176

Re: Poker i porez

Hans kakve si do sad imao doticaje sa poreznom? Zanima me jesu li te zvali na razgovore i sl posebno kad isplacujes direktno soba-devizni
Ak neces javno može i pm

00

Re: Poker i porez

Da li bi se ova tema mogla sakriti, tako da ju npr. vide samo registrirani clanovi ili clanovi s X+ postova??

30

Re: Poker i porez

zviko napisao:

Hans kakve si do sad imao doticaje sa poreznom? Zanima me jesu li te zvali na razgovore i sl posebno kad isplacujes direktno soba-devizni
Ak neces javno može i pm

Ja ne znam za niti jedan slucaj da su nekog online grindera zvali na razgovor iz porezne zbog dobitaka na pokeru, ali ako netko nesto zna, bilo bi dobro da bar nesto napise, kako bi znali sta mozemo ocekivati ako se to dogodi. Da li je to samo placanje postotka na cash-out (kojeg, koliko ja znam, Zakon o igrama na srecu izjednacuje s dobitkom), ovisno o visini cash-outa, ili su i neki dodatni porezi/kazne u pitanju?

00

Re: Poker i porez

HansTheGreat napisao:

Mislim da se nisam dovoljno dobro izjasnio u trećem quote-u. Mislio sam da mi koji multiroomamo držimo novce radi mobilnosti i fleksibilnosti na Skrill ili nekom drugom ewalletu. Stoga kad isplačuješ veće iznose ne ideš na bankomat sa Skrill karticom već si novac isplačuješ direktno sa Skrilla na ,u mom slučaju, devizni račun. S obzirom da novac isplačen sa Skrilla nema točno definirano podrijetlo, samim time više će zaintrigirati poreznu nego poker site ->račun. Možda griješim ne tvrdim da znam to sa sigurnošću,već to je to samo moje viđenje situacije.

Ne kuzim zasto onda bolje ne zatrazis dnevni limit od Skrilla na bankomatu od 2k€ recimo i podizes sa njihovog Mastercarda.Sigurno imas najveci vip level na Skrillu i ko zna koliko bi ti odobrili pa bi ti to bila nesto bolja solucija.

00

Re: Poker i porez

Manchinator napisao:

Da li bi se ova tema mogla sakriti, tako da ju npr. vide samo registrirani clanovi ili clanovi s X+ postova??

+1

Ovo sigurno citaju i oni koji nebi trebali

00

Re: Poker i porez

Manchinator napisao:

Zakon o igrama na srecu izjednacuje s dobitkom), ovisno o visini cash-outa, ili su i neki dodatni porezi/kazne u pitanju?


ne bas, citao sam doslovno cijeli zakon i nigdje nista ne pise o pokeru i porezu, koliko sam ja shvatio kod nas je sve to siva zona. Nigdje ne pise da moramo placat xy % PDVa, ali nigdje ne pise niti da ne moramo. Btw, svi spominjete tekuce i devzine. jel ima koje razlike ako je ziro? Ja idem poker soba->ziro, dobivam odlican tecaj bez ikakvih feeja ili sl.

00

Re: Poker i porez

Vatroslav napisao:
Manchinator napisao:

Zakon o igrama na srecu izjednacuje s dobitkom), ovisno o visini cash-outa, ili su i neki dodatni porezi/kazne u pitanju?


ne bas, citao sam doslovno cijeli zakon i nigdje nista ne pise o pokeru i porezu, koliko sam ja shvatio kod nas je sve to siva zona. Nigdje ne pise da moramo placat xy % PDVa, ali nigdje ne pise niti da ne moramo. Btw, svi spominjete tekuce i devzine. jel ima koje razlike ako je ziro? Ja idem poker soba->ziro, dobivam odlican tecaj bez ikakvih feeja ili sl.

Ne pise za poker ali pise za igre na srecu...

00

183

Re: Poker i porez

Ne pise za poker ali pise za igre na srecu...

U tome je bit da je siva zona jer nigdje (kolko ja znam) niti ne pise da je poker igra na srecu ili da nije igra na srecu, nije nista definirano .

