Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uskebasi napisao:

Nekako sve vise gubim entuzijazam za tim jer niko nista i ne komentarise oko toga, kako je bilo na pocetku.

Ma bio je top. Jedini razlog da banem na forum je to, a onda usput nekad vidim i druge stvari.
A realno nema se sta komentirat. Svi su rekli da je zanimljivo.

30

127

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo me s prvim updejtom i ostalim.

Nije mi se dalo postati ranije jer je volumen opet slab, pa onda je tu i period adaptacije nakon duge pauze i nisam se najbolje osjecao u smislu da bi me vec nakon par sati zabolila glava.
Osim tog, blago sam natiltan cinjenicom da je igra vrlo vrlo slaba, 2 dana ima ok broj tabli a onda dva dana gotovo nista a na neke sobe sam se navikao i bilo bi mi tesko da ih mjenjam jer sam to toliko puta pomislio u proslosti da uradim i ipak nisam i onda me nagrade i pojavi se perfektna igra itd.

Komp 1

https://gyazo.com/38c0674aaad498238b3fbd7eb91e2d42

Komp 2

https://gyazo.com/41b1190a2afc53f2950eddc3a2efe6cb


Razmisljao sam dosta o svemu, i definitivno priznajem da sam izgubio challenge s kojim sam se ocito malo zanio jer je zelja postojala ali neke realne okolnosti to nisu dale.
Osim toga pretesko je to to ostvariti kad imam coaching grupu na koju trosim dosta vremena, uvijek nekom nesto treba.
Vjerovatno je ok cilj, koji je usto realan, da se igra nekih 140 sati mjesecno i jos tipa kad je ljetnji odmor a pool uzasan u ta neka dva udarna ljetnja mjeseca odigrati po 50 sati te tako dodati na tih 1400, tj nekih 1500 sati godisnje, i da se to poklapa s tim kad je dobra igra da igras vise a kad nije dobra da igras manje, da igras vise kad si up a kad si down onda manje itd.
Ako ispadne da je preko tog onda je to premija.

Necu prepravljati challenge, izgubio sam i to priznajem ali mi je neki podsvjesni challenge da umjesto 4k sati do kraja iduce godine stignem do 3k te da eto to bude tih 1500 godisnje umjesto 2000.

Ali eto, rekao sam vec, ako se desi desice se ali ce to biti neki moj challenge iz glave sam sa sobom.

Da nije price koja ce kasnije postati zanimljiva ( jer jos nisam stigao ni do dijela kad sam poceo igrati aparate ) ovo bi bio trenutak kad bi se oprostio od vas i priznao poraz.
Do kraja price cu svakako updejtat poker rezultate, neke dogadjaje iz real life + biografiju kockara i vise od toga.

Dakle, sve isto kao i dosad.

Osim tog, kao velika prepreka svim ciljevima, pa i onima za kilazu koju vise i ne spominjem ( osim uzgred ) jer me je sramota, je definitvno cinjenica nesredjenog spavanja.
A cim je to tako odmah se budi anksiznost, depresija itd.
Posto imam dvoje male djece koja idu u vrtic svako jutro me probude u 8 sati, mnogo puta ustanu i ranije pa onda provaljuju u sobu itd, ja sam tih pola sata - sat dok ih supruga ne odvede ( ili ja nekad ) budan i onda se nekad desi da zaspim nakon tog a nekad ne.
Recimo poslednja 4 dana zaspim u 5 ujutro pa se budim u 8 ujutro i ne mogu zaspati, pa onda zasPim u 18 i budim se u 23h.

Prakticno odradim 8-9 sati spavanja u dva dijela, ustanem prekasno i upalim i jedva cekam da zavrsi msession i uglavnom kad je losa igra vratim se u krevet.

Posto ima slobodan stan u nasoj zgradi koji ne kosta puno, tipa 150e mjesecno pricao sam sa suprugom i vjerovatno je najbolja opcija da to uzmem i napravim ured, vratim se u standardni mod da zaspim oko 4 - 5 ujutro i budim se u podne i imam cijli dan pred sobom do 20h kad bi pocinjao sessione.
Tako sam u zivotu najbolje funkcionisao.
To svakako ne bi trajalo vjecno jer planiram kupiti veliku kucu koja nam je potrebna jer nism osami i stan od 73 kvadrata je nedovoljan za sve nas i ovo sto ja radim.

Isto tako, masu puta mi odg da s nekim uradim session u tipa 2 ujutro isl a ne mogu tad da pricam da ih ne budim itd.

Vjerujem i da cu rijesiti problem s kilama na takav nacin jer tamo sigurno necu nista da nosim i stavljam u frizider, niti ce mi padati napamet da kad izgladnim u 5 ujutro da silazim u stan i rovarim po frizideru.
Dok sam zivio sam, tj sa majkom, taj problem sam resavao sto nikad nisam imao gotove hrane za duze od jedan dan i onda bi mnogo puta izgladnio i pregladnio u ta neka nevremena doba jer prosto nisam imao sta da jedem.
Tad sam i bio na 115ak kila na 1,95 i izgledao top i redovno vjezbao.

Zadnja 4 dana opet nisam trenirao jer sam se cijeli dan zbog takvog bioritma osjecao pospano i onda zaspao u 18h.

Prosto moram da se organizujem i postanem gospodar svog dana, posebno sa spavanjem, jer se vrlo brzo naviknem na odredjeni ritam a moj je spavanje od 4 ujutro do podne.
Tad sam prosto najbolji i najproduktivniji.

Okacim updejt za poker za kraj mjeseca a u medjuvremenu ubacim nastavak bio i mozda jos neki tekst.
Poz i sretno.  wink

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uskebasi napisao:

Posto ima slobodan stan u nasoj zgradi koji ne kosta puno, tipa 150e mjesecno pricao sam sa suprugom i vjerovatno je najbolja opcija da to uzmem i napravim ured, vratim se u standardni mod da zaspim oko 4 - 5 ujutro i budim se u podne i imam cijli dan pred sobom do 20h kad bi pocinjao sessione.
Tako sam u zivotu najbolje funkcionisao.

Ovo mi se čini kao najbolja stvar koju trenutno možeš napraviti za sebe, svoje navike a automatski i obitelj. Još je stan u tvojoj zgradi, idealno.  smile

00

129

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Eto, kao sto sam vec negdje gore spomenuo kako ce ponekad i godine da budu progutane u jednom postu, to se upravo sada i desava.
Recimo da je i ta 98a vrlo brzo zavrsila bez nekih posebnih dogadjaja a isto tako i naredna godina.

U toj 99oj sam krenuo da idem redovno u teretanu koja je bila praistorijska i bila jedna oveca soba, u sklopu prostora opstinske zgrade.
Drzao ju je lik koji je tad vec presao 50 odavno i koji je nekad davno bio puno nalozen na to ali mu je sada najvaznije bilo da uzme marku po treningu ( sto je bilo papreno ) i
ne bi ti nikad ustao i pokazao u situaciji da neku vjezbu radis neispravno.
Volio je da kraj tvog imena stavi i znak plus ( tj da si dosao na trening ) a ti tu uopste nisi bio.
U toj teretani ( koja je bila jedina u gradu ) sve je bilo u raspadu i prljavstini, i naravno prepuno improvizovanih sprava.
Bilo je na desetine postera i vlastorucno napisanih parola poput: *bolje biti dobro objesen nego nerazvijen ili kad pred mene stane slabic koji ne bilda to je kao da mis stane pred lava*.
Bila je ok ekipa unutra pa sam se zblizio dosta s njima.
Vojo, koji je bio multimilioner i imao najveci stomak koji sam ikad vidio.
Miroslav, kojeg smo zvali Mrga i koji je trenirao bas rijetko ali bio perfektno gradjen.
Velibor, koji je imao oko 27g i bio nastavnik u osnovnoj skoli.
Igor, koji je dolazio u rodni kraj a inace bio profesionalni dizac tegova u Crvenoj Zvezdi ( kasnije je otisao u Englesku nekim povodom i u pabu udario covjeka i ubio ga na mjestu i dobio
15g zatvora ).
I naravno najspecificniji lik koji se zvao Andjelko i tad imao oko 32g, super dobar lik ali kad nesto zacrta on misli da to moze i da ostvari pod svaku cijenu.
Andjelko je imao oko 80kg, s pivskim stomakom i gradjom filmskog antiheroja, ali se onda pokumio s Igorom i odlucio da i on postane profi dizac tegova.
To je uglavnom bio horor za gledati, kad bi radio cucanj dizao bi ledjima 180kg a ne nogama, padalo mu je preko glave x puta, pricao nam kako ga puno steka oko srca i da nema pojma zasto je to tako.
I tipa imao je strategiju da ne jede po tri dana pa da onda dize takve tezine.
Kasnije se otisnuo u rezisere i snimio igrani film pod imenom Predsjednik Po Svaku Cijenu ( ima isjecak na you tube ) gdje je kao glumce uzimao lokalne likove koji nisu imali pojma o glumi.
Cak je i mene pitao da glumim u filmu.
Taj projekt je realizovao i cak bio gost na solidnoj domacoj televiziji koja mu je ponudila neki novac za prava na film ali je on to odbio jer je smatrao da je ponuda uvredljiva i da je
veci i od Tarantina.

Tih nekih godinu dana koje sam proveo u teretani me dosta fizicki izmjenilo.
Uspio sam da za opkladu uradim 2000 trbusnjaka u polozaju ispruzenih nogu dok mi je neko sjedio na koljenima, tipa 2 i po sata bez pauze.

Svi smo se lozili na neke izazove i tezine, na benchu sam dizao 95kg po 7-8 ponavljanja a neki i po 120-130kg dok nas nije osvjestio lik koji je negdje otisao i rekao kako je
u drugoj teretani stavio 120kg i nije mogao ni da odvoji.
Donijeli smo vagu i konstatovali da je teg s natpisom od 35kg tezio tacno 27, a onaj od 25 je bio zapravo 17ak.

Zbog teretane sam poceo opet da dozivljavam psihicka zlostavljanja u skoli, kao to je glupo, neka sramota, svi su oni fudbaleri u lokalnom klubu i svi ce igrati u Barci jednog dana bukvalno.
Kako sam budala sto placam za tako nesto, pa se onda 10 ljudi napinje kao da pozira kad mene vidi da prolazim itd.

Pregorak ukus u ustima osjecam i sad kad se sjetim srednje skole.



Svaki razred sam zavrsio odlicnim, postao bolji i iz matematike, i kad je pocela poslednja godina srednje skole morao sam da razmislim sta cu dalje sa svojim zivotom.
To je bio pocetak 2000e.

Kao logican izbor se nametalo nesto sto nema nikakve veze s matematikom, svi su govorili da bi moji talenti najbolje dosli do izrazaja na pravu.

Medjutim, postojao je naravno problem finansiranja kad nismo imali nista.
Zelio sam to ali zavisiti od oca onakav kakav je bio, bilo je poprilicno besmisleno.
Jedino sto je islo u prilog je sto se poslednje dvije godine dosta smirio, radio redovno kao zidar kod lika koji je drzao zidarski obrt i koji je bio njegov zemljak pa su se kao ok slagali.
U tom periodu, te neke dvije i po godine nakon djedove smrti cak smo zivjeli i prilicno solidno.
Trzavica a i svega ostalog je bilo ali dosta manje, nekako najvise od onog trenutka kad sam ojacao toliko da ga mogu uhvatiti za ruku i reci da je gotovo sa sranjima prema meni i majci.

Nastavak slijedi, pozzz smile

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
40

130

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo me s updejtom.

Uspio sam nakon nekoliko dana potrage naci sobu koja mi odgovara.
Nije u zgradi, nije ni blizu zgrade, ima solidnih 1200-1500m udaljenosti i radi se tek o jednoj sobici oronulog izgleda u kojoj nema nista osim ormana i kreveta.
Uspio sam nagovoriti vlasnika, inace lika s kojim sam nekad davno kockao live da dovezem svoj krevet jer je njegov i propao i slab itd.

Pisao sam ucenicima u grupu da cu sad sjebati regove jer oni igraju u uslovima u kojima je Ivan Drago trenirao za mec s Rokijem a ja cu igrati u Rokijevim uslovima.  big_smile

U sustini je zalosno sto ja godinama nisam imao svoj kutak da radim nesto od cega iskljucivo zivim ( nemam ga ni sad vec placam ), ali dobro to su neke lose zivotne, poslovne odluke itd i ne zelim da razmisljam o takvim stvarima.

Plan je ici svako vece pjeske dole da pocnem sessione do 20h, odigrati do 4-5 ujutro, namjestiti takav bioritam da se budim oko 12, onda cim ustanem imati neki cas/casove i do max 14h nazad opet pjeske, onda po djecu u vrtic, provesti vrijeme s njima par sati, onda trening i prakticno nazad ponovo na grind.

Ovo mi je zadnja sansa da napravim nesto ozbiljno od svog zivota i ne osjecam neku tjeskobu i tugu vec naprotiv, radujem se novim izazovima jer znam da ce mi ovo pomoci.

Od zadnjeg updejta nisam odigrao nista, predaj zahtjeve za net, potpisi radni nalog, organizuj prevoz kreveta, sklapanje, vrlo vjerovatno necu nista ni igrati do kraja mjeseca a onda slijedi samo surovi rad.
Isto tako obecao sam curama da cu ih tri dana zaredom voditi na sajam koji se odrzava u blizini, s onim djecjim vozicima, lancarama i ostalim pa moram da im ispunim to obecanje.
Taman da rijesim sve do prvog.
A i uhvatila me inspiracija za pisanjem, nakon jako dugo vremena, vjerovatno ima vise od pola godine da nisam nista napisao unaprijed u moj file i to sam poceo opet nocas ( drugi dio biografije ) pa cu onda vrlo vjerovatno naredne dane potrositi na to, jer bi svakako morao u nekom trenutku.

