Re: Trajanje downswinga?

knez napisao:

beskonacno. ali stvarno beskonacno. sad

bar te ne zovu placko  cool

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Trajanje downswinga?

evo ako pomaže, meni blizu 2 mjeseca već traje ... - 26 BI ... s time da sam na početku krenuo igrat veći level, pa se ubrzo spustio i tu gubim još više ... al šta sad big_smile takav je život, ne ?  wink

00

Re: Trajanje downswinga?

dfable napisao:
4ladX napisao:

edit: dfable, imas na 2p2 poveci broj ljudi koji su bustali bar 90% rolla jer su mislili da igraju odlicno i da samo treba izgurat kroz coolere u tom danu i da nece gledat u cashier kad opa, nije bas tako bilo  big_smile

  big_smile   big_smile   big_smile

Dobro, ali kao šta si rekao, ne vjerujem da se to može dogoditi samo tako nekome tko nije baš početnik (nadam se, budem javio  lol  ).

Pitaj Tilta...

00

29

Re: Trajanje downswinga?

lol   lol   lol   lol  Tilt, molim izjasni se  lol   lol   lol   lol

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Trajanje downswinga?

ja sam imao -60 BI downswing, i tad sam runnao u jednom trenutku 92 BI ispod EV-a, ali sve se to vratilo. U plusu sam, još dobrano runnam ispod EV-a ( nekih 50 BI ), trebao sam move - upati u limitima, ali sam morao kupovati novi laptop, monitor i još neke sitnice tak da ću se još neko vrijeme yebavati na ovim limitima. I downswing i upswing teoretski mogu trajati beskonačno dugo ( naravno vjerojatnosti za to su mizerne ), pa ti nitko ne može teći kolko će točno trajati. Sere mi se kada vidim neke likove koji na 3000 games nisu imali veći downswing od - 15 BI...

00

Re: Trajanje downswinga?

4ladX napisao:

edit: dfable, imas na 2p2 poveci broj ljudi koji su bustali bar 90% rolla jer su mislili da igraju odlicno i da samo treba izgurat kroz coolere u tom danu i da nece gledat u cashier kad opa, nije bas tako bilo  big_smile

fkt brijem da moraš bit retardiran da ne znaš kak si otprilike session +-, a ziher ne može bit varijanca 40ak BI (što bi recimo bilo 90% rolla) a da ti to ne vidiš u igri...

00

32

Re: Trajanje downswinga?

rekoh "pocetnici i manje iskusni" i "20bi rule" big_smile

00

33

Re: Trajanje downswinga?

Prava tema za mene. Sad kuzim da do prije 20 dana nisam znao sta je downswing.. Otkad sam uzeo stejk odigrao sam 30-ak k handova ja mislim, ne da mi se gledat u HEM sad. Promjenio sam 2 sitea, i dosad ni na jednom siteu ni u jednom trenutku nisam bio u plusu. Taman par dana krene lijepo, konacno mislis da je zavrsilo sranje, i onda u jednom sessionu izgubim sve sto sam mukotrpno grindao 5-6 dana. Osjecaj je odvratan, sve vise sumnjam u sebe, nemam pouzdanja vise u nista, ne znam kad dobro igram, ne znam kad tiltam. Iskreno se nadam da ce na Ciovu krenut bolje, jer mislim da ce bit lakse igrat kad ce nas bit vise, i mislim da cu lakse to sve podnosit. Nisam nikad imao ovakav downswing sa svojim novcima, ali imao sam downswinge, i mislim da je gore ovo kad sjebes neciji stake.

00

34

Re: Trajanje downswinga?

Šta se to događa, punk k. forumaša u jeb. downswingu?!?!  yikes

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Trajanje downswinga?

Moj prvi do sada i odmah momacki....vec dva i pol mjeseca nikako na zelenu granu!

00

36

Re: Trajanje downswinga?

@roba,tilt

to mene hebe, zato me nije bilo neko vrijeme na forumu jednostavno sve kaj sam mislio da je dobro više nisam siguran, počeo sam miksat svakave igre, neznam teško je igrat 3 tj. na bed runu, i ok ak si BE ali kad te gura dole to je bed, s tim mislim ja stvarno mogu igrat low variance poker, ali ovo kad ti konstantno dobivaš second nuts nema tu pomoći, bacit nemožeš a dobit isto tak

00

Re: Trajanje downswinga?

iAcesHigh napisao:
Rear_Admiral napisao:
dfable napisao:

