Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Jedan od najboljih vodica kroz investiranje koji sam do sada vidio

http://www118.zippyshare.com/v/VOvfHIvr/file.html

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
20

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

pozz ekipa; nisam stigao raditi neke updateove,ali do kraja ovog mjeseca cu napisati jedan poveci

cliffs
-dobio remote-job u financijama kao segrt jednog od vukova Wall Streeta
-odradio challenge od 100 trejdova u 9 mjesec, 66% ITM (+25BI)

Stizem poslovno u ZG iduci tjedan, ako kog sto zanima vezano uz trading nek se predbiljezi za kavu.

Zadnji popravljao pepy667 (14-10-2016 20:58:25)

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
10

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

pozdrav s Tresnjevke ekipa. Sutra popodne imam slobodnog vremena tako da za ekipu koja bi popila kavu i malo raspravljala o financijama, to mozemo napraviti oko 17:00, po mogucnosti negdje u vec spomenutom kvartu big_smile  Slobodno predlozite.

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

mjesto radnje: Bastet caffe bar, 17h ; na krizanju Kucerine i Valjavceve ulice

vidimo se

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Obecah davno napisat veci update pa sam napokon ulovio par minuta da napisem koji redak...


Koristeci se pomalo vezama ali uglavnom vlastitom pronicljivoscu i iskustvom stecenim na studijima u inozemstvu; uspio sam doci do vlasnika/direktora jedne male ali etabilirane konzultantske tvrtke s Wall Streeta i nagovoriti ga da me zaposli kao svoju desnu ruku. Nesto ala Mike Ross kod Harveya Spectera za ekipu koja gleda "Suits".

I tako sam se kroz posljednjih par mjeseci  polako ufurao u posao analiticara. Amerikanci su skloni dosta brzom prebacivanju odgovornosti jednom kad vide da netko ima "talk the talk, walk the walk" pristup, tako da mi obveze dosta brzo rastu ali kompenzacije ih prate.
Firma me odmah poslala i na usavrsavanje tako da sam od prije 2 tjedna sluzbeno i registrirani Chartered Market Technician. U blizoj buducnosti mi je cilj odraditi i Chartered Financial Analyst. cool

Sto se trgovanja tice, u proteklih mjesec-dva sam bio prilicno neaktivan. Sto zbog spremanja za CMT ispit sto zbog divljanja trzista radi US izbora.


U 9 mjesecu sam odradio challenge od 100 short term trejdova sa profitom od 25BI. 2h dnevno x 20 dana = 40h. Citao sam danasnji update niveaformen-a i s obzirom na slicnost brojeva skuzio da bi u zoom pokeru za ovo trebo 12 table-at (zadrzavajuci njegov winrate sto bi bilo iznimno tesko).
Poker i dalje igram ali vise iz razonode. Drzim neku sicu za micro mtt dok sav raspoloziv dohodak guram u trgovanje gdje imam daleko veci edge.


Iza Nove Godine cu vjerojatno na raspolaganju imat i 5-figure(a mozda i 6-figure) korporacijski racun u svrhu demonstracije kompetentnosti klijentima (a ni lova ne dodje lose).
Nisam do sada imao prilike pricati s mnogo klijenata ali ovi s kojima jesam su uglavnom impresionirali. S jedne strane kompetentnoscu a s druge strane skromnoscu. (onako proguglas covjeka pa skuzis na wikipediji da mu je portfolio 125 miljardi $). yikes

To je sve zasad. Iduci update bude tek kroz narednu godinu. Mozda startam nekakav challenge pa popratim grafovima(bar iz excela) iako ne vidim nesto puno forumaskog interesa.
Ako koga sto interesira nek pita slobodno.


p.s. veliko hvala forumasu Zamoranu heart  jer on je bas odgovoran sto sam krenuo ovim putem. Naime prije cca 2.5 god je u signataureu drzao link promovirajuci nekog brokera. Oduvijek sam imao interesa za trgovanjem pa sam kliknuo na to...long story short i eto ovog topica

p.p.s ako netko ima iskustva sa prijavama na adresu u inozemstvu radi placanja poreza po maloj stopi nek se javi, castim ruckom

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
60

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Ne...peppy samo ti piši. Ja  osobno volim pročitati,iako ponekad si neke stvari ne mogu vizualizirati. Eto, ovaj put imam par pitanja:
a) Znači da sad živiš u USA ili se misliš tamo preseliti?
b) Meni isto cura već duže gleda da upiše ovaj CFA.Misliš da bi trebalo prije  položiti CMT? Koje bi preporuke dao nekome tko želi naći entry job u ovom svijetu?