Mnogo sam razmisljao poslednjih dana o svemu i shvatio da vise sebi ne mogu dopustiti luksuz da nastavim biti takav kakav jesam vec da moram iz svog zivota uklanjati jednu po jednu stvar koja me nervira i skracuje vijek trajanja.

Prvo sto sam cvrsto odlucio je da ne primam vise ljude za coaching, naravno da necu odbiti nekog ko ima svoj roll i barem je na nuli na nl50 ali je sustina da takvi kod mene nikad nisu ni dolazili.
Uvijek su dolazili ljudi s kojma sam na ovaj ili onaj nacin morao otpocetka ali to vise necu da radim.

Bas danas pricam s ucenikom koji je odnio najvise novca ove godine, kako on kod Kikija kad se javio za coaching nije prosao ni probni razgovor, tj igrao je super sport i nije imao rezultate sa ostalih soba pa automatski nije mogao biti primljen.

A kod mene ne samo da je bio u cijeloj istoriji s najboljim pocetnim referencama, vec bukvalno svaki dan mi dodje da zapalim par svijeca i pomolim se za njegovo zdravlje i kao da su ga nebesa poslala jer je nepresusni izvor korisnih informacija i nevjerovatno lojalan prema meni uz jos dvojicu trojicu takvih lojalnih i predanih, do te mjere da mi nekad bukvalno natjera suze na oci.
Bukvalno bi im dao moje pare da igraju dzabe, kunem se svim na svijetu, kako i ne bi kad lobiraju za mene i lik recimo dobije koronu i cak se i raduje sto ce sad moci vise igrati jer inace radi pa ne moze igrati koliko bi zelio.
A jos mi je zalije sto im ne mogu i te prve dealove povecati ( iako su ogromni svakako ) zbog ovih s kojima spusim.

Prosto vise ne zelim da, dok radim u hodniku pored obuce, i da sam cak sad sretan sto cu napokon imati oronulu sobu dok  cu svaki dan pjesaciti 3km u dva pravca i jos placati za to, jos razmisljam o tome kako je kod ljudi mojih 3,4 ili 5 i vise k eura a oni igraju 30 ili 50 sati mjesecno, po 6 mjeseci ne okace ruku za analizu niti se javljaju za cas i ja moram da ih pitam svaki put kako ide i kakvi su rezultati i jos uz to imaju dealove koje niko ne daje.

Ko bude zelio da se promjeni imace dovoljno vremena, ko ne bude necu ga ja sigurno promjeniti.

Najveca zabluda je kako mozes nekog promjeniti.

Tako da je jedino sigurno da bilo koga ko nije barem 0 na nl50 i da ima svoj roll, necu primiti niti mu kupovati H2n, konvertore i ostalo za moje pare u nadi kako ce on beatati jednog dana.

Ono o cemu sam jos razmisljao i na sta sam ogorcen su neke druge stvari.
Npr, evo ovaj oglas za kupovinu H2n koji u potpisu stoji vec pola godine mozda.

Dakle, sta god da se kupi od H2n ( a svi nesto kupuju ) ne samo da se dobije popust od 10 posto vec jos ja vratim pola od 25 posto koje ce mi Rusi poslati.
Znaci ako neko kupuje edge od 220 dolara godisnej pretplate platice 200, ja cu dobiti 50 i jos cu mu poslati 25.

Ucenicima vratim sve da lakse kupe.

Znate li koliko je ljudi dosad kupilo?

0, ZERO, NULA, NISTICA

smile

Kao sto sam i na drugom forumu ( ovdje nisam htio da ne sabotiram Mella a i za H2n sam ga pitao ) stavio da mogu poslat moj config, dakle neko bi imao sve moje statse i sve pop upove za 30 eura.
Isto nula.

Ne znam, ja bi dao 30e iz zajebancije da vidim sta covjek sa 20bb koristi od statsa i pop upova kad igra.  smile

Sve to mi djeluje ( posebno u trenucima depresije, a rekao bi da takvi momenti to poguraju ) barem po mojim mjerilima vrlo ponizavajuce za mene, sve tri ove stvari.

Zato sam onoliko bio pogodjen sto je Melovih 10bb na reg starsu tablama potcjenjeno.

Ne znam, mozda i pretjerujem, mozda sam i pogrijesio sto sam ovdje odlucio pisati ( mada je ovo sve imalo solidno terapeutsko dejstvo na mene ).
Kako god, prica nece ostati nedovrsena, ako mi dodje u glavu da prestanem pisati ( sto se vrlo lako moze desiti ) onda cu sve objaviti u jednom komadu, dakle cijeli ostatak price, i nestati.

Ostavljam uvijek mogucnost da su svi drugi u pravu a da sam ja u krivu ( cak i kad bi dao desnu ruku na panj da sam ja u pravu ) ali godine idu, nekako prebrzo, i kao da jos nisam svjestan da bi morao imati druge prioritete umjesto da svoje vrijeme trosim na stvari na koje ne bi trebao, ali zelim da postanem svjestan, tj zelim da iz zivota polako izbacujem, jednu po jednu, svaku stvar koja mi uzima vrijeme i nervira me a da za nju ne dobijam apsolutno nista.

Objavim jos jedan odlomak danas, sutra, a onda od prvog ( molim se nebesima da me ne jebe neka konekcija ili neki slican problem ) krecem u novi zivot.

Hvala na citanju i sretno  wink

Zadnji popravljao Uskebasi (26-08-2022 01:29:15)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
90

131

Re: Uske 2000 sati za 2022.

4-5 mjeseci prije kraja drugog polugodista, odluka je pala.
Ici cu na pravo, stedicemo gdje god, majka ce da radi isto bilo sta, i valjda ce da nekad bude nesto od mene pa cu moci da im to vratim u starosti.

Bio sam sretan zbog te odluke, vec sam zamisljao kako ce da to bude u velikom gradu ( ok, nije velik, ali je za nas velegrad ).
Nisam previse ni razmisljao o tome, kako bi kasnije moglo doci do nekih komplikacija.

Negdje taman s tom odlukom desila mi se i velika srednjoskolska ljubav koja je potrajala nekih par mjeseci.
Bio sam uzasno razocaran, povrijedjen i to me gurnulo u neku depresiju koja je bila prilicno cudna i koja je mnogo uticala na mene i odredila mi zivot.
Nekako sam najteze podnio matursku noc, za koju sam nasao odijelo ali ne i matursku plesacicu pa sam na kraju zamolio rodjaku da ide sa mnom.


Dolazi vrijeme maturskih radova, odlazaka na faks za informacije, grad je bio od mene oko 110km i trebalo je oko 2 i po sata autobusom sto je za mene bilo posebno tesko.
Jos kao beba od tri mjeseca sam u voznji u autu povratio iz cista mira i odtad nikad nije prestalo.
Nisam mogao da se odvezem ni 5km u nekom prevoznom sredstvu a da ne osjetim najgoru mucninu, hladan znoj svaki put, i na kraju povracanje.
Kao malom su mi davali tablete protiv mucnine za kamion, avion, sve, ali se nista nije mjenjalo.
Jedino sto bi mi olaksavalo situaciju, a sto sam otkrio eksperimentima bi bilo da pognem glavu dole i zmirim dok bi preko nosa navukao majicu da sprijecim da bilo kakav miris dodje do nosnica.
Ali i to ponekad ne bi pomagalo kad bi se uslo u neke ceste krivine.
Nisam otisao ni na jedno matursko putovanje niti ekskurziju.
To bi za mene bilo samo mucenje.

Intenzivno sam u tim okolnostima ucio za prijemni.
Stalo mi je bilo do dobrog rezultata jer bi od nekih 600-700 ljudi s prijemnog prvih 100 upadala na budzet i ne bi placali skolarinu od nekih 450 maraka.

A u grlu stalno neko stezanje i gorak okus.
Otisao sam na prijemni i uradio ga odlicno, instant sam znao svako pitanje.
Iznad mene je sjedila neka djevojka koja nije imala pojma i pitala me jel ista znam, kad sam je pitao sta ne zna rekla je da ne zna nista.
Pa sam joj najtisim glasom deklamovao odgovore.

Nakon nekoliko dana sam se vratio da vidim rezultate i sta je potrebno za upis, i vidio sam da sam bio 9. od tipa 700 ljudi, nesto se bodovao i uspjeh iz srednje a ostalo prijemni.
Barem sam tu imao razloga za neko zadovoljstvo ali me sve to nije previse usrecivalo vec sam se svaki minut pitao da li je moralo onako da se zavrsi.

Ostale su jos tek formalnosti oko upisa i moje studiranje je trebalo poceti.
Stanarina je bila oko 150 maraka mjesecno ali mi smo odlucili da nadjemo jos povoljnije kao i da zivim sam da bi se vise mogao posvetiti ucenju ali i da cijena bude manja.
Sve je to odmah u startu bilo na knap i svi smo znali da ce biti problema ali eto.

Ostalo je jos samo da nadjemo sobu gdje cu biti i da cekam pocetak godine, negdje u 10om mjesecu te 2000e.
Posebno za nalazenje sobe je vezan jedan od najcudnijih dogadjaja u mom zivotu, gdje volim reci da sam tad potrosio na glupost svu srecu koju sam trebao dobiti negdje kasnije u zivotu.

O tome iduci put, poz i sretno.







( spajam dva posta pa iduci put kacim sredinom iduceg mjeseca )



Majka intenzivno zove i po cijeli dan okrece telefonske brojeve da bi nasli sto bolji a sto jeftiniji smjestaj.
I kaze mi da je nasla oko 2km od faksa sobu gdje je cijena 100 maraka.
I da je rekla da cu ja doci pogledati sobu za par dana, nista precizno.

I nakon par dana odlucim da cu ici, uzmem papiric s adresom, dovezem se busom na autobusku i nisam imao pojma da mozes uzeti taxi koji ce te za male pare odvesti na destinaciju.
Tj znao sam, ali me bilo sramota da udjem i pitam za cijenu vec sam mislio da deru kao oni taxisti s parkinga pored Laste.
Plan mi je bio da se gradskim busom odvezem do centra i onda tu pitam prolaznike jel znaju gdje se nalazi ta ulica u tom dijelu grada.

Izlazim iz gradskog busa direktno pred postu, more ljudi na sve strane prolazi pored mene, odlucujem se da pridjem starijem gospodinu i pitam ga.

* izvinite, znate li gdje se nalazi ta i ta ulica ( broj je bio 13, poseban broj u mom zivotu koji me prati oduvijek ) ? *
* a sta ces ti tamo? *

Vec u sebi proklinjem sudbinu sto sam pitao penzionera kojem je do razgovora ocito.
Ali se ipak odlucujem da mu ljubazno odgovorim.

* ja sam student, pa treba da pogledam sobu na toj adresi*
* ahaaa, ti si taj, ta ulica ti je tamo i tamo, ja moram da odem kod doktora prvo i u postu pa cu ja doci kasnije *

I okrenu se i ode, ja gledam i nista mi nije jasno.

Ali ajde, odlucim da pratim uputstva i lako pronadjem ulicu, doceka me valjda komsinica od gazde i krenula da pokazuje iako se nije imalo sta pokazati, uz rijeci da ce vlasnik Dule brzo doci.
Sobicak od mozda 10ak kvadrata, sa starim krevetom s desne strane i jos starijim ormanom s lijeve, odmah uz vrata s lijeve strane neki minijaturni stolic i grijalica.

Kad ono ide vlasnik, i za apsolutni sok to je bio isti onaj deda kojeg sam sreo u centru.
Znaci, ja sam naletio bas da pitam lika koji je trebao da mi iznajmi sobu, bez ikakvog dogovora i icega da cu doci taj dan i gdje da bude itd.
Brutalno.

Rekao sam da uzimam sobu, naravno, platio za mjesec i vratio se kuci, i sledece sedmice su trebala da pocnu predavanja.

Sto se vise blizio dan odlaska, tuga je u meni bila sve veca.
Kao da tek sad kada moras da ides shvatis svu ljepotu svog okruzenja, naprasno ti je lijepo svako drvo, svaki cvijet...
Nisam se radovao novoj sredini, novim poznanstvima i pocetku posve novog zivota, tuga je u meni rasla poput kvasca.
A najvise zbog tog iz drugog polugodista, zasto je moralo tako da zavrsi.

Nekako u tom periodu, a posebno malo kasnije, u meni se svaki dan radjala neka, ne znam kako bi to nazvao, mozda neka blagorodna tuga, sjeta, i generalno stanje hiper hiper senzibilnosti.
Mogao sam da placem na sve, na svaku sitnicu, na zgazenu macku, na svakog prosjaka... Nesto novo se radjalo u meni, nesto sto dotad nikad nisam upoznao u toj mjeri.
Nekad, nakon svih ovih godina, kad sam najvecim dijelom izgubio taj dio sebe, cesto mi bude zao jer pomislim da je to ono najvrijednije sto sam ikada imao u zivotu.

Kao da sam vremenom postajao ovisan o svojoj tugi koja me je grlila svakog dana ali nije bila tako teska, vec kao da me tjesila i vukla u svoj zagrljaj s nekim rijecima da
je ovaj svijet takav i da treba sto prije da prodjemo pored njega.

