Re: Nivea blog

Tjedan 15 i 16 / 52

Ne baš produktivna 2 tjedna gledajući poker, ali vrlo produktivna gledajući hedonizam  big_smile
Posjetio sam Varšavu na 1 dan, Prag na 2 dana i Krakow na 1 dan. Ovaj 1 dan je ustvari dan i pol jer većinom smo krenuli jako rano i vraćali se kasnim busem tako da nisi budan prije 12.

Varšava je više za povjesničare, puna muzeja i raznih kipova. Zbog parka Lazienki i glavnog trga vrijedi doć.
Prag je zanimljiv, ali izgleda da su dosta digli cijene, s obzirom da su prije svi pričali da je jako jeftino.
Krakow me najviše oduševio. Išao sam bez velikih očekivanja i na kraju ispalo super. Rudnik soli je nesvakidašnja atrakcija i jako zanimljiv. Dvorac i okolica izgleda bolesno. Kip zmaja koji riga vatru isto cool. Iz rudnika soli se izlazi liftom, u koji stane 6 ljudi. Nas je bilo 4, i na koga ćeš naletit nego na balkance: srbin Dušan i slovenac Gal big_smile Oni su studenti na razmjeni u Litvi.
Nastavili smo skupa do grada i našli se sa njihova 2 prijatelja iz Palestine te, naravno, završili druženje u baru na vodki.


U pokeru mislim da sam počeo efektivnije i brže radit u pio. Jedino je problem što sam pokušavao nadoknadit volume pa sam povećavao broj stolova. Onda ne bih primijenio naučeno. A to baš i nema smisla.

Generalno sam nezadovoljan svojim napretkom, prošlo je već više od trećine godine i nadao sam se napadat nl200 dosad. Viđam igrače sa kritičnim statsima koji igraju 200+, a ja sam i dalje na 50. Očito nešto krivo radim, jel...

I dalje je tu problem nediscipline u puno stvari: foldanje, snap klikanje, autopilot (ne stavljanje protivnika na rangeve). Rekao bih da to često radim iz dosade i pritiska.
Odredim si poprilično velike ciljeve: velik broj sati, puno hands ili kaj već. Onda tražim razne izlaze kad mi se ne igra: dodajem stolove, mijenjam siteove, upalim mtt da me drži za računalom, odem u autopilot. Poanta je da mislim da bih trebao više uživat u pokeru. Jednostavno biti sretan dok igram.

Koje me to stvari vesele u pokeru? To bi bilo: nadigravanje, osjećaj kad znam što protivnik ima pa izvučeš npr. max value od njegovog 3rdpair ili hero call jer jednostavno osjetiš u cijelom tijelu da nešto ne valja sa njegovim lineom, sizeom, timingom. Isto je i za fold. Iako foldat nitko ne voli, kad nisam u top mindsetu počnu borbe jer moj ego shvaća foldanje kao poraz. Jučer sam jedno vrijeme igrao 1 stol i već sam automatski krenuo callat nešto standardno i kad sam razmislio shvatio da je easy fold. Tad sam bio sretan.

Kako je rekao prijatelj, prilagodiš igru svom stilu. Barcelona igra na posjed, Real na individualce, Leicester na kontre. I svaki od njih je osvojio trofej. Zašto onda ne bih ja prilagodio poker sebi? Tako da od ovog tjedna igram max. 4 normal stola i baš me briga za volume, rb i ostalo.

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/d035ad3a-398a-44f4-afef-408bc99f2bd8/2017-04-24_1334.png

40

Re: Nivea blog

Na post je utjecao i ovaj video:
https://youtu.be/Vhp1wAT6ByU

Zadnji popravljao niveaformen (24-04-2017 14:03:20)

10

Re: Nivea blog

Tjedan 17/52

Jedan jako lijep tjedan, dobro sam se osjećao za stolovima. Kvaliteta igre jako dobra dok sam "unutra", dok pričam, dok uzimam vremena za svaku odluku. U tim trenucima imam osjećaj da znam kaj imaju, osjećam dinamiku stola, adjusting, timing tellove...

Čim izađem iz toga, kad proradi ego ili neki taj, nezz kako nazvat, nesvjesni autopilot, odmah počnem radit gluposti. To je ono, kliklčem snap nešto bez imalo razmišljanja, ono što mi je u nesvjesnom. I generalno taj snap call ili bet nije nužno užasan play. Ali ako ispadne loš počinje borba u meni. A kad prođem kroz range i betam thin i budem loš, onda nema borbe jer sam si razjasno. Nezz kako bih to definirao, ali nešto kao neobjektivnost. Mindset "hateanja" grešaka i neobjektivno određivanje grešaka = formula za tilt (sve što nije A-game).

