Tema: Uske 2000 sati za 2022.

Pozdrav svima.
U dogovoru s Žigom odlucio sam da otvorim zanimljiv projekt u kojem ce biti rijeci o mojim rezultatima, nekim izazovima ali i opsirnom istorijatu moje igre, kao i onom sta sam radio prije pokera a sto bi narod podveo pod rijec kockanje smile

Inace zovem se Danijel, imam sad vec 40 godina ( kad prije ) i prilicno sam poznat u poker zajednici ex yu.
Razlog zbog kojeg otvaram ovaj blog je prije svega moje zadovoljstvo, prilicno sam se uzelio poker foruma, imao sam na dva portala preko 2k postova od kojih najvise na, nazalost, ugasenom pokerasi RS i nakon evo gotovo 5 godina predstavlja mi svojevrstan izazov da opet pisem.

Drugi razlog je taj sto zelim opsirno da opisem ( neki su mi davno rekli da to opisem i da bi placali da to citaju ) zivot prije pokera, tj kad sam dugih 7 godina prakticno zivio od aparata za igre na srecu, pa cu to da sve sacuvam u nekoj pisanoj formi za stare dane. big_smile

Treci razlog je sto bi volio da mi se jave mozda dvojica ok igraca koje bi coachao, trenutno imam grupu od 6-7 igraca i imam prilicno dugo iskustvo u coachingu. Lako bi nasao uvijek nove igrace s engleskog govornog podrucja ali je problem sto jednostavno za sve ove godine nisam imao volje da ozbiljno naucim engleski. Osim tog, mnogo cash pa i mtt igraca sam coachao za novac.

Sto se tice projekta nisam imao pojma kako da ga nazovem, mozda za koji dan smislim neki konkretan cilj jer su uvijek atraktivni projekti s nekim ciljem ( najbolji mi je licno bio Hansov projekt s 250k ili 500k granicom profita ).
Uslov mog pisanja je bio da ne kacim nickove niti sobe gdje igram, pa ce to da ostane anonimno.
U danasnje doba dati informaciju na kojim sobama se igra je ravno katastrofi jer 5 novih regova ce biti granica na osnovu koje vise neces moci upasti tako cesto na ok stolove.
Osim tog, mozda ima tek jedna soba na kojoj igram pod svojim imenom, u doba aplikacija, tudjih naloga to je posve normalno.

Sto se tice mog razvojnog poker puta mogu reci da sam najvise naucio na ovom forumu, iz konkretno Robinih i Gmikinih postova ( zao mi je sto je na kraju prije mnogo godina cak doslo i do svadje za koju sam ja 100 posto kriv iz danasnje perspektive ) a kasnije na forumu Pokerasi iz postova boljih igraca.

Najveci dio poker karijere, skoro 5 godina sam proveo na 888 pokeru i tu ostvario odlicne rezultate, dugo su me Rusi proganjali kao bota tvrdeci da je nemoguce imati takav winrate, dok na kraju nisu ukinuli BiH za 888 krajem 2018g.
Posle tog sam igrao na 888 s Vpnom jos neko vrijeme i onda sam presao na druge sobe gdje sam manje vise zadrazao identican winrate.

Na ovom linku se nalaze moje grafovi s 888 za taj period. ( samo kopirajte link u pretrazivac )


https://forum.gipsyteam.ru/index.php?viewtopic=147637


Za period 2019-2020 nemam neke sacuvane grafove jer sam igrao dosta soba ( pokusacu naci jedan iz 2020 negdje u skajpu sam mislio slao nekom davno ) a kasnije okacim za 2021.

Znam da su forumi davno umrli, meni je ostalo iz navike da procitam ovaj forum, kao i da vec godinama bolji igraci su skajpom povezani izmedju sebe i nemaju volje da odgovaraju na neka pitanja.
Pratim ova dva tri bloga od Reksonje i ova dva decka sto igraju nl10-25 i tuzno je vidjeti da ruke koje kace imaju po 6 pregleda itd.

Ne mislim da cu ja nesto posebno promjeniti, kao sto sam vec i rekao ovo je prije svega za moje zadovoljstvo ali ako me neko bude pitao za neki hand, strategiju itd, moze racunati da cu uvijek da mu odgovorim.
Isto tako, kacicu i neke svoje ruke kad nadjem nacin da to bude anon, tj da se ne vide imena igraca vec samo kao player i hero, pa makar i u textualnom formatu.

Na kraju ovog prvog uvodnog posta zelio bi da se zahvalim Žigi kao najboljem affiliejtu koji postoji, i to nije samo isprazna fraza vec sam se potrudio da u skajpu nadjem nekoliko situacija koje ce vam dokazati da Žiga osim tog sto ima najbolje dealove da se s njim mozete dogovoriti o svemu bez ikakvih problema.

Tako da ce moj drugi post biti posvecen tome, posle tog treci s nekim rezultatima iz 2021 a onda krece prica ispocetka, zivot kao nekog kockara koji je poceo jos prije 30 godina.

Vremena imamo, do citanja.

Zadnji popravljao Uskebasi (22-12-2021 19:01:09)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
60

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Vrh vrhova grafovi, pratim smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Zvuči jako zanimljivo, pogotovo život od aparata za igre na sreću! Podsjetilo me na onaj vic gdje pita tip prijatelja "Kako si?" Kaže ovaj: "Ma nikako, stari mi je na aparatima.." A prvi će: "A jel dobiva?"  lol

Pratim i sretno!

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ovo dođe kao poklon za blagdane :-)
Pratim definitivno.

10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Hvala puno na najljepsim zeljama i podrsci, momci.
I vama sretno, svakako prokomentarisem i vase projekte.

Kao sto sam rekao stvarno osjecam potrebu da ukazem na to da je Žiga najbolji affiliate u svemiru i sire.  big_smile
Nisam na njegovoj platnoj listi, niti je ovo placeni oglas, niti sam ikad bio neki agent ili nesto slicno ali osim cinjenice da ima najbolje dealove ( kuriozitet je da je on iz druge ruke ima bolji deal nego ostali affiliejti iz prve, konkretno za jednu sobu na kojoj igraju neki moji ucenici rejkbek je 40 posto iako je on te naloge dobio od drugog affiliejta dok ovi iz prve ruke nude po 30-35 posto za istu sobu nama igracima, to je bas nevjerovatna cinjenica ).

Meni je kroz neku saradnju najvaznije bilo da sam se, pored dealova, mogao dogovoriti i kad bi ispalo neko sranje na rizicnim sobama gdje se igralo na vlastitu odgvornost.

Primjer 1.

https://gyazo.com/ffedc38ff29d0f8a452ed5c0e4b03db8

Dakle, banovali su tu sobu i imao sam 3k, uopste nije bilo sigurno da ce se te pare dobiti ali je Žiga uredio da se tih 3k prebaci na neku drugu sobu i nesto izrejka i on je preuzeo sav rizik.
Kako se vidi iz teksta to je uradio i s drugim igracem za jos veci iznos, i mom uceniku koji je banovan prijeme mene i koji je isto imao 3k je vratio novac.
Na toj sobi su neki nalozi zakljucani i danas, sto sam saznao od drugih affiliejta.

Primjer 2, tj 4 bolje receno.


https://gyazo.com/4d468942ff08301f8cffe0ad0c272140


Mog ucenika su optuzili da je bot i trajno mu oduzeli 1900 dolara bez ikakvog razgovora ali je Žiga pristao da se te pare ubace na neku drugu sobu i da narejkka 15k i da se onda to odlocka.
Na srecu nakon par mjeseci su odblokirali nalog i vratili uceniku pare ali nisu htjeli nikakvu komunikaciju.


Nema teoretske sanse da na ovakve stvari pristane bilo ko drugi, pricao sam s xy affiliejta i nijedan nije ovo nudio, max je bio da ce uraditi sve sto je u njihovoj moci da se vrati novac, znaci s covjekom se moze apsolutno sve dogovoriti i red je da neko takav zaradi od ovoga.

Osim tog, po datumima na skajpu se moze vidjeti da je ovo bilo prije godinu i po i vise, dakle ne bas juce.

Zadnji popravljao Uskebasi (22-12-2021 23:45:45)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ohoo Uske. Drago mi je da te vidim. Popratiti ću.

Također i ja imam u planu svoj vlastiti projekt, ali bez cenzure, i to uskoro.

Zadnji popravljao MelloB (23-12-2021 07:55:20)

20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Sjecam te se jos iz vremena kada sam kretao s pokerom, uvjek si imao unreal bb/ev   cool  cool
Takodjer vec se dugo  razmisljam da pokrenem svoj vlastiti  MTT projekat za 2022 te si me ti potaknuo da ga napravim te da malo dignemo forum scenu iako nikada nisam bio tipkovnica warrior  big_smile
Sretno s projektom

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Sretno s projektom!

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Hvala vam svima ponovo.

