Re: Od 600 do 6000!

Ja mislim da se ti fokusiras vise na velike potove i suckoute od fisheva,a winrate ti prolazi u malim potovima. Razlog takvog zakljucka je sto na redlineu gubis 1.41 Buyin u 1000 hands. Iako je najbitniji EV i green line,ipak je previse gubiti toliko s redline.

00

177

Re: Od 600 do 6000!

Uskebasi napisao:

Ja se prosto ne mogu oteti utisku ( posto sam vec pisao da ti je level igre vrlo solidan sto se vidi u rukama ) da tebi treba jako malo poguranca, u smislu smjernica pa da se preporodis. Vjerovatno to zelis da postignes sam, jer vidis poker vise kao hobi, ali znam iz iskustva da je jako tesko odskociti kad se dodje do odredjenog levela. Ali mislim da bi ti 4-5 sati nekog bas ok coachinga strasno pomoglo da to sve krene ubrzano naprijed. Ne znam koliko si razmisljao o toj opciji.

Iskreno, zadnjih nekoliko tjedana, što je zapravo razdoblje u kojemu sam "zapeo", razmišljam o tome da dalje ne mogu sam. Prilično je jasno iz odigranih skoro 140k NL50 handova da ne beatam NL50 te da bez jako dobrog rakebacka dugoročno ne mogu zaraditi niti centa, a s ovakvim tretmanom od GG-a rakeback mi je mizeran. Sve to dovelo je do svojevrsne frustracije i u zadnje vrijeme igram bez motiva i jedini razlog zbog kojeg držim kakav takav volumen je to što sam vrlo blizu statusu Platinum Octopusa, što mi donosi 35% flat rakebacka. Međutim, igra koja sama po sebi nije dovoljno dobra za NL50 zbog svega je još lošija, što povećava frustraciju i gubitke te sam u začaranom krugu.

Ali da se vratim na coaching. Razmišljao sam o tome što si mi ti bio jednom napisao, a to je da bez minimalno 100 (ili 120) sati igre mjesečno nema smisla da tražim coaching te da mi je najbolje da pokušam sam učiti iz različitih izvora što više mogu i nastaviti shvaćati sve ovo kao hobi i kao priliku da si na kraju mjeseca priuštim nešto što inače ne bih. Tad sam nekako i prekrižio coaching kao opciju, ali problem je u tome što ja u zadnje vrijeme ne učim nikako, dobrim dijelom zbog toga što zapravo ne znam što bih i kako trebao učiti. Gledam ja tu i tamo videe, prođem svoje handove itd., ali mi se ne čini da imam nešto od toga. Na žalost, mislim da ne znam učiti kako igrati poker pa sam nekako i odustao od učenja, a ono što znam nije mi dovoljno da bih napredovao. Ili možda jednostavno ne znam što učiti (kako bi ti rekao - nemam pravu informaciju).

U tom smislu, kvalitetan coaching bi mi vjerojatno pomogao, ne znam ni sam. Ono čega se bojim je da možda ne bih imao dovoljno vremena raditi sve ono što bi coaching od mene zahtjevao pa to na kraju ne bi donijelo nikakve rezultate. A opet, ako ne pokušam s nečim, vjerojatno si potpuno zatvaram ikakvu šansu, a stvarno sam jako blizu onome što sam si zacrtao kao nekakav cilj (biti winning reg na NL50 i imati solidan dodatan prihod od pokera). neutral

00

178

Re: Od 600 do 6000!

brokestakesplayer napisao:

Ja mislim da se ti fokusiras vise na velike potove i suckoute od fisheva,a winrate ti prolazi u malim potovima. Razlog takvog zakljucka je sto na redlineu gubis 1.41 Buyin u 1000 hands. Iako je najbitniji EV i green line,ipak je previse gubiti toliko s redline.

Da, definitivno mi je redline uvijek bio najveći problem i tu treba tražiti razloge zašto nemam bolje rezultate. Znam da u teoriji dobar redline nije niži od -10 bb/100, a moj je uvijek barem -15 bb/100. E sad, ja ne znam radim li nekoliko većih stvari krivo ili hrpu manjih. Mislim da se ipak radi o cijelom nizu manjih grešaka koje radim i kojih nisam ni svjestan jer nemam dovoljno znanja. To je taj problem s pokerom kojeg sam dotaknuo i u odgovoru Uskebasiju - ako nemaš dovoljno znanja, zapravo ne možeš učiti. Dakle, prvo moraš imati znanje da bi mogao učiti (stjecati znanje), što je u svojoj biti paradoks. Kako ja nisam genijalac koji do tog znanja može doći sam, a sve i da jesam - nemam dovoljno vremena (moram priznati - ni volje), možda je stvarno rješenje u kvalitetnom coachingu koji bi mi dao potreban vjetar u leđa.

Zadnji popravljao Alleen86 (04-07-2022 23:22:06)

00

179

Re: Od 600 do 6000!

Tjedni izvještaj (4.7.2022. - 10.7.2022.)