Sve u svemu, puno sreće i uspjeha ti želim u novom poslu. I tu i tamo kad nađeš vremena slobodno pusti koju rečenicu na forumu. wink

20

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

HansTheGreat napisao:

Ne...peppy samo ti piši. Ja  osobno volim pročitati,iako ponekad si neke stvari ne mogu vizualizirati. Eto, ovaj put imam par pitanja:
a) Znači da sad živiš u USA ili se misliš tamo preseliti?
b) Meni isto cura već duže gleda da upiše ovaj CFA.Misliš da bi trebalo prije  položiti CMT? Koje bi preporuke dao nekome tko želi naći entry job u ovom svijetu?

Sve u svemu, puno sreće i uspjeha ti želim u novom poslu. I tu i tamo kad nađeš vremena slobodno pusti koju rečenicu na forumu. wink

Hvala Hans.
Znam da je tesko ponekad sve to razumijeti, nastojim pojednostavnit koliko se moze - zato vucem paralele s pokerom koliko je moguce.


a) nisam u US - vecina firme zapravo zivi izvan US. Mogao bi tamo ici ali nema razloga za to kad se uzme visina poreza na dohodak.
Odradio bi tamo mozda neki Ivy League magisterij ako bi se bas firma isprsila da plati  big_smile

Sto se poreza tice izracunao sam da bi u HR trebao dati blizu 44% sto je enormno kad razmislim da od Hrvatske puno toga bas i nemam. Najbitnije obrazovanje mi je dala Svedska, cak i jedini ozbiljniji zdravstveni problem koji sam u zivotu imao nisam u HR mogao rjesiti sve dok nisam otisao u privatnu kliniku  roll 
Da olaksam zivot i sebi i firmi bi trebao ostati na  EU adresi tako da razmisljam o prijavljivanju u zemljama sa malim porezima tipa Madjarska, Rumunjska ili Bugarska(Bugari imaju nevjerojatnih 10%).

b) CFA je vjerojatno najjaca pozadina za ovo podrucje, dobar izbor.
CMT je bas usko specijaliziran za tehnicku analizu i uz to imas caku da se nemozes prijaviti osobno vec te tamo registrirana firma treba poslati.(koja te prvo mora zaposliti  lol ). Klasicni paradoks da nemozes dobit posao bez iskustva ni iskustvo bez posla haha. Cuo sam da je nesto slicno i sa Research Analyst Qualification exam u US.

Ne zelim nas ureci ali nisam bas impresioniram vremenima koje dolaze u financijskom svijetu tako da ce za poslovima biti potraznje. Zasad vidim dvije solucije - naciljati ovako neku manju firmu (mjesecima sam pripremao mejl koji sam im poslao, analiza iz posta 17 je bila dio toga) ili ici klasicnim putem u nekoj velikoj firmi internship-analyst-associate... Problem je samo naci odgovarajucu firmu - nemam pojma postoji li uopce investicijsko bankarstvo na ovim prostorima bar u nekom ozbiljnom smislu te sintagme.

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
10

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

genijalna anegdota koju je ispricao poznati hedge fund manager Larry Hite u zbirci intervjua "Market Wizards"



"I  once  worked  for  a  firm  where  the  company  president,  a  very  nice  guy,  hired  an  option  trader  who  was 
brilliant, but not stable. One day the option trader disappeared, leaving the firm stuck with a losing position.  The  president  was not  a  trader,  and  he  sought  my  advice.  "Larry,  what  do  you  think  I  should  do?"  I  told  him,  "Just  get  out  of  the  position."  Instead,  he  decided  to  hold  on  to  the  trade.
The loss got a little worse, but then the market came back, and he  liquidated the position at a small profit.