Po sto puta sam dnevno u sobi ponavljao ovaj citat * Ako si jedan svijet izgubio, nemoj se zalostiti, jer nije nista. A ako si jedan svijet dobio, nemoj se radovati, jer nije nista.
Prolaze bolovi i slasti, prodji pored svijeta, jer nije nista. *

Ovisnost u tugi, pojam koji nikad nisam nasao na guglu, jedini put da sam ga uopste ikad cuo ili nasao negdje je bilo u onoj zatvorskoj seriji Oz, kad Avgustus kaze u prologu
da su neki ljudi ovisni o tugi.
Toliko krhak, toliko osjetljiv, da me svaka rijec ili pogled mogla pogoditi poput najtezeg biča.
Samo ti se place, place i place...

U zacetku takvog stanja duha, dosao je i dan kad sam morao da odem.
Cudno mi je da se tog dana ne sjecam, kad ga pokusam dozvati u sjecanje osjetim samo uspomenu na neki tup bol, vjerovatno je bol bila toliko velika da sam je nesvjesno potisnuo.

Krenuo sam nekim kasnijim autobusom, bio je uvijek popust s indexom kod tog prevoznika i otisnuo se u nepoznato.

Nastavak slijedi.

Zadnji popravljao Uskebasi (27-08-2022 01:16:41)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

132

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Stigao sam kasno u nedjelju, u torbi sam osim velike sveske nosio i odjecu i peceno pile koje je majka spakovala.
Ujutro sam otisao na fax i shvatio da sam pogrijesio ili da nisam na vrijeme dobio info, ne sjecam se, ali uglavnom predavanja su pocinjala iduci ponedjeljak a ne taj.
Razmisljao sam sta da radim i odlucio da mi je bolje da se vratim i platim 5 maraka kartu nego da tamo ostanem jos 7 dana jer cu potrositi vise na hranu.
Tako sam i ucinio.

U zivotu svakog od nas postoji mnogo emotivnih scena koje pamtimo, koje se mozda po karakteru i intenzitetu i ne izdvajaju, ali koje su na nas ostavile takav utisak
da zivimo jos 100 zivota da ih nikada ne bismo zaboravili.

Uvijek mogu da zaplacem iste sekunde kad se sjetim toga da nisam zelio da pojedem pile vec da ga vratim, da se majka ne bi previse ljutila na mene sto je bila greska sa predavanjima i sto sam
potrosio novac na put.

Jedina stvar koju joj zamjerim ( i danas s njom o tome pricam ) je sto nikada nije priznavala greske, vec uvijek imala stav galame i psihickog ubijanja ako npr prolijes casu s mlijekom dok jedes.
Ili ako prosto zapnes za tepih kad ustajes.
Uvijek si bio napet da ne smijes pogrijesiti ni u cemu, i iako znam da bi cijeli zivot umrla zbog mene ovakvi stavovi su me mnogo odredili kao licnost u buducnosti.

Vracam se kuci, ona naravno galami kako sam glup i kako se to nije desilo tom i tom vec bas meni, kako nece biti nista od mene i kako je bolje da nisam ni isao.
Sjedim i slusam dok su mi oci pune suza i iz torbe vadim pile koje nisam pojeo, dok je na njemu na mnogo mjesta pokidana folija.
Dok ovo pisem, ovaj text, kojeg od tog dogadjaja razdvaja 22 godine, opet su mi oci pune suza, kapaju niz lice.

Izlazim, uzimam bicikl i vozim se 5km do grada i idem setati na nasip, dugo, dugo, dugo, cijelu noc poput duha.

Ali i malo sretan jer cu provesti jos 6 dana tu.
Ne treba mi niko, sam sam kao sto sam uvijek bio, ono sto je u mojoj glavi mi stvara takve svjetove maste za koje ljudi moraju da posezu za najjacim drogama.
Kao da se svijet ispred mene izoblicava i krivi.
Niti sam pijan tih dana ( niti sam ijednom bio pijan ili uzeo bilo kakvu drogu u zivotu, cak ni cigaretu niti kafu za cijeli zivot ) niti lud, kao da osjecam da je na meni sva bol svijeta.


Dolazi i ta iduca nedjelja, kad sam se malo bolje upoznao s gazdom.
U toj kuci je zivio i njegov sestric koji je imao oko 40ak godina dok je gazda imao vec preko 60.
Deda je bio nevidjeni zenskaros, stalno je dovodio neke dame u poznim godinama, pa me onda zvao da mi prepricava i davi me i da ja mogu dovoditi koga god hocu itd.

Dosao je i taj ponedjeljak i prva predavanja.

Bio sam uglavnom, u prepunom amfiteatru, nekako ravnodusan.
Zblizio sam se malo s jednom grupom koja je sjedila iznad mene i koji su bili iz istog grada.
Bila je s njima i djevojka koja je imala cudno ime, zvala se Ilijana i bas smo postali dobri prijatelji.
Puno je volila sport, da igra fudbal a najvise od svega Vinsa Kartera tj nemilosrdnog zakucavaca koji je tad igrao u Toronto Raptorsima.
Uglavnom, samo jedno od njih 4 je uspjelo da upise iducu godinu.

Iz mog kraja na pravo je otislo par djevojaka i nijedan muskarac.
Iz mog razreda izvjesna Danka koja je bila onako, na momente zlobna ali je nisu voljeli kao ni mene i koja je furala stajling Marije Serifovic.
Ona me spojila s mojom srednjoskolskom ljubavi pa sam stalno zelio biti pored nje da mi bude izvor informacija, a nakon prekida je otvoreno stala na moju stranu kao jedna od rijetkih.
Zatim Mirjana, koja je isla u drugi razred i skola bas nije bila za nju ali bas je bila prijatna, kao i njena porodica koja me ugostila kad sam joj vracao neku knjigu kao da sam Spanski kralj.
I Daliborka pored koje sam sjedio i isao nazad nakon predavanja, i koju je cijeli grad pljuvao jer je sa vec sa 15 mjenjala decke kao carape i bila i s onim koji su bili stariji od nje po 25god.
Meni to nije smetalo i bas smo postali dobri prijatelji i cesto bi mi se jadala o svojim ljubavnim problemima i ohrabrivala bi me kako da pridjem nekom.

Meni nije bilo do nicega, tuga bi me izjedala cim bi ostao sam, dok je donekle bilo podnosljivo kad bi bio na predavanjima.


Dani su tako prolazili, od svih ispita saznali smo da je prvi predrok bio za ekonomiju gdje su mogli izaci oni koji bi bili aktivni na vjezbama.
Rano sam poceo da ucim, mozda i od prvog dana, za razliku od vecine studenata.
Posebno sam bio aktivan na tim vjezbama iz ekonomije.

Vecini sam u tom periodu postao drag, kao ono dobar student.
Nije sad ona fora bio sam lijep kad sam bio mlad, ali sam top izgledao i sve cesce su me pozdravljale u prolazu neke djevojke koje nisam ni zapamtio a bile su vjerovatno u poslednjim redovima.
Nije mi padalo napamet da budem ni s kim ni na bilo koji nacin, tuga, sjeta, nostalgija, sve to je u meni raslo i postajalo nesto novo.
Znao bi doci s predavanja i satima plakati bez prestanka, dok se ne bi utjesio kako ce da bude bolje i kako ce me ovo proci.

Nastavljamo ...

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
72

133

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo da se javim s nekim updejtom i kojecim.

Poceo sam polako da ulazim u formu otkad sam iznajmio sobu.
Poceo sam igrati tek treceg jer naravno da je moralo biti jos problema oko kablova i tih stvari koje sam resavao dva dana, npr monitor nije htio da mi prikaze sliku a i s drugim kompom je bio neki problem oko konekcije.
Plan mi je da sta god da se desi odigram barem 6 sati u komadu, ako igra bude dobra naravno da necu da prekidam, imao sam jedan session i od 10 sati.
Zasad imam 51 sat ovaj mjesec i zvuci nestvarno da bi mogao da ostvarim cilj od 200 sati igre ali sa mnom se nikad ne zna.
U glavi tinja samo cilj da ostvarim 800 sati od 3.9 do Nove Godine.

Isto tako odlucio sam da neko vrijeme ne postam rezultate ( kakvi god da bili ) jer sam chalenge izgubio 99 posto i zelio bi da stavim fokus iskljucivo na sate sto cu slikati i updejtati.
Prosto imam neki trip da ako tako uradim da cu ispuniti suludi cilj od 800 sati za nepuna 4 mjeseca.

Umjesto toga cu ubacivati neke odigrane zanimljive ruke, mozda neki esej o nekim stvarima koje jesu ili nisu vezane za poker isl.

Isto tako, intenziviracu pisanje biografije na vjerovatno barem 4-5 postova mjesecnom kako mi se bude dalo.
Bas sam malocas imao na skajpu raspravu s Melom o tome kome je mogao zasmetati poslednji post jer vidim dva minusa.
Naravno da neko ima pravo da mu se ne svidja ali sam siguran da nisam napisao nista uvredljivo ( mozda jedino o samom sebi ) i stvarno bi volio da neko napise sta nije ok.

Mogu i danas prestati pisati, nije nikakav problem za to.

Jos sam s Melom raspravljao i o temi ljubomore u pokeru pa mozda ovih dana napisem nesto vezano za to.

Sto se tice coachinga, napokon sam podjelio neke otkaze i osjecam se super zbog toga, iako su ostali visoki make upovi koje sam
ja u potpunosti snosio i bice ih jos dosta u narednom periodu sigurno, gdje je cilj ostaviti par korektnih ljudi koji nesto prave i zele da rade i to je to.
Ako se javi neko da igra bar nl50 i da ima svoj roll i da je barem break even, onda cu da ga primim vjerovatno, ispod toga vise ne.

Super je sto ovdje mogu da odspavam u komadu, i to bas bude da 7 sati spavanja prodje kao sekunda ali me povremeno uhvati neka tuga od ove tisine, valjda sam se navikao na galamu.
Nekako me vrati u period kad sam bio sam pa se ne osjecam tad bas najbolje.

Ok, idemo jako u svemu, vrlo brzo cemo doci ( nakon par postova jos ) do dijela kad sam poceo zivjeti iskljucivo od kockarskih aparata, pa ce biti detaljno rijeci o programima, trikovima, semama i ostalim a uz to cu da nastavim pisati i paralelne satvari iz zivota, kako sam se osjecao itd.

Sretno i pozdrav.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

134

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Nekako je tako i zavrsila ta 2000a.
Od kockanja su se u tom periodu kod nas pojavile sportske kladionice i bagzi aparati, tj popularne vockice koje su uzimale brutalno i s kojima se nisam petljao.
Navukao sam se na kladu i svaku marku viska sam uplacivao na tikete s min ulogom od 2 marke i dobitke obicno od 50-60.

Naravno da nije postojala ni marka viska, vec bi morao da otkidam od hrane, ponekad bi jeo samo jednom dnevno u studentskoj menzi s bonom u vrijednosti od 1 marke.
Pa bi navece, kad bi glad postajala neizdrzljiva, izasao van u pokusaju da uberem neku jabuku ili krusku koja je iz komsiluka pala negdje blizu ili je visila s visoke grane
izvan ograde.

Gubio sam jer sam bio fish, za mene je 50 maraka ( od ovog trenutka cu pisati KM umjesto maraka tj konvertibilna marka ) bilo bogatstvo.

Volio sam kad bi imao par KM u dzepu da odem, mozda jos i vise od klade, na bingo koji je bio vrlo popularan u kafanama ili posebnim prostorima.
To je bio bingo 15/90 gdje bi imao na jednoj kartici 15 brojeva od 1 do 90 gdje bi pobjednik bio onaj ko bi najprije skupio 15 pogodaka.
Postojao je i peterac, kao utjesni dobitak, tj kad ispunis kao prvi 5 brojeva u jednoj od te tri vodoravne kolone koje su imale po 5 brojeva.

Cijena jedne obicne kartice je bila 0,5 km, a ove koje su bile vece premije, tipa 500 ili 1000km bi kostale 1km.
Postojali su i progresivni jackpotovi.
Ali bingo je uzimao brutalno.
Cim bi bila neka veca premija dolazili su ljudi kojima se nije igralo na sitno vec bi uzimali tipa po 50-100 kartica kad bi premija bila 1000km i prakticno uvijek bi broj kartica
pokrivao visinu premije.
Recimo za 1000km i 100km peterac gazda bi morao da proda 1100 kartica da ne bude u minusu to izvlacenje ali je uvijek bilo po barem 1500-1900.
A tek na obicnim bijelim karticama koje nisu bile garantovane, isao bi princip 50 posto fonda kao premija, 10 kao peterac, 10 u fond za jackpot i 30 posto ostaje kuci.
A igra bi trajala najvise 5-6 minuta.
Dakle ne ev minus vec super ev minus kako god okrenes.

Ja bi tu dolazio s 2-3 marke i spremnoscu da naredna 2 dana budem gladan i kupovao bi kartice od pola km, cak bi znao izaci iz prostorije kad bi islo garantovanih 1000 jer bi mi bilo zao
da 1/3 ili 1/2 rolla dam za jednu karticu.
Sanjao sam da dobijem neku obicnu bijelu od tipa 50 km premiju, mogucnost da kupim jednu plavu karticu, pa da moja od 1900 drugih bas dobije, nisam ni razmatrao.