Druga stvar je nedisciplina uz već definirane ego probleme. Stalna potreba dokazivanja da sam iznad pravila. Pridržavat ću se nečega par dana i kad vidim da ide dobro, onda ću prestat to radit tj. otežat ću do granice gdje počinje radit greške. Prvi dio tjedna išlo fantastično i onda sam počeo dodavat još 2-3 stola jer je "easy", "ide rb" ili kaj god već smislim u tom trenutku. A to onda ubrzo rezultira greškama i tiltanjem zbog istog. Jer kad prođem rangeve u glavi 10 sec poslije i otvorim popup koji nisam tokom igre vidim da je najčešće easy fold.
Najgore kaj nisam siguran jel se mogu toga riješit. Jednostavno svi ti razlozi izgledaju super smisleno i kad nisam u top mindsetu ogromna je šansa da ću prekršit svoja pravila. Rekao bih da je jedino rješenje intenzivna meditacija do točke gdje, kako je rekao prijatelj, dođeš do toga da meditiraš dok igraš poker. A vjerojatno i povećat average vrijeme za svaku odluku bi pomoglo.

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/dac3a513-52fc-4f80-995f-b87383db3557/2017-05-01_1454.png

Fali još 250$ kaj je bilo dns poslije ponoći.

NL500!

40

254

Re: Nivea blog

Zbog cega ti ego radi,igras protiv random nicknamea,ne igras live sa ljudima koje vidis,odjebi ego,samo gledaj da napravis pravu odluku a ostalo je nebitno.

10

Re: Nivea blog

Istina, treba imat taj winning (ili u literaturi: growth) mindset. Ali ja to nemam.
Učen sam od malih nogu da je poraz loš, da ga treba mrzit.
To dovodi do brisanja hem baza, krivljenje varijance, sreće, rigged sitea... a sve da ego izbjegne prihvatit poraz i naučit iz toga.

Realno, poker je najpoštenija moguća igra/posao na svijetu. Sve ovisi o tebi. Koliko si bolji, toliko ćeš i više zaradit. Koliko uložiš, toliko ti se vrati. Što kvalitetnije radiš, prije ti se vrati. Radiš loše, lošije rezultate imaš. Savršeno. Da je barem moguće tako cijeli svijet uredit...

Imam još posljedice tih naučenih stvari i to sam tek nedavno počeo shvaćat. Nisam siguran ni koji su najbolji načini za riješit se toga, ali vjerujem da sam napravio dobar 1. korak samim time što sam svjestan grešaka.

Sigurno da se treba fokusirat stalno napravit pravu odluku, to i pokušavam, ali u praksi ispadne ovo kaj sam gore napisao. Ako imaju ostali kakve dobre prijedloge, volio bih čut. Trenutno pokušavam jednostavno produžit to vrijeme svjesnosti i igranja A-gamea. Ne radim to na najbolji način jer imam i taj problem discipline sa kojim si značajno usporavam napredak. Ipak, jako sam sretan što sam došao do tih spoznaja, jer sam bio uvjeren da sam došao do limita i da su drugi "talentiraniji"...

30

256

Re: Nivea blog

Prijatelju u pokeru nema mjestu egu. Ako si zelio dokazivati svoj ego nekome trebao si se uhvatiti fudbala, ragbija, boksa .. necega gdje se mozes nadmetati sa nekim i dokazivati mu svoju superiornost.. valjda si dovoljno iskusan da znas da  u pokeru nema ega i da nikada ne mozes biti najbolji, ne samo ti nego niko drugi. Upisi sa strane neku aktivnost pa se istresaj na onim vrecama, ili idi penji se na planinu, radi nesto gdje mozes izbacivati svoje frustracije.. Ako nastavis sa tim mindsetom da moras biti najbolji za stolom crno ti se pise, sa tim neces nigdje dogurati..

00

257

Re: Nivea blog

Nokee, u pokeru kao i u svakom natjecanju (bio to nogomet,košarka,kviz,itd.), ego igra ogromnu ulogu. Svi najbolji u svom području su redom ogromni egomanijaci, oćeš od Jordana, Kobe-a, pa CR7, Messi, Kotiga u kvizu, Phill Ivey-i u pokeru, gdje je samom svojom pojavom izazivao ogromni respect itd.

Ono što je problem, tj. može biti problem jest ego bez pokrića, kad mislimo da smo puno bolji nego što zaista jesmo, te se svaki pokeraš susretne, ili konstantno susreće s tim. Ego, te tjera naprijed, kad želiš jednostavno dominirati stolovima, ne birati protivnike, igrati protiv najboljih i ubijati ih, želja da budeš najbolji, ali ne samo želja, nego sve svoje srce staviti u to, i tu želju realizirati.

