51

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

marac9 napisao:

Kaka je galama sad ode?Nemojte se kavgati ljudi,što bi štanga rekao-"dajte se molim vas,ono,naučite lingvistike".I nemojte uvijek kukati protiv ovakvih tema,treba nam da malo razbije ovu monotoniju u sezoni kiselih krastavaca.Da i ja malo zasolim svojim brijama i navedem par primjera tj šablona koje konstantno primjećujem igrajući.Ja većinom igram mtt-e i po meni je svaki turnir minsko polje u kojem su mine unaprijed posijane nerandom dealom.Prevedeno-neke ruke su određene da ih dobiješ a neke da izgubiš,unaprijed određene nerandom dealom.Milion puta mi se dogodilo da na brzinu,u handu ili dva uzmem ogromnu količinu čipova,striplam se,učetveroduplam ili više,pa imam 3,4 puta više chipova od prosjeka.Iz iskustva znam da je nakon toga najbolje neko vrijeme sitoutat,pogotovo ako si to uzeo sa monster handom,recimo striplao si se sa fullom protiv slabijeg fulla i boje.Znam da me nakon toga očekuje žešća zamka,da ću dobiti premium hand i sa njime poginuti.Ako se taj scenario ne ostvari onda redovito dolazi do rasipanja chipova.Dobivam solidne,igrive ruke kao recimo npr 99 UTG,AJ MP,KQs late position itd.itd.Rejzam,obavezno dobijem call ili reraise,na flopu ne konektam ništa ili ako imam pocket pair izlaze overkarte.Ako c-betam dobijem reraise ili call pa moram odustati na kasnijem streetu,a ako chekiram mogu se pozdraviti sa potom.Nedavno sam o tome pričao sa frendom,njemu se također redovito dešavaju takve stvari i složili smo se da je to zato što protivnici u tim handovima konektaju,zato što to nisu ruke koje bi mi trebali dobiti nego oni.Onakvim ogromnim usponom sam jednostavno ispunio svoju normu za neko vrijeme.Također sam milion puta znao profitirati na tu shemu,kada sam short ili medium stack,izolirajući lika koji je dobio puno handova u kratkom vremenskom roku ili ima ogroman stack pa znam ići all-in sa osrednjim handom protiv takvoga jer je vrijeme da izgubi hand.Naravno ništa od ovoga što sam naveo se NE DOGAĐA u 100% SLUČAJEVA ali se toliko često,prečesto ponavlja da je vidljivo golim okom i zato me zapanjuje koliko vas ne primjećuje takve i slične stvari ali je također jasno da jako puno ljudi takve i slične stvari kuži i zato konstantno čujemo izreke kao npr Jokerstars.So,zaključak je da je online poker izniveliran tako da svatko pa i najveći donk nešto dobije a o pojedincu ovisi dali će svojim znanjem i kvalitetom dobiti više od toga.Vrijeme je da stanem iako bih mogao nabrajati do prekosutra,znam da će većina vas pomisliti da nisam baš centriran u glavi but I dont give a shit,svejedno ste mi guba.Žao mi jedino što vjerojatno nikada neću imati priliku da vam kažem "told you so",jer online poker je ogroman biznis a gdje je ogromna lova u pitanju "istina je voda duboka".


butko napisao:

ma daj idi u pičku materinu

50

52

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

puki86 napisao:


sutra je mec silva -sonnen pa vam evo nesto iz sonnenove knjige big_smile
Like all great men of myth and legend, I strive for the betterment of the human race.There is no better day to stop being you and start trying to be me.

You're welcome civilization.

big_smile

Krasan primjer.Ljudi koji jedni drugima lome udove,izbijaju zube laktovima,čekićare glave na podu dok mase praznoglavih Amera oko kaveza urlaju da mu otkine glavu(što bi sigurno voljeli vidjeti kada bi bilo dopušteno,kao nekoć u Rimu) usput žderući Big Mack od pola kile i ločući kolu od litre.Goodbye civilization.

