Re: Europska unija, da ili ne

sime2310 napisao:

Evo jednostavno pitanje, jel ste za ulazak ili ne i naravno obrazloženje.

Onda red je da ja budem prvi, ja sam za ulazak, iz čisto sebičnih razloga, nema više čekanja na granici i onih šupaka mađarskih carinika koje bez 10 eur nesmiješ niti pozdraviti, naravno mislim na kamionski promet.

Da,zato će ti Rumunj  uzet kamion za 2/3 ili 1/2 tvoje plaće ( pogledaj kako su Slovenski vozači prošli )

Fire walk with me
00

Re: Europska unija, da ili ne

KresimirS napisao:

Sorry dečki, ali ova tema je počela biti presmiješna ( i tužna). Toliko gluposti, neimformiranost i demagogije već dugo nisam vidio. Ne želim se svađati i trošiti svoje i tuđe vrijeme na daljne rasprave pa samo bih želio postaviti nekoliko pitanja pa malo razmislite...
Da li ste ikad živjeli ili živite u EU?
Da li pratite inače događanja u EU osim u 24sata ili NovaTV, npr. u stranim,kritičnim medijama (ne stila CNN)?
a za demagoge i tzv. "domoljube"...
Da li ste bili '90 već rođeni ili čak punoljetni?
Da li ste se borili (sudjelovali u ratu)  za našu "neovisnost"?

Po postovima zaključujem da su odgovori uglavnom ne,ne,ne i ne.
Uopće se ne radi o tome da li želimo ili ne želimo u EU, sama globalizacija po sebi nameće odgovor, pa i mi svi želimo biti dio te globalizacije i dobrim dijelom već i jesmo. Ili da postavim za vas pokeraše možda shavatljive pitanje :
Da li želite igrati poker na npr. Pokerstars.com ili na Pokerstars.hr   wink

NHF

OMG OMG OMG... inače mrzim kad se neko busi bez pokrića, bez izjavljivanja jedne činjenice ili MAKAR mišljenja, ali kad si na kraju napisao ovo za .com ili .hr pokopao si sam sebe. ne samo da očito ne shvaćaš o čemu se radi u ovoj temi nego ti očito ni svijet pokera nije prejasan. Lijepo se spusti na zemlju, reci što ti misliš i za razliku od ovog posta od toga će možda neki i imati koristi...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
20

Re: Europska unija, da ili ne

nije ni pokerstars.com sto je nekad bio, sad je vise pokerstars.ru+ch (rusija+kina), uskoro se i spanjolska odvaja sama za sebe al to je zasebna tema

Zadnji popravljao Andre_787 (04-01-2012 16:27:25)

00

Re: Europska unija, da ili ne

@ iAcesHigh
big_smile  big_smile  big_smile
nema veze...

10

Re: Europska unija, da ili ne

Rear_Admiral napisao:
N( .)(. )B napisao:

pa pola te e-unije je u puno većim financijskim govnima (dugovima) od nas, pogledajte grčku, španjolsku, portugal, italiju.....a kada uđemo u eu postali smo dio zajednice, što automatski znači da su njihovi dugovi i naši.

Iz laičkog pogleda, mislim da si malo pobrkao da su njihovi dugovi i naši. To bi bilo točnije (a naravno ne i u potpunosti) da imamo euro sa samim ulaskom. Ovako ne vidim poveznicu između naših i njihovih dugova, osim što je svijet ionako povezan i sranje u jednoj zemlji može dovest do istoga u drugoj. Naravno da se onda u nekim unijama stvari brže dese.

pa ne mislim  doslovno plaćati njihove dugove, ali njihovi problemi postaju i naši, i obrnuto...i imat će puno veći utjecaj na nas nego sada...naravno nisam neki ekspert oko svega ovoga, al izgleda mi tako, slobodno me uvjeri u suprotno. smile

00

Re: Europska unija, da ili ne

Andre_787 napisao:

nije ni pokerstars.com sto je nekad bio, sad je vise pokerstars.ru+ch (rusija+kina), uskoro se i spanjolska odvaja sama za sebe al to je zasebna tema

Da, nema više FT bez rusa...  big_smile

Andre_787 napisao:

uskoro se i spanjolska odvaja sama za sebe al to je zasebna tema

To misliš na online-poker ili na EU ?   smile

Zadnji popravljao KresimirS (04-01-2012 16:43:33)

00

Re: Europska unija, da ili ne

KresimirS napisao:

Sorry dečki, ali ova tema je počela biti presmiješna ( i tužna). Toliko gluposti, neimformiranost i demagogije već dugo nisam vidio. Ne želim se svađati i trošiti svoje i tuđe vrijeme na daljne rasprave pa samo bih želio postaviti nekoliko pitanja pa malo razmislite...
Da li ste ikad živjeli ili živite u EU?
Da li pratite inače događanja u EU osim u 24sata ili NovaTV, npr. u stranim,kritičnim medijama (ne stila CNN)?
a za demagoge i tzv. "domoljube"...
Da li ste bili '90 već rođeni ili čak punoljetni?
Da li ste se borili (sudjelovali u ratu)  za našu "neovisnost"?