Nivea je sam rekao, poker je vjerojatno najpošteniji posao na svijetu, najbolji regovi na svom limitu dominiraju, i konstantno pobjeđuju, zašto? Jer su bolji od drugih, jer su radili i trudili se više od drugih. Ono što si ti napisao(bez uvrede), je prosječno razmišljanje, razmišljanje koje govori, "ok uzet ću novce od lošijih igrača i izbjegavati bitke s dobrima", i to je ok razmišljanje, prihvaćam ga, ali znaj, s tim stavom nikad! nećeš biti top, nikada nećeš biti najbolji igrač svog limita - također to  je u redu, bez obzira na to, možeš se voditi "nije bitno da budem bolji od 10% reg poola, da s njima dominiram, nego da pobjeđujem ostale, i ok, zaradit ćeš neki novac u pokeru", ali nikad nećeš zaraditi "respect", ti ćeš sada reći, "j...respect, bitan je novac", ne bih se složio, ego je većinom okazatelj da ti je stalo do nečega u nečemu, i to je u biti ono što te tjera da budeš što bolji, kad nešto zaista voliš, daješ sve od sebe, daješ doslovno cijelo svoje srce, npr. kad voliš nekoga, želiš mu biti br.1, ovom logikom bi bilo, "ma nek ju i neko drugi j...,bitno da i ja isto".

Novac je ono što te motivira dok ne dođeš do jedne razine, tada on prestaje biti motivacija, i ako nema ljubavi koja te tad itekako mora tjerati naprijed, sve ti polako gubi smisao. Pravi problem je ego bez pokrića, i vlastito nerealno gledanje, i svatko se je kad tad susreo s tim, u pokeru i u životu, ono što dijeli ljude tad, jest onaj koji će to realno sagledati, shvatiti da ima problem, i "zasukati rukave i reći ok, dosta je bilo, idem raditi, duplo, troduplo, 10 puta više nego drugi, a na tom testu mnogi padaju.."

I za ovu zadnju rečenicu, jednostavno moram replicirati, jedino s tim mindsetom da mora biti najbolji za stolom, se i može napredovati, pa konstantno napredovati, da bi na koncu "dogurali negdje". Sve ostalo, je prosjek, i nikada ništa iznad toga, oni koji se zadovoljavaju time ok, ali pričati ovo je glupost. Pa prvi korak za biti najbolji je jebeno željeti biti najbolji, a ljudi koji pričaju to što ti pričaš, ne mogu niti krenuti koračati...

Zadnji popravljao MelloB (04-05-2017 14:54:23)

00

258

Re: Nivea blog

Za ovo svako moze imati svoje misljenje. Pa ja ne znam ko to danas zeli da se nadmece sa top regovima a da izbjegava fisheve ili da ne bira skim ce da igra? Za nas iz bosne, hrvatske, srbije opcija da igramo sa najboljim vjerovatno nikad nece postojati iz cistog razloga sto smo mi gladni za parama i nikada sebi ne mozemo dopustiti pritisak koji nosi nadmetanje sa najboljim igracima. Ja redovno pratim svoju igru, imam shotove na vece limite a opet nisam vodjen sa tim da moram biti najbolji. Bas kao sto si ti naveo meni je dosta da uzimam pare od fisheva, budem breakeven ili mali + protiv regova u svom poolu i ja sam zadovoljan. Recimo ja bih radje bio Koke iz atletiko madrida nego CR ili Messi, jednostavno volim izabrati laksi put a opet zaradjivati dovoljno za sebe i svoj zivot. Uz sve ovo ja samo smatram da sa ovih prostora niko bar u skorije vrijeme nece biti najbolji u pokeru iz cistog razloga sto nemamo dovoljno para da igramo sa najboljima i to je to.

Zadnji popravljao nokeee (04-05-2017 15:12:54)

00

259

Re: Nivea blog

Mello je jako dobar decko koji je uvijek spreman pomoci, iako nismo imali neku preteranu komunikaciju, dobar pokeras, i sto je najvaznije ima rezultate iza sebe.
Tako da neko ne pomisli da ovo sto cu napisati nije neko njegovo prozivanje ili slicno tome.

Ja se apsolutno ne slazem ni sa jednoim stavkom.

Evo ja nisam nikad igrao iskljucivo s regovima, imam ok selection ali ne brutalan i ubjedljivo sam najveci winner na svojim limitima, do te mjere da su me optuzivali da sam bot, da imam programe za varanje i sto nekih cuda.
Kako to ako nisam igrao iskljucivo s 5 regova?
Jednostavno, prosjecan fish igra 50ak posto handova sto znaci da ces se mnogo puta naci u situaciji da igras samo s regovima hand, kad fish folda.
Tako cak i prodjes kroz neke situacije koje su jako zahtjevne, poput igranja mwp s fishevima, izo 3 betanih i 4 betanih potova i jos gomilu toga.

Najkomicnija situacija mi je uvijek bila kad 5x losiji reg dodje i zeli da igra HU a ja necu.
Zasto necu ako sam mnogo bolji?
Zato sto mi nije satisfakcija da mu uzmem 8bb na 100 ruku a da budem u minusu jer cu platiti rejk tipa 10bb.
Koja je svrha toga?
Da mi se poker soba smije?