Početni bankroll: 600,00 USD
Ciljani bankroll: 6.000,00 USD
Prošlotjedni bankroll: 2.867,92 USD
-------------------------------------------------------------
Tjedan 32
Sati igre: 29/20
Broj odigranih handova (NL50): 15.767
Neto profit: -363,68 USD
Rakeback: 39,65 USD
Profit: -324,03 USD
Promjena bankrolla: -11,30%
-------------------------------------------------------------
Trenutni bankroll: 2.543,89 USD
Ukupni profit: 1.943,89 USD
Ukupni Challenge napredak: 36,00%
https://i.imgur.com/AaKmYKo.png

Ovo je graf dosadašnjih handova odigranih u challenge-u (NL10/NL25/NL50): (Za pregledniji prikaz slika, desni klik na sliku - Otvori sliku u novoj kartici)
https://i.imgur.com/eOBZATb.png

Ovo je graf ukupne zarade u USD:
https://i.imgur.com/8TeaNdp.png

Ovo je graf zarade u USD po danima:
https://i.imgur.com/VTLkXhe.png

Ovo je graf vremena utrošenog na igru u satima po danima:
https://i.imgur.com/DlhTM2o.png

Ovo je graf odigranih handova na NL50:
https://i.imgur.com/vavz8dy.png

Nemam pametnog komentara. Trudim se igrati čim više i prijeći do srijede na Platinum Octopus (ostalo mi je još 10-12 sati igre), ali PVI je mizeran pa fish bodove skupljam na kapaljku, a rezultati još mizerniji (pa mi nije jasno zašto mi se PVI ne povećava). U zadnjih nešto više od dva tjedna, koliko "ručno" pratim winrate, ako izuzmemo rake, winrate mi iznosi oko 5 bb/100. Međutim, rake je oko 10 bb/100, a vjerojatno i dosta više jer u razdoblju u kojem ovo pratim sam u velikom gubitku pa je dosta plaćenog rakea u tuđim potovima ostalo nezabilježeno.

U svakom slučaju, ne mogu savladati NL50, a pogotovo ne pod ovim uvjetima, te bih vjerojatno ili prešao na NL25 ili napravio pauzu da ne lovim taj prokleti status, s nadom da će mi u budućem razdoblju to koristiti. Frustriran sam totalno, s mnogo trenutaka kada bih najradije odustao od svega. Svjestan sam da nisam dovoljno dobar za NL50, a onda me još više preko ruba bacaju silni nesretni gubici koji mi se događaju u posljednje vrijeme. Samo zbog opcije "Run it twice" sam sigurno ostao kratak za 4-5 buy-inova.

U igri sam svjestan da previše puta budem izblefiran, a da ja blefiram premalo (što su sigurno neki od razloga zašto mi je red line tako loš) pa pokušavam pronalaziti spotove gdje ću to popraviti, ali čini mi se da tako radim još više grešaka jer valjda izabirem pogrešne spotove ili sam jednostavno u razdoblju kada protivnik više puta ima hand nego što nema. Nemam pojma... Postat ću neke handove u sljedećim danima. Nakon što prođe ta srijeda i (valjda) dođem do Platinum Octopusa, prebacit ću se na Natural8, ali najvažnije - probat ću s opcijom coachinga, kao što je predložio Uskebasi, jer definitivno sam stigao do zida i nema teorije da ga preskočim sam.

Do idućeg javljanja, sretno nam svima!

00

Re: Od 600 do 6000!

Jel igras fast poker ili obicne stolove?

00

181

Re: Od 600 do 6000!

brokestakesplayer napisao:

Jel igras fast poker ili obicne stolove?

Igram i jedno i drugo. U zadnje vrijeme sam više igrao obične stolove.

00

182

Re: Od 600 do 6000!

Nekoliko handova od danas gdje nisam bio siguran što napraviti:

#1
https://i.imgur.com/tMkFHD7.png?1
Preflop: Mrzim callati 4bete jer mi se nekad čini da bi mi bilo profitabilnije svaki puta foldati hand poput ovoga, ali mislim da fold ne dolazi u obzir. CO se čini kao reg, ali prvi puta ga vidim.
Flop: Razmišljam da je vjerojatno call najbolji jer ako raisam, zapravo se nadam callu od AJ i AT te flushdrawova kojih nema puno s obzirom da je Ad na stolu. Odlučio sam se na shove jer mi se činilo da bi dosta Turn karata moglo zakomplicirati stvar (7,T,J,K, pa čak i Q te bilo koji diamond). Ovako s distancom, mislim da sam tu pogriješio zbog toga što je Ad na stolu, a ne vjerujem da je 4betao JTs niti da se moram protectati protiv KK-TT, ili da će callati s time handovima.

#2
https://i.imgur.com/G9XJXHu.png?1
Preflop: Također ga prvi puta vidim, ali ima neke bolesne statove kao 60/20 ili tako nekako.

#3
https://i.imgur.com/PuVQxy3.png?1
Preflop: Protiv leaderboard ratnika koji igra 12 stolova i uvijek za stol dođe s 20bb te je agresivan preflop.

