101

Re: Europska unija, da ili ne

N( .)(. )B napisao:

pakleni šund -  najbolji film ikad!

+1

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Europska unija, da ili ne

chillin napisao:
N( .)(. )B napisao:

pakleni šund -  najbolji film ikad!

+1

nije lose.. ali Rebound: The Legend of Earl 'The Goat' Manigault je jebeni nuts

luđa
00

103

Re: Europska unija, da ili ne

no offtopic plz

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
10

Re: Europska unija, da ili ne

Prvo da odgovorim uvodničaru na pitanju: apsolutno sam za ulazak Hrvatske u europsku uniju iz vise razloga a neke cu navesti u svom postu. I mislim da mi mentalno i zemljopisno i jesmo dio Europe kao takve jer ja se nikako ne mogu i neću svrstavati pod nekakve balkance i sl.

Vidim da me se prozvalo da prodajem demagogiju i da moj post nema veze sa temom pa moram odgovoriti i iznijeti neka svoja razmišljanja na tu temu. namjerno sam spomenu generale jer koliko se sjećamo dok je general gotovina bio u bijegu jedini uvjet da uđemo u EU je bio da predamo generala, i govorili su čim se to desi mi ulazimo u EU.
pa vidimo kako je to završilo i koliko se taj ulazak odužio i još je pitanje hoćemo li uopće i uči.
pa ostale ucjene: kada nam je Slovenija blokirala poglavlje pregovora sa EU - http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=68253
ili talijanska prijetnja ako proglasimo zerp da ce nam blokirati pregovore - http://www.24sata.hr/politika/italija-z … vora-42115
ili svi imamo kolektivnu amneziju? da se mene pitalo oko tih ključnih stvari se trebala voditi rasprava ranije i organizirati referendume, a ne sada kada su nas već doveli pred gotov čin mi bi trebali reci mi nećemo u EU pa da nam se ista ta unija i cijeli svijet smiju.

imali smo dosta vremena da sami uredimo državu da bude po mjeri čovjeka, radnika, studenta, umirovljenika. da budemo zemlja prava, znanja, sloboda, i imali smo sve moguće preduvjete za to.
ali ne umjesto toga smo ostali pokradeni, prevareni i izdani. gdje jednim djelom i mi kao narod snosimo krivicu za to.

Evo jedan nedavni primjer kakav mentalitet i način razmišljanja imamo, u razgovoru sa jednim prijateljem smo se dotakli jednog njegovog kolege koji radi u državnoj firmi. I on kaže kako je on vrijedan i kako je sagradio dvije kuće, i dalje u razgovoru veli da to sve napravio uz pomoć službenog kamiona s kojim je u radno vrijeme vukao materijal iz firme doma i s time gradio kuću. I uvjerava me kako je čovjek snalažljiv, a ja mu objašnjavam da nije snalažljiv nego da je lopov. Iz razloga što je plaćen za 8 satno radno vrijeme od od kojeg odradi recimo 6 sati a ovih 2 sata koristi za privatne potrebe da doveze taj ukradeni materijal. a čovjek radi u državnoj firmi i plaćen je iz proračuna kojeg punimo i vi i ja. ili drugi primjer di isto majstor u privatnoj firmi dovuče doma 50, 100 litara nafte tjedno i glavno opravdanje mu je pa ako može Sanader ukrasti toliko milijuna pa mogu i ja malo nafte.
Mislim pa kakva je to logika i kako ćemo mi kao društvo ići naprijed ako većina tako razmišlja?
jer je postalo normalno da se krade i vara na svim levelima od čistačice do premijera.

jedan od razloga za EU je i uvođenje eura nakon nekog vremena, jer ovo sto se trenutno događa na financijskom tržištu je katastrofa, Rohatinski i hnb umjetno drže kunu stabilnom (sto je van svake pameti i pogoduje samo stranim trgovačkim centrima i ostalim stranim konglomeratima)u odnosu na konstantno jačanje eura. -http://www.business.hr/vijesti/hnb-intervenirao-na-deviznom-tržištu-prodano-197-mil-eura

a sto opet ima i veze sa pokerom jer ce nam biti jednostavnije uplaćivati i isplaćivati u eurima gdje nećemo gubiti novac na konverzijama i kupovinom i prodajom deviza.

