ako se nakon svega ovog izglasa da ne zelimo u EU.Citav svijet ce nam se naravno smijat i hollywood ce napravit komediju o nama.

citav svijet ce nas (malo vise) postovat i (manje)/ne mislit da dajemo supka kako se "velikima" prohtje.
odluka da se udje u eu je odluka politicara bez suglasnosti naroda. kad narod dodje u priliku dat svoj glas (referendum) tad ce se znat i sluzbeno misljenje. kako se itko onda moze smijat?
evo low level primjer: otac: "moj sin ce bit nogometas kad naraste!", sin postane rukometas. svijet se smije, a hollywood snima komediju. yeah, right..

Zadnji popravljao 4ladX (13-01-2012 21:46:52)

00

155

Re: Europska unija, da ili ne

NE

ili jesi ili nisi
00

156

Re: Europska unija, da ili ne

4ladX napisao:
croman19 napisao:

Bit ce presmijesno ako se nakon svega ovog izglasa da ne zelimo u EU.Citav svijet ce nam se naravno smijat i hollywood ce napravit komediju o nama.

citav svijet ce nas (malo vise) postovat i (manje)/ne mislit da dajemo supka kako se "velikima" prohtje.

Je,dali smo im citav supak da dobijemo priliku da udemo u EU i sad kad smo dobili priliku onda cemo im rec da ne dajemo supak velikima.
Mislit ce da smo glupi ko kurac.

00

157

Re: Europska unija, da ili ne

editirao gore... dali su politicari supak, ne narod.

00

158

Re: Europska unija, da ili ne

Dobro,trebalo bi biti logicno da su politicari radili ono sto je i vecina naroda htjela.Ja ne znam kako je bilo kad je krenula ova "borba za EU",valjda je i narod htio to.

00

Re: Europska unija, da ili ne

4ladX napisao:
kiklop napisao:

Pročitao sam sve, malo je kontradiktoran gospodin iz intervjua, i naravno uvijek isto spominjanje švicarske i norveške kao primjere koje treba slijediti. A već smo zaključili da to nema smisla jer povijesne činjenice su bitno odredile položaj tih zemalja.

ofknrly? zato treba slijedit/srljat u najpametniju eu jer hey, njen polozaj je odredio thin air.


kiklop napisao:

Mislim ima tu i ok stvari. Ja se npr. slažem da mi nismo dobri gospodari jer smo u ovih 20-ak godina to pokazali, e sad dali su krivi ljudi bili na krivom mjestu ili je nešto drugo u pitanju (čitaj mentalitet) neznam.

vlada je ogledalo naroda.


kiklop napisao:

Mislim zar stavrno u toj EU ama baš ništa ne valja, zašto ti kritičari ne spomenu primjer estonije kao zemlje koja je iskoristila mnoge prednosti eu, ili npr. bugarske koja se upravo zbog tog eu monitoringa prisilila i ''sredila'' kao država, gdje je znatno smanjen udio korupcije i mita u pravosuđu.

omg, opet ta korupcija i mito... ajme ne znam guzicu obrisat pa ce mi brisat ovi iz eu i bit ce mi lijepo, weeee... wtf?

norveska i svicarska imaju puno razvijenije gospodarstvo i drzavnu upravu da mogu odbiti ulazak u EU i svejedno je povezanost tih dviju zemalja s EU ogromna.

A za brisanje guzice analogija je malo glupa, ali rade bi da mi netko obrise guzicu nego da idem okolo posrane guzice. Ti ocito ne?