#4
https://i.imgur.com/JvZmEtH.png?1
Preflop: Preflop ne volim callati, ali je standardan call prema mojim rangevima, a pogotovo kad smo ovako deep.
Flop: Isto ne volim callati, ali ne mogu foldati GS.
Turn: Value bet. Očekujem call od AA, AK, KQ, KJ te check/raise od KK, KT i QJ.
River: Nisam baš zadovoljan River kartom, ali check back mi se čini weak pa sam odlučio value betati 1/2, nadajući se callu od AK i KQ, eventualno KJ. Međutim, dogodilo se ono što se gotovo uvijek dogodi (ok, znam da mi se to samo čini) kada ja ovako value betam, a to je da protivnik shova. Nisam baš siguran da puno puta ima ATs s obzirom na dotadašnja događanja u handu, ali moguće je, a ne vjerujem niti da će ovo napraviti s AK. Međutim, od KK i KT očekujem raise na Turnu. Nakon podosta razmišljanja, odlučio sam slijediti tu nekakvu logiku i već se oprostio od dva stacka te callao. Nisam se nikako nadao da ima AK.

00

Re: Od 600 do 6000!

10bb rake je ogroman rake.
Ako zelis imati winrate nakon rejka,ti sebi ne mozes dozvoliti da odigras bilo kakav znacajan volumen s regovima za stolom bez fisha. Jesi bolji od regova za 10bb? Ja nisam smile I mislim da niti 95% winning igraca nije bolje od drugih regova za 10bb.  Cak i jedan nl500 zoom crusher kaze da ne beata pool kad nema fisha u poolu.
Na fast formatu pokera,dopadne te znacajan br stolova gdje moras igrati bez fisha za stolom. U prijevodu rejk te pojede bez obzira koliko si dobar.
Zato probaj igrati samo obicne stolove na kojima ima barem 1 fish.
Moj savjet,koji ces shvatiti prije ili kasnije smile
Ja sam shvatio jako kasnije,uvijek sam se htio nadmetati s regovima dok nisam shvatio da sam retardiran i da u mome slucaju, ego ne donosi novac smile

00

184

Re: Od 600 do 6000!

Slažem se, hvala ti!

Što se tiče rejka, nema smisla puno se ni ponavljati, ali s ovakvim PVI-em kakav imam, kada uključimo sve izvore rakebacka koje imam, ja bih od prosječnog igrača morao biti bolji za 7,5 bb/100 samo kako bih bio na nuli (za to imam točne izračune).

Bilo kako bilo, ipak mislim da je to moguće jer kad bi bilo nemoguće - nitko ne bi uspio. Druga je stvar što je to trenutno nemoguće za mene.

00

Re: Od 600 do 6000!

Naravno da je moguce. Imas na forumu moj blog od prije,ja sam na starsima na 50z na dosta velikom sampleu imao 2bb efektivni wr poslije rejka gdje ubjedljivo manje fisheva ima u poolu nego na gg networku. Tako da je svakako moguce beatati rejk i pool u takvom formatu igre,ali na kraju toga postavlja se pitanje je li to najprofitabilniji format pokera. Zakljucak je da nije,osim ako mozes raditi po 1k+ hands po satu i na osnovu rakebacka imat dobar hourly. Cak i uz sve cinjenice opet postoje ljudi kao sto Uske kaze koji zele odmah imati igru cim se log inaju,koji nemaju strpljenja cekati ili table selectati pa igraju zoom ili neprofitabilne stolove da dostignu svoj ciljani volumen ili rakeback status kao npr ti smile

Sve ovo napisano ne vazi ako si crusher kao Uske ili Melo ili Gale. To su skeneri,cak i dobrog rega naprave budalom,nadju mu slabe tocke i tu ga stancaju. Sanse da smo ti i ja od takve sorte igraca su 0.00000000001% ili manje smile Stoga nam je puno bolje traziti profitabilne stolove,inace samo gubimo vrijeme.

00

186

Re: Od 600 do 6000!

brokestakesplayer napisao:

Naravno da je moguce. Imas na forumu moj blog od prije,ja sam na starsima na 50z na dosta velikom sampleu imao 2bb efektivni wr poslije rejka gdje ubjedljivo manje fisheva ima u poolu nego na gg networku. Tako da je svakako moguce beatati rejk i pool u takvom formatu igre,ali na kraju toga postavlja se pitanje je li to najprofitabilniji format pokera. Zakljucak je da nije,osim ako mozes raditi po 1k+ hands po satu i na osnovu rakebacka imat dobar hourly. Cak i uz sve cinjenice opet postoje ljudi kao sto Uske kaze koji zele odmah imati igru cim se log inaju,koji nemaju strpljenja cekati ili table selectati pa igraju zoom ili neprofitabilne stolove da dostignu svoj ciljani volumen ili rakeback status kao npr ti smile

Sve ovo napisano ne vazi ako si crusher kao Uske ili Melo ili Gale. To su skeneri,cak i dobrog rega naprave budalom,nadju mu slabe tocke i tu ga stancaju. Sanse da smo ti i ja od takve sorte igraca su 0.00000000001% ili manje smile Stoga nam je puno bolje traziti profitabilne stolove,inace samo gubimo vrijeme.

Hvala ti! Svakako ću pogledati blog!