I nemojmo se zavaravati da ce biti bolje, bar u onom financijskom i gospodarskom pogledu jer smo duboko zaglibili, zakačiti cu par videa na tu temu da vidite koliko je situacija ozbiljna.
tražim ta video po yt i ne mogu vjerovati da jedan muppet Mamić ima 168k pregleda nu2 dok jedan Slavko Kulić ima samo 6k ili jedan Ivan Đikić koji ima 2k pregleda, sto opet govori o nama samima i da nas zanimaju ti redikuli koji ne znaju složiti rečenicu a da ne opsuju.

tu sam stavio samo prvi dio, a ostale možete naći na yt ako vas zanima.

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
10

105

Re: Europska unija, da ili ne

Nisam vidio da itko  spominje naše gospodarstvo, kojem se ulaskom u EU otvara tržište od 500 milijuna ljudi, al drfinitivno mi je najgluplja konstatacija da ulaskom u EU će doći stranci i sve pokupovati, neznam samo ko im je to uopće branio dosad!?
Uglavnom zakaj se tolko neki ljudi boje tih stranaca, pa dosad su nam najviše pizdarija napravili naši ljudi... Neznam za vas al ja ljude dijelim na dobre i loše, ostalo mi je nebitno. Neznam koja je vaša percepcija slobode, ali ostati izoliran u ovoj našoj kifli zbog nekog straha da će nas pokupovat, oduzet nacionalni identitet i neznam kaj još...Dobro je napisao moremore, ja sam isto za svjetsku uniju, to je sloboda kad mogu otići živjeti i raditi u bilo koji kutak svijeta bez ikakvih viza, garantnih pisma i ostalih kuraca palaca. Ulaskom u EU moj mali će se moći školovat i živjeti u bilo kojem gradu EU, ko sam ja da mu to oduzmem!? EU pomaže svojim članicama koje su upale u financijsku krizu, a ko nama pomaže? I nisam čuo da je bilo koja članica požalila ulazak u EU.
Ja sam naveo po meni samo neke pozitivne stvari ulaska u EU, naravno ima tu i negativnih, ali mislim da su irelevantne u odnosu na pozitivne.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Balkan_topo_en.jpg
Evo na ovoj karti se vide granice balkanca.
Novi Zagreb = balkanci, ko bi reko hehe

Bolje pješke u birtiju, nek mercedesom na posel!
10

Re: Europska unija, da ili ne

Chidambar napisao:

Vidim da me se prozvalo da prodajem demagogiju i da moj post nema veze sa temom

Nemojte biti tako osjetljivi, na svaki post ide replika  wink . Napisao sam "demagogija" jer nisu generale izručili radi "EU" nego zato što je bio potpisan ugovor o suradnji za sudom u Haagu, a što se to kasnije iskoristilo za politička prepucavanja to je druga stvar.
Inače potpisujem tvoj zadnji post i u potpunosti se s tobom slažem. NHF.

00

107

Re: Europska unija, da ili ne

hvala lave....  neka se i druga strana čuje...

"...Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?..."
00

Re: Europska unija, da ili ne

http://www.hkv.hr/images/stories/slike10/110910/EU_karikatura_price_drvo.jpg

10

109

Re: Europska unija, da ili ne

http://www.svjetlost-online.com/kresimir-misak/?p=108

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

110

Re: Europska unija, da ili ne

lion406 napisao:

Evo i ovakav prikaz što je EU, a ne samo sve pozitivno kao što je u našim promiđbama na TV-u
http://www.znanost.com/clanak/istina-o- … skoj-suti/

miroror napisao:

hvala lave....  neka se i druga strana čuje...

Prvo nađe najgori mogući primjer (kamiondžija), pa onda ispada da EU potpuno kontrolira tržište, a jadni ljudi ne mogu proizvoditi ono što ionako tržište ne prihvaća (ko naša proizvodnja pšenice). Pa onda će nam stranci izgraditi i pokupovati sve firme, jadni mi profit ode u Njemačku (a plaće radnicima?).

Onda udri po svim državama i zlodjelima kojima su uništili svijet u povijesti; španjolci pobili nativne meksikance, SAD donedavno imao robove; vidi ti u kakvom ćemo društvu biti.

Zatim Hrvatska najbolja u svitu sa svojim beskrajnim ravnicama i vodom koje nema nigdi drugdi takve. Obala, otoci, sve će nam odniti.

Pa ubaci zle, pohlepne kapitaliste, Hitlera (jebiga, ne moš bez njega), i poreze na sve moguće i nemoguće (pravi neoliberalni kapitalizam)....