Mello, to bi bilo super, pratim, ti igras na Starsu i Ipokeru pa ne moras da se sakrivas.  big_smile

Razmisljao sam o projektu koji bi pokrenuo od NG i to ce biti vrlo vjerovatno nesto vezano za broj odigranih sati i eventualno profit jer sam u svemu specifican pa mi je uvijek bio vazniji broj odigranih sati nego ruku.
Dodacemo i projekt za kilazu jer sam totalno otisao u pogresnom smjeru, koji je vec inace poceo.

Nasao sam graf za prva 4 mjeseca 2020 iz Hem-a.
Ostatak godine nije bio ni priblizno dobar, najprije zbog tog sto iz raznoraznih razloga iduca 4 mjeseca sam odigrao veoma veoma malo a poslednja dva mjeseca godine, kad bi tradicionalno trebalo da bude najbolje, imao najgori down u zivotu i to na najbolju igru ( i u smislu A igre i smislu broja fisheva ) koju sam ikada imao, zavrsio skoro pa BE.
Tako da je najveci dio profita, vise od pola dosao iz ta prva 4 mjeseca.


https://gyazo.com/0243c218a33bcb797a4d56721be75fe2

Sto se tice mog razvojnog puta, sve ove godine sam se trudio da neke novitete spojim s mojim stilom igre, koji ukljucuje detaljno gledanje statsa i razvijanje neke ( zvuci metafizicki ) duhovne veze sa stolom i igracima na njemu, u smislu kad je neko u kojem modu, kad ce uraditi bas to, kad ce odstupiti itd itd, o cemu cemo jos opsirno da pricamo.

U tim nekim fazama vezanim za Gto i Pio pristup puno su mi pomogli Kiki ( AlphaScorpii ) i Gale s kojima sam dugo bio u jednoj grupi, kasnije sam dugo vagao da li da i sam odem pod njihov coaching, a uzimam casove i od njihovog najboljeg ucenika Gruje koji mi je mnogo pomogao u pristupu Piu, maksimalno pojednostavio neke stvari i vec imam jos 5 casova pretplaceno.
Puno su mi pomogli i dva decka iz Zg u pristupu Piu, jedan od njih je Nikica koji je pisao na ovom forumu.

Ukratko, kad se to sve spoji s mojim pristupom fishevima, a on je takav da i pored nekih kompleksa koje mozda imam toliko dobar da bi se usudio reci da u igri vs fisheva sam vjerovatno i medju boljima na svijetu i da sam napravio vise podjela fisheva nego sto ima vrsta riba u moru. Gotovo uvijek cu nekako biti ja taj koji ce prvi tapirati fisha na tabli, na ovaj ili onaj nacin, nekad totalno neelegantno, Pipo Inzagi za fisheve.  big_smile

Toliko do mog iduceg posta, trudicu se da updejtam svakih par dana, najbolje svaki drugi ili treci dan, iduci put okacim neke grafove od ucenika ( bez nicka jer su tako htjeli a i ne zelimo da pricamo o tome gdje i sta se igra ) pa ako neko bude zelio coaching ili neki deal moze da me kontaktira na skype lesliealdridge1
Vjerovatno bi primio dva ili tri ok igraca, mogu cak igrati i nl25, ako imaju motiv da napreduju, jer imam vece planove za iducu godinu.

Dakle u iducem postu idu njihovi grafovi, neki moji iz ove godine, kao i uvod u dugu pricu oko aparata.
Mozda ce se sve to, da bi bilo zanimljivije za citati, preplitati i s nekim mojim licnim osjecajima, pogledima na svijet iz tog doba i kasnije, dakle s nekim privatnim stvarima ali o tako necemu cu jos morati da odlucim, da li ce se neki moji stavovi, osjecaji i pristup zivotu kakav sam imao ubaciti u to, dakle da li ce moje pisanje biti manje ili vise licne prirode ...
Mozda i nije toliko lose ako znam da cu sve to sacuvati i da cu jednog dana citati neke stvari ( mislim na to da cu sacuvati negdje sto napisem ovdje ) koje bi mozda zaboravio.

Pozdrav svima, do iduceg skorasnjeg puta i sretno za tablama i sretni vam praznici.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo mojih ovogodisnjih grafova s vise soba ukupno, igrao sam skoro pola godine ( i dalje cu ) na dva kompa, cesto igram paralelno s dva kompa i dva misa da bi uhvatio neke ok stolove, jer na jednom kompu ne mogu u smislu da postoje na nekim sobama odredjene restrikcije koje se podudaraju pa zato moram ovako.
Jeste tesko ali sam vec navikao, mada moram da sve radim duplo, pa i da kupim licencu za dva trackera.

Komp 1

https://gyazo.com/b9d1a03c927334fa81468d0cf2a1cf02

https://gyazo.com/2b4a61417bc9f27f6546dc44ab8bc4f3




Komp 2


https://gyazo.com/097afce5b60486bde3f12c3510ab3987

https://gyazo.com/fc5ad99e89d0fa395291c0835120642a


Evo grafova nekih ucenika.

Ucenik 1 gdje smo poceli sredinom prvog mjeseca ove godine, nije nikad igrao cash game, vec samo mtt i stng i startali smo od nl50, sad igra 200 regularno.

https://gyazo.com/e573c4ffc51f9a6cea49fece784cf9f4

Ucenik 2 gdje smo startali pocetkom 6og mjeseca ove godine s nl20 i koji takodje nikad nije igrao cash vec samo mtt.

https://gyazo.com/9086149826a36d680f7cfac3641e6fd9

Ucenik 3 s kojim sam poceo prije 18 mjeseci i koji je tad mixao nl10-20, nepotpuni graf.

https://gyazo.com/ef96e68046a5ac1e20f074771b61502f

Ucenik 4 s kojim sam poceo prije 20ak mjeseci i koji je krenuo s nl20 nakon vise od dvije godine pauze od pokera, prije tog je igrao max nl50, nepotpuni graf.

https://gyazo.com/48032b024a108bf31953aa8a0f349ee7


Ako neko bude zelio neki deal ili coaching za novac ili tako nesto, moze me kontaktirati na skype lesliealdridge1

Primio bi vjerovatno jos dvojicu ok ljudi ( ne vise od tog ), ok je i da igraju nl25 ako imaju motiv da rade i napreduju.
Osim jednog, postojeca ekipa se bas i ne trga previse od igre, da navuku 100 sati mjesecno to im je super.  big_smile
Ali meni je puno vaznije od tog da su svi ok momci kojima neograniceno vjerujem ( ko god mi dodje na neku preporuku ja nikad ne provjeravam cashier, nikad ne trazim listu transakcija niti pristup racunu, niti ikakve lozinke naloga isl, sve idemo na povjerenje i bitno mi je da sam i s onima koji su zavrsili dealove ostao u super odnosima, pa covjek uvijek nesto moze da cuje, nauci itd ).
Smatram da je to puno vaznije od nekog profita ostvarenog ovim , koji uzgred nikad nije prelazio moju satnicu igranja.

Sto se tice mene, igrao sam izuzetno malo ove godine, u periodu od 5-8 mjeseca mislim da nisam odigrao ni 100 sati ukupno sticajem raznih okolnosti i uvijek me peklo to da moram igrati dosta vise, jer mislim da nikad nisam dao ni blizu svoj maksimum a to sam oduvijek zelio.

Vjerovatno sam sve to radio na max 70 posto mogucnosti, tako da nek moj challenge za iducu godinu bude ( posto uvijek potenciram vrijeme provedeno za kompom ) 2000 odigranih sati, ne aktivnih vec onih provedenih za kompom jer ponekad si tu u sitne sate a nemas nijedan sto.
Zvuci kao sala ali to je u prosjeku 167 sati mjesecno sto je vrlo krupan zalogaj. Pritom govorim o 167h A igre, jer ja nikad i ne igram nijednu drugu igru osim  A i sjedam kad sam samo max spreman i fokusiran.
Pa moze moderator ako hoce da promjeni naslov teme u Uske, projekt 2000 odigranih sati u 2022.
Rezultati ce da dodju sami od sebe, u to ne sumnjam.

Ako ne uspijem u tom challengeu doniracu 5000 eura u humanitarne svrhe.

I pored toga godina nije bila losa jer sam izrunovao super na vecim limitima, bila bi jos i bolja da nisam morao otici s nekih Žiginih soba jer su poceli neki banovi u serijama pa mi je on, kao sto sam pisao vec, izasao u susret vrativsi taj novac unaprijed i ne samo meni vec i nekim ucenicima, pa sam morao da potrazim neke od tih soba kod affiliejta koji bas i nisu tako obzirni i nije ih briga i koji su mi izasli u susret pod izrazito nepovoljnim uslovima ali sam zelio igrati tu.
Npr, kod Žige sam na nekim od tih soba imao RB 25 posto a kod drugih nula RB uz nikakve garancije.




