51

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:
Sheed napisao:

da je bolje igrati exploitable strategijom nego GTO i to je nesto s cime sam i moveupao do ovih limita.

Gle, ovo je jedna velika iluzija koju ljudi imaju o GTO-u, da je to neki poptuno drugi poker od exploitable igre. To je potpuno ista stvar ako je prvo pravilo GTO-a da igras hand na max EV nacin pa neces onda ic barelat fisha koji ne folda, ili iscallat rega koji ne blefa zato jer je to "optimalno" . To su gluposti, i ak reg ne blefa u GTO igri se isto folda, i protiv fisha koji ne folda se ne blefa

Ovo je netočno:

http://www.pokerstrategy.com/glossary/G … mum-_2135/

00

52

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:

@ gmiko http://prntscr.com/7il87b , ovo je iz equilaba 17% 3bet vs 17% call 3bet(milijun simulacija sam radio ovog spota i nikad nisam dobio da BTN ima jaci range gledajuci equity

Izbaci smeće 22-55 i dobiješ 4% više na BTN. Pa izbaciš još recimo par loših suited aseva i dodaš AA i range ti je daleko jači, iako na prvi pogled izgleda kao da se radi samo o kozmetičkim promjenama. Ak misliš da su 22-55 toliko vrijedni da se samo radi njih isplati imati ukupan 4% range disadvantage, ok. Meni to nema logike ali dobro.

ivan031 napisao:

Gle, ovo je jedna velika iluzija koju ljudi imaju o GTO-u, da je to neki poptuno drugi poker od exploitable igre. To je potpuno ista stvar ako je prvo pravilo GTO-a da igras hand na max EV nacin pa neces onda ic barelat fisha koji ne folda, ili iscallat rega koji ne blefa zato jer je to "optimalno" . To su gluposti, i ak reg ne blefa u GTO igri se isto folda, i protiv fisha koji ne folda se ne blefa

GTO je GTO. Nije bitno kako villain igra. Ako mijenjaš GTO soluciju radi villainovih tendencija i mijenjaš igru onda to više nije GTO igra nego exploitative igra, odnosno odstupanje od GTO zbog maksimiziranja EV-a, ali koja istovremeno nas čini exploitabilnima od GTO protivnika. Gore si se zakačio za nebitan pojam, nemoj onda ovaj koji je bitan krivo koristiti.

Zadnji popravljao gmiko (19-06-2015 00:55:02)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

53

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:

U vezi max EV. Prva i osnovna stvar koju GTO govori je da se svaki hand treba igrat na MAX EV nacin, bez zrtvovanja za EV rangea, a ak se to dobro radi i sam ev rangea ce biti najveci

Kak objašnjavaš onda bluf rejz na flopu (ne govorim o 3betanim potovima)? Blef handovi sami po sebi nisu +EV za raise, ali u paru s valuehandovima imaju +EV jer tad protivnik mora foldati određeni dio vremena.

00

54

Re: Procrastination in poker

@uskebasi
Da, exploitative igra je najbolja. Al ak je protivnik dosta dobar, onda ćeš se izgubiti u nekim spotovima i raditi loše playeve pa je dobro znati i GTO.

Ove kalkulacije se rade off table. Kad napraviš kalkulaciju za neki board, ostane ti u glavi i sljedeći put znaš što odigrati s kojim handom.

00

Re: Procrastination in poker

@ gmiko  zasto bi izbacivao te handove koji su profitabilni za callat 3bet?
@ roba  bluff rejzovi su uvijek na kraju handovi sa EV-om od 0, a koji sami po sebi kad bi callali bi bili bluffactheri(=0 EV) ili fold(0 EV).stoga je rijetko koji hand (osim value) uvijek rejz ili call
@ sto se tice  gto vs expl., u pravu ste ali krivo sam se izrazio, mislio sam reci da vecina razmislja o tome kao da su to 2 razlicite igre koje se mogu igrat samo kao ili jedna ili druga

Zadnji popravljao ivan031 (19-06-2015 01:33:20)

00

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:
Sheed napisao:

da je bolje igrati exploitable strategijom nego GTO i to je nesto s cime sam i moveupao do ovih limita.