Tako je vec i 2001a pocela da tece i vec smo dobrano zagazili u ovaj vijek.
Ucio sam mnogo jer nisam nista drugo ni mogao da radim.
Uzeo sam taktiku da ucim jedan po jedan predmet a na prvoj godini ih je bilo 7, gdje sam odlucio da prva tri dam u ljetnjem roku, druga tri u septembarskom i da prenesem Rimsko Pravo za zimu naredne godine.
Dva sam vec do kraja godine solidno presao i odlucio da tako i nastavim.
I dalje sam bio aktivan na vjezbama iz ekonomije, asistentica je vec napravila svoju grupu omiljenih medju kojima smo prednjacili ja i jos vise jedan specifican lik.
Zvao se Duško i bio je negdje iz Foče i imao je neobican imidz.
S 19 je nosio brkove, bas brkove, kao one u Harisa Dzinovica recimo.
Bio je znatno potkovaniji od mene i sasvim lijepo sam se zblizio s njim dok ga ostali nisu voljeli.

Moj ugled je sve vise i vise rastao, posve neocekivano, Dusko je se vec poceo filtrirati u neke studentske politicke sfere pokusavajuci i da mene progura ali me to zanimalo poput lanjskog snijega.

Obicno je kod mene sve u zivotu islo nekako naopako, gdje sam mislio da se necu snaci i da ce me ljudi psihicki ubijati bilo bi obrnuto, kao sto bi bilo obrnuto i u sredinama gdje sam mislio da ce biti suprotno.
Vrlo slicno je i u pogledu zarade, kad ja nisam imao nista i bilo je lako zaraditi pare onda drugi iz okoline nemaju, a onda kad je njima sve propalo, ja nesto imam.

Nije bilo nikakvih bitnijih preokreta do kraja cijele te godine.
Dosao je taj predrok iz ekonomije, profesor je bio neki idiot koji je bio egzaltiran ako bi mu neko mogao reci na kojoj se stranici nalazi pitanje koje je postavio.
Asistenkinja je obecala da ce nas nahvaliti zbog vjezbi, izvukao sam neka tri pitanja koja sam odavno znao napamet i mislio da nece biti problema ali je trema ucinila svoje i par puta sam nesto zbrljao.
Naravno da je bilo vise nego dovoljno ne za prolaz nego za solidnu ocjenu, on kaze ajde dam ti 9, asistentica uskoci da sam bio najbolji, ja kazem da se ta tri pitanja nalaze na tim i tim stranicama, on me zadivljen
pogleda i upise 10.

Mozda sam nakon dugo vremena tad osjetio neku vrstu srece, dugo bi znao gledati u index tu jednu jedinu ocjenu.
Majka je bila presretna, oceve reakcije se i ne sjecam iskreno.

Dosao je na red i drugi ispit u 6om mjesecu.

O tome iduci put, pozzz.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
80

135

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Drugi ispit se zavrsio bolje nego prvi, znao sam instant pitanja i samo procitao iz glave i opet ista ocjena.
Treci istog mjeseca je mozda bio neka prekretnica.
Ponovo sam citao iz glave perfektno, profesor me cak pitao gdje sam ja to uspio naci podatak o nekom bolanom srebru iz srednjovjekovne Bosne, rekao asistentu da mi upise 10 ali je ovaj vise odlucivao od njega
i kako ne moze da bude 10 jer nikome jos nisu dali 10 ovaj rok, pa je stavio 9.
Nisam bio previse nesretan ali opet...

Prolazi i to ljeto u mom rodnom kraju, ucim cesto za preostala 3, ostatak vremena visim po kladi i bingu u mom gradu pokusavajaci da dodjem do neke marke.
Klada ne toliko ali je bingo topio krv u mojim venama.

Nekako s tim periodom se poklapa nesto sto mi je odredilo cijeli zivot.
U takvom emotivnom stanju, usamljen i otudjen, poceo je da se javlja kompleks od kojeg sam ludio toliko da sam odbijao da o tome pricam cak i sa samim sobom.

Cak i sad dok pisem o tome, ne mogu vjerovati da cu ovo napisati jer sam se sakrivao i od sebe cak, a kamoli od ostalih.
Ali eto, kad je sve proslo, nek ovo pisanje ostane kao uspomena i mozda nekom ko za mnogo godina procita ovo pomogne da prebrodi neke probleme.

To je bilo vezano za gubljenje kose.
Vec sa 20 godina zalisci su poceli da se sire i kosa je sve vise i vise opadala.
Nisam sebe mogao zamisliti niti prihvatiti kao takvog, mislio sam da mi nista ne vrijedi ako se to desi, sta ce mi faks, pare, bilo sta, ako budem celav.
Vjerovatno za 95 posto ljudi nije svejedno kad im se to pocne desavati, posebno sa 20 godina, ali ja sam to dozivljavao kao pravu tragediju.
I dalje sam mogao da napravim nesto s kosom ali nije bilo kao ranije i bilo je jasno da ce biti gore kako vrijeme bude odmicalo.
Opsesija, tragedija, nocna mora, sazaljenje ... To je u meni izazivalo najgore osjecaje i prica o tom ce se provlaciti i kasnije.

Dosao je i 9i mjesec te 2001 i cetvrti ispit je bio kod bivseg predsjednika.
Bila je to neka dosadna filozofska knjiga koja nije najbolje legla mom fotografskom pamcenju pa mi je na stare zasluge dao 9.
Nakon tog je islo jos jednom 9, pa onda 10.

Dao sam 6 ispita i Rimsko Pravo uveliko spremao, 3x 10 i 3x 9.

Pocela su i predavanja za drugu godinu i svi oni s kojima sam nesto mogao i druzio e nisu uspjeli da upisu drugu godinu, osim Danke.
Sad nas je bilo toliko da smo svi stali u jednu osrednju ucionicu.
To me je jos vise vuklo u moj svijet i u potpunosti sam se povukao u sebe, nikog nisam dozivljavao, ni s kim nisam pokusavao da komuniciram, odgovarao sam samo kad me pitaju.
Bio je to od ok likova jedan kojeg smo zvali Kremo i koji je volio da igra kladu, i s njim su cesto bili neki njegovi prijatelji s istim interesima, pa sam nekad s njima pricao ili otisao do klade
ali vrlo rijetko.
Kao i jedan stariji lik koji je imao oko 40g a jos studirao i to drugu godinu, i kojeg su svi zezali a ja nastojao da pricam s njim zbog njega a ne zbog sebe, da vidi da moze na nekog da racuna.
Bas bas puno me je postovao zbog tog.

Poslije Brke Duska imao sam najbolje ocjene od svih studenata prve godine.
On je polozio svih 7 i sve je bilo s desetkom.

Uporno me pokusavao progurati u neke clanove studentskog vijeca, sindikata, ubjedjujuci me kako ce mi to olaksati zivot, utabati veze, kako on misli da sam ja pravi izbor itd.
Ali to nije dopiralo do mene.
Tuga u meni je postajala sve veca, i skupa s depresijom i crnim osjecanjima zbog kose, i polako prijetila da bude usmjerena direktno protiv mene.

Iako znas da objektivni razlozi nisu dovoljni da budes takav, ti jesi takav, samo ti se place i place, po cijeli dan i noc.
Kao sto bi rekao Branko Copic: * Place mi se iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio *.

Na pravom sam putu, pokazalo se da sam dobar student, imam dosta otvorenih vrata, mogu biti s nekim i zaljubiti se opet mozda, imam 20 godina, ali kao da svaki dio mene urla da to ne zelim.
Kao da te mrak u tebi nadjacava koliko god pokusavao da mu se odupres.

Sve vise pocinjem hodati, kad sam okruzen ljudima pa makar i nepoznatim osjecam se manje usamljeno, zidovi sve vise pocinju da me stezu a opet ne zelim da budem okruzen tim ljudima.
Nekako mi je lakse dok hodam, cesto i satima, po nekim pustim ulicama velegrada dok izmisljam neke svoje djecije igre ispod nekog drveta s listom i grancicom blizu sobe.
Pitam se sve cesce da li sam na putu da poludim ili sam vec postao lud, ko mi ovo radi i kako da se oslobodim tuge od koje mi se srce slama...

Nastavak za 10 dana, pozzz.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
70

136

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo me s updejtom za kraj mjeseca ( rekao sam da necu kaciti rezultate neko vrijeme jer sam challenge svakako izgubio niti cu se reklamirati za coaching ).

Nakon tri dana pauze pocetkom mjeseca koja su mi otisla na sredjivanje uslova za igranje, usao sam u solidan ritam gdje mi je bilo najvaznije da ne prekidam sessione dok ne odigram barem 6 sati.
Na kraju je bilo bas puno dana s tih tacno 6 sati jer je igra bila drasticno losa i jedva sam odrzao 300 ruku po satu.

Iako je izgledalo da cu dostici 200 sati, na kraju mi je presudilo 5 od 6 dana pauze na kraju mjeseca gdje sam se poceo osjecati psihicki lose i rekao sam sebi da mi treba da provedem vrijeme s porodicom pa sam ih svaki dan, po cijeli dan, vodio gdje su htjeli.

Na kraju sam se zaustavio na 142 sata igre.

https://gyazo.com/23827849123dd2add8aa693d55c96255

Puno sam razmisljao o onome sto je realno da se ispuni svaki mjesec, nekako mi se cini da je 25 dana x tih minimalnih 6 sati, dakle 150 sati ( s tim da ce nekad biti i 8 sati, nekad 6 i pol, u zavisnosti od igre i necu prekidati naravno kad je igra dobra ) najrealisticnije.

Jos jedan problem mi je pravilo sto nikako nisam uspjevao da sredim spavanje, zaspao bi obicno oko 7 ujutro ( sto je previse ) i budio se oko podne, pa onda opet oko 18h i budio se oko 21h.
Trenutno sam u fazi da ne znam kad cu zaspati a kad ustati.

Odradio sam nekih 10ak treninga ovaj mjesec i osjecao se prilicno dobro.

Uglavnom bi neki min cilj trebao biti 450 sati do kraja ove godine, zadnji hdana me raskida i gdje igrati, koje opcije uzeti, da li opet jedan komp ili ipak dva, da li jednu sobu izbaciti a drugu uzeti ili pak zadrzati obje i onda se uhvatim da non stop razmisljam o takvim stvarima sta god da radio.

Okacicu par najvecih / zanimljivih ruku, pa za par dana ili sutra okacim nastavak bio i da nje toga sigurno bi dosad prestao pisati, ovako vjerujem da je to vecini najzanimljivije za procitati.

Poz i sretno svima.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
60

137

Re: Uske 2000 sati za 2022.

https://h2n.blob.core.windows.net/hands/l8E2gUsrC6Y3DnydA76L-g==.png

donk


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/bT9N8gjxonzTIGZzGO_NXg==.png

reg


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/KClAqeb5wPIwWBHI1DnzqA==.png


reg


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/yOvmEHEdH1saVXGZvTH0mw==.png

reg i donk


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/QLL6dyNUdDJN-NUZQXA83g==.png


reg


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/ZydsrAlNqomBbp9SoGKdbQ==.png


reg

Zadnji popravljao Uskebasi (01-10-2022 22:31:37)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

138

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Stvarno zadrhtim dok ovo pisem i citam, kao da mi je ovo trebalo da se sad jasnije manifestuju te emocije koje sam tad osjecao.
Tuga koja ti donosi srecu.
Bolje receno laznu srecu, jer kako mozes biti sretan ako se tako osjecas?
Ali jesi, na neki cudan nacin jesi.
Sretan sam kad sam tuzan.
Ta recenica bi, u moru nekih drugih, mozda najbolje opisala takvo stanje u kojem sam se nalazio.

Da se vratimo na pricu.
Pocela je i 2002g.
U drugom mjesecu te godine sam polozio i poslednji ispit.
Dobio sam 10 iz Rimskog Prava dok mi je profesor srdacno cestitao uz rijeci da tako nastavim.

Nisam bio siguran u to.
Sve sam manje ucio a sve vise hodao, klada a jos vise bingo su mi pomagali da se rijesim stanja u kojem sam se nalazio.
Jer mi je to tada zaokupljalo mozak i zaista bi na sve zaboravljao.
Zaboravljao do onog trenutka do kad je trajalo.
A nije dugo trajalo.
Ponekad bi se omaknuo neki dobitak od 50-60km i onda bi mi srce lupalo dok bi cekao iduci dan.

Da, ocito je da sam postao ovisan.
Ili da je jedna ovisnost lijecila drugu, onu mnogo goru za mene, ovisnost od tuge.

Shvatio sam da sam postao ovisan kad sam negdje pred pocetak ljeta te 2002 prodao zlatni lancic koji
sam dobio za 18i rodjendan i otisao na bingo.
Dobio sam 15km a placen je 100km.

Nekako u proljece te 2002 pa u buducem periodu u meni su se sve cesce radjale one najgore misli, suicidalne.
Nekad sam se po 24h dnevno borio s duhovima suicida i mislima koje su bile tako britke da su se pretvorile u snove i cesto su me budile.
Sve je besmisleno, svi cemo umrijeti, bilo sta je uzaludno...
Negdje u tom vremenu sam intenzivno poceo da citam kjnige o budizmu, ali ne one varijante poput Zena isl vec iskljucivo o izvornom Budizmu.
Prosto je nevjerovatno koliko je prije 2600 godina, kad je Evropa bila niz divljih plemena, pogodjeno nesto sto je moderna fizika dokazala tek u proslom vijeku.
Necu sad pisati o tome, koga zanima nek procita ali prakticnost tog filozofskog sistema u skladu s pragamticnosti i teznja ka istini koju svaki dan svi vidimo, je nesto
sto bi zaista svaki covjek trebalo da procita barem najosnovnije stvari.


Poceo sam da posudjujem male iznose, po 10km jer niko vise nije ni imao.