Drugi dio challengea ce se odnositi na kilazu, uvijek sam imao neki kilo viska, tj tamo posle 23e godine, vezano uz moj nacin zivota, depresije i ostalo o cemu cu ponesto reci kad pocnem biografiju o aparatima.
Inace sam visok oko 195cm i moja realna tezina na kojoj bi najbolej izgledao bi vjerovatno bila nekih 107-110kg jer su mi kosti poprilicno krupne.
Ja sam se obicno drzao na oko 120-128kg i onda mi je prije 8 godina preminuo otac sto me povuklo u depresiju pa sam za nekoliko mjeseci dosao na rekordnih 153kg.

Onda sam pokrenuo neke projekte koji su me vratili tamo gdje sam bio, i vrtio sam se oko 120-130 ali bez tegova i onda sam prije neke 4 godine uzeo trenera gdje smo krenuli ozbiljno s tegovima i adekvatnom ishranom.
Za nekih pola godine sam dosao na 115kg i ovo je slika iz tog perioda.

https://gyazo.com/8c7f26e6fcfcce475fa2ea409e00ac5c

Posle tog, iako su mi se desile mnoge pozitivne stvari depresija me nadjacala a ja sam svoju depresiju uvijek lijecio prejedanjem i neizlazenjem iz kuce i po par mjeseci.
Nikad nisam pusio, pio, probao travu, drogu, nikad nisam uzeo ni aspirin bio i preponosan da shvatim da mi je potrebna pomoc psihijatra za neke stvari.
I danas furam taj film iako ima ko da mi da podrsku.

Posle tog je bilo periodicno, dogurao sam na 136kg, pa sam onda prije 4 godine probao keto uz teretanu i za mjesec izgubio 13kg i osjecao se nikad bolje u zivotu a iako sam tad imao oko 123kg izgledao sam jos i bolje nego na ovoj slici sa 115, prosto je otisla vecina masti.
Nakon tog sam se vratio na 150kg, pa sam onda ponovo uzeo mjesec keto na 1500 kalorija i pao na 137kg i ponovo je bilo tako dobro da sam posve ok izgledao sa 137kg, koliko god to zvucalo suludo, jer nikad ( pa ni sad ) nisam izgledao kao neki buco, mast nikad nije isla u lice ili podvoljak.

Da skratim, ( vjerovatno s godinama depresivni momenti su se pojacavali ) u poslednje tri godine sam dosao do apsolutnog rekorda koji je 5.12. ove godine, dakle prije 25 dana iznosio 182,5kg.
Sad se naravno jako vidi u svim segmentima i definitivno sam odlucio da vise ne stajem i da se izborim do kraja s izazovom koji je mnogo veci od bilo cega drugog.
Pravo je cudo sto mi zdravlje nije ozbiljnije ugrozeno, na takav nacin zivota i toliko kila nisam dobio secer ( negdje oko 6,6 mi je ujutro )  i pritisak mi bas nije 200 iako je poprilicno povisen.

Uzeo sam trenera koji je ok lik i napravio sam ambiciozan plan s keto dijetom, koja bi isla 2 mjeseca strogi keto s 2000 kalorija od cega 70 posto masti, 25 proteina i 5 posto UH.
Posle toga jos dva mjeseca sve isto na 1500 kalorija dnevno, i onda jos 2 kombinovana keto s velikim unosom UH vikendom.

Posle toga, sta god da bude ( naravno da cu prekinuti ako se budem lose osjecao ali s keto u dva navrata je bilo posve suprotno od toga ) detalje cu da ostavim njemu.
Krajnji cilj je 107-110kg i necu da posebno zurim s njim, kako god da bude.
Suludo je da cak i sad imam solidnu kondiciju, da me ne bole noge, koljena ledja...

Svo to vrijeme, kao sto keto i nalaze, necemo raditi previse kardio ( niti se to moze ) vec treninge snage onoliko koliko god mogu, za neke vjezbe i tezina tijela je trenutno izazov.

Vagao sam se neki dan i pisalo je 176,1 ...
Sad pokazuje nesto vise od tog ali sam se pridrzavao pa se vjerovatno voda i hrana zadrzale u tijelu.

Kako god, napisacu da startam ovaj challenge sa 177kg i recimo da je neki realan cilj doci na 137 do kraja iduce godine, to je oko 3,5kg mjesecno, uz keto bi to trebal oda ide mnogo brze ali ce se to vjerovatno dosta zaustaviti nakon nekog vremena, mozda je cak realno i doci na nekih 125kg sto bi opet bilo malo vise od 4kg mjesecno sto nije previse ali vidjecemo.
Najvaznije da sam krenuo u najvazniji challenge.

Brzo slijedi i iduci post kao prolog u neku opsirnu biografiju vezano prije svega za aparate a nakon tog i poker.

Hvala na citanju i Sretna Nova Godina uz puno zdravlja, srece i uspjeha.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

E pozz prijatelju  smile
što se tiče tjelesne veličine, mislim da smo skoro u istom brodu - ja imam 184cm i 100kg.
btw, ja sam vegetarijanac.

Planirao sam početi ozbiljno trenirati tamo negdje početkom 3. mjeseca i do ljeta se nabildati.

Sigurno si čuo za Steroide - vodica u injekciji od koje se mišići mnogo puta brže oporavljaju.

Za ono što ti treba 10 mjeseci - možeš napraviti u roku mjesec dana ako bi koristio Steroide (+kreatine i whey protein)
i mogao bi nabildati se i imati 120kg sa low body fat-om

Sad, vidim da nisi uzeo ni aspirin pa ćeš vjerovatno biti ''skeptičan'' u vezi kreatina i whey proteina, a kamoli steroida,
ali to su super supstance, naravno ako ih koristiš u malim do umjerenim količinama  smile

Kreatini i whey protein su osnova svim bodybuilderima i mnogim sportašima, i nemaju nuspojava, dok kod steroida imaš likove koji uzimaju previše pa izgledaju ko napuhani balon, ali ako uzimaš preporučenu dozu - trebao bi izgledati odlično; mišićavo i nabildano.

Ja sam ti rekao najbolje što znam, a sad odluku što i kako - ostavljam tebi na izbor  smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Posto bi sve to slicilo na tesko razumljiv film, pricam o tome da pokusam odvojiti neke stvari od pokera i aparata, kao i jedno od drugog, odlucio sam da idem hronoloski, dakle po nekim godinama, sta se sve desavalo po redu i kako se preplitalo jedno s drugim.

Postavlja se pitanje odakle krenuti, ja bi krenuo ispocetka, dugo ce trajati ali vremena imamo, zar ne?
Nisam ni mislio da sve strpam u 5 postova i mjesec dana.

Pa ajmo onda ispocetka, kad sam prvi put imao kontakt sa stvarima koje ce kasnije da mi usmjere i predodrede cijeli zivot?
Kao kroz maglu se sjecam da mi je pokojni otac pokazivao neke igre i tirkove s kartama a da jos nisam krenuo u skolu, vjerovatno sam imao 5 godina.
On je inace bio vrstan igrac svih igara koje su bile popularne u tadasnje vrijeme, osim pokera.
Imao je super memoriju ( recimo u tablicu je pratio sve karte sto je nevjerovatno tesko i mogao je da ti u poslednjem dijelu kaze kojih tacno 6 karata imas u ruci ).
Uz to je bio, ajde necu sad bas da kazem prevarant s kartama  big_smile , ali ako mu se ukaze prilika za tako nesto ne bi je propustio.
Imao je posve obicno zanimanje, kao i vecina djece socijalizma, a kucni budzet je povremeno dopunjavao kartanjem, najvise s drugih igara dok je na pokeru redovno gubio.

Mozda se neko pita kako je moguce biti dobar ili dovoljno dobar u drugim igrama ali ne i na pokeru.
Da napomenem da se nije radilo o texas holdemu, vec o zatvorenom pokeru koji je najslicniji five card draw, ali sa 32 karte umjesto 52 ( sedmice + u igri samo ) s jednom izmjenom.
Dakle 4 igraca dobiju svi po 5 karata koje vide samo oni, svi ubace ante po recimo 1 jedinicu i onda u smjeru kazaljke na satu prvi od dealera se pita da li ima otvor ( otvor bi bio da taj igrac mora da ima najmanje par kraljeva ili jace da bi otvorio ) i ak oima onda bi ubacio 4 jedinice pa bi se iduci pitao da li prati ili mozda ide 3x ( dakle max je mogao da ide 3x na 4 njegove jedinice tj na 12 ) iduci je u takvoj situaciji mogao da ide 9x a dealer 27x ), naravno mogao si poslati dalje ako nemas otvor ili cak i ako ga imas kao da trapujes, pa bi kad bi se zatvrila ta, mogli bismo reci preflop akcija, uslijedila bi jedna zamjena karata gdje si mogao da igras nesto na nevidjeno ( crno ) ako si zelio ovaj iza je imao pravo da te prerejza na isto nevidjeno ili vidjeno, kad bi i to zavrsilo onda bi usledilo zavrsno ulaganje.