Gle, ovo je jedna velika iluzija koju ljudi imaju o GTO-u, da je to neki poptuno drugi poker od exploitable igre. To je potpuno ista stvar ako je prvo pravilo GTO-a da igras hand na max EV nacin pa neces onda ic barelat fisha koji ne folda, ili iscallat rega koji ne blefa zato jer je to "optimalno" . To su gluposti, i ak reg ne blefa u GTO igri se isto folda, i protiv fisha koji ne folda se ne blefa

ovo kaj si ti napisao nema nikakve veze sa GTO. odi googlat kaj je GTO prije nego ides pisat gluposti po forumu

edit: nvm, nisam vidio da su ti vec rekli

Zadnji popravljao paziteDace (19-06-2015 01:36:33)

00

57

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:

@ roba  bluff rejzovi su uvijek na kraju handovi sa EV-om od 0, a koji sami po sebi kad bi callali bi bili bluffactheri(=0 EV) ili fold(0 EV).stoga je rijetko koji hand (osim value) uvijek rejz ili call

WTF? Znači ja mogu bluf rejzat do mile volje i neću nikaj izgubit?

00

Re: Procrastination in poker

GTO vs GTO igras svaki hand na max ev nacin. to sam gore napisao u jendom dijelu a drugi dio sam se sam ispravio i razlog iz kojeg sam to napisao

ivan031 napisao:

mislio sam reci da vecina razmislja o tome kao da su to 2 razlicite igre koje se mogu igrat samo kao ili jedna ili druga

Rasprava je pocela o tom zasto se raisa cbet, tak da pri tome i dalje stojim sto sam napisao jos na nekoj od proslih stranica, i dokazao to s par primjera iz gtorb-a. a Ovo ostalo o gto i tome dalje nema smisla vise raspravljat jer se prica o 3 teme odjednom pa ovak kak je i ispadne

00

59

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:
ivan031 napisao:

U vezi max EV. Prva i osnovna stvar koju GTO govori je da se svaki hand treba igrat na MAX EV nacin, bez zrtvovanja za EV rangea, a ak se to dobro radi i sam ev rangea ce biti najveci

Kak objašnjavaš onda bluf rejz na flopu (ne govorim o 3betanim potovima)? Blef handovi sami po sebi nisu +EV za raise, ali u paru s valuehandovima imaju +EV jer tad protivnik mora foldati određeni dio vremena.

Zapravo kad bi igro GTO protiv GTO-a svaki blef rejz bi bio lagano +ev ili 0 i to bi bio najbolji mogući line za taj hand(prema gto programima iznenađujuće često različiti lineovi za isti hand imaju isti ev pa se igra mixed strategija). Kad bi igro protiv čovjeka koji previše calla onda bi bio -ev, a value dijelu bi se ev povećo tolko da bi ukupan ev rangea bio veći nego protiv GTO-a

00

60

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:

@ gmiko  zasto bi izbacivao te handove koji su profitabilni za callat 3bet?

Naravno da ih nećeš izbaciti ako stvarno jesu profitabilni. Ali to je ono u što ne vjerujem. Rekao si da gubiš -100bb s njima. S obzirom da su ti bottom rangea, trebao bi s njima gubiti 250bb. Ispada da ti možeš i 85o igrat profitabilno po tome. Prije bih rekao da imaš problem sa sample sizeom. Ne kažem da definitivno nisu profitabilni call, ali tvoj jedini argument da jesu je bio "imam -100bb".

Ja sam rekao da mislim da nisu jer imaju katastrofalan utjecaj na naš range i neigrivi su postflop. Razumio bih da kazes da mozes odigrat profitabilno protiv loseg rega koji ce 3betat wide i izbarrelat wide mergani reg (i nikad foldat na raise) kad lupis set, a x/foldat vecinu vremena kad promasi ili ti dopustit da dodjes do showdowna cesto, ali ako mozes protiv kompetentnog protivnika odigrat 22 profitabilno, i ja i mislim svi ostali ovdje ce ti biti zahvalni ako nam objasnis kako i napises par cestih boardova i situacija sta radis s njima kada promasis. Hvala.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:
ivan031 napisao:

@ roba  bluff rejzovi su uvijek na kraju handovi sa EV-om od 0, a koji sami po sebi kad bi callali bi bili bluffactheri(=0 EV) ili fold(0 EV).stoga je rijetko koji hand (osim value) uvijek rejz ili call

WTF? Znači ja mogu bluf rejzat do mile volje i neću nikaj izgubit?