00

Re: Europska unija, da ili ne

Idemo vidjeti koje pogodnosti ćemo imati u EU:

1.) Hrvatska će imati manje od 1% pravo glasa u europskom parlamentu

2.) Hrvatska će morati plaćati članarinu u visini od 4 milijarde kuna godišnje

3.) Poskupljenje duhanskih i naftnih derivata vjerovatno i alkoholnih proizvoda

4.) Ograničavanje proizvodnje na normu koju će odrediti EU parlament (npr. u Slavoniji postoje tri šećerane koje će svoju proizvodnju morati smanjiti za 35% što znači zatvaranje jedne od tri šečerane)

5.) Hrvatska nema pravo na gospodarski pojas u Jadranskom moru (talijani imaju pravo loviti u našem moru i vaditi naftu iz istoga, napomenimo da su svoj dio Jadrana izlovili zato što posjeduju ogromnu i najmoderniju brodicu na mediteranu)

6.) Hrvatska se obvezuje na izgradnju i dodjelu stanova onima koji su 1991. godine napustili Hrvatsku i sudjelovali u agresiji na nju

7.) Pristanak na pretvaranje velikosrpske agresije u građanski rat i s tim u vezi odustajanje od ratne odštete

8.) U procesu tzv. pregovora Hrvatska je izložena ucjenama (prodaja ili predaja nacionalnih bogatstava, teritorijalne ustupke susjedima, otvaranje tržišta nelojalnoj konkurenciji i monopolima, prodaju poljoprivrednog zemljišta i dr.)

9.) EU fondovi financiraju što je u interesu EU, a ne što je u interesu RH

10.) Za Hrvatsku su predviđeni višestruko manji iznosi EU fondova za RH u odnosu na zemlje koje su nedavno postale nove članice

luđa
00

112

Re: Europska unija, da ili ne

ST_Mangup napisao:

1.) Hrvatska će imati manje od 1% pravo glasa u europskom parlamentu

Prvo pa muško. Koliko ja znam, netočno.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Europska unija, da ili ne

dfable napisao:
ST_Mangup napisao:

1.) Hrvatska će imati manje od 1% pravo glasa u europskom parlamentu

Prvo pa muško. Koliko ja znam, netočno.

neman pojma ovo san c/p sa prikinog fejsa, ali koliko sam upoznat tu je negdi

luđa
00

114

Re: Europska unija, da ili ne

Nije mi samo jasno zakaj smo tolko čekali da nam odobre članstvo, ak će imat toliko koristi od nas i jedva čekaju da nam sve uzmu... bit će da je neki slow play s njihove strane

Bolje pješke u birtiju, nek mercedesom na posel!
00

Re: Europska unija, da ili ne

naletio na ovo, neznam kolko su tocne stvari napisane...

http://eu-je-prijevara.net84.net/eu-brojke.php

00

116

Re: Europska unija, da ili ne

ST_Mangup napisao:
dfable napisao:
ST_Mangup napisao:

1.) Hrvatska će imati manje od 1% pravo glasa u europskom parlamentu

Prvo pa muško. Koliko ja znam, netočno.

neman pojma ovo san c/p sa prikinog fejsa, ali koliko sam upoznat tu je negdi

nije to tocno, vise je od 1 %

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

117

Re: Europska unija, da ili ne

A evo i nekih za EU kad svi već stavljaju ove smiješne ''teorija zavjere'' linkove:
1. Ukida se carinska kontrola,
2. Hrvatska će biti neto primateljica proračunskih sredstava EU. Financijski paket za drugu polovicu 2013. procjenjuje da će Hrvatska u EU uplatiti 267,7 milijuna eura, a odobreno joj je korištenje 687,5 milijuna eura.
3. Smanjit će se cijena poziva u roamingu
4. Liberalizirat će se tržište poštanskih usluga
5. Trajanje reklamnih spotova unutar pojedinog sata u udarnom terminu na javnoj televiziji ne smije prijeći 4 minute.
6. Danom ulaska u EU ukinut će se povlastice branitelja za oslobađanje od PDV-a pri nabavi osobnih automobila.
7. Nulta stopa PDV-a bit će ukinuta danom ulaska u EU, ali će se moći uvesti minimalne i snižene stope.
8. Tradicionalni proizvodi poput sira i vrhnja i dalje će se moći proizvoditi, ali će se u proizvodnji i prodaji morati poštovati higijenski uvjeti
9. Hrvatski državljani moći će studirati na europskim visokim učilištima pod istim (i financijskim) uvjetima kao i državljani države članice u kojoj se nalazi sveučilište.