After this incident, I told a friend who worked at the same firm, "Bob, we are going to have to find another job." "Why?" he asked. I answered, "We work for a man who has just found himself in the middle of a mine field, and what he did was close his eyes and walk through it. He now thinks that whenever you are in the middle of a mine field, the proper technique is to close your eyes and go forward.  Less  than  one  year  later,  this  same  man  had  to  liquidate  a  huge  delta  neutral  spread  position in options [a balanced position whose value will change very little for small price moves in either direction]. Instead of just getting out, he decided to get out of the position one leg at a time. By the time he finished liquidating that position,he had gone through all of the firm's capital.

Zadnji popravljao pepy667 (24-11-2016 19:26:32)

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
20

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Fuck!! da sam barem učil engleski umjesto njemačkog haha

O tome se zapravo radi, zar ne?
Povući krivi potez u pravom trenutku.
00

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

unicorN2312 napisao:

Fuck!! da sam barem učil engleski umjesto njemačkog haha

hehe, ma laksi ti je engleski od njemackog  hmm
Meni je isto bio malo grc kad sam otisao vani i poceo studirati kompletno na engleskom. Prvih par dana je bilo malo "sto je meni ovo trebalo" ali kasnije se prilagodis. Danas mi je skoro podjednako dobar koliko i hrvatski i sretan sam zbog toga sto imam pristup hrpi  literature koja nikada nece biti prevedena.

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Znam da je lakši i razumijem ja engleski u normalnom razgovoru, ali problem nastane kad krenem čitati neku stručnu literaturu pa naletim na riječ ili dvije koje mi translate ne prevede i onda ne skuzim rečenicu do kraja i najčešče je to okidač da prestanem čitati i posaljem sve u *****
Još veči problem su ove danasnje skračenice npr tu na forumu kad čitam neki članak kao da gledam random porazbacana slova i na kraju mi treba jos 2 sata googlanja da si lijepo to sve poslozim.
Neznam dal da se posvetim učenju jezika ili kriptografije.  tongue  hmm

O tome se zapravo radi, zar ne?
Povući krivi potez u pravom trenutku.
00

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

sviđa mi se projekt, zvuči poprilično zanimljivo
Da imam malo veče znanje o pokeru sad bi počeo i to proučavati, ali zasad ču se držati samo pokera jer je to opcenito moj problem da me puno toga zanima i onda na kraju ispadne da sam u svemu "dobar" a u ničem "najbolji"  hahaha
uglavnom pepy sretno ti bilo i ako bi mogao malo češće biti aktivan koliko sam skužio ima nas dosta oduševljenih sa ovom temom, znam da ti je na zadnjem mjestu da nas usrečuješ jer imaš dovoljno i svojih briga ali ču svejedno biti sebični pa ču te još jednom upozoriti da nam daješ češći update yikes
Lp

I don't make the rules
I just think them up and write them down.
00

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

ekipa pozdrav iz Luxembourga, europskog centra izbjegavanja korporativnih poreza  big_smile

S obzirom da obveze rastu svakim danom odlucio sam se do daljnjeg drzati svog jutarnjeg rezima trgovanja ; izmedju 9 i 12.
I dalje se drzim max 5 tradeova dnevno (stop-loss na 2). Plan je odraditi 500 trejdova ili $50k turnover - sto se prvo dogodi pa onda analizirati performanse.
Jos cekam na odluku ekipe iz firme da vidimo koliki ce mi forex acc dati na koristenje, vjerojatno nesto tipa low $ XX,XXX

Kako sada stvari stoje mjesecno cu izbacivati oko 6 izvjestaja za institucijske klijente i kroz dogledno vrijeme sav taj materijal krajem mjeseca sabirati u tzv. market letter - pismo preporuke malim investitorima koji placaju posebnu pretplatu. Tih par desetaka dolara se cini naizgled malo no trziste malih investitora je jako veliko (prema nekim statistikama cak 60% U.S kucanstava posjeduje dionice).


Ovo sada postaje prilicno ozbiljan posao no i dalje ostavlja jako puno slobode pogotovo geografske, tako da sam od iduceg tjedna do ljeta iznajmio stan u Zagrebu. Nakon preko godinu dana ponovne kohabitacije s obitelji sam skuzio koliko mi samacki zivot zapravo nedostaje jer najbolje funkcioniram bas kad si sam odredim tempo.