Po postovima zaključujem da su odgovori uglavnom ne,ne,ne i ne.
Uopće se ne radi o tome da li želimo ili ne želimo u EU, sama globalizacija po sebi nameće odgovor, pa i mi svi želimo biti dio te globalizacije i dobrim dijelom već i jesmo. Ili da postavim za vas pokeraše možda shavatljive pitanje :
Da li želite igrati poker na npr. Pokerstars.com ili na Pokerstars.hr   wink

NHF

ne shvaćam što želiš reći sa pitanjima,  budi direktan i konkretan, ovo je neshvatljivo i nema smisla...NHF

00

Re: Europska unija, da ili ne

N( .)(. )B napisao:
KresimirS napisao:

...

ne shvaćam što želiš reći sa pitanjima,  budi direktan i konkretan, ovo je neshvatljivo i nema smisla...NHF

Nisam nikoga želio uvrijediti a iskreno, ne želim baš ni sudjelovati u diskusiji, tj. iznjeti moja mišljenja i još uz to ista obrazložiti jer bih morao tipkati romane a to mi se ne da i nemam baš vremena.
Želio sam samo reči da ljudi dosta pišu i komentiraju a da zaprava neznaju kako je uopće EU uređena a još manje znaju što će se konkretno mjenjati na bolje a šta na lošije našim ulaskom u EU. To se odnosi i na Domovinski rat, tada se nismo samo borili za neovisnost, više smo se borili za slobodu i u konačnici da napokon pripadamo Europi a ne više Balkanu, pa u konačnici i za ulazak u Europu, a ne za generale, tvornice, klape ili narodnjake ( ok, jesmo malo protiv narodnjaka  wink ).
Ali zato i postoje forumi da ljudi mogu iznjeti svoja mišljenja, da li sada bila pametna ili manje nije bitno. Ali zato imam valjda i ja pravo se malo živcirati ( ili ne) i isto tako nešto napisati ili komentirati komentare,da li za neke pametno a za druge glupo, opet nije na meni, svaki ima svoje mišljenje...
A što dežurni pametnjakoviću i tzv. veliki poznavatelji poker-svijeta nisu radi svoje silne pameti shvatili poantu na kraju, a još sam namjerno podebljao .com i .hr da i prepametni mogu skužiti da poanta nije toliko vezana za poker koliko za globalizaciju, za to stvarno nisam kriv.  tongue

Peace,braćo  smile

Zadnji popravljao KresimirS (04-01-2012 17:13:25)

00

Re: Europska unija, da ili ne

@KresimirS

Nekorektno i bespotrebno. Biti tako izričit i samouvjeren u ovakvim temama je nezrelo.
Sam bog zna kako će se to sve odvijati, ušli mi u eu ili ne i takva pametovanja su bespotrebna. Ono o čemu možemo raspravljati je to imamo li alternative ili ne i zašto su nas gospoda dovela do eu spuštenih gaća, te nagađati šta je bolje ili gore ( da li je +EV ili -EV ulazak ;a  s obzirom koliko smo short... big_smile  ).

00

Re: Europska unija, da ili ne

@promaja

u pravu si, ali ne vidim što je loše u samouvjerenju, kaj bih sada trebao whinati po forumu  wink , a pametovati nisam želio, očito je tako ispalo, što ću. Cijela tema je btw. nezrela ( moje osobno mišlkenje). A da odgovorim na tvoje pitanje:
Mi smo toliko short da je zbog oddsa ulazak u EU svakako +EV, iako povezan za određenom neugodom. A što se tiče spuštenih gaća, dobrim dijelom smo si sami dozvolili našim političarima i sličnima da nam ih skidaju... ( opet moje osobno mišljenje) .