Ja sam isto bustao roll par puta, uvijek radi tilta. Problem je kod početnika šta miješaju downswing sa lošom igrom + tilt = busted. Ako je netko dobar igrač neče nikada bustati roll, a swingowa če uvijek biti. Isto tako mislim da je problem ne iskorištavanja dobrog runna. Znam po sebi da sam u dobrom runnu razmišljao na način - odlično, danas sam up 10BI, dosta mi je za danas. Ako smo u dobrom runnu, treba nastaviti igrati i iskoristiti taj dobar run. A kod downswinga se događa upravo suprotno, nikada ne kažemo - jbmu, danas sam 10BI u minusu, dosta za danas, nego želimo biti taj dan BE i tu počinju pravi problemi smile
Ok, sada sam počeo filozofirati  big_smile

Ovo je toliko točno da boli, već par puta sam htio ovo napisati na forumu, ali nije bilo prilike tongue
Točno to je meni problem, kad me jako ide onda mi se neda igrati, a kad me ne ide onda bi igrao i igrao, nešto totalno suprotno od idealnog...
Bravo za post!!

downswing i upswing nema veze s time igraš li 24 sata u komadu ili 24 dana po sat vremena...

U ta dva posta se ni ne spominje takva veza. Samo potvrđujem i iznosim činjenicu da ako me dobro ide, manje igram, ako me loše ide više igram. A idealno bi bilo da je obratno jer bolje igraš kad se osjećas samouvjereno.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

38

Re: Trajanje downswinga?

Ono šta me najviše zabrinjava je ovoliki interes za ovu temu hmm

00

39

Re: Trajanje downswinga?

Trebalo bi prvo objasniti i naglasiti da downswing ovisi o winrate-u i o igri koji igrate. Isto ovisi o stilu koji igrate (TAG, LAG...)
U različitim igrama i varijantama pokera, različiti su prosječni swingovi. Tako je nekome 20buyina normalan downswing, a nekome drugome 60 buyina.

cgreen napisao:

Tak mi i ovi likovi kao mercier, elky i sl. nisu jasni, pa ne može skill tolko značiti na tak velikom fieldu.

U live su puno veči winrate-ovi nego online, što znači manje downswingove. Isto tako, odigra se malo ruku. Pa tako netko može biti i 10 god na upswingu (ili downswingu). Zamisli samo kolko nekome tko igra live treba da odigra 150k ruku (1 mjesec mojeg grindanja).

00

40

Re: Trajanje downswinga?

@kariik

na forumu je preko soma ljudi (znam da svi nisu aktivni al ajde), naravno da ih nekolicina bad runa, meni je sam žal da sam među njima

Zadnji popravljao cgreen (09-07-2010 17:54:04)

00

41

Re: Trajanje downswinga?

cgreen napisao:

meni je sam žal da sam među njima

ratnik ne zali sam sebe. ratnik ne poznaje prepreku.

00

Re: Trajanje downswinga?

roba59 napisao:

Trebalo bi prvo objasniti i naglasiti da downswing ovisi o winrate-u i o igri koji igrate. Isto ovisi o stilu koji igrate (TAG, LAG...)
U različitim igrama i varijantama pokera, različiti su prosječni swingovi. Tako je nekome 20buyina normalan downswing, a nekome drugome 60 buyina.

cgreen napisao:

Tak mi i ovi likovi kao mercier, elky i sl. nisu jasni, pa ne može skill tolko značiti na tak velikom fieldu.

U live su puno veči winrate-ovi nego online, što znači manje downswingove. Isto tako, odigra se malo ruku. Pa tako netko može biti i 10 god na upswingu (ili downswingu). Zamisli samo kolko nekome tko igra live treba da odigra 150k ruku (1 mjesec mojeg grindanja).

I pola godine grindanja normalnih ljudi  lol

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

43

Re: Trajanje downswinga?

@roba

znači moguče da je uzmimo mercier u pravo vrijeme na pravom mijestu mislim ne sumnjam ja da je on heben igrač, la kužiš kaj mislim
Zato ja velim helmuth je valjda pol života bil na upswingu a sad bu ostalu polovicu na downswingu  big_smile
Idem ja vidjet kaj su meni danas zvjezde namijenile, sam kaj neznam u kojem je stadiju ipoker, valjda su sve sredili do sad

00

44

Re: Trajanje downswinga?

cgreen napisao:

@kariik

na forumu je preko soma ljudi (znam da svi nisu aktivni al ajde), naravno da ih nekolicina bad runa, meni je sam žal da sam među njima

ne znam koliko ih ima,ali mi se čini da su u ovoj temi manje više svi koji su aktivni po forumu sad

00

45

Re: Trajanje downswinga?

"whether he likes it or not, a man's character is stripped at the poker table; if the other players read him better than he does, he has only himself to blame. unless he is both able and prepared to see himself as others do, flaws and all, he will be a loser in cards, as in life."
- anthony holden

00

Re: Trajanje downswinga?