Opisao sam pravila malo detaljnije jer sam i ja igrao nogo kasnije tu vrstu pokera koja mi je znatno pojacala zivotni bankroll.  big_smile

On je bio prosto jedan od onih igraca koji ti sam isprica sta ima.
Za razliku od Meta Dejmona u Roundersima koji kaze da kad fish blefira da se pravi vazan, on je bio susta suprotnost.
Kad ima rasprica se, prosto se raspjeva, kad nema onda je mrtav ozbiljan i samo kaze ajde igraj smrtno ozbiljnog lica.

Ponekad bi se znala desiti neka pijana ekipa koja ne bi skuzila da je izvukao kartu koja mu treba sa dna spila ili napravila *hladni spil* dok su oni otisli u toalet pa bi down od pokera bio ublazen.

Bilo je i onih tragikomicnih situacija kad bi varanjem izgubio.
I danas kad ga se sjetimo u nekoj lokalnoj kafani ne moze da ne prodje bez skoro urbane legende kad je igrao HU s mortus pijanim lokalnim pjevacem u dosta novca.
on je dijelio karte i imao dva para keceva i vidio keca na dnu spila, pjevac je mjenjao jednu kartu, on je ofc izvukao keca sa dna i sebi napravio max full ali je pjevac isao na 4 iste boje i dobio flush koji je u tom pokeru jaci od fula i pjevac ga je tapirao u toj ruci i bio je to kraj igre.
To je ravno tome kao da se dogovorite s protivnikom u sportu da namjestite utakmicu pa je vi izgubite nekim cudom.
I danas prasnem u smijeh kad se sjetim te situacije.

Cesto se znalo zakockati i kod nas u kuci, tad nije bilo klada ni aparata, ljudi su samo rucno igrali na svakom cosku jer je to bila jedina vrsta kocke.
Bio bi mi najsretniji dan kad bi mi dopustao da gledam igru u zadimljneoj prostoriji a nekad bi me znao i povesti sa sobom, naravno da to majka nije odobravala ali meni je to bilo vece ushicenje od cunga lunga slicica.

Te trikove s kartanjem iz drugih igara nisam bas imao gdje primjeniti jer su druga djece s kojom sam se druzio uglavnom imala oceve koji nisu kockali.
Ali sam naucio svaku mogucu igru od kojih se neke vec odavno zaboravlja da su ikada postojale.

Ajnc, munta, sljaga, snaps, poklapa, tablic, zandar.......


Mislim da je prva vrsta neke kocke, bezazlene ali je djeci to bilo pitanje zivota i smrti, koju sam probao bilo polo/cijelo s cunga lunga slicicama a kasnije s ninja kornjacama.
Neko drzi slicicu izmedju prstiju i ti je udaris sa svojom, i kazes polo ili cijelo i ako ispadne jedna s licem na zemlji a druga obrnuto to je polo a cijelo je kad su dvije licem gore ili dole.
I danas mi je velika misterija kak osam sa svojih 8-9godina uvijek forsirao polo a nikad cijelo jer sam se ubjedio kako je veca sansa da ispadne polo.
Ali bar sam razmisljao o EV+ potezu tako rano.  lol

Tako je bilo dok nije poceo nesretni rat, kojim je naprasno prekinuto moje djetinjstvo kad sam imao 11g.
Da se to nije desilo vjerovatno bi moj zivot otisao u nekom drugom smjeru.
Uglavnom te davne 92e smo morali da odemo od kuce i odselimo se u jedan gradic, bolje reci predgradje jednog gradica.
U pocetku je bilo strasno, smjestaj u prastaroj kuci gdje su nam pacovi hodali oko glave, promaseni 6 razred, tj pauza godinu dana od skole jer nisam imao sta da ni oblacim ni da se kupe knjige.

Iduca godina je bila nesto laksa jer je otac poceo da radi kod lokalnog tajkuna koji je usred rata uspjevao da gradi buduci hotel u vrijednosti od 2 miliona DEM.
Uz njega je i majka otisla da pomaze tajkunovoj zeni oko spremanja hrane za radnike, ciscenja i svega ostalog, pa sam se tu nasao i ja da bi obavljao svakakve poslove, od kojih mi je najgori bio skupljanje kamenja iz neplodnih njiva oko kuca ( tajkun je imao jos 2 brata i dve sestre i svi su zivjeli u istoj ulici pa su me transferirali kod drugih kad bi zavrsio jednu njivu ).
Vise od svega sam mrzio kisu, jer sam znao da cim kisa pada da ce odjednom nevidljivo kamenje da se prosto zabjeli i preplavi njive.

Plata nas troje je bila hrana, tu smo jeli 3x dnevno i kutija cigara za oca ( tad je kutija cigara bila skuplja od kile mesa i bilo ju je gotovo nemoguce naci ). Tako je prosla cijela 92-a.

Iduce godine sam krenuo u skolu ( prvih 5 razreda sam imao petice ) i ispocetka sam nastavio tu tradiciju i u novoj sredini.

Tu su naravno zivjeli i svi necaci tajkuna kao i njegova dva sina, neki su bili mladji od mene, neki stariji.
Te godine sam i prvi put odigrao neku igru za novac.
Jednog dana sam prosto naisao i u jednoj od mnogih nedovrsenih soba buduceg tajkunovog hotela sam vidio njegove necake kak igraju vrlo prostu igru koja se zove poklapa.
Igra se sa spilom od 32 karte, djelilac izmjesa karte, onda ih ispresjeca na vise hrpica tako da niko ne vidi koja je karta na dnu, hrpica ima koliko i i igraca plus jedna za njega i onda igraci stavljaju novac na hrpicu, tj kartu koja je ispod, njemu ostave tu poslednju hrpicu koju zele i onda on okrece hrpicu i gleda se koja karta je bila na dnu.
Jaca karta nosi novac, najjace je kec, najlosija sedmica ... Onda kad otvori svoju redom otvara njihove hrpice i ako je njegova karta jaca uzima novac s nje a ak oje losija isplacuje za toliko.
Ako se desi da je karta ista on kao dealer ima prednost i nosi novac.
Naravno da je edge bio kod onoga ko je bio dealer ( dealer bi prelazio kod onoga ko ima na hrpici keca pa preuzme ) ali ja u dzepu nisam imao vise nikad za od nekoliko zvaka, pa bi cim bi dobio keca odmah prodavao banak za minimum.
Bilo mi je vazno samo da sto duze igram jer uzbudjenje koje sam osjecao nije se moglo porediti ni s cim sto sam ranije dozivio.

Naravno, uz takav manjak edge-a da sam redovno gubio tih nekoliko zvaka ciju sam protuvrijednost imao u dzepu, dok se nije poceo igrati poker kojeg sam gore opisao i s pojavom prvih poker aparata.

Ali to je vec prica za iduci put, hvala svima koji ce imati snage da ovo procitaju do kraja ali i onima koji nece .  tongue

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
60

13

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Odlični opisi. Kao da sam ondje i svjedočim svemu tome.

Ako poželiš ostavit se pokera, nebi se dugo tražio...

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Predobro, pratimo te, samo nastavi pisat, pozdrav iz Slavonije smile

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Pozdravljam tebe Uske i ovaj  projekt, zbog njega ću ćešće klikat na  forum.
Isto tako pozdravljam  otvorenost da pišeš o sebi, svojim iskustvima i problemima koje imaš,rijetko ljudi se usude otvoreno pričati o tome,smatram da je to dobar put u radu na sebi i vlastitoj emocionalnoj inteligenciji.
Bravo

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Hvala vam puno svima na podrsci i pracenju, Mello, dart, Robi hvala sto si prvi post posvetio meni iako si se regao prije skoro 6 godina.

Rexonja, naravno da znam sta su steroidi ali polako s tim, zasd ne razmisljam o tome ali nije iskljuceno.
Ti kao u onom filmu Sedam i Po, kad random lik pita Tadiju Tadica s cim on da pocne a ovaj mu kaze *steroidi, to ti je najbolje za pocetak*  big_smile

Danas sam razmisljao kako da hronoloski poredam stvari, tj po kojem redosledu da idem u smislu postova koje cu da ostavljam.
Odlucio sam da ce 4-5i u mjesecu biti rezervisan za moju biografiju s kojom sam vec poceo i koja ce biti prilicno iskrena i sadrzavati i neka moja razmisljanja, zivotne stavove, pristup itd, i na kraju krajeva dosta samokriticna ali ce fokus ipak biti na pokeru, aparatima, kockanju itd.
Nece to biti predugi postovi, solidno dugi da ali predugi ne.
Glavni razlog je sto zelim da se sjetim, tj da ostavim zapisane i neke dogadjaje koji su meni puno znacili, kao i neke likove za koje sam skoro zaboravio u zivotu i morao sam se napregnuti da ih se sjetim.