Uspio sam maloprije napokon završiti taj Gold Octopus!
https://i.imgur.com/zlASPIo.png?1

Jedino što nisam kliknuo na otvaranje nagrade (ovo na slici), nego sam se prije toga prebacio na Platinum Octopus i sad više nigdje nemam opciju za kliknuti i pobrati neku od nagrada (60 - 360 dolara). Nisam imao pojma da će mi nestati ta opcija. roll Ako se prebacim na Fish Buffet (i tako vjerojatno opet omogućim opciju otvaranja nagrade), tada se 30 dana ne mogu prebaciti nazad na Platinum Octopus. O jebemti život, najbolje da mi još na kraju propadne i ta crkavica od rakebacka.

Sljedećih par dana ću možda napraviti i kratku pauzu od pokera te se prebaciti na Natural8 kad verificiram račun.

00

Re: Od 600 do 6000!

Nije ti propao taj spin nego su ga oni zavrtili i stavili u balance , mozes provjerit u cashier history

00

188

Re: Od 600 do 6000!

JojPaKakOvo napisao:

Nije ti propao taj spin nego su ga oni zavrtili i stavili u balance , mozes provjerit u cashier history

U pravu si, napravili su to danas tijekom jutra! Mislim, znao sam da neće propasti, ali definitivno ga jučer nisam mogao sam zavrtjeti pa sam se javio korisničkoj podršci. Dobra vijest je da su mi dali najveću nagradu od 360 dolara! lol

00

189

Re: Od 600 do 6000!

Tjedni izvještaj (11.7.2022. - 17.7.2022.)

Početni bankroll: 600,00 USD
Ciljani bankroll: 6.000,00 USD
Prošlotjedni bankroll: 2.543,89 USD
-------------------------------------------------------------
Tjedan 33
Sati igre: 13,5/20
Broj odigranih handova (NL50): 6.602
Neto profit: -235,74 USD
Rakeback: 508,84 USD
Profit: 273,10 USD
Promjena bankrolla: 10,74%
-------------------------------------------------------------
Trenutni bankroll: 2.816,99 USD
Ukupni profit: 2.216,99 USD
Ukupni Challenge napredak: 41,06%
https://i.imgur.com/zIwcYBO.png

Ovo je graf dosadašnjih handova odigranih u challenge-u (NL10/NL25/NL50): (Za pregledniji prikaz slika, desni klik na sliku - Otvori sliku u novoj kartici)
https://i.imgur.com/qqQeYoq.png

Ovo je graf ukupne zarade u USD:
https://i.imgur.com/iQ5SDTk.png

Ovo je graf vremena utrošenog na igru u satima po danima:
https://i.imgur.com/VAKKTKz.png

Ovo je graf odigranih handova na NL50:
https://i.imgur.com/zfyZLi2.png

Nakon što sam napokon došao do tog Platinum statusa koji će trajati sljedećih godinu dana, uzeo sam malu pauzu tek da se malo regeneriram i trenutno sam u postupku verificiranja identiteta na Natural8. Kad to bude završeno, igrat ću jedno vrijeme tamo te ću od početka pratiti kako se kreće PVI i možda doći do nekakvih konkretnijih zaključaka kako točno određeni parametri utječu na njegovu promjenu. BetKings će u tom periodu pauzirati pa ću vidjeti što će se dogoditi s PVI-em tamo kada se nakon nekoliko mjeseci vratim. U idealnom scenariju balansirao bih s PVI-em na te dvije stranice te možda održavao Platinum Octopus status na obje. Nisam baš optimističan da ću uspjeti, ali vidjet ćemo.

Do idućeg javljanja, sretno nam svima!

Zadnji popravljao Alleen86 (25-07-2022 17:40:57)

10

190

Re: Od 600 do 6000!

Ej pozz, prijatelju,

Ja sam isto imao account na BetKings, ali odkad sam napravio novi account na Natural8 - dobio sam First Deposit Bonus,

meni se u AOF pune bodovi na maksimalno, a odigrao sam i 10k handova na Rush n Cash i ostavili su mi isti PVI.

Možda im je sample premali ili nešto, ali definitivno - preporučam ti novi account na Natural8

Možda BetKings i Natural8 imaju različite odjele koji vode PVI, pa moguce da na Natural8 puštaju puni PVI, ali nisam siguran.

Nadam se da sam ti pomogao sa savjetom  smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
10

191

Re: Od 600 do 6000!

Rexonja napisao:

Ej pozz, prijatelju,

Ja sam isto imao account na BetKings, ali odkad sam napravio novi account na Natural8 - dobio sam First Deposit Bonus,

meni se u AOF pune bodovi na maksimalno, a odigrao sam i 10k handova na Rush n Cash i ostavili su mi isti PVI.

Možda im je sample premali ili nešto, ali definitivno - preporučam ti novi account na Natural8

Možda BetKings i Natural8 imaju različite odjele koji vode PVI, pa moguce da na Natural8 puštaju puni PVI, ali nisam siguran.

Nadam se da sam ti pomogao sa savjetom  smile

Hvala ti na savjetu!

00

192

Re: Od 600 do 6000!