00

160

Re: Europska unija, da ili ne

narod je glasao za te iste političare tako da ti dođe na isto

i slažem se s cromanom

e i tvoje replike na moj komentar apsolutno nekužin pa nebih komentirao

Zadnji popravljao kiklop (13-01-2012 21:54:18)

When you got nothing, you got nothing to lose
00

161

Re: Europska unija, da ili ne

pa tocno to croman, trebalo bi bit tako ali nije. oni rade sto im eu kaze, a narodu peru mozak sa sranjima tipa "koje pogodnosti mladima nosi eu? moci cete lakse preuzimat muziku putem interneta!"

pa daj me nemoj jebat da je to tako bitna stavka za uc u eu  roll

00

162

Re: Europska unija, da ili ne

martingale666 napisao:

A za brisanje guzice analogija je malo glupa, ali rade bi da mi netko obrise guzicu nego da idem okolo posrane guzice. Ti ocito ne?

ne. ja bi sam naucio brisat svoju.

00

Re: Europska unija, da ili ne

4ladX napisao:

oni rade sto im eu kaze

taj eu o kojemu govoris je nesto tipa Oz iz Carobnjaka iz Oz-a ili misils na neku specificnu osobu ili ustanovu??

do sada si iznio argumente tipa "nedajmo guzice", "mozemo si sami supak obrisati" itd.
iako su jako deskriptivni mislim da njima ne dokazujes nista osim svoje neinformiranosti i zakljucaka koje si donio naprecac

00

Re: Europska unija, da ili ne

4ladX napisao:
martingale666 napisao:

A za brisanje guzice analogija je malo glupa, ali rade bi da mi netko obrise guzicu nego da idem okolo posrane guzice. Ti ocito ne?

ne. ja bi sam naucio brisat svoju.

dakle ti ces krenuti u borbu protiv korupcije lol

supereScO to the rescue, cak se i rimuje   hmm

00

165

Re: Europska unija, da ili ne

nikakve argumente nisam iznosio. to da bi sam naucio brisat supak je nesto sto se zove adjusting i sto bi svatko tko igra poker trebao znat. naravno da je ljudima sve tesko pa zele da drugi netko za njih obavlja odredjeni posao. razlozi tudje nesposobnosti/lijenosti me se ne ticu no ljudi koji su to itekako spremni iskoristavat to i rade (politicari).
problem je sto ti ocito ne znas citat jer izvlacis zakljucke koji nigdje ne pisu osim u maglovitoj percepciji ljudi koji citaju moje postove, a izvlace van zakljucke koji njima pasu u nedostatku argumenata.

martingale666 napisao:
4ladX napisao:
martingale666 napisao:

A za brisanje guzice analogija je malo glupa, ali rade bi da mi netko obrise guzicu nego da idem okolo posrane guzice. Ti ocito ne?

ne. ja bi sam naucio brisat svoju.

dakle ti ces krenuti u borbu protiv korupcije lol

supereScO to the rescue, cak se i rimuje   hmm

oh, kako sam iznenadjen sto nisi shvatio poantu boldanog posta  roll vec ce ju netko iz eu objasnit, just chill and keep on keeping on...

Zadnji popravljao 4ladX (13-01-2012 22:09:20)

00

Re: Europska unija, da ili ne

lol imas zanimljivu demagogiju

dakle tvrdis eu je sranje i nista ne valja
neces komentirati zasto, samo kazes da ljudi koji kazu da nije su na nivou onih u Sj. Koreji

i onda nastavljas neku demagogiju i davanju guzicu i brisanju guzice koja je prilicno nerazumljiva

sto se tice ove usporedbe za adjusting, ne vidim kako je uopce bitna ili relevantna osim ako samo zelis pokazati svoje siroko znanje pokera

00

167

Re: Europska unija, da ili ne

kiklop napisao:
boboman napisao:

Tko god zaokruzi DA je neinformiran, neobrazovan i toliko indoktriniran u ovom sistemu da to ni Morpheus nebi povjerovao.

Ja baš zbog ovakvih isključivih tipova ka šta si ti ću zaokružit DA.
Komentar ti je poput većine (tvojih) smiješan. Nemaš pravo (a pogotovo ka moderator lol) nikoga vrijeđati i diskriminirati zato što drugčije misli. Ako to ne shvaćaš nije moj problem. Imaš pravo na svoje mišlljenje, ok glasat ćeš NE imaš svoje razloge, super, ali druge osuđivat zbog drugčijeg mišljenja nemaš pravo i ispadaš običan lakrdijaš.