Dakle, svakih 10ak dana, tj oko 5 15 i 25 u mjesecu ce biti nastavak biografije.

Oko 10,20 i 30og ce biti update vezan za poker.
Tu ostaje nas challenge od 2000 sati za ovu kalendarsku godinu i to je glavni fokus.
Ko misli da je to lako nek pokusa.  big_smile
Rezultati su sporedni, znam da ce morati da dodju na takvu satnicu.

I oko 15og i na kraju mjeseca update vezan za kilazu.

Dakle nekih 8 updejta, tj 8 postova mjesecno sto mislim da je posve dovoljno.

Posto mi se jos ne spava pokusacu da nastavim s autobiografijom od mjesta gdje sam stao.

Hvala na citanju.

Zadnji popravljao Uskebasi (04-01-2022 07:06:45)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
40

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Jos smo u 92oj, mozda i najgoroj godini koju sam zapamtio.
Jos uvijek smo u prastaroj kuci, koja je bila ogromna, s podom od dasaka koji je na mnogo mjesta istrunuo a izmedju tih dasaka i samog betona je bilo dosta lufta i to je bio pravi raj za miseve i pacove.
Ta kuca je bila gradjena, koliko se sjecam da je neko pricao, odmah nakon WWI i pripadala je porodici koja je tada bila superdobrostojeca ali cija zvijezda je odavno pocela da blijedi i ciji su poslednji predstavnici bila dvojica sinova u 40im godinama koji su uspjeli da veliko porodicno nasledstvo, koje je ok stajalo samo generaciju prije, dovedu do prosjackog stapa.

Slobodan, koji nam je iznajmio kucu, tj dvije sobe iz te kuce, bio je autolakirer kojem je islo solidno i koji je imao radnju u garazi ispod kuce ali je, iako veoma dobar covjek, bio hronicni alkoholicar, dok je kocka bila daleko manji problem.

Mi nismo imali izbora, 100DEM je bila cijela nasa ustedjevina ( da, samo 100DEM, tada se zivjelo od plate od plate, zapravo je i danas za vecinu ljudi tako ) a Slobodan se ponijeo kao covjek te nam je dao besplatno te dvije trosne sobe, s dva jos trosnija kreveta, na raspolaganje.
Da nije bilo tog vjerovatno bi bili na ulici.

Lijepo je kad te se neko nakon toliko godina sjeti po dobrom, na kraju krajeva iza nas ostaju samo nasa djela.
On, kao i njegov brat Sveto odavno nisu medju zivima i hvala im puno i pokoj im dusi.

Sveto je zivio kucu do nas i to je bilo poslednje sto mu je ostalo, vec odavno je prodavao iz kuce apsolutno sve sto se moglo prodati.
Volio je isto puno da pije i bas sve vrste kocke, od poker aparata, do poklape preko rucnog pokera.
Ali u svakoj igri je bio mega donk. Jedan od onih koji sve sto mogu uraditi naopako to i urade.

U susjedne dvije sobe je zivio stari bracni par koji su takodje bili izbjeglice a onda se negdju u 92oj u poslednje dvije preostale dvije sobe doseljavaju Moris i Mirzeta.
Moris je bio mladic od 25 godina koji, isto tako, nije imao nikakvu zivotnu perspektivu i zivio je od toga sto bi ukrao poneki bicikl u tom gradicu kojeg bi ubrzo prodao, dok je Mirzeta bila 17godisnjakinja koja je zbog zlostavljanja pobjegla od kuce.
Kako su se oni spojili nemam pojma.
Vrlo brzo smo se vezali za njih, iako im mozda biografije i nisu pohvalne, bili su jako dobri.

Sve sto smo imali, djelili smo, tj mi nismo imali nista u pocetku, zajedno smo doruckovali, rucali i vecerali.
Ok, nije bas islo tako, bilo je mnogo preskoka, mnogo puta sam morao da zaspim gladan, bilo je situacija kad nisam jeo nista i po puna dva dana, osim onoga sto bi nasao pored rijeke, tj nekog voca u vidu divljih krusaka, zrezrelija, jabuka i ostalog.
Svi mi bi tad zeljno cekali Morisa da nam nesto donese, jer bi pomoc koju smo dobijali iz Crvenog Krsta veoma brzo trosili, vreca brasna, par litara ulja i Unproforske konzerve.
Kad bi ostalo samo brasno i ulje jeli bismo ustipke po cijeli dan jer se jedino to moglo i napraviti.
Mislim da posle toga vise nikad u zivotu nisam pojeo ijedan ustipak,i danas mi se zeludac okrene kad cujem tu rijec.
Otac nije nikad bio previse snalazljiv i iako je zelio da radi bilo sta, a bio je odlican zidar, i cak je isao od kuce do kuce da se nudi za bilo kakav posao, u takvoj krizi jednostavno nikom nije trebao.

Mnogo puta ksnije smo majka i ja isli tamo, probavali da nadjemo njih dvoje svih ovih godina, da ih barem ugostimo sada kad su se neke stvari promjenile ali nikad vise nista nismo culi o njih dvoje, gubi im se svaki trag.

Kako ovo pisem, sve vise se mozda stice utisak da previse paznje posvecujem sporednim likovima koji nisu toliko bitni za ovu pricu ali meni jesu, i vec sam rekao da je ovo za moje zadovoljstvo i da zelim da ostane zapisano o nekim likovima i dogadjajima koji su meni puno znacili, a ako je nekom dosadno da to cita moze svakako da preskoci.

Posto sam promasio 6i razred iz poznatih razloga ( pise u prvom postu ) bilo je i previse slobodnog vremena koje smo najcesce kratili uz igranje karata uz svijecu ( struje nije bilo a i do svijeca je bilo veoma tesko doci pa smo imali strategiju da od voska vec izgorjele svijece pravimo nove koje su naravno uzasno brzo gorjele ).

Poceo sam da se vracam i svom najdrazem hobiju, citanju i skupljanju stripova, kuci mi je ostalo oko 200 stripova i citao sam ih od osme godine i oni su mi bili najveca sreca i radost.
Najdrazi kao djetetu Zagor, Tex, Blek Stena, Mark, Mister No a kasnije Alan Ford i Dilan Dog posebno.
Od pisanih samo jedan, a i danas imam kolekciju od oko 100 komada i volio bi da nadjem i ostale, plavi ninja stripovi.

Uspio sam od niceg da mjenjanjem napravim 40ak stripova u novoj sredini i onda se desilo da kad nismo bili tu da je neko usao ( vrata se nisu mogla zakljucati ) i ukrao ih, pa sam po treci put morao da krenem od nule.

Zivo se sjecam koliko me taj trenutak pogodio, jednako onome kad smo morali da idemo a ja sam zelio da ponesem mojih 200 stripova a nismo imali vremena niti mogli da ponesemo ni cetkicu za zube, nismo imali ni automobil.
I dok ovo pisem bas me prozimaju neki podjeljeni osjecaji, zapravo tek sad vidim koliko se prisjecam nekih stvari koje nisam zaboravio ali sam ih potisnuo duboko u sebe.
Jer su neka sjecanja previse bolna i covjek iako bi zelio da ih zaboravi ostanu zauvijek duboko u nama.

Uglavnom, kad je otac nasao zaposlenje kod gorespomenutog tajkuna barem smo imali sta da jedemo i dani su mi bili nekako ispunjeniji jer sam se poceo druziti s djecom tamo ali se nikako nisam uklapao u novu sredinu.
Da budem posve iskren nisam se previse uklapao ni u staru sredinu i to se nekako nastavilo cijeli moj zivot.

I dalje smo zivjeli u staroj kuci, tajkun koji se zvao Mile je bio veoma ambiciozan covjek sa svojih tad mozda 37 godina i usred rata kojim je ta sredina bila okruzena gradio je taj buduci kompleks koji je procjenjen na dva miliona DEM i koji je bio daleko od kraja, nije jos bio ni pokriven.
Nije bio los covjek, kao ni njegova supruga ali je imao uzasnu manu, bio je previse zivcan i u naletima bijesa su bukvalni svi od njega bjezali u misju rupu iako nikog nikada nije udario.
Uglavnom, dobro smo se zblizili s njima, bili bi tu od jutra do mraka, skupili su i neku odjecu za mene pa se planirao iduce godine i moj polazak u skolu.

Mile je bio vrlo sposoban tip, prodaj auto pa kupi drugo pa ga zamjeni uz doplatu, pa kupi trece i zaradi nesto, imao je i nesto benzina koje su, ko zna kako, donosili neki njegovi poslovni partneri, pa je zaradjivao i od toga.
Sto god bi zaradio odmah je investirao u tu zgradu.
Zapravo je moj otac bio jedini koji je u to vrijeme radio na toj zgradi.
Desavalo bi se vrlo cesto da i kod njih po par dana jedemo samo krompir dok on ne bi nesto zaradio na nekom poslu ili radio neke trampe.