Zadnji popravljao pepy667 (04-01-2017 16:11:50)

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
20

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Kakav je Luxemburg?

Jako zanimljiv blog, molim te da nastaviš sa updateima!
Svaka čast na napretku, samo tak i dalje!

00

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

niveaformen napisao:

Kakav je Luxemburg?

Jako zanimljiv blog, molim te da nastaviš sa updateima!
Svaka čast na napretku, samo tak i dalje!

Luxembourg se da obici kroz 2 sata, zbilja je mala i simpaticna zemlja sa puno suma i dvoraca.
Otprilike pola stanovnistva su stranci i dnevni migranti koji dolaze na posao iz susjednih zemalja.
Zemlja se obogatila na nekretninama koje su medju najskupljima koje sam vidio, gore cak i od Stockholma.
Sef (koji je orginalni luxemburzanin) kuka da su korumpirani i licemjerni i da se zeli preseliti trajno u HR  lol  ; nezna on sto ga ceka

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Kao sto to obicno biva, nisam nikad ocekivao da cu ovo reci ali , pozdrav s Wall Streeta

U prvom redu moram reci da je NYC dzungla kakvu do sada nisam vidio. Sve je veliko, siroko...svaka destinacija je daleko a onda  skuzis da se nisi uopce sa Manhattana niti maknuo big_smile

U Ameriku sam dosao povodom kvartalnog obilaska klijenata i mogu reci da su sastanci prosli odlicno.
Obveze i prihodi rastu eksponencijalno te sam zakljucio da je doslo vrijeme da zakljucim ovaj topic.Jednostavno vise nemam vremena.

U ekonomiji sam se htio baviti marketingom, a paradiranje Wall Streetom u odijelima je bilo  nesto iza cega sam stavljao mozda jedino bavljenje revizorstvom no sto je - tu je. Posao je definitivno zabavan i na kraju se svodi najvise na odrzavanje kvalitetnih odnosa sa klijentima.

Danas sam takodjer odradio i prvi intervju za jedan od najslavnijih financijskih casopisa (dok ne izadje ne smijem reci koji) u kojem sam, komentirajuci na aktualne prilike u US, izjavio da ne smijemo zaboraviti da se bavimo ekonomijom a ne religijom - fundamentalni razlozi rasta moraju biti opipljivi.

Takodjer sam izjavio da je poker igrao kljucnu ulogu u mojoj financijskoj karijeri jer sam zbog njega usvojio "you eat what you kill" pristup kojije rijetkost na Wall Street.Jako puno money managera zapravo uopce ne outperforma trziste.



Hvala svima koji su pratili topic. Za neka pojedinacna pitanja tu je pm a mnogi me imaju i na Skypeu pa se mogu tamo slobodno obratiti. Zivili!

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
90

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Svaka cast!
Ja nebi zatvaro topic nego bi mozda napisao nesto zanimljivo pa barem i jednom u 3-4 mjeseca ali to je na tebi.

Sretno dalje!!!

10

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Svaka čast!

Zadnji popravljao Manchinator (27-06-2017 15:23:29)

00

Re: Trading & Swearing - nesto novo, nesto divlje

Evo naletih slučajno na vaš forum i moram reći - skidam kapu…već neko vrijeme povremeno kockam online, ništa profesionalno, tek ovako sa strane, za dušu i zabavu. Iskreno, možda da mi nije bilo dosadno kod kuće zbog korone nikad ne bih ni pokušao ponovo. Ali počeo sam igrati iz dana u dan, bez puno proučavanja, tek uz informacije iz druge ruke. Samo sam se raspitao gdje je najbolje igrati (preporučam https://book-of-ra-free.com/hr/ ako nekog zanima), i nakon nekoliko dana počeo odjednom  i ja dobivati! Ne puno, ali ipak! Znam da sam sitan igrač i da vjerojatno zvučim naivno, ali ovo bi mi stvarno moglo pomoći da sve dignem na jednu višu razinu. Nisam ni znao da oko svega toga postoji cijela znanost...može li u to ući početnik poput mene, možda da jednog dana stvarno počnem igrati za ozbiljnije cifre? Preporučite mi odakle krenuti, možda netko kakvu dobru literaturu ako ima?

Zadnji popravljao DanielThomas (15-03-2021 12:23:33)

00