00

Re: Europska unija, da ili ne

@KresimirS - upravo to što ti ljudi pričaju. ako ti se neda pridonositi temi nemoj pisat. ja iskreno uopće nisam do predzadnjeg posta shvatio jesi ti za ili protiv već sam samo odgovorio na tvoju bespotrebnu provokaciju, nekorektnost i umišljenost (u datom postu). Ljudi koji su direktno povezani i na neki načinu utječu na cijelu situaciju, ne mogu si dopustiti da pričaju o takvim stvarima kao da sve znaju jer zapravo nitko ne zna što će bit za godinu-dvije s EU već mogu samo dati svoje mišljenje, a ti si ovdje nastupio kao da nitko nema pojma i ti sve znaš, a da stvar bude gora (za nas) očito nismo dostojni da čujemo što to ti imaš za reći (ovo čak niti nije napad na tebe osobno već na ovakav nastup koji zapravo samo služi kao provokacija i udaljava nas od main pointa)

@Andre_787 - upravo tako, to je skroz druga tema i nema nikakve veze s ovom...

@N( .)(. )B & @promaja: +1

Zadnji popravljao iAcesHigh (04-01-2012 17:40:40)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Europska unija, da ili ne

Čitah neke pristupne ugovore i jednostavno, ne.
Preporučam i ostalima da ih pročitaju ako ih ima negdje na netu i da onda odluče.

Potpis.
00

Re: Europska unija, da ili ne

KresimirS napisao:
N( .)(. )B napisao:
KresimirS napisao:

...

ne shvaćam što želiš reći sa pitanjima,  budi direktan i konkretan, ovo je neshvatljivo i nema smisla...NHF

Nisam nikoga želio uvrijediti a iskreno, ne želim baš ni sudjelovati u diskusiji, tj. iznjeti moja mišljenja i još uz to ista obrazložiti jer bih morao tipkati romane a to mi se ne da i nemam baš vremena.
Želio sam samo reči da ljudi dosta pišu i komentiraju a da zaprava neznaju kako je uopće EU uređena a još manje znaju što će se konkretno mjenjati na bolje a šta na lošije našim ulaskom u EU. To se odnosi i na Domovinski rat, tada se nismo samo borili za neovisnost, više smo se borili za slobodu i u konačnici da napokon pripadamo Europi a ne više Balkanu, pa u konačnici i za ulazak u Europu, a ne za generale, tvornice, klape ili narodnjake ( ok, jesmo malo protiv narodnjaka  wink ).
Ali zato i postoje forumi da ljudi mogu iznjeti svoja mišljenja, da li sada bila pametna ili manje nije bitno. Ali zato imam valjda i ja pravo se malo živcirati ( ili ne) i isto tako nešto napisati ili komentirati komentare,da li za neke pametno a za druge glupo, opet nije na meni, svaki ima svoje mišljenje...
A što dežurni pametnjakoviću i tzv. veliki poznavatelji poker-svijeta nisu radi svoje silne pameti shvatili poantu na kraju, a još sam namjerno podebljao .com i .hr da i prepametni mogu skužiti da poanta nije toliko vezana za poker koliko za globalizaciju, za to stvarno nisam kriv.  tongue

Peace,braćo  smile


ma sve je ok, nitko te ne napada, nego samo oni prvi post je meni osobno bio čudan, pa sam zato pitao... i nemoj se živcirat, ne isplati se! jer svi smo mi ode isti k od ljudi, samo sa drugačijim mišljenjima.

10

Re: Europska unija, da ili ne

72o!
"Gledam ja neki dan njih kako igraju, pa nisu oni ništa bolji od nas, samo što imaju više love"
00

Re: Europska unija, da ili ne

@iAcesHigh
Da, bila je provokacija, jer me je upravo živciralo kako jedna, kako i sam govoriš, dosta složena i ozbiljna tema se na kraju svodi na prepucavanje, jer stvarno ne znam kakve veze imaju generali, domoljublje ili 1991. s ulaskom u EU, kao i neke "naše" tvornice, koje su ili uništene ili već davno u "stranom" vlasništvu, iako u globaliziranom svijetu "strano" vlasništvo više ne postoji kao takvo osim u nekim granama od izuzetne strateške važnosti. Išli su mi na živce i neki neupučeni komentari, jer kao što ti mrziš "busenje bez pokrića", tako mene iritira demagogija, zato sam i napisao onako provokativno i "umišljeno". Očito da je provokacija uspjela, ali na krivom mjestu  tongue . Možda sam ostavio krivi dojam da pljujem po cijeloj temi ali stvarno sam mislio samo na neke postove. Mislim da nema potrebe da se dalje prepucavamo ili svađamo i da prekinemo ovu mučnu i bezpotrebnu međusobnu diskusiju ( još će nas banati radi offtopikiranja  big_smile ), jer vjeruj mi ono malo ljudi s foruma koji me osobno poznaju, znaju da nisam umišljen ili svadljiv, da volim kadtad tu i tamo malko provocirati kada me nešto zasmeta, ali da sam inače po prirodi drag ...   smile
Da li prihvačaš ruku pomirbe ?   wink