Uglavnom, moji su se zblizili toliko s njima da cak i kad je krajem te 92e nas kraj postao slobodan za vratiti se, oni su odlucili da tamo ostanemo neko vrijeme.
Nasa kuca je ( kao i sve ostale ) bila spaljena do temelja, ko bi se vratio nije bila nista, postojala je radna obaveza itd.
Mislili su kako nam je trenutno tamo bolje.

Osnov takvim razmisljanjima je bilo i to sto nam je Mile obecao naci bolji smjestaj i mene otpremiti u skolu a i za oca je posla valjda tu bilo godinama i obecao mu je i bolje uslove.

Ja sam tada jos pomalo kockao poklapu i onda se vece promjene desavaju u zadnjem kvartalu 93e.

Krenuo sam u sesti razred, posve nova sredina i bilo je uzasno.
Sve do kraja.

Vrlo rano sam imao prilike da naucim da ne postoje ni cetnici ni ustase ni balije, vec samo ljudi, te da tako u najranijem djetinjstvu postanem atrofiran od bilo kakve vrste nacionalizma.
Nisam bio prihvacen ni u svom razredu, ni u skoli, jer sam za njih bio izbjeglica.
Kao zasto sam bjezao, trebao sam ostati da se borim, a ja sam imao 11-12 godina.
Svakodnevna kamenovanja, podmetanja, zlostavljanja su postali uobicajena rutina.
Posebno im je bila omiljena fora da neko pridje da me pozdravi i pruzi ruku a drugi klekne iza ledja pa me prvi gurne.

Iako sam u pocetku poceo da nastavjam s peticama tamo gdje sam stao, skola mi se sve vise i vise gadila i smisljao sam raznorazne izgovore i bolesti samo da ne moram da idem.
Osim tog do skole je bilo oko 4km i isao bi svaki dan pjeske.

Kasniji dogadjaji su me samo utvrdjivali u toj namjeri.


Dobili smo smjestaj!

Gazda je uspio da izdejstvuje vrlo pristojan smjestaj u kuci koja je bila podjeljena na dva klasicna stana a ispod tog bile neke trgovine.
Dnevni i spavaca soba, hodnik mali i kupatilo, cini mi se da se sjecam svakog dijela.
U spavacoj sobi velika karta svijeta kao tapeta, tu je i balkoncic koji gleda na rijeku. Gotovo da mozes da zabacis udicu s njega.
S druge strane drugi balkon koji iz dnevnog gleda na glavni put koji je bio vrlo prometan.

Bili smo vrlo sretni s tom promjenom i osjecali miris nekih boljih dana.

Cijena mjesecnog najma je bila 10 DEM, platili smo godisnji zakup od 120DEM.
10DEM je bilo pravo bogatstvo, ko je imao onu kovanicu od 5DEM mogao je za njih da dobije brdo domace valute koja je toliko gubila na vrijednosti da je prijetila da stigne onu poznatu Njemacku posle WWI.

Nekako s nasim prelaskom u novu sredinu poklopio se i dolazak vojske u gazdinu zgradu.
On je imao gomilu prostorija od kojih su dvije velike garaze bile namjenjene za cuvanje municije, granata i ostalog.
Vjerovatno je bilo i na hiljade sanduka poslaganih do stropa.

Bilo je i nekoliko vojnika koji su bili u zasebnoj prostoriji i to cuvali.
Djeca su cesto odlazila kod njih, kao i ja, i oni su veoma cesto igrali karte.

Bila su dvojica koja su igrali poker i otac je to vidio te je jednu noc uzeo nesto novca od gazde i otisao da igra s njima.
Meni je dopustio da gledam.

Mala zadimljena prostorija, bez tepiha, s desne strane vojnicki kreveti na sprat, dva komada, s lijeve kauc a u sredini sto.
Kao da gledam u tu sliku, iako je proslo gotovo 30 godina.

Sjecam se zivo da je igra tekla jednolicno dok otac nije dobio 4 diamonda i vukao jednu kartu dok je neki sredovjecni Brko ( igrali su u trojku onaj five card draw s 32 karte ) takodje vukao jednu.
Otac je gustirao ( ono kao sto rade na GG pokeru kad okrecu river ) i vidi se crvena, jos mi je nekako ziv osjecaj radosti kad sam vidio da je diamond.

Uglavnom i Brko je dobio nesto dobro i ulozili su sve sto su imali, ne sjecam se koliko je to bilo, mozda ekvivalent neke oceve 10 dnevne zarade, je je poceo da sad dobija i neki novac za rad.

Brko je okrenuo takodje flush.
Ali u hercu.

Otac je pokusao da spasi sto se spasiti moze i aludirao na to da je u nasim krajevima jaca boja u karonu a da je ona u hercu na drugom mjestu, pa onda pik i tref ( naravno da nije bilo tako, u tom pokeru je herc boja najaca pa karon i onda kako sam naveo ).
Drugi vojnik je rekao kako je kod njih ( sto mi ima puno vise smisla kao pravilo ) pravilo da kad se sudare dvije boje da odlucuje jacina karata.
Brko je i po tom parametru bio svakako bolji jer je imao i keca i kralja a otac nije ,mislim, cak ni keca kao prvu kartu najjacu.

Bio je to vrlo ozbiljan udarac.

U iducim danima sam cesto bio tamo i gledao kako njih dvojica igraju poker, ostale igre me nisu toliko zanimale.
Nekako se s tim poklopilo da sam saznao i za postojanje poker aparata u kafani koja je bila preko puta naseg novog stana.

U trgovini stocne hrane ispod nas, kao i ovoj drugoj odmah tik do nje, gomila Roma je svakodnevno nosila vrece, nekad bi znalo doci i po dva slepera. Posle tog bi isli u tu kafanu i bili su toliko glasni da sam nekad kad bi gledao kroz otvoreni prozor morao cuti povike *Udari vecu, stisni manju, zastopaj to, zajebao si fles rojal itd *.
Tako da sam jednog dana prosao ispod prozora i vidio 4 poker aparata, 3 velika i jedan mali ( bez postolja ) posve u uglu.

Nevjerovatno me vuklo da udjem ali nisam smio niti sam imao novca.
Nekako s tim se poklopilo ( strasno bi to volio da znam kako i nakon ovoliko godina al ise ne sjecam ) da sam dosao do jednog osrednje otrcanog spila karata.
Karte su tad bile bogatstvo i nerijetko se znalo desiti da se prave od kartona pa da se po njima pisu znakovi.
Nije bilo da postoje trafike i da na svakom cosku mozes da kupis karte za pola eura.

Uglavnom, poceo sam svakodnevno svaki slobodan trenutak da vrtim karte i igram sa zamisljenim protivnicima, uvijek poker, najcesce 4 handed ali i HU.
Uvjezbavao sam i ono sto mi je otac pokazivao davno, kako napraviti *hladni spil* ( da unaprijed poslazes karte i pravis se da si ih promjesao ali si ih mjesao sam omalo na vrhu i onda kad neko presjece da vratis tu presjecenu polovinu na isto mjesto i da svako dobije unaprijed pripremljen scenario ).

Pa i kako raditi cuvenog Valtera ( da pokusavas dok jos traje igra izmedju ostalih igraca a ti si u foldu da uzmes sve odbacene karte pa da prakticno u toku igre napravis *hladni spil* ).

Naravno da se taj spil od tolikog koristenja poceo izlizavati, nijedna karta ( osim desetke tref ) nije bila jasno obiljezena necim ili vidljiva.
Ali ja sam te karte toliko puta provrtio medju prstima i odigrao sam sa sobom hiljade djeljenja da sam svaku znao ne samo koja je, vec i boje.
Na nekoj ima mikroskopska rupica, na nekoj izmet od musice jedva vidljiv u donjem lijevom cosku itd...

Da me neko budio u tri sata ujutro znao bi u milisekundi koja je koja karta.
I ne samo to, mogao sam bez problema da vrlo brzo dijelim karte za tri zamisljena protivnika i da znam sta koji tacno ima u ruci.
Cak to nisam morao ni da pamtim, na neki nacin bi mi se samo vizualizirao u glavi, ovaj ima A9987, ovaj KKK87...
Kad kazem vizualiziralo, mislim na to da bi samo ponovio jednom u sebi koja karta ide kome, ovome A, ovome Q, ovome J i onda bi nakon 15 podjeljenih karata imao sliku tog sta ko ima, kao da sam ja svaki od njih i gledam te karte s unutrasnje strane, onako kako izgledaju.
Vjerovatno neka vrsta fotografskog pamcenja, na slican nacin sam i ucio u skoli o cemu cu pricati kad za to dodje vrijeme.

Igrao sam sa sobom i jednu igru koju sam ja izmislio i bila mi je vrlo zabavna i unosila dosta radosti u moje djetinjstvo.
OPisacu je u iducem postu.