90 posto prica kako se ne moze napredovati ako se ne igra iskljucivo s najboljim regovima dolazi obicno od strane agenata koji uzimaju 20-30 posto necijeg napravljenog rejka i kojima je naravno u interesu da se igra sto vise.
Za poker bi bilo najbolje da nisu postojali nikad i da je profit koji su oni ostvarili ostao sobama koje bi smanjile rejk, najvise je tu naravno pohlepnih stranaca sa razlicitim coaching for profit programima gdje igras preko njihovih linkova i uzmu ogroman dio tvog rejka i gdje dealovi idu ne na granicu profita vec na broj odigranih handova tako da i kad ne moveupas, na sobama gdje top regovi imaju 4bb+, njima ostane veliki dio kolaca.
U ostalih 10 posto spada Mello ( on nije agent ) koji je egomanijak ( pri cemu mislim da to nije nista lose, vec posve ok put koji moze izabrati manjina ).

Jeste se ikad zapitali zasto ti najbolji ne igraju medjusobno?
Kad to ima igre na HS na starsu kad nema fisha?
Ja vidim samo 50 otvorenih stolova gdje se ne igra od nl5k do nl40k.

Sad ce neko pametan reci kako oni igraju kad dodje nl1k reg koji zele moveupati.
Pa normalno da ce igrati kad je rejk otprilike 33i dio njihovog BB-a.
Daj meni rejk gdje je cap od jedne desetine mog BB-a i uvijek cu igrat s 5 regova.
Znaci cak i u igri gdje je rejk prakticno nula oni ne zele igrati medjusobno a onda otvaraju coaching stranice, naravno s milion affilate linkova i coaching programa iz kojih ce kao najveci gubitnici izaci micro igraci i pocetnici, kojima ce obavezno prodavati muda pod bubrege kako se ne moze napredovati ako ne igras samo s regovima, i to po mogucnosti s najboljima.
Svakom svom uceniku kojeg sam coachao ( a nije ih bilo puno niti bi to vise radio ) sam barem 10 puta rekao da je prvoklasna budala sto me puni parama i da je najbolje da se sto prije osamostali i pocne zaradjivati samo za sebe jer ako ne pomognes sam sebi niko na svijetu ti ne moze pomoci.

Sad se opet neko moze napraviti pametan pa reci kako je nakon nekog coachinga progledao, kako nikad sam to ne bi uspio itd ali je to cista zabluda.
Uspio bi, i bez tutora, samo je trebao imati takav stav sam sa sobom.

Svi vi koji godinama igrate microse, koji ste promjenili milion formi igre, odustajali po godinu dana pa opet pocinjali i niste uspjeli...
Niko od vas nije ni retardiran ni glup (  barem vecina ), vec samo lijeni, neodgovorni, igrali ste kad vi hocete, s kim hocete i kako hocete...
E pa ne moze tako.
Table selektajte, jurite fisheve, kupite znanje po forumima, nasim ili stranim.
I za kraj jedna recenica mog ucenika s ovog foruma koji je od kvitanja pokera zauvijek iz ocaja uzeo coaching od mene ( koji mu nije ni bio potreban jer je to sve mogao sam ) i napravio preko 100k za dvije godine.

*Nikad nisam ni pomislio da ne mogu beatati poker jer nisam table selektao*

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

260

Re: Nivea blog

Uske, ovo što si napisao je tvoje mišljenje, i mi se možemo i ne moramo slagati oko toga. Neke stvari koje si rekao apsolutno stoje, posebno ovo za razne coacheve, affilate itd. Ali u jednom dijelu se isto tako ti slažeš samnom, a to je ovo zadnje što si napisao, gdje u biti pozivaš na to da je jedini put da se radi, skuplja znanje(te uz to table selecta i ganja fisheve).

Ono, što je mene zasmetalo, i zbog čega sam uopće napisao to što sam napisao je rečenica, te naravno cijeli post koji je u tom kontekstu: "Ako nastavis sa tim mindsetom da moras biti najbolji za stolom crno ti se pise, sa tim neces nigdje dogurati..". To je tolika glupost, da ne može biti veća, što je tu loše za tim ako želiš biti najbolji za stolom ako to podkrijepiš sa ogromnim trudom, radom i ljubavi prema tome, i to je cijela poanta mog posta(nigdje nisam rekao da to znači da morate izbjegavati fisheve, nego jednostavno igrate svoju igru, i pustite da se drugi brinu o vama).

00

261

Re: Nivea blog

MelloB napisao:

Uske, ovo što si napisao je tvoje mišljenje, i mi se možemo i ne moramo slagati oko toga. Neke stvari koje si rekao apsolutno stoje, posebno ovo za razne coacheve, affilate itd. Ali u jednom dijelu se isto tako ti slažeš samnom, a to je ovo zadnje što si napisao, gdje u biti pozivaš na to da je jedini put da se radi, skuplja znanje(te uz to table selecta i ganja fisheve).

Ono, što je mene zasmetalo, i zbog čega sam uopće napisao to što sam napisao je rečenica, te naravno cijeli post koji je u tom kontekstu: "Ako nastavis sa tim mindsetom da moras biti najbolji za stolom crno ti se pise, sa tim neces nigdje dogurati..". To je tolika glupost, da ne može biti veća, što je tu loše za tim ako želiš biti najbolji za stolom ako to podkrijepiš sa ogromnim trudom, radom i ljubavi prema tome, i to je cijela poanta mog posta(nigdje nisam rekao da to znači da morate izbjegavati fisheve, nego jednostavno igrate svoju igru, i pustite da se drugi brinu o vama).