Ja to sve gledam na drugi nacin.
Smatram da svi ljudi imaju vise/manje istu kvotu srece.
Jedino je razlika u tome sto netko ima kratke periode dobre/lose srece, a netko duge.
Hocu reci da te karta moze srati pola godine, a onda nist 2 godine, pa opet dobro godinu, pa lose pola godine, pa dobro godinu, dok se to nekome moze desavati u rasponu od tjedan dana.

Ja ne vjerujem u sretne ili nesretne ljude. Svi smo mi isti.

Jedina razlika je sta ce dobar igrac svoju dobru srecu naplatiti maximalno,a los nece.
Skill u pokeru donosi svega 5-10% zarade i to je konacna zarada. Sreca je svima povremeno naklonjena ili ne naklonjena, al kad se to u vremenskom pogledu ispegla, skil ce ti donjeti tih 5-10% profita na svu lovu koju si okrenio u oba smjera.

00

47

Re: Trajanje downswinga?

rounder1984 napisao:

Ja ne vjerujem u sretne ili nesretne ljude. Svi smo mi isti.

Jedina razlika je sta ce dobar igrac svoju dobru srecu naplatiti maximalno,a los nece.

+99

00

Re: Trajanje downswinga?

dfable napisao:

Ja sam isto bustao roll par puta, uvijek radi tilta. Problem je kod početnika šta miješaju downswing sa lošom igrom + tilt = busted. Ako je netko dobar igrač neče nikada bustati roll, a swingowa če uvijek biti. Isto tako mislim da je problem ne iskorištavanja dobrog runna. Znam po sebi da sam u dobrom runnu razmišljao na način - odlično, danas sam up 10BI, dosta mi je za danas. Ako smo u dobrom runnu, treba nastaviti igrati i iskoristiti taj dobar run. A kod downswinga se događa upravo suprotno, nikada ne kažemo - jbmu, danas sam 10BI u minusu, dosta za danas, nego želimo biti taj dan BE i tu počinju pravi problemi smile
Ok, sada sam počeo filozofirati  big_smile

u potpunosti se slazem,iz iskustva..

nadodao bih nesto.. igrao sam na ovim sajtovima: bwin,bet at home,party poker,starsi i tilt. i na svakom jebenom sajtu sam krenu sa nekom sicom ili sa no deposit i na svakom sam se digao na 200-300 dolara.. i svagdje gdje sam isplatio dio love,odmah me iduci dan pobrao downswing,al bas na svakom od ovih 5.. meni je to nes precudno..

upravo mi se to dogodilo opet na bwinu.. po drugi puta!!
nisam igrao tam tri mjeseca i opet ista prica..
isplata = downswing

00

Re: Trajanje downswinga?

Rear_Admiral napisao:

U ta dva posta se ni ne spominje takva veza. Samo potvrđujem i iznosim činjenicu da ako me dobro ide, manje igram, ako me loše ide više igram. A idealno bi bilo da je obratno jer bolje igraš kad se osjećas samouvjereno.

pa zar ne bi onda idealno bilo da u oba slučaja igraš jednako dugo jer i ako te loše ide, a igraš dobro i ne tiltaš nema razloga da prije prekineš nego kad te ide... smile

tonkobonko napisao:

u potpunosti se slazem,iz iskustva..

nadodao bih nesto.. igrao sam na ovim sajtovima: bwin,bet at home,party poker,starsi i tilt. i na svakom jebenom sajtu sam krenu sa nekom sicom ili sa no deposit i na svakom sam se digao na 200-300 dolara.. i svagdje gdje sam isplatio dio love,odmah me iduci dan pobrao downswing,al bas na svakom od ovih 5.. meni je to nes precudno..

upravo mi se to dogodilo opet na bwinu.. po drugi puta!!
nisam igrao tam tri mjeseca i opet ista prica..
isplata = downswing

nemojmo opet o tim teorijama zavjere smile

Zadnji popravljao iAcesHigh (09-07-2010 18:57:17)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

50

Re: Trajanje downswinga?

rounder1984 napisao:

Ja to sve gledam na drugi nacin.
Smatram da svi ljudi imaju vise/manje istu kvotu srece.
Jedino je razlika u tome sto netko ima kratke periode dobre/lose srece, a netko duge.
Hocu reci da te karta moze srati pola godine, a onda nist 2 godine, pa opet dobro godinu, pa lose pola godine, pa dobro godinu, dok se to nekome moze desavati u rasponu od tjedan dana.

Ja ne vjerujem u sretne ili nesretne ljude. Svi smo mi isti.

zašto onda ne dobiju na lotu svi koji ga igraju? zašto netko preživi 2 rata, a na nekog u šetnji padne cigla s neke kuće/zgrade i ubije ga? zašto se netko rodi savršeno zdrav, a netko je cijeli život bolestan? zašto od 2 brata koji su podjednaki nogometaši jedan sjebe koljeno s 17-18 godina i više ne može igrati, dok drugi nema nikakvih problema i postaje vrhunski igrač?!!!

00