12

53

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

@ Tilthttp://img4.imageshack.us/img4/2720/rudivoller.jpg

22

54

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

<3

00

55

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

haha, kakve seljačine
kakvo dno postojanja

Tilt, dat ću ti priliku da mi to kažeš i u 4 oka

Zadnji popravljao TVex (06-07-2012 20:14:34)

11

56

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

TVex napisao:

 
nego jednostavno da potencira određene spotove u većoj frekvenciji nego bi prema statistici trebao!
to što se obično negativna varijanca sažme u prekratak period, umjesto da je "prirodnije" raspoređenija.

Jako pametno,very good point.

11

57

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

TVex napisao:

haha, kakve seljačine
kakvo dno postojanja

Tilt, dat ću ti priliku da mi to kažeš i u 4 oka

Ja sjedam na brzi za Brod,sa Glavnog u 20.57.Tehniku ću naučiti čitajući Sonnena u vlaku. lol

00

58

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

Naučite se lingvistike!

00

59

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

koji mrtvi brod, turcin balla po otocima

00

60

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

http://danas.net.hr/svijet/djevojcica-1 … nog-pokera

izgleda da je i live rigged

00

61

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

ja se naravno ne slazem sa covikon da je rigged, ali stvarno nije u redu nacin na koji automatski serete po njemu, umjesto da obrazlozite svoje misljenje...  hmm

evo ti prika jedna knjiga, ako ju procitas sa razumijevanjem sve ce ti biti jasno
https://dl.dropbox.com/u/88726567/ViS%20-%203.%20ciklus%20-%20Elezovic%20-%20Mat%20statistika%20i%20stohasticki%20procesi%20%282007%29.pdf

i stvarno nema potrebe da ikoga psujete, makar bio u krivu.
sijecam se zadnji puta kad sam se potuka u skoli, razrednica mi je dala da 100 puta na papir napisem "nasilje je izraz intelektualne nemoci". isto vrijedi i za psovke.

20

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

Nevjerojatna ja energija i žustrina, koja je izmakla kontroli ( vrijeđanje) pojedinaca koji se ponašaju kao da si glavni dioničari PS. Nemam pojma zašto to rade, ali nisam siguran da će prije ili kasnije naletiti na barabu koja će ih pronaći i išamarati.

Ako postoji i 1% šanse da poker sobe naprave softver koji će zadržati što više igrača i istovremeno ih natjerati da što više igraju,onda je suludo o bilo čemu pričati.
Pa farmaceutski giganti koji po reputaciji i lovi mogu PS i slične staviti u đep su godinama,dokazano, trovali/ubivali  ljude radi profita i ja bi sutra trabao biti šokiran da je poker industrija puna raznog kriminala. Kako da ne.

30

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

Nevjerojatna ja energija i žustrina, koja je izmakla kontroli ( vrijeđanje) pojedinaca koji se ponašaju kao da si glavni dioničari PS. Nemam pojma zašto to rade, ali nisam siguran da će prije ili kasnije naletiti na barabu koja će ih pronaći i išamarati.

Ako postoji i 1% šanse da poker sobe naprave softver koji će zadržati što više igrača i istovremeno ih natjerati da što više igraju,onda je suludo o bilo čemu pričati.
Pa farmaceutski giganti koji po reputaciji i lovi mogu PS i slične staviti u đep su godinama,dokazano, trovali/ubivali  ljude radi profita i ja bi sutra trabao biti šokiran da je poker industrija puna raznog kriminala. Kako da ne.

00

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

Gdje ces protiv Sonnena-Lik je teska faca.
Al sad cu ja objasnit citavu situaciju.Znaci imas par likova,njih negdje 10tak koji su u pokeru pun kurac i koji kuze sve.Onda dode lik koji kaze da je imao 5 natkupa i bla bla i onda se ovi nadrkaju koji imaju ne znam 1000 natkupa i kuze sve i znaju da nije to rigged i sve sta ide uz to i nadrkaju se i bla bla.I naravno dode 50 takvih ljudi na forum i napise isti post o rigged potu pa to jos doda vatru.
Uglavnom zajebana je situacija i bit ce tu psovanja cetnickih materi.