A što se tiče EU, mislim da u današnjem svijetu globalizacije i kao mala država koja uz to i graniči s EU, ne možemo si dozvoliti da ne budemo u EU, unatoč njihovih sadašnjih "problema", a kao sve u životu, neke su stvari dobre a druge loše. Mene više zabrinjava, a to nisam vidio ni u jednom postu, što će biti npr. konkretno  s nama koji igramo poker online, jer koliko je meni poznato, u nekoliko država u EU je online-poker kao "zabranjen", iako za sada ne sankcioniraju ljude niti im nije onemogučen pristup ponuđivačima. Ali već neko vrijeme  političari u EU kemijaju oko novih zakona i imaju svakakve ideje.

00

Re: Europska unija, da ili ne

N( .)(. )B napisao:

ma sve je ok, svi smo mi ode isti k od ljudi, samo sa drugačijim mišljenjima.

+1    smile

00

Re: Europska unija, da ili ne

@KresimirS - ne smatram da smo se niti posvađali tako da sve pet + konačno smislen post smile

Što se nas tiče zapravo ništa se odjednom neće promijeniti jer i dalje to ostaje odluka naše vlade koja trenutno ima puno pametnijeg posla. Kad sve države zatvore svoja područja pa kad se vidi da PokerStars.hr i slični nemaju smisla nadajmo se da će napravit neki univerzalni makar europski pravilnik ili whatever, no sve to je samo nagađanje o situaciji koja je mislim još poprilično daleko od sadašnjosti...

Zadnji popravljao iAcesHigh (04-01-2012 19:17:06)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Europska unija, da ili ne

Jedino sto bi vas trebalo zanimat hocel ulazak u EU promjenit ista u pokeru,hocel biti neke promjene oko poreza i sta ja znam.A posto se ne kuzim ne znam jel ima ikakva promjena,ne mjenjaju se nikakvi zakoni nakon ulaska?

00

Re: Europska unija, da ili ne

ajmo sad malo o tome ciji je stari bija ustasa a ciji partizan  big_smile
ime sve svoje + i - u nasoj sitvaiciji puno je vise - i ulazak u EU je ev-  big_smile
uzivljenici za ulazak su ocito previse ne informirani, a zadrti  NE u ovoj prici zatucani...
pa spominjanje domioljublja i takvih stvari IMo ima smsila, jer po ko zna koji put vlastiti narod sere sam sebi usta... najnovije san cua da je bolje uc u EU nego da nan se vrati jugoslavija (pritom misleci na kukuriku ) hahahhahah
opet ponavljam mene boli kurac bit ce mi isto ili samo nolje, a u krajnu ruku nije mi problem prodat stan i otic na madagaskar ili takve lokacije i zivit ka car cili zivot  wink
davno je satri dobri johny reka proklet je ovo narod

luđa
00

Re: Europska unija, da ili ne

Daj pa previse dramatizirate,cuj to borili se za drzavu i dobili je i sad se odricemo i dajemo da drugi vladaju nama,to je glupost.
A ionako nece bit neka velika promjena nakon ulaska u EU.Skoro pa sve ce ostati na istom mjestu.Vjerojatno zivot ostaje isti.Ako nisi imao posao prije vjerojatno ga neces imati ni sada.Ako ti je zivot bio sranje vjerojatno ce i ostat sranje al opet valjda ce biti nekih malih pozitivnih promjena,neznam.

00

Re: Europska unija, da ili ne

Mislim da ne odmah što se tiče igara na sreću. Koliko ja znam npr. u Njemačkoj, Austriji i Sloveniji je zabranjen online-poker, ali nisam još čuo da su nekoga radi toga ganjali i kaznili. Isto ne znam da li je po zakonu striktno zabranjeno ili je to kao kod nejasno regulirano, pa neki interpretiraju naš zakon kao zabranu a drugi eto kao zakon koji dozvoljava na neki način igranje online (i ja  roll  ). Znam da se u Njemačkoj  Pokerstars na TV reklamira kao Pokerstars.de ( besplatna Poker-škola i play-money-poker-stranica  big_smile ) jer je kao zabranjen igra na sreću online, a da Nijemci veselo grindaju na Pokerstarsu i nikome ništa.  smile
Ali mi se čini da je znantno smanjen broj Slovenaca na Pokerstarsu a i Austrijanaca nikada nije bilo puno, a mislim da je kod njih "zabrana" već dulje. Ali sve je to rekla,kazala, možda netko na forumu zna  stvarno više.