Ovaj tjedan skoro da i nisam igrao, tek 400 NL50 i 1k NL25 handova, i to NL25 više iz zafrkancije nego ozbiljno. Spremam se na manji operativni zahvat sljedeći tjedan u utorak gdje će mi odstraniti prilično veliki lipom na desnome koljenu, oko 5 cm promjera. Lipom je zapravo benigni tumor, ko nekakva masna loptica ispod kože. Imam ih pedesetak po cijelome tijelu, ali velika većina se i ne vidi, dok je ovaj baš veliki i prilično me smeta, a i estetski nije lijepo za vidjeti. Lipomi nisu opasni i u pravilu se ne diraju, osim u ovakvim slučajevima kada stvarno smetaju.

To desno koljeno mi je i inače bolna točka jer u njemu nemam prednjeg križnog ligamenta, dijela meniska i dosta hrskavice zbog ozljede koja je prekinula moju nogometnu "karijeru". Zbog toga dosta vremena nisam bio ni siguran da je ta nova izraslina lipom jer mi koljeno i inače zna naticati i već par godina u samom koljenu osjećam nekakvu malu izraslinu. Vjerojatno ću nakon te operacije ići vidjeti i što se događa u koljenu pa se možda u nekoj bližoj budućnosti napokon odlučiti i za tu operaciju nadomještanja prednjeg križnog ligamenta koju već desetak godina izbjegavam jer je oporavak jako dug, a osim tih manjih oticanja nisam imao većih problema, čak sam par puta igrao i nogomet (doduše, uz prisustvo prilične doze straha da mi cijelo koljeno ne ode u p.m.).

Što se tiče pokera, osim što sam svjesno uzeo pauzu, opet sam nekako izgubio interes, što je posljedica nikavih rezultata koji su me u posljednje vrijeme pratili. Prije točno dva mjeseca bankroll mi je bio za 400 dolara veći nego danas, a ti monetarni rezultati na mene poprilično utječu. Ne vidim svrhu trošenja vremena na ovako nešto ako mi ne donosi zaradu, a osim trošenja vremena tu je i loše raspoloženje što opet utječe na sve drugo što mi se u životu događa. Još uvijek nisam potražio coaching, ali mislim da ću sljedeći tjedan to napraviti jer NL50 definitivno ne mogu savladati samostalno. U 160k odigranih ruku, winrate mi je -1,85 bb/100. Zapravo, kada sam radio kalkulacije prije prelaska na NL50, računao sam da ću i s -2 bb/100 biti u solidnom plusu zbog dobrog rakebacka, ali nisam računao da će mi BetKings spustiti PVI na 0,2 i skrnaviti taj unaprijed ukalkulirani profit.

Napokon su mi verificirali Natural8 acc pa ću početi igrati tamo i nadati se da će PVI jedno vrijeme ostati 1. Nakon nekog vremena vratit ću se na BetKings i vidjeti što će se dogoditi s PVI-em tamo nakon određenog vremena neaktivnosti. Možda mogu kombinirati oba skina i tako održavati PVI na solidnoj visini. Živi bili pa vidjeli.

Evo grafa dosadašnje zarade u Challenge-u: #jadno
https://i.imgur.com/LOrNWSB.png

00

193

Re: Od 600 do 6000!

Tjedni izvještaj (18.7.2022. - 24.7.2022.)

Početni bankroll: 600,00 USD
Ciljani bankroll: 6.000,00 USD
Prošlotjedni bankroll: 2.816,99 USD
-------------------------------------------------------------
Tjedan 34
Sati igre: 3/20
Broj odigranih handova (NL25 i NL50): 1.446
Neto profit: -25,67 USD
Rakeback: -11,05 USD (fee zbog transfera novaca na Natural8)
Profit: -36,72 USD
Promjena bankrolla: -1,30%
-------------------------------------------------------------
Trenutni bankroll: 2.780,27 USD
Ukupni profit: 2.180,27 USD
Ukupni Challenge napredak: 40,38%
https://i.imgur.com/37jmPXR.png

Ovo je graf dosadašnjih handova odigranih u challenge-u (NL10/NL25/NL50): (Za pregledniji prikaz slika, desni klik na sliku - Otvori sliku u novoj kartici)
https://i.imgur.com/jIdjq4V.png

Ovo je graf ukupne zarade u USD:
https://i.imgur.com/sq5R14P.png

Ovo je graf zarade u USD po danima:
https://i.imgur.com/PbWI31a.png

Ovo je graf vremena utrošenog na igru u satima po danima:
https://i.imgur.com/bfyLZDn.png

Ovo je graf odigranih handova na NL50:
https://i.imgur.com/5DqsSsb.png

Nemam ništa posebno za dodati. Još uvijek apstiniram od pokera i odmaram mozak i od posla i od pokera. Spremam se za sutrašnji operativni zahvat, vjerojatno ću gotovo cijeli dan provesti u bolnici i vratiti se kući navečer. Istina je da je zahvat mali i rutinski, ali opet mi nije svejedno pri pomisli da će mi rezati kožu i prčkati po meni ne znam kakvim sve alatima, tako da sam pomalo i nervozan. Nadam se da će sve biti ok.

Do idućeg javljanja, sretno nam svima!

00

194

Re: Od 600 do 6000!

Tjedni izvještaj (25.7.2022. - 31.7.2022.)