Najvise sam bio u Bingu imenom Vrbas. U uzem centru grada postojalo je 7-8 tombola i sve su radile punom parom.
Grad je bio lud za bingom.

Posebno sam zavidio starijem gospodinu Dinku koji je volio bingo i imao pare i onda bi isao od jednog do drugog po cijeli
dan i igrao samo garantovane premije od 500km i vise i kupovao po 60-120 kartica.
Pricalo se da je znao otici u minus i po 50k km kad ga ne bi islo.

Jos veca faca je bio izvjesni Mika, covjek od nekih 35g.
Mika je bio bombarder koji je napadao jackpotove i samo one premije od 1000km.
Kad dobije castio bi cijeli sto.
Jednom sam sjedio i igrao moju jednu karticu od pola marke kad je on sjeo za moj stol i dobio 1000km a uzeo je oko 150 kartica.
Bilo nas je 7-8 za stolom i on je svakom ostavio po 10km.
Pravi gospodin.
I uvijek sam navijao za njega.

Naime, to je bio gotovo pa obicaj da ljudima koji sjede za tvojim stolom nesto ostavis kad dobijes, barem onima kraj tebe i preko puta tebe, znaci za dvije ili tri osobe.
Tu je bio i jedan specifican lik od nekih 50ak godina koji je izgledao kao tipicni gradski klosar.
Volio je poker aparate a bingo rijetko igrao i zvao se Deni.
Deni je uvijek bio tu kad bi se igrale garantovane premije i onda kad bi vidio s kojeg stola je neko dobio, onda bi on brzo sjedao za taj stol u trenutku kad je dobitnik
isao do kase da uzme pare ( za vece dobitke si mora oda ides do kase s dobitnom karticom ) pa bi dobitnik u magnovenju castio sve za stolom po par maraka ukljucujuci i Denija
koji bi odmah s tim novcem odlazio do pokera.

Medjutim, onda se u Vrbasu desila situacija koja je mnogima zapecatila sudbinu negdje u maju 2002.
Super bingo koji je bio setajuci ( kretao od broja 47 pa do 52 i onda nazad ) je narastao na 30k km, uz njega je bio i obicni jackpot koji je bio oko 10k i isao na max broj 45.
ZNaci ako ispunis svih 15 brojeva sa svoje kartice do 45e izvucene kuglice dobijas jackpot.
A za Super Bingo do tog broja na kojem se trenutno nalazi.

Super Bingo, ili crvena kartica, se igrala na svaki pun sat.
Mika je poceo na 30k da napada sa cijelim blokom.
Naime, radilo se o ogranicenoj seriji kartica od 1 do 1944.
Ako je Mika kupio cijeli blok, ostali su morali da kupuju kartice iz druge serije i onda bi to bile duple kartice.
Npr imas seriju pod brojem 875 i kupis cijeli blok od 1944 kartice.
Onda idu u prodaju iste kartice ali iz druge 876 serije i recim oda cijela sala kupi kartice od 1 do 500 onda su te kartice duple.
Tj kad bi izasla kartica recimo 258 onda bi dobil ii Mika i neko iz sale pa bi morali da podjele premiju ili jackpot a ako bi dobila kartica preko 500 pnda bi Mika dobio sam.

Jackpot je rastao a Mika igrao svaku.
Nevjerovatno koliko je puta izasao na broju recimo 50 a da je jackpot bio bas tad recimo na 48om broju.
Pa onda izadje na 49om a jackpot na 47om.
Ludilo je trajalo 7 dana.

Mika bi na bloku dakle imao sigurnu premiju koja je iznosila 50 posto + 10 peterac.
Dakle kupio bi blok od 1944km a dobijao sigurno nazad oko 1150 km.
Pad od 800km po partiji ako jackpot ne izadje.
10k dnevno.

Super bingo je na kraju dosao do 100k km + 20k obicni jackpot na 45oj kuglici.
Dakle ako neko izadje na 45oj nosi oba jackpota.

Problem je bio sto je ludilo trajalo 7 dana, i Mika je izgubio sve sto je imao u zivotu a imao je oko 65k km.
Pitao je nakon tapije gazdu da mu posudi 5k ali mu je ovaj rekao da moze da mu da samo 500km.

Kad je SB napokon izasao sedmi dan, skupa s obicnim jackpotom bilo je cak 4 dobitnika jer je i staro mlado pohrlilo tu, pa su se cak i bez Mike prodavala po 4 bloka.
I da je dobio izvukao bi mozda 1/3 pada, ako i toliko.

Ja sam se tu vrzmao i bio sretan sto mogu i da gledam to ludilo jer se unutra vise nije ni moglo uci pa su ljudi igrali i s parkinga.

Vrbas je prostom matematikom samo na super bingo karticama zaradio oko 300k km za 7 dana i imali su nevidjeni promet i na ostalima.
Kasnije smo racunali da su inkasirali najmanje 3 miliona maraka cistog profita za 7 dana.
Uskoro ce to mjesto postati pocetkom mog novog uspona.

Nastavljamo...

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

139

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Mogu samo da dam riječi hvale za ovaj tvoj trud i iskreno ogoljavanje sebe kao persone i događaja u vlastitom životu.
Stvaeno je danas  rijetko da neko piše ili govori i o  svojim nazovimo mračnim dijelovima, al su oni samo jedan vid egzistencijalne odbrane i dio nas koji je ranjen i poslužio nam kao način preživljavanja previše  teških emocionalnih trenutaka.
Vjerujem  da u jednom dijelu sebe posjeduješ veliku emocionalnu inteligenciju.
Kao i da se ona preljeva u dio tvoje igre i djelom je zaslužna za tvoj uspjeh u njoj.
Moja podrška u daljnjem pisanju i prošlosti ,chalengeu i kačenju ruku.
Prva ruka mi zanimljiva.
1) Jel moš objasniti svoj check na ovakvom flopu?
2) MP njegov raise na flopu s ničim?
3) Svoj bet na ovakvom turnu i praćenje njegovog all ina?
Meni je to od početka mirisalo na eventualni set ili sklapanja straight a.
Ne koristim još tracker, ovo su moja micros pitanja.
Hvala
Lp

Uskebasi napisao:

Stvarno zadrhtim dok ovo pisem i citam, kao da mi je ovo trebalo da se sad jasnije manifestuju te emocije koje sam tad osjecao.
Tuga koja ti donosi srecu.
Bolje receno laznu srecu, jer kako mozes biti sretan ako se tako osjecas?
Ali jesi, na neki cudan nacin jesi.
Sretan sam kad sam tuzan.
Ta recenica bi, u moru nekih drugih, mozda najbolje opisala takvo stanje u kojem sam se nalazio.

Da se vratimo na pricu.
Pocela je i 2002g.
U drugom mjesecu te godine sam polozio i poslednji ispit.
Dobio sam 10 iz Rimskog Prava dok mi je profesor srdacno cestitao uz rijeci da tako nastavim.

Nisam bio siguran u to.
Sve sam manje ucio a sve vise hodao, klada a jos vise bingo su mi pomagali da se rijesim stanja u kojem sam se nalazio.
Jer mi je to tada zaokupljalo mozak i zaista bi na sve zaboravljao.
Zaboravljao do onog trenutka do kad je trajalo.
A nije dugo trajalo.
Ponekad bi se omaknuo neki dobitak od 50-60km i onda bi mi srce lupalo dok bi cekao iduci dan.

Da, ocito je da sam postao ovisan.
Ili da je jedna ovisnost lijecila drugu, onu mnogo goru za mene, ovisnost od tuge.

Shvatio sam da sam postao ovisan kad sam negdje pred pocetak ljeta te 2002 prodao zlatni lancic koji
sam dobio za 18i rodjendan i otisao na bingo.
Dobio sam 15km a placen je 100km.

Nekako u proljece te 2002 pa u buducem periodu u meni su se sve cesce radjale one najgore misli, suicidalne.
Nekad sam se po 24h dnevno borio s duhovima suicida i mislima koje su bile tako britke da su se pretvorile u snove i cesto su me budile.
Sve je besmisleno, svi cemo umrijeti, bilo sta je uzaludno...
Negdje u tom vremenu sam intenzivno poceo da citam kjnige o budizmu, ali ne one varijante poput Zena isl vec iskljucivo o izvornom Budizmu.
Prosto je nevjerovatno koliko je prije 2600 godina, kad je Evropa bila niz divljih plemena, pogodjeno nesto sto je moderna fizika dokazala tek u proslom vijeku.
Necu sad pisati o tome, koga zanima nek procita ali prakticnost tog filozofskog sistema u skladu s pragamticnosti i teznja ka istini koju svaki dan svi vidimo, je nesto
sto bi zaista svaki covjek trebalo da procita barem najosnovnije stvari.


Poceo sam da posudjujem male iznose, po 10km jer niko vise nije ni imao.

Najvise sam bio u Bingu imenom Vrbas. U uzem centru grada postojalo je 7-8 tombola i sve su radile punom parom.
Grad je bio lud za bingom.

Posebno sam zavidio starijem gospodinu Dinku koji je volio bingo i imao pare i onda bi isao od jednog do drugog po cijeli
dan i igrao samo garantovane premije od 500km i vise i kupovao po 60-120 kartica.
Pricalo se da je znao otici u minus i po 50k km kad ga ne bi islo.

Jos veca faca je bio izvjesni Mika, covjek od nekih 35g.
Mika je bio bombarder koji je napadao jackpotove i samo one premije od 1000km.
Kad dobije castio bi cijeli sto.
Jednom sam sjedio i igrao moju jednu karticu od pola marke kad je on sjeo za moj stol i dobio 1000km a uzeo je oko 150 kartica.
Bilo nas je 7-8 za stolom i on je svakom ostavio po 10km.
Pravi gospodin.
I uvijek sam navijao za njega.

Naime, to je bio gotovo pa obicaj da ljudima koji sjede za tvojim stolom nesto ostavis kad dobijes, barem onima kraj tebe i preko puta tebe, znaci za dvije ili tri osobe.
Tu je bio i jedan specifican lik od nekih 50ak godina koji je izgledao kao tipicni gradski klosar.
Volio je poker aparate a bingo rijetko igrao i zvao se Deni.
Deni je uvijek bio tu kad bi se igrale garantovane premije i onda kad bi vidio s kojeg stola je neko dobio, onda bi on brzo sjedao za taj stol u trenutku kad je dobitnik
isao do kase da uzme pare ( za vece dobitke si mora oda ides do kase s dobitnom karticom ) pa bi dobitnik u magnovenju castio sve za stolom po par maraka ukljucujuci i Denija
koji bi odmah s tim novcem odlazio do pokera.

Medjutim, onda se u Vrbasu desila situacija koja je mnogima zapecatila sudbinu negdje u maju 2002.
Super bingo koji je bio setajuci ( kretao od broja 47 pa do 52 i onda nazad ) je narastao na 30k km, uz njega je bio i obicni jackpot koji je bio oko 10k i isao na max broj 45.
ZNaci ako ispunis svih 15 brojeva sa svoje kartice do 45e izvucene kuglice dobijas jackpot.
A za Super Bingo do tog broja na kojem se trenutno nalazi.

Super Bingo, ili crvena kartica, se igrala na svaki pun sat.
Mika je poceo na 30k da napada sa cijelim blokom.
Naime, radilo se o ogranicenoj seriji kartica od 1 do 1944.
Ako je Mika kupio cijeli blok, ostali su morali da kupuju kartice iz druge serije i onda bi to bile duple kartice.
Npr imas seriju pod brojem 875 i kupis cijeli blok od 1944 kartice.
Onda idu u prodaju iste kartice ali iz druge 876 serije i recim oda cijela sala kupi kartice od 1 do 500 onda su te kartice duple.
Tj kad bi izasla kartica recimo 258 onda bi dobil ii Mika i neko iz sale pa bi morali da podjele premiju ili jackpot a ako bi dobila kartica preko 500 pnda bi Mika dobio sam.

Jackpot je rastao a Mika igrao svaku.
Nevjerovatno koliko je puta izasao na broju recimo 50 a da je jackpot bio bas tad recimo na 48om broju.
Pa onda izadje na 49om a jackpot na 47om.
Ludilo je trajalo 7 dana.

Mika bi na bloku dakle imao sigurnu premiju koja je iznosila 50 posto + 10 peterac.
Dakle kupio bi blok od 1944km a dobijao sigurno nazad oko 1150 km.
Pad od 800km po partiji ako jackpot ne izadje.
10k dnevno.

Super bingo je na kraju dosao do 100k km + 20k obicni jackpot na 45oj kuglici.
Dakle ako neko izadje na 45oj nosi oba jackpota.

Problem je bio sto je ludilo trajalo 7 dana, i Mika je izgubio sve sto je imao u zivotu a imao je oko 65k km.
Pitao je nakon tapije gazdu da mu posudi 5k ali mu je ovaj rekao da moze da mu da samo 500km.

Kad je SB napokon izasao sedmi dan, skupa s obicnim jackpotom bilo je cak 4 dobitnika jer je i staro mlado pohrlilo tu, pa su se cak i bez Mike prodavala po 4 bloka.
I da je dobio izvukao bi mozda 1/3 pada, ako i toliko.

Ja sam se tu vrzmao i bio sretan sto mogu i da gledam to ludilo jer se unutra vise nije ni moglo uci pa su ljudi igrali i s parkinga.

Vrbas je prostom matematikom samo na super bingo karticama zaradio oko 300k km za 7 dana i imali su nevidjeni promet i na ostalima.
Kasnije smo racunali da su inkasirali najmanje 3 miliona maraka cistog profita za 7 dana.
Uskoro ce to mjesto postati pocetkom mog novog uspona.