Sve to je trajalo ne predugo bas, dok nije dosao trenutak da zaigram poker uzivo i da odem u izvidnicu na poker aparate u kafanu preko puta.

Ali o svemu tome u iducem posto za 10ak dana,

Nadam se da vas nisam smorio s ovim, hvala vam na citanju i pozdrav do 10.01.2022 kad ide prvi poker update za ovu godinu.

Zadnji popravljao Uskebasi (04-01-2022 07:32:41)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
62

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Pročitao sam još u jutro cijeli post, ali nisam stigao komentirati. U svakom slučaju - Vau! Ovo kao da čitam scenarij za neki film. Čini se da bi zaista bilo materijala za tako nešto, a tek si počeo. Cijela ta priča podsjeća me na onu kletvu ili što već koju sam negdje čuo - "Da bog da živio u zanimljiva vremena!"

Ja živim u dijelu Hrvatske koji nije bio zahvaćen ratom pa nemam takva iskustva, ali bilo je kod nas izbjeglica koji su početkom devedesetih morali pobjeći iz istočnih i južnih krajeva Hrvatske i živjeli u mojim krajevima sve do kraja rata, ali bio sam tada dijete i nisam to doživljavao kao neku tragediju. Oni sigurno jesu. Ipak, barem ti ljudi za koje ja znam, nisu to vrijeme živjeli u tako surovim uvjetima kao ti i tvoja obitelj. Većinom su živjeli kod obitelji ili poznanika u njihovim kućama, zajedno s njima. Nije bilo gladi. Žao mi je što ste to morali proživljavati.

I na kraju, možda nije primjereno, ali kad sam pročitao onaj dio gdje si napisao da si znao zaspati gladan, sjetio sam se problema o kojem si pisao da imaš danas, "jake kosti i višak kilograma", tako si nekako napisao. Mislim da je ipak ovo prvo mnogo veći problem i da se drugi problem puno lakše rješava u usporedbi s prvim. Ponekad nismo svjesni kako su neki problemi koje imamo zapravo mali u usporedbi s problemima koje imaju drugi ljudi, a ponekad i u usporedbi s problemima koje smo već nekad u životu prebrodili.

Čitam dalje!

00

19

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Odlično Uske. De ti pusti poker piši dalje ovo smile . Nevjerojatno je koliko nas djetinjstvo određuje, i obilježuje. I većina naših strahova, ili emocionalnih ožiljaka je upravo produkt djetinjstva. Kad smo većinom nezaštićeni(pogotovo u ona vremena). Sve ono sto jesmo, što smo mogli biti a nismo, na neki način je povezana s nečim u djetinjstvu(U tim formativnim godinama). Zato svoju djecu treba čuvati najviše na svijetu. Jer pogotovo danas je enorman pritisak upravo na njih,i na obitelj.
Samo nastavi, ja pratim.

20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ratovi nazalost uvijek najvise pogode obicne ljude i samom mi je tako bilo djetinjstvo strahovi,pucnjava,granate pratim te i podrzavam u ovom izazovu ( ne mislim samo na poker) jer pisat o svom zivotu sa ovoliko emocija,iskrenosti,hrabrosti u ovim ponovno nenormalnim vremenima zasluzuje svu podršku.

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Mello, Slavene, Alene, sve ste u pravu, nema nicega s cim se ne bi mogao sloziti i hvala vam puno na podrsci.
Vidim da ima i nekih minusa, moguce jer sam smorio s duzinom posta i detaljima, a mozda nekome nije leglo nesto drugo.
U svakom slucaju, uvijek sam otvoren ne samo za pohvale vec i za kritike, pa ako neko ima neke primjedbe u vidu sugestija i ostalog, naravno da moze da iznese, moglo bi i meni da pomogne da odredim bolje format pisanja i ostaloga.

Bas brutalno losa igra veceras pa sam prekinuo session nakon 2 i po sata, a realno i prekasno sam poceo, tek posle 23h

Tako da cu poraniti s poker updateom za 2 dana.  big_smile

Komp 1

https://gyazo.com/75c2e4c8baf8b2e0377518b8251bf15f

Komp 2

https://gyazo.com/b756da8bf9ad9bf4c5e492443f4ccfb4


Rekao bi da igram manje od ocekivanog, tj da kaskam, ali ok, praznik ovaj praznik onaj plus sto imam uvijek par dana u mjesecu kad totalno poremetim spavanje, pa ne znam ni ja kad ustajem a kad lijezem.
Najbolje se osjecam kad zaspim oko 3-4 ujutro pa se budim oko podne i to je neki ritam koji imam vec 15ak godina i na kkoji sam navikao.
Ponekad se desi da ne mogu zaspati do 8-9 ujutro pa se onda budim u 5 popodne, pa iduci dan zaspim oko podne budim se oko 20h, pa onda opet iduci zaspim oko 15h pa ustanem u ponoc, i onda nakon par dana tog odlucim da na silu ne spavam do 2-3 ujutro pa se vratim u moju uobicajenu rutinu.

Zadnji 3-4 dana se desava da zaspim oko 3-4 ujutro pa ustanem oko 8 ujutro i onda jos dodam 3-4 sata spavanja popodne.

Generalno, nemam problema sa spavanjem kad zaspim, odvalim u komadu i ne budim se, znaci da su zivci jos uvijek solidni.  big_smile

Napravio sam prosti plan igranja kojeg cu se truditi da se pridrzavam.
Tj. kako da dosegnem tih potrebnih 167 sati mjesecno average.

10 dana po barem 5 sati igranja ( inace nikad nisam pravio pauze izmedju sessiona, kad sjednem igrati onda igram uvijek u komadu i nemam problema s koncentracijom ) 5 dana po barem 6 sati igranja, 5 dana po barem 7 sati i 5 dana po barem 8 sati.
To bi bilo ukupno 155 sati i uvijek ce se u minutama nakupiti nesto za tih 11-12 sati koji nedostaju.
Naravno da necu prekidati kad je dobra igra, samo da bi zaokruzio na cilj od tog dana.
S tim da cu ako nekad opalim 10+ sati u paketu to racunati kao 2x5h dana.

Naravno da necu sabirati sate s oba kompa, jer se igra odvija paralelno, vec samo s kompa 1 gdje pazim da se ne desi da mozda nekad rano ujutro nemam eventualno niti 1 tablu pa kad dodje blizu pola sata ( nakon toliko h2n pocinje novi session ) tad odigram jedan hand na nl20 ili 10 da mi se upise to vrijeme jer sam za kompom ili igram na drugom kompu.
Drugi komp imam trenutno samo jednu sobu s kojom dopunjavam i tu masu puta istekne vise od pola sata bez stola ali to nije ni bitno, jer kako sam rekao, gledam samo komp 1 za te stvari.

Na taj nacin cu imati 5 do max 6 dana odmora u sedmici i necu ih striktno koristiti ( tj mozda budem igrao i svih 30 dana ) vec cu ih cuvati za nepredvidjene situacije, tj za poremecaje u spavanju iznad i neke vanredne situacije ili kad mi se prosto ne bude igralo.

Pokusacu koliko god mogu da ne budem na knap stalno, ali mislim i da cu zaostajati, posebno preko ljeta kad bude malo igre pa ce biti tesko naterati se da se sjedi toliko za kompom ali cu onda da stisnem poslednja 4 mjeseca u godini.
Realno bi bio zadovoljan da do 1.9 dodjem do 1250 sati pa mozda cak i 1200 ne bi bilo lose.

Vrlo dobro se osjecam, nema depresivnih momenata, nema ni onog odvratnog osjecaja koji mi se javlja svaki mjesec ili dva i traje po 4-5 dana, kad mi jednostavno srce ubrano lupa i kad osjecam neki toliki adrenalin, u smislu uzbudjenja kao da mi se svaki sekund treba desiti nesto od neprocjenjive zivotne vaznosti a ne ocekujem nista, tj nikakvu bitnu vijest.
Kako dodje tako obicno i prodje i vec godinama tako.
Intervali se bas i ne skracuju vec su manje vise uvijek isti.

Probacu da okacim i neki ok hand ( u textualnom formatu, iako znam da je to tesko citati ) ako mi neko ne pomogne da nadjem neki drugi anon nacin, da se ne vide imena igraca ).
Mozda je cak i bolje da bude text format jer ce to ostati i moci ce se procitati dok forum postoji.
Kad se ode u stare teme na forumu bukvalno 90 posto ruku se vise ne moze vidjeti jer su kaceni preko nekih konvertera koji su odavno nestali.

Javila su mi se dva potencijalna studenta, jedan je sam odustao jer igra microse pa smo se dog kad se malo popne da onda mozda nesto pokusamo ali u svakom slucaju veoma pristojan decko.

Od drugog cekam odgovor da raspravi s porodicom da li da se ozbiljno prihvati tog i osim tog sto dugo nisam razgovarao s kulturnijim deckom, ima i neke grafove s nl 50 i 100 koji izrazito obecavaju pa zaista se s nestrpljenjem nadam pozitivnom ishodu.