Početni bankroll: 600,00 USD
Ciljani bankroll: 6.000,00 USD
Prošlotjedni bankroll: 2.780,27 USD
-------------------------------------------------------------
Tjedan 35
Sati igre: 5/20
Broj odigranih handova (NL25 i NL50): 1.178
Neto profit: 108,95 USD
Rakeback: 48,5 USD
Profit: 157,45 USD
Promjena bankrolla: 5,66%
-------------------------------------------------------------
Trenutni bankroll: 2.937,72 USD
Ukupni profit: 2.337,72 USD
Ukupni Challenge napredak: 43,29%
https://i.imgur.com/M49ezzv.png

Ovo je graf dosadašnjih handova odigranih u challenge-u (NL10/NL25/NL50): (Za pregledniji prikaz slika, desni klik na sliku - Otvori sliku u novoj kartici)
https://i.imgur.com/9uw0nec.png

Ovo je graf ukupne zarade u USD:
https://i.imgur.com/o7hH6wF.png

Ovo je graf zarade u USD po danima:
https://i.imgur.com/CJkpKiS.png

Ovo je graf vremena utrošenog na igru u satima po danima:
https://i.imgur.com/MaklQUl.png

Ovo je graf odigranih handova na NL50:
https://i.imgur.com/AUi7E0T.png

Opet jako malo igre. Riješio sam problem s koljenom, gdje se na kraju ispostavilo da ono nije bio lipom već gangliom, što znači da mi je popustila zglobna čašica odn. nekakva ovojnica u koljenu te se ispod kože nakuplja ta želatinasta masa koja u određenom trenutku stvori kao nekakav mjehur. Rješava se punktiranjem, a može se probati i operacijom zašiti ta ovojnica, što ne znači da neće opet popustiti. Prema tome, sada čekam da se opet napuni, što može biti za mjesec dana, ali i za par godina, pa ponovno igla i izvlačenje van. Vidjet ću koliko će to često biti pa se možda i odlučim probati s operacijom. Već sam pričao da u istom koljenu nemam ni prednji križni ligament, što bih isto mogao operirati. Valjda samo Janica i Ivica imaju goru situaciju s koljenima od mene. hmm Bilo kako bilo, u sljedećim danima ću ponovno krenuti u teretanu (što sam prestao tijekom korone) pa nek sve pukne ako mora. Napisat ću uskoro i neki post vezan za poker, ali sve me sram bilo što stavljati s tako bijednim rezultatima u usporedbi s drugima ovdje. sad

Do idućeg javljanja, sretno nam svima!

Zadnji popravljao Alleen86 (01-08-2022 10:11:21)

00

195

Re: Od 600 do 6000!

Počeo sam igrati na Natural8 i, kao što sam i rekao, probat ću empirijski doći do nekih zaključaka kako održati PVI relativno visokim. Ono što znamo s vrlo velikom sigurnošću je to da se PVI smanjuje ako si winning igrač, ako igraš veliki broj stolova, ako igraš veliki broj handova u određenom vremenskom periodu, ako isplaćuješ novce iz poker sobe i ako ne igraš "loto" formate igara. Ono što je nejasno je kojom dinamikom se mijenja PVI - Je li to nakon određenog vremenskog perioda, npr. mjesec dana ili tjedan dana, nakon svake sesije ili možda nakon svakog odigranog handa.

Od svih faktora koji utječu na smanjenje PVI-a, ako pođemo od toga da igramo jedan format igara i da nećemo prelaziti na, primjerice, AoF, možemo manipulirati brojem stolova, brojem odigranih handova i isplatom novaca (tako da ih ne isplaćujemo). Mene zanima koji je to broj stolova na R&C igrama i Hold'em igrama i koji broj odigranih handova zbog kojih se počinje smanjivati PVI. Vrlo teško mogu doći do nekakvih egzaktnih brojki, zbog faktora koji utječu na PVI, a na koje nemam utjecaj i ne znam na koji način utječu, ali i onih za koje uopće i ne znam da postoje. Zato se to i može nazvati tek nekakvim empirijskim "istraživanjem".

Ono što trenutno radim je da pratim PVI nakon svake odigrane sesije. Trenutno igram samo jedan stol R&C pa ću, nadam se, vidjeti nekakav trend kad budem prešao na dva ili tri. Do sada sam odigrao pet kratkih sesija i zabilježio sljedeće podatke:
https://i.imgur.com/8k7Vymk.png

Primjerice, u prvoj odigranoj sesiji profit mi je bio 94,87 USD, a prema PokerCraftu 112,16 USD. To znači da sam platio 17,29 USD rakea (112,16-94,87). Kad bi PVI bio 1, za to bih trebao dobiti 1729 Fish bodova. S obzirom da sam dobio 785,7 bodova, session PVI je 0,454 (785,7/1729). U stupcu Cum PVI pratim koliki je kumulativni PVI, kada se uzmu u izračun sve do tada odigrane sesije, a u stupcu PVI zadnjih 5 računam PVI u zadnjih 5 sesija. U tom zadnjem stupcu bi se trebao vidjeti nekakav trend promjene PVI-a. Ova metoda izračuna PVI-a nije precizna jer ne mogu točno izračunati Rake Attributed koji GG uzima u obzir. Jer npr. kad bismo u nekoj sesiji osvojili baš svaki pot i prema ovakvom izračunu zaključili da smo platili npr. 100 USD rake-a, najmanje 50% toga rake-a GG pripisuje igračima koji su izgubili te potove u našu korist. Zato je za očekivati da će session PVI biti niži u winning sesijama, a viši u losing sesijama. Na velikom uzorku točnost bi trebala biti prilično visoka. Šteta što prikaz rake-a u PT4 nije točan jer bih u suprotnom njega mogao koristiti. Moj "Rake Contributed" koji sam ovako ručno računao, i sigurno je točan, iznosi 52,68 USD, a PT4 pokazuje da je to 32,26 USD. Pretpostavljam da je razlika u onom iznosu koji odlazi u BadBeat Jackpot fond, ali jebiga - i to je rake.