Zadnji popravljao KresimirS (04-01-2012 19:46:29)

00

Re: Europska unija, da ili ne

croman19 napisao:

valjda ce biti nekih malih pozitivnih promjena

Mislim da hoće, ak ništ drugo bit će manje korupcije. A  možda se i s vremenom neki "poduzetnicima" konačno stane na žulj...

00

Re: Europska unija, da ili ne

Rear_Admiral napisao:

  Ne možete tako pojednostavljivati stvari. ... ali tu ima i mnogih negativnih stvari za nas koji dolaze uz to (tipa kupovanje naših tvornica, kompanija itd...

A joj,koje zaostalo stajalište. A što misliš čije su američke, njemačke itd. tvornice i komapnije. To oni sami neznaju jer svaki već ima nešto od svakoga ( iako se priča da je sve to već ili bude kinesko vlasništvo  big_smile ). U današnje vrijeme financijski interesi predvladavaju nad nacionalnim interesima. na kraju, mislim da nije važno tko je gazda nego da je dobar i pošten gazda, tj. da se drži zakona.

Sad si se uhvatio za primjer negativnog sto sam dao. U vecini slucajeva je bolje kad si sam vlasnik neceg na cemu ili za sto radis, imas i vise motivacije i želje. A to sto je u drugim zemljama netko drugi vlasnik to ne znaci da ne bi bolje poslovali da je domaci netko vlasnik. Nisam ja izricito protiv stranog vlasnistva ni ne znam sta ce se desiti kad i bude netko strani vlasnik, ali ljudi se po prirodi boje nepoznatog.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Europska unija, da ili ne

N( .)(. )B napisao:

jebeno najgluplji razlog za uć u eu je taj što će nam kao lakše biti preći granicu, a svi ga spominju....ljudi su u ratu ginuli i jeli govna da imamo svoj maleni kutak na zemlji, a vi se toga lako odričete radi takvih nekakvih retardiranih razloga. Netko je spomenuo da smo mi prezaduženi i da bi radi toga trebali ući u eu, pa pola te e-unije je u puno većim financijskim govnima (dugovima) od nas, pogledajte grčku, španjolsku, portugal, italiju.....a kada uđemo u eu postali smo dio zajednice, što automatski znači da su njihovi dugovi i naši. Zapravo jedina ok gospodarstva tu su skandinavska i njemačko gospodarstvo, ostalo je sve za k... a meni se čini da skandinavske zemlje jako žele pobjeći iz toga. Ma zapravo je samo najbitnije da se ljudi informiraju i donesu ispravnu odluku, mirne savjesti,  da ljudi koriste mozak, da ne bude plakanja u budućnosti... po ovome ispada da sam veliki nacinalist i domoljub, al daleko sam od toga...:D

pozz

+++

promaja napisao:

@KresimirS

Nekorektno i bespotrebno. Biti tako izričit i samouvjeren u ovakvim temama je nezrelo.
Sam bog zna kako će se to sve odvijati, ušli mi u eu ili ne i takva pametovanja su bespotrebna. Ono o čemu možemo raspravljati je to imamo li alternative ili ne i zašto su nas gospoda dovela do eu spuštenih gaća, te nagađati šta je bolje ili gore ( da li je +EV ili -EV ulazak ;a  s obzirom koliko smo short... big_smile  ).

+++

iAcesHigh napisao:

@KresimirS - upravo to što ti ljudi pričaju. ako ti se neda pridonositi temi nemoj pisat. ja iskreno uopće nisam do predzadnjeg posta shvatio jesi ti za ili protiv već sam samo odgovorio na tvoju bespotrebnu provokaciju, nekorektnost i umišljenost (u datom postu).

+++

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
01

Re: Europska unija, da ili ne

@Rear_Admiral
sve ok, nisam ni mislio da baš tako misliš  smile .

@chillin
lol,gg.
Vidim da se polako vratiš u staru formu. Kak te nije bilo jedno vrijeme na forumu, već sam se zabrinuo da ti se je nešto dogodilo...  big_smile

00