Ma ja samo govorim da takav mindset uopste nije potrebno imati, jer samo stvaras sebi dodatni pritisak da si neko i nesto i da moras biti najbolji sto su ciste gluposti. Kao sto je Uske rekao, pametan table select, ganjaj fisheve a ostavi se top regova i ostalih gluposti, sa njima se uopste ne moras natjecati. Pa po nekoj logici uvijek bi trebalo teziti tome da budemo najbolji, ali konkretno u ovoj situaciji ti moze samo stvarati dodatni pritisak, kao sto je i nivea znao par puta doci i reci da je tiltao jer mu je fish uzeo pare (u glavi je sebi stvorio da je bolji od njega i tu za njega nastaje tilt). Samo red, rad i disciplina ce te nekuda odvesti, nadmetanje sa regovima
i dokazivanje njima da si najbolji nece u to sam uvjeren 100%.

Zadnji popravljao nokeee (04-05-2017 22:13:39)

00

Re: Nivea blog

nokeee napisao:

Uz sve ovo ja samo smatram da sa ovih prostora niko bar u skorije vrijeme nece biti najbolji u pokeru.

Ovo ne mora bit nuzno tocno jer smo vec imali ljude koji igraju najvece igre.

00

263

Re: Nivea blog

Noke, namećeš svoje mišljenje konstantno. Eto, ja ću biti kao ti i reći ću da : je ovaj mindset jedino što je potrebno, i jedini ispravan.

To što tebi stvara pritisak, nekome stvara motiv. Razlog zbog kojeg općenito želiš raditi u pokeru, je taj da budeš što bolji(jer od fisha si ionako bolji bez tog teško i mukotrpnog rada), i kako te onda, motiv da budeš bolji od onih koji smatraš da su top regovi,neće odvesti nekamo??? Jer ako stvarno to želiš, radit ćeš zbog toga duplo,troduplo više nego oni.

Šta misliš zašto je Dražen Petrović jedan od najboljih u povijesti, a nije imao 2.10, 100kg čistih mišića i skočiti 120 u zrak. Ispričat ću ti jednu anegdotu, Kobe na Olimpijadi, najstariji u timu, zove trenera u 4 ujutro da dođu odraditi trening, on s njim odradi 2 sata treninga, pozdrave se, i za 11 ujutro je zakazan timski trening šuta, trener vidi Kobija i pita ga, jel se naspavao, on ne da nije spavao, neg je završavao taj trening.

Ti sad možeš reći, da nemožeš to uspoređivati, da ja ili netko drugi ovdje na forumu nikad neće biti Kobe, ali ja te pitam tko si ti da to možeš reći???

Kako ti možeš reći , i ne samo to, nego 100% tvrditi i nametati, da te želja da budeš najbolji što možeš biti neće odvesti nekamo??? Misliš da to nisu rekli Kobe-u, Jordanu, Draženu...Ali ti ne moraš biti Kobe, Jordan cijelog pokera, dovoljno je da želiš biti Kobe nl2 pokerstarsa, pa zatim Kobe nl5, pa Kobe nl10, itd., jer ako radiš, daješ sve od sebe, ja sam uvjeren da to itekako možeš postati. A ako budeš želio biti samo jedan reg, koji pobjeđu je fisheve na nl200, i izbjegava regove, to je i ono što maksimalno možeš postati, ništa više. I kao što sam već rekao, ja prihvaćam vaše mišljenje, ali ti si taj koji je nivei nešto 100% tvrdio, a to je samo tvoje mišljenje, i ne može nikako biti 100%, i ja se uopće ne slažem s tim.

Zadnji popravljao MelloB (04-05-2017 23:57:20)

00

264

Re: Nivea blog

Ajde dobro, ako ti tako zelis ti i dalje zivi u zabludi da ces jednog dana igrati sa Phil Iveyem, a ja cu da se kupam sa ajkulama i svi mirni smile. . U nogometu, kosarci i dr. sportovima imas milion igraca koji su dosli od siromaha do top igraca, ajde mi navedi u pokeru nekoga ko je dosao sa nl2 do 200/400$ recimo?? Ja ne znam zasto uporno u isti kos stavljas sport i poker kad to dvoje nikako ne moze ici zajedno. Ali ajde nebitno, nemoj da spamamo momku temu dosta je bilo. I ja stvarno ne znam kako ces ti doci do rolla da igras sa Phil Iveyem za stolom, ako igras nl500 recimo? Jedino da prodas svoje nekretnine pa budes imao za 1 shot onda  roll
Ti ovdje uveliko izlazis iz okvira mogucnosti nas obicnih smrtnika, da moze doci do nl1k moze, da moze igrati sa najvecim facama u poker svijetu ne moze.