I nakon ovoga, znam da se ne bih trebao zamarati PVI-em, već poboljšanjem svoje igre i nastojanjem da postanem winning igrač na NL50 jer mi u suprotnom nikakav PVI nije presudan, ali jednostavno volim te brojke i te neke statističke analize na temelju kojih mogu donositi određene zaključke. To mi zaista ne odnosi puno vremena pa ću se malo i time zabavljati jer vrlo je moguće da mi se, ako sam npr. break even igrač, više isplati igrati npr. 2 R&C stola nego 3, ili npr. 4 Hold'em stola nego 6 jer ću možda ostvariti isti iznos rakebacka, a moći se bolje fokusirati na akciju za stolovima.

Zadnji popravljao Alleen86 (01-08-2022 15:24:12)

00

196

Re: Od 600 do 6000!

Koliko tebi na kraju bude prosecan % rb?
Kakav je pool na r&c? Jesu li uglavnom regovi sa po nekim fishem vpip 35% ili je ipak bolja situacija?
Jesi li razmisljao o promeni sobe?

00

197

Re: Od 600 do 6000!

ogledalo napisao:

Koliko tebi na kraju bude prosecan % rb?

Na BetKingsu ukupan rakeback, koji uključuje FishBuffet, Affiliate rakeback, leaderboardove i poneki GGCare iznos trenutno je između 20 i 25% jer mi je PVI pao na oko 0,2.

ogledalo napisao:

Kakav je pool na r&c? Jesu li uglavnom regovi sa po nekim fishem vpip 35% ili je ipak bolja situacija?

NL50 pool po mojoj procjeni čine uglavnom regovi, bolji ili lošiji (sam spadam među lošije). Moj dojam do sada je da nema puno fisheva (što vjerojatno znači da sam to ja lol ), a pogotovo je malo whaleova. Prije sam igrao na RIO i tamo je bilo puno više whale-ova. Znalo bi se pojaviti igrača koji bi svaki hand bacali all in pre ili radili slične gluposti. Toga nema na GG-u. To je zanimljivo jer je vladala nekakva fama da su na RIO samo regovi. Iz ove perspektive čini mi se da je na RIO ipak bio veći postotak fisheva nego na GG-u.

ogledalo napisao:

Jesi li razmisljao o promeni sobe?

Za sada ne, odn. počeo sam igrati na drugom GG skinu - Natural8. Tamo bi mi od početka barem rakeback trebao biti dosta viši.

10

198

Re: Od 600 do 6000!

Dva handa od jučer:

#1 Mislim da je greška na Turnu
https://i.imgur.com/hEzmlji.png?1

Preflop: Villain mi je nepoznat, čini se kao prosječan reg. Standardan 3bet s TT.
Flop: Puno bolji board za mene. Može imati 88 ili JJ, ponekad QQ+, ali u većini slučajeva očekujem broadwayje, 99 te neke suited connectore sa ili bez top para. Betam trećinu, mislim da može na ovom boardu i malo više.
Turn: Karta ne mijenja puno, ne vjerujem da ima mnogo 65s ili A5s, ali moguće je. Odlučujem se za bet 1/2 i nisam siguran što napraviti protiv raisa. Mislim ipak da je fold najbolji jer ne vidim puno bluffova s njegove strane. U handu sam razmišljao da može imati flushdraw i Ax s koima to može ponekad napraviti ili možda s 99 to radi za value. I jedno i drugo mi sada ne pije baš vodu jer ne vjerujem da će sada raisati FD ako to nije napravio na Flopu, a Ax i 99 neće to napraviti baš tako često.


#2 Jedan dobitan:
https://i.imgur.com/vr6heGn.png?1
Preflop: Sve standardno. Villain nepoznat, standardni session statovi za tight-aggressive rega.
Flop: Cbet range 1/3.
Turn: Size je možda mogao biti i malo veći.
River: Razmišljao sam želim li pokušati dobiti call od Ax ili check/callati protiv promašenih drawova ili eventualno AQ. Odlučio sam se za ovo drugo jer mislim da me neće često callati s lošijim top parom od AJ, a drawove bi mogao betati ako checkiram.

00

199

Re: Od 600 do 6000!

Jako jako losa percepcija igre i rangeva.

U prvom handu si potupno promasio poentu.