When you got nothing, you got nothing to lose
00

118

Re: Europska unija, da ili ne

dobro fiško to je ulipšana verzija. Pogotovo ovo :

- 8. Tradicionalni proizvodi poput sira i vrhnja i dalje će se moći proizvoditi, ali će se u proizvodnji i prodaji morati poštovati higijenski uvjeti

i ovo cjena poziva u roamingu, vise manje who gives a fuck

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
10

Re: Europska unija, da ili ne

Ovako možemo 3 tjedna u nedogled.Treba otvorit temu 6.1.2015. pa pisat kako nam je u EU.

"Omahu uopće ne igram jer je to igra na sreću. Nikada ne znaš gdje si i vrlo je teško protivnika staviti na ruku. U takvom pokeru prevladava faktor sreće, a znanje ima puno manju ulogu. Izbjegavam ga maksimalno."
10

120

Re: Europska unija, da ili ne

pa dobro to je ulipšana a ovi gore linkovi su teorije zavjere smile

a evo i o pravu glasa:

Često se govori da male države trebaju prihvatiti odluke i autoritet velikih država u EU-u. No, u Vijeću ministara, instituciji koja zastupa nacionalne interese u Europskoj uniji, svaka država utječe na donošenje odluka o europskim propisima. Iako je broj glasova kojim određena država raspolaže pri glasanju kvalificiranom većinom u Vijeću proporcionalan njezinom broju stanovnika (veće države članice imaju veći broj glasova u odnosu na manje), ako se u obzir uzme broj glasova po broju stanovnika, male države članice bolje stoje od velikih.

Također, pravila donošenja odluka u Vijeću EU-a osiguravaju da glasovi velikih ne mogu prevladati. Naime, za usvajanje određene odluke kvalificiranom većinom potrebno je da osim 74% ukupnih glasova u Vijeću (258 od 345), svoj glas za dâ polovica svih država članica koje moraju predstavljati barem 62% stanovništva EU-a. Stoga, bez obzira na resurse i broj stanovnika, glas svake države članice je bitan i utječe na donošenje i promjene europskih zakona.

Za primjer, Njemačka s 82 milijuna stanovnika ima 29 glasova u Vijeću (1 glas na gotovo 2.830.000 stanovnika), dok Malta s 416.000 stanovnika ima 3 glasa (1 glas na otprilike 138.000 tisuća stanovnika). Hrvatska će u Vijeću imati 7 glasova (1 glas na nešto više od 628.000 stanovnika).

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Europska unija, da ili ne

chillin napisao:

dobro fiško to je ulipšana verzija. Pogotovo ovo :

- 8. Tradicionalni proizvodi poput sira i vrhnja i dalje će se moći proizvoditi, ali će se u proizvodnji i prodaji morati poštovati higijenski uvjeti

i ovo cjena poziva u roamingu, vise manje who gives a fuck

koga opcenito boli kurac za EU, eto mozda one kojima je posal usko povezan, egzistencija ili sta ja znan ,a nama sigurno nije...
i ono san samo c/p jedva san i procita a i meni pari tesko sranje, ka i ovo sa vrhnjen LOL a kopirta san od "ustase" tako da... ocito je neko ka zatucan ka i on pisa ovo

luđa
01

Re: Europska unija, da ili ne

...

Zadnji popravljao Chidambar (07-01-2012 13:37:25)

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

123

Re: Europska unija, da ili ne

pacta conventa ftw, a mi 'rvati smo dovoljno glupe ovce da nikad necemo nista naucit.
evo prigodan link http://novatv.hr/clanak/provjereno/govo … stinu.html

20

Re: Europska unija, da ili ne

Definitivno NE za sada. Moc u odlucivanju?
Premali smo da bi uopce imali ulogu u donosenju bilo kakve odluke sta se EU tice a mozda jednoga dana ne tako daleko necemo vise moci ni donositi odluke ni za RH. Odluke na politickoj razini.

Biti cemo ovce???? Ne hvala.

Zadnji popravljao masterboy (13-01-2012 16:18:12)

00

125

Re: Europska unija, da ili ne

gong kaze da je neispunjeni listic tj. nedolazak na referendum = glas NE. moze netko confirmat (jer sam lijen trazit na mobu)?

00