Njegov način komunikacije je loš, ali je - u pravu.
Samo neobrazovana, neinformirana i jako neupućena osoba može smatrat da je ulazak Hrvatske u EU pozitivna stvar.
Jebiga, al tak je.

Zadnji popravljao TVex (13-01-2012 22:20:11)

00

Re: Europska unija, da ili ne

4ladX napisao:

nikakve argumente nisam iznosio. to da bi sam naucio brisat supak je nesto sto se zove adjusting i sto bi svatko tko igra poker trebao znat. naravno da je ljudima sve tesko pa zele da drugi netko za njih obavlja odredjeni posao. razlozi tudje nesposobnosti/lijenosti me se ne ticu no ljudi koji su to itekako spremni iskoristavat to i rade (politicari).
problem je sto ti ocito ne znas citat jer izvlacis zakljucke koji nigdje ne pisu osim u maglovitoj percepciji ljudi koji citaju moje postove, a izvlace van zakljucke koji njima pasu u nedostatku argumenata.

martingale666 napisao:
4ladX napisao:

ne. ja bi sam naucio brisat svoju.

dakle ti ces krenuti u borbu protiv korupcije lol

supereScO to the rescue, cak se i rimuje   hmm

oh, kako sam iznenadjen sto nisi shvatio poantu boldanog posta  roll vec ce ju netko iz eu objasnit, just chill and keep on keeping on...

da ne pises tako nejasno mozda bi i ja kao uS player mogao skuziti sto pises

treba mi prijevod high level player-a (roba help?) da ne cekam dok ne udjemo u eu

00

169

Re: Europska unija, da ili ne

Mislio je na državu a ne na sebe osobno.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Europska unija, da ili ne

TVex napisao:
kiklop napisao:
boboman napisao:

Tko god zaokruzi DA je neinformiran, neobrazovan i toliko indoktriniran u ovom sistemu da to ni Morpheus nebi povjerovao.

Ja baš zbog ovakvih isključivih tipova ka šta si ti ću zaokružit DA.
Komentar ti je poput većine (tvojih) smiješan. Nemaš pravo (a pogotovo ka moderator lol) nikoga vrijeđati i diskriminirati zato što drugčije misli. Ako to ne shvaćaš nije moj problem. Imaš pravo na svoje mišlljenje, ok glasat ćeš NE imaš svoje razloge, super, ali druge osuđivat zbog drugčijeg mišljenja nemaš pravo i ispadaš običan lakrdijaš.

Njegov način komunikacije je loš, ali je - u pravu.
Samo neobrazovana, neinformirana i jako neupućena osoba može smatrat da je ulazak Hrvatske u EU pozitivna stvar.
Jebiga, al tak je.

Ne kazem da si u krivu, ali mi reci zasto je ulazak u eu negativna stvar bez copy/paste-anja nekog šablonskog texta nego mi reci svoje argumente

00

Re: Europska unija, da ili ne

@ boboman ; TVex

Argumenti za neulazak su vam super...malo obrazlozite svoje misljenje jer ipak smo mi neobrazovani i neinformirani

"Omahu uopće ne igram jer je to igra na sreću. Nikada ne znaš gdje si i vrlo je teško protivnika staviti na ruku. U takvom pokeru prevladava faktor sreće, a znanje ima puno manju ulogu. Izbjegavam ga maksimalno."
00

172

Re: Europska unija, da ili ne

martingale666 napisao:

lol imas zanimljivu demagogiju

imam

martingale666 napisao:

dakle tvrdis eu je sranje i nista ne valja

ne tvrdim, to nigdje nisam napisao. rekoh da hr nema sto trazit u eu (dok eu ima itekako sto trazit od hr).

martingale666 napisao:

neces komentirati zasto, samo kazes da ljudi koji kazu da nije su na nivou onih u Sj. Koreji

susjedova trava je uvijek zelenija pa eto zelenija je u eu nego kod nas.