Zadnji popravljao nokeee (05-05-2017 01:43:35)

00

265

Re: Nivea blog

nokeee napisao:

Ajde dobro, ako ti tako zelis ti i dalje zivi u zabludi da ces jednog dana igrati sa Phil Iveyem, a ja cu da se kupam sa ajkulama i svi mirni smile. . U nogometu, kosarci i dr. sportovima imas milion igraca koji su dosli od siromaha do top igraca, ajde mi navedi u pokeru nekoga ko je dosao sa nl2 do 200/400$ recimo?? Ja ne znam zasto uporno u isti kos stavljas sport i poker kad to dvoje nikako ne moze ici zajedno. Ali ajde nebitno, nemoj da spamamo momku temu dosta je bilo. I ja stvarno ne znam kako ces ti doci do rolla da igras sa Phil Iveyem za stolom, ako igras nl500 recimo? Jedino da prodas svoje nekretnine pa budes imao za 1 shot onda  roll
Ti ovdje uveliko izlazis iz okvira mogucnosti nas obicnih smrtnika, da moze doci do nl1k moze, da moze igrati sa najvecim facama u poker svijetu ne moze.

Nokeee: u krivu si  smile
MelloB: ne trudi se smile
Nivea: go for it smile

00

Re: Nivea blog

Svi mi imamo ego, neko više neko manje, ono što je bitno je kako on utječe na naše odluke, naše ponašanje i naše emotivno stanje. Ego može biti dobra i loša stvar, ovisno kako ga prihvaćaš, kako se s njime nosiš i koliko "dopuštaš" da ti kroji život - ko što je neko ranije spomenuo, većina najvećih imala je itekako istaknut ego, no rijetko koji je bio zabrinut tom činjenicom...

Igranje protiv rega ili fisha ili nečeg između, igranje live vs online, igranje s 50 BI vs igranje s 200 BI - to su samo neke od odluka koje svatko mora donijeti za sebe na temelju raznih subjektivnih razloga - od karaktera do potpuno "prizemnih" poput dostupnog budžeta ili "ovisnosti" o prihodu od pokera. Ako realno sagledamo situaciju, najbolji i najuspješniji pokeraši obično su slična ekipa koja je do svojih ciljeva stigla drugačijim putevima. Reći da je igranje protiv regova glupost nema apsolutno nikakvog smisla jer je i pojam "gluposti" u životu prilično subjektivan pojam - primjerice, većina svjetske populacije reći će da pričam apsolutne piz... kad pričam koliko je poker zanimljiva igra - ja se s time mogu složiti ili ne, no pogled je li nešto zanimljivo ili ne izuzetno je subjektivan u svojoj prirodi. Također, za mene je 90% moderne umjestnosti piz.. ali siguran sam da ima jaaaaaaaaaako puno ljudi koji bi me sad ismijali - no to je dobro, ljudi su drugačiji i da nije tako, svijet bi bio dosadno mjesto.

@nokeee - ovi navodi o "nama jadnicima, siromasima koji nikada nećemo vidjeti bogati svijet zapada" nemaju apsolutno nikakvog smisla. I na ovom forumu naći ćeš ljude koji su od NL2 došli do NL500, a kamoli ako tražiš dalje (P.s. jedan od gore spomenuta 2 gospodina igrao je nebrojeno puta s Brunsonom u Vegasu, iako ne znam zašto bi to bio tako veliki šok budući da je vjerojatno i nekolicina igrača s ovog foruma igrala sa "celebrityjima" online wink ). Uopće pojam izdvajanja "nas" od ostalih nema smisla jer kao i svugdje, tako i na balkanu ima izuzetno pametnih, izuzetno sposobnih i izuzetno snalažljivih ljudi - ta generička spuštanja (kao i veličanja) "naših" vs "ostatak svijeta" nešto su čega se treba riješiti čisto za svoju dobrobit jer puno je lakše živjeti ako drugima ne zamjeraš na mjestu rođenja/početnim uvjetima u životu itd. Do your best - više od toga ne može nitko tražiti od sebe wink

P.s. poker i sport idu u isti koš, ne znam zašto bi se to izdvajalo, a prije ili kasnije i ostatak populacije će to prihvatiti, no nažalost, ni sport nije "fiksan pojam" pa je samim time ova tema i otvorena za raspravu wink Ja se držim jedne koju sam čuo od profesora na "Sports and Society" seminaru: Sport je svaka grupno ili pojedinačno natjecanje mentalnih i/ili fizičkih sposobnosti...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

267

Re: Nivea blog

Ja imam osjecaj da vi ni ne citate sto ja napisem ali ajde nije problem, ako se zelite raspravljati na ovu temu neka otvori neko na "ostala rasprava". Nivea sry na spammu i sretno smile

Zadnji popravljao nokeee (05-05-2017 11:34:07)

00

Re: Nivea blog

Noke ne govori o medium-high stakesima nego je vjerojatno mislio 200/400 blindovi odnosno nosebleed.
Al u svakom slucaju grijesi jer je moguce.
Konkretan primjer je knez s foruma koji je od microsa dosao do nosebleed stolova i to u relativno kratkom periodu.
A igraca koji su igrali/igraju nl1k-nl5k imamo solidan broj.