Nastavljamo...

10

140

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Hvala Robi, tvoje rijeci su uvijek pravo osvjezenje. Posebno sam zahvalan za prepisku na skajpu. 

Sto se tice handa, radi se o donku koji je igrao nesto tipa 85/1, nisam imao full stek, dole su dva fd, posto ne rejza pfr ocekujemo da cesto ima over parove koje ce zgurati i mislim da je standard play.

Ok, evo me s neuobicajenim updejtom.
Imam tacno 0 sati ovaj mjesec.
Kako se to desilo?
Jedan dan isao u drugi grad na servis auta, jedan dan neka svadba itd itd. Desio se i slucaj klasicnog scama gdje sam ostao kratak za skoro 3k eura i sto je najgore taj igrac je bio preporucen.
Desio se netom prije tog vrlo slican slucaj koji nije klasicni scam ali nije ni daleko od tog.
I taj slucaj se desio na preporuku igraca s kojim imam saradnju i koji je super korektan lik, isto kao i u prvom slucaju.
Za slucaj scama sam zelio da objavim ime i prezime doticnog igraca, ali ipak to necu da uradim.

Uglavnom, vise mi nece pasti na pamet u zivotu da bilo koga stejkam, a kamoli da mu uz to posudjujem pare i kupujem h2n i slicne stvari.
Deal moze s bilo kim ok igracem, kao CFP i polaganje depozita kao osiguranja da ce neko deal postovati.


Te dvije situacije su me strasno pogodile, u svakom smislu, osim sto sam ostao bez 6k eura.
Uglavnom, to mi je uzelo par dana, psihicki, plus svima ostalima ide lose pa sam i oko tog bio zabrinut, jer dealovi koje sam dao su previse dobri, nadrealno dobri, a okolnosti koje se prije svih ticu kvalitete igre su se jako promjenile.

Trebalo mi je nekoliko dana razmisljanja i konsolidacije, dok se nisam ubjedio da cu valjda odsad biti barem na nuli sto se tog tice, i da vise nikom novom necu dati ni promil sanse da me prevari.

Jos jedna zivotna lekcija koju sam ucvrstio, a koja glasi da mozete jedino sebe promjeniti a ostale nikako. Mozes prema nekom biti najbolji na svijetu, to ga nece navesti da postane bolji ni za promil.

Pozitivno je sto sam opet jako puno vremena proveo s porodicom, valjda na taj nacin perem savjest za sve one dane u buducnosti kad necu imati vremena.
Tako je proslo prvih 10ak dana ovog mjeseca a onda se 11.10 desilo nesto cudno.

Bila me sramota i pisati o izazovu za kilazu jer je bilo jos gore nego na pocetku.
I sad me sramota reci da sam navukao rekord koji ni vaga od 180kg ne moze da podnese ( nije utjeha sto mi niko na svijetu ne bi dao ni blizu toliko ). Vjerovatno je bilo oko 188-189 ( morao sam se osloniti malo prstom ruke o frizider da se zaustavi na 182,5 ).
Nije taj moment presudio, nije  ni strah od smrti, mozdanog, da ce djeca odrastati bez oca...
Sve to je bilo tako i ranije i milion puta sam poceo i odustao.
Cim me nesto razjebe ja bi se prezderavao i osjecao da u tim trenucima mrzim sebe najvise na svijetu.

Cak se nisam ni vagao prije toga vec poslije, onda kad sam odjednom osjetio neki poriv da vise necu pokleknuti.
Taj, nazovimo ga Osjecaj, nisam imao ni kad sam bio na 115, trenirao svaki dan i izgledao top.
Nikad nije bio toliko jak kao sada.
Kao da mi je neko naredio da me vise niko i nista nece sjebati i zaustaviti, kao neko ko ce me cuvati.

6 dana i 4 treninga u teretani s trenerom.
Guram tegove kako ih nikad nisam gurao.
Toliko puta ranije bi na prvi znak otpora odustao, predao se...
Cak i kad lezim, ruke bi mi klonule kad bi pomislio sta me sve ceka.
A sada, samo stisnem sake do boli i kazem da me niko nece zaustaviti.

Ovih 6 dana sam u potpunosti promjenio prehranu.
Prvo sam pazljivo probrao namirnice koje stabiliziraju visok pritisak.
Svaki dan mi pocne sa casom vode s 1/4 limuna i malo cimeta.
Onda dorucak od smjese grckog jogurta i ovsenih pahuljica, banane, malina, par badema, datula i jos poneceg. Rucak pecena riba na maslinovom ulju, onda pilece bijelo meso kuvano s krompirom, kuvana bjelanca jajeta. Nekad neki kuvani kupus umjesto krompira. Zelena salata s kukuruzom, lukom i tunjevinom. Kuvana integralna riza nagusto sa komadicima bijelog pileceg. Kupus salata sa rotkvom, cveklom i tikvicama,  pa jos jedna banana u toku svakog dana, brokula, bareno povrce, gljive itd itd.
Takve obroke sam kombinovao stalno, uz uvijek grickanje 6-7 badema, oraha, neku krusku itd kad bi osjetio glad.
Imam u planu od mesa jesti i dalje samo pilece bijelo i ribu ( tunjevinu, pastrmku, skusu i oslic ).
Jedino cu nekad dodati teletinu i to je to.
Kruh nula, nikakve grickalice, preradjevine, gazirani sokovi, niti ista od bijelog brasna...


U svakom slucaju, sad cu to redovno updejtat, dokle god mislim da ce mi pomoci, i postavljati i neke slike sta jedem.

Kalorije brojim, ali ne striktno.
Tesko je bas izbrojati u jednu koliko ima takav dorucak ili tanjir corbe s kupusom isl ali okvirno znam vrlo dobro i vazem meso itd.
Unosicu oko 1500 do 2000 kalorija dnevno, s tim da ce to biti mnogo blize 2000 nego 1500.
To ce po matematici, uz intenzitet treninga vjerovatno na ovu kilazu rezultirati mjesecnim gubitkom od 6 do 8kg. Mozda malo previse ali umoran sam od citanja i kombinacija.

Jednostavno osjecam da sam na pravom putu i ovako cu barem do Nove Godine, a vjerovatno i dosta kasnije.
Tek kasnije cu razmisljati o keto i ostalome.

Shodno tome, zelim zapeti i u pokeru ovo sta je ostalo do kraja godine.

Stavicu za poker neki cilj koji ce biti min 400 sati, mid 450 i max 500 do kraja godine.

Tako da cu updejtat i broj sati  u komadu.
Kacicu i neke zanimljive ruke, pisati kako se osjecam, updejtati vagu redovno itd itd.

I naravno, nastaviti sa pricom.

Puno srece i pozdrava, pisemo se opet za par dana.

Zadnji popravljao Uskebasi (17-10-2022 02:39:23)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
40

141

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Pocinju ljetnji ispiti te 2002.
Polazem 1 laksi gdje sam dobio 9.
Iako je knjiga imala 800+ stranica nekako je to bilo veoma lako shvatljivo stivo, cak i onima koji su imali mnogo manje sposobnosti pamcenja od mene.
Ustavno pravo.

Za drugi sam spreman 75 posto i odlucujem da prije njega polozim jos jedan koji se i nije ucio iz knjiga vec iz skripti.
15ak stranica skripti iz kojih si dobijao tri pitanja.

Naucis za dan, ma kakvi dan, za 2 sata.

Izlazim i padam.

Pitam se jesam li zaista poludio, kako se to moglo desiti?
Dobio tri najnormalnija pitanja i sve izgrijesio.
Kao da me neko okovao, zakovao, zacarao, prokleo.

Na tom trecem na kojem sam bio na 75 posto trebalo kao prvo proci neki pismeni test da te prime na usmeni i onda ce ti najvecim dijelom ocjena na usmenom zavisiti od pismenog.
Ja na sad mozda 85 posto.
Dolaze na pismenom neka pitanja koja skoro da nemaju veze sa knjigom vec vise kao da su filozofska a ne egzaktna i ja padam na pismenom.

Izlazim u julu na te skripte ponovo.
Znam zareze.
Opet covjek postavio tri najnormalnija pitanja i ja odg nesto a pitam se jesam li to ja ili neko drugi.

Padam opet, nemoguce, nestvarno, ruzan san.
Sad sam zaista siguran da nesto nije u redu sa mnom i da bespovratno gubim razum.
Dobijao desetke iz Rimskog Prava i knjiga od 800 stranica a padam 2x zaredom na 15 stranica neki bzvz predmet.
Tu se ne radi o tome da si to shvatio olako pa nisi naucio ni tih 15 stranica.
Ovo je nesto posve drugo.
Kao da sam Dastin Hofman u Kisnom covjeku.

Jesam li poludio ili sam mozda oduvijek bio lud a sad sam postao jos ludji.
Odlucujem se da taj predmet s filozofskim pitanjima na pismenom prenesem u iducu godinu.

Treba mi 4 polozena kao uslov da upisem trecu godinu, a ja sam u prvom roku polozio jedan.
Prolazi ljeto polako, nesto ucim ali ne bas previse, u takvim okolnostima, kao da se sve skupilo, kao nikad prije, crne misli se roje svaki minut.
Izlazim u septembru na taj gdje sam pao dvaput.

Opet ista stvar, nevjerovatno, nikad ni prije ni kasnije nisam tako nesto dozivio.
Covjek odlucuje da me vise ne gleda i daje mi sesticu.
Sramota, ponizenje.
Kao da u pokeru beatas HS i onda se spustis na nl10 i odigras 500k ruku  s minusm od 3bb.
Osjecam se cak djelimicno sretan s tom 6 jer se ubjedjujes kako je tvoje vrijeme proslo i kako ti ostaju mrvice koje treba da pokupis i da jos budes zahvalan na njima.

Izlazim na treci vrlo lagan u septembru ali ovaj trazi dosta s predavanja nekih zapisanih stvari a manje iz knjige.
Dosta predavanja sam promasio te odlazim kod Danke koja mi daje svoju svesku.

Znao sam skoro sve ali me ovaj uzeo na zub ( prvi put da kazem da ja nisam kriv za nesto ) jer sam fulao predavanja.
Taj cetvrti i najtezi znam skoro sve ali se odlucujem da prije tog izadjem jos jedanput na ovaj jer je bio prije ili tako nesto, iduceg mjeseca.
Ako padnem opet onda mi taj cetvrti nista i ne znaci, u smislu da necu moci upisati godinu.

Jako sam uplasen ovom situacijom, majku uvjeravam da je sve u redu.
Prakticno nemam vise sta da ni ucim niti iz jednog niti iz drugog, ostaje mi samo da ponavljam u sebi gradivo svakih par dana.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

142

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo da se javim s updejtom u kojem ce najmanje rijeci biti o pokeru.
Odigrao sam 36 sati od zadnjeg updejta i to zasad sve ovaj mjesec.
Opet nekih par problema oko programa isl zbog cega sam izgubio dva dana igre i nisam igrao preduge sesije, taman hvatanje prave forme za poslednja dva mjeseca ove godine.

Vazniji je updejt za kilazu.
Danas je dan broj 16 otkako sam poceo.

Nisam poklekao ni u cemu i polako ulazim u semu.
Nakon posta se spremam u teretanu sto ce mi biti trening broj 11 u ovih 16 dana.
Kondicija je puno bolja, ja sam puno bolje i raspolozenije.
Vec se zahuktavamo, kruzni treninzi s tegovima itd, traka, steper ...

Imam trenutno oko 181,5kg.
Cudno je da sam toliko imao i prije 7 dana ali tezina varira jer pijem 4-5 litara vode sigurno, samo na treningu popijem litru i po.

16 dana bez crvenog mesa ( osim par puta kuvanu teletinu ), bez korice hljeba, bez kapi gaziranog.

Poceo sam od prije neki dan ipak unositi vise kalorija, 2k je malo.
Tezicu da to bude puno blize 3k ili 3k, bazalni metabolizam za 135kg sto mi je neki srednjerocni roll je svega 2800 kalorija ( a za moju tezinu je sad oko 3200 ) i ovo vec spada u srednji intenzitet vjezbanja tako da vjerovatno potrosim oko 4200-4500 kalorija sto znaci da radim deficit od mozda 1500 kalorija dnevno, sto bi ispadalo oko 6kg minusa mjesecno.

Ne zelim ici preko toga, kasnije cu teziti da to bude gubitak od 5kg a kasnije i oko 3-4 po mjesecu.
Zelim dati sansu kozi da se vrati sama u normalu a ne da idem na prislilno uklanjanje.
I zbog zdravlja i svega ostalog.
15-18 mjeseci je realan rok da sa 187 koliko sam negdje imao dodjem na oko 107.

Veliki je problem i unijeti 3k kalorija na ovu ishranu kad nema kaloricnog mesa ali cu se truditi, dodacu bademe na 100 grama i orahe isl, bitno je i da nijednom nisam bio gladan ili mozda svega 1-2 puta da sam osjetio glad.

Evo neke slike sta jedem.

Pozdrav do iduceg puta.

https://gyazo.com/255c6c2334c3c3e6a91e76cc4975ab5d

https://gyazo.com/d155dbceaaadeb171b54c3bd2d428681

https://gyazo.com/153d65c960ab0155682620f125e6c2b6

https://gyazo.com/d90e5ddbdbb4fedd63f0052966c1731b

https://gyazo.com/9105781888721d8256291c391c97c1bb

https://gyazo.com/b7cdf8a3df2f2a7662db2b10d876df4f

Zadnji popravljao Uskebasi (26-10-2022 17:19:57)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

143

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Pozdrav, evo kratak updejt oko svega.