evo samo neki od razloga zasto sam protiv: otici ce mladi (koji bi ionako otisli al w/e) i na njihovo mjesto uskocit hrpa rumunja i bugara. opet ce u hr ostat 350k ili koliko vec nezaposlenih (ali sto to mene briga jer igram poker, jel?). mladi sposobni hrvati ce radit diljem eu, a gorenavedeni ce grindat poslove u hr jer im je hr raj u usporedbi s onim sto imaju doma. sto se promjenilo sa ulaskom u eu?
nadalje, zasto bi neki hrvat trebao placat grcki il ciji vec dug? pa naravno, jer smo svi jedna velika obitelj!! yay, drkajmo si kurac od veselja kao brat bratu! oh wait...

treba li poljoprivredna zemljista spominjat? sad ce se zakon primijenit, a zemljiste se daje u dugorocnu koncesiju za koju ce se seljaku iz eu isplatit ponudit vecu cijenu (kojoj hr seljak nece moc parirat) te ce na zemljistu iskoristavat poljoprivredne strojeve koje je kupio pod uvjetima bitno povoljnijim nego neki seljak lijepe nase. zelimo slobodno trziste? dobit cemo ga, ofc. ali na njemu egzistiraju najjaci odnosno oni sa vise love = pobjednici. (istina, ne mogu stranci kupovat zemljiste do 2020 s mogucnoscu produljenja na jos 3 godine ali hr ionako nema opciju za (mirnim) izlaskom iz eu jednom kad udje). opet, pricam o privatnom zemljistu i sumama koji su cca 90% no hrvat ce rado prodat da moze vozit novi vw gti, zasto ulozit u nesto pametno..

mislim wtf, mogu ovako vjecno pisat al nemam volje jer nisam budala. imas gugl pa trazi sam razloge i onda odvagni. nisam ni tebe nigdje vidio da pises o nekim brutalnim prednostima eu (sick, wow, moc cemo mirno prelazit granicu! big deal...) niti te trazim.

ne bi me cudilo da se dogodi s vremenom ono sto se dogodilo palestincima. zidovi mirno kupovali zemlju, obilno placali dok ovi nisu ostali bez vlastite drzave. sad se zale ofc. nekako smo i mi na dobrom putu.


martingale666 napisao:

i onda nastavljas neku demagogiju i davanju guzicu i brisanju guzice koja je prilicno nerazumljiva

ne iznenadjuje me.

martingale666 napisao:

sto se tice ove usporedbe za adjusting, ne vidim kako je uopce bitna ili relevantna osim ako samo zelis pokazati svoje siroko znanje pokera

jos manje me ovo iznenadjuje.


edit: http://danas.net.hr/svijet/page/2012/01/11/0820006.html eheheh

Zadnji popravljao 4ladX (13-01-2012 22:41:54)

00

173

Re: Europska unija, da ili ne

Nije istina da stranci nemogu kupovati zemlju u Hrvatskoj do 2020, moj bivši gazda (amerikenjac)još prije 8 god kupio kod Poreča ogroman vinograd, dobro ne ko fizička osoba, nego na firmu, a on je jedini vlasnik te firme tak da dodje na isto.

Bolje pješke u birtiju, nek mercedesom na posel!
00

174

Re: Europska unija, da ili ne

istina, zaboravio napisat da do 2020 ne mogu kupovat drzavno tamo di sam napisao da je 90% ionako privatno.

00

175

Re: Europska unija, da ili ne

sime2310 napisao:

Nije istina da stranci nemogu kupovati zemlju u Hrvatskoj do 2020, moj bivši gazda (amerikenjac)još prije 8 god kupio kod Poreča ogroman vinograd, dobro ne ko fizička osoba, nego na firmu, a on je jedini vlasnik te firme tak da dodje na isto.

Pa tako jedino mogu, da imaju poduzeće registrirano u HR koje je vlasnik zemljišta/nekretnine.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00