00

Re: Nivea blog

Tjedan 18/52

Poprilično sam nezadovoljan napretkom s obzirom na vrijeme koje ulažem. Razmišljam puno o tome i zaključak je da jednostavno ne naučim nove stvari do nesvjesnog i onda pod pritiskom vremena odigram po starom, što mi je ustvari nesvjesno. Vidim sad i na sebi koliko je teže promijenit stvari nego učit nešto novo. I živciram sam sebe kad revieaw hh i vidiš odmah kaj je krivo, ali ingame pod pritiskom ne vidim, ili overthinkam te napravim problem di ga nema. Osnovna podloga mi je loša, a ne možeš gradit kuću na lošim temeljima te ću provest većinu vremena ispravljajući to.

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/2feec5ae-dd8b-4a26-944f-a4258329963a/2017-05-08_1453.png

Vidio sam da je počeo scoop i razmišljao sam upalit koji turnir. Odlučio sam samo onaj od 27$. Poslije sam si razmišljao kak da sam i digao neku lovu, smatrao bih to varanjem. Nisam zaslužio svojim radom i znanjem, već više kao da sam dobio na lutriji u kojoj sam možda imao mali edge. Treba se fokusirat samo na 1 stvar.

Pogledao sam rezultate ove godine i nakon 60k hands sam breakeven na nl50. Neću više ništa drugo palit dok ne napravim 50bi profita jer nema smisla nadat se većim limitima ako ne beataš glavni limit, dovodi do zaključka sa početka, da mi očito temelji nisu dobri.

NL500

20

Re: Nivea blog

Što se tiče rasprave gore, Vicktor/Limitless je došao u 2 god sa nl4 na 888 do toga da je palio nl40k. Bio je kod joeingrama na podcastu pa poslušajte. Hans igra veće limite, a ima 500k zarade na cashu. Da nije usporio, možda je mogao i on napadat nl40k. Možda bi i mogao kad Bill Perkins igra, prodat dio akcije i sl, ali je nemoguće dobit mjesto. Znači, moguće je. Ali koja je cijena?

Kako je Phil Ivey došao do toga da igra najveće stakese? Pa isto je grindao microse. Nisam siguran kako je to išlo, ali mislim da sam pročitao da je 2 godine igrao po 15h dnevno live. Pa nije nitko od nas se rodio sa znanjem da može igrat highstakes. Svatko je odgrindao svoj put do tamo. I svatko na svoj način, igranjem sa regovima (npr. Isildur) ili sa jebenim tableselectanjem (npr. vjerojatno većina).

Danas je situacija da kad beataš 500z nemaš di igrat više limite. Samim time je užasno teško doć do noosebleda jer jednostavno nemaš gdje izgrindat roll i onda sve što zdonkaš je veliki dio tvog rolla i uzima puno vremena za vratit. Kao da igraš nl5 i jedini limit poslije je nl50. Grindaš 2 mjeseca da dođeš sa 200 do 500$ i onda zgubiš 2 pf allina na nl50. Ode 20% rolla. A 2BI je ništa.

Tableselectanje omogućava ugodniji/manje swingy put do većih limita, ali da li je to u smislu napretka najbolji put nisam siguran. Činjenica je da komfort zona usporava napredak. Netko je zadovoljan sa 50-100k/godišnje i tu usporava. Netko napada još jače. Nisam došao do tih iznosa, ali kad dođem javim kako je smile  Dotad imate predkraj hansovog bloga rasprave o tome.

10

Re: Nivea blog

Tjedan 19/52

Pon-čet sam ubio, mislim da nisam ispod 8h dnevno. Pet u 4 ujutro sam krenuo za Gdansk i došao prije koji sat nazad u Wroclaw. Sa Gdanskom sam ispunio cilj od 80%, a to je posjetiti 4 od 5 gradova sa liste: Krakow, Varšava, Prag, Gdansk i Berlin. Ovj zadnji nisam.

Gdansk je luka na Baltičkom moru, a inače mjesto gdje je započeo 2. svjetski rat napadom njemačkog broda na poluotok Westerplatte. To je mjesto obilježeno mnogim spomenicima i velikim natpisom: “Nigdy więcej wojny" (Never More War). Kad pročitaš kaj se sve događalo, više cijeniš neke stvari koje imaš u svom životu.
Cijela obala je puna pješčanih plaža i ti prizori uvijek podignu raspoloženje. Mi smo pogodili super vrijeme, average oko 20 stupnjeva, ali inače ne ide iznad toga što mi je dost veliki minus.
Grad je zanimljiv, gradski trgovi u cijeloj Poljskoj su mi vrhunski i super uređeni i svakako preporučam da posjetiti bar 1 od gradova.

Još planiram na 1-dnevni izlet u Auschwitz i sredinom 6.mj se vraćam u Hrv.