Eto bas sam prosli posto napisao zasto nema smisla dalje raspravljat jer sad u jednom dijelu pricamo o nekoj GTO igri a u drugom ne pa ispada da pricam kontradiktorne stvari.Nisam rekao ili mislio da mozes rejzat do mile volje neg sam samo objasnio sto je jedan bluff hand u jednom dobrom i balansiranom bluff rangeu kojeg ce protivnik callat u optimalnom %, a to je da ce imat EV od 0 koji je jednok tome da ga je foldao na flopu ili iscallao kao bluffcathera

00

Re: Procrastination in poker

gmiko napisao:
ivan031 napisao:

@ gmiko  zasto bi izbacivao te handove koji su profitabilni za callat 3bet?

i ja i mislim svi ostali ovdje ce ti biti zahvalni ako nam objasnis kako i napises par cestih boardova i situacija sta radis s njima kada promasis. Hvala.

3. posto zaredom o razlicitoj temi big_smile . Samo cu napisat da svi regovi na mojim limitima kojima igram callaju sve Axs te sve PP, s time sam siguran da ih onda i profitabilno igraju i oni osim mene.

00

63

Re: Procrastination in poker

Sve je meni to jasno, ali vi cijelo vrijeme govorite da je bitan samo EV handa, a ne range-a.

rzei napisao:

Kad bi igro protiv čovjeka koji previše calla onda bi bio -ev, a value dijelu bi se ev povećo tolko da bi ukupan ev rangea bio veći nego protiv GTO-a

Ova rečenica je najvažnija. Range-u se povećao EV iako je blef bio -EV. I da, tada bi bilo bolje igrati exploitable, ali dok neznamo tu informaciju bolje je igrati GTO.

Da imamo samo valuerange bez blef range-a, protivnik bi mogao foldati puno više handova. Znači time što smo dodali blef u range povećali smo EV valuerange-a, a to što imamo dovoljno valuehandova opet utječe da nam blef bude EV=0 (inače bi sami po sebi bili -EV).

Znači nije bitan sam EV jednog handa, već handovi utječu jedni na druge.

00

64

Re: Procrastination in poker

Ovo s malim asevima i parovima je velika zabluda. To što imaš -100bb ne znači ništa jer to imaš i protiv fisheva i protiv exploitable regova. I tu je unutra isto min3bet kad možeš s cijelim range-om callati. Bilo bi zanimljivo fitrirati samo protiv dobrih regova.

00

65

Re: Procrastination in poker

Pogledo sam 6 igrača na kojima imam najviše handova na nl5k+. Mislim da svi spadaju u top 10-20 najboljih na svijetu. Nijednom nisu foldali 22-44, AXs pf(BU i SB, na ostalim pozicijama nemam dovoljan sample). AA svi igraju mixed pa valjda misle da je ev oba playa blizu. S tim da se ne vole baš predat u 3b potovima pa će call s AA ili flopani set na tim limitima bit profitabilniji nego na nl100. npr. forhayley(70k handova) koji je najluđi ima u 3b potu cb 72, x/f 23, ni ostali nisu puno normalniji

Zadnji popravljao rzei (19-06-2015 02:20:17)

00

66

Re: Procrastination in poker

rzei napisao:

Pogledo sam 6 igrača na kojima imam najviše handova na nl5k+. Mislim da svi spadaju u top 10-20 najboljih na svijetu. Nijednom nisu foldali 22-44, AXs pf(BU i SB, na ostalim pozicijama nemam dovoljan sample). AA svi igraju mixed pa valjda misle da je ev oba playa blizu. S tim da se ne vole baš predat u 3b potovima pa će call s AA ili flopani set na tim limitima bit profitabilniji nego na nl100. npr. forhayley(70k handova) koji je najluđi ima u 3b potu cb 72, x/f 23, ni ostali nisu puno normalniji

Nitko ovdje nije top 10-20 u svijetu pa ne moze ni igrati tako. Probaj kopirati Sulskyeve rangeve preflop.