00

Re: Poker i porez

Vatroslav napisao:
Manchinator napisao:

Zakon o igrama na srecu izjednacuje s dobitkom), ovisno o visini cash-outa, ili su i neki dodatni porezi/kazne u pitanju?


ne bas, citao sam doslovno cijeli zakon i nigdje nista ne pise o pokeru i porezu, koliko sam ja shvatio kod nas je sve to siva zona. Nigdje ne pise da moramo placat xy % PDVa, ali nigdje ne pise niti da ne moramo. Btw, svi spominjete tekuce i devzine. jel ima koje razlike ako je ziro? Ja idem poker soba->ziro, dobivam odlican tecaj bez ikakvih feeja ili sl.

Ne pise za ziro racun jer je on vec povezan sa poreznom, samim otvaranjem racuna si upoznat s tim u banci, to je opca kultura.

10

Re: Poker i porez

Gledajte sve transkacije preko 115k kn (mozda i preko 100k kn)-se salju odmah u ured za sprecavanje pranja novca i to znam 100%,osim ako u medju vremenu nisu povecali .
Retroaktivno nece nikome uzimati neki porez (osim ako neki bas debil ne bude ministar) jer poker nije jasno definiran/iako ce ga sigurno ubaciti pod gambling jer je svuda u svijetu tako.U biti nema sanse da uzmu nekome nesto retroaktivno ako se uvodi novi zakon-kod uvodjenja novog zakona on se primjenjuje tog trenutka kada je uveden.Znaci bitno je da poker trenutno ili u proslosti nije bio pod igre na srecu / to je najbitnije i ako nije bio mogu nam pljugat.  cool
Sta s ljudima koji su izgubili 90 % BR kao ja ne znam na osnovu cega bi se racunalo i kako....

Zadnji popravljao noirlegion (31-12-2016 14:51:09)

10

Re: Poker i porez

@noirlegion
Imam ja veći limit, ali đaba kad  fee za isplate preko bankomata(1.75%) + razlika u tečaju(o bankomatu + godišnje doba kod nas) čine tu opciju skupom . Čak i kad bih svaki put se zaletio do Slovenije i podigao platio bih za 2kEUR podizanje 35EUR naknade. Na primjeru moje parcel koja radi jednostavnosti košta 30kEUR to bi iznosilo 525EUR naknade za isplate preko bankomata . Za razliku od toga s obzirom da imam visok VIP status isplate na bankovni račun su besplatne sa strane Skrilla,a jedini trošak uzima banka i uvijek u isto iznosu od 10HRK. Tako da bi me ova metoda koštala 20EUR za primjer moje parcele bez peripetija oko tečaja(devizni račun).

Ja mislim da se retroaktivno neće oporezivati, tako da se slažem s noirlegion. Ja se čak ni ne bojmi tipa da ne bih mogao dokazati podrijetlo novca već, da ukoliko porezna sjedne na to i zamrzne sredstva da bi moji projekti zapeli, a birokracija u HR nije me još uvjerila u svoju brzini. Samo zbog toga volio bih znati svoj status unutar poreznog sustava RH.

Zadnji popravljao HansTheGreat (02-01-2017 12:09:16)

00

187

Re: Poker i porez

nema feea na bankomatu ako si barem silver

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

188

Re: Poker i porez

Ja igram iz BiH i imam vece isplate ( 10k mjesecno ), prije tacno dvije godine su me zvali iz banke na razgovor da me pitaju odakle dolazi novac ( povlacio sam sa skrilla ), objasnio sam da je od igara na srecu, tacnije pokera.

Trazili su mi izvod iz skrilla, tj screenshotove koji nekako dokazuju da su uplate sjedale od pokera ( navodno zbog zakona o sprecavanju pranja novca i finansiranja terorizma ).

Dao sam im to i potvrdili su nakon par dana da su poslali i da je sve u redu.
Pitao sam ih jel to prosledjuju poreznoj upravi i jel ima sansa da mi traze neki porez, rekli su da ne ali moraju postovati zakonsku obavezu da dostave izvjestaj agenciji koja se bori protiv pranja nova i terorizma.

Prosle su dve godine, otad sam uglavnom isplacivao na karticu i nije me vise niko zvao.

Nedavno sam pisao s jednim rumunskim regom koji mi je rekao da su kod njih nedavno uveli zakon koji se odnosi na online poker i da sad moraju placati neki porez.
Rekao je da su prije toga nesmetano isplacivali na banku i niko nikada ih nista nije pitao.
I rekao je za ovo pitanje o retroaktivnosti da su razmatrali tekucu i proslu godinu, tj retroaktivno naplatili porez za te dve godine.