U svakom slucaju, mjesta ima jos za jednog ili max dvojicu, gdje bi bilo ok da su barem break even na nl25 i da mogu sve skupa da odvoje oko 120 sati za igru i ucenje mjesecno u prosjeku, a ako uz to ne bi bili zaposleni onda bi bilo odlicno.
Ako neko i ne zadovolji te uslove ali me ubjedi ( za svakog mogu odvojiti barem pola sata da razgovaramo na skajpu ) da je on pravi izbor, mozemo da pricamo.

Mozete me kontaktirati na PP ili jos bolje skype lesliealdridge1

Javljam se za oko 7 dana s dva updatea, prvi za kilazu ( i tu cu pokusati da odredim neki okvirni cilj ) i drugi kao nastavak autobiografije.

Pozdrav svima i sretno za stolovima i u zivotu.

Zadnji popravljao Uskebasi (08-01-2022 03:33:57)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
60

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uskebasi napisao:

Vrlo dobro se osjecam, nema depresivnih momenata, nema ni onog odvratnog osjecaja koji mi se javlja svaki mjesec ili dva i traje po 4-5 dana, kad mi jednostavno srce ubrano lupa i kad osjecam neki toliki adrenalin, u smislu uzbudjenja kao da mi se svaki sekund treba desiti nesto od neprocjenjive zivotne vaznosti a ne ocekujem nista, tj nikakvu bitnu vijest.
Kako dodje tako obicno i prodje i vec godinama tako.
Intervali se bas i ne skracuju vec su manje vise uvijek isti.

Ovo mi zvuči kao neka vrsta anksioznosti.. možda kronično. Il neka vrsta manično-depresivnog stanja. Ne znam jel si ikad čitao o tim stvarima.
Sretno dalje!

Zadnji popravljao AlphaScorpii (11-01-2022 03:58:28)

20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Mene iskreno zanimaju zanimljivi handovi i tvoj ''thought process'' iza tih handova, da vidim na kojem levelu razmisljas smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Sretnooo!  smile

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

AlphaScorpii napisao:
Uskebasi napisao:

Vrlo dobro se osjecam, nema depresivnih momenata, nema ni onog odvratnog osjecaja koji mi se javlja svaki mjesec ili dva i traje po 4-5 dana, kad mi jednostavno srce ubrano lupa i kad osjecam neki toliki adrenalin, u smislu uzbudjenja kao da mi se svaki sekund treba desiti nesto od neprocjenjive zivotne vaznosti a ne ocekujem nista, tj nikakvu bitnu vijest.
Kako dodje tako obicno i prodje i vec godinama tako.
Intervali se bas i ne skracuju vec su manje vise uvijek isti.

Ovo mi zvuči kao neka vrsta anksioznosti.. možda kronično. Il neka vrsta manično-depresivnog stanja. Ne znam jel si ikad čitao o tim stvarima.
Sretno dalje!

Citao sam o tome , Kiki.
Nema o cemu nisam.  big_smile

Nekako se najvise prepoznajem u ovome, ali ubjedljivo najvise, sve je pogodjeno.


Atipična depresija
Najznačajnija razlika između atipične i “klasične” depresije je u tome što pojedinac s atipičnom depresijom može pozitivno reagirati na određene njemu ugodne podražaje i tako barem nakratko izaći iz depresivnog raspoloženja. Stoga ova vrsta depresije može ostati neprepoznata i dvije do tri godine. Također, o njoj se često govori kao o visoko-funkcionalnoj depresiji jer su osobe uglavnom funkcionalne u svojoj obiteljskoj i/ili radnoj okolini, no snažno izraženi simptomi svejedno značajno umanjuju kvalitetu života i dugoročno narušavaju cjelokupno zdravstveno stanje. Simptomatologija je obilježena povećanjem apetita što često prati povećanje tjelesne težine; pojačanom želja za snom; osjećajem težine i bolova u udovima i zglobovima ili izraženost neke druge vrste boli te pojačanom interpersonalnoj osjetljivosti, što može narušiti bliske ili poslovne odnose.

Atipična depresija, iako je često neprepoznata i nekoliko godina, jedna je od najčešćih vrsta depresije u populaciji. U odnosu na “klasičnu” depresiju, javlja se ranije u životu i traje duže, a češće se javlja kod osoba s pozitivnom obiteljskom anamnezom depresije. Može se javiti samostalno ili u kombinaciji s nekim drugim poremećajem mentalnog zdravlja, poput bipolarne depresije i poremećaja iz anksioznog spektra. Važno je naglasiti da je rizik od (pokušaja) suicida vrlo visok kod ovog tipa depresije.


Rexonja, bice i toga svakako, uz poker update cu da kacim i bar jedan hand s thinking procesom koji ce da bude zanimljiv.


Noirlegion, hvala puno, sretno i tebi.



Ok, danas cu da se javim s dva updatea, prvi za kilazu i drugi kao nastavak biografije.
Ovde cu da strpam prvi dio a a drugi ce da ide u poseban post.

Praznik ovaj, praznik onaj, a ja sam u teretani Sportskog centra pa masu dana nije radilo.
Tako da sam odradio u ovoj godini tek dva treninga.
Recimo da sam startao od 177kg sad sam na oko 176 i postavicu realan cilj za ovu godinu da stignem na 140kg.

Dakle mozemo da pisemo 176/140

Odlucio sam da izadjem iz ketoze na 2-3 dana pa sam se prejedao, bilo je bas dobro opet osjetiti okus krompira.  big_smile
Od juce sam se vratio u nju, s jos strozim rezimom tj ici cu na 1500 kalorija dnevno uz 70 posto iz masti, 25 proteina i 5 posto UH.
Nekako mi je puno lakse tako i ukomponovati ove brojke, pojedes za dorucak 120 grama kobasice s dva pecena jajeta i 100g zelene salate i vec si unio pola dnevnog unosa.
2x sam probao strogi keto u zivotu na mjesec dana s 1500 kalorija i max opterecenjem u teretani ( onoliko koliko sam mogao ) i oba puta je bilo minus 13kg a imao sam mnogo manje kg nego sada, tako da ne sumnjam u to.
Sad cu ici na 2 mjeseca pa cemo da vidimo sta cemo dalje.
Budem kacio i sta jedem i kako se osjecam itd.

Trener mi je bas cool lik koji ne trenira nikog osim mene, kad sam jednom tu radio objasnio mi je neke vjezbe, pa sam zelio da kad sam opet uzeo trenera da me on trenira a ne neki naduvani likovi.
Bavio se atletikom, ima solidno znanje i sto je najvaznije za mene trud ise, broji ponavljanja, bodri me i sve ostalo sto treba.
Za razliku od bivseg trenera od prije 4-5 godina koji kao da se max trudio da svaki svoj problem i frustraciju donese na trening sa mnom.

To je i razlog zasto ne bjezim iz ove teretane jer je on tu godinama i ne zeli da se seli u druge.
Ljudi ovdje kao da nisu normalni, bukvalno 85 posto njih, niko ne vraca tegove na mjesto, 85 posto ljudi ne nosi peskir i gomila ih radi u majici bez rukava.
Kako neko moze da ide u teretanu bez peskira to mi nije jasno, a posto je Sportski centar u pitanju, tj njihova teretana onda radnici koji rade i sve ostale stvari vezane oko odrzavanja skoro nikad nisu tu a i kad jesu nije ih briga.
Nevjerovatno.
Da on nije stvarno korektan ne bi se sekunde mislio ali ajde necu da pravim probleme.

Placam mu inace 15km po treningu sto je nekih 7,5 eura i ostanemo svaki put po sat i pol, on misli da je to previse para, ja mislim da je premalo ali sam izuzetno zadovoljan.

Sjebao sam i spavanje ovih dana, ni poker nisam igrao 4 dana zaredom, kao da me nije bilo briga, jer zadnja 4 dana nemam nikakvu predstavu kad cu leci a kad cu ustati.
Juce sam zaspao oko 1 ujutro i budio se oko 8 ujutro i prispava mi se popodne, tamo oko 17h, rekoh sigurno cu odspavati max sat ili sat i pol, budim se s jos teskim ocima, jos mi se jako spava, pogledam na sat i ostanem u soku kad sam vidio da je 23:30.
I natjeram se da ustanem.

Ne znam da li ovo kompenziram nedostatak sna od ko zna kad ili me ponovo stiska depresija koja je opisana gore veoma vjerodostojno.

U svakom slucaju, bitno je da sam se pokrenuo, i ovo su ozbiljni koraci koliko god bili mali pa cemo da vidimo kako ce ici.
Cilj za ovaj projekt je veoma realan ( sa 177 na 140 za godinu ) a za poker projekt se moram trgnuti jer cu vec ocito biti u ozbiljnom zaostatku vec prvi mjesec kad bi se trebalo vise igrati.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10