BTW kako mozes znati da ni jednom nisu foldali? Ako imas datamajnane handove, vidis samo handove koje su pokazali na showdownu, ne vidis sto su foldali preflop.

Ovo za AA sto kazes ima smisla, isto mi kaze i moj database. Sto se EVa tice vjerojatno je blizu, ali ako ih imamo u calling rangeu villain ce uvijek morati brinuti o tome postflop i ojacat ce nam cijeli range. Protiv villaina koji su agresivni postflop a imaju visok fold na 4b (a tu spada tona regulara) call je logican.

A2s bi se trebao moci igrat profitabilno protiv 11-12%+ 3b rangea makar ga osobno radije imam u 4b rangeu. Small pp koga god pitam (NL50-NL1000) kazu da ne callaju bez jako dobrog razloga. No nije bitno, mozda je profitabilno, mozda nije, mozda nekom je, mozda nekom nije, mozda protiv nekog je, mozda protiv nekog nije. Nebi ni raspravljali o takvim sitnicama da netko nije prekoracio granice pristojnog ponasanja i da nije dao prazne kvazi argumente pa razvlacimo ovo bezveze.

Anyway, EOD, OP je dobio odgovor i zadovoljan je.

Zadnji popravljao gmiko (19-06-2015 05:00:02)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

67

Re: Procrastination in poker

2. hand

https://www.weaktight.com/h/55842325a52511b826909d77

SB je fish 46/9, MP je los reg. Jel callamo shove? Treba mi 37%, sto mislim da imam. Uglavnom racunam da sa nFD mogu callati ako imam 30% pot oddsa pa me zanima dal je razmisljanje ok.

00

68

Re: Procrastination in poker

Ovo ne rejzam na flopu. Ne samo da imaš solidne oddove, već imaš i vrlo dobre implied oddove zbog fisha. A fold equity nemaš ili ti je jako mali. Najgora stvar ti je ak te calla, kaj onda na blank turnu?

Kak si dobio da 37% trebaš za call shipa? Moraš callati 129€ za pot od 450€ što dodje 28.7%.

00

69

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:

Ovo ne rejzam na flopu. Ne samo da imaš solidne oddove, već imaš i vrlo dobre implied oddove zbog fisha. A fold equity nemaš ili ti je jako mali. Najgora stvar ti je ak te calla, kaj onda na blank turnu?

Kak si dobio da 37% trebaš za call shipa? Moraš callati 129€ za pot od 450€ što dodje 28.7%.

+1

Optimisticno je ocekivati da ces dobit fold u ovakvom multiway spotu, a i straight out ti ne znaci puno. Range ti je isto slab, sto overcallas u BB i x/rejzas za value na ovom boardu? J9s eventualno. Slutim da ovdje ne trebamo uopce imati x/r range osim eksploitativno s AJ ako nismo squeezali.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

70

Re: Procrastination in poker

Da, u pravu si 27%, pisalo mi je 37% u HEMu, ali to bi bilo da ja imam 200bba ko on (glupo je da to opce tak pokazuje). Tek kad stisnem call promijeni u 28%, jer ja imam stack od 100bb a ja naravno nisam provjeravao. Ugrubo sam racunao equity i ispada mi da mi treba 29% sto znaci da sam u najbolju ruku BE a vjerojatno je bolji fold.

Da, i prije uopce nisam razmisljao o tome da meni tu ne treba x/r range. Ja u svome x/R imam Ah FDove a od value handova AJs i J9 (AJo squeezam). Iako to je 8 komboa znaci trebao bi imati 16 blefova, a to bi mogla bi 4komba Axs (iako ih ja imam vise od 4). Jel opce trebam brinuti o tome ili mogu igrati da callam flop svim nFD a, x/R samo straightove?

00

71

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:

Da, u pravu si 27%, pisalo mi je 37% u HEMu, ali to bi bilo da ja imam 200bba ko on (glupo je da to opce tak pokazuje). Tek kad stisnem call promijeni u 28%, jer ja imam stack od 100bb a ja naravno nisam provjeravao. Ugrubo sam racunao equity i ispada mi da mi treba 29% sto znaci da sam u najbolju ruku BE a vjerojatno je bolji fold.