Tako da mislim da je najgori scenario koji bi nas mogao zadesiti da se donese neki slican zakon da platimo retroaktivno za tekucu i proslu godinu i da od tog trenutka moramo placati nesto.

Koliko sam vidio dosad je praksa u svim zemljama koje su regulisale online poker bila ta da se ta materija pocela regulisati tek kad je donesen zakon koji se odnosi iskljucivo na online poker a ne na uopsteno igre na srecu ili nesto drugo.

Bajke paranoicnih ljudi poput zateznih kamata ili poreza i poreza na porez na all time isplate ili zaplijena imovine stecena pokerom, koji takve tvrdnje iznose tumacenjem uopstenih zakona koji se ne odnose direktno na online poker,sluze da unose paniku i plase ljude.

Zadnji popravljao Uskebasi (06-01-2017 20:48:11)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

189

Re: Poker i porez

Uskebasi, u hrvatskom ustavu retroaktivnost zakona je zabranjena.

Zakon ni u kom slučaju ne može povratno djelovati, stoga jedino što se može dogoditi jeste da donesu zakon koji nakon proglašenja (vacatio legis), kreće djelovati nakon tog roka, i samo za ubuduće situacije.

Ono što mene osobno brine jest to da u hrvatskoj nemamo instituacije, niti kritičnu masu, a vjerojatno niti znanja, da se uopće regulira online poker, jer ako bi se oporezivalo-koje bi se to povlastice dale, sigurno neće regulirati zdravstveno i mirovinsko, te ne znam pod koju bi zakonsku osnovu predpostavili online poker.

Ne bi čudilo da ga zabrane, jer je birokracija nesposobna za puno jednostavnije stvari. Te ne vidim načina da oni to reguliraju u dogledno vrijeme.

10

Re: Poker i porez

lex19863 napisao:

Ne bi čudilo da ga zabrane, jer je birokracija nesposobna za puno jednostavnije stvari. Te ne vidim načina da oni to reguliraju u dogledno vrijeme.

Nigdje online poker nije zabranjen (mozda u Sjevernoj Koreji ili tak nekoj zabiti), pa nece biti ni kod nas, mi smo smijesna poltronska drzava koja se po takvim pitanjima prilagodi ostalim drzavama EU, znaci bit ce kak kazu iz Bruxellesa. Poker je globlani biznis, placa se porez, novac se okrece nikom nije u interesu to ugasiti.

10

Re: Poker i porez

darthgr06 napisao:
lex19863 napisao:

Ne bi čudilo da ga zabrane, jer je birokracija nesposobna za puno jednostavnije stvari. Te ne vidim načina da oni to reguliraju u dogledno vrijeme.

Nigdje online poker nije zabranjen (mozda u Sjevernoj Koreji ili tak nekoj zabiti

jesi možda čuo za Black Friday?  smile 
a i možeš si i na slovenskoj verziji foruma pogledati šta se piše, sad se i 888 miče od tamo, a Starsi su se još odprije. u hr zasad još nema takvih problema, al nikad se ne zna šta će veleumovi na vlasti skuhati.

01

Re: Poker i porez

DoctorEvil napisao:
darthgr06 napisao:
lex19863 napisao:

Ne bi čudilo da ga zabrane, jer je birokracija nesposobna za puno jednostavnije stvari. Te ne vidim načina da oni to reguliraju u dogledno vrijeme.

Nigdje online poker nije zabranjen (mozda u Sjevernoj Koreji ili tak nekoj zabiti

jesi možda čuo za Black Friday?  smile 
a i možeš si i na slovenskoj verziji foruma pogledati šta se piše, sad se i 888 miče od tamo, a Starsi su se još odprije. u hr zasad još nema takvih problema, al nikad se ne zna šta će veleumovi na vlasti skuhati.

Jel si ti cuo za WSOP.  Bovadu i ACR?? Online poker nije zabranjen u SAD-u, nego je posebno reguliran i Stars ne moze radit kao u Europi. U Americi je jako jak lobij vlasnika "zemaljskih" kasina i njima nije u interesu da se vjerojatno milijarde dolara okrecu online na Starsu, 888,... nego da sisaju ovce u svojim kasinima.