30

65

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

koji kurac bi se trebao praviti pristojan kad svakih par tjedana dodje neki random s pricom kako su sajtovi rigged, a glavni i jedini argument za to mu je UVIJEK neki proljev u djiru ''ne moze to tako, nesto tu smrdi, pa kako mi je pet puta zaredom uzeo pot s A2 protiv AK''

izvoli odigrati pet milijuna handova pa exportaj podatke iz hema da vidimo koliko puta ti se to dogodilo
ako zelis, dat cu ti svoju adresu pa mi sutra dodji s ugovorom u kojem se obvezujem da cu si odrezat kurac ako ti se to dogodi vise od 35% puta na cijelom sampleu
shvati da su ti argumenti za kurac i nitko tko ima gram mozga u glavi ne zeli s tobom ozbiljno pricati o tome  jer jednostavno nema smisla

ja s druge strane znam najmanje 10 ljudi koji su odigrali toliko handova i kojima vise manje sve stima
kome cu vjerovati, tebi ili njima?



for the record, u zadnjih godinu dana na PLOu runnam oko 100BI ispod ev-a i svejedno mi ne pada na pamet srat kako su sajtovi rigged
prije je do toga da sam los, a ako si ja to mogu priznati onda bome mozes i ti

I na kraju bude " HARAŠO"
41

66

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

butko, nemoj se trudit previse

nece te oni skuzit, treba zato mozak...

31

67

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

marac9 napisao:
TVex napisao:

 
nego jednostavno da potencira određene spotove u većoj frekvenciji nego bi prema statistici trebao!
to što se obično negativna varijanca sažme u prekratak period, umjesto da je "prirodnije" raspoređenija.

Jako pametno,very good point.


kolko bi ljudi igralo poker da nema variancea ??
jel mislis da bi i jedan fish igrao, da dode za stol i da mu ekipa uzima lovu malo po malo konstatno ?
ovako nekad natkupi i ima osjecaj da je dobio nesto i zbog tog osjecaja se vraca stalno..

evo ga ovaj TVex se zali sto je digo 2,5k necega,dali eura, dolara il kuna nebitno ... ti nisi vidio varijance ako se na ovo zalis, eno ti onog wejna on se jedini ima pravo zalit jer je 50 bi ispod EV ,ostalo je sve smijesno slusat price o natkupima na 1,5k handova

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

68

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

Pajk napisao:

butko, nemoj se trudit previse

nece te oni skuzit, treba zato mozak...

pitanje je tko ovdje nema mozak
ja napišem vrlo argumentiran posto od 3 kartice, a ovaj dođe i potera me u pičku materinu
post naravn nije pročitao
nisi ni ti ni butko

ali drobite bedastoće o peglanju milje handova koji neće dokazati APSOLUTNO NIŠTA!
ako su moje pretpostavke točne, frekvencije dobijanja all ina će uvijek biti približne onakve kakvima bi trebale biti, ali jebiga, da bi se moglo uopće pokušati malo razmišljati izvan okvira, trebalo bi ne bolovati od disleksije.

ponašate se ko babe u pmsu

Zadnji popravljao TVex (07-07-2012 01:29:31)

01

69

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

puki86 napisao:

evo ga ovaj TVex se zali sto je digo 2,5k necega,dali eura, dolara il kuna nebitno ... ti nisi vidio varijance ako se na ovo zalis, eno ti onog wejna on se jedini ima pravo zalit jer je 50 bi ispod EV ,ostalo je sve smijesno slusat price o natkupima na 1,5k handova

Pa naravno da se žalim, jer sam odigrao 70k handova, a trebao sam dići barem duplo od tolko kolko sam digao (eura)
Al najžalosnije je kaj uopće to nije ni moja poanta.

A to kaj se žalim na downswing. jebiga takav sam, proživljavam prestresno te umjetne downswingove i nemrem si pomoć nit vjerojatno ikada budem mogao. Vjeruj mi to najviše šteti meni samom.

edit: i btw, taj vejn svojih -50 BI ispod EV uvjeren sam nije doživio na talijanskoj stranici. Jedno je imati ogroman downswing protiv fielda kojeg ne crushash, a drugo kad izgubiš 15ak BI u jednom sessionu protiv apsolutnih idiota i fishy regova.