Da, i prije uopce nisam razmisljao o tome da meni tu ne treba x/r range. Ja u svome x/R imam Ah FDove a od value handova AJs i J9 (AJo squeezam). Iako to je 8 komboa znaci trebao bi imati 16 blefova, a to bi mogla bi 4komba Axs (iako ih ja imam vise od 4). Jel opce trebam brinuti o tome ili mogu igrati da callam flop svim nFD a, x/R samo straightove?

Rejzaj samo strejtove, to sam i napisao. smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

72

Re: Procrastination in poker

Da. Zašto bi htio igrati GTO kad imaš fisha u handu i možeš (moraš) igrati exploitable.

00

73

Re: Procrastination in poker

3. hand

https://www.weaktight.com/h/55869582a52511e174909d1b

Sto na riveru? Mislio sam da je shove bez razmisljanja, a onda sam skuzio da on tu ima AdAh, AdAs, AdAc, AdKs, AdKc, AdQh, AdQs, AdQc, AdJs, AdJc, a mozda i AdQd i to cini 10 (11) komboa. Znaci za value bet bi trebao naci 10 losijih komboa koji callaju, sto znaci cca da bi on trebao callati sa svakom Q (manje od 10 komboa) + jos AA (bez diamonda) sto ne znam dal calla. Jesam u pravu? Villain doduse je neki losing reg, sa WTSD od 34 na 4,5k handova...

4. hand

https://www.weaktight.com/h/558697fea52511127e909de1

Villain je reg 25/20, sqz sa BBa 10. raise cbet OOP 17. Flop agg 39%, turn agg 35%.

Koji nam je play ovdje?

00

74

Re: Procrastination in poker

3. Check back. On tu nakon tvog 3 streeta betanja nebi trebao callati prelight. A kak i sam veliš, nema ni dosta Qd kombova da ti ship bude isplativ.

4. Call. Ima više FD-ova nego 6-ica.

00

75

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:

3. hand

https://www.weaktight.com/h/55869582a52511e174909d1b

Sto na riveru? Mislio sam da je shove bez razmisljanja, a onda sam skuzio da on tu ima AdAh, AdAs, AdAc, AdKs, AdKc, AdQh, AdQs, AdQc, AdJs, AdJc, a mozda i AdQd i to cini 10 (11) komboa. Znaci za value bet bi trebao naci 10 losijih komboa koji callaju, sto znaci cca da bi on trebao callati sa svakom Q (manje od 10 komboa) + jos AA (bez diamonda) sto ne znam dal calla. Jesam u pravu? Villain doduse je neki losing reg, sa WTSD od 34 na 4,5k handova...

4. hand

https://www.weaktight.com/h/558697fea52511127e909de1

Villain je reg 25/20, sqz sa BBa 10. raise cbet OOP 17. Flop agg 39%, turn agg 35%.

Koji nam je play ovdje?

3. hand je clear checkback. Nemaš dovoljno bluffova da bi value betao ovako široko, glavni turn bluff barrel hand ti je Ad ili random d koji ćeš checkbackati ako hitaš tak da si uvijek nutted kad betaš river. Koji hand koji nema diamond betaš na turnu? Na villainovom mjestu možeš komotno check foldati river s Kd. Čisto iz iskustva, u praksi - ovo nije spot gdje ljudi betaju bez Ad i rijetko callaju bez Ad.

4. hand na ovako dry boardu 4way betam bliže 6$ nego 8. Bez jako dobrog reada foldam na raise. Statse koje bih gledao bi bili koliko check raisea multiway, što check raisea na dry flopovima i koji mu je W$SD nakon x/r. BB je, ima u rangeu 65s, 76s i A6s sigurno. Sigurno ima i 64s, 86s etc. Možda i šire. Razloga za x/rejzat ovaj flop kao blef baš i nema niti ima s čim. Ne sviđa mi se općenito imati x/r range na njegovom mjestu.

Zadnji popravljao gmiko (21-06-2015 14:13:25)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00