I dalje sam posvecen treninzima i ishrani.
Danas je 23i dan kako nisam poklekao i manje vise se svega drzim i pokusavam unositi izmedju 2500-3000 kalorija.
Poceo sam igrati tek 17.10 i na kraju sam zavrsio samo s nepunih 50 sati.
Bilo je bas tesko uskladiti coachinge, treninge i igranje kao i navikavanje na novu ishranu.
U svakom slucaju, treniranje mi je trenutno prioritet, veci i od pokera i svega ostalog.
Zavrsio sam mjesec sa 180,8kg, dakle izmedju 180-181 a 11.10 sam poceo vjerovatno sa 186-187.
Ne pada mi na pamet nikakav expresni gubitak kilograma, zelim da mi to postane stil zivota i navika, tako da cu biti zadovoljan da do nove godine odem na 170, sto znaci nekih 10-11k za dva mjeseca.
Volio bi dati vremena i kozi da se privikava na novo tijelo i gubitak veci od 6kg max po mjesecu ne dolazi u obzir.

Gubitak je vec postao primjetan, izgubio sam i oko 4 cm u struku.

Pokusacu ovaj mjesec ( i iduci ) da sve nadoknadim, startao sam s 13 odigranih sati u dvije sesije ali mozda cu morati da resavam neke privatne probleme pa cu izgubiti neke dane.
Sranje od godine u svakom smislu ali osjecam da sam na pravom putu i da necu odustati.

Ubacim odmah odlomak iz nastavka bio, pa se javljam za 10-12 dana s updejtom oko svega i plus nekih par ruku koje su zanimljve.

Sretno svima.

Zadnji popravljao Uskebasi (03-11-2022 05:19:30)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

144

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ljeto 2002 je bilo psihicki mozda i najteze u mom zivotu.
Vjerovatno sam bio na samoj granici ludila, kojeg bi ponekad s nekim postupcima i prelazio.
Suicidalne misli su se rojile neshvatljivom brzinom, citao bi o tome sve sto sam mogao da nadjem.
Sklonost da sam sebe povrijedim je bila sve vise izrazena.
A ja nisam imao s kim da razgovaram o tome, nisam imao nikoga.
Uzeo bi zilet i radio duboke rezove ispod ramena jer sam zelio da vidim da li sam spreman za bol koja bi trebala da se podnese ako zelis umrijeti.
I danas na tim mjestima na obe ruke su od tog ostali uzasni oziljci, koji su vjerovatno trebali biti i zasiveni ali su ruzno zarasli.
Kad me neko i danas vidi tako, prvo pitanje u cudu bude, sta ti je to, i uvijek slazem da sam davno pao u neku bodljikavu zicu koja mi je to napravila.
Nekako sam bio spreman za to, osjecao sam se spreman.

Ponekad ne bi spavao namjerno po dva dana, i u tim okolnostima kao da bi sve bilo lakse za uraditi to, kao da sam u uslovima nesanice koja je prisilno izazvana,
mogao da vidim svijet iz nekog drugog ugla, kao da mi se stanje svijesti mijenja.
Takav cin je morao da ima opravdanje koje bi sve vise nalazio u tome da sam u pravu, da je to priroda svijeta i da oni koji ranije odu treba da budu sretni jer su ranije rijesili tereta.

Citao bi i najgoru literaturu koja se mogla naci u takvom stanju duha.
Jesenjina i danas znam napamet na desetine pjesama, Jade mladog Vertera, svako stivo o izvornom Budizmu, Sopenahuera, psiholoske traktate...
Svake sekunde su mi se u glavi rojili citati o svemu tome, koje bi toliko puta ponovio u sebi.

Seneka: * Zar ne vidis put do slobode, zasto me to pitas? Vidis li onu strmu liticu, vidis li onu bocicu s kukutom?
Ti me pitas koji je put do slobode a ja ti kazem. Svaka vena u tvom tijelu. *

Sopenahuer: * Ako si jedan svijet izgubio, ne tuguj, jer nije nista. A ako si jedan svijet dobio, ne raduj se, jer nije nista. Prolaze bolovi i slasti. Prodji pored svijeta, jer nije nista.*

Buda: * Jesam je uzaludna misao, nisam je uzaludna misao, bicu je uzaludna misao, necu biti je uzaludna misao. A uzaludne misli su kao neka bolest, kao rana, kao trn. *

Takvo stanje je jos vise povecalo ionako visoku stopu hipersenzibilnosti.
Umirao bi od bola kad bi vidio gladnog psa na ulici, zgazenu macku, pitajuci se zasto svijet mora da bude bas ovakav.
Plakao bi danima i danima, kao mlada grana ostavljena na nemilost snaznoj oluji.
Sve oko mene me lomilo.

Toliko da sam sve to vise shvatao kao neminovnost koja se i ne moze promjeniti jer je to moja sudbina, a od sudbine nema smisla bjezati.

Zanimljivo je kako u takvom stanju svijesti nikad nisam posegnuo za nekim opijatima.
Nikad u zivotu nisam pio, nisam uzeo neku drogu, niti travu, nikad nisam pusio i nikad nisam pio cak ni kafu.
Nisam popio aspirin niti kafetin.
Uvijek sam zelio da mi glava ostane sto cisca i neke emocije za koje prosjecan covjek treba poticaj, uvijek sam mogao da dozivim bez ikakvog dodatka.


Vjerovatno danas ovo ne bi pisao da nisam imao podrsku od Mikija.

Miroslav, ili Miki kako ga je cijeli grad zvao, je bio par godina stariji od mene.
Nije bilo osobe koja ga ne bi mogla voljeti.
Miki je bio nevjerovatno pametan lik, sa 16 godina je pisao knjige, imao imidz klasicnog pankera s dugom kosom i neobicnim stajlingom.
Ali nikad nikome nije naudio, niti blizu tog.
Bez ijednog razloga, kad je imao oko 17g, pokupila ga je retardirana policija u nasem gradicu, odreda nepismeni ljudi koji nemaju veze s zivotom.
Zlostavljai su ga cijeli noc u stanici, pretukli i polomili.
Gasili cigare na njemu.
Pravda je bar djelimicno zadovoljena mnogo godina kasnije.

Nakon tog dogadjaja, ali i mnogo prije Miki je bio idol svih 30g- ljudi u gradu.
Taj dogadjaj ga je ucvrstio kao neprikosnovenog idola.
Ako bi svi u gradu rekli *sta ima* a Miki rekao *kak ima*, od tog dana bi svi rekli *kak ima*.

Upoznali smo se u toj prastaroj teretani, u koju je in poceo da dolazi, kad sam ja imao 21g a on nekih 25g.
U toj fazi je on vec prosao identicne misli koje sam ja vec imao, i sve vise je pricao o Bogu i kako se nasao u tome, od totalnog ateista i blasfemiste.
Iako ja Boga nisam nasao ni tad, a ni sad, niti sam ikad pokusavao da ga trazim onako kako to vecina ljudi zamislja, Miki mi je mnogo pomogao.
Cesto bi setali uz Savu i pazljivo bi slusao moje probleme, pricao mi detaljno kako je on to sve prosao kao i ja ali nije pokusavao da me okrene nekom Bogu isl
jer je vidio kako to ne zelim da prihvatim ni po koju cijenu.
Cesto bi mi govorio da to izbacim, da zivot ide dalje, da imam razloga da budem ziv, kako imam dobar izgled, inteligenciju, a uskoro cu imati i obrazovanje itd.

Puno mi je znacilo to sto mi je govorio, i iako su moja stanja i vizije i dalje bili vrlo teski, kao da se nazirao neki zracak sunca koji ce povremeno da me obasja i dati mi snage da zivim,
prije nego sto ga opet zakloni ogromni, tamni oblak.

Zapravo, ja od slicnih uvjerenja koja sam imao tad, nikad nisam ni odustao.
Zauvijek su ostala tu, preplicuci se s mojim zivotom.
Jedino sto sam nasao nacin da nadjem vise kontraargumenata zasto ne smijem dopustiti da me sve to opet odvuce na najmracniju stranu, kao nekad.
Nekad je se s tim nemoguce boriti i doDju dani kad opet osjecam da mi zemlja propada pod nogama, nekad je podnosljivo, nekad ne mislim na to.

Nastavljamo...

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

145

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo me s updejtom.

Odakle krenuti?

Ajmo prvo poker.
Opet ne igram, pauziram po dva dana pa treci igram.
Daleko od toga da gubim ili da sam na nuli, kad pogledam cijelu godinu u kojoj sam trebao odigrati najvise a odigrao sam najmanje cini mi se kao da je najsjebanija ali po rezultatima i nije toliko.
Jedini razlog za zadovoljstvo bi trebao da imam sto odrzavam uvijek isti winrate i sto sam u ovoj godini dosta toga naucio.

Sutra cu zavrsiti omanji blok casova sa Grujom koji igra nl500-2k, koji je bio Galetov i Kikijev najbolji ucenik, a znamo ko su njih dvojica a posebno Gale.
Uz neke ranije grupne casove koje sam imao dosta mi je pomogao da shvatim neke stvari i zahvalan sam zbog toga.

Dosta sam radio i neke casove oko Pia i Gtowizarda s dva decka na skajpu, od kojih jedan zna masu stvari oko toga iako rezultati to ne prate jer je vise ucio nego igrao, pa ja njima pomognem oko fisheva a oni meni oko Pia.

Nisam neki ego manijak koji ce se predstavljati kao da se rodio naucen, i ja sam u stalnoj fazi ucenja i to je jedini nacin da se opstane u ovom svijetu.

Umjesto 2000 sati ova godina ce biti vise na 1000 sati, tj mozda na 1050-1100, jer sam trenutno na oko 830.
Sramota jeste, i malo sam se umorio od ovoga iako nisam nikad davao neke posebne izgovore i puno tog loseg se desavalo u ovoj godini, nekako mi je glupo svaki post pocinjati s nekim opravdanjem sebi ili prostim davanjem razloga zasto ne radim ono sto moram.
Od korone u drugom mjesecu, depresija, preseljenja u ovu sobu, bildanja najvise kilograma u istoriji, gubitkom previse energije na skolu s previse opustenim ljudima i par scamova koji su se desili ( od cega me posebno potreslo sto su bili na preporuku a ne moja procjena ), nista od tog nije izgovor.

Ali sve to bas ubije u covjeku volju za igrom.
Ali vjerovatno i godine stizu.

Do kraja godine vjerovatno opet necu previse moci odigrati jer cu imati barem 10 dana minimalno na razna putovanja po ex Yu da bi rijesio jedan vazan zivotni problem.
Mogu samo izraziti nadu da ce iduca godina biti bolja i da bi bilo super da ona bude tih 2000 sati i da cu do kraja godine pripremiti sve preduslove da se to desi i da se vise necu sramotiti.

Jedna stvar na koju sam jako ponosan je sto mi se jos ljetos javio decko koji igra nl 400+ na aplikacijama a nikad nije koristio Hud pa je htjeo uzeti par casova da mu pokazem exploite oko Huda, i onda me pitao jel moze slusati i njegov prijatelj koji igra nl10.
Nije mi to smetalo pa sam rekao da moze i onda se ispostavilo da sam tim potezom dobio mnogo.

Prijatelj taj, koji je extra decko u svakom smislu i poker mu nije primaran u zivotu ipak je zelio da nauci sve oko tog i zelio je da dobije moj kompletni game tree ( uz obecanje da nikom nece dijeliti ) i dogovorili smo da to krenemo otprilike dva puta nedeljno uz sesije od sat i po vremena, za sta ce mi biti vise nego pristojno placeno.

To mozda cak bude i 50 sesija ako bi isli detaljno a hocemo, jer ga zanima sve, pa i najmanje sitnice preflop itd.
Osim toga, moci cu se podsjetiti i ja mnogih stvari i te videe cu moci okaciti na neki privatni you tube kanal kojem ce ucenici imati pristup itd.
Osim tog, kod njega mogu uvijek zamjeniti kripto za cash po najboljim cijenama sto mi je jos i puno vaznije od ovog prvog.

Isplati se biti dobar ipak, da sam bio djubre pa rekao da on ne moze slusati ne bi bilo nista od svega toga  big_smile


...................................................................

Sto se tice treninga, nije mi poznata precizna kilaza, pijem dnevno 4-5 litara vode pa varira, ali sam prije 4 dana bio na najnizoj tj 178,4kg pa cu racunati da je barem toliko realno stanje, jer sam se manje vise svega pridrzavao.

I dalje ne jedem hljeb, gazirano nula, slatko nula, uglavnom ono sto sam stavio na slikama i ide to do 3k kalorija dnevno.
Bilo bi odlicno da do kraja mjeseca bude 175 i onda zadnji mjesec jos 5-6 max minus i da u novu godinu udjem sa manje od 170kg.

Nisam trenirao zadnjih 4-5 dana jer se nikako nisam mogao uskladiti s coachinzima i obavezama.
Ali trener od sutra radi narednih 20 dana prvu smjenu, pa ce biti prilike.
Definitivno sam postao osjetno jaci, tih 10ak kg minusa se vidi i na odjeci i opstem izgledu i to mi je nekako daleko najveci prioritet u  zivotu.
Jebo poker, pare i sve, ako me rokne mozdani.

...................................................