Nije to bas dobar board za tebe, ti to gledas iz perspektive da on tu nema nikakve dvopare a vjerovatno niti sve setove i to ti je dovoljno da tvoj range bude mnogo jaci.
Ali se radi o tome da ti razmisljas o njegovom rangeu a ne o svom, tj da si ti ovdje prepun over karata i da nikad nemas handove koje on ima, a to su svi pocketi do nekih 88, kao i neke 8x ruke itd.
Sve nabrojane ruke gotovo nikad ne 3 betamo ip pa ih ne mozemo ni imati.

Drugo si posve promasio sizeing, ako cbetas 1/3 znaci da cbetas range na slicnim flopovima a range ne bi trebali cbetati iz navedenih razloga.
Cak ni vs vrlo loseg rega koji nikad ne rejza ovdje nikad ne bi cbetao 1/3 jer ima posve prirodnu odbranu ( svaki par, svaki guter, svaki BD s overima a overi su sve, cak i neke overe bez bd,  AQo itd ) i s 1/3 bas nista ne postizes.

Solver tu gotovi iskljucivo koristi cak 3/4 bet ali je 1/2 posve ok i cbet je obicno na takvoj vrsti boardova od 50 do 70 posto i glavni blefovi na turnu bi trebali biti oni koji blokaju calling range tj neke najace top parove i over  parove.

On bi vs range cbeta cak i 1/2 trebao da rejza bukvalno 50 posto i ti se vec nalazis u problemu jer odbrana nije bas toliko prirodna ( call je svaki BD ali neke AQ i AK bi vec morali poceti foldati ).

Mozes ti znati da on nikad nema jak range kad rejza ( tj vrlo uzak nuts range ) ali se tu radi o tome da je protivnik prosto u situaciji da kaznjava nasu pogresnu strategiju.
Ok, ljudi na tim limitima, a i na vecim, nece tu rejzat ni blizu dovoljno, ali bez obzira na to 1/3 range prosto ne funkcionise na tim flopovima zbog prirodne odbrane.

To bi bilo slicno kao da 3 betas sb vs btn i onda na 763 flopu cbetas range 1/3 i cak i najgori reg ti nece foldati vise od 20 posto.

Mislim da je tvoj najveci problem da na neke situacije ubacujes svoju logiku ( ta logika je kako da se izrazim, vrlo razumna i logicna  big_smile ) ali ona prosto ne funkcionise jer prava istina nije takva.
Na neke situacije je nemoguce nadoci sam od sebe ako ti neko ne ukaze na njih.
A opet je to razumljivo jer moras na neki nacin igrati spotove.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

200

Re: Od 600 do 6000!

Uskebasi napisao:

Jako jako losa percepcija igre i rangeva.

U prvom handu si potupno promasio poentu.

Nije to bas dobar board za tebe, ti to gledas iz perspektive da on tu nema nikakve dvopare a vjerovatno niti sve setove i to ti je dovoljno da tvoj range bude mnogo jaci.
Ali se radi o tome da ti razmisljas o njegovom rangeu a ne o svom, tj da si ti ovdje prepun over karata i da nikad nemas handove koje on ima, a to su svi pocketi do nekih 88, kao i neke 8x ruke itd.
Sve nabrojane ruke gotovo nikad ne 3 betamo ip pa ih ne mozemo ni imati.

Drugo si posve promasio sizeing, ako cbetas 1/3 znaci da cbetas range na slicnim flopovima a range ne bi trebali cbetati iz navedenih razloga.
Cak ni vs vrlo loseg rega koji nikad ne rejza ovdje nikad ne bi cbetao 1/3 jer ima posve prirodnu odbranu ( svaki par, svaki guter, svaki BD s overima a overi su sve, cak i neke overe bez bd,  AQo itd ) i s 1/3 bas nista ne postizes.

Solver tu gotovi iskljucivo koristi cak 3/4 bet ali je 1/2 posve ok i cbet je obicno na takvoj vrsti boardova od 50 do 70 posto i glavni blefovi na turnu bi trebali biti oni koji blokaju calling range tj neke najace top parove i over  parove.

On bi vs range cbeta cak i 1/2 trebao da rejza bukvalno 50 posto i ti se vec nalazis u problemu jer odbrana nije bas toliko prirodna ( call je svaki BD ali neke AQ i AK bi vec morali poceti foldati ).

Mozes ti znati da on nikad nema jak range kad rejza ( tj vrlo uzak nuts range ) ali se tu radi o tome da je protivnik prosto u situaciji da kaznjava nasu pogresnu strategiju.
Ok, ljudi na tim limitima, a i na vecim, nece tu rejzat ni blizu dovoljno, ali bez obzira na to 1/3 range prosto ne funkcionise na tim flopovima zbog prirodne odbrane.

To bi bilo slicno kao da 3 betas sb vs btn i onda na 763 flopu cbetas range 1/3 i cak i najgori reg ti nece foldati vise od 20 posto.

Mislim da je tvoj najveci problem da na neke situacije ubacujes svoju logiku ( ta logika je kako da se izrazim, vrlo razumna i logicna  big_smile ) ali ona prosto ne funkcionise jer prava istina nije takva.
Na neke situacije je nemoguce nadoci sam od sebe ako ti neko ne ukaze na njih.
A opet je to razumljivo jer moras na neki nacin igrati spotove.

Po tko zna koji put - puno ti hvala na komentaru! Poslao sam ti PM!

00