Zadnji popravljao TVex (07-07-2012 01:35:07)

00

70

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

TVex napisao:

ali drobite bedastoće o peglanju milje handova koji neće dokazati APSOLUTNO NIŠTA!
ako su moje pretpostavke točne, frekvencije dobijanja all ina će uvijek biti približne onakve kakvima bi trebale biti

Jesi ti svjestan da neznaš šta si ovdje rekao? Rly mi se neda sadaobjašnjavati, ali ima tema o tome gdje sam nekome podrobnije objašnjavao.

A za onaj post od prije, nhf, ali nisi shvatio bit varijance.

Edit: eto našao, taj netko si bio baš ti

http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.p … 681#p99681

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

71

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

dfable napisao:
TVex napisao:

ali drobite bedastoće o peglanju milje handova koji neće dokazati APSOLUTNO NIŠTA!
ako su moje pretpostavke točne, frekvencije dobijanja all ina će uvijek biti približne onakve kakvima bi trebale biti

Jesi ti svjestan da neznaš šta si ovdje rekao? Rly mi se neda sadaobjašnjavati, ali ima tema o tome gdje sam nekome podrobnije objašnjavao.

A za onaj post od prije, nhf, ali nisi shvatio bit varijance.

znam kaj sam reko
ako na milju hendova imaš određen broj all inova s primjerice AA vs KK, približno ćeš imati dobivenih 80% tih situacija...

a to neće ništa reći o deset milijuna viđenih flopova u tom razdoblju u kojima je češće nego bi trebalo tebi padao top par a villanu set na drawy boardu...
ili tebi dva para a njemu open ender

ili trećem igraču top dva para a četvrtom set...

i sad pitanje - kako tako nešto uopće pobrojati?



edit: fable, ali stvarno kakve to ima veze s ovim gore?
ako je prepostavka da je online poker rigged u tom smislu, grafovi varijance stvarno neće puno toga objasniti...

Zadnji popravljao TVex (07-07-2012 01:50:12)

10

72

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

Pogledaj gornji post, editirao sam.

Btw, da ti se sve to o čemu pričaš dogodilo u 70k handova, i to je sasvim moguće i nije ništa nerealno.
I kojih deset milijuna flopova? To bi značilo da si odigrao 10M handova. A koliko si ih do sada odigrao lifetime?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

73

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

TVex napisao:

edit: fable, ali stvarno kakve to ima veze s ovim gore?
ako je prepostavka da je online poker rigged u tom smislu, grafovi varijance stvarno neće puno toga objasniti...

Tvoja pretpostavka o rigged sajtovima se temelji na pogrešnom tumačenju i/ili neshvaćanju varijance.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

74

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

netko je spomenuo milju hendova, stvarno više ne znam i malo sam preumoran za traženje...
pa sam ja  tu brojku udeseterostručio proizvoljno, efekta radi, jer ako si odigrao milju hendova, vidio si (dakle doslovno vidio, a ne platio da vidiš) barem još 4-5 puta tolko flopova u kojima NISI sudjelovao i za koje nemaš statistike!

usput, u životu sam odigro puuuno više od 70k hendova, nemam pojma točno kolko, čak ni priblićno nemrem reć  hmm

a o čem pričam da mi se dogodilo?
o hrpi natkupa?
pa naravno da je moguće, ali problem je u tome što poker zajednica misli da je to normalno zato što se tako stvari događaju...

ne znam baš dal je u teoriji normalno imat takve swingove, po onom alatu predviđanja varijance, za winrate 5bb/100 ispada da se s 50% učestalost događa maksimalni downswing od 15 buyinova, ak sam dobro zapamtio

00

75

Re: Nevjerovatno , sve poker sobe su isti scam

dfable napisao:
TVex napisao:

edit: fable, ali stvarno kakve to ima veze s ovim gore?
ako je prepostavka da je online poker rigged u tom smislu, grafovi varijance stvarno neće puno toga objasniti...

Tvoja pretpostavka o rigged sajtovima se temelji na pogrešnom tumačenju i/ili neshvaćanju varijance.

Pa dobro, moguće je, ali volio bih da mi onda i konkretno objasniš što pogrešno tumačim?
Jer ja ne mogu dokučiti na što točno misliš.
Možda se baš ne lovimo...

00