Slovenija nije relevantna drzava, imaju stanovnika kao jedan kvart malo veceg grada, a online poker nije Stars i 888, ima i drugih stranica

10

Re: Poker i porez

za WSOP sam čuo, tamo mislim da Doug Polk igra onaj svoj challenge. čini mi se da su dostupni samo u Nevadi. znam da je govorio da će igrati sng i mtt jer je problem naći par stolova casha na malim limitima smile za Bovadu i ACR ne znam jesu li dostupni po svim njihovim državama. al mislim da ćemo se složit da je poker u USA bio i na većim granama nego danas.

a kad tako kažeš za Sloveniju, daj mi reci po čemu je onda Hrvatska relevantna? i mi imamo stanovnika kao pola Londona. po meni je itekako relevantno za nas što se događa kod njih.

00

Re: Poker i porez

Mislim da ti brkas pojmove Pokerstars kao kompanija i online poker kao tip biznisa i igre, to sto Stars ode iz neke drzave ne znaci da drzava zabranjuje poker, oni polavce poslovne poteze, vecinom vodjeni zaradom.

10

Re: Poker i porez

ne brkam, online poker = ps + 888 + microgaming + ipoker + ...
prije se govorilo o tome da bi svi inozemni priređivači igara trebali plaćati RH neku godišnju dozvolu za to. i sad zamisli naši odrede neku nerealno visoku cifru i normalna stvar da se ovi povuku. poslovni potez, ko što si i rekao. al to je efektivno i zabrana pokera i to kompletna, normalno pod uvjetom da su ista pravila za sve. ako neće stars platiti, misliš da bi microgaming platio?

inače sad je neka čudna situacija kod nas, recimo neke strane kladionice su zatvorene za RH, a neke otvorene makar bi sve trebale bit zatvorene, izgleda da smo mi u nekoj sivoj zoni s tim.

01

196

Re: Poker i porez

Evo od sutra supersport uvodi poker u ponudu pa ce ubrzo stvari biti jasnije vezano uz poker i porez.

When a man with money meets a man with experience, the man with experience leaves with money and the man with money leaves with experience.
00

197

Re: Poker i porez

vujo napisao:

Evo od sutra supersport uvodi poker u ponudu pa ce ubrzo stvari biti jasnije vezano uz poker i porez.

Netko probao?

00

Re: Poker i porez

ivan031 napisao:
vujo napisao:

Evo od sutra supersport uvodi poker u ponudu pa ce ubrzo stvari biti jasnije vezano uz poker i porez.

Netko probao?

Evo ja sam probao... Gore od facebook zynge big_smile sto se igraca tice... software je ok smile

Zadnji popravljao chingling (11-01-2017 18:45:13)

03

Re: Poker i porez

chingling napisao:
ivan031 napisao:
vujo napisao:

Evo od sutra supersport uvodi poker u ponudu pa ce ubrzo stvari biti jasnije vezano uz poker i porez.

Netko probao?

Evo ja sam probao... Gore od facebook zynge big_smile sto se igraca tice... software je ok smile


Jel to onda samo pool od supersporta hr ili?

00

200

Re: Poker i porez

Poz ljudi, ja sam iz BiH i posto se preko netellera nedavno ukinuo njihov mastercard ja krenuo isplacivati novce direktno na karticu i prije neki dan mi dolazi pismo iz banke i kao pise nesto tipa "ukoliko i dalje nastavite primati novac na vas racun od ove firme (misli na stars) blokiracemo vas racun jer tako moramo i takav je zakon za kockanje i igre na srecu". Jel oni mene zayebavaju il sta? Ajde da sam digao 50k pa bi rekao ajd' oce da provjere, nego sam 2-3 mjeseca digao nekih 6-7k KM i odmah mi hoce blokirati racun. Sto je najgore ja uopste ne znam kako imaju pravo ovo kad ne pise tacno poker nego kao kockanje i igre na srecu. Sad se moram zayebavati sa wire transferima a uzmu pun q fee-a ... Jel ima neko iz BiH da je imao slican problem mozda?

Koliko znam u nas je gora situacija sto se tice zakona nego kod vas u HR pa ne znam cemu ovolika frka neutral

Zadnji popravljao nokeee (21-01-2017 05:14:03)

00