Sto se tice nastavka price, mjesecima nisam imao inspiracije, stigao sam do toga da nemam vise spremne nastavke ( tj napisao sam 10 nastavaka koji se ticu pocetka igranja aparata ali moram napisati jos par postova za period od ovog poslednjeg posta na forumu do tih 10 nastavaka o aparatima ).
Mozda to uradim veceras, tj vjerovatno hocu jer bi me nekako smirilo, ne znam kako, jednostavno se osjecam tako.
A imam i bar neki osjecaj da sam koristan i da sam nesto uradio sta treba.

Izvadio sam i 10ak ruku, kako sam vec obecao, iz zadnjeg perioda, bad beatova, blefova, callova itd pa okacim u postu ispod sve.

Pisemo se opet ubrzo, hvala vam na citanju i sretno.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

146

Re: Uske 2000 sati za 2022.

https://h2n.blob.core.windows.net/hands/hpgWUcZhNX1hePJ8dHRQHw==.png

VS REG

....................................................................................................


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/Dt4AKr5eKgDqJR8US3hymA==.png

BOT


...............................................................................................................


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/5NQFXv3kq4GpZv7dJ63QUw==.png

REG


.....................................................................................................................






https://h2n.blob.core.windows.net/hands/Q46ohKylWrBRzJLpAUzaEw==.png


REG


..............................................................................................................


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/Ae9yLIoNAsqY_u0jkrj9FA==.png


REG


..........................................................................................................


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/bW67P60gLMjq6kZ9dZOZpw==.png


FISH

.................................................................................................................


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/OMAoytHQ-rv12kiHiEZJ_g==.png


FISH

.................................................................................................................


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/Bvv2XWwSxIq3yi6sg5nfzA==.png

REG

......................................................................................................................


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/O-IVBq6_JcIgztVzDj3RTg==.png

REG

........................................................................................................................


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/IGug23KVf4iZSdaw3x2W5g==.png


REG

...........................................................................................................................

https://h2n.blob.core.windows.net/hands/toSrNKgz7UD7hf9TdtZx7Q==.png

FISH

Zadnji popravljao Uskebasi (14-11-2022 04:03:00)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

147

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Spremam se za ta dva ispita, tj ponavljam ono sto vec znam odavno.
Trebaju se odrzati u razmaku od tri dana.

Izlazim na prvi.
POcinjem konvencionalno, covjek me prekida i kaze ajde sta pricas to, predji na stvar.
Reseta me i kaze, sto nisi dolazio na predavanja?
Gledam zbunjeno, ne znam sta da odg, gleda index i kaze ajde dodji opet za koji mjesec da jos malo utvrdis.
Objasnjavam zasto to, zavisi mi upis godine od tog, nek me pita sta hoce, sve sam znao ali nema vajde.

Izlazim sokiran, odsjecen, ubijen ...

Na taj sad i ne vrijedi da izlazim kad mi nista nece znaciti za upis, jedino ce mi olaksati mozda kasnije i to je to.

Vracam se kuci busom, a u glavi mi bubnja samo da cu morati obnoviti godinu i da je ovo mozda i kraj mog studiranja.
Doveo sam se u tu situaciju od drugog najboljeg studenta.

Majci jos jednom lazem da cu rijesiti i da se ne sekira.
U tom stanju odlucujem da necu ici na taj ispit za tri dana, a nismo ni imali bas nista novca da odem na put.

Onda im oboma govorim sta se desilo.

I opet kontra, kad sam ocekivao da ce biti sve najgore, majka mi daje podrska i kaze da se to moze svakome desiti a i otac je bio dobro raspolozen.

Osjetio sam ogromno olaksanje.
Obnovio sam godinu i cekao rokove za iduci put.
Ucim ostale predmete vrlo malo.
Ne sjecam se da li sam mogao polagati u zimu 2003 ali mislim da nisam iz ko zna kojeg razloga kojeg se vise i ne sjecam.
Cekam ljeto a u medjuvremenu cijelu zimu provodim u Kazablanci i dosta se bolje osjecam mentalno.
Kazablanka je bila kafana u kojoj je bila jedna od nekoliko kladionica u mom gradu a uz to i bilijar i nekoliko poker aparata koji su bili prenamjesteni od strane gazde koji je i tad ali i danas jedan od
najvecih olosa kojeg sam sreo u zivotu.
Zvao sam ga krivonogi patuljak i to ime mu je savrseno pristajalo.
Iako su neki ljudi tamo dolazili i po 15 godina i raskucili se bukvalno, nikad nisu popili pice od gazde.
Sve mi je bilo jasno ali da namjestis poker aparat da ne moze dati fles rojal i pet istih nikad, tj da to obrises iz programa, to nikad nisam vidio u zivotu ni prije ni kasnije.
Znaci, moze neko izgubiti milijarde na tom poker aparatu ali on ti nece dati fles rojal ni na najmanjem ulogu.
I jos jedna stvar koja je strahovito vrijedjala inteligenciju i onog najglupljeg covjeka ali to vecina zapravo nije ni primjecivala.
Taj poker aparat je imao duplo okretanje, tj kad bi dobio prolaz ( par JJ ili jace ) mogao si ako zelis da jos jednom zastopas karte i okrenes dijeljenje a on bi ti za to uzeo velicinu uloga.
NIKAD, ALI NIKAD u istoriji se nije desilo da je iko dobio nesto jace od onoga s cim je posao.
Dakle, ako si dobio prolaz sa AA i odlucio da jos jednom okrenes tri karte i za to platis ulog, NIKAD NE BI DOBIO NISTA JACE OD TOG, NIKAD TI NE BI DOSLA NI DVA PARA, vec iskljucivo bi ostao to s cim si posao.

Ali ljudi su igrali, bilo je para, granica netom otvorena, ljudima to nije bilo vazno, a niko nije kako sto sam rekao i razmisljao o tome.
Vjerovatno je zaista grijeh da neko toliko glup zadrzi pare koje ima, ljudi koji takve stvari ne mogu ili ne zele vidjeti vjerovatno nemaju veci IQ od 75.

U mom gradicu cvjeta trgovina, svako nesto zaradjuje, osim mene.
Nemam nista da bi nesto poceo.
Razmisljam da radim kao konobar ili tako nesto ali se kompleksi zbog kose produbljuju i vec se krijem ispod kape cijelu zimu.
Sad je vec vrlo vidljivo.

I dalje igram kladu za marku ili dvije i ne izlazim iz Kazablanke.

Lokalni likovi po cijeli dan igraju bilijar u pare a ja sjedim i gledam.

Saroliko drustvo.

Vladimir koji je danas varilac a ranije konobar, koji je tad imao oko 30godina, i bio ubjedljivo najbolji od njih i zivio od njih.
Bosko koji je tad imao oko 35g i igrao solidno ali imao dosta problema u glavi i kojeg je kocka unistila i koji ni u jednoj igri koju je igrao u zivotu nije bio dobar, vec totalni fish.
Goran, razmazeni advokatov sin.
Neki random Kinez i njegov prijatelj koji su drzali radnju u gradu pa su igrali.
I Davor, stariji od mene 2-3 godine, o kojem cu kasnije isto puno pricati.

Nekako sam se tu osjecao ugodno, nekad bi od mame dobio marku dvije za kladu, nekad bi me neko od njih castio pa me prisustvo tamo bas na neki nacin smirivalo.
Uvijek bi sacuvao marku ili dvije za nocni tiket za NBA pa bi onda po cijelu noc pratio rezultate na teletextu.

Nastavak iduci put, pozzz...

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

148

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo, prodje i ovaj mjesec u kojem sam zadnji session imao prije 17 dana.

Totalno out od pokera.
Ganjao svo vrijeme da nesto kupim sto mi je najbitnije, i na kraju nisam uspio ( ne mojom krivicom ).
Izgubio sam na to u totalu barem 7-8 cistih dana i stalno bio iskidan na sve strane.
Na sve to cerkica ima temperaturu koja ide i do 40, upala grla i traje vec predugo, zeli da budem uz nju stalno.
Ali se stanje ipak poboljsava.

Po svemu sudeci, nakon ovolike pauze, ovaj mjesec ce mi biti hvatanje forme za iducu godinu.
Iduca godina kao iskupljenje za ovu i sve prosle, opet cilj od tih famoznih 2000 sati, iako nemam pravo na optimizam.
U ovoj sam imao samo bljeskove a kontinuitet nikakav.

Ok, idem uhvatiti barem formu u ovom mjesecu ali vec sad se uzasavam bola i smetenosti koji cu osjetiti kad se, nakon ovolike pauze, pocnem gubiti na 6 tabli.

Za treniranje sam vec bio bolji.
Nisam poklekao, imao sam 15ak treninga u teretani, unosio oko 2500-3000 kalorija.
Jedino sam malo vise poceo jesti neka kaloricnija mesa jer je pretesko unijeti toliko kalorija od ribe, piletine i salata.

Rezultat je ok i zadovoljan sam jer zaista zelim sebi dati dovoljno vremena da mi to postane nacin zivota.

Prosli mjesec sam poceo sa 180-181kg, u ovaj ulazim sa 176,3
Znaci nekih 4-4,5kg manje ali su puno vise isli centimetri.
Nek ovu godinu zavrsim sa nekih 171-172 i bice ok.

Iduci put, za koji dan, updejtam bio, imam jos 3 ili 4 posta do dijela o aparatima i njih sam ispisao vec 17-18 unaprijed.

Jos bi samo zelio dodati ( a ovo cu ponavljati cesce ), da mi je Ziga dao malo bolje dealove jer imam dosta ljudi kod njega pa mi se otvara prilika da zaradim 3-4 posto od necijeg rejka a da dam nekome njegov deal koji je veci nego da sami dodjete kod njega.
U prevodu, vi bi imali malo bolji deal nego da se sami obratite Poker Prou a ja par posto od rejka, pa super za obje strane.

Tako da ako neko cita, a hoce igrati na aplikacijama, GG ili bilo kojoj sobi iz Pokerpro ponude, moze da me kontaktira.
Ili ako ima stare naloge a hoce nove s boljim rb isl.

Eto, pisem nastavak za koji dan.
Pozdrav.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uskebasi napisao:

Evo, prodje i ovaj mjesec u kojem sam zadnji session imao prije 17 dana.

Totalno out od pokera.
Ganjao svo vrijeme da nesto kupim sto mi je najbitnije, i na kraju nisam uspio ( ne mojom krivicom ).
Izgubio sam na to u totalu barem 7-8 cistih dana i stalno bio iskidan na sve strane.
Na sve to cerkica ima temperaturu koja ide i do 40, upala grla i traje vec predugo, zeli da budem uz nju stalno.
Ali se stanje ipak poboljsava.

Po svemu sudeci, nakon ovolike pauze, ovaj mjesec ce mi biti hvatanje forme za iducu godinu.

Zdravo Uske. Opet ja na neku drugu temu jer Sam nesnadjen totalno. Zelim da tinse zahvalim ona metoda preko Skrill srbija mi je uspjela ovaj momak Rado super fer I posten poso. Tako da hvala do neba jer sad znam da ima metoda.
Uplaticu 400e za pocetni bankroll pa bih probo grindati micro cash dok Malo ne ojacam. Da li imas nekubdobri sobu sa dobrom rakebackom I soft fieldom da se moze igrati iz drxava sa balkana.
Da li je moguce da ocekujem da mogu nesto napraviti sa pocetnim rolombod 400 e.
Hvala Jos jednom Puno lijepo je znati da I dalje ima onih dobrih.
Iduca godina kao iskupljenje za ovu i sve prosle, opet cilj od tih famoznih 2000 sati, iako nemam pravo na optimizam.
U ovoj sam imao samo bljeskove a kontinuitet nikakav.

Ok, idem uhvatiti barem formu u ovom mjesecu ali vec sad se uzasavam bola i smetenosti koji cu osjetiti kad se, nakon ovolike pauze, pocnem gubiti na 6 tabli.

Za treniranje sam vec bio bolji.
Nisam poklekao, imao sam 15ak treninga u teretani, unosio oko 2500-3000 kalorija.
Jedino sam malo vise poceo jesti neka kaloricnija mesa jer je pretesko unijeti toliko kalorija od ribe, piletine i salata.

Rezultat je ok i zadovoljan sam jer zaista zelim sebi dati dovoljno vremena da mi to postane nacin zivota.

Prosli mjesec sam poceo sa 180-181kg, u ovaj ulazim sa 176,3
Znaci nekih 4-4,5kg manje ali su puno vise isli centimetri.
Nek ovu godinu zavrsim sa nekih 171-172 i bice ok.

Iduci put, za koji dan, updejtam bio, imam jos 3 ili 4 posta do dijela o aparatima i njih sam ispisao vec 17-18 unaprijed.

Jos bi samo zelio dodati ( a ovo cu ponavljati cesce ), da mi je Ziga dao malo bolje dealove jer imam dosta ljudi kod njega pa mi se otvara prilika da zaradim 3-4 posto od necijeg rejka a da dam nekome njegov deal koji je veci nego da sami dodjete kod njega.
U prevodu, vi bi imali malo bolji deal nego da se sami obratite Poker Prou a ja par posto od rejka, pa super za obje strane.

Tako da ako neko cita, a hoce igrati na aplikacijama, GG ili bilo kojoj sobi iz Pokerpro ponude, moze da me kontaktira.
Ili ako ima stare naloge a hoce nove s boljim rb isl.

Eto, pisem nastavak za koji dan.
Pozdrav.

00

150

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Pozdrav, drago mi je da je uspjelo.

Ajd me dodaj na skajp ako mozes, pa cu ti nesto preporuciti za te uloge.
A sta mozes ocekivati zavisi od tebe.

Skajp:

lesliealdridge1

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00