Što se tiče pokera, igram većinu vremena na mg jer imam za očistit bonus, još nekih 1k rakea. Iako sam rekao da neću, dodao sam koji nl100 stol jer su bolji nego na 50. Mg izgleda umire, akcija je sve lošija, a hud krivo tracka tj. po novom tracka samo kad si vpip-o, a ni to izgleda nije točno. HEM mi izbacuje da sam overall -1k tamo, a kad sam zbrojio deposit i withdraw ispada 500e plus, i to sam otkrio tek u četvrtak smile Igrao sam koji put anonymous stolove (koji uopće više nemaju hand history), ali sumnjam da sam tolko up. Možete i vidjet da mi je 2x importalo isti hand kaj mi je isto nejasno. Kaže prijatelj da više HEM nit ne nudi support za mg.

Nadam se da neće i ostali siteovi ovo popratit, jer je očito da je ovo loš potez za mg jer stolovi na nl200+ su prava rijetkost te se definitivno mičem odtam čim počistim bonus.

A nastavljamo jako kako smo i završili...

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/da6f2e09-d234-4324-9e85-b1ac02283fa2/2017-05-15_1134.png

NL500!


p.s.  čuo sam da je bila rasprava na cromanovom blogu, kao što je znalo bit i na mom. Moje mišljenje je da je brisanje postova razlog zašto puno ljudi i ne želi biti aktivno. Oke je editirat post ako je vulgaran, ali brisanje mi je previše, smatram to kao nepoštovanje i vjerujem da je i drugima tako jer se i meni znalo dogodit. I dok je tako ovaj forum neće nikad zaživit kako bi mogao...

90

Re: Nivea blog

Tjedan 21/52

Pretprošli tjedan sam posjetio koncentracijski logor Auschwitz. Jednostavno mi je nevjerojatno da ljudi mogu imati toliko zla u sebi. Scene koje vidiš tamo promjene nešto u tebi. I to sve se odvijalo prije samo 70 godina. Djeluje puno, ali nije. Nismo evoluirali u tih 70 godina. I dalje je toliko mržnje u svima nama. A sve oko toliko nebitnih stvari da se zapitaš za inteligenciju ljudske vrste...


Nećemo bit pesimistični jer mi se dogodilo nešto lijepo. Jučer sam uz 2 zoom stola upalio i big 11.
10.5 sati kasnije:
https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/475ece49-f910-42e8-9dfe-a0ce6e36aef1/2017-05-29_1931.png

Turnir sam doslovno upalio da se zadržim na stolovima duže jer sam znao često uzimat preduge breakove, a ovak se nakon 5min moraš vratit smile  Ovo mi je najveći win ikad na mtt. Jednom davno sam digo 5k i mislim prije toga možda 2-3 scorea max 1.5k.

Turnir je bio poprilično soft, na final stolu su ljudi napravili par ogromnih grešaka i doslovno mi poklonili stackove, i naravno runnao sam dosta dobro. 3way sam uzeo deal jer nisam baš bio presiguran u svoju 30bb igru, a protivnici su djelovali oke. Nije mi se činilo kao dobra odluka gambleat za 3.8k sa vjerojatno ne prevelikim edgeom.

Kaj se tiče casha, tu sam iznimno nezadovoljan. I dalje sam rb pro. Leak je i dalje spewanje koje nikako ne uspijevam ispravit. Nemam dovoljno dobru self-disciplinu za držat se pravila i moram nać način za pridržavanje istih na duži period. 
Kako sam i na ovom sampleu dolje zaspewo nekih 5-6 stackova, prekršio sam dogovor sa stakerom/coachem te više ne surađujemo  sad Njemu puno hvala za sve, ali izgleda da mi nema pomoći ni da me redbaron coacha. Imam toliko loših stvari u nesvjesnom i ne uspijevam se reprogramirat.

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/d141b2e0-275b-4272-bf8c-b36f4e47174c/2017-05-29_2038.png

Plan za dalje je nastavit igrat nl50 dok ne zbeatam. Nemam pojma hoće li doći do toga, vjerujem da sam blizu. Većinu dobitka neću koristit za roll već smatram više kao da sam dobio na lotu/stakingu/investiciji. Nadopunit ću si roll da imam previše buyinova za nl50 i to je to.

Jedino što sam siguran da ću prestat gledat cashier jer osjećam da mi rezultati osjetno utječu na igru te ću gledat 1x mjesečno. A moveupat ću kad ću imat EV 5bb na 100k hands.

Do tada, lijepi pozdrav...

NL500!

80

Re: Nivea blog

Ludilo  smile  smile

00

274

Re: Nivea blog

Grats na turniru!

Super je to kad neočekicano binkneš turnir.

A ovo za cash mislim da nije toliko vezano za mentalnu kao što ti misliš. Barem iz mog iskustva, najviše gdje bi radio random playeve bi bili spotovi gdje nisam siguran koji je najbolji play. Tamo gdje znaš što je 100% najbolji play nećeš nikad odigrati nešto drugo.

00

Re: Nivea blog

OP?

00