Tema: Sve vezano uz poker

Pogledao sam Simple Volume System od Elliot Roe. Priča se o pristupu pokeru u 3 teme.

Preparation  (preflop rutina, poker okruženje , ciljevi, planiranje, zdravlje) - priprema pred session
Perfomance.  (vježbanje focusa, meditacija, vizualizacija, prehrana) - sve za duži i kvalitetniji session
Refuel.  (postflop rutina, spavanje, nošenje sa stresom i ostalim emocijama poslije sessiona)

Osjećam da je ovo jako bitno u današnje vrijeme, svaki edge je bitan, praktički je zaključak da se treba pristupat kao da ste profi sportaš sa čime se i slažem te predlažem da pokušamo svi popravit ovaj dio prenoseći vlastita iskustva.

Zanima me kako vi ostali pristupate ovim fazama? Svakako se ovo više odnosi na one koji igraju puno sati/pro igrači.


Imate li dnevne/tjedne/mjesečne rasporede i cljeve? Gdje ih pišete? Google calendar? Pridržavate li se toga?
Nosi li netko one naočale za računala? Osjeća li da pomažu?
Ima li netko posebnu poker prehranu? Pokrenuo sam onaj filter da mi izbaci po satima zaradu i vidio da u 9-10h i 14-15h imam najgoru zaradu, to su vremena kad doručkujem/ručam. Mali je sample pa ne znam jel relevantno, ali činjenica je da mi se spava poslije određenih vrsta jela. Jel netko išao dublje u to?
Kako spavate? Elliot preporuča odlazak na spavanje/buđenje u isto vrijeme zbog bioritma. U mom se slučaju to pokazalo također najbolje.
Preflop rutine? Meditacija? Postflop? Ne radim ništa od toga, ujutro se budim i upalim, kad završim nakon stanke revieawam handova koliko imam volje taj dan. Pretpostavljam da su ovakve stvari nužne na većim limitima.

Hvala svima na odgovorima

00

Re: Sve vezano uz poker

Poslao mi je coach te videe, poceo sam ih gledati i sigurno ima nesto u tome, ali nemoj misliti da ce ti to donijeti edge jer nece, mental game cuva $$, ali ih ne nosi(ako me razumijes)

Pokeras nije profi sportas i nikad nece bit! Poker nikada nece biti profesionalan sport. Nece jer je to kartaska igra u kojoj vjestina jednog donosi lovu od drugog(jedina poveznica) i pokeras ne mora biti u fizickoj formi da bi dobro igrao.

Ciljeve pretpostavljam ima svatko, to je samo sinonim za kolicinu $$ koju mislis zaraditi ili koliko sati mislis igrati.

Ono sto radi razliku je to koliko ti igras i ucis i tu je cijela filozofija jer sumnjam da ikakve tu aktivnosti poput odlaska na spavanje i vrijeme rucanja imaju veze, mozda mizerne.

Pro igra i kad se nazdere cevapa i kad spava 5 sati i kad je posvadjan sa curom jer je to posao i ima toliku samodisciplinu da mora igrati. Mindset je sve, ja ako zelim igrati cu ostat doma i igrat iako me svi zovu van jer moram igrati i tocka. Mislim da bi ti bilo od najvece pomoci samo si jednostavno staviti u glavu moram igrati danas x sati i odigrat cu ih nije bitno kada i tako svaki dan i kad udje u rutinu da danas ne razmisljas koliko moras igrati nego samo odigras poluciti ces najbolje rezultate.

Gl

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
10

Re: Sve vezano uz poker

Intelligent investor napisao:

mental game cuva $$, ali ih ne nosi(ako me razumijes)

Nisi čuo ovu izreku: money saved is money earned.

Intelligent investor napisao:

Pokeras nije profi sportas i nikad nece bit! Poker nikada nece biti profesionalan sport. Nece jer je to kartaska igra u kojoj vjestina jednog donosi lovu od drugog(jedina poveznica) i pokeras ne mora biti u fizickoj formi da bi dobro igrao.

Daleko do toga. Nivea nije to tvrdio već je rekao da treba pristupiti pokeru kao profi sportaš.

Činjenica je da mozak bolje radi ako si u dobroj fizičkoj formi, a i vježbanje je na neki način ispušni ventil za stres i tilt.

@Nivea
Nisi pisao prije da meditiraš svaki dan?

00

Re: Sve vezano uz poker

Postoje 2 nacina zarade novca u svakoj teoriji igara
a) zaraditi vise
b) izgubiti manje


Gledajuci ovaj topic, tko bi prije Black Fridaya rekao da ce solidan reg za beatat NL100 trebat postati produhovljeni vegeterijanac  lol
karikiram, ali mi je zbilja komicno u odnosu na zetvu fisheva u starim danima


inace, svako jutro kad ispuzem iz kreveta prva stvar koju napravim je razvucem podlogu za yogu i dobro, dobro rastegnem ccitavo tijelo.

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: Sve vezano uz poker

+1 roba

Odustao sam od meditiranja jer počinjem grind odmah nakon buđenja i ne stajem oko 8h osim stanke za hranu. Pokušao sam, ali odmah nakon buđenja je to katastrofa. Općenito sam razmišljao i o najboljem raspoređivanju sessiona. Trenutno odradim tih 8h (5-13h ili 6-14h) koje sa breakovima ispadne 6h efektivno. Ode 30-45min na doručak i većinom uzmem 5-10min kad osjetim da mi pada koncentracija. Najbolje osjećam da igram do doručka koji je u 9h, a poslije toga jako često imam borbe sa distrakcijama, pada kvaliteta koncentracije i kad izrunam HEM Filter by hours vidim i na rezultatima da ima tendencija pada ( http://screencast.com/t/PpyYL3bnw ), ali još je mali sample. Možda je tako samo kod mene, možda nije. U procesu sam promjene prehrane na paleo/LCHF, čini se kao najbolji izbor za pokeraše zbog pogona na masti koja je stabilnija energija.

Nekako mi najbolje izgleda napravit dan sa 2x4h sessionima sa većom stankom između, idealno je valjda 4h ujutro i 4h navečer. Ali trenutno nisam u mogućnosti to napravit jer sam zauzet navečer.

Meditacije me činila sretnijim u rl life, ali nisam osjećao da toliko pomaže mojoj poker igri pa sam u nedostatku vremena odustao od nje. Možda je opet vratim.

Zadnji popravljao niveaformen (06-11-2016 09:23:19)

00

6

Re: Sve vezano uz poker

Ovaj HEM by hour filter bi možda (naglašavam: možda) imao neke koristi da imaš 100 ili 200k handova u svakom satu. No, zbog ostalih varijabli i činjenice da je 200k handova sample=basically 0, vjerojatno ni onda.

U vremenu kad misliš da igraš loše zapitaj se to i iskreno si odgovori. Ako je odgovor potvrdan, utvrdi zašto. To samo ti možeš znati.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Sve vezano uz poker

Ne vjezbam nista i moram rec da sam u prilicno losoj fizickoj formi.
Ne pazim na ishranu, al sam primjetio (il mi se bar cini) da sam manje fokusiran nakon jela, tako da izbjegavam igranje nakon rucka.
Nemam neki specijalni raspored spavanja jer realno nikad ne znam kad cu leci. U pravilu se budim izmedju 10-11h, jer kad spavam duze od toga cijeli dan mi se poremeti i uglavnom nisam sposoban za nista taj dan ili nadodjem tek kasnije navece. Duze spavam jedino ako igram bas do kasnog jutra (tipa do 08-09h ujutro) pa mi bude ne izvedivo da se ustanem nakon 2h spavanja.
Nemam specijalne mjesecne ciljeve izuzev odigrati odredjen broj sati.
Nikakve presesion rutine ne radim.

Iako se generalno slazem s onom starom "u zdravom tijelu zdrav duh", mislim da nema nekog znatnog utjecaja na igracke performanse.

00

Re: Sve vezano uz poker

Ima sigurno. Ja znam po sebi da ako se zapustim i ne vježbam mjesec-dva, brže se umaram, brže gubim fokus i češće mi se neda igrati. Što znači da manje igram i rjeđe igram A igru.

Nitko nije rekao da će ti prehrana, vježbanje, meditacija i dr. povećati drastično winrate. Ali sigurno će ga povećati za 10-30% i vjerojatno ćeš i veći volumen napraviti.

00

Re: Sve vezano uz poker

Hm. Pa ako 10-30% nije znatno povecanje, sta jest? Da je to tako, onda vjerojatno niko nebi ganjao RB neg teretanu.  tongue

Necu rec da nisi u pravu, jer iskreno ne znam posto nisam probao. Pretpostavljam da je izglednije da sve ovisi od osobe do osobe.
Kakav sam inace, vjerojatno bi mi skinilo koji blind/100 umjesto povecalo.  lol
Bas cu tamo negdje od Veljace probat, pa da vidim.


Mene vise zanima nesto drugo, sad kad pricamo o tome. Jel ima neko neki pridjelog za drugaciji nacin drzanja koncentracije/budnosti umjesto red-bullova? Obicno kad planiram igrat duze sessione iz komada 8-12h, puno lakse izguram ako mrknem 1-2 red-bulla tokom noci. Sjecam se prije par godina neke rasprave o caju od guarane pa ako neko moze rec nesto vise o tome ili ako sad postoje neke bolje opcije.

00

Re: Sve vezano uz poker

To je dosta individualno i nekome ce mozda to puno pomoci i povecati indirektno ukupni WR a nekome mozda nece skoro nista pomoci.
Sve ovisi od covjeka do covjeka ali sigurno da tjelovjezba,zdrava ishrana i dobar san ujtecu na kvalitetu zivota pa tako i na druge sfere.

Ja npr kad rucam nisam za nista nego se izvaliti u krevet sto je katastrofa/ ali za igru nisam nikako.Fizicka aktivnost mi sigurno pomaze i psihicki uz to sto se fizicki bolje osjecam.

00

Re: Sve vezano uz poker

rounder1984 napisao:

Mene vise zanima nesto drugo, sad kad pricamo o tome. Jel ima neko neki pridjelog za drugaciji nacin drzanja koncentracije/budnosti umjesto red-bullova? Obicno kad planiram igrat duze sessione iz komada 8-12h, puno lakse izguram ako mrknem 1-2 red-bulla tokom noci. Sjecam se prije par godina neke rasprave o caju od guarane pa ako neko moze rec nesto vise o tome ili ako sad postoje neke bolje opcije.

red-bull je sranje doslovno(podize tlak,trebas ih sve vise,stvara nervozu,stetan je dosta itd..)

Sada su nootropici vec toliko poznati i uglavnom sigurni za uzimanje pa si malo proguglaj o njima.Ima ih jako puno vrsta-neki su prodavanje magle ali dosta njih rade jako dobro.Koncentracija,bolja memorija,budnost..etc..
(NE govorim o modafinilu,ritalinu i tim lijekovima)
Ako te zanima nesto konkretno imam iskustva sa vecinom pa ti mogu pomoci oko toga savjetom.

Zadnji popravljao noirlegion (08-11-2016 08:17:35)

00

Re: Sve vezano uz poker

noirlegion napisao:
rounder1984 napisao:

Mene vise zanima nesto drugo, sad kad pricamo o tome. Jel ima neko neki pridjelog za drugaciji nacin drzanja koncentracije/budnosti umjesto red-bullova? Obicno kad planiram igrat duze sessione iz komada 8-12h, puno lakse izguram ako mrknem 1-2 red-bulla tokom noci. Sjecam se prije par godina neke rasprave o caju od guarane pa ako neko moze rec nesto vise o tome ili ako sad postoje neke bolje opcije.

red-bull je sranje doslovno(podize tlak,trebas ih sve vise,stvara nervozu,stetan je dosta itd..)

Sada su nootropici vec toliko poznati i uglavnom sigurni za uzimanje pa si malo proguglaj o njima.Ima ih jako puno vrsta-neki su prodavanje magle ali dosta njih rade jako dobro.Koncentracija,bolja memorija,budnost..etc..
(NE govorim o modafinilu,ritalinu i tim lijekovima)
Ako te zanima nesto konkretno imam iskustva sa vecinom pa ti mogu pomoci oko toga savjetom.

yup imam prijatelja doktora koji koristi nootropicse vec 3 godine i prilicno je zadovoljan

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: Sve vezano uz poker

Ja se u biti slažem u potpunosti sa noirlegion.

Ja iskreno nisam primjetio da od nekakvih sportskih aktivnosti sam postao puno bolji niti je fokus ili bilo što bolje(naprotiv ne igram nakon treninga dobrih 2 sata). Ono što je više presudno je možda prehrana, poput izbjegavanja igranja nakon što si se prežderao ili ako premalo spavao. Meni je to sve isto kao ono pitanje da li sam osjetio razliku od kad sam prestao pušiti.

Možda te stvari(neprušenje,trening) imaju pozitivan utjecaj, ali teško je kvantificirati. Ja osobno mislim na sebi nema više od 10%(best case). Osim toga mislim da se te stvari više osjećaju kod MTT igrača, jer mi cash igrači možemo samo tako raditi pauze da nismo lijeni. Tipa tko god igra ZOOM i svakih  30-60min ne napravi pauzu nek se zapita koliko je lijen. Igraš format di imaš najmanje peripetija(nema table selection,uvijek runna) i čisti fokus samo na stolove i pauze.

00

Re: Sve vezano uz poker

Meni je igra nakon intenzivnog treninga znala bit dosta loša.. prebrzo donošenje odluka, osjećaj napetosti, prenabrijanost itd. Nakon par loših sessiona sam shvatio da je problem u tome što mi je adrenalin nakon treninga još uvijek dosta visoko pa utječe na taj osjećaj nervoze, nabrijanosti što rezultira prebrzim donošenjem odluka, brzim autopilotiranjem itd.
Nakon velikog obroka sam pak znao bit pretrom, morao se koncenrtirat da oči držim otvorene itd.. kao što je već spomenuto..

Što s tiče ovih nootropica.. kako oni utječu na spavanje? npr. uzmem, ako djeluje 5 sati i onda želim spavat nakon 5h jel ću moć ili potiču nesanicu?
Moram priznat da nisam nikad čuo za to smile

Zadnji popravljao AlphaScorpii (09-11-2016 20:30:54)

00

Re: Sve vezano uz poker

Decki zar niste gledali Wolf of Wall Street. Matthew McConaughey je lijepo objasnio kako se stresan posao obavlja na laksi nacin.

20

Re: Sve vezano uz poker

Tko je uopce spomenuo da je vjezbanje dobro u smislu da se ubijete od trcanja i odmah nakon idete na grindanje? Normalno da smo onda iscrpljeni isto kao i nakon 2-3h zooma, ne znam od kud ta ideja. Ali ako redovito netko vjezba 20-30 min na dan u neko slobodno vrijeme sigurno mu ne moze odmoci samo pomoci, ali ono sto ljudi mjesaju je da vjezbanje pomogne nekom da bolje igra poker a zapravo pomogne ODREDENIM igracima da dulje igraju svoju A igru (citaj ne svima nego odredenima koji imaju s tim problema), ali da se ostatak ljudi ne zavarava, vjezbanje zapravo  ne dize skill u pokeru, skill A igre u pokeru dize samo grindanje i rad na svojoj igri, a vjezbanje prehrana, cigarete, narkotici i sve ostalo pomaze samo da drzimo fokus na A igri a ne da umor preuzme.

Pro igrac kao neki ovdje i kad su umorni rade puno manje gresaka nego random rekreativni igrac (kao ja) koji cim se malo umori pocne radit neke greske jer mi je baza igre puno slabija nego ostalima, ali meni osobno kao i robi pomaze vjezbanje jer me puno dulje drzi fokusiranim da ne padnem od umora u roku pol sata-sat i da to malo sto znam ne ubijem jos vise s umorom. Neki to rjesavaju energy drinkovima , kavom i sl, mene dugorocno to sve vise umara do mjere da preko dana sam vise pospan nego budan kada sam na njima i uz to sam puno na racunalu. Ali da ovisi od osobe do osobe, neki (svaka im cast) i pod umorom igraju tocno isto kao i 100% odmorni, sve je do discipline i treninga naseg mozga smile

Tako da iako ne podrzavam vise njihov coaching, moram priznat da Gordon je imao zanimljivu recenicu jednom kad je dobio pitanje u vezi prehrane i pokera i rekao je nesto kao "You can be fat, eat hamburgers all day and drink only coca cola and crush everyone on tables and you can be the best sportsman in the world, eat the best food but if you keep calling 3 barrels with A high constantly on wet boards to bluff catch, you are gonna keep sucking at poker" u prijevodu, netko tko je na microlimitima nije tamo zbog prehrane i ne vjezbanja nego zbog nepoznavanja igre.

Vjezbanje ne moze odmoci, ali nece nuzno pomoc jer je to osobna stvar i na to se po mojem misljenju nebi trebalo gledat da netko krene vjezbat zbog pokera nego da krene vjezbat i jest zdravije ako se u zivotu osjeca bolje  sto ce se pozitivno odrazit na poker, ali za napredovanje u pokeru treba raditi na igri sto neki shvate krivo i misle da ce vjezbanjem naucit u kojem spotu callat Ahigh za bluffcatch, za to vam nije krivo ne vjezbanje ako ste krivo callali 10x u 100 handova na riveru nego ne poznavanje igre.

Zadnji popravljao Stormpay (09-11-2016 23:14:48)

30

Re: Sve vezano uz poker

AlphaScorpii napisao:

Meni je igra nakon intenzivnog treninga znala bit dosta loša.. prebrzo donošenje odluka, osjećaj napetosti, prenabrijanost itd. Nakon par loših sessiona sam shvatio da je problem u tome što mi je adrenalin nakon treninga još uvijek dosta visoko pa utječe na taj osjećaj nervoze, nabrijanosti što rezultira prebrzim donošenjem odluka, brzim autopilotiranjem itd.
Nakon velikog obroka sam pak znao bit pretrom, morao se koncenrtirat da oči držim otvorene itd.. kao što je već spomenuto..

Što s tiče ovih nootropica.. kako oni utječu na spavanje? npr. uzmem, ako djeluje 5 sati i onda želim spavat nakon 5h jel ću moć ili potiču nesanicu?
Moram priznat da nisam nikad čuo za to smile

Vecina njih ne utjece lose na spavanje osim odredenih koji sluze bas za to da budes budniji tj da duze ostanes budan...
Oni djeluju vise na koncentraciju,fokus,bolje pamcenje.
Postoje nootropici koji sluze za bolji san i opustanje (vecina je cula za melatonin jer ga reklamiraju sad i na TV-u),dosta nootropica ima vec i na Myproteinu cak.Ovo je jedan za spavanje i opustanje http://www.myprotein.com/sports-nutriti … 30360.html

Zadnji popravljao noirlegion (10-11-2016 07:17:14)

00

Re: Sve vezano uz poker

noirlegion napisao:
AlphaScorpii napisao:

Meni je igra nakon intenzivnog treninga znala bit dosta loša.. prebrzo donošenje odluka, osjećaj napetosti, prenabrijanost itd. Nakon par loših sessiona sam shvatio da je problem u tome što mi je adrenalin nakon treninga još uvijek dosta visoko pa utječe na taj osjećaj nervoze, nabrijanosti što rezultira prebrzim donošenjem odluka, brzim autopilotiranjem itd.
Nakon velikog obroka sam pak znao bit pretrom, morao se koncenrtirat da oči držim otvorene itd.. kao što je već spomenuto..

Što s tiče ovih nootropica.. kako oni utječu na spavanje? npr. uzmem, ako djeluje 5 sati i onda želim spavat nakon 5h jel ću moć ili potiču nesanicu?
Moram priznat da nisam nikad čuo za to smile

Vecina njih ne utjece lose na spavanje osim odredenih koji sluze bas za to da budes budniji tj da duze ostanes budan...
Oni djeluju vise na koncentraciju,fokus,bolje pamcenje.
Postoje nootropici koji sluze za bolji san i opustanje (vecina je cula za melatonin jer ga reklamiraju sad i na TV-u),dosta nootropica ima vec i na Myproteinu cak.Ovo je jedan za spavanje i opustanje http://www.myprotein.com/sports-nutriti … 30360.html

Melatonin koristim vec neko vrijeme i bome trebalo mi je dosta dok napipam pravu dozu.
trenutno sam na pola miligrama. Sve iznad toga uzrokuje cudne snove, nazvao sam ih "underdog snovi". Nisu nocne more ali onako stalno si u nekim problemima  big_smile

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

19

Re: Sve vezano uz poker

Puno savjeta u ovom threadu bi trebalo imati disclaimer na kraju. Dosta nabrojenih supstanci dolazi sa side effectima. Neke s manjim, neke s većim. Neke možda nisu ni legalne.

Povećavat koncetraciju na štetu zdravlja ili na štetu nekih drugih područja života, a i novčanika (sa nedovoljno istraženim supplementima/lijekovima), po meni, nema smisla.

Zeleni čaj + Theanine kombinacija. Ili samo zeleni čaj.
Zdravo, istraženo, efektivno. Može i kava u umjerenim količinama.
Realno, ne treba vam ni to, no ako vam to nije dovoljno za održavat normalnu koncentraciju za vrijeme rada, onda je u pitanju neki drugi ili veći problem i mislim da rješenje nećete pronaći u supplementima (ni na poker forumu).

Vježbanje, zdrava prehrana etc. - naravno da pozitivno utječe na koncentraciju i sposobnost dugotrajnog mentalnog napora. A koliko - to je individualno i mislim da je besmisleno izražavati to u postotcima. Ovisi prije svega o tome koliko ste trenutno daleko od optimalnog zdravlja.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

Re: Sve vezano uz poker

Ma kad imaš downswing iživiš se u seksu, zapališ joint ili 2 sa frendovima da ne razmišljaš o tome trenutno, a kad si u upswingu onda se još jače seksaš, popiješ i koju kavu da si više budan i popušiš joint jer si sretan big_smile

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
10

Re: Sve vezano uz poker

Imam jedno pitanje za vas, da li ima itko problema sa spavanjem nakon sessiona? Ja nemogu zaspat po 2-3 sata nakon, pa mozda imate kakav savjet?

00

22

Re: Sve vezano uz poker

Bob Rock napisao:

pa mozda imate kakav savjet?


http://oi64.tinypic.com/30m0m1e.jpg



big_smile big_smile

10

Re: Sve vezano uz poker

Bob Rock napisao:

Imam jedno pitanje za vas, da li ima itko problema sa spavanjem nakon sessiona? Ja nemogu zaspat po 2-3 sata nakon, pa mozda imate kakav savjet?

gmiko napisao:

Puno savjeta u ovom threadu bi trebalo imati disclaimer na kraju. Dosta nabrojenih supstanci dolazi sa side effectima. Neke s manjim, neke s većim. Neke možda nisu ni legalne.

Povećavat koncetraciju na štetu zdravlja ili na štetu nekih drugih područja života, a i novčanika (sa nedovoljno istraženim supplementima/lijekovima), po meni, nema smisla.

Zeleni čaj + Theanine kombinacija. Ili samo zeleni čaj.
Zdravo, istraženo, efektivno. Može i kava u umjerenim količinama.
Realno, ne treba vam ni to, no ako vam to nije dovoljno za održavat normalnu koncentraciju za vrijeme rada, onda je u pitanju neki drugi ili veći problem i mislim da rješenje nećete pronaći u supplementima (ni na poker forumu).

Vježbanje, zdrava prehrana etc. - naravno da pozitivno utječe na koncentraciju i sposobnost dugotrajnog mentalnog napora. A koliko - to je individualno i mislim da je besmisleno izražavati to u postotcima. Ovisi prije svega o tome koliko ste trenutno daleko od optimalnog zdravlja.

Ja ovdje ne vidim nabrojane supstance  osim melatonina.Vecina nootropica su vrste ili podvrste B-vitamina,racetami i prekursori acetycholina.
Nisam primjetio da je ovdje neko nabrojao ikakve lijekove osim sto sam ja rekao da se NE radi o Ritalinu i Modafinilu (koji imaju nezeljene efekte).
Nitko ovdje nikoga na nista ne nagovara niti nabraja kojekakve lijekove osim sto je netko pitao sta  koriste ostali za bolju koncentraciju...
Toliko od mene.

Zadnji popravljao noirlegion (11-11-2016 09:44:00)

00

24

Re: Sve vezano uz poker

noirlegion napisao:

Ja ovdje ne vidim nabrojane supstance  osim melatonina.Vecina nootropica su vrste ili podvrste B-vitamina,racetami i prekursori acetycholina.
Nisam primjetio da je ovdje neko nabrojao ikakve lijekove osim sto sam ja rekao da se NE radi o Ritalinu i Modafinilu (koji imaju nezeljene efekte).
Nitko ovdje nikoga na nista ne nagovara niti nabraja kojekakve lijekove osim sto je netko pitao sta  koriste ostali za bolju koncentraciju...
Toliko od mene.

Što se nuspojava tiče mislio sam prije svega na melatonin. Ali i piracetam ima popis neugodnih nuspojava, lijek je, te se može nabaviti samo na recept (bar koliko ja znam). Nije mi namjera bila ubit raspravu, samo sam htio ponudit jednostavnije opcije.

Što se tiče spavanja, s insomnijom imam puno iskustva i za mene je idealna kombinacija nekih sat vremena prije spavanja: umirujući čaj (menta, verbena, whatever), inositol, theanine i ZMA. Ako ne možete zaspat bez TV-a, poker hand review videi su idealni za to. smile Produktivan dan ispunjen radom (i trening u tom danu) svakako pomažu. Zdrava prehrana također.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

25

Re: Sve vezano uz poker

noirlegion napisao:

dosta nootropica ima vec i na Myproteinu cak.Ovo je jedan za spavanje i opustanje http://www.myprotein.com/sports-nutriti … 30360.html

5-HTP je jos jedan spoj koji bih ja izbjegavao zbog mnogih negativnih iskustava i podužeg popisa side efekata, naročito kad je "sexual problems